Knap 6p die kale schuur met Ceta-Bever Buitenbijts 1 !0F WACHTEN Jo of René duurt aitijd lang ZAKENNIEUWS: JAN AGTER MODERNISEERDE „Om onze klanten een nog betere ser vice en overzicht van onze artikelen te bieden, hebben wij de zaak gemoderni seerd", aldus lazen wij op de kaart, die Technisch Bureau Jan Agter zijn rela ties toezond ter gelegenheid van de her opening van de winkel op de Stenen plaats te Den Burg. Een winkel, nee, zo'n zaak is een showroom. „Hij zou in de stad geen gekke indruk maken", aldus een bewonderaar van de etalages, waarin de artikelen op het gebied van radio en televisie, lampen en ornamenten, sanitair en fornuizen thans nog beter tot hun recht komen. Het is thans haast één ruit, al ruit. De actieve ondernemer toonde ons het nieuwste snufje op het gebied van radio-demonstratie: hij legde een grammofoonplaat onder de pick-up, schakelde in en daar kwam de muziek mooi en zuiver uit een der vele radio toestellen de aether in. Een druk op een andere knop en men hoorde de muziek uit een ander radiotoestel komen. Ver scheidene toestellen bleken op de pick-up te zijn aangesloten. De klant kan hier door in enkele ogenblikken intensief ken nis maken met de capaciteiten van de radio's, die in zeer gevariëerde prijsklas sen aanwezig zijn. Voor iedere beurs. Voorts zagen wij de mooiste televisies. Wij konden alles nu veel beter zien, door dat men de nutteloze gangruimte bruik baar heeft kunnen maken als winkel ruimte. Hierdoor ook is de winkel één geheel geworden Meer ruimte is er ook om de enorme voorraad lampen te tonen. Opvallend mooi is de nieuwe afdeling kronen. In de afdeling sanitair zagen we wastafels, wasmachines, centrifuges enz. Er waren vele bloemstukken. „Dit is in dubbel opzicht ons jubileumjaar", aldus de heer Agter, die zich dertig jaar gele den op het eiland vestigde en wiens zaak van lieverlee is gaan groeien en bloeien, dank zij service en vakmanschap TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 24 februari 1958: 20 schapen 110125; 5 schrammen 60 70; 35 biggen 3545; 45 nuchtere kalve ren 3555. S.V.C.-nieuws Het eerste verloor met 10 van Vesdo. Toch werd er heel aardig gevoetbald, maar het afwerken blijft bij S. nog steeds een probleem. Er zijn wel kansen genoeg geweest, maar tot een doelpunt konden we het niet brengen De adsp. deden het beter en wisten met 30 van Tex. Boys te winnen. Zaterdag spelen we thuis tegen Texel b om 4 uur. Het 2de speelt zondag ook weer en wel thuis tegen De Koog 2, aan vang half drie. Zaterdagavond hebben we de gym- wedstrijd tussen de gymafdelingen van SVC en Oosterend. Doordat deze keer de voetbalpool geen doorgang vond, wordt de pot voor de ko mende zondag hoger. De formulieren zijn nog steeds bij hetzelfde adres verkrijg baar. Inleveren op donderdagavond. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden woensdag consultatiebureau Het eerstvolgende consultatiebureau zal worden gehouden op Woensdag 26 februari a.s. De moeders van de buiten dorpen worden verwacht: De Cocksdorp 1.15 uur; Oosterend 2.15 uur; Den Hoorn 3.15 uur; De Koog 4.15 uur. DAMCLUB TEXEL zien. Uitslagen 21 februari 1958: Jeugd: J. v.d. Bout-J. Moerbeek 20 P. v.d. Wulp-J. A. v.d. Slikke 0—2 A.: W. A v. Zeijlen-S. Bakker 11 S v. Heerwaarden-Jac. v. Heerwaarden 2—0 C. v. Heerwaarden-C. Dijker 02 J Hooijberg-S. v. Heerwaarden 02 Joh. D. Bakker-S. Ros 02 B.: J. Vinke-G. Dros R. Zijm-C. P. Burger C. v.d. Werf-A. Vinke A. v.d. Slikke-Jn. Stam D. v.d. Werf-Jo Schoo 2—0 1—1 1—1 2—0 0—2 C.: J. Hillen-J. A. van Enst 20 Jb. Koorn- C. C. Barhorst 20 Fr. v. Sambeek-C. Vinke 20 W. A. van Zeijlen verzuimde de winst en werd deze partij de enige remise. De vier verliezers in