RÜTERSEPT »W!CTi Jaaroverzicht 1957 Jttzcon het gezonde gebaar: n CF FF»'" Angst voor iedere hap eten met dat znnrbranden in 't verschiet. TWEEDE BLAD TEXELSE COURANT DINSDAG 31 DECEMBER 1957 JUBILEA 5 jan. De heer J. Gulmans, adjudant der rijkspolitie, viert zilveren ambtsjubileum. 5 jan. De heer G. Schotanus, Den Burg, 25 jaar schoolschoonmaker voor de C.V.O.-school. 3 maart. Dr. O. Norel, van 1912 tot 1916 te Den Burg, 50 jaar predikant. 12 maart. Echtpaar Vermeulen-Boon, Westergeest, 60 jaar getrouwd. 5 april. Echtpaar Griek-Brouwer, Oos terend, 55 jaar getrouwd. 30 april. Echtpaar Van der Hoek- Bolier 55 jaar getrouwd. 6 mei. Het echtpaar P. Zijm en M. Zijm-du Porto 50 jaar getrouwd. 1 mei. De heer H. Bakker 25 jaar vogelwachter. 5 juni. De heer H. Feikema 40 jaar arts. Hij wordt met een televisietoestel verrast. 7 juni. De heer D. Dapper 50- jaar sportman. 28 juni. Het echtpaar Joh. Rozendaal en J. Rozendaal-Daalder, 50 jaar ge trouwd. 29 juni. De heer J. Keizer, Kogerweg, 25 jaar werkzaam bij het selectiebedrijf C. J. de Lugt. 3 okt. Het echtpaar J. Witvliet-Plat- voet en J. Witvliet, Den Burg, 55 jaar getrouwd. 23 okt. Het echtpaar J. C. van Gronin gen en van Groningen-de Visser, 50 jaar getrouwd. PERSONALIA Jan. De heer J. Coevert, Weststraat, Den Burg, bevorderd tot adjudant bij de Kon. Landmacht. 31 jan. De heer P. Visser, voorwerker bij „De Staat", neemt afscheid na 43-jarige trouwe dienst. 15 febr. Mevr. de wed. Wevering- Beumkes, Texel's oudste ingezetene, 97 jaar. Maart. De heer Jac. Schrama legt na 19 jr. voorzittershamer Kon. Texels Fan fare neer. De heer P. J. Koorn volgt hem op. Maart. De heer Jur. Beumkes, 23 jaar voorzitter, neemt afscheid van ZDH, dat hem tot ere-lid benoemt. 1 april. De heer C. W. Heule, technisch hoofd-ambtenaar bij de Rijkswaterstaat, gaat met pensioen. De heer H. de Jong, Vlieland, volgt hem op. 29 april. De heer A. Broekman wordt eervol ontslag verleend als gemeente ontvanger en boekhouder Alg Weeshuis. Zijn zoon A. A. Broekman volgt hem op. 29 april. De heren C. Helsloot en Jac Schrama onderscheiden met de ere-me- daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. 3 juni. Ds. Buskes wordt het ere-docto- raat in de godgeleerdheid verleend. 27 juni. De heer en mevrouw Mulder nemen afscheid van Texel. De heer Mulder was hier sinds 1922 werkzaam als notaris. 28 juni. De heer A. Broekman neemt officieel afscheid als gemeente-ontvanger 28 juni. De heer A. A. Broekman Azn., benoemd tot boekhouder bij het Alge meen Weeshuis. 1 juli. Notaris G. J. B. Mulder wordt eervol ontslag verleend. 13 juli. Mej. A. Dalenberg wordt zilve ren eremedaille van Oranje-Nassau toe gekend wegens 65-jarige trouwe dienst. 1 aug. De dames I. D. en E. Harinck te Hilversum benoemd. Zij worden opge volgd door de dames G. A. Bottema en M. Kreumer. Aug. Prinses Margriet vertoeft twee weken op Texel. Aug. De heer H. C. Remmers ontvangt koninklijke erepenning wegens zijn ver dienstelijk werk voor Texels Museum. Aug. De heer J. R. van Wijland, Gou da, benoemd tot notaris te Texel. 