goed boek Ouwe Sunderklaas Dr. D. R. Ubbens Boekhandel Parkstraat Philips radio Coop. P.T.V. »Texel« De bekende M. S. Langeveld bungalow Al Uw groenten Verhuisd als melkknecht platenwisselaar met 43 platen r.k. meisje oliebollen Ouwe Sunderklaasbal in Loodsmanswelvaren AGF A-SILETTE f 139,- LANGEVELD DE ROOIJ HOUTRIJKE WONINGEN TOEGEWEZEN Oosterend. De houtrijke woningen zijn toegewezen en de toekomstige bewo ners zijn hier officieel van op de hoogte gesteld. VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de Raad der gemeen te Texel op dinsdag 17 december 1957, n.m. 2,30 uur ten gemeentehuize. Texel, 7 december 1957. De Burgemeester van Texel, C. DE KONING. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3. Benoeming van bestuursleden van de Sociale Dienst wegens periodieke aftre ding per 1 januari 1958. 4 Benoeming van bestuursleden van het Algemeen Weeshuis wegens periodieke aftreding per 1 januari 1958. Aanbevolen worden: voor de heer Ant. Bakker Hzn.. 1. de heer Ant. Bakker Hzn., 2. de heer A. Kikkert Jzn.; voor de heer Jac. Roeper Johzn 1. de heer Jac. Roeper Johzn., 2. de heer A. Bakker Jaczn.; voor mevrouw A. Ran-Keijzer 1. mevr. A. Ran-Keijzer, 2. mevr P. J. Smit-Kuip. 5. Benoeming van bestuursleden van het Prof. Dr W H. Keesom Studiefonds we gens periodieke aftreding per 1 januari 1958 Aanbevolen worden. voor mevr. G. Vrijdag-Keijser: 1. mevr. G. Vrijdag-Keijser, 2. de heer S Keijser Jaczn voor de heer S. van der Vis: 1. de heer S. van der Vis, 2. de heer J. Vlaming; voor de heer H. Leber: 1. de heer H. Leber, 2 de heer W. H Bakker; voor de D. Dapper: 1. de heer D. Dap per, 2. de heer K. Stoepker. 6. Benoeming van de leden van de com missie van advies, welke in 1958 belast zal zijn met de behandeling van belas tingreclames. Aanbevolen worden: 1. de heer K. Beumkes, 2. mevr. J Ko ning-Bruin; 1. de heer P. Smit, 2. de heer F. L. de Grave; 1. de heer S. Keijser, 2. mevr. G. Vrijdag- Keijser; 1 de heer J. Daalder, 2. de heer S. van der Vis. 7. Stemming over de benoeming van een commissaris van de N.V. Texels Electri- citeitsmaatschappij wegens periodieke aftreding per 1 januari 1958 van de heer P. J. Verberne Aanbevolen wordt de heer P. J. Verberne. 8. Benoeming van een afgevaardigde en een plaatsvervangend afgevaardigde van de Raad naar de in 1958 te houden Alge mene Vergaderingen van aandeelhouders van de N.V. Texelse Electriciteitsmaat- schappij. Aanbevolen worden: Als afgevaardigde: 1 de heer S van der Vis, 2. de heer J. Vlaming; Als plaatsvervangend afgevaardigde. 1. de heer W. Wassenaar, 2. de heer P Smit. 9. Benoeming van»een bestuurslid van de woningbouwvereniging Texel in de vaca ture, ontstaan door het vertrek van de heer S. de Waard. Aanbevolen wordt voor het tijdvak tot de in het voorjaar 1958 te houden ledenvergadering der vereniging de heer C. H Roeper. 10. Benoeming van een bestuurslid en van een plaatsvervangend bestuurslid van de woningbouwvereniging Texel voor het tijdvak gelegen tussen de le denvergaderingen der vereniging te hou den in het voorjaar van 1958 en 1961. Aanbevolen wordt als bestuurslid de heer C. H. Roeper en als plaatsvervan gend bestuurslid de heer Th. R. Hin. 11. Vaststelling van de derde wijziging van de Salarisverordening der gemeente 12. Vaststelling van de zevende wijziging van de Verordening tot het verlenen van een kindertoelage aan het personeel der gemeente Texel. 