Texels Schapenstamboek Jo of René Aan het jaarverslag van het Texelsch Schapenstamboek in Noordholland, dat vandaag te Alkmaar vergadert, ontlenen wij het volgende: Ook nu weer is gebleken, dat er steeds belangstelling bestaat voor best fok- materiaal. Binnen- en buitenland waren geïnteresseerd bij de aankoop van Texel se schapen. Dank zij de relaties van de Directeur van de Ned. Wolfederatie met buitenlanders en dank zij de arbeid van exporteurs en particulier initiatief kwam een grote export van schapen tot stand. Onze fokkers waarderen dit en hebben elk op eigen wijze getracht hieraan mede werking te verlenen. Frankrijk, Spanje en Polen waren de grote afnemers, Duitsland, Denemarken en Malta, nieuwe kopers. Door export wordt de belangstelling vergroot en toont de fokker zijn talenten als fokker in meerdere mate. De prijzen voor de zuiglammeren wa ren alhoewel hoog, toch gemiddeld iets lager dan in 1956. In april zeer hoog, na dien kwam de terugslag door het niet meer verstrekken van invoervergunnin gen voor lams- en schapenvlees. Alleen exporteurs, die nog in het bezit waren van licenties deden zaken, de koopprijs zakte aanmerkelijk. De exporteurs kwa men in actie en hun streven werd met succes beloond, eind september liep de export weer. In september heeft de fokker wel wat tegenslag van genoemde maatregel ondervonden, de weider heeft echter eerder verlies dan winst geboekt. Globaal genomen kunnen de schapen fokkers tevreden zijn met de uitkomsten van de fokkerij. De heffing van 0,50 per kg schapen vlees, ingesteld door België, in december drukte de prijs, gelukkig waren de mees te lammeren reeds opgeruimd. Uit deze maatregelen blijkt echter de gevoeligheid van onze exportmarkt en meer mogelijk heden trachten te vinden is dus wel gewenst. De voorkeuringen en de tentoonstellin gen hebben er toe bijgedragen dat de kennis en de interesse voor een goed type schaap toenemen. Vooral aan de werkzaamheden van de heren Bestuursleden en ambtenaren R.V.C. en de fokkers is het te danken, dat de voorkeuringen in de kortst mogelijke tijd klaar waren. Voor de uniformiteit is dit beslist noodzakelijk. Op 8 augustus heeft het Bestuur in sa menwerking met het Bestuur van het NH. GR. Y. Varkensstamboek, het R.V.C. personeel en dames, het 25-jarig ambts jubileum van de heer C. Roeper op in tieme wijze feestelijk gevierd, bloemen en fraaie cadeaux zijn aangeboden. Een Egyptische veeteeltdeskundige, thans studerende te Wageningen, werkt aan een proefschrift om de vruchtbaar heid van onze schapen op erfelijkheid te bestuderen. Onze administratie wordt hiervoor nagezien en onzerzijds verlenen wij alle medewerking, welke wordt ver gemakkelijkt doordat de Egyptenaar de Nederlandse taal beheerst. De tijd waarin wij leven brengt vele zorgen, wij spreken de wens uit dat de uitkomsten van de schapenhouderij in 1958 zodanig zijn, dat deze daardoor wor den verlicht. De financiële resultaten van onze Ver eniging houden ten naaste verband met de export, moge 1958 ons hierin niet teleurstellen. Het inschrijven van ooien en rammen Bij het inschrijven zijn wij gebonden aan de minimum-exterieur eisen, wij houden ook rekening met de bedrijfsom standigheden. Een gesprek met een be jaarde fokker heeft ons geleerd dat deze eis vroeger ook gesteld werd, doch dat type en exterieur enorm zijn veranderd in de meest gunstige betekenis. Gelukkig is dit bereikt, toch mogen wij nimmer te vreden zijn, stilstand is achteruitgang, actief naar verbetering streven geeft resultaten. De voorkeuring van rammen is hiervan een bewijs, de fokkers waar deren meer en meer het werk van de be stuursleden en inspecteurs. De schapenhouderij breidt zich uit, ook de geregistreerde fokkerij, dit komt tot uiting in