29 aug. Mej. M. Brouwer gehuldigd t.g.v. haar 40-jarige ambtsperiode. 18 sept. Ds. W. M. van Reijendam 25 jaar predikant. 27 sept. De heer S. Brandsma, Dronrijp, benoemd tot directeur van de Vétérinair- Hygiënische Dienst der gemeente Texel. 22 okt. Jan Spigt, Kogerveld, 92 jaar 19 okt. De heer S. de Waard geïnstal leerd tot burgemeester van Warffum. Okt. De heer J. Zwan, De Koog, be noemd tot lid van de gemeenteraad in de vacature, ontstaan door de benoeming van de heer S. de Waard tot burgemees ter van Warffum. 30 okt. Kapitein C. List neemt afscheid van de N.V. TESO. Hij verwerft de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau en vele kostbare ca- deaux. Nov. Zuster Lucia, van 1937 tot 1947 en van 1950 tot 1957 te Den Burg werk zaam in Huize „St. Jan", overgeplaatst naar Uitgeest. Dec. Onze vroegere eilandgenoot, de heer W. N. Kelder wordt per 1 jan. '58 om gezondheidsredenen eervol ontslag verleend als burgemeester van Monni kendam en Katwoude. 17 dec. De heer E. Noordijk wordt bij zijn afscheid als directeur van de Vétéri- nair-Hygiënische dienst de ere-penning in goud van de gemeente Texel aange boden. ONDERWIJS 8 jan. Gebouw h.b.s. Hoornderweg in gebruik genomen. 17 jan. Mevr. De Koning-van Rams- horst legt eerste steen voor de Nuts- kleuterschool. 17 jan. De heer Bouwman, lid van Gedeputeerde Staten, legt eerste steen voor de b.l.o.-school. Jan. Landbouwschool neemt hand vaardigheidslokaal in gebruik. Jan. De heer G. Snoeij, hoofd der o.l. school te De Waal, vraag ontslag wegens benoeming te Beverwijk. 1 febr. De Raad besluit tot uitbreiding van de o.l. school te Oudeschild met een leslokaal en kamer voor het hoofd der school. 13 maart. De Koog besluit tot stichting Kleuterschool. 12 maart. Minister Cals opent de r.h.b.s. Texel. 15 maart. De heer W. Gijliamse, Epe, benoemd tot hoofd van de b.l.o. school; de heer W. Albers, Bennebroek, tot h.d.s. te De Waal. 18 mei. De heer H. P. Bolt neemt na 30 jaar afscheid als hoofd van de School met de Bijbel te Oosterend. 7 juni. De heer W. J. Jouwersma, hoofd van onze u.l.o., gehuldigd ter gele genheid van zijn 40-jarige ambtsperiode. Juni. Schoolelftal St. Josefschool schoolvoetbalkampioen. Juni. De heer C. E. Gottschal benoemd tot h.d.s. te Julianadorp. Juli. De Waal besluit tot opheffing kleuterschool wegens tekort aan leerlin gen. 27 sept. De heer Jac. van Wolferen, Eg- mond aan Zee, benoemd tot h.d.s. te Den Hoorn. 25 sept. De „Beatrix-school" geopend. 1 okt. Nieuwe nutskleuterschool door mevr. De Koning geopend. Okt. De bazar ten bate van de Luberti- school brengt 1900,op. 23 okt. Aan diner in de landbouwhuis- houdschool wordt deelgenomen door 101 adspirant-landbouwers en adspirant-huis- vrouwen. Een recordaantal. Nov. De Texelse ambachtsscholieren gaan voortaan per bus van de boot naar school. Nov. Bietenrooiactie voor Midden- Eierlandse school brengt 350,op. Dec. „De Vergulde Kikkert" tot per manent tentoonstellingsgebouw inge richt. Eerste tentoonstelling van dec. tot jan. gewijd aan de zeevaart. ONGEVALLEN, BRANDEN 16 febr. De 20-jarige M. Witte, Drie huizen, wordt ernstig gewond door zaag machine. 