,Verenigings-man met bijzondere staat van dienst goed boe De heer C. A. Kaczor vrijdag 65 jaar Ontwikkelen en afdrukken Boekhandi Par k stras 12'2-jarig jubileum HERV. GEMEENTE DEN BURG Zondag 2 maart doopdienst. Aangifte a.s. donderdag 20 februari in de consis toriekamer. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om 8 uur samenkomst in de school van Oost. Vertoning van de nieuwe filmstrook „Indische Nederlan ders komen naar Nederland". VROUWEN-WERELDGEBEDSDAG Op vrijdag 21 februari 's avonds om 8 uur in „Ons Huis" te Den Hoorn. Zie ook artikel in krant van zaterdag j.l. Te De Waal zal de Vrouwen-wereld gebedsdag worden gehouden op vrijdag 21 februari, aanvang 8 uur in de kerke- kamer van de Doopsgezinde kerk aldaar. Alle vrouwen van alle gezindten zijn van harte welkom. Ook in Oosterend zal dit gebedsuur gehouden worden op vrijdagavond a.s. in de Doopsgezinde kerk, aanvang 8 uur. Alle vrouwen worden opgeroepen tot dit uur van samenzijn. Liturgieën a 20 ct. zijn aan de ingang der kerk verkrijgbaar. VERKEERSCURSUS TE DE WAAL Vrijdagavond start te De Waal een ver- keerscursus. Er hebben zich reeds 30 per sonen voor aangemeld, maar er kunnen er nog meer bij. Deze cursus wordt in het Dorpshuis gehouden. De overige dorpen komen dit najaar aan de beurt, zodat iedereen voorjaar 1959 kan medewerken aan de opvoering van de verkeersveiligheid. „OP HOOP VAN ZEGEN" Voor de uitvoering voor de bejaarden donderdag a.s. in „De Oranjeboom" rij den van Oudeschild 2 bussen. Vertrek kwart over zeven, een van „de West" bij P. Boom, de andere van de openbare school. VIERDE WIJKVERPLEEGSTER GEWENST Op verzoek van „Het Witte Kruis" stellen B. en W. de Raad voor de sub sidie aan het Witte Kruis te verhogen van 5400,tot 8400,ten behoeve van de aanstelling van een vierde wijk verpleegster, noodzakelijk geworden door de opheffing van „Maris Stella" te De Cocksdorp en de stichting van het bure.ui voor de t.b.c.-bestrijding. OUDSTE INGEZETENE OVERLEDEN Mevr de wed. Tr. List-Boerhorst, de oudste ingezetene van Texel, is gister morgen overleden. Zij zou op 12 april 95 jaar geworden zijn. VERKEERSCOMPETITIE K.N.M.V. Er wordt vanavond om kwart voor acht in „De Lindeboom" gestart. Dus niet om acht uur. 15 ZOMERHUISJES PER HA. De raad wordt voorgesteld te bepalen dat als norm geldt, dat niet meer dan 15 zomerhuisjes per ha. mogen worden ge bouwd, terwijl B. en W. de huidige norm n.l. dat het bij een zomerhuisje behoren de terrein tenminste een oppervlakte van 150 vierkante meter moet hebben, ver zoeken in te trekken. VERKOOP GROND IN WAALENBURG B. en W. stellen de raad voor aan mevr M. M. •Rommel-Dalmeijer, Den Bosch, voor 1400,plm. één ha. grond te ver kopen, gelegen in polder Waalenburg. B. en W. merken op, dat betreffend perceel- gedeelte voor verkoop beschikbaar is pn dat de onderhavige verkoop deel uit maakt van een transactie, als gevolg waarvan elders in de gemeente de be schikking kon worden verkregen over 'n aanzienlijke hoeveelheid bouwterrein voor woningbouw. SLOPING KROTWONINGEN De raad wordt voorgesteld tot het slopen van de volgende negen panden: Den Burg, Hollewal 1; Molenstraat 39, Molenstraat 41; Warmoesstraat 25; We verstraat 98 en Weverstraat 100; Ooster end: Kerkplein 1, Weststraat 6 en O 7; De Waal 30. De datum, waarop tot het slopen zal worden overgegaan zou door B. en W. moeten worden bepaald. Verschillende panden verkeren reeds lang in onbe woonbare staat, andere panden zijn zo slecht geworden, dat ze niet meer aan de eisen van bewoonbaarheid voldoen. Sommige huizen leveren reeds gevaar op voor het verkeer, andere zullen bij uitvoering van de uitbreidingsplannen toch gesloopt moeten worden. Hoewel het streven gericht is op een zo spoedig mogelijke ontruiming ervan zijn enige van deze panden nog steeds bewoond. EINDSOIREE TE DE WAAL Vorige week dinsdag liep de eerste danscursus, die de heer H. Craanen te De Waal in het Dorpshuis „De Wielewaal" gaf, ten einde. Het Dorpshuisbestuur had de heer Craanen indertijd uitgenodigd een cur sus voor beginnelingen te komen geven. De cursus is wederzijds een succes ge worden: zowel de cursisten als de heer Craanen bewaren prettige en gezellige herinneringen aan een en ander. Waren er jarigen, dan werd er getracteerd op koek en gebak; waren er geen jarigen, dan waren er altijd wel dames of heren, die het gezelschap toch iets bij de koffie aanboden. Dat geeft sfeer. Ook de heer Craanen stelde dit alles zeer op prijs. Gaarne zal hij oök volgend seizoen weer een cursus geven (misschien wel twee: voor beginners en voor gevorderden). Het eindsoiree beleefde zijn climax bij de diploma-uitreiking. De heer Craanen wilde dit keer gaarne van zijn gewoonte afwijken diploma's uit te reiken. Hij yond het hier echter op zijn plaats om de heer J. Keijser een „diploma" te overhandigen, waarop de verschillende onderdelen, die bij het dansen zeer belangrijk zijn, nader werden bekeken. De heer J. Keijser was hiermede zichtbaar verheugd! Na nog verschillende dansspelletjes gedaan te hebben, werd deze gezellige avond besloten met voorlopig een laatste foxtrot, wals en tango. Als iemand na een indrukwekkend lange dienstperiode zijn functie eindelijk mag neerleggen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, komt automatisch het onontkoombare: dan moet de betrokkene gehuldigd worden. Dan komt er een lintje, een cadeau meestal een armstoel dan worden er speeches afgestoken en op de gezondheid geklonken. Degene, op wie de schijnwer per gericht wordt, is, wij schreven het feitelijk al, doorgaans een persoon, die zich in een of ander bedrijf zeer ver dienstelijk heeft gemaakt. Het zou mis schien de wens van de betrokkene ge weest zijn om het afscheid onopgemerkt de revue te laten passeren, maar er zijn altijd hulpvaardige collega's, die dat lekker verhinderen en eer je het weet staat de auto met speechlustige relaties al voor je deur Zo gaat het doorgaans, uitzonderingen bevestigen de regel, want als een patroon zijn functie neerlegt wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd, gaat dat gewoonlijk zonder meer voorbij Zo'n „geval" hebben wij nu b v. aan Oudeschild, waar de heer C. A. Kaczor op 21 februari a.s. de pensioengerechtig de leeftijd hoopt te bereiken Hij wordt dan n.l. 65 jaar. Toch zijn we niet naar onze havenplaats gemotord omdat de heer Kaczor zijn functie als bakker en broodbezorger gaat neerleggen mis schien ook al omdat, enfin, wij schréven het reeds!! Wij zijn naar Oudeschild ge gaan om een praatje te kunnen maken met een eilandgenoot, die méér gedaan heeft dan broodbakken en broodbezor- gen: de heer Kaczor heeft tussen zijn prille jeugd en de pensioengerechtigde leeftijd namelijk een functie uitgeoefend in niet minder dan. zeventien orga nisaties. „Was U ooit één avond thuis?" zo was een van onze vragen en wij ke ken eens in de richting van mevrouw Kaczor als wilden wij zeggen „en nam U dat maar?!" Niet op Texel geboren De heer Kaczor is ruim 62 jaar geleden in Den Helder geboren. Zijn moeder zag het levenslicht in Oudeschild, zijn vader Polen. Wij begrepen al meteen, dat het heel toevallig was, dat wij een praatje konden maken met de heer Kac zor, zoon van de Pool Kaczor, want het was nooit het plan van vader Kaczor ge weest om zich op Texel te vestigen: die was namelijk zeeman en Texel had-ie en kel maar van verre zien liggen als ze over de Noordzee voeren van een Poolse haven naar Rotterdam of Londen Maar op zekere dag werd hun schip door de ruwe zee uit elkaar geslagen en de jon geman Kaczor werd als schipbreukeling naar Terschelling geroeid. Hij trad later in dienst van de Nederlandse marine Vers van de schoolbanken IJ ziet, dat ons interview toch wel toe vallig was! Misschien was het ook wel toevallig, dat onze 65-jarige heer Kaczor zijn leven als bakker heeft gesleten, want wat is voor een jongen van twaalf ver leidelijker dan rond te mogen scharre len in een bakkerij7 Hij meldde zich, vers van de schoolbank, bij bakker Dros en werkte daar een half jaar lang van 's morgens zes tot 's avonds zes, de normale werktijden in die dagen. Later las vader, dat Bakkerij Buis in De Cocksdorp een leerjongen kon gebruiken. Samen met vader lopend naar De Cocksdorp om er te solliciteren Bakker Buis kon meteen concluderen, dat Kees goed ontwikkelde kuitspieren bezat en best het brood tot de vuurtoren kon bezorgen. Bestelauto's bestonden er toen uiteraard nog niet! Hij was daar eveneens een half jaar werk zaam, voor 1,met de volle kost Om de zes weken kwam-ie thuis. Een handi cap was de reumatiek, waarmede hij reeds als schooljongen geconfronteerd werd. Ze hebben hem er nooit van af kunnen helpen. Misschien was die kwaal er mede de oorzaak van, dat hij zich na een half jaar al weer op het thuisfront terugtrok? Hij gaat dan in „De West", het westelijke deel van Oudeschild, zijn ou dere broer Martien, die daar een bakkerij begonnen was, assisteren. (Martien is na derhand naar het vasteland vertrokken en heeft onlangs op 70-jarige leeftijd zijn bedrijf vaarwel gezegd). Toen Kees 15 jaar was moest zijn compagnon" in dienst, maar die kreeg een jaar uitstel. Als knaap van zestien was Kees het jaar daarop bedrijfsleider en uitvoerder. Een drukke tijd, maar je was jong en ontembaar. Je bezorgde zelfs brood in Den Helder. Je begon dan om twaalf uur 's nachts te bakken en stak met de eerste boot het Marsdiep over. In Den Helder woonden namelijk nogal wat Texelaars, die persee brood van de eilandelijke bakker wilden eten. Kaczor had daar overigens niet het monopolie, want ook Dros en gebroeders Verberne togen met een mand brood en koek naar Nieuwediep. Woensdags en zaterdags ventte je aan de Overkant (woensdags profiteerde je van de goedkopere boot). Op het havenhoofd te Den Helder huurde je voor tien cent per dag een handkar van een zekere Bosman, een ge pensioneerde marineman. Het verenigingsleven Wie timmert langs de weg, verwacht' gezeg. Kaczor kwam dagelijks door het dorp en wellicht is het daaraan toe te schrijven, dat hij successievelijk de ene bestuursfunctie na de andere op de schouders kreeg. Vanaf zijn zestiende jaar is hij in het verenigingsleven werk zaam geweest. Verenigingen op sterk uit eenlopend terrein: bestuurslid van zang vereniging „Eigen Oefening", maar ook van het begrafenisfonds „Steunt Elkaar", van de bewaarschool maar ook van het ziekenfonds-voor-mannen. Hij was 25 jaar oud toen hij gekozen werd tot diaken van de Nederlands Her vormde Kerk van Oudeschild. 31 jaar lang heeft hij die functie op voorbeeldige wijze vervuld, waarna hij nog vier jaar de functie van ouderling vervulde. Hij was ook bestuurslid van „Neptu nes", een sociëteit, die zich op hetzelfde terrein als b.v. „Het Nut" bewoog. 30 jaar lang was de heer Kaczor pen ningmeester van de Oudeschilder be waarschool, de Koningin Wilhelmina- Bewaarschool, die zo zegenrijk voor Ou deschild is geweest en dat nog steeds is. Deze bewaarschool had voortdurend met financiële problemen te kampen, want van overheidssubsidie was geen sprake. Door middel van allerlei acties, zoals fancy-fairs, moest je trachten de boel op gang te houden, maar ten tijde van laag conjunctuur kwam er van zo'n fancy-fair ook niet veel terecht, „Nooit hebben wij een tekort gehad, maar het is wel eens zo geweest, dat de kas uit2,5 cent be stond.... Jammer, dat je de juffrouw geen behoorlijk of redelijk tractement kon geven. Twee jaar geleden heeft de heer Kaczor zijn bestuursfunctie bij de Bewaarschool neergelegd. Opgericht aan boord van de „Ada' Voorts was hij bestuurslid van het ziekenfonds en van het begrafenisfonds. Dit laatste werd 70 jaar geleden tijdens een overtocht met de „Ada van Holland" door een aantal reizigers uit Oudeschild gesticht. Men besprak toen een bepaald sterfgeval, waarbij bleek, dat er geen geld was om de begrafenis te bekostigen. Men besloot toen tot de stichting van 'n fonds. Het kreeg de naam „Steunt El kaar". Toen dit fonds 8 acht jaar geleden overging naar de Groot-Noordhollandse, bedroeg het kapitaal 40.000,De heer Kaczor heeft de functie van penning meester en voorzitter vervuld. De positie van de materieel zwak staande medemens heeft altijd zijn bij zondere aandacht gehad. Toen er een plannetje werd gemaakt voor de stich ting van een rusthuis, waarin ook min- der-draagkrachtigen een zonnige levens avond zouden kunnen genieten, verleen de hij dadelijk zijn volle en toegewijde medewerking. Zoals bekend hebben drie kerkgenootschappen kans gezien om de overheid voor dit plan te interesseren. Uit het gestichte fonds kan het benodig de aanvullende bedrag worden verstrekt. Ds. Van Veen, J. Drijver, P. Bakker Azn., M. Koorn Jzn. en Kaczor waren de man nen, die er de schouders onder gezet hebben. De heer Kaczor heeft voorts verdien stelijk werk verricht als lid van het cri siscomité, dat helaas steeds met een schrikbarend tekort aan middelen te kampen had. Vanaf 1933 maakt hij deel uit van het burgerlijk armbestuur, thans functione rend als Sociale Dienst. Dat de verenigingen haar gelden met een gerust hart konden toevertrouwen aan penningmeester Kaczor is wel be kend. De accountant kon nooit enig suc ces boeken. Als penningmeester van de Bakkersbond beheerde de heer Kaczor tijdens de bezetting een kas met f 300, toen van overheidswege het bericht kwam, dat de geldmiddelen en beschei den moesten worden ingeleverd. Drie dreigbrieven konden de heer Kaczor ech ter niet doen besluiten om het geld, dat de Bond hem had toevertrouwd, af te dragen. Hij liet alle ultimatums onbe antwoord. Bijna liep het nog goed mis, toen ze hem op zekere dag als staats- vijandig Texelaar arresteerden en naar de overkant vervoerden. Hij zag nog kans iemand een tip te geven en zodoende konden die papieren, die de bezetters beter niet onder ogen konden krijgen, tijdig verbrand worden. Na de oorlog leverde de heer Kaczor de 300,bij de Bond in. De heer Kaczor had, naar zijn mening slechts zijn plicht gedaan en de Bond dacht daar eender over In 1911 hij was toen 18 jaar vond de oprichting plaats van de Oudeschilder voetbalclub, waarvan de heer Kaczor tot voorzitter gekozen werd. Het terrein lag in de buurt van het Doolhof. Later in 1938 kwamen er plannen om de ter ziele gegane club weer nieuw leven in te blazen. Een aantal jongeren vroeg of de heer Kaczor de leiding op zich wilde ne men. Hij was daar dadelijk toe bereid, want het lag, zoals wij weten nu eenmaal in zijn aard, anderen te helpen. Na 5 jaar te hebben gedraaid werd besloten de vereniging over te dragen van de S V. Texel. Sinds geruime tijd werkt de heer Kaczor mee aan het vlot verlopen van de plaatselijke verkiezingen voor Prov. Staten of Tweede Kamer. Hij maakt daartoe deel uit van de commissie voor Oudeschild. Van 1945 tot 1951 is hij voorzitter ge weest van de afdeling Oudeschild van de Partij vair de Arbeid. Als je 65 jaar bent, heb je de pensioen gerechtigde leeftijd bereikt. De heer Kaczor was, toen wij een praatje met hem maakten, juist thuis van zijn dage lijkse route door Oudeschild. De ven- tersportemonnaie lag nog naast hem op tafel. Toen wij binnenkwamen en het doel van onze komst verklaarden, zei mevrouw Kaczor uit de grond van haar hart „Niks hoor, niet in de krant". Later begrepen wij wel, dat mevrouw Kaczor zélfs persmuskieten een goed hart toe draagt. Wij hebben beloofd het niet al te bar te zullen maken, óók omdat wij dit kras se echtpaar, dat zoveel voor de belangen an het algemeen heeft gedaan, nog eens hopen op te zoeken als zij hun gouden echtvereniging vieren. Maar zóver is het nog lang niet en wij spreken gaarne de hoop uit, dat het echtpaar Kaczor nog vele goede jaren mag beleven. GEMEENTELIJK VERWEER TEGEN VORDERING De raad wordt voorgesteld te besluiten tot het voeren van verweer in rechten tegen de rechtsvordering door de heer C. Wonder, vee- en pluimveehouder, Schil derend 90, Den Burg, (diens advocaat is mr. H. Jonker Hzn., Den Helder), per 24 augustus 1957 tegen de gemeente Texel ingesteld bij de Pachtkamer van 't Kan tongerecht te Den Helder, waarbij wordt verzocht voor recht te verklaren dat de pachtovereenkomst d.d. 26 maart 1952 van een perceel grasland aan de Reijer Keijserstraat te Den Burg zal gelden voor 12 jaren (tot 20 maart 1964). B. en W. lichten deze aangelegenheid uitvoerig toe. Daaraan ontlenen wij: op 30 november 1956 kocht de gemeente Texel van het Weeshuis 2.27.30 ha. wei land met twee zich daarop bevindende schuren. Dit land is bestemd voor indus trieterrein. Op 26 maart 1952 werd het terrein door de heer Wonder gepacht voor zes jaar, dus tot 19 maart a.s. De gemeente verzocht hem het land met ingang van die datum te ontruimen en te verlaten, maar de heer Wonder bleek daartoe niet genegen te zijn en besloot tot het aanhan gig maken van een procedure tegen de gemeente Texel Hij vordert, dat de Pachtkamer zal verkaren, dat de over eenkomst voor 12 jaar geldt. Volgens hem moet het door de gemeente aange kochte land als een „hoeve" worden aan gemerkt. In verband hiermede zou dit land destijds ten onrechte voor zes jaar zijn verpacht in plaats van voor de wet telijke termijn voor een hoeve van 12 jaar. Ook de grondkamer zou hieraan ten onrechte haar goedkeuring hebben ver leend. B. en W. vervolgen, dat de geme« Texel stellig gebaat is bij een pachtot eenkomst, welke op zo kort mogeli termijn afloopt. Bij tussentijdse opj ging van het contract zal n.l. schadei goeding dienen te worden betaald ec grootte van die vergoeding hangt wee; van de tijd, die de heer Wonder zon deze ontbinding nog op het gepachte j blijven. Op verzoek van B. en W. heeft mr, Schenkeveld, advocaat te Alknu rechtskundig advies uitgebracht. GEMEENTE KAN PAND KOPEM De gemeente kan voor 7.000,ej naresse worden van het woonhuis Ke plein 7 te Oosterend, eigendom mevr. de wed. J. Vermeulen-Trap. pervlakte 344 m2 met inbegrip van erf. Het is gedeeltelijk bestemd v wegverbreding en woningbouw. Mevr. Vermeulen is bereid de som i 7.000,als een vaste geldlening verstrekken. WONING EN KANTOOR VOOR D| RIJKSWATERSTAAT De rijkswaterstaat is gegadigde y 1170 m2 grond, gelegen aan de Keeso laan, Den Burg, teneinde er een won met kantoor te bouwen. B. en W. ste! de raad voor tot de verkoop y 14.040,—. VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering "van de Raad der gema te Texel op dinsdag 25 februari 11 n.m. 2.30 uur ten gemeentehuize. Texel, 15 februari 1958. #De burgemaester van Tex£ C. DE KONING (Agenda volgt a.s. zaterdag). Foto Langeveld en De Rooij Den Burg Parkstraat TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Verkooplokaal in Kantooistr van gebruikte meubelen. J Jongedijk, Schildereinde 60 Telefoon 477. Te k. ameublement, dressoir, oldfinich, 6 stoelen gekleurd d.rood, divan, keukendressoir, 2 stoelen, machinetafeltje, le dikant, spiegel en lampen. J. Zuidema, De Cocksdorp 17 Te k. gevr. een breimach. in g.stz. Adr. bur. v.d. blad Aangeb. een driewieler kar in pr. st. L. Wetsteen, Eierl. Te k. transportrijwiel, straal kacheltje, electr. stoof, houten ledikant. Wittekruislaan 13 Voorkom melkziekte met Os monds Oxygas. Alle genees middelen ook penicylline uit voorraad leverbaar. S Daal der, Oosterend Telef. 282 Wf-WVW Op 23 februari a.s hopen onze oom en tante W Maas en H. Maas-Maas hun 25 jarige echtvereni ging te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun nichten en neven. Texel, februari, 1958 ï-k-ü-b-tc-k-tr-fo-t Algemene kennisgeving voor Texel Geertje Harder en Adriaan Jansen hebben de eer U kennis te geven van hun voorge nomen huwelijk, waarvan de voltrekking plaats zal hebben op donderdag 27 februari 1958 ten gemeen tehuize te Den Burg Texel nm 2 uur. Huwelijksinzegening door de Weleerw. heer Ds. W. A. Soesan in de Ned. Herv. kerk te De Cocksdorp nm 3 uur Eierland E 54, febr. 1958 Receptie op de trouwdag tussen 5 en 6 uur E 54. Toekomstig adres E 78. Heden overleed onze lieve moeder, behuwd- groot- en overgroot moeder Trijntje Boerhorst wed. van P. List |z. in de ouderdom van bijna 95 jaar. Uit aller naam J. List Schilderend 80, Den Burg, Texel 18 februari 1958. Liever geen bezoek De teraardebestelling zal plaats hebben vrij dag 21 febr. a.s n,m 2 uur vanaf het sterfhuis. Het behaagde de Here door een droevig onge val uit ons midden weg te nemen, onze lieve dochter, zuster, schoon zuster en tante Feitje Jozina Drijver, in de leeftijd van 18 jr. en 6 maanden Ps 103 vers 15 en 16 onberijmd. Haar diepbedroefde ouders en familie M Drijver J. Drijver-v. d. Slikke C Drijver J Drijver—Meder P. Drijver H. C Drijver—Kalf M. Drijver I J. Drijver Annie en Joke Oosterend Peperstr. 52 16 februari 1958 De begrafenis zal D V. plaats hebben heden middag 2 uur te Ooster end, Texel Zaterdagwerd plotseling van ons weggenomen ons nichtje Feitje Jozina Drijver in de ieugdige leeftijd van 18jaaren6maanden Namens allen fam. Drijver In Zijn onbegrijpelijke wijsheid nam de Here plotseling tot Zich ons aller vriendin en medelid Feitje Drijver in de jeugdige leeftijd van 18 jaar De Here sterke haar familie. Namens alle M.V. leden Oosterend, februari '58 Tot ons diep leedwe- nam God tot Zich op Zondag 16 februari 1958, na een droevig ongeval onze lieve nicht Feitje Jozina Drijver in de ouderdom van ruim 18 jaar Oosterend Fam v. d Slikke- Dogger Fam. v. d. Slikke- Beijert Fam v. d Slikke- Verhoeven Fam. Vlaming- v. d. Slikke De Waal Fam. Koopman- v. d. Slikke nichten en neven. Oosterend, Texel Februari, 1958 Door een droevig on geval werd plotseling uit ons midden weggeno men, ons trouw medelid Feitje Drijver Dat zij nu inplaats van bij ons, in het grote hemelse koor mag mee zingen, trooste de familie. De Chr. zangvereniging „De Lofstem" Langs deze weg be gen wij onze hartel. dank voor de vele blij van belangstelling bij overlijden en teraardt stelling van onze li moeder en grootmoedi Neeltje Dijt wed van S Gomes Namens de fami Jac. Gomes Den Burg, februari 195 Voor Zaterdag a.s is het jaar geleden dat ondet| tekende alle Texeli heeft laten profiteren i goedkope groenten en fi Ondanks de vorig j ontketende groentenoor laat ik als pionier i deze goedkope groente fruit nog wekelijks pro teren van prijzen on elke concurrentie. Ik het dan ook nog zeer prijs dat vele klanten nog trouw gebleven s Het doet me in dit ji leumjaar dan ook dub genoegen, dat vele klan wekelijks bij mij terug men. Dit is het bewijs mijn kwaliteit en prij hiervan de oorzaak zijl Groenten hebben wij ste uit eigen tuinderijen, Westfriesland, dus ge randeerde kwaliteit en 1 prijzen. Ter gelegenb van dit jubileum bieden u aan zaterdag in de I en maandag op de ma Hier enkele van onze j« leumprijzenwortelen, u en bieten een tas vol 0, Extra fyffes bananen per kilo. Onze jubilt appelenaanbieding. E* witlof 4 p 1,—. Kogel har spruiten 4 p I,—. Ven van alles grote voorraad beslist de laagste priji Kom zaterdag naar jubileumhal en maam bij onze jubileumstand. I gaan door u goedkoop laten eten. Dirk Raven groentehal Kantoorstra en marktstand voor texli huis Zegel 12'/2 jaar 12'/ii Indien bij advertentie- opdrachten niet duidelijk vermei staat aan wie de rekt ning moet worden gf zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voo verenigingen en voo degenen die geleget heidsadvertenties opg( ven, waarin alleen et adres, maar geen naai wordt genoemd. Dir. Texelse Courai

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2