iTWé WACHTEN M /v:'. ifcSlafaÉIII m. duurt altijd lang Jo of René DE ALGEMENE NEDERLANDSE BOUWBEDRIJFSBOND (A.N.B.) VIERDE ZIJN 25-JARIG BESTAAN Het was zaterdag feest voor de A.N.B. afd. Texel, want niet alleen bestond de afdeling 25 jaar, maar er waren ook nog 9 jubilarissen, t.m. de heren C. Post, J. de Boer, M. Bakker, Jac. Weijdt, T. Buis, J. Buis, G. Dekker, L. J. Weijdt en M. Molenaar, die 25 jaar lid van de A.N.B. of het N.V.V. waren. Dit kon niet onop gemerkt voorbijgaan en het bestuur van de afdeling Texel heeft dan ook niets nagelaten om er een gezellig feest van te maken. En daarin zijn ze buitengewoon goed geslaagd. De voorzitter, de heer L. J. Weijdt Azn gaf een overzicht vanaf het oprichten van de afdeling in 1933 toen 48% van de Texelse bouwvakarbeiders werkloos wa ren tot de dag van het jubileum. Er waren ups en downs, maar de kern hield stand, omdat deze wist dat alleen de organisatie hun kon helpen bij de op bouw van een menswaardig bestaan. En veel is intussen bereikt. 25 jaar geleden staakten de loodgieters nog 26 weken voor een vakantie van 3 dagen, nu is er een betaalde vakantie van 15 dagen, er is een vorstverletregeling, de uitkeringen bij ziekte en ongeval zijn bevredigend etc. Er blijft nog wel het een en ander te wensen over, maar dat kunnen wij alleen bereiken met een hechte organisatie. De heer Weijdt sprak daarna de jubi larissen toe. Jullie zijn de afdeling altijd trouw gebleven, ook als we op de plaats rust of een pas terug moesten. Wij waar deren dit ten zeerste en hopen op jullie trouw te mogen blijven rekenen. De heer Roukema, districtsbestuurder van de A.N B. zeide dat de situatie in de 30er jaren niet rooskleurig was. Een groot deel yan de arbeiders had nog 'geen stemrecht. De arbeidstoestanden waren buitengewoon slecht en er was moed voor nodig om zich bij de socialistische bond aan te sluiten. En het is verheugend, dat velen desondanks de gelederen versterk ten. En kans zagen de contributie op te brengen van een schamele uitkering van 6,per week, terwijl men de eerste werkloosheidsweek helemaal geen uitke ring kreeg. Daarom betrekken wij ook de vrouwen in onze hulde De heer Roukema spelde de jubilaris sen daarop het zilveren insigne van het N.V.V. op de jas, terwijl tevens een inge lijste oorkonde werd uitgereikt. Voor zitter Weijdt gaf de dames een stoffelijk blijk van waardering n.l. een heerlijke taart met opschrift 25 jaar A.N.B. Van de gelegenheid tot gelukwensen werd een druk gebruik gemaakt. Allereerst door een van de oprichters van de afdeling, de oud-Texelaar, de heer H. H. London, die met zijn echtgenote gaarne naar Texel was gekomen om het feest mee te vieren. Hij bood de afdeling een alleraardigst bloemstuk aan. Ook waren er bloemen van de Alg. Bond van Voedings- en Genotsmiddelen en van de Vrouwenbond van het N.V.V., aangebo den door mevr Stiggelbout-Huisman, die o.a. zeide dat naast de man ook de vrouw in het N.V.V. hoorde en wel in de Vrou wenbond. Een taak voor de mannen dus. De heer D. Dapper, voorz. van de Tex. Bestuurdersbond, stelde de afd. Texel als voorbeeld voor sommige andere organi saties. Op de A.N.B. kunnen we altijd rekenen, aldus spreker. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 7 maart 1958: Jeugd: T. Verheijen-W. Laan 02 J. A. v.d. Slikke-J. v.d. Bout 11 P. v.d. Wulp-P. Roeper 02 A.: S. v. Heerwaarden Jz.