20 febr. De 28-jarige heer D. Keijser H. J.zn. bij Utrecht ernstig gewond door motorongeluk. 22 febr. Mevr. Pisart-Ruys door val van keukendak ernstig gewond. 25 febr. De heer K. Langeveld ernstig gewond bij verkeersongeluk. Maart. De heer Jac. Boon, Warmoes straat, maakt bij paal 12 een ernstige val en breekt heupbeen. April. Toon Vendel, die sinds enige tijd in Australië woonde, komt bij verkeers ongeluk om het leven. 30 april. Hoeve „Antwerpen" door on bekende oorzaak afgebrand. 10 mei. De 23-jarige Kees Ellen komt door ongeluk met geweer om het leven. 20 mei. Mevr. L. Stolk-Dudik wordt ernstig gewond door verkeersongeluk in Waalenburg. Haar 9-jarig dochtertje breekt een been. 4 juni. De heer B. de Geus wordt ern stig gewond door ongeluk met Spitfire, die bij noodlanding totaal vernield wordt 15 juni. Begin van brand in de duinen bij De Slufter tijdig bedwongen. 18 juni. De 74-jarige heer C. Maas tij dens werkzaamheden op het land door hartaanval overleden. 6 juli. Ruim een bunder duin bij het Loodmansduin verbrand. 3 aug. De 15-jarige Willy Roeper zeer ernstig gewond bij verkeersongeluk in Waalenburg. 13 aug. De 18-jarige Hans Zieren, Den Haag, bij het zwemmen verdronken. 21 aug. Grote schuur van „Madura" door onbekende oorzaak verbrand. 27 aug. De 68-jarige heer Jac. Plaats man, Oost, overleden aan de gevolgen van verkeersongeluk op 15 augustus. 14 sept. Kampeerschuur van de heer A. Hapke afgebrand. 15 sept. De 21-jarige heer F. Bulder, Eierland, rijdt met z'n motor tegen op de weg lopend paard en wordt zeer ernstig gewond. 24 sepember overlijdt hij aan de verwondingen. 28 sept. Onze vroegere eilandgenoot, de heer Kees Blokker bij verkeersongeluk bij Lekkerkerk gedood. 1 dec De bijna 80-jarige heer P. Keij- zer overlijdt in de r.-k. kerk te Den Burg. POLDERS EN WATERSCHAPPEN Jan. Krant meldt, dat dijk van het Molwerk op Delta-hoogte wordt gebracht en dat van Eierland naar Vuurtoren door het hogere duin een nieuwe verbindings weg wordt aangelegd. 5 febr. Dr. ir. F. P. Mesu, oud-directeur Cultuur-Technische Dienst, meent dat Westelijke Waddenzee zeker niet voor 1980 ingepolderd zal worden. beschermt Uw mond en keel SPORT Febr. Z.D.H. Den Hoorn kampioen van haar afdeling. April. De (toen) 11 maanden oude Sa- luki van de heer M. Heijmans, Den Burg, wordt op de nationale tentoonstelling te Amsterdam uitgeroepen tot winster en jeugd winster. 24 aug. Fancy-fair voor S.V. Texel. Zweefmolen en andere attracties. 24 aug. Tennisbanen in plan-Zuid te Den Burg officieel geopend. 14 dec. IJsclub Eierland bestaat 50 jaar De heer H. Daalder reeds 40 jaar penningmeester, de heer J. Reuvers 30 jaar voorzitter, de heer W. Stolk 25 jaar bestuurslid. 18 dec. De ijsbaan van Den Burg offi cieel geopend. VERENIGINGSLEVEN 15 jan. Frieske Krite Texel viert 10-jarig bestaan. Jan. Marionetten-theater van Bert Brug- mans treedt op voor Het Nut. 9 jan. Ook Oudeschild heeft nu zijn bejaarden-sociëteit. 