wij ontdekten de Zie ons eens: maakt u het leven goedkoper! Ontwikkelt afdrukke Royaal zijn met koken, beleggen, tracteren - da's heerlijk. En zuin kunnen zijn in deze tijd - da's welkom. Bij AH gaat dat gelukk samen: vooral dank zij de 69 blijvend in prijs verlaagde artikelt Fijne snijworst i<«- 3© Boterhamworst200 gram Prima gehakt groot blik Tuinbouw-doperw!en middelII literblik Zuivere arachide oiie grote fles Grote pinda's vers gebrand250 gram SS Prachtige tonijn Mr per blik 9 Boterhaim rrei, 250 gram 39 Ontbijtkoek per stuk 42 Bramenjam per pot 79 Margarine Z";J00 Pepermunt 2 grote rollen 25 Dragée-eitjes 200 gram 39 Biscuits Zaame Molelct rot 35 Droptoffee's 250 gram 49 Wees op wyé manier wirn; Dik vet spek 87o^m Rookworst 250 gr. per stuk J Brume bonen 500 gramj Siamrijst 500 graraf Prijswinner 500 gr. KAPUCIJNERS 1 potje PICCALILLY TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 17 maart 1958 5 koeien 8001000; 2 pinken 375425; 13 schapen 100140; 50 biggen 3045; 65 nuchtere kalveren 3060. HERV. GEMEENTE DEN HOORN Donderdag 2,45 uur huwelijksbevesti ging en inzegening. DIPLOMA'S VERKEERSCURSUS Maandagavond zullen in de aula van de dr. Thijsseschool te Den Burg de di ploma's, verbonden aan de verkeerscur- sus, worden uitgereikt. DE DAGERAAD UIT DE VAART Zaterdag is de Dageraad uit de vaart genomen, omdat er olielekkage was ge constateerd. Men hoopte dit in de nacht van vrijdag op zaterdag te kunnen her stellen, opdat de Dageraad de volgende dag normaal dienst zou kunnen doen. Dit is echter niet gelukt en zaterdagmorgen moest de Dokter Wagemaker de dienst waarnemen. Daar deze op het huidige verkeer niet is berekend, ontstond stagnatie. Vooral maandag was de vertraging groot. Deze werd nog verergerd door het lage water. De Dokter Wagemaker, die door de harde oostenwind de haven niet achteruit kon verlaten, moest in de haven draaien en raakte aan de grond. Het duurde een half uur eer het schip weer los was. De ach terstand op het vaarschema werd daar door nog belangrijk vergroot en kon niet meer worden ingehaald. De laatste boot was dan ook pas om kwart over negen binnen. TABAKSTEELT OP TEXEL In Oosterend is met negen personen van gedachten gewisseld omtrent de moge lijkheid tot de teelt van tabak op het eiland Men wil eens op kleine schaal, b.v. ieder drie are, kijken hoe de tabak het hier doet. Lukt de proef, dan zou men de tabaksteelt tot een belangrijke vorm van bestaan kunnen maken, en daar zal wel animo voor zijn ook, omdat de teelt van graan nu eenmaal weinig perspectief meer biedt. Wie belangstelling voor deze teelt heb ben, gelieven zich in verbinding te stellen met de heer Stark, Oosterend, tel. 391. Zij krijgen t.z.t. dan het benodigde voor lichtingsmateriaal toegezonden Het Tabakscentrum te Leersum, dat de nodige steun en voorlichting verstrekt, hoopt t.z.t. ook te Den Burg een derge lijke bijeenkomst te houden. DAMCLUB TEXEL Jeugd. T. Verheijen-J. A. v.d Slikke 02 J. v.d. Bout-P. Roeper 20 W. Laan-P v.d. Wulp 2—0 J. Moerbeek-P. Roeper 20 A.: C. Dijker-J Hooijberg 20 S. v. Heerwaarden-C. v. Heerwaarden 2—0 S. Bakker-S v Heerwaarden Jzn. 02 Joh. D. Bakker-Jac. v. Heerwaarden 11 S. Ros-W A. v. Zeijlen 20 B.: G. Dros-Jn. Stam 20 C. v.d. Werf-A. v.d. Slikke 0—2 A. Vinke-Jo Schoo 02 C.: Fr. v. Sambeek-L. Keijser 20 J. A. v. Enst-C. Vinke 2—0 L. Keijser-J. J. Lafeber 02 C. C. Barhorst-Fr v. Sambeek 02 J. J Lafeber-Fr. v. Sambeek 02 S. Ros speelde weer eens als vanouds, nadat zwart in gunstige stelling een zwakke voortzetting koos. S. van Heer waarden Jzn. kreeg de winst in verloren stand, terwijl Joh. D. de