-S. v. Heerwaarden 02 S. Ros-J. Hooijberg 20 C. Dijker-W. A. v. Zeijlen 11 Jac. v. Heerwaarden-S. Bakker 20 Joh. D Bakker-C. v. Heerwaarden 02 B.: J. J. de Beurs-Jas. Vinke 11 A. Vinke-R. Zijm 11 Jn. Stam-C. v.d. Werf 20 G. Dros-C. P. Burger 11 C.: J. Hillen-P. Bruijn 02 J. A. v. Enst-F. v. Sambeek 20 C. C. Barhorst-C. Vinke 02 F. v. Sambeek-J. J. Lafeber 20 In A. heeft ook Jac. van Heerwaarden nu 4 punten voorsprong op Joh. D. en S. Bakker, met 3 en 5 punten achterstand zijn de Bakkers nog wel niet kansloos, maar het zal wel moeilijk worden. In B. delen G. Dros en Jn. Stam de onderste plaats. C. Vinke is gepasseerd door J. Hillen, die nu weer 2 punten van zijn voorsprong inboette. Ook hier is dus nog spanning genoeg. BRIDGEN Uitslag competitiewedstrijd 5 maart: A: 1. Backer-Raven 64.29% (4) 2. Dam-Dros 57,74% (1) 3. Bakker-Brücher 53,57% (3) 4. Vennik-List 50,60% (6) 5. Echtpaar Jouwersma 49,40% (5) 6. Bruin-Blom 44,64% (8) 7. Echtpaar v.d. Heerik 40,48% (7) 8. Mantje-Veenema 39,29% (2) B: 1. mej. Hattuma-Kok 59,17% (1) 2. Gebr. Van Sambeek 56,67% (2) 3. Beemsterboer-Wieten 55,83% (4) 4'/2. Roeper-v.d. Werf 44,17% (6) 4Vg. Bos-Gieze 44,17% (5) 6 mevr. Kooyman-Wessels 40.(3) Volgende drive woensdag 19 maart. De heer A. Backer sprak nog namens oe Algemene Bond „Mercurius" en de heer S. Ellen namens de Fed. Texel van de A.N.A.B., terwijl tenslotte de heer W. Wassenaar als oprichter van de afdeling in zijn functie van secretaris van de Tex. Bestuurdersbond het woord voerde. En wat voor de afdeling ook van groot be lang was, er werden enveloppen met inhoud gegeven. En hiermede was het officiële gedeelte afgehandeld. Tot drie uur bleef men nog bijeen en het was net een grote gezellige bruiloft. In de pauze werd een verloting zonder nieten gehouden met fraaie prijzen, die beschikbaar gesteld waren door diverse firma's waarvan de heer Weijdt de na men bekend maakte. Met de oproep om de organisatie uit te bouwen om nog beter in staat te zijn de positie van de werknemers in het bouw bedrijf te verstevigen sloot de voorzitter deze buitengewoon geslaagde feestavond. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag, consultatiebureau Het eerstvolgende consultatiebureau zal worden gehouden op woensdag 12 maart a.s. De moeders van de buiten- dorpen worden verwacht: De Cocksdorp 1.15 uur; Oosterend 2.15 uur; Den Hoorn 3.15 uur; De Koog 4.15 BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. geldig tot en met 31 mei 1958 Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 12.50 15.20 18.10 Van Den Helder: 6.30 9.20 11.40 14.00 16.45 19.35 Op zon- en feestdagen: Van Texel: 7.40 11.30 16.00 18.20 Van Den Helder: 10.30 12.45 17.10 19.35 S.V. Texel Voor de training van hedenavond vra gen we wel de bijzondere aandacht van de deelnemers. Tracht zoveel mogelijk aanwezig te zijn, want na afloop volgt 'n belangrijke bespreking en zorgt er voor dat je er bij bent. DEN HOORN KRIJGT WEER FEEST In Loodsmans Welvaren werd de jaarvergadering gehouden, uitgeschreven door de feestcommissie. Al was de op komst ook nu weer niet denderend, toch was het bezoek veel beter dan twee jaar geleden De secretaris, de heer Jac. Boon Kzn., bracht een zeer uitgebreid jaarverslag naar voren. De penningmeester, de heer D. Beum- kes, kon mededelen, dat er ondanks de vele uitgaven een batig saldo in kas is. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende heren G. Kikkert, W. Duin- ker, Jac. Boon en A. Lap Azn. met grote meerderheid herkozen. Het punt .feest' leverde niet veel moei lijkheden op; alleen nieuwe ideeën kwa men niet naar voren. Mocht er iemand zijn, die iets nieuws weet voor het feest, laat die zich dan vervoegen bij één van de feestcommissieleden. Het feest wordt gevierd op woensdag 10 en donderdag 11 september. Er wordt een optocht gehouden voor versierde voertuigen; houdt hier nu vast rekening mee met het zaaien van bloe men Over bloemen gesproken, de dag voor het feest wordt er een tentoonstel ling gehouden. De schooljeugd krijgt een pakje bloemenzaad en wordt in groepen verdeeld. Deze bloemen worden thuis gezaaid en tijdens de tentoonstelling be slist een jury wie de mooiste bloemen gekweekt heeft. De bloemen worden door vakmensen voor de tentoonstelling ge bonden. Het onderwerp „Ouden van dagen mee vana^f 65 jaar inplaats van 70 jaar" werd aangehouden en zal door het bestuur verder worden behandeld, daar de finan ciële kant ook een woordje meespreekt. Het punt Ouwe Sunderklaas wierp nog al wat discussies op. Er werd na stem ming besloten om dit jaar de jury niet meer in het Dorpshuis zitting te laten nemen, maar zich op straat en in de huizen te doen verplaatsen. Besloten werd met het draaien van enkele zeer mooie films door de heer Jac. Boon Kzn CÖr.i'IRK HAPT WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE 8. Die slagtand van Kolos dringt zo diep in de boom, dat hij er aan de andere kant weer uitkomt. Sambo zou daar zijn jas wel aan kunnen ophangen, maar een jas, hij weet niet eens wat dat is. Stel je voor: 100 graden is daar heel gewoon en dan een jas! Kolos de olifant rukt en trekt om weer van de boom los te komen en de boom schudt en piept en kraakt, maar laat de tand niet los. Sambo denkt al dat hij nu in zijn een tje een olifant heeft gevangen, waar an ders het hele dorp voor in actie moet komen: veertig jonge krijgers met speren en dikke kabels gemaakt van lianen, lan ge slingerplanten die ijzersterk zijn. Maar Sambo juicht te vroeg, want.... kwam het omdat Opa Kolos al zo heel erg oud is.... en de boorn zo taai en sterk9 „Knap", zei de tand en los was de olifant. Luid trompetterend neemt Kolos de benen. Hij rent het oerwoud in en uit ons verhaal. Ging hij naar de tandarts? Misschien wèl, want olifanten zijn heel verstandige dieren. Sambo, die al droomde van olifantenkluifjes in de soep, was wel erg in de put. Nee, Sambo vond het lang niet leuk, want nu kon hij niet als een groot opperhoofd het dorp binnenstappen, de stam bij elkaar trom melen en vertellen dat hij en hij alléén, Kolos, de machtige olifant, had gevangen. Dagen lang zouden ze feest hebben ge vierd en hun buikjes dik en rond hebben gegeten.... maar toen dacht hij opeens aan die tand. GIDSENGROEP „MARGARETHA SINCLAIR" „Casino" was tot de laatste plaats be zet, toen de Gidsengroep „Margaretha Sinclair" daar zondagavond een ouder avond aanbood. Wel, de ouders zullen zich kostelijk vermaakt hebben, want de jeugd heeft een bijzonder aardig pro gramma afgedraaid. Op deze avond heb ben de ouders een prima beeld gekregen van de wijze waarop hun zonen en doch ters door de leiding worden bezig ge houden en (zo mogelijk en zo