23 jan. „Het Masker" biedt de Texelse bejaarden toneelavond aan. 350 bejaar den wonen voorstelling bij. Febr. Drumband van de gidsengroep „Margaretha Sinclair" treedt voor het eerst in het openbaar op. Febr. Gymver. Texel telt ruim 400 leden. Maart. Afdelingen Den Burg, Den Hoorn en Oosterend van „De Macht van het Kleine" vieren 50-jarig bestaan. 23 maart. Texelse bestuurdersbond gaat zilveren jubileum vieren. 24 april. S.V. De Koog viert tien-jarig bestaan. 3 mei. Ontwikkeling Oosterend viert 10-jarig bestaan. 4 mei. Ontwikkeling Oosterend tien jaar. 2 juni. SVC viert 25-jarig bestaan. Juni. R.K. Landarbeidersbond Sint Deus Dedit bestaat 25 jaar. 23 juni. De Texelse Boys vieren hun 25-jarig bestaan. Juni, Dameskoor o.l.v. de heer J. Vis ser behaalt te Nwe. Niedorp 1ste prijs. Juni. „De Lofstem" en het Chr. Man nenkoor, beide o.l.v. de heer C. Bremer, behalen resp. 2de en 1ste prijs op con cours te Bergen. Aug. Bazar voor Hervormd Jeugdhuis De Koog brengt 1027,-— op. 24 aug. Paardensportfeest te Den Burg. 17 okt. L.T.B., afdeling Den Burg, viert 40-jarig bestaan. 2 nov. De A.N.A.B., afdeling De Koog, bestaat 25 jaar. De heer Joh. Bugel al 40 jaar lid van de A.N.A.B. Nov. De afdeling Texel van de KA.B. bestaat tien jaar. 30 nov. Afdeling De Cocksdorp van de ANAB viert 25-jarig bestaan. 14 leden jubileren eveneens. Dec. Op de jaarvergadering Witte Kruis wordt de mogelijkheid tot plaat sing van een 4de zuster standplaats te De Cocksdorp besproken. Zal slechts kun nen gebeuren met subsidie van het rijk. Over invoering van schoolbaden zal met gemeente contact worden opgenomen. SCHEEPVAART EN VISSERIJ Jan. Weinig garnalen en daardoor pe perduur: 3,68 tot 3,80 per kg. 8 april. De „Christina" hersteld in Ou deschild terug. 29 mei. De kotter TX 24 door oorlogs bodem geramd. De kotter zinkt, maar de opvarenden weten zich te redden. Op 25 september wordt de aanvaring door de Raad voor de Scheepsvaart behandeld. 2 okt. Zeilsloep van de Helderse Zee vaartschool, waarin o m. twee Texelse jongemannen, loopt vast tussen Wierin- gen en Den Helder. Eerst de volgende echtend worden de „schipbreukelingen" ontdekt. Okt.-nov. De Texelse kotters vertrek ken weer naar het zuiden om vanuit Breskens de haringvisserij te gaan be oefenen. 19 dec. De „Beurtman II" door Brui- nisse III bij Alkmaar lek gestoten. N.V. T.E.S.O. Maart TESO meldt in haar jaarver slag, dat de Marsdiep voor 52.000, naar Rotterdam verkocht werd. Door be langrijk verlies op busbedrijf moest ta rief verhoogd worden. Ook moet reke ning worden gehouden met kans op ver hoging boottarief. Het personen-, goede ren en postvervoer bracht record op van 784.407,43. Mei. TESO heeft er een nieuwe bus bij en beschikt nu over een wagenpark van elf autobussen. 18 juni. TESO bestaat 50 jaar. Druk bezochte receptie, feestavond voor het personeel De president-commissaris, de heer C. J. de Lugt door H.M. de Konin gin benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. 24 sept. De heer B Gieze laagste in schrijver bij de aanbesteding voor een nieuw kantoor met woningen voor TESO. P.T.T. Febr. Aanbesteding bouw telefoon centrale. Fa. Drijver en Zonen voor 398.824,de laagste. NIEUWE VERENIGINGEN Febr. De Waal heeft weer eigen toneel vereniging. Zij krijgt de naam 't Ama teurtje". 