f 13,95 Slecht horende! Amerikaanse zoon van oud - Texelaar 9chonk honderdduizend gulden voor uitbreiding van „Huize Irene' Meisje 19 jaar Voor pasen OELANA Voor de pasen Kleine woning flink meisje net meisje schoolvulpen Mont Blanc fabrieken Boekhandel „Parkstraat" Timmerman Soep- en braadkippen Tot 25 gulden Vanaf 5 cent alleen bij Hans Voor beter vlees Goënga's slagerij 150 Jaar Vlessing Texels BioscoopTheatc Telefoon 27 Annie get your gun Geef me 'n kans ,n Cadeautje herenschoenen Mantje's Schoenhandel Nu is het de tijd voor zo' prachtige Broco prisma kijker Bakker, Groeneplaati H.H. Adverteerders Vroegtijdige inzend van advertenties V.A.R.A. afdeling Text Jaarvergadering Van de paaskoe 5 p. niervet f2,50 5 p. gemalen vet f 2,2 10 p. gemalen vet f 4, Ran's Vleeshouwerij Bakker Groeneplaats H.H. Hotel- en Pensionhouders Duitse Dagbladen De 78-jarige heer B. Hoedemaker, eige naar van een groot concern in de Ame rikaanse staat Virginia hij is miljonair zoon van wijlen de heer G. Hoede- maker, die aan het einde van de negen tiende eeuw van Texel naar Amerika emigreerde, heeft besloten een bedrag van honderdduizend gulden te schenken aan de Sociale Dienst Texel ten behoeve van de uitbreiding van „Huize Irene", een bijzonder zorgenkindje van deze dienst. Aangezien de heer Hoedemaker al jarenlang lichamelijk ernstig gehandi capt is, zal hij niet in staat zijn een be zoek aan de geboortegrond van zijn vader te brengen, iets waarover hij zich uiter aard steeds heeft verheugd. Daarom heeft hij zijn enige, ongehuwde zoon Gerard Hoedemaker, 25 jaar, opgedra gen namens hem de cheque ter grootte van een ton aan te bieden aan de voor zitter van de Sociale Dienst. Dit heuge lijke feit zal dinsdagmorgen in intieme kring ten raadhuize plaats vinden. Zoals bekend bestonden er reeds ge ruime tijd plannen tot uitbreiding van „Huize Irene" met de bouw van een vleugel met verdieping. Voor zover ons bekend, zal deze ui— breiding echter niet één maar zeker wel twee ton vergen. Nu de heer Hoedema ker, zoon van een oud- Texelaar zo diep in de beurs heeft willen tasten, twijfelen wij niet of ook de andere ton zal bijeen komen door schenkingen of desnoods door geldleningen, waar vele eiland genoten „Huize Irene" een warm hart toedragen. Dat uitbreiding zeer dringend is, is ons bekend, maar wij weten ook, dat vna de zijde van Gedeputeerde Sta ten voorlopig weinig heil kan worden verwacht. De heer Hoedemaker heeft deze schenking mede gedaan ter gelegenheid van het vijftig-jarig bestaan van „Huize Irene", in de gevel van het gebouw staat althans het jaartal 1908, maar.deze gevelsteen was te vroeg vervaardigd, want door vorstverlet stagneerde de vol tooiing van het gebouw, dat eerst in 1909 in gebruik kon worden genomen. In ons nummer van woensdag a.s. komen wij hier nog even op terug. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER Burgemeester C. de Koning houdt vandaag en maandag geen spreekuur. VERBETERING HANDELSKADE TE OUDESCHILD Nadat afgelopen winter de handels kade bij het pakhuis van C. R. Keijser Co: was-verbeterd, wordt thans gewerkt aan de verbetering van de handelskade tegenover het TESO-gebouw. De houten wand, die behoorlijk was verzakt, wordt ook hier door een stalen constructie ver vangen. De Voorwaarts en de Dokter Wagemaker zijn naar de overzijde van de haven verhaald. REIS VERENIGING OOSTEREND GAAT 10 EN 11 JUNI OP STAP Dinsdag j.l. hield bovengenoemde vereniging zijn voorjaarsvergadering bij Jn. Dijt. De voorzitter, de heer Jb. Vis- man, verwelkomde 35 leden voor deze belangrijke