Cjroen 'ZwarL-Jexels in het harL, Bootscholieren op de planken DENSDAG 15 JANUARI 1958 ge e N.V. »h- Langeveld de Rooii ekhandel -- Drukkerij Bibliotheek in Burg - Texel - Postbu* 11 - Tel. 11 72e JAARGANG No. 7214 TEXELSEWCOURANT Verschijnt woensdags en saterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boeren! Bank Postgiro 652. - Abonn pr- 2,25 p. kwart. 20 ct incasso. Adv- 10 ct p. mm Sinds een reeks van jaren genieten de xelse jongelieden, die te Den Helder ideren gratis vervoer door de N.V. SO. Er wordt wel eens beweerd, dat igeboden diensten zelden gewaardeerd ►rden, maar bij onze „eigen" bootscho ren ligt dat dan toch wel even anders, nt ieder jaar vergasten zij de mensen n TESO op een kostelijke avond. Dat >e is enige jaren geleden tijdens de ertocht uitgebroed en dapper zetten ze ieder seizoen opnieuw met enthou- sme op. Ondanks de inspanning, die n studie ongetwijfeld dag in, dag uit rgt, want tegenwoordig moet je bergen :tenschap in je bol verzamelen om als licitant indruk te kunnen maken. Wil verder komen dan moet je wel aan de erkant studeren wat vooral gold ór de stichting van de (eigen) hbs. arom mag de geste van de TESO als i bijzondere vorm van sociale fijnge- eligheid worden gezien, want nu kun- n feitelijk alle leerkundige jongemen- het pad volgen, waarop zij zich kwa elligentie inderdaad thuisvoelen. Ze elen zich onderhand ook best thuis op boot, die zij af en toe, helemaal geen ïdeelhouders zijnde, allengs als hun 'en boot zijn gaan beschouwen, wat ns tot extreme neigingen leidt. Dan >et er weer eens even aan herinnerd rden, dat er een grens ligtDit es neemt niet weg, dat de „samenwer- ig" geroemd mag worden, want waar uden ze anders de moed vandaan halen hun gastvrouwe een feestavond aan bieden? Door die éne feestavond, zo akte president-commissaris C. J. de gt het ongeveer uit, gaat er meteen Dntaan een spons over het bord: met n schone lei gaat het iedere keer weer rder. j. Annie Bays, die de feestavond ende, vond het fijn, dat er steeds weer egenheid bestaat om je van de betere de te kunnen tonen en de TESO-men nu ook eens om je optreden kunt en lachen. Wel, wat dat laatste betreft: er is uit- ndig gelachen om hetgeen Potasch en rlemoer (met vakantie in het familie- ision „Rust en vreugde", ergens in een dplaats, beleefd hebben. Jan Kievits s Potasch, en Lody van der Wulp zijn npagnon Perlemoer. Hak Stiggelbout tvr. Potasch. Welmoet de Waard Sd., !vr Perlemoer. Dit viertal snakte naar 5t, naar een oord, waar zij de ver- teienissen van het drukke zakenleven inden omzetten in een zenuwstalende tus Eindelijk zouden de compagnons ;aar eens niet behoeven te ontmoeten bestrijden, maar het noodlot wilde, t beiden hetzelfde pension hadden uit- cozen. Dit had mede tot gevolg, dat de een op de oude onverkwikkelijke wijze rden voortgezet. Zij dreigen door een sverstand failliet te gaan, want in- lats van de begeerde knoopjes worden met een vrachtschip schoensmeer ver- Ijkt, maar ten lange leste komt alles op pootjes terecht en beleeft Perlemoer t succes van zijn leven als hem de za- e tijding gewordt, dat hij eerstdaags papa zal promoveren. In dit kolder- ik zagen wij verder optreden Marijke umkes als de pensionhoudster, Gerard n der Kooi C. J.zn als de wel zeer jhandige huisknecht, Biem Lap als ad- ONTWIKKELING OOSTEREND ^Vrijdagavond spreekt de heer C. v.d. 5jk, directeur van de r h.b.s. Texel, in de I school over schilderkunst ten tijde an tienduizenden jaren geleden levende pksstammen. TEXELS PLUIMVEE BEKROOND heer S. Keijser, Beatrixlaan, Den tg, behaalde op de bondsshow van de "'.V., deel uitmakende van de NKB.- ileumshow, met een trio andaluciërs en z.g. predikaat en een b-prijs voor het 8 één na mooiste nummer grote hoen- ers. Middellandse Zee rassen. 