1 april. De Chr. Historische Kiesver eniging weer opgericht. 23 april. Band van de groep Marga- retha-Sinclair treedt voor het eerst en met groot succes in het openbaar op. KERKELIJK LEVEN Jan. Schouw uit perceel Kerkstraat 1, Oosterend, naar kerkekamer van Her vormde kerk te Den Hoorn. 5 sept. Kapelaan H. Stam neemt af scheid van Texel. Okt. Bazar voor Hervormde Gemeente Den Burg (geluidsinstallatie) brengt ruim 2000,op. Okt. Bazar ten bate van het restaura tiefonds der Hoornder Hervormde kerk brengt 1360,op. Nov. Verkoopdag Doopsgezinde zuster- kringen brengt 3500,op. 17 nov. Ds. A. F. Goedendorp neemt af scheid van de Gereformeerde Kerk van Den Burg Nov. Texelse predikanten beginnen met avondwijding op zaterdag in rusthuis C. E. Gollardsstichting. Nov. Herv. Kerk op Texel sticht studie kring over het Chr. geloof. 1 dec. De heer H. Ellen benoemd tot koster bij de Hervormde Gemeente te Den Hoorn. 21. dec. Het grondig gerestaureerde Hervormde kerkje van Den Hoorn wordt overgedragen en ingewijd. GEMEENTEWEZEN 1 febr. De Raad besluit tot aankoop van „De Vergulde Kikkert". 1 febr. Burgemeester De Koning deelt mede, dat de vlottende schuld dit jaar tot 5 miljoen zal oplopen. Febr. TEM-gebouw wordt uitgebreid en overtollige energie gaat diverse scho len verwarmen. 15 maart. Raad besluit credièt in reke ning-courant met Stichting Sociaal Toe risme Texel tot 125.000,te ver hogen. 15 maart. De Raad keurt met enige restricties uitbreidingsplan-in-onder- delen Den Burg goed. 29 april. De Raad besluit de leerlingen van de b.l.o.-school gratis te vervoeren. 29 april. De Raad besluit, op advies van Gedep. Staten, 56.000,op de gemeente-begroting te bezuinigen. 25 april. Destructor voor verwerking van afgekeurde dieren officieel in ge bruik gesteld. 20 april. A.R. raadsleden, 1 P. v.d. A.-« lid en het C.H.U.-lid kanten zich tegen plan van het „Centraal Jeugdoverleg Texel" om de bevrijding op 5 mei te vieren. Programma vermeldt o.a. Mars met drumband en sterrit. 16 mei. De Raad maakt excursie over Texel. 29 mei. De Raad beschikt gunstig op het verzoek van het bestuur van de stich ting Alg. Chr. Kleuteronderwijs te Oos terend inzake de nodige medewerking te willen verstrekken inzake de bouw van een nieuwe school. 28 juni. De Raad bereid mede te wer ken tot de bouw van een kleuterschool te De Koog. 28 juni. De Gemeente Texel besluit tot aankoop van Oosterend's sportveld. 28 juni. Gemeente besluit subsidie voor inrichting dorpshuizen te Den Hoorn en De Waal voor te schieten. Juni. De Raad geeft nieuw-geprojec- teerde straten een naam; het park heet voortaan „Wezentuin". Sept. Texel heeft begrotingstekort van 241.365,—. 