A kwamen aan een eindspel zelfs niet toe. J. Hooijberg knoeide het hardst en gaf met 23 zetten gewonnen. Met dit al heeft S. van Heer- waarden Johzn zich wel definitief in A. geklasseerd. Hij heeft plm 4 punten voorsprong op Jac. van Heerwaarden en de beide Bakkers, die practisch gelijke kansen hebben. In B. leidt nog steeds A. Vinke met 24 pnt. uit 17 part gevolgd door Jas-Vinke met 23 pnt. uit 17. Onderaan staat G. Dros met 9 pnt uit 16 part. met Jn. Stam die 10 uit 16 noteert. Het zal moeilijk zijn deze plaatsen alsnog te verlaten, daar A. v.d. Slikke en C. P. Burger 3 en 4 punten voorsprong hebben BRIDGEN Uitslag competitiewedstrijd 19 febr.: A: 1. Mantje-Veenema 57.14% (1) 2. Echtpaar Jouwersma 54.17% (4) 3. Bakker-Brücher 52.38% (3) 4. Bruin-Blom 51.19% (8) 51/*. Dam-Dros 50.60 (2) 5Vt. Echtpaar v.d. Heerik 50.60% (7) 7. Backer-Raven 42 86% (6) 8 Stolk-Vennik 41.07% (5) B: 1. mej. Hattuma-Kok 55.83% (2) 2. Bos-Gieze 53.33% (5) 3. Gebr. van Sambeek 52.50% (3) 4. mevr. Kooijman-Wessels 51.67% (1) 5. Beemsterboer-Wieten 50.83% (4) 6. Roeper-v d. Werf 35.83% (6) Volgende wedstrijd woensdag 5 maart. BOTSING IN EIERLAND Vrijdagmiddag omstreeks 12 uur ont stond op de hoek Hoofdweg-Schoolweg een botsing tussen de 58-jarige brom fietser M. H. en een personenauto, be stuurd door J. de B. De bromfiets schoot vlak voor de van rechts komende auto over de weg. De auto sloeg over de kop, de bestuurder bleef ongedeerd, de brom fietser liep een vrij ernstige hoofdwond op. HERV. GEMEENTE DEN BURG A.s. donderdag 's avonds 8 uur Ge meenteavond in Eben Haëzer. S.V. Texel Uitslagen van zondag: Texel 2-Helder 4 3—2; Texel a-HCSC a 2—4; Texel c- Oosterend b 16. Texel 2 heeft in de sneeuw een uiterst spannende wedstrijd gespeeld. De spe lers, het terrein en de bal waren drijfnat. De bal glibberde en de spelers gleden telkens weer uit. Met Texel het meest in de aanval wist H. de leiding te nemen en wat Texel ook deed, het wilde niet gelukken voor de rust de achterstand in te lopen. Ook de 2e helft bleef het spannen, vooral nu de partijen meer tegen elkaar opwogen. Aanvallend maakte Texel de fout zich in de linkervleugel vast te lo pen. Onze aanvoerder gaf het goede voorbeeld door te blijven doorzetten. Texel wist gelijk te maken, uit een straf schop nam H. de leiding, maar Texel gooide er een schepje op, waaruit Peter scoorde 22. Een goed doelpunt van Niek werd wegens buitenspel afgekeurd, maar even voor tijd werd uit een voorzet van links door een H.-back hands ge maakt, strafschop, die uiterst beheerst en zuiver achter de keeper in het doel werd geplaatst door Hartman. Het was een uiterst moeilijke wedstrijd voor de spelers. Voor Texel een genoegen de overwinning uit de sneeuw te hebben gesleept. Texel a was uit vorm tegen HCSC a. Voor de rust ging het nog zo wat, maar ze konden niet voorkomen, dat H. aan de leiding kwam. Tal van aanvallen van Texel strandden door gepeuter, terwijl 't tempo veel te laag bleef. H. daarentegen was snel en doortastend, terwijl verdedi gend steeds een goede bezetting aanwe zig was. Na de rust was de voorhoede er hope loos uit. Jan Meedendorp deed veel goede dingen, maar één man kan het nu een maal niet redden. Met 42 ging Texel onder. Texel c kon het tegenover Oosterend b niet bolwerken, omdat O. een sterkere speler, buiten de adsp. sfeer, liet mee spelen. Overigens zouden de jongens be hoorlijk partij voor elkaar geweest zijn. Het werd 16 voor Oosterend. A.s. zondag gaat Texel 1 naar VIOS. Texel 2-Watervogels 2; Texel a-WGW a; Cocksdorp a-Texel b. PIRK MARl WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE 4. „TJONGEJONGE SLIMME BEN, daar had je bijna het loodje gelegd. Dat kon je