voorjaarsvergadering, die be slissend zal zijn voor de a.s. reis. Na voorlezing van de notulen en het finan ciële verslag, dat de volledige goedkeu ring mocht verkrijgen, las de voorzitter een brief voor van de oud-secretaris, de heer W. van Liere, die zijn dank over bracht vanwege het ontvangen cadeau van de reisvereniging. Door het dag. bestuur en de advies commissie waren vier reisplannen uitge stippeld, welke ter stemming werden voorgedragen. Met 31 stemmen voor kwam de reis naar 's Hertogenbosch uit de bus. Deze reis is als volgt samenge steld: door de nieuwe Velser tunnel naar Amsterdam, vandaar naar Driebergen (Automuseum) en over Kaatsheuvel (Sprookjestuin) naar 's Hertogenbosch, terwijl op deze dag de St. Jansbaseliek nog bekeken zal worden en in de avond een bezoek aan Vught volgt. In 's-Hertogenbosch zal overnacht worden. De tweede dag gaan de leden markten in Den Bosch (zal geld kosten corresp). Terug over Gorichem (rond vaart en slot Loevestein) en Zaandam. Al met al een overladen programma, maar mooi en het zal gezien de stemming zeer in de smaak vallen. Dit zal de 10de reis zijn, welke reis vereniging Oosterend zal gaan onderne men, terwijl de T.E.S.O. met drie Toer- bussen de reisvereniging ook voor de tiende maal zal vervoeren. Op 10 en 11 juni zal men dan ook verlangen naar een prachtig zonnetje, opdat deze dagen voor reisvereniging Oosterend een genot zullen worden. Bij de rondvraag, die men nu eenmaal reglementair aan de orde stelt, kwamen geen bijzonderheden meer ter sprake, zodat de voorzitter tot slot de leden be dankte voor hun komst en prettige be sprekingen. Hij sprak de wens uit, dat hij allen gezond en wel terug zou mogen zien op de a.s. reis. Texelse Boys-nieuws Boys 1 gaat zondag naar Zeemacht 1. Vertrek om 11.00 uur van het Postkan toor. Het 3de vertrekt ook om 11.00 uur, want het moet spelen tegen HRC 7. Vanmiddag speelt Boys a thuis, tegen Texel c, aanvang 4.00 uur. Boys b gaat naar ZDH, vertrek om 3.15 uur van „De Zwaan" per fiets. De Boys-welpen spelen om 3.00 uur thuis tegen Texel-welpen. IN MEMORIAM DS. SCHELLENBERG De Cocksdorp, 28 maart 1958. Dezer dagen werden wij opgeschrikt door het bericht van het plotseling over lijden van onze oud-predikant, ds. G. C. Schellenberg, sinds vorig jaar emeritus predikant te Markelo. Hij diende onze ge meente van 25 april 1920 tot 4 oktober 1925 en heeft hier die 5 jaar met zegen gearbeid. In het gedenkboek van het 100- jarig bestaan onzer gemeente (1941) lezen wij o.a. het volgende: „Veel is tot stand gebracht gedurende zijn vijfjarig verblijf. Men zou kunnen zeggen, dat de gemeente toen gereorga niseerd is. Op de grondslagen, in die tijd gelegd, bouwen we thans nog voort" Tot zover het gedenkboek. Vooral het jeugdwerk had zijn bijzondere belang stelling. Vele jongeren van toen zullen nog met dankbaarheid aan die tijd terug denken. Persoonlijk heb ik veel aan hem te danken. Nog herinner ik mij de tekst, waarmede hij zijn intrede deed, n.l.: „Het leven is mij Christus". Moge het sterven voor hem gewin betekenen. B. PLATTELANDSVROUWEN BIJEEN De afdeling Texel van de Bond van Plattelandsvrouwen kwam 26 maart bijeen in de Landbouwhuishoudschool. De nieuwe presidente, mevr. J. v.d. Vlies-Koopman, mocht een groot aantal leden welkom heten. Na enige medede lingen en het lezen van de notulen, kreeg ae heer Jan van Ruiven, Oostzaan, het woord. De heer Van Ruiven bleek een talent vol voordrachtkunstenaar te zijn en be gon heel aardig met een gedicht van Dirk Witte. Daarna volgen o.a. een schets van Godfried