810 okt. De Gemeenteraad maakt driedaagse excursie 12 nov. De heer C. H. Roeper, P.v.d.A., benoemd tot wethouder. De heer J. Zwan geïnstalleerd als raadslid voor de PvdA. De Koog houdt zijn Dorpsstraat( voorge steld werd deze in Lepelaarsstraat te herdopen). Oudeschild krijgt officiëel zijn Buurtje. Voorts in beide dorpen verschei dene nieuwe straatnamen, ook voor be staande straten. De raad besluit tot overname in onder houd en beheer van enkele wegen van de Gem. Polders en Waalenburg. Medegedeeld wordt, dat de woningnood in diverse dorpen thans opgeheven is. 17 dec. De Raad verwerpt met 8 stem men tegen, 5 voor en 2 blanco voorstel lot verbetering van de topsalarissen van gemeente-ambtenaren. Op begroting 1958 post van 1.200.000,voor wegen- en bochtverbetering en aanleg nieuwe weg- vakken rond Den Burg. G.S. keuren verbouwing goed van o.l.s. Zuid-Eierland. B. en W. met raad van mening, dat ulo dringend een nieuw ge bouw nodig heeft. LANDBOUW EN VEETEELT Jan. Op Texel worden vele schapen het slachtoffer van leverbotziekte. Oorzaak: de natte zomer. Jan. Plannen om op Texel de schapen- ziekten te gaan bestuderen. 30 jan. C.Z. „Eendracht" besluit tot bouw van vier dienstwoningen. De heer C. H. Roeper neemt, na 25 jaar bestuurs lid te zijn geweest, afscheid. 6 maart. 53 runderén van Texel naar Italië. Mei. Voorlichtingsavond inzake diep- vrieskluis op initiatief van de Bond van Plattelandsvrouwen en Texelse coöpera ties. Belangstelling is echter gering. Toch meent men, dat zo'n kluis ook voor Texel belangrijk is. Mei. De Coöp Boerenleenbank bereik te in 1956 een omzet van meer dan 50 miljoen. Mei-juni. De zes grote lammerenmark- ten: Eerste markt aanvoer: 2100 70—80; 2de 2975 72,50—86; 3de 3100 ƒ65—80; 4de 2000 58—73; 5de 2000 45—60; 6de 570 53—61,50. Zomer 1957: Diverse nieuwe „ruilver kavelingswegen" worden opgeleverd, ter wijl andere, bestaande wegen verbeterd worden. 2 sept. Texel hield zijn schapenfokdag. 15 nov. Plaatselijke Commissie ruil verkaveling besteedt aanleg nieuwe we gen aan. ALLERLEI Jan. Uit voorlopig onderzoek blijkt, dat bij doorlichting op t.b.c. geen bijzondere gevallen zijn geconstateerd. Febr. Bouw 24 bejaardenwoningen te Den Burg gegund aan fa. Drijver en Zn. Febr. Fa. C. Keijzer start met de bouw van het nieuwe weeshuis. Febr. Hongaars echtpaar op Texel ge arriveerd. Hun wordt een zomerwoning te De Koog toegewezen. Burgerij zorgt voor meubilering. ,Febr. „Groenteoorlog" op Texel „ont brand". 1 maart. De eerste twee lepelaars uit het warme zuiden terug. Maart. Dorpscommissie te De Cocks dorp opgericht. Maart. Revue „Het Vierde Wiel" t.b.v. Witte Kruis-auto, brengt 715,08 op. 17 maart. Harry Bakker Mzn., De Waal, vindt eerste Texelse kievitsei. 27 april. Krant meldt, dat men zich kan laten inschrijven op een abonnement van drie concerten en een toneelstuk. Mei. Op vergadering Witte Kruis moest worden medegedeeld, dat bezoek door volwassenen aan badhuis terugloopt. Het Witte Kruis zelf kampt met een tekort van 5000, Mei Den Burg heeft voor de voor naamste straten een éénrichtingverkeer. April. Culturele Raad stelt liefhebbers van muziek, toneel, zang e.d. in de gele genheid in te schrijven op een abonne mentenserie 1957. Mei. Imker te De Koog verliest bevol king van zijn 15 bijenkasten doordat de bijen een met vergif bespoten perceel hadden bezocht. Juni. Natuurmonumenten besluit de Zandkuil voor het publiek