nodig) wor- end opgevoed. De clou van de avond vormden de dansen, ingestudeerd door Wil Verhoef, kleuterleidster, alhier. Of was de clou het optreden van de band, omhangen met de langverbeide capes? Keurige, lichtblauwe capes, die het uniform completeren. Ja, kapelaan Stam je hebt wat gemist, niet alles overigens, want kapelaan Suidgeest heeft een ge luidsopname gemaakt en wij raden kape laan Stam nu al aan, de ramen tijdig open te zetten van zijn Halfwegse pas torie: dan kunnen ze er in Amsterdam- Nieuw West ook nog van meegenieten, want ze kunnen er wat mee! De avond werd geopend door mej. D. Witte, Schilderend, groepleidster, die het doel van deze avond op gezellige wijze toelichtte. Hierdoor werd er meteen een intieme sfeer geschapen. Met veel genoegen heeft men vervol gens gekeken naar de uitbeelding van het oude en het nieuwe kabouterspel. Erg leuk was allereerst het optreden van de fluitist, die alle mensen aan het dansen bracht. Daarna kwamen roodkapje, een griezelige wolf en grootmoeder, maar dit was nog niets in vergelijking met het groeiende contact tussen mens en dier: een klein meisje won al spoedig het vertrouwen van een hertejong, dat de vriendschap zeer op prijs stelde. Ten slotte ging de hele club in vrede en vriendschap met de dieren van het bos leven en daardoor leerden zij ook de wetten van het bos kennen. Het tweede programma-onderdeel be stond uit volksdansen, waarbij de mede werkenden in Volendamse klederdracht waren gestoken. Ook zagen we een aller aardigst bruidspaartje. Na de pauze volgde een Mariahulde. De figuur van Maria werd uitgebeeld door Leoni Buisman. Vertegenwoordig sters van de diverse groepen knielden in volle overgave voor de Madonna neer. Hierna hoorden wij de Binnenband met oude en nieuwe liedjes. Deze band be staat uit Anneriet van der Gracht, Corrie Maas, Trees Smit, Lia Leber, July Brü- gemann, Magda Keizer en Paulien Bakker. Vervolgens werd door een groep gidsen ballet gebracht. Keurig gedaan meisjes, daar mankeerde niets aan. Als gewicht loze vlinders zweefden ze over het toneel en ze draaiden daarbij soms onnavolg baar snel in het rond. Besloten werd met het optreden van de band, die wel erg trots moet zijn op de volledige uitrusting. En wat is het ver rassend vlug gegaan, in drie dagen tijds had mevr. Buisman, Wilhelminalaan, de 23 capes vervaardigd; mej. J. - Zoetelief, Weststraat, had de cape voor de tamboer- maïtre gemaakt. Een pluim voor deze dames. Ook een pluim voor de wijze waarop de nieuwe marsen werden uitgevoerd. Kapelaan Suidgeest, die de avond sloot, dankte ook de heer Stomp voor de medewerking bij de excertitie-oefeningen. Tenslotte van onze kant een pluim voor kapelaan Suid geest voor de wijze waarop hij als pianist het geheel muzikaal omlijst heeft. BAKKERIJ GEMODERNISEERD De heer D. Duinker, Den Hoorn, heeft zijn bakkerij gemoderniseerd door de plaatsing van een nieuwe stalen heet- wateroven. FANCY-FAIR TE DEN HOORN Op vrijdag 11 en zaterdag 12 april wordt er in het dorpshuis te Den Hoorn een grote fancy-fair gehouden ten bate van de te bouwen kleedkamer voor ZDH. Er wordt tevens een loterij aan ver bonden, waarvan de trekking plaats vindt bij de sluiting van de fancy-fair. MERKWAARDIG KIPPEËI De kip van de heer R. Haarsma, Hoofdweg, polder Eierland, heeft de nor male produktie gestaakt en maakt af en