Bomans en een tweetal fragmenten uit Anton Coolen's bekende toneelstuk „Kinderen van ons volk". Dit werd heel overtuigend uitgebeeld. Na de pauze kregen we een bewerking van het bekende stuk „Het Chinese land huis" te horen. Iedereen heeft dit dra matische verhaal met spanning gevolgd. In de doodstille zaal lag het bewijs dat het publiek sterk geboeid was. De heer Van Ruiven wist alle figuren te laten leven, een prestatie, die, gezien de om geving (schoollokaal) bijzonder genoemd mag worden. Wij verwachten Jan van Ruiven dan ook zeker nog eens op het eiland. Met een hartelijk woord van dank aan de spreker, besloot de presidente deze avond. De volgende avond, 29 april, zal aan de muziek gewijd zijn. VIVO-AVOND TE OUDESCHILD De heer Stolk, VIVO-kruidenier, bood zijn klanten ook dit jaar weer een gezel lige en vooral smakelijke avond aan. Ver schillende grote firma's waren n.l. naar ons eiland gekomen om hun produkten te tonen en er het een en ander van te vertellen. Zo werd iedereen verrast met een heerlijk kopje Nescafé met een stukje cake van de fa. Scholten uit Am sterdam. Deze fa. tracteerde de geno digden op drie soorten boterkoek. Deze firma verkoopt pakken, die b.v. bevatten bloem, suiker en amandelen of gember. De Oudeschilder dames vonden het maar puur duur, maar na een gloedvol betoog van de vertegenwoordiger van de fa. Scholten en na de lekkernijen geproefd te hebben, dacht men er anders over. De fa. Maggi was er met soepen e.d. Ook met Nescafé, dat een aanverwant bedrijf van Maggi is. Dit produkt is ech ter zo overbekend, dat de demonstratrice zich haastte om de soep te serveren. Dit was erg welkom, want het was die avond nogal koud. Daarna kwam een firma iets vertellen over allerlei wasmiddelen, zoals: Abro, Azon, Jambro, Familieshampoo enz. Vooral ten tijde van de schoonmaak woede is het prettig over een goed was middel te kunnen beschikken. Tot slot de fa. J. W. Siebrand uit Kam pen met wijnen en limonades, van welks kwaliteit men zich ter plaatse eveneens kon 'overtuigen. Daar tussen door werden aardige films gedraaid, o.a. met Max Woiski over de Nescafé en van Hans Kaart als de glazen wasser, natuurlijk met Abro. Tot slot werden er aardige prijzen ver loot, die de heer Z. W. Stolk en de fir ma's, die de demonstraties verzorgden, beschikbaar hadden gesteld. Ook moch ten enkele dames gratis boodschappen in ontvangst nemen. Een hartelijk woord van dank voor de heer Stolk was dan ook wel op zijn plaats. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Bevestiging lidmaten De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Maandcollecte kerkvoogdij Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn De Koog 10 uur Ds. Waardenburg De Waal 19,30 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Doop Maandcollecte voor de kerkvoogdij Oudeschild 10 uur Eerw. heer Veldhuis Medewerking van het dameskoor uit Den Burg, o.l.v. de heer J. Visser. Maandcollecte voor de kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. M. Hamming van Den Helder Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (onderh art. 31, K.O.) Schildereinde 13, Den Burg 10 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van der Zwaag Oosterend 19,30 uur Ds. Van der Zwaag Avondmaal Oudeschild 19.30 uur mej. M. Keijser, prop. A.D.S. N.B. Zondag wordt van 11 - 11.30 uur verkiezing gehouden voor een beroe pingscommissie te Den Burg, De Waal, Den Hoorn en De Koog. Te Oosterend en Oudeschild 's avonds na de dienst. Dinsdag 1 april zusterkring Den Hoorn. Woensdag 2 april zusterkring De