verwachten van zo'n ouwe zeeschui mer, dat hij je de volle laag zou geven als je naar zijn schatten gaat zoeken. Dat is wel verschrikkelijk knap gemaakt, dat al die kanonnen afgaan als je die zwavel stok in een ervan steekt. Die zwavelstok is zeker gaan branden en heeft toen de lont aangestoken. Nog mooi dat het schip niet net als dat van Van Speyk de lucht ingevlogen is. Dan was ik alles kwijt ge weest" Ben dacht na. „Vreemd, dat er niemand op het lawaai afkomt. Ze denken zeker, dat die knalpotridder van de overkant zijn geliefde motor weer eens aan het op lappen is. Nu, dan ga ik de schade maar eens opnemendie trommel is er slecht aan toe, maar dat harnas heeft zich best gehouden, toch kun je wel zien waar de kogeltjes geraakt hebben Zonder dat ijzeren jasje was ik er slecht aan toe geweest. en nu mijn scheepje.er moet wel iets van grote waarde in zitten dat met kanonnen verdedigd moet wor den". Het scheepje was bijna geheel omge vallen maar het onderste deel dat bij 'n schip altijd onder water blijft, was ge woon rechtop blijven staan, net een kof fer die opengeklapt is. Je kon nu zo in het ballastruim kijken. Daar stopten ze vroeger stenen en ijzer in zodat een schip zonder lading wat dieper lag en beter zeilde Maar als ze een kostbare lading konden krijgen, ging de ballast over boord. En in dat ballastruim ontdekte Ben Kurio een kostbare lading. DE JEUGD LANGS DE WEG Een der eilandelijke kleuterscholen is overgegaan tot de verspreiding van een maandblad, waarin niet alleen het wel en wee van de school wordt behan deld, maar ook de dingen, die buiten schoolverband voorvallen, uiteraard alle onderwerpen, waarbij het kind een gro tere of minder grote rol speelt, dus de wereld die in feite om het kind draait. Iedereen mag dit blad helpen vullen. Dit maal is het „hoofdartikel" gevloeid uit de pen van een onzer agenten, die het onderwerp „De jeugd langs de weg" on der de loupe neemt. Ja, onze jeugd is geen haar beter dan die van de andere eilanden of van de steden (zelf). Ook hier wordt dag in, dag uit kattekwaad bedreven. In allerlei vor men en doorgaans vraagt de oudere mens zich verbaasd af hoé ze op het idee ge komen waren. Maar laten wij het woord aan de ouder-agent geven: „Kinderen" is een onderwerp, waar over reeds vele boeken zijn geschreven en verhandelingen gehouden, door bestu deerde personen, die dit onderwerp prac tisch uitputtend hebben behandeld. Een feit is het, dat men als politieman een andere kijk op zaken heeft, als ieder ander. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat de politieambtenaar als het ware buiten de gemeenschap staat, en toch vaak tot diep in die gemeenschap moet dringen, om zijn dienende taak te kun nen volbrengen. Het gedrag van de kinderen zal reeds vroeg in zekere banen moeten worden geleid en deze taak is de onze als* ouders. Bedenk, dat een ondeugend kind vaak wordt gevormd door de opvoeders. Slechts zelden komt de ondeugd werke lijk uit het kind zelf voort, doch vindt zijn oorzaak in bepaalde indrukken, die het kind uit zijn omgeving heeft opgeno men. Misschien mag ik een voorbeeld aan halen. Een kind pleegt regelmatig zeer erger lijke baldadigheid op straat. Er bestaat nu de mogelijkheid, dat de ouders zeer streng optreden tegen echt kinderlijke uitspattinkjes, waardoor het kind thuis erg netjes oppast, om maatregelen van de ouders te voorkomen. Het moet zich echter uitleven en zodra het ouderlijk toezicht ontbreekt, probeert het kind zijn uitspattinkjes te hebben, die nu echter vaak ontaarden in ergerlijke baldadigheid, zoniet in vernielingen. Komt nu een derde bij de ouders om erop te wijzen, dan komt meermalen het volgende antwoord: „Oh neen, dat doet