de inschrijving van ooien, doch meer nog in het aanhouden van meer oudere dieren. In verhouding tot 1956 zijn er weer 175 meer. Op Texel zijn 40 ooien meer opge nomen, het aantal B's verminderde met 24. Op het vasteland zijn 13 schapen minder opgenomen, lVs-jarige 79 meer, doch '/i-jarige z.g.n. A 92 minder. De natte winter heeft enkele koppels schapen besmet met leverbot waardoor algehele opruiming volgde. Dit heeft een verlies van 10 fokkers gekost. Aantal aangesloten fokkers Op Texel 96 (95) fokkers met gem. 38 6 (37.5) ooien op het vaste land 375 (386) fokkers met gem. 13.3 (12.8) ooien. Het gem. aantal schapen per fokker, in 1956 (17.7) iets lager dan in 1955 (18), bedraagt nu 18.4. Type Texels Ingeschreven op Texel in 1957 l'/t-jar. en oudere ooien, Vs-jar. en oudere rammen: Van de vóór 1957 ingeschreven dieren waren op Texel nog aanwezig Samen: 1957 Texel en Vasteland 1956 Texel en Vasteland 1955 Texel en Vasteland 1954 Texel en Vasteland Het gaat dus in steigende lijn! Het controleren der in de registers ingeschreven dieren De voorjaarsinspectie vond plaats bij 458 (450) fokkers. Hiervan zijn er 94 (87), op Texel en 364 (363) op het vasteland. Dit werk vereist enorm veel tijd en een goede voorbereiding van de fokkers kan dit werk veel bespoedigen. De lammeren worden bij de moeders gecontroleerd, de goede van een tatoueermerk voorzien, terwijl de 1-jarige ooien en alle rammen van een blikmerk in de wol worden voorzien. Op Texel gebeurt dit reeds in maart. Aantal fokkers vasteland van N.H. waar voorjaarsinspectie Is gehouden: Aantal fokkers Texel Totaal aantal gecontr. drachtige ooien Aantal lammeren bij deze ooien geboren Aant. lamm. bij deze ooien grootgebracht Totaal aantal lammeren bij deze ooien ingeschreven Ingeschreven ooilammeren Texel Ingeschreven ooilammeren Vasteland Ingeschreven ramlammeren Texel Ingeschreven ramlammeren Vasteland Aantal lammeren geboren per ooi op het Vasteland en Texel, w.o. van de 1-j. ooien Aantal lammeren grootgebracht per ooi Vasteland en Texel, w.o. van de 1-j. ooien Alleen vastel. zonder 1-j. ooien geboren Alleen vastel. zonder 1-j. ooien grootgebr. Op Texel geboren per ooi Op Texel grootgebracht per ooi Alleen 1-j. ooien vasteland geboren Alleen 1-j. ooien vasteland grootgebracht Hieruit moge blijken dat er meer ooien zijn gecontroleerd, meer lammeren zijn ingeschreven nl. 616. Het geboortecijfer is gestegen van 1.81 tot 1.86 en ook het grootgebrachte aantal steeg van 1.62 tot 1.68. Veel gras najaar 1956 en een mooi droog voorjaar in 1957 hebben deze cijfers gunsig beïn vloed. Ondanks de verbetering, gaan er nog te veel jonge lammeren dood, nog meer oplettendheid en voorkoming van, kan het verliespercentage drukken. Vergelijking gewicht »/o prima gem. gew. 1956 - 1957 1956- 1957 1956- 1957 1-j. ooien N.H. 4.95 5.01 35.1 31.4 5.30 5.36 1-j. ooien Texel 4 60 4.69 58.6 59.7 4.65 4.85 oudere ooien N.H. 4.12 4.08 10.7 14.6 4.37 4.60 oudere ooien Texel 3.50 3.93 13.9 21.1 4.02 4.20 1-j. rammen N.H. 5.65 5 55 43.1 43.1 5.83 5.94 195» 1956 1957 366 363 364 83 87 94 6446 6918 7227 12161 12488 13472 10768 11239 12185 6559 6647 7263 1653 1722 1892 2667 2693 2933 446 411 419 1793 1821 2019 1.89 1.81 1.86 1.67 1.62 1.68 1.94 1.86 1.91 1.66 1.64 1.69 1.85 1.78 1.82 1.72 1.66 1.71 1.41 1.37 1.45 1.11 1.05 1.12 ,7°/o prima het beste resultaat aanta] ooien totaal totaal Gereg. hulpreg. aantal bekende zonder rammen afstamm. afstamm. met be kende afstamm. 962 879 83 87 2741 2291 350 127 3703 3270 433 206 8682 8242 440 615 8507 8056 451 588 8106 7670 436 550 7850 7422 428 520 1-j. rammen Texel 5.86 5.63 68.8 50.5 5.91 5.93 oudere rammen N.H. 5.17 5.30 47.4 35.2 5.45 5.57 oudere rammen Texel 4.89 5.15 57.4 47.5 5.07 5.32 Bij de oudere rammen en de 1-jarige rammen op Texel is het °/o prima gedaald ten gunste van het °/o goede I, want het afgekeurde vachten bleef praktisch gelijk gem. 5.3 tegen 5.in 1956 bij de 1-jarige rammen. Bij de 1-jarige ooien zijn deze cijfers 7.2 tegen 7.