Koog Woensdag 2 april zusterkring Oudeschild Voor Familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Zoek belangrijke verzameling of paitij postzegels. Brieven Postbus 15, Diemen (N.H.) Te k. grote part. board, sloop hout en diversen. Tegen con currerende prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn. Bassingracht 151, tel. 3161, na 6 uur tel. 3369 - Oud-Deurwaarder Prim en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Valthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Dood vee, bel op. J. Zwan, De koog 312 Te k. gevr. 2 p. 2e hands schoenen of sandalen Ift 8 en 10 jaar Adres bur. Tex Crt. Te k. bruine leren damesjas m. 42 z.g.a.n. O. J. Witte, De Cocksdorp C22 Te k. grote zinken badkuip ook geschikt als voer- of drinkbak voor vee. W. van Sambeek, Schilderend 1 Te k. een gebr. kinderfiets ift 8 - 10 jr M Bosma, Pie tervan Cuyckstr. 6, Den Burg Meisje gevr. voor de morgenuren op Brakenstein Te k. 2 pers. eikenhout ledikant met spiraalmatras veren schudbed, peluw, flin ke divan en 2 houten kast deuren P. Kok, Weverstraat Den Burg Te koop gevr. partij of partijtje gebikte stenen. J. Zwan, De Koog, Tel. 312 Te koop grove schelpen f0,50 per zak. Jac. Zegel, Oudeschild 95 jTe k. vette koe Bakker. Waal- derstraat Enige kennisgeving voor Texel Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze dochter en zusje Emma D. Lemstra C. Lemstra-Bakker |aap en Kees Texel, 27 maart 1958 Den Burg, Weverstraat 45 In plaats van kaarten. Frederik J. Woeltjes en Elisabeth M. Spigt hebben het genoegen U kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 18 april v.m. 9 uur in de pa rochiekerk van de H. Jo annes de Doper te Den Burg, Texel Ben Viljoenstraat 7rd Haarlem-Noord Weverstraat 64, Den Burg, Texel Toekomstig adresWever straat 64. Uen burg, Texel Inleveren en uitbetalen Landbouw vac. bonnen f 50,— Zaterdag 29 maart Den Burg B. v. d Knaap, 4 - 6 uur EierlandCZegers4 - 6 uur De Koog C. Smit 4 - 6 uur Den Hoorn J. Dijker 4 - 6 uur Oosterend M. v. Houten 7 - 9 uur BIEDT ZICH AAN: als serveerster in een pen sion voor zo spoedig mo gelijk liefst Texel. Br. agent Leeuwarder Courant, Witmarsum Oosterstraat 27 TE KOOP boerderij van 15-20 ha gemengd bedrijf met goed land, aanv. nader overleg!; kan ook dienst doen als geldbelegging. Aan te vra gen onder nr 1088 bureau van dit blad Hiermede geven wij kennis dat heden in de „Gollardstichting" is overleden onze lieve zuster, behuwdzuster en tante Wed. A. Kooiman- Kievit, in de ouderdom van 77 jaar. Fam Kievit Den Burg, Texel 27 maart, 1958 De begrafenis zal plaats vinden maandag 31 mrt a s. des namiddags I 45 u vanaf Gollardstichting VERLOOFD Nell Spanjer en L. J. Roeper Geen ontvangdag „De Volharding" Eierland Bowlespark 3, Wageningen GETROUWD Flying officier en mevr. B CS. Jones B. Lap en J. Stof geven kennis van hun huwelijk op de eerste paas dag, te Texel En ook zij kocht haar stoffen bij Eska Receptie dagelijksKo nir.gstraat 44, Den Helder Aldaar vrijblijvend inzage van de grote collectie stof ten. Ook voor U I Donderdag 3 april a.s hopen onze lieve ouders en grootouders J. BRUIN en H C. BRUIN-v. d. Vliet hun 50-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat ze nog lang voor ons gespaard mogen blijven is de wens van hun liefhebbende kin deren en kleinkinderen. Haven Oudeschild Texel jongens- en meisjesblouses dames- en kindervesten meisjesrokjes kleuterbroekjes en truitjes jongensbroeken 0EN0 overhemden, week-enders voor heren en jongens Ook in no-iron H0LLANDIA de nieuwe modellen ondergoed zojuist ontvangen