toe zeer merkwaardige eindprodukten, n.l. een ei in een ei. Het binnenste ei is van normale omvang, maar het buitenste zou door een gans gelegd kunnen zijn. In totaal weegt zo'n dubbel ei 120 gram. DE STEM DES VOLKS De voor de gezamenlijke Zomeruitvi ring bestemde zangnummers worden studie genomen. De prettige indruk) van het vorige jaar én de toezegging de koren mogen weer een mooie uitv ring doen verwachten. Van vanavond dus alle leden present. Voor nieuwe leden een mooie gelegi heid om nu toe te treden. U kunt U ib den op onze repetitie in de voorm. lag landbouwschool, Nieuwstraat, aanvi 8 uur. L VERKIEZING GEMEENTERAAD 1 Inschrijving naam en aanduiding politieke groeperingen De voorzitter van het centraal ste bureau voor de verkiezing van de le< van de raad der gemeente Texel brei ter openbare kennis, dat dit centr stembureau bij zijn beschikking van maart 1958 de navolgende verzoeken politieke groeperingen tot het insch ven van de naam en de aanduiding in register, bedoeld in artikel G 3, lid 1, Kieswet, heeft ingewilligd. 1. Afdelingsbestuur van de Katholi Volkspartij, Witte Kruislaan 16, Burg. Naam: Katholieke Volkspartij. Aanduiding. K.V.P. 2. Bestuur van de gemeentelijke fede tie van de Partij van de Arbeid te Tei Beatrixlaan 78, Den Burg. Naam: Partij van de Arbeid. Aanduiding: P. v.d. A. 3. Afdelingsbestuur van de Anti-Reve tionaire Partij, Haffelderweg 13, II Burg. Naam: Anti-Revolutonaire Partij. Aanduiding: A.R. 4. Dg Christelijk-Historische Kiesvere ging Texel, Beatrixlaan 72, Den Burg Naam: Christelijk-Historische Unie Aanduiding: C.-H.U. 5. Bestuur van de plaatselijke af del van de Volkspartij voor Vrijheid en mocratie te Texel, Schilderend 126, Burg. Naam: Volkspartij voor Vrijheid en mocratie; Aanduiding: V.V.D. Binnen veertien dagen na de dagte ning van deze kennisgeving kan een ie« tegen de bovengenoemde beslissi schriftelijk in beroep komen bij Kiesraad. Texel, 10 maart 1958. De voorzitter voornoe: C. DE KONING (in een rij voor het loket) Haalt daarom uw plaatsbewijz voor boot eo trein in voorverko bij de V.V.V. S.V.C.-nieuws De training wordt door de jeugd pri bezocht, maar bij de senioren laat nog heel wat te wensen over. Op vergaderingen werd steeds aangedronj op de benoeming van een trainer. D is elke week aanwezig, waarom blij' de voetballers dan weg? Heeft u tijd of kunt u niet op de vastgeste avond? Laat dit het bestuur of trai: eens weten, dan weten zij ook waar aan toe zijn. Misschien kunnen ze er v andering in brengen, want zo kan niet langer. De voetbaltraining wordt vrijda avonds gehouden; voor de adsp. van 7 8 uur en de senioren van 8 tot 9 uur. Elke donderdagavond wordt er her gym gegeven. Hier zijn ook steeds ni we leden welkom. Zij begint om 1 acht tot negen uur. Maandagsmiddags 4 uur begint de jeugd bij de heer 1 Veen. Vanaf 6 jaar mogen zij hier deelnemen. En dinsdagsavonds geeft heer Keizer gymles. Deze begint met eerste groep om 6.30 uur; de twe< groep om 7,30 uur en de gehuwde dai om 9 uur. Houd uw lichaam fit, laat kinderen naar de gym gaan, en kom i ook eens kijken! feuilleton door H. Westenberg 34. Hij springt op en vertelt Jo, hoe het bij hem thuis zal toegaan! Hoe zijn vader met grote passen en vuurrood hoofd door het huis zal lopen: moet ik me met de jongen bezig houden? Ik heb toch genoeg aan mijn hoofd! Die jongen is jouw zaak, Leotine! En bovendien' Is hij niet groot genoeg? En zijn moeder? Die zal nu eens huilen als een klein kind en dan weer van woede beven: Ben jij als kind wel eens weggelopen, Tom? Nooit! Zo zie je weer, hoe hij uit de lijn valt! Maar wacht maar! Als we hem maar eerst weer hier hebben, dan zal hij opkijken! En het komt allemaal omdat jij hem vrijheid gegeven hebt, Tom. Als ik hem nog iedere avond naar bed zou brengen en naar en van school, zoals ik dat altijd heb gewild, dan zou dit nooit gebeurd zijn! René speelt het zeer realistisch. De nerveuze bewegingen van z'n moeder, het heftige getuigen van zijn vader de twee stemmen tegen elkaar in. Het is om je dood te lachen. En het lawaai van de baggermachine is een prachtig accompagnement. Joachim kan zich de consternatie bij de familie Brackwieser nu voorstellen, alsof hij .er zelf bij was. Maar plotseling wordt hij weer ernstig. „Mijn moeder zal helemaail alleen thuis zijn en haar armen op de tafel leggen en haar hoofd op haar arrnen en Hij wilde zeggen „huilen" maar de gedachte aan dat woord alleen doet hem de tranen al in de ogen springen en tot nu toe was er voor hem niets ergers, dan zijn moeder te zien huilen. René kijkt zijn nieuwe kameraad aan. „Later kun je haar immers zoveel schrij ven als je wilt", zegt hij. „Ze was altijd aardig voor je en zij kan het ook niet helpen, dat alles zo gekomen is: dat heb ben we aan mijn moeder te danken!" Jo kijkt op. „Ik laat haar vast nako men", zegt hij mannelijk. René Brackwieser ziet hem weer aan. „Ja, waarom wil dit moederszoontje er eigenlijk tussenuit, als hij later toch weer in het gareel van zijn mammie wil? Hij lacht spottend. „Jij bent ook een rare!" zegt hij dan. Maar Jo schaamt zich helemaal met. Integendeel, in zijn lichte ogen komt plot seling iets, dat René de zijne doet neer slaan. „Dat ben ik toch verplicht", zegt Jo ernstig, met een heel andere toon in zijn stem. „Zij is toch mijn echte moeder niet. Maar zij heeft van 's morgens vroeg tot 's avonds laat geploeterd om mij op te voeden en zelfs mijn dure pianolessen heeft zij door hard werken bij elkaar ge kregen. Dat mag ik toch niet vergeten! En.en. ik heb haar altijd beloofd, dat zij later niet meer zou hoeven te werken, omdat ik dan genoeg zou kunnen verdienen voor ons beiden En dat zou zij natuurlijk niet erg prettig vinden. En het zou toch gemeen van me zijn, mijn belofte tegenover zo'n arme vrouw niet te houden". René knippert verlegen met zijn ogen. Er is iets in de woorden van deze jon gen, dat hem ontroert. „Dan zou je je eigenlijk door mijn fa milie hebben moeten laten kopen, dan had je moeder een heleboel geld ge kregen" „Je bent gek", zegt Jo kort en voor de zoveelste maal begrijpt zijn nieuwe vriend hem niet! Maar Jo begrijpt ook niet, dat een ander niet snapt, dat het onmogelijk voor hem zou zijn in dezelfde stad te wonen als zijn moeder zonder bij haar te mogen zijn! En zou die jongen zich werkelijk ver beelden, dat zijn moeder in staat zou zijn hem te verkopen? Om voor zichzelf geld te krijgen? Maar hoe zou die vreemde jongen een oordeel over zijn, Jo's moeder kunnen hebben? Hij heeft haar immers nooit gezien; hij weet niet, hoe heerlijk het was met haar samen te wonen in dat kleine huisje.. En hij heeft er natuurlijk geen idee van, dat zijn moeder alleen aan hem gedacht