35 jaar Beden nam deze pluimveehouder reeds iet succes aan shows deel. De bonds- obrzitter sprak hem hartelijk toe. TONEEL IN DE KOOG Toneelvereniging „De Duinkanters" eft met „En de bossen zingen hun lied" f)ot succes geoogst. Verslag volgt. TEXELSE MARKT angevoerd maandag 13 januari 1958 i enterlingen 6575; 30 biggen 3040; 5 nuchtere kalveren 4055. S.V.O.-nieuws is we nog eens aan voetballen toe- ien, spelen we a.s. zondag thuis tegen »KC 3, aanvang 1,30 uur. S.V.C.-nieuws Ik.s. zondag gaan beide elftallen naar I vaste wal. Het eerste naar Flevo en et tweede elftal naar WGW 5. Laten we Boberen eens met twee volledige ploe- en aan te treden. A s. zaterdagavond onze feestavond, ijn we allemaal voorzien van kaarten? /acht niet tot de avond zelf, want dan loeten wij aan de zaal misschien teleur- tëllen en dat is toch de bedoeling niet flle voetballers op tijd naar bed! Afge- Broken? Kaarten bij de penningmeester. JZij. die iets voor de verloting over heb- jn kunnen dit 's avonds afgeven aan de aa vocaat en vertegenwoordiger en Tjip Gulmans als Oom Stein. Zeer dikwijls werd er meesterlijk ge speeld en Jan en Lody waren geknipt voor hun rollen, meesterlijk kwam Hak ten tonele en even meesterlijk ook was de mimiek van Biem. Nooit hebben wij een dommere knecht gezien als Gerard en wij menen zelfs te mogen zeggen, dat deze revue de beste is geworden van de lange reeks die ons reeds voorgeschoteld is. De bijval was dan ook groot en nu en dan kon je de spelers niet verstaan van wege de jolijt, die hun grollen en grap pen in de zaal sorteerden. Het was alle maal boven verwachting goed. Het kapwerk was met bijzondere zorg uitgevoerd door de firma Polman en Zn., Den Helder. Hoogst sympathiek ook was het gebaar, de opbrengst van de avonden te bestem men voor het fonds, dat de in zo'n nete lige positie geraakte repatriërenden uit Indonesië wil steunen. Besloten werd met een geanimeerd bal o.l.v. de Rhythmische Eilanders (mét Perlemoer zelf). FELLE BRAND TE OOSTEREND Zaterdagochtend qm kwart over elf werd Oosterend opgeschrikt door de brandsirene: er woedde een felle brand in de woning van de fam. Hooijenga in de Schoolstraat. De brandweer, die vrij snel ter plaatse was, kon niet verhinde ren, dat de woonkamer geheel uitbrand de. De heer Hooijenga, die in het achter huis hout hakte, bemerkte niets, terwijl zijn vrouw, in de keuken bezig, welke zich ook in het achterhuis bevindt, wel een brandlucht heeft bemerkt, maar in de veronderstelling verkeerde, dat een aer buren afval verbrandde, hetgeen va ker voorkomt. Toen zij door buren op merkzaam gemaakt werden op de hevige rookontwikkeling in hun eigen woning, bleek de woonkamer in brand te staan, terwijl een baby van 10 weken zich in de kamer bevond. Door het doortastende optreden van mevr. Mosk-Swart werd deze kleine peuter op het nippertje van de verstik kingsdood gered. De heer Hooijenga kon alleen nog een rijwiel in veiligheid bren gen. Er ontstond ook aanzienlijke water schade. Men vermoedt dat het bij de kachel hangende wasgoed heeft vlam- gevat met het noodlottige gevolg. De gedupeerde familie is tegen brand ver zekerd. SPORTVERENIGING COCKSDORP SVC heeft naast haar damesgymafde- ling nu ook een herengymafdeling opge richt. Er heeft zich al een aantal leden opgegeven. Zij starten donderdagavond, aanvang half acht. Nieuwe leden kunnen zich opgeven op de lesavond. U behoeft zich niet te schamen, zij doen het alle maal voor het eerst. De leeftijd is vast gesteld vanaf 14 tot en met 80 jaar. Het bestuur rekent op een grote opkomst. Ook diegenen, die reeds lid zijn, kunnen hieraan deelnemen. FILMNIEU WS „DE ONDERGANG VAN DE GRAF SPEE" Men herinnert zich het drama om het Duitse vestzakslagschip Graf Spee als een der eerste opwindende Engelse wapen feiten ter zee. Het machtige zwerfschip bracht de een na de andere koopvaarder tot zinken en scheen niet te vangen, tot een scherp zinnige Britse bevelhebber goed calcu leerde en het schip opving ter hoogte van de Rio Plata met een drietal schepen, die samen in vuurkracht nog verre de mindere waren van de Duitse „tijger der zeeën". Maar de „Ajax", de „Achilles" en de Exeter" gingen er op af en dwongen na een geweldig vuurgevecht de Graf Spee een onderkomen te zoeken in de haven v an Montevideo. Een etmaal mag het schip verblijven in de neutrale haven. Dan moet het weer zee kiezen. Het is Hitler, die zijn kapitein Langsdorff bevel geeft het schip te verlaten en in de lucht te doen springen. KOUWE DRUKTE George, een fotograaf-assistent, is de uitvinder van een camera, die zo klein is dat hij het onder zijn vlinderdasje kan verbergen. Als hij een compromiterende foto neemt van een belangrijke uitgever, raakt hij op de keien. Na vervolgens apothekers-assistent te zijn geweest, en een kort verblijf in de gevangenis, belandt hij als scheidsrechter in een ijshockey-wedstrijd. Het is de Pers niet toegestaan foto's van deze wedstrijd te maken. En dan slaat George zijn slag. Met z'n goed verborgen camera maakt hij de mooiste opnamen. Hierdoor weet hij zich een vaste positie te bezor gen als persfotograaf. Nederlands nieuws Bestedingsbeperking. Jaaroverzicht 1957. Wereldnieuws O.a.: Sluizen voor de St. Laurensrivier; Pelgrims naar Bethlehem; Minister Dulles bezoekt Franco in Madrid; Aard beving in Koerdistan; Enorm Amerikaans landingsvaartuig, Gewichtloosheid Proeven voor de ruimtevaart. DE A.S. GYMREVUE De 5-jarige jubileumrevue t g.v. het 35-jarig bestaan van Gymn. Ver. Texel, belooft weer, evenals vorige keren, iets bijzonders te worden in het winterpro- gramma. Als we het programma van maar liefst 28 nrs. bekijken, blijkt daaruit, dat er weer heel wat verscheidenheid gebracht zal worden op gymnastisch gebied met o.a. het optreden van het herenkeurcorps van Turnkring Holl. Noorder Kwartier aan paard, brug, hoogrek en ringen, als mede balletten, hoepel- en knotsoefenin gen, evenwichtsbalk en brug voor de dames. Verder nog diverse schetsen en zangnummers en speciale attracties, die we nog niet kunnen vermelden. Gezien het grote succes van de vorige revue in 1953, toen 3x voor een volle zaal gespeeld werd en nog velen teleurgesteld moesten worden, adviseren wij U nog heden kaarten te halen om teleurstelling te voorkomen. Het zal zeker de moeite waard zijn. (Zie ook de adv in dit nr.). SLOEP VAN „CAPELLA" BINNNENGEBRACHT Schipper P. Slik, Oudeschild, ontdekte vrijdagmiddag bij De Cocksdorp een sloep. Het bleek de sloep van de vergane Groninger kustvaarder „Capella" te zijn. Hij vroeg assistentie van schipper Tot, Den Helder, die de sloep aan boord nam en naar Oudeschild bracht. De sloep ver toonde aan de boeg een vrij groot gat, dat misschien reeds is ontstaan voordat de opvarenden van de kustvaarder van de sloep hebben kunnen profiteren. Mis schien hebben zij zelfs geen gelegenheid gehad om de sloep te strijken en is deze met de kustvaarder zelf in de golven ver dwenen en later losgeslagen. Op de sloep, die 4,50 meter lang is, staat vermeld, dat deze plaats biedt aan 12 personen. Zoals bekend bevonden zich 9 opvarenden aan boord van het schip, dat zich in de buurt van lichtschip Texel bevond, toen de laatste noodseinen wer den uitgezonden. Nadien heeft men de stoffelijke resten van twee opvarenden kunnen bergen. PAARDENFOKKERIJ De Burgemeester van Texel herinnert er aan, dat het volgens artikel 8 der Paardenwet 1939 verboden is een hengst avn twee jaren of ouder te houden zonder in het bezit te zijn van een bewijs van aangifte. De aangifte moet geschieden bij de stamboekvereniging, als de hengst in een stamboek is ingeschreven en anders bij de Burgemeester der gemeente, waarbin nen de hengst wordt gehouden. De aangifte kan ter gemeente-secreta rie geschieden, dagelijks van 8.30 tot 12.30 uur. Texel, 11 januari 1958. De Burgemeester voornoemd, C. DE KONING. S.V.C. VERGADERDE Woensdag hield SVC zijn jaarlijkse vergadering. Om ruim 8 uur opende de voorzitter, de heer J. de Graaf, met een woord van welkom aan erelid P. Mein- dertsma en de heer A. Westdorp en ver der aan alle aanwezigen. Het bestuur had gehoopt op ten minste alle leden, maar deze waren jammergenoeg niet allen aanwezig. De heer A. van Hoorn leest de notulen voor, welke door de vergadering werden goedgekeurd. Natuurlijk kwam ook de voetbaltoto aan de beurt om besproken te worden. Op zaterdag 18 jan. zal SVC zijn jaar lijkse feestavond houden en op 25 jan. zal er nog een avond komen, welke voor iedereen toegankelijk is, tenminste als deze personen de leeftijd van 16 jaar hebben bereikt. Beneden die leeftijd be slist geen toegang, mits onder geleide natuurlijk. Het voetbalprogramma is het zorgen kind van de vereniging. De training wordt heel slecht bezocht en waar niet getraind wordt, wordt vanzelf minder goed voetbal geleverd. Dat is nu eenmaal iets wat niet uit kan blijven. De heer W. Stolk dacht dat de ouders hier wel ver betering in konden brengen. Maar met onwillige honden is het slecht hazen vangen, aldus de heer Zuidema. Jongens, bezoekt toch allemaal de training, dat komt jullie vereniging ten goede. De heer H. Hooyschuur vraagt of de kaarten niet wat eerder bezorgd kunnen worden. Voorzitter belooft hiervoor zijn best te doen. Ook zal er bij voldoende belangstelling weer geturnd kunnen worden door de grotere jongens en heren. Bij een aantal van 10 personen zal worden begonnen. Dit komt dan in de leeftijd van jongens, die van de lagere school af zijn tot, laten wij soepel zijn, 80 jaar Men kan zich op geven bij C. Zuidema of het bestuur. Hierna volgde het jaaroverzicht door de secretaris. De aftredende leden van het bestuur werden met algemene stemmen herkozen. Ook de kascontrólecommissie bleef on gewijzigd. In de elftalcommissie kwam de heer P. de Bloois in de plaats van de heer G. Troost. De rondvraag leverde geen bijzonder heden op. De voorzitter dankte de aanwezigen voor hun belangstelling. AUTOBOTSING TE DE WAAL Zaterdagmorgen j.l. vond er op het kruispunt Nieuwe Waalderweg-Oosteren- derweg een verkeersongeluk plaats. Een verzekeringsagent komende uit Ooster end bemerkte te laat, dat hij een voor langskruispunt naderde. De Waalder, A. B., die naast hem zat, attendeerde hem erop, doch het was reeds te laat. Uit Eierland naderde een Austin met de heer P. D. achter het stuur. Een botsing was het onvermijdelijke gevolg. De volkswa gen maakte een hele draai; wonder boven wonder bleef de heer A. B., die uit de wagen werd geslingerd, vrijwel onge deerd. De Austin werd aan de voorkant flink beschadigd, terwijl de Volkswagen aan de zijkant flinke deuken kreeg. De heer P. D., op weg naar de boot, ver volgde met een andere auto zijn weg. Terwijl de politie bezig was met het noodzakelijk onderzoek, naderde uit De Waal een auto, die, zonder te stoppen het voorrangskruispunt passeerde. En pas sant ging deze op de bon! TWEEDE FEESTAVOND VAN S.V.C. OP 25 JANUARI De jaarlijkse feestavond van SVC wordt gehouden op zaterdag 18 januari a.s. Door de grote aanvraag om toegangs kaarten voor die avond, heeft het be stuur besloten nog een opvoering te ge ven op zaterdag 25 januari a.s. De toegangsprijs voor deze tweede avond bedraagt voor leden en donateurs J 1,en voor anderen J' 1,50 per persoon. Hierdoor is dus een mogelijkheid ge schapen dat zoveel mogelijk belangstel lenden dit successtuk kunnen gaan zien. Er is beide avonden gelegenheid tot dan sen en er wordt precies om 8 uur begon nen. Zij, die voor de feestavond een prijsje voor de verloting beschikbaar wil len stellen, kunnen dit afgeven bij het bestuur of aan de zaal. Het bestuur re kent op Uw medewerking. S.V. Texel Uitslagen van zondag: WGW-Limmen afg.; Texel-BKC 2—2; Hollandia T.-RKAFC 0—1; JVC-DTS afg. Succes-Vios 42; VZV-Helder 25. Texel heeft een beste wedstrijd ge speeld en gezien het spel in de 2de helft was een kleine overwinning niet onver diend geweest. T. begon met zon en wind tegen, terrein en bal waren spekglad B. zette direct de aanval in en stelde onze verdediging voor ernstige problemen. Al vlotte het aanvankelijk nog niet erg en leek het er op dat T. een dikke nederlaag tegemoet ging, ze herstelden zich spoe dig. Maar in dat eerste kwartier hebben we enkele malen geboft. Tweemaal scho ten ze tegen de paal en zowel Gerrit als Henk, Bob en Cees moesten een keer uit de open doelmond redden, maar ze hiel den stand. Na 8 min. werd de bal met de hand uit het doel geslagen en dus straf schop. Deze werd recht op Bertus afge schoten en tot corner gewerkt. Dit was voor ons een goed voorteken. Het werkte gunstig op de andere spelers. T. kwam meer en meer los en tot tegenaanvallen. Na 18 min. werd Bertus geslagen door 'n schot dat van de binnenkant paal in het net belandde. De T.-aanvallen werden talrijker, maar dat lukte voorlopig niet erg. Henk gaf door naar Joop maar zijn schot ging naast en meteen is B. weg; Bob bracht juist op tijd redding. Een nieuwe T.-aanval, door Joop goed voor het doel gebracht, werd afgeslagen. Ruud zendt een keurig schot in. De druk van het eerste kwartier is opgeheven en om beurten worden de doelen benaderd. Als Hans vrij komt, wordt hij gehaakt, hier verzuimde de scheidsrechter de voor- keursregel toe te passen. Vrije schop door Ruud gaat precies langs de bovenhoek en wordt tot corner gewerkt. Hans geeft een mooi schot, dat de keeper slechts kon wegstompen. Een nieuwe aanval volgt over links, Max brengt scherp voor doel, de keeper laat de bal los, waarna het leer in het doel wordt gewerkt. Dit is 3 min. voor de rust, met deze stand wordt ge draaid. De 2de helft brengt ons een feller aan vallend Texel in het veld. Goede comb, tussen Hans, Max, Ruud en Joop brengen een aantal doelrijpe kansen, die echter niet worden benut. Uit een comb, van rechts is Hans goed doorgebroken; jam mer dat hij zelf schoot, want Max stond geheel vrij. Een hard en ver schot van Ruud kreeg geen kans. Henk krijgt een bal toegespeeld loopt door, de keeper loopt uit, de bal gaat tussen de benen van de keeper door, maar niemand is ter plaatse om deze kans af te ronden. De tegenaanvallen van B. waren niet zo fel; onze achterhoede sloot best aan; er werd prima met Bertus samengewerkt, zodat B. werd teruggewezen. Na 20 min. komt een bal van links voor de B.-doelmond, de verdediging faalt en Henk profiteert 21. T. bleef nu meest aanvallend. We hopen op de overwinning. Nog 6 min. zijn te spelen als B. over links aanvalt via de buitenspel staande speler. Deze plaatst voor het doel en met een zacht tikje rolt de bal in ons doel 22. De scheidsrechter had dit niet gezien blijkbaar en gaf on danks protesten, doelpunt. Het bleef 22. De leiding was zwak. Over het algemeen was de verstand houding goed,alleen 1 speler van BKC liet zich als onsportief aanmerken. Jam mer voor zo'n elftal. Na dit resultaat moeten we tot de CONSULTATIEBUREAU VOOR DE TUBERCULOSEBESTRIJDING AFSCHEID MEVROUW GRUTTERS Mevrouw Grutters, de districtshuisbe- zoekster van de N.H. Ver. voor de tuber culosebestrijding, neemt morgenmiddag om drie uur in het Consultatiebureau van het Witte Kruis te Den Burg afscheid van Texel in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Gedurende een lange reeks van jaren heeft mevr. Grutters regelmatig Texel bezocht en is voor talrijke gezinnen in deze gemeente, die in meer of mindere mate met de tuberculose geconfronteerd werden, een grote steun geweest. Het Bestuur van het Witte Kruis heeft een zeer grote waardering voor het vele werk dat door mevrouw Grutters in de loop der jaren ten bate van de tubercu- lose-bestrijding, onder dikwijls zeer moeilijke omstandigheden is verricht, en is haar grote dankbaarheid ver schuldigd voor de wijze waarop zij zich van deze taak heeft gekweten. Als blijvende herinnering aan haar vele reizen naar Texel en als blijk van waardering voor het door haar verrichte werk, zal haar door het Bestuur van het Witte Kruis een schilderij van Texel, vervaardigd door de heer Blok van der Velden, worden aangeboden. Al die gezinnen, welke met mevrouw Grutters hebben kennis gemaakt, stellen wij eveneens gaarne in de gelegenheid op bovengenoemd tijdstip afscheid te nemen van deze sympathieke figuur. Wie bereid zijn een vrijwillige bijdrage te schenken, kunnen deze gift ter hand stellen aan onze wijkverpleegsters of overboeken op onze postrekening no. 239376, onder vermelding „cadeau mevr. Grutters" Bij voorbaat zegt het Bestuur van het Witte Kruis U voor deze geste gaarne hartelijk dank. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 15 januari Den Burg, „De Lindeboom", Jongeren avond gezamenlijke Texelse coöperaties. Den Burg, „De Zwaan", Televisiepro gramma voor K.A.V. Vrijdag 17 januari Den Burg, „Oranjeboom", Revue Gym- nastiekver. „Texel". Zaterdag 18 januari Den Burg, „Oranjeboom", Revue Gym- nastiekver „Texel". De Waal, Dorpshuis, Toneeluitvoering ,.De tante van Charley". DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 10 januari 1958: Jeugd: P. v.d. Wulp-J. Moerbeek 02 W. Laan-T. Verheijen 20 J. A. v.d. Slikke-J. v.d. Bout 20 A.: C Meedendorp-Joh. D. Bakker t 11 W. A. v. Zeijlen-S. v. Heerwaarden Jzn. 1—1 Jac. v. Heerwaarden-J. Hooijberg 02 B.: D. v.d. Werf-A. v.d. Slikke 11 C. P. Burger-G. Dros 11 R. Zijm-Jo Schoo 02 C.: J. A. van Enst-J. Hillen 02 P. Bruijn-J J. Lafeber 20 L. Keijser-C. C. Barhorst 02 C. Meedendorp behaalde een fortuin lijke remise in een verloren partij, terwijl Siem een gering voordeel in rook zag opgaan en tenslotte eveneens tot een puntenverdeling met W. A. van Zeijlen kwam, Jac. van Heerwaarden verloor 'n stuk bij een der moeilijkheden in een Hollandse partij en moest tenslotte wel opgeven. In B. verloor R. Zijm, nadat Jo Schoo reeds lang overtuigend voordeel had ge had. Dit betekent dat de gebr. Vinke ste viger op de bovenste plaatsen staan. De onderste drie behaalden hier allen een punt. In C. kwam J. Hillen tot op twee punten achter C. Vinke met gelijk aantal partijen. Zondag om half twaalf krijgen we dus Winkel thuis en zullen we ons uiterste best moeten doen om nog een kans te behouden op de bovenste plaats. conclusie komen, dat we, zo spelend nog wel goede resultaten kunnen behalen. Eerst tegen Vios en nu BKC; het moet kunnen, maar dan ook meer schieten. A.s. zondag naar RKAFC, dat j.l. zon dag gewonnen heeft. Dit betekent alles er op en woensdagavond allemaal present in het gymlokaal. Enkele wedstrijdbezoekers hadden wat last van voetbalziekte. Na afloop meen den ze zich te kunnen misdragen. Men behoort zich buiten de beslissingen te houden eh geen eigen rechter te zijn. Zij, die op sensatie belust zijn, gelieven daar voor andere gelegenheden te zoeken, maar horen op het sportveld en langs de lijn niet thuis. Texel 2 gaat naar SRC 2. Op 9 februari a.s. ons Balmasqué. Heeft U de datum genoteerd? Bent U al met een fantastisch ontwerp bezig? Succes dan Het belooft weer goed te worden.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 1