°/o in 1956 Globaal gezien zijn het dus de Texelse 1-jarige ooien, WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE 2. BEN KURIO is pas thuis gekomen. Blij dat de reis weer achter de rug is. Eerst drie uur rijden, dan een uurtje varen en nog een half uur lopen. Zoeken was er niet bij want er stond maar één huis en daar woonden de mensen die hem ge schreven hadden. Of hij een echt oud scheepsmodel wou kopen. Zo'n scheepje als soms in de kerk aan een zoldering hangt en dat de oude zeelieden maakten naar het model van het schip waarop zij naar Indié voeren. Of naar Nova Zem- bla of naar Nieuw-Amsterdam, dat nu feuilleton door H. Westenberg 28. Maar die bloedtest wil hij nu laten nemen. Hij schijnt plotseling daartoe be sloten te hebben; hij wil niemand in de weg staan, heeft hij gezegd, we moeten maar met hem doen, wat wij wilden, maar misschien hoopt hij in het geheim even heftig, dat zij positief voor ons uit valt als ikOfschoon hij mij na tuurlijk nooit vergeven zal, dat ik weg wilde sturen. Terwijl ik immers zij zwijgt plotseling en kijkt Hans Eek- hart verschrikt aan. Het wordt heel stil in de kamer; het fluiten van Jo, boven, in zijn kamer, klinkt duidelijk tot de twee mensen door Helga verbreekt eindelijk de stilte: „En die andere, René Brackwieser, wat zegt die van de hele geschiedenis?" „Ja, dat was heel merkwaardig" zegt Eckhart. „Eerst had Leotine een uit vlucht bedacht om hem op de bloedtest voor te bereiden, en hij had gedaan, als of hij alles geloofde en het heel gewoon vond. Maar gisteren was hij opeens ge komen, en hij had gezegd, dat hij wist, dat er hier comedie werd gespeelden dat hij wist waar het om ging. Dat was natuurlijk niet waar; hij voel de waarschijnlijk, dat er iets bijzonders in huis gebeurde. Maar toen had Leotine hem gisteravond nog het hele geval ver teld. „En?" Hans Eckhart haalt zijn schouders op: New-York heet. Dat scheepje was al eeu wen in dezelfde familie en al die mensen hadden de zee bevaren, maar de laatste eigenaar schilderde de zee alleen maar. Die was kunstschilder en bar modern en hij hield niet van stofnesten. Maar hij wist heel goed dat die scheepjes veel geld waard zijn en Ben Kurio moest een hoop geld neertellen voordat hij het mocht meenemen. Het was een karwei geweest om de kist naar de boot te brengen maar daarna ging alles vlot en vier uur later stond de „Niets, hij heeft het zonder een woord te zeggen aangehoord, is verlegen door de kamer gaan lopen, ons met schuine blik ken aankijkend, maar heeft geen enkele vraag gedaan". Helga glimlacht bitter: „Voor wie is het nu erger? Voor uw zuster of voor mij?" Hierop kan Hans Eckhart geen ant woord geven. Hij haalt zwijgend de schouders op Buiten balkt een ezel, een voorbijrate- lende vrachtwagen doet het huis trillen: schrille kinderstemmen weerklinken, niettegenstaande de avond al ver gevor derd is. Lange tijd zwijgen zij. Dan met een poging tot opgewekt zijn, staat Helga op. „We zouden immers die Griekse wijn proberen", zegt ze lachend „O, wat ben ik een slechte gastvrouw", en zij staat op. Maar Hans Eckhart houdt haar met een bruuske beweging terug: „Ga niet weg! Zeg mij eindelijk liever de waar heid! Een vlammend rood trekt over Helga's mooie gezicht. In haar ogen komt de uit drukking van intense angst. „Welke waarheid, mijnheer Eckhart?' Dat moet koel en uit de hoogte klin ken, maar 't klinkt onzeker en verward. „U bent niet Jo's moeder, maar zijn stiefmoeder! Dat heeft Jo me uit eigen beweging of