mijn kind niet. Het is bepaald een erg lief en gezeggelijk kind. U vergist zich bepaald". Vader en moeder hebben dan op hun manier gelijk, namelijk, dat het kind thuis erg lief is, maar langs de weg ken nen zij hun eigen kind niet. Een andere mogelijkheid is, dat de ouders teveel door de vingers zien, zij willen hun kind aanvankelijk niet te veel aan banden leggen. Ook dit wreekt zich vaak, doordat de kinderen geen ver schil meer zien in kwaad en goed. Tenslotte moet nog de mogelijkheid onder ogen worden gezien, dat de ver houding vader-moeder-kind niet de juiste is. Vader of moeder verwent het kind verschrikkelijk en de ander is meer of minder streng tegen het kind. Nu weet het kind niet meer waar het zich aan heeft te houden. De mogelijkheden hierboven besproken geven vaak aanleiding tot corrigerend op treden van overheidswege In dit geval zitten de ouders in zak en as. Gelukkig is het kinderrecht de laatste tijden enorm veranderd. Vroeger werden de wettelijke bepalingen star toegepast; er werd practisch geen onderscheid ge maakt ten aanzien van minderjarigen en meerderjarigen. Thans is dit reeds vol komen anders. Slechts bij herhaalde misdragingen worden zeer strenge maatregelen geno men tegen het betrokken kind en tevens tegen de betrokken ouders. Bij een eerste contact met de overheid worden de ouders en kinderen uitgeno digd tot een gesprek met de rechterlijke macht, waarbij dan wordt overwogen, wat in het betreffende geval het beste is feuilleton docr H. Westenberg René Brackwieser heeft juist nog tijd, om zich in een naastbijzijnd portiek ver dekt op te stellen, daar vliegen de jon gens hem al voorbij, de blonde vooraan, nog steeds zwaaiend met z'n tas. „Dat gebrul is nou weer niks voor mij", denkt René kritisch en ziet de troep jon gens, die zich langzamerhand door de brede straat verspreid heeft na. Nee, van al die jongens zou hij er niet één willen leren kennen; en of hij het nog prettig vindt de kennismaking met die blonde te hernieuwen weet hij opeens niet meer. Besluiteloos volgt hij hem, nog steeds zorgend, niet gezien te worden en toch angstig, de andere jongen in het straat gewoel uit het oog te zullen verliezen. Dan krijgt hij plotseling een idee. Hij rent naar de andere kant van de straat, loopt verborgen achter een tram, de andere jongens een eind vooruit, gaat dan weer op het eerste trottoir terug en loopt nu, met een onverschillig gezicht de troep jongens tegemoet. Hij is al tamelijk dichtbij als de blonde jongen hem plotse ling ontdekt. Onopgemerkt laat hij zijn schoolkameraden vooruitlopen en ver spert de weg. „Goeie dag!" zegt hij vrolijk en schate rend van plezier. René speelt zijn rol tot aan het einde, schrikt op, doet heel verwonderd „Och, ben jij het? Ga je hier op school?" „Natuurlijk, dat kun je toch wel aan m'n pet zien". „Heb ik niet op gelet", bromt René. Ze geven elkaar de hand. Die van Jo is vol grote inktvlekken. Zijn lichte ogen glijden langzaam van deze inktvlekken over de andere jongenover zijn mooie, moderne kleren, z'n schoenen, z'n mooie broek. „Waar ging je naar toe?" „O, een boodschap, hier in de buurt". Jo pakt z'n tas weer op. „Ik ga een eindje je mee! Goed?" René wordt vuurrood. „Ja best, maar die boodschap kan ik wel een andere keer doen". Ze staan voor elkaar en kij ken elkaar besluiteloos aan. „Ik weet, waar ze hier in de buurt aan het bouwen zijn, daar wordt nu juist gebaggerd", zegt Jo. „Reuze diep!" moedigt hij aan. Hij hoopt van harte, dat de andere niet dadelijk weer verdwenen is! „Laten we er heen gaan", besluit René. Naast elkaar stappen zij voort. René fluit zachtjes een deuntje, enkel van verlegenheid Joachim heeft plotseling 'n ongemotiveerde