winst liet glip pen. Jac. van Heerwaarden is met 13 pnt. uit 20 partijen nog wel te passeren, maar owe! Joh. D. Bakker als S. Bakker staan dan voor een haast onmogelijke taak Ook in B. is de spanning nog onver minderd, zowel om de bovenste als om de onderste plaatsen. f&K -.r t v VERKIEZING PROVINCIALE STATEN Uitoefening kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn De burgemeester der gemeente Texel herinnert in verband met de aanstaande verkiezing van de leden van de provin ciale staten aan de onderstaande bepalin gen der kieswet 1. Volgens artikel I 10 der kieswet is iedere werkgever verplicht te zorgen, dat iedere werknemer, die bij hem in dienst betrekking is en bevoegd aan de verkie zingen deel te nemen, voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrek king aan de verkiezing kan deelnemen, daartoe de gelegenheid krijgt. Deze ver plichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking binnen de voor de stem ming bepaalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stemming kunnen deelnemen, of in een aangren zende gemeente, tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereenvolgende uren verhinderd zullen zijn, arbeid te ver richten. 2. Volgens artikel I 11 der kieswet is iedere werkgever, die door personen van drie en twintig jaar en ouder arbeid doet verrichten in fabrieken of werkplaatsen, verplicht te zorgen, dat in elk arbeids- lokaal gedurende ten minste twee werk dagen vóór en op de dag der stemming op zichtbare wijze is opgehangen een door of namens hem ondertekende lijst, waarop ten aanzien van de kiezers, aan wie de onder 1 bedoelde gelegenheid wordt gegeven aan de stemming deel te nemen, de tijd daarvan vermeld staat. 3. Op grond van artikel X 10 der kieswet wordt de werkgever die de hierboven vermelde, hem opgelegde verplichtingen niet nakomt, gestraft met hechtenis van ten hoogste veertien dagen of geldboete van ten hoogste vijf en zeventig gulden. 4. Lijsten om op te hangen in de arbeids- lokalen zijn verkrijgbaar ter gemeente secretarie. Texel, 17 maart 1958. De burgemeester voornoemd, C. DE KONING. GESLAAGD Geertje C. Witte, Wilhelminalaan, Den Burg, deed te Bergen met gunstig gevolg examen voor de acte N XIX, lerares landbouwhuishoudschool. INLICHTINGEN UIT HET K1EZERSREG1STER De burgemeester van Texel brengt op grond van artikel D 5 der kieswet ter openbare kennis, dat aan een ieder koste loos inlichtingen uit het kiezersregister kunnen worden verstrekt, waaruit deze kan opmaken, of hij zelf of een ander daarin al dan niet of niet behoorlijk is opgenomen. Op grond van artikel D 6 der kieswet is een ieder bevoegd schriftelijk aan bur gemeester en wethouders verbetering van het kiezersregister te vragen. Texel, 15 maart 1958. De burgemeester voornoemd, C. DE KONING. STEMMING PROVINCIALE STATEN De burgemeester van Texel brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 26 maart 1958 van des morgens acht tot des namiddags zeven uur de stemming ter verkiezing van de leden der provinciale staten zal plaats hebben. Hij herinnert aan de verplichting, be doeld in artikel I 9, der kieswet: Ieder, die volgens het kiezersregister bevoegd is tot de keuze mede te werken, is ver plicht zich binnen de voor de stemming bepaalde tijd aan te melden bij het stem bureau van het voor hem aangewezen stemdistrict. Voorts wijst hij op het bepaalde in artikel 128 van het wetboek van straf recht: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende, aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven ver kiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste een jaar. Texel, 17 maart 1958 De burgemeester voornoemd, C DE KONING. DE MOTORTRIAL Dit is een fantastische trial geworden, een trainingstrial, zoals men zei, wellicht gedachtig aan de stelling, dat oefening de kunst kweekt. Er zaten in het parcours, gelegen tussen Muy en Slufter, enige miniatuurmoerasjes verwerkt en boven dien moesten de rijders een steil duin beklimmen en afdalen. Dat niemand erin geslaagd is het par cours strafpuntloos te nemen zal niemand hebben verwonderd; toch hebben wij het grootste „zwin" wel foutloos zien over steken. De motoren verdwenen soms tot aan de assen in het water, brak water, dat de voertuigen zeker geen goed ge daan zal hebben, maar wij kregen de indruk dat alle deelnemers met een spe ciale ,,trial"-motor van start waren ge gaan Het zou schande geweest zijn om er een mooie motor aan te wagen. Zoals overal merkbaar, wordt ook dit vak he lemaal gespecialiseerd en de bezitters van gewone motorfietsen, waarmee je niet achter de kramen om hoeft, zijn fei telijk uitgeschakeld. Dat is nu eenmaal niet te vermijden. Het aantal deelnemers was daardoor zeer beperkt: acht junioren en acht se nioren, want wiè kan er twee motorfiet sen op na houden, niet waar? Daaren tegen was het publiek in groten getale naar het terrein gestroomd. Men had de grote afstand van de rijweg bij café Van der Werf tot het „oefenterrein" er blijkbaar best voor over. Wel, niemand zal zich bekocht gevoeld hebben, want er werden fantastische staaltjes van rij kunst geleverd, zowel door de jongeren als door de ouderen. De senioren lieten verstek gaan en dit nam de leiding hun zeer kwalijk. De heer Moojen sprak namens de be sturen van „Anna Paulowna" en „Texel" zijn misnoegen uit over deze demonstra tie van de zijde der senioren. Hij meende, dat naijver daaraan ten grondslag lag, want de laatste tijd hebben vele senioren zich de loef moeten laten afsteken door de nieuwelingen (jongens beneden de 18 jaar). Zelfs werd onlangs de nationale kampioen door een Texelse nieuweling (Kees Dros) onttroond en dat heeft blijk baar kwaad bloed gezet. Zoals bekend, mogen motorrijders be neden de 18 jaar krachtens de thans nog geldende bepalingen niet aan trials deel nemen. Voor een oefentrial geldt zulks uiteraard niet. „Texel" en „Anna Pau lowna" nu wensen, dat het startbewijs ook verstrekt wordt aan jeugdiger lief hebbers. „Wij zullen hierover nog eens een balletje opgooien" zo werd verklaard. Na de wedstrijd kwamen vele belang stellenden bijeen in het stationsgebouw van het vliegveld, waar de stand uitge rekend werd. Vrij spoedig kon de voor zitter de uitslag bekend maken en daar mede de spanning wegnemen: winnaar was de heer Wim Koopman van Ooster end, die 21 strafpunten opliep; 2. werd Wim Tijssen uit Amsterdam met 31 straf punten, 3. Kees Dros, Eierland, met 40 strafpunten; 4. Hollander, Breezand, 47 str.p.; 5, D. van Wieringen, Anna Pau lowna, 51 str.p.; 6 G. Mul, idem, 61 str.p.; 7. Piet Dam, Den Burg, 69 str.p.; 8. Groe- neweg, Haarlemmermeer, 70 str.p., 9. H. de Winter, Zaandam, 75 str.p.; 10. H. Mul, Anna Paulowna, 80 str.p.; 11. Vuist, Weesp, 94 str.p Voorts volgden C. Zwaan, Pijpersdijk, Van Zonen, Anna Paulowna, Frits Agter, Den Burg; Robbie Beumkes, Den Burg en Eddy Moojen, Den Burg. De voorzitter overhandigde de heer Koopman een prachtig souvenir, geschon ken door de firma Kees Omzicht te Lei den. Bovendien pronkte er 'n nog grotere verleiding een wisselbeker, aangeboden door de Levensverzekeringsmaatschappij „Utrecht". Wie op de vier te houden trials de beste prestatie levert mag deze beker mee naar huis nemen; wie hem