13. Vaststelling van de vierde wijziging van de Salarisverordening der gemeente Texel. 14. Vaststelling van de negende wijziging van de Instructie voor de Directeur van de Vétérinair-Hygiënische Dienst der gemeente Texel. 15. Vaststelling van de Instructie voor de gemeentegeneesheer, tevens belast met de armenpraktijk. 16. Vaststelling van de vijfde wijziging van de Salarisverordening der gemeente 17. Vaststelling van de zesde wijziging van de Salarisverordening der gemeente 18. Vaststelling van de eerste wijziging van de Herzieningsverordening 1957. 19 Vaststelling van de eerste wijziging van de Verordening, regelende de cultu rele raad in de gemeente Texel. 20. Wijziging van het besluit tot het aan gaan van een rekeningcourant-overeen komst met de Rotterdamse Bank N.V. 21. Beslissing op een verzoek van het kerkbestuur van de R.K. Parochie van de H. Joannes de Dooper te Den Burg. waarin met toepassing van artikel 50 der Kleuteronderwijswet medewerking wordt gevraagd tot: a. het stichten van een nieuw gebouw voor zijn kleuterschool; b. het verstrekken van de benodigde schoolmeubelen en stoffering voor hel onder a bedoelde schoolgebouw; c. het verschaffen van de eerste inrich ting van de school met ontwikkelings materiaal, hulpmiddelen en schoolbe- hoeften. 22. Beslissing op een verzoekschrift van de heer C. Visser om een tegemoetko ming als bedoeld in artikel 13 der Lager onderwijswet 1920 23. Beslissing op een verzoekschrift van de heer H Prins om een tegemoetkoming als bedoeld in artikel 13 der Lager-on- derwijswet 1920. 24. Beslissing op een verzoekschrift van de heer D. Prins om een tegemoetkoming als bedoeld in artikel 13 der Lager-on derwijswet 1920. 25. Opheffing van de ouderraad voor de gemeente Texel. 26. Verkoop van grond te De Koog aan de heer W. J van der Slikke. 27. Wijziging van de gemeentebegroting 1957. 28. Wijziging van de gemeentebegroting 1958. Nog één nachtje slapen, mannen, En de grote dag is daar. Dan begint de maskerade Weer opnieuw als ieder jaar. Vele weken van tevoren Is men reeds in touw geweest Om iets origineels te maken Van het sunderklazenfeest. Reken maar dat menig voorval, Dat zich hier heeft afgespeeld, Op de dag van twaalf december Kostelijk wordt uitgebeeld. Wie de schoen past moet hem aan doen, Wie hem niet past laat hem staan, 't Komt nu niet op lange tenen. Maar alleen op humor aan. Eén ding vind ik echter jammer: Dat men in 't vervolg niet meer Prijzen uitlooft voor de besten. Eerlijk, dat betreur ik zeer. Het gaat heus niet om het hebben, Maar het was een stimulans, Om het beste steeds te brengen En die prikkel mis ik thans. Men zal evengoed zijn best doen, Maar tóch, de rivaliteit. Die er ieder jaar opnieuw was, Zijn we in 't vervolg nu kwijt. Doch komaan, de tijd zal leren Wat het beste is, nietwaar? 'k Ben tenslotte geen voorspeller, Maar alleen een rijmelaar. Hoe het zij, het zal vanavond, Over heel ons eiland rond. Weer een opgewekte boel zijn Tot de late avondstond. 