misschien zonder er bij te denken, toevertrouwd. Maar waarom houdt u dat voor mij geheim? Dat u het niet aan mijn zuster verteld hebt en ook liever niet wilt dat zij het weten zal, dat kan ik begrijpen. Maar ik? Ik, mevrouw Frank? Hoe kan kist veilig in de winkel. Moe was hij wel, maar zou er niets gebroken zijn onder weg?7 Toch maar eerst uitpakken. Wat een prachtstuk! Die kanonnen, kijk die kunnen echt rijden en de luiken kunnen werkelijk open en daar zie je een trap en een groot ruim voor de ladingen er zit lading in ook, balen en tonnen en een pak maar dat past er niet bij dat is er later ingestopt.wat zou daar wel inzitten? Denaaia neDoen, waaruu vuigt, uai uij u kwaliteitsdaling op een fokkerij voor correctie, aankoop van een ramlam uit een ouderpaar met prima wol gewenst is, waarbij wij dan ook aan Texel en de Texelse fokdag denken. T.o.v. 1956 zijn er 117 vachten meer gekeurd. Een interprovinciale keuring van wol vachten werd juist vóór de wolkeuringen te Alkmaar georganiseerd. Deze beoorde ling heeft zeker aan haar doel beant woord en de uniformiteit van keuren be vorderd. Het bevorderen van aan- en verkoop van fokdieren Reeds in onze dagbladen stond ver meld, dat de export van levende gere gistreerde schapen 1437 stuks groot was. Ook de cijfers uit onze provincie geven dit zelfde beeld te zien. De vraag binnen onze landsgrenzen naar goed fokmateriaal was gunstig te noemen. Regelmatig wordt op bescheiden wijze in onze landbouwbladen geadver teerd en de aandacht gevestigd op het Texelse schaap en de fokdagen Enkele landen komen echter met ex- porteisen, die het onkostencijfer voor verkoper en exporteur doen toenemen. De koper dient deze eisen echter vooraf met de verkopers te bespreken. Een ex port heeft door dit verzuim voor koper en verkoper een teleurstelling bezorgd en aan ons niet minder. Wij zijn van mening dat men eerst de Importvoorwaarden dient te weten en pas daarna verder kan onderhandelen. Frankrijk is een vaste afnemer gewor den, het Franse stamboek wist de import tot stand te krijgen toen de grens voor schapenvlees reeds gesloten was. Uit N.H. nam Frankrijk in 2 zendingen 354 af. Polen was voor de derde maal op ae markt. De exporteur Ch. Pinas uit Utrecht, een paardenexpert, heeft de ver zorging opgedragen aan de F.C.E. te Akkrum, welke contact met ons zocht en later met de vertegenwoordigers Laan en Roeper van de C.V.V. te Rotterdam. 115 zijn er via de stal in Hoorn verzonden. De export naar België is door meerdere exporteurs verzorgd, Booy en Groot, Alkmaar, N.V. Vee-export, N.W.F. en wij zelf verstuurden er 110. Kleine zendin gen werden verzonden door diverse ex- I porteurs naar Duitsland, Denemarken, Malta, Luxemburg en Italië. In de loop van het jaar nam Spanje een paar scha pen af, op 31 december gingen er nog 521 w.v. uit N.H. 365, Groningen en Zd. Holland leverden de overige. De N.W.F. verzorgde deze grote zending. Onze mensen verleenden hieraan mede werking. Alles verliep vlot, in december gekocht en weg, zegt wel iets. Voor het buitenland zijn 598 afstam mingsbewijzen afgegeven en afgerekend via onze kas, de 365 voor Spanje zijn in 1958 aan ons afgedragen en zijn hierbij niet geteld. Voor het binnenland gaven wij 387 papieren af. Over onze kas zijn 90 dieren verhandeld, tot een waarde van 13180,25, meerdere dieren zijn wel door ons gekocht doch de betaling regelde de koper zelf. Het geven van voorlichting en het uitloven van premiën op tentoonstellingen. werk kan zeer nuttig zijn. Begrijpelij) het dan ook, dat het werk van de ju leden nauwkeurig wordt gevolgd, om de fokkerij zich ten dele richt naar uitslag van hun arbeid. Hetzelfde sp een rol bij de voorkeuringen van rami en de opname van schapen. Ten aanzien van de op