belangstelling voor de toch niet bijster interessante etalages van de voorstad, die hij daarentegen twee maal per dag ziet! Ineens vraagt Jo: „Ben je nog wel eens in het Eskebije-park geweest?" Waarom René voor een moment ophoudt met flui ten om te antwoorden: „Nee, nooit meer" Natuurlijk zijn ze allebei nog dikwijls daar geweest om naar elkaar te zoeken, maar waarom zouden ze dat bekennen? Dan zijn ze op de bewuste plek aange land; met een planken omheining is het bouwterrein van de straat afgeschut, maar Jo weet een kleine deur, waardoor ze naar binnen sluipen. Daar werkt ku chend en steunend de baggermachine. Bruine werklui, met naakt bovenlichaam brengen aarde en stenen aan „Fijn hè?" Ze wandelen het hele ter rein rond, worden door een opzichter weggejaagd maar komen aan de andere kant weer terug. Tenslotte gaan ze op een stapel planken zitten; daar is het veiliger en ze kunnen vandaar uit alles toch overzien. „Hier moeten we eens vaker heengaan" waagt Joachim eindelijk en kijkt ter sluiks naar zijn buurman. „Interesseert het je, als er later gebouwd wordt?" René Brackwieser voelt plotseling zijn hart kloppen. Och, natuurlijk interesseert hij zich er voor: maar „Ik ben niet lang meer in Cairo...." zegt hij ernstig. Jo draait zich verwonderd om „Zo, gaan jullie verhuizen?" ,Nee, ik alleen". Ze zwijgen allebei. Jo kan het met zichzelf niet eens worden of hij al dan niet zal vragen waar de jongen heen gaat. René hoopt vurig, dat de andere het vragen zal. Maar de vraag komt niet en met ge fronst voorhoofd komt het er eindelijk uit: „Ik meen, ik bedoel, verhuizen ga ik eigenlijk niet ik ga er vandoor!" Joachim springt op. René haalt diep adem. „Man!" zegt Jo dan en zijn stem is donker van bewondering. René gaat rechtop zitten Hij weet nu niet meer wat hij doen zal. Zwijgen of vertellen. De baggermachine maakt nu een hels te doen, om herhalingen te voorkom Hoewel dus van overheidswege maatregelen tegen de misdragingen i kinderen zeer soepel zijn, dient ons t voor ogen te blijven, dat voorkomen ter is dan genezen. De baldadigheid door de jeugd ne< de laatste jaren steeds toe. Naar n mening ontbreekt het vele kinderen i voldoende leiding. Een kind, dat voor houden wordt, een anders eigendomi te beschermen, zal er zeker niet gem kelijk toe overgaan deze eigendommei vernielen. Het is vaak de wijze waa men een kind iets voorhoudt die dc slaggevend is. Bij ons optreden als opvoeders won wij gesteund door de kleuterleidster de kleuterschool. Er zijn echter nog ouders die b geven de kleuterschool te schouwen als een kinderbewaarpla waar de kinderen heen gebracht wor om er een paar uur af te zijn. De kleul school is echter een instelling, waar kinderen gemeenschapszin wordt bij bracht, kort gezegd, waar zij een vo< gezette opvoeding ontvangen en re voorbereid worden op het lagere one wijs in klasseverband. Naar mij bekend is, zijn er echter j sonen, die zich niet kunnen neerleg bij een terechtwijzing van hun kind de kleuterschool en daarbij te kennen ven, dat zij zich zelf wel in staat adi het kind op te voeden. Een en ander lijkt mij bepaald ki zichtig en zeker paedagogisch glad mi Ik ben mij volkomen bewust van feit, dat dit artikeltje zeer eenzijdig doch mogelijk bieden andere ouders tikelen aan, die andere aspekten lichten. W. F. S KEEBUUR NAM HAAR BEET Buur en buurvrouw kwamen samen Dagelijks vaak zo bij elkaar. En ze praatten over dingen Mooi en lelijklief en naar. Allerlei werd dan besproken Van de bakker en zijn vrouw, Van de slager en zijn knechten. Van het hondje en zijn trouw. Altijd was er wat te smoezen, Dan van D' een, dan van D' aar, En zo hadden deze buurtjes 't Samen leuk zo met elkaar. Op de