'k Wens de spelers en de kijkers Veel genoegen en jolijt En succes met hun vertoning, Alle zuurpruimen ten spijt. Huib de Rijmelaar. V.V.V. DE COCKSDORP Dinsdagavond vergadert de afdeling De Cocksdorp van de VVV .Texel" in theehuis ,,De Molen". Zie ook de adv waarin een belangrijke agenda wordt aangekondigd OOK „DURP" MAAKT ZICH OP VOOR OUWE SUNDERKLAAS Voor het Ouwe Sunderklaasfeest op De Cocksdorp zijn 3 wisselbekers beschik baar gesteld: 1 voor groepen, 1 voor pa ren en 1 voor enkelingen plus voor de winnaars een eerste en tweede prijs. De inschrijvingsnummers zijn verkrijgbaar bij Cor de Waard, het inschrijfgeld be draagt 0,35 per persoon. Ook zijn voor de kinderen aardige prijzen beschikbaar en worden de kinderen na afloop ge- tracteerd in Hotel „De Hoop", waar ook de jury de deelnemers aan de kinder maskerade zal beoordelen. Voor de an dere deelnemers is de jury over het dorp verdeeld, evenals in andere jaren. Er wordt zo hier en daar al flink gewerkt en bij goed weer zal dit jaar op dorp wel weer heel wat drukte zijn. De bekers en prijzen zijn te bezichtigen in de etalage van slagerij Ran, waar ook de prijzen kunnen worden afgehaald SUCCES VOOR TEXELSE RIJDERS Zondag is Texel naar Lisse geweest en heeft daar mooie resultaten behaald. On danks dat het daar niet 100° n verliep was het een mooie rit. Ze moesten 3 ronden rijden. Piet Dam werd eerste met 44 strafpunten, num mer 2 C. Dros met 55 strafpunten. Jongens, ga zo door en blijft trainen VERGADERING K.V.P. Maandagavond 16 december vergadert de K.V.P in Hotel „De Zwaan". Er dient o.m. te worden voorzien in een vacature wegens aftreden van de voorzitter. DORPSHUIS „DE WIELEWAAL" DONDERDAGAVOND OPEN Met Ouwe Sunderklaas zal het Dorpshuis „De Wielewaal" te De Waal 's avonds geopend zijn vanaf half negen. Er zal gedanst kunnen worden bij grammofoonmuziek, terwijl het buffet geopend is om het hoofd koel te houden. De toegang is deze keer geheel gratis HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vrijdag as 's avonds om 9 uur Doop- zitting aan de pastorie. Beide ouders worden verwacht. DIAKENVERKIEZING DOOPSGEZINDE GEMEENTE Bij de zondag j.l. gehouden diaken- verkiezing in de Doopsgez. Gemeenten zijn gekozen de heren H de Jong, A. Daalder, C. Zijm, KI. Mantje Dzn. ADVENTSAVOND De Federatie van Texelse Doopsge zinde Zusterkringen viert op woensdag 18 december in het kerkgebouw te Den Burg Advent. POSTZEGELNIEUWS De laatste ruilbeurs in het jaar 1957 wordt gehouden op maandag 16 decem ber in hotel „De Graaf" 's avonds om 8.00 uur. Gedurende dit jaar traden verschil lende nieuwe leden toe, terwijl ander zijds enkele leden bedankten wegens vertrek naar elders. Met de zichtzendingen wil het nog steeds niet vlotten. Dit is voor velen een teleurstelling en tevens een financieel nadeel voor de club. Wij hopen dan ook, dat het alsnog zal gelukken om voor de volgende ruilavonden zichtzendingen rond te sturen, maar gezien de huidige stand van zaken is dit nog geenszins zeker. Het is echter gelukkig dat we door middel van onze vereniging toch in staat zijn om onze dubbele zegels te rui len en zo onze verzameling verder te completeren. We rekenen dan ook op 'n druk bezoek a s. maandag Vooral na de feestdagen zal er wel veel ruilmateriaal voorhanden zijn. Ter verlichting van de arbeid van de penningmeester wordt er nogmaals op aangedrongen om de contributie voor 1957-1958 voor 16 december even te willen voldoen. DE ZWALKENDE ZWALKERS De padvindersgroep Texel bestaande uit een