tweemaal wint mag hem definitief be houden. De voorzitter deelde tenslotte nog mee, dat op zondag 13 april te Callantsoog de eerstvolgende nationale trial zal worden gehouden. JEUGD VERNIELDE MUUR Elf leerlingen van een school te Den Burg zijn gisterochtend door de politie aan de tand gevoeld wegens het vernielen van een muur aan de Burgwal. Tijdens een uur vrij af (wegens een tekort aan leerkrachten) hebben ze zich als vandalen gedragen. De rechterlijke macht zal deze affaire behandelen en de ouders hebben de consequenties te aanvaarden, dat zij worden gedagvaard om te verschijnen voor de rechter. BOMEN WORDEN GEROOID De fa. J. A. Barhorst, Beatrixlaan, is in samenwerking met de heer C. Keijser Czn. druk bezig met het rooien van bo men. Te Den Burg en omgeving moeten er 25 worden gerooid, in totaal gaan er 47 verdwijnen, óf door iepenziekte óf door ouderdom. Aan de Burgwal heeft men er vier gerooid, twee in de Binnen- burg, 3 op de Wilhelminalaan, 2 aan de Schoonoordsingel, 1 aan de Emmalaan, 1 aan de Molenstraat en 1 Weverstraat hoek Warmoesstraat, 2 op de Hogeberg, 4 te Den Hoorn en 22 te Oudeschild. MATTHXUS-PASSION IN H.B.S. Dinsdag 1 april zal de h.b.s.-vereniging' van ouders voor belangstellenden een grammofoonplatenconcert organiseren. (De Matthaus Passion van Joh. S. Bach door het Concertgebouw-orkest o.l.v. Willem Mengelberg). De entree sluit om half acht precies, opdat op tijd kan wor den begonnen en een rustige sfeer ver kregen wordt. Men gelieve tijdig te be richten of men van deze gelegenheid gebruik wenst te maken en daarbij te vermelden op hoeveel personen moet worden gerekend De toegang is gratis. VERGADERING V.V.V. TEXEL Bestuur. De heer M. Mantje werd her kozen. In plaats van de heer P. Eelman, die zich niet herkiesbaar stelde, (hetgeen de voorzitter betreurde, omdat de heer Eelman altijd een actief hoofdbestuurs lid was) werd gekozen de heer W. Visser. (Verslag volgt in courant van zaterdag) TEXELAAR! 3 regels 0,80; el méér 0,20. Ond te bevr. (niet eei 11 u. in Boekh.) t nr. 0,20 meer. Verkooplokaal in K van gebruikte met Jongedijk, Schilden Telefoon 477. Voorkom melkziekte monds Oxygas, All< middelen ook penic voorraad leverbaar, der, Oosterend Tele Te k. 1 kinderwagt pisch aquarium mi toebeh. 1 p. liesU 42. Lijnbaan 3! D Te k wit kind z.ga.n W leNoble straat 13b, Den Foto Langeveld en Den Burg Park; «t*en* VERLAAGDE PRIJZEN volledig gevitaminiseerd met A en D Eiwittenkoolhydratenmineralen, vitaminen, alles in één pot pindakaasKnijp een oogje dicht als ze royaal smeren. U bent toch al zuinig uit: bij AH een grote pot 79 ct 2 U hebt ze een tijdlang gemist, uw bak- amandelen. Te duur en te schaars. Nu zijn ze er weer. Gebruik ze maar royaal, bij AH krijgt u ze tegen lage prijs100 gram 58 cl. 3 Aan de schoonmaak Geen tijd voor koken Wees royaal, neem een blik appelmoes: voor uw gemak én de vitaminen. Voor slechts 82 ct. hebt u bij AH de fijnste kwaliteit. grove korrel-droogkokend Snijbonenliter blik Spinazie titer blik Macaroni250 gram Vermicelli grof 250 gram Soepgroenten 2 blikjes Tomatenpuree 2 blikjes Appeltjes150 gram Hawaiian ananas blik met 8 halve schijven Haring in tomatensaus 3 blikjes Haagse leverworst 200 gram Saksische leverworst 150 gram AH-Lucifers 2 pakket Zware dweilen 50 a 60 cm. p. stuk Huishoudzeep dubbel stuk van de week Extra aanbieding c.m. zaterdag 22 maan Onvooiwaaidelijke Kwaliteitsgaiantie Wanneer u enig AH-artikcl niet élke cent waard acht die u ervoor betaalde, dan geeft AH u het volle bedrag terug. «I Samen voor cent

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2