Texel gehou fokdag wordt opgemerkt, dat de aanv op de fokdag te laat geschiedt. Het wc gewenst geacht vroeger te beginnen, de keuringen kunnen dan eerder aanvang nemen en de verkoop vlot beter. Jammer is dat het vertrekuur de boot een rem is op een langere h delsmogelijkheid. De handel verliep r der vlot door de remmende werking het invoerverbod van schapen Frankrijk. De voorkeuring van rammen op T* geeft het navolgende resultaat: 1-jarige rammen: aanwezig 101; voor de fokdag 42; goed, doch niet de fokdag 34; afwezig of afgekeurd 8; ramlammeren 422; goed voor de dag 201; goed, doch niet voor de fok 123; afwezig of afgekeurd 31 en 67 S.V. Texel Uitslagen van zondag: WGW-Limmen emfw cmfwyp WGW-Limmen 2—0; JVC-DTS 2 VZV-Hollandia T. 0—2; RKAFC-T- 00; Texel 2-Schagen 3 40; Texe! Schagen a 51. Dus kon Texel het niet verder dan puntloos gelijk spel brengen. Wel j mer, dat we niet op beide punten be konden leggen. Enfin 1 punt werden rijker, maar WGW en Hollandia kre ei 2 bij, d.w.z. dat we weer dichter elkaar zijn gekomen en de span; neemt dus weer toe. Texel 2 kwam werkelijk op winst t< Schagen 3, dat met 8 man verscheen, de wind mee kon S. niet tot doelpin komen. Texel wist eenmaal door G: op winst te komen. Na de rust wer geheel in de verdediging gedrongen waar Texel steeds weer het doel va; dichtbij mogelijk wilde benaderen, b het doelsaldo aan de lage kant. G verschalkte de S.-keeper nog twee: met lastige boogballen, terwijl Niek een mooi afstandschot deel had in 40 overwinning. Natuurlijk hebben we na een rustperiode en een geheel nieuwe san stelling aanvankelijk moeite om 'n en sluitend geheel te vormen. Maa regelmatig spelen zal dat wel in komen. Maar wie op een plaats wil men: ter training. Texel a-Schagen a werd door jongens gewonnen, hoewel ze als kleiner van stuk waren dan de S.-a ranten. Texel speelde eerst voor de v Al heel spoedig kreeg Hans keurig maat toegespeeld en met een mooi namen ze de leiding. S. kwam nu n malen tot de aanval, waarbij het i verdediging nog niet helemaal kl Gelukkig was Frits goed op dreef. I ver schot van rechts werd het 2l zelfs liet de S.-keeper een hard en schot onder zich doorgaan. De 2de helft kreeg S. de wind me werd T. meermalen ernstig in de v diging gedrongen en moesten Teun e partners alle zeilen bijzetten. Texe paalde zich tot uitvallen, die zo nu dan gevaar opleverden voor S. Meedendorp deed het heel goed en meermalen keurig door. Als Thijs loopt op een vooruitgespeelde bal ga op de keeper af die op tijd uitloopt, Thijs z'n schot was raak: laag en langs de paal. De volgende S.-a werd eerst afgeslagen maar onvoldi weggewerkt en in het verlaten doi schoten. Maar Thijs zette weer goed waaruit no. 5 geboren werd. Keuri| in die voorhoede. Alzo weer een begin jongens! A.s. zondag: Texel 1 vrij. Texe Helder 4; Texel a-HCSC a zate: middag 3 uur; Texel c-Ooster^nd Vooral het eerste is gewenst, daar het van het grootste belang is, dat de unifor miteit bij het keuren tussen de juryleden onderling zo groot mogelijk is. Een na bespreking tussen de juryleden over hun RODE BOERENKOOL Toen de heer P. Smit, Noordh door zijn tuin wandelde, ontdekte h rode boerenkool, die wel sterk c tussen zijn groenbladige soortgenote landbouwer heeft hem laten pronken, maar is wel benieuwd, ho smaak zal zijn. Misschien smaakt hij rode kool, of naar rode spruitjes 't Kan, zo meent de familie Smit best doodgewoon hutspot-smaak wo ik met u samen om uw jongen vechten, als u de meest gewichtige dingen voor mij verborgen houdt? Ofmaar nee. ik wil niet iets zeggen dat U nog nerveu- ser maken zou. Maar ik verzoek u dringend mij de waarheid te zeggen, alle kaarten op tafel te leggen! Het is beter het nu te doen, dan misschien later voor die advocaat