groep verkenners van 25 en een welpengroep van 30 bezitten de toepas selijke naam „De Zwalkers". En zwalken doen ze 's zomers in hun kamp en op trektochten, 's winters op troepavonden met allerlei oefeningen rondom Den Burg en in dë Dennen. En dat zwalken doen ze met veel animo en dat is ook goed. Nu beoefenen ze ook een ander soort zwalken en dat is niet zo prettig. Sinds 5 jaar zwalken ze van het ene troephuis naar het andere. Via schuren, zolders, overlopen zijn ze nu gehuisvest in de oude kleuterschool. Maar bij die diverse zwalkpartijen was er steeds een ideaal: een eigen troephuis. Daarover is al heel wat vergaderd en heel wat plannen zijn al gemaakt en toen er een kans was, dat wij ook in aan merking konden komen voor één der troeplokalen, die verdeeld werden, moest er aangepakt worden. We behoorden niet tot de gelukkigen, maar er is toch zo veel hulp toegezegd, dat het zwalken binnenkort toch tot het verleden behoort. Natuurlijk zijn we er nog niet en om de nodige financiën bijeen te brengen or ganiseren we op Ouwe Sunderklaas een geweldige oliebollenactie, die niet be perkt blijft tot Den Burg. Op alle dorpen kunt u temidden der gemaskerden de Texelse padvinders groten en kleinen bezig zien hun product aan de man en de vrouw te brengen. Stelt ze niet teleur! (Zie de adv.) DAMCLUB TEXEL De damliefhebbers hebben een rustige zondag; de wedstrijd tegen Winkel gaat zondag niet door. DE WINKELIERSACTIE IN OOSTEREND Deze actie werd maandagavond afge sloten met het sorteren en uitzoeken van de ingevulde formulieren en de 16 win keliers, die aan dit werk begonnen, wis ten beslist nog met waar dit op zou ein digen. Het bleek al zeer spoedig dat zeer velen de juiste fout gevonden hadden, maar de jury was éénparig van mening dat een zeer juiste omschrijving de enig goede was. Dat de fouten niet alleen moeilijk waren in het zoeken en zodoen de ook in de omschrijving, blijkt uit het feit, dat er niet één goede oplossing inge komen was en ook niet één met slechts één fout. De hoofdprijs ging naar een deelnemer met twee fouten, terwijl de prijzen van 50,25,en tweemaal 10,werd getrokken uit 9 deelne mers met 3 fouten zodat de hiervan over gebleven 5 in de prijs van 5,terecht kwamen, terwijl er nog 6 deelnemers met 4 fouten ook 5,kregen. De gehele actie omvatte 24 winkeliers en allen zijn zeer tevreden over het ver loop van deze „Kijk U Rijk"-wedstrijd, want gekeken is er op alle mogelijke manieren, vroeg en laat. Er zijn er beslist die niet alleen koude voeten kregen, maar er ook van droomden. De gelukkige prijswinnaars zijn: R. Mosk, 2 fouten, 100,Van Kooten- Daalder, 3 ft., f 50,B. Beuving, 3 ft., 25,— A. Mosk-Smit, 3 ft., 10,—; Wed. Vermeulen, 3 ft., 10,en verder 11 prijzen van ƒ5,met 3 fouten: J. Mosk-Swart; E. Timmer-Visman; W. Beuving; P. Mosk; mevr. Daalder-Stark; met 4 fouten: Marga v.d. Berg, mej A. Vermeulen; A Vlaming-Vermeulen; C. P. Timmer; N. Brans-Drijver; Marius Bremer. De winnaars kunnen de prijzen uitge keerd in waardebonnen, afhalen bij de heer P. Bosma, Nieuwstraat. Het spreekt voor zich, dat deze waardebonnen alleen bij de betrokken winkeliers geldig zijn DE MIDDENSTAND EN SINTERKLAAS In een dagblad lazen wij, dat de drukte in een bepaalde stad rond Sin terklaas iets minder was dan vorig jaar. Wij hebben ons