buurt was er nog eentje, Maar die kwam niet in de gunst, Hoe of ze ook wel haar best deed. Ze verstond maar niet de kunst. Toch kwam ze eens op een morgen Zo maar eens bij buurvrouw in. Och, dat was daar zo gewoonte, 'i Werd beschouwd als burenmin. Buur, zo sprak ze, 'k kwam eens vm Weet je, ik moet vandaag te gast, Of ik, ja, hoe moet ik 't zeggen Ik weet ook niet hoe of het past. Maar ik wou een nagelschuier Even lenen van je maar. Zie, zo zit 't met mijn boodschap, En ik ben er zo mee klaar. Ik moest vandaag de kachel poetse: En je weet, dat valt niet mee, En ik kan met zulke nagels Toch niet zo maar op de thee. Buurvrouw gaf de nagelschuier En ze zei doodnuchter nog: Hier heb je mijn tandenborstel, Die gebruik ik nu niet toch. Tandenborstel, zei de buur toen, Die kan toch niet in je mond, En ze keek eerst in 't ronde Of ze niet wat anders vond. Ja, maar. zei de buurvrouw lachend 'k Neem de tanden in mijn hand, En dan poets ik met die schuier In een wipje kies en tand. Ja, nou kon de buur het snappen, En ze nam de borstel mee. Ze was toch even beetgenomen, Door die lepe buurvrouw Kee. HistorischL lawaai. Van de bouwkeet uit wordt in het Arabisch geschreeuwd. Iedereen gaat naar de plaats waar gebaggerd wordt Maar de jongens verroeren zich niet. Er zijn belangrijker dingen in de wereld dan 'n baggermachine. Er vandoor gaan! Het zijn toverwoorden voor de twee jongens. „Ik heet Brackwieser, René Brack wieser". „Nee!" schreeuwt de andere jongen en wordt vuurrood. „Ben jij Brackwieser, die aan de Nijl woont achter de Prome nade? In dat gele huis? Brackwieser van de Heliopolis?" „Ja, natuurlijk, er is toch maar één j Brackwieser in Cairo". Dit laatste niet zonder trots. Jo zit al lang niet meer op zijn plaats. I Wijdbeens staat hij voor René, de handen op de heupen; hij kijkt de andere jongen aan, alsof hij hem nu pas voor de eerste maal ziet. „Ja natuurlijk, er is maar één Brackwieser tenminste, zijn moeder is plotseling niet helemaal wijs geworden en verbeeldt zich zo iets en mijnheer Eckhart „Eckhart? Dat is mijn oom!" „En ik ben Frank! En jouw moeder. „Ja.en daarom wil ik weg. Maar dat jij het juist moet zijn, waarom ze zo'n herrie hebben!" „Hoe zo? De herrie is toch ook om jou?" Maar René haalt alleen maar zijn schouders op. Opeens ziet hij er veel ouder uit. „Och, om mijMijn moeder wli jou hebben en mij kwijt zijn. Maar jouw moeder. „Wil mij ook kwijt". „Maar er is nooit over gesproken, dat ze mij wil hebben". Ze kijken elkaar aan. „Zou jij dan een Brackwieser willen zijn?" Jc schudt het hoofd. „Och, oaainl Maar wat kun je er aan doen? 't Is hun op allemaal in hun hoofd geslagen". René vraagt verder. „Ken je Mijn moeder, bedoel ik? Joachim knikt. Hij vindt het vervel dat hij haar kent. „En hoe vind je haar?" Een lastige vraag. Hij ontwijkt antwoord door de schouders op te t ken René laat het hoofd zinken. „Ze kan niet uitstaan. Toen ik nog heel klein heeft zij er al over gezeurd, dat ik nie papa lijk. Uren lang heeft zij daar gesproken met de kinderjuffrouw Idi Ik kan het toch niet helpen!" Hij opzij, schaamt zich een beetje, was praat hij eigenlijk ook zo veel? „Mijn moeder.Jo wacht een conde" was altijd erg lief. Nu pi ze stapelgek geworden. Maar nu wij kaar kennen, jij en ik, besluiten we voudig, dat we niet omgeruild w worden - wat kunnen ze dan nog da Zo gerust stellend, gaat hij weer zi Maar René weet veel beter! „Je hebt idee! Bij ons wordt er steeds opge door zo'n advocaat en de dokter uit ziekenhuis bemoeit zich er mee en (Wordt vervoll (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewij voor boot en trein in voorver! bij de V.V.V.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4