SPENCER HEY damesvesten, -blouses herenvesten. Zeer apart EL CREC0 damesshawls aparte dessins en kleur stellingen BEC0PA mousse-nylon heren-, dames- en kindersokjes De nieuwste dessins en kleuren ZELFBINDERS een geweldige sortering in prijzen van 2,95 tot 7,50 TEXTIELHUIS ZEGEL 1 grooi blik sperciebonen 78 ct 1 snijbonen 90 ct 1 heerlijke doperwten 80 (iets fijns) Hero spinazie de lekkerste t pot appelmoes 75 cent Alle soorten verse groenten en het beste fruit. Oaalder's groenten en fruit Oosterend tel. 282 TE KOOP met erf en tuin, groot 29 are 60 centiare. Leeg te aanvaarden. Te bevr. G J Dekker, Oudeschild 233 GEVRAAGD voor spoedige in dienst treding een voor dag en nacht Zuivelhandel De Koog BIEDT ZICH AAN: voor dag en nacht, liefst in Den Burg of omgeving Bea Schaatsenberg. Per adres C. Duin, Reijer Keyserstraat 8, Den Burg Monte Rosa een robuste van de beroemde met 14 karaats'gouden pen Alleen in ★★★★★★★★■A GEVRAAGD TIMMERFABRIEK W. D. BAKKER Wittekruisweg 10 Dagelijks verkrijgbaar Fa. Plaatsman-Cornelisse Telefoon 195 Vakantie-woningruil Aangeboden in Voorburg een woonhuis met 6 bed den, in ruil voor idem op Texel, 5 bedden. Adres mej. S de Wijd, Burgwal 6, Den Burg beneden de winkelprijs verkopen wij onze Zwit serse winkelhorloges. DE KLOKKENDOKTER Hoorn - Telefoon 4896 Maandags op de markt ook voor wekkers met zachte en harde bel. per meter koopt U maan dag op de markt elastiek Verder 25000 kaarten kno pen, alle kleuren en maten per kaart 25 cent Den Hoorn Tel. 252 LIJSTENMAKERIJ Voor Uw lijsten naar de „De Amateur", Sluisdijkstr., Den Helder Besteladres Texel: Beatrix laan 60, tel. 217. Modern en klassiek. Bij gelegenheid van dit heugelijk féit, houdt de N.V. Ph. Vlessing hedenavond van 7 - 9 uur een receptie DE DIREKTIE Zaterdag 8 uur Zondagmiddag k uur Betty Hutton, Howard Keel en vele and ren in Een grote show in technicolor Een li voor oog en oor. 10 Irving Berlin son| Al met al, een gezellige film. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN, Zondag en maandag 8 uur brengen wij U, het waar gebeurde verhj van een meisje, dat filmster wilde word Een film, die zijn weg ook naar uw hi zal vinden. De realistische weergave een modern drama. TOEGANG BOVEN 18 JAAR. voor groot of klein Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I Onze collectie is dit jaar bijzonder groot en gelaagd Japanse kijkers met uitstekende eigenschappi tegen exceptioneel lage prijzen, o a 7 x 35 f 96,— inclusief leren tas 8 x 3(1 tl 12,— inclusief leren tas 7 x 50 f 135,— inclusief teren tas 10 x 50 f 142,50 inclusief leren tas Voor een goede kijker naar Gediplomeerd Opticien Advertenties voor de courant van Zaterdag nen uiterlijk DONDERDAGMIDDAG VIER in ons bezit te zijn. Directie Texelse Couranl op dinsdag 1 april 's avonds 8 uur in het Eigen Oei Agenda: oa jaarverslag secretaris en penningim Bespreking omroeprapport Benoeming afgevaardigde naardeDistrictsvergai «'«-a»- in Alkmaar. Bestuursverkiezing Bespreking feestavo» Districtsbestuurder Maas zal aanwezig zijn Wij zullen het zeer op prijs stellen als Uvo de paasdagen tijdig Uw bestelling op wilt gei Den Burg De Cocksdorp Donderdag 3 april demonstreert de imported de bekende Vienna gehoortoestellen de nieuw dit gebied, o.a de Vienna hoorbril. Laat U i vrijblijvend deze toestellen (zonder batterijtl demonstreren bij Verscheidene hotels en pensions plaatsen met succes advertenties in Uw opgave wordt correct verzorgd door N.V. v/h Langeveld de RooiJ Tel. 11, Den Burg

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2