licht op Texel opgestoken en vernamen, dat men over het algemeen beslist niet ontevreden is Sinterklaas heeft weer als normaal de Texelse mid denstanders willen inschakelen. Indivi dueel loopt het antwoord op de vraag, hoe men geboerd heeft uiteraard altijd uiteen. De een zegt best, de ander goed, weer een ander meent van een tikkeltje minder, maar het viel niet tegen enz. Het feit, dat de Texelse middenstand zijn taak verstaat en de eilangenoot er van heeft doordrongen, dat ook hier de goederen te kust en te keur en tegen scherp concur rerende prijzen worden aangeboden, zal aan dit succes stellig niet vreemd zijn. OUWE SUNDERKLAAS Wijze „O, weet je nog wel van die goeie ouwe tijd". D'ouwe Sunderklaas wordt op Tessel nag steeds fiert. 'n Wisselbeker wordt uutloöfd, Want veule echte Tesselse die spanne sig er foor, Dat d'ouwe Sunderklaas niet doófd. Refrein: Ja, die ouwe Sunderklaas gaat bee deuze nooit te loor. Wel ninnet, 't liekt er niet naar. Se houwwe wat se hewwe, een aar die bluuft er óf. Want hee is fan de Tesselaar. Die i vend lópe de gemaskerde op strit, Ok een berg gaan der reeënd naar. De ien die stelt er dut foar, en de are weer dót Ok fan wat beurd is, uut 't voorbeeë jaar. Gien freemdeling die het er soksewat ooit sien Hee kiekt er sien ogen uut. Wanneer ie met femilie, 's ivends, of allien Sig affraagt wat dót toch bedeudt. Refrein: Ja, die ouwe Sunderklaas enz. Het is een stikkie tan dót aloud folksgebruuk, Dat houwwe see nag in ere En deerom lópe see dan 's ivends met een pruuk Dat doenne se now elk jaar weer. Refrein: Ja, die ouwe Sunderklaas enz. Een ex-Tesselaarster. Voor Familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Te k. een kipploeg. J. van Bentum, Postweg, Eierl. - Te i.g.st.z. electr. wasmachine met wringer houten kuip. W, d. Linde, De Cocksdorp IE Verl. 1 huissleutel (met plankje van een Lipsslot. Zeer gaarne terug. Adr. iz. v. der Linde. De C'dorp, Molenbos. Te k. aangeb. nette kin derwagen (van Delfts) prijs f 40,— Joh. Rentenaar, p a. S. Zijm Haven 36, Oudeschild Neem geen risico, neem klauwbeschermers. Zadelma kerij Waalderstraat Te k. gevr. een paards ketting egje. C. J. Zijm, Westerweg n.b. Den Burg, aan hetzelfde adr. pr. jonge legeenden te koop. Op 9 dec. 1957 werden wij verblijd met de geboorte van ons dochtertje en zusje Trijntje Tiny G. Medema-v. d. Slikke M. Medema Douwie Kerkplein, Oosterend RECTIFICATIE Johanna H. C. Dros en Cornells Duinker Kerkelijke inzegening in de N.H. kerk te Den Burg om 2 u. 30 n.m door de Weleerw. heer Ds W. M. van Reijendam. Tot onze droefheid heeft God plotseling tot Zich geroepen onze lieve man en papa Comelis Lagerveld, in de ouderdom van 42 jaar en 6 maanden. C S. Lagerveld- Zegers Co en Netty Eierland, Texel, 6 december 1957. De begrafenis heeft plaats gehad maandag 9 december. Tot onze diepe droef heid is plotseling van ons weggenomen onze innig geliefde zoon, broer, zwager en oom Comelis Lagerveld, in de ouderdom van 42 jaar en 6 maanden. Lagerveld j. Lagerveld—Troost A. Lagerveld A. C. Lagerveld— Zegers en kinderen Eierland, Texel, 6 december 1957. Tot onze diepe droef heid is plotseling van ons weggenomen onze innig geliefde zoon zwager en oom Comelis Lagerveld, in de ouderdom van 42 jaar en 6 maanden. Jac. Zegers Zegers—Kolijn F. A. Zegers M. Zegers Duinker A. P. Zegers J Zegers Kikkert C. J. Zegers N. Zegers—Bakker Jac. Zegers P. Zegers— Uitgeest Neven en nichten Eierland, Texel, 6 december 1957. Heden overleed tot mijn diepe droefheid na een kortstondige ziekte mijn beste broer Jacobus Gerardus Koning in de leeftijd van 82 jaar Alex Koning Weverstraat 93 Den Burg, Texel Voor de vele blijken van belangstelling die we bij ons huwelijk ondervonden zeggen wij u, mede namens' onze ouders, hartelijk dank I). Keijser N. Keijser—Lap De Bilt, dec. 1957 -4 keel-, neus- en oornrts van 12-14 december afwezig Voor een Nog wat beste winteraardappelen Red star A. Zielman, Tel. 352 Type 5 X 73A Prjjs f 298,- Pracht toestel iljrt maho niehouten kast, 4 golfge- bieden w.o. visserij en FM M. A. J. VONK Tel. 78 Tel. 273 TE KOOP drachtige merrie 3,5 jaar W. Keesom Inlevering en uitbetaling vakantie bonnen max. f 50.- zaterdag 14 dec. a s. van 4—6 uur C Bos. Holl.wegCocksdorp A. Barhorst Witte Kruisl 3 OPROEP Allen, die iets verschuldigd mochten zijn aan, te vor deren mochten hebben van of borgtochten onder hun berusting mochten hebben ten laste van nu wijlen de heer Jan Wiersma, in leven veehandelaar, laatst ge woond hebbende te Me naldum en overleden 20 sept 1957 worden ver zocht daarvan opgave, resp betaling te doen voor 20 december a s ten kantore van ondergetekende Mr. K. Bijlsma, notaris te Franeker In de week van 23 tot 28 december kan geen pluimvee worden aangevoerd. Men gelieve hiervan goede nota te willen nemen. Dus as. maandag 16 dec. laatste gelegenheid voor de kerst week. [gezouten snijbonen 55 ct per halve kg. TE KOOP zo goed als nieuwe geheel uitneembare dubbelwandig 9x6 m bevattende woon kamer, 2 slaapkamers, keu ken, W.C en gang, Inclu sief waterleiding, closet en electr. installatie Te bevragen op het werk. Restauratie N. H. kerk te Den Hoorn Tel 217 staat panschoon voor U klaar. M. S>. LANGEVELD van De Waal 80 naar Jan Dirkshof 9, Den Burg L. Vermeulen. Inleveren en uitbetalen landbouw vakantie bonnen (max. f 50,-) zaterdag 14 december Den Burg Joh Gieles 4-6 De Koog, |b. F.elman 4-6 Oost, P. Verijzer 4-6 Eierland, A, de Ridder 4-6 BIEDT ZICH AAN: H. Spigt, per 1 maart '58 huis moet beschikbaar zijn. Brieven niet later te ver zenden dan 31 dec. '57 aan H. Spigt cMr. E. Schuuring, Irishtown Tasm Australia. Aan de Zeevaartschool te Den Helder begint zeer binnenkort een avondcursus ter opleiding voor het Theoretische gedeelte der 2e stuurmansrang Gegadigden worden ver zocht zich zo spoedig mogelijk met de Directeur in verbinding te stellen. TE KOOP tegen elk aannemelijk bod S. Langeveld, Stenenplaats BIEDT ZICH AAN: voor winkel of huishouding liefst in Den Burg of omgeving. Adres bur. van dit blad Koopt op Ouwe Sunderklaas van de Texelse padvinders ten bate van het nieuwe troephuis. Om plm 7 uur begint op alle dorpen de verkoop. Te huur voor enkele maanden 1 ha schapenweide aan de Californieweg. R. Veenstra. Californiëweg Tel 229 De Koog Den Hoorn 12 december Het zal er weer oer gezellig zijn. Onze zaal is goed geventileerd. Muziek v.d. Wulps baud. Entree f 1,-- KLEINBEELDCAMERA Ook voor het maken van KLEURENDIA'S een prima toestel. Wij vertellen u graag over de vele mogelijkheden Den Burg Tel. 11

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 2