te sluiten, op dat dit reservaat niet verder vernield wordt. Juni. Lijstcollecte voor Vluchtelingen hulp brengt 2.065,op. Juni. Collecte voor Jeugdcorps Texels Fanfare brengt 1200,op. Juni. De Ambassadeur van India en echtgenote logeren op Texel. Juli. Op Texel staan thans 60 televisie toestellen. Juli. Oudheidskamer verrijkt met de portretten van schout Martinus Lange veld en diens „huisvrouw". Juli-augustus. Oudheidskamer diverse avonden in floodlight, kantklossen, spin nen en weven bij kaarslicht in oud-Texels kostuum. 20 aug. Vier 21-jarige kampeerders breken collectebus Reddingsmij. open en verdelen de inhoud. Politie had hen spoedig opgespoord. Aug. Ook grote drukte voor de tele foondienst, die dagelijks 3.000 gesprek ken tot stand brengt. 26 aug Storm teistert de kust. Bedrijf van J. Maas lijdt schade. 25 aug. Ringsteken met paard en wagen te De Koog. Texel gebruikte in 1956 105.139 m3 P.W.N.-water. 5 sept. Kringbureau t.b.c.-bestrijding officieel geopend. 8 sept. Boottocht Ouden van Dagen. 7 sept. Uitstekend geslaagd volksfeest te De Waal. 14 sept. 50 jaar geleden arriveerde hier ae eerste auto. 19 sept. R.K. Rusthuis „Huize Sint Jan" officieel geopend. 1321 sept. Veertig Texelaars bezoe ken Denemarken. Sept. Aanleg haven 't Horntje uitge steld wegens de ongunstige financiële vooruitzichten. Sept.-okt. Door de Vereniging voor Veilig Verkeer worden bromfietsdiplo ma's uitgereikt. 13 okt. Max Tailleur treedt in Hotel Texel op. Okt. Familie Boersen-Kooi, Het Noor den, emigreert naar Brazilië. Okt. De eerste groep van de te Den Burg gebouwde bejaardenwoningen wor den betrokken 28 okt. worden in een tuin te Den Burg leeds drie pestvogels waargenomen. Een vroege winter? 4 nov. Zware storm. De eerste boot vertrekt pas om kwart over elf van Texel 20 nov. Zusterhuis Maris Stella opge heven. 21 en 22 nov. Tournee Veilig Verkeer. Nov. Vereniging Veilig Verkeer boekt 179 nieuwe leden. 1 dec. Op Texel staan 94 werkzoeken den geboekt. Dec. De heer H. Veldhuis, Den Burg, wint de hoofdprijs van de slagzin-ver- keersvragenwedstrijd, uitgeschreven door de Winkeliersvereniging van Den Burg, die tevens een invalide met een toestel verrast. Half december staan 168 werklozen ingeschreven. Dec Expeditie, waaraan ook de heer G. de Haan deelneemt, vangt bij Dene marken bruinvissen. Texel krijgt er ook een paar Dec. De heer R. Mosk wint de hoofd prijs van de Oosterender winkeiiersactie, gehouden ter gelegenheid van het Sin terklaasfeest. 14 dec. Ouwe Sunderklaas een re cord aantal spelers op de televisie. Rennies blussen 't vuur in 'n ommezien. Menigeen kan geen eten meer zien, alleen om de angst in het vooruitzicht van die zuurbrand op de maag. Rennies nemen - zo nodig bij voorbaat. De hevig ste zuurbrand stilt al, op 't moment dat 'n Rennies begint te smelten op de tong. Druppel voor druppel - met Uw eigen speeksel - komen de zuurbrand dovende ingrediënten in de maag en brengen het maagzuurgehalte weer in balans. Wèg pijn. Voor de mooiste keuze in mante!s uur SPOORSTRAAT HOEK KONINGSTRAAT

Texelsche Courant | 1957 | | pagina 3