van Leotine, die er dan misschien misbruik van maken zou, zon der dat ik er iets aan zou kunnen doen Spreekt U dus, alstublieft!" Haastig en een beetje schor heeft hij gesproken, Helga's handen vastgegrepen en haar bijna smekend aangezien. Nu laat hij haar los en wendt het gezicht af. Langzaam laat zij zich in haar stoel terugglijden.... „Mijn kaarten openleggen? mompelt zij. En dan, terwijl de tranen in haar ogen komen: „Ik speel een verloren spel, dat weet ik allang. Ik weet ook dat ik er allang met U over had moeten praten. Maar ik heb altijd gedacht: Ook hij zal mij niet begrijpen als hij de waarheid hoort. En wat moet ik dan beginnen? Waar moet ik dan heengaan, als ook hij niet meer met volle overtuiging aan mijn kant staat. Weer helemaal alleen zijn? Me alleen verdedigen tegen uw zuster? Ze glimlacht door haar tranen heen. „Je went er zo ongelofelijk vlug aan een ander mens naast je te hebben". „Hij blijft ook naast U", zegt Hans Eckhart ernstig. Voor een ogenblik sluit Helga de ogen. Haar mond trilt een beetje. „Nu dan1', begint ze met een diepe zucht. „Jo's moeder is kort na zijn geboorte gestor ven dat hebt U zelf al gehoord, niet waar? Zij heette Hella, bijna de zelfde naam als ik heb. Daarom kon voor Jo het feit dat ik zijn stiefmoeder ben, zo gemakkelijk verborgen blijven. En ook uw zuster schijnt het niet gemerkt te hebben. Anders zou zij er zeker gebruik van gemaakt hebben". „En weet U iets van deze Hella af? Ik bedoel, dat zij misschien indertijd bij de geboorte van haar kind ook enigszins getwijfeld zou hebben, net als mijn zus ter' Heeft haar man u daar misschien wel eens iets over verteld? „Niets. Hij heeft me trouwens heel weinig van zijn eerste vrouw verteld. Hij heeft heel veel van haar gehouden, heeft I heel veel met haar doorgemaakt en ze waren doodgelukkig over de geboorte van het kind". „Was zij ook een Duitse?" Helga knikt. „Ja, natuurlijk. Hij had haar immers in Duitsland leren kennen. Zij wilden toen naar Amerika vluch ten. „Ja, zij is tegen de wil van haar ouders getrouwd. Zij is er met hem van door gegaan; in Londen zijn zij ge trouwd, en in plaats van naar Amerika te gaan, zijn ze toen hier in Cairo ge strand. Zij moeten heel gelukkig zijn ge weest; alleen moet zij veel verdriet ge had hebben over haar familie, die zich nooit met haar heeft willen verzoenen. Zij moet herhaaldelijk geprobeerd heb ben met hen in contact te komen, maar altijd tevergeefs". „Eigenaardig". „Zo eigenaardig is het niet! Stel U maar eens voor, een kleinburgerlijke fa milie in een bekrompen Duits stal en de enige dochter gaat er met eer ge man vandoor!" „Waar kwam zij vandaan? We dat?" Helga steunt het hoofd nadenke haar beide handen. „Waar zij vandaan kwam? Ik ergens uit de buurt van Neurenbe of uit Neurenberg zelf". Hans Eckhart heft het hoofd op. „Och En hoe heette zij? He haar gekend? Hoe zag zij er uit? Li misschien op zijn moeder? Ach, w hebt U mij dit alles toch niet eerde teld? Luister, als Jo op zijn moede is de hele kwestie daarmee al op; Laat mij toch eens een portret van zien! Dat hebt U toch zeker wel" Helga glimlacht mat. „Een ogenblik, mijnheer Eckhai Ik heb U nog niet alles verteld. I namelijk.Weet U, toen ik met I Frank trouwde, was ik in het begi ons huwelijk krankzinnig jaloers gestorven vrouw, omdat ik wist, erg veel van haar had gehouden. Ik altijd, voor de tweede maal kan i niet meer zo liefhebbenove heb ik Hella Frank maar een enkel gezien. Ik heb haar bij wederzijds nissen in Assuan leren kennen - was in de winter voordat Jo t werd". „Nee, ik was samen met mijn i die gingen indertijd elk jaar va vakantie naar Egypte. En de Frank had toen een uitstapje gen „En verder

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4