heeft, toen zij hem wilde afstaan. Jo schrikt een beetje van zijn eigen gedachten. Is dat werkelijk zo? Heeft zij alleen aan hem gedacht? Maar gisteravond nog, aan tafel, heeft hij haar op onhebbelijke toon voor de voeten ge worpen, dat zij, als zij hem kwijt zou zijn en al dat geld van de familie Brackwieser in haar zak zou hebben, een dienstmeisje zou kunnen nemen en dat zij dan klaar zou zijn. Ja, dat had hij gezegd. En zij had niets daarop geantwoord; dat deed zij trouwens al lang niet meer als hij met zulke gemene praatjes aankwam. „Waar denk je aan?" vraagt René. Joachim's mondhoeken gaan naar bene den. „Och, nergens aan". René wacht een poosje of Jo nog meer zal zeggen. Dan gaat hij weer naast hem zitten, begint weer kringen in het zand te trekken en zegt voorzichtig: „Ik be grijp niet, waarom jij er eigenlijk van door gaat, als je zo idioot aan je moeder gehecht bent!" Jo slikt een paar maal. „Ik ben niet zo idioot aan mijn moeder gehecht". „Ha-ha, nu moet ik toch lachen! Je wordt al woedend als iemand iets kwaads van haar zegt!" „Niemand hoeft iets kwaads van haar te zeggen. Je mocht willen, dat jouw moeder zo was als de mijne!" René trekt diepe rimpels in zijn voor hoofd. „Luister eens eventjes, zo onuit staanbaar als jij denkt, is mijn moeder nu ook weer niet!" „Maar ik zou, als ik er een moest uit zoeken, niemand anders kiezen dan de mijne. Ik heb immers ook nooit iets van haar gezegd. Ik heb het haar alleen maar kwalijk genomen, dat ze van me af wil en eer ik me een andere moeder op mijn dak laat schuiven, ga ik er tussen uit! Maar jij, jij bent immers blij, dat je haar kwijtraakt. Direct, toen we elkaar de eerste keer gesproken hebben, heb je me er van verteld, hoe verschrikkelijk zij is". Verschrikkelijk, heb ik nog nooit gezegd". „Jawel, dat heb je wel gezegd en nog heel wat andere dingen ook! En boven dien, ik ken haar zelf toch ook en voor de drommel, ik zou haar niet willen hebben" Dat is te veel! Zelfs voor René. Woe dend springt hij op. „Idioot! Wat weet jij •ig«nlijk van mijn raoedtr af? Als je maar eens gezien had, wat ze voor over gehad heeft, zo maar cadeau ge ven, alleen maar uit aardigheid, dan je niet zo'n onzin kletsen". „Och, 't is een ouwe kustante! daarstraks heb je zelfs toch verteld, 1 ze altijd loopt rond te zeuren en al: alles op je aan te merken heeft!" „Dat doet ze om mij op te voed Voedt jouw moeder jou soms niet o| „Nee, mijn moeder en ik zijn vriend samen. Maar de jouwe is een ouwe g vernante!" En nu vertoont Joacl Frank aanschouwelijk, hoe hij zich i de verhalen van René, mevrouw Bra wieser voorstelt te zijn! Maar hij heeft niet veel succes, v woedend vliegt René hem om de zijn ogen zijn zwart van woede, vuisten komen een voor een op Jo'si zicht terecht. En nog een paar minui later rollen de twee knapen over I grond, gehuld in een dikke stofwolk. 1 paar werklieden kijken er lachend i Het is René, die het eerste opsprii met een plotselinge schrik en alsofl niets gebeurd was tot Jo zegt: „Zeg, i jij het geld?" Jo, nog op de grond, verstijft schrik, terwijl René naast hem ne knielt, zijn ene hand voorzichtighe: halve nog op Jo's buik. Dan springen alle twee op en doorzoeken broederlijk zakken van René's jas. Gelukkig, geld is er nog! De zak was dichtgekn# (W«rdt vervol

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4