Interieur Koger Hervormde kerk kreeg prettiger sfeer mwÊ t|, icJS Jo of René Dit plaatje toont ons een frag ment van het interieur van het Koger Hervormde kerkjedat door gaven van enige mede levende lidmaten op uitste kende wijze verfraaid is ge worden. Een modern interieur. (Slot) De oudste berichten omtrent de Koger kerk dateren van 1514 en danken wij aan de archivaris van het rijksarchief in onze provincie. Blijkens het „stuk der ver ponding" van dat jaar, was De Koog in 1514 niet meer dan een kapel onder de parochie Den Burg. In 1536 stond het kapittel van St. Maria op het Hof te 's-Gravenhage aan de kerkmeesters der Kooger kapel voor tien jaar de „cure" van de kapel onder de parochie van Den Burg af. Doch, zo deelt de archivaris in 1932 mede, blijkens een rekening van de Officiaal van 1559 was de kapel toen een zelfstandige parochie geworden. In 1632 zou deze kapel door 'n kerkgebouw zijn vervangen. Hecht en sterk schijnt dit niet te zijn geweest, want een resolutie van Gecommitteerde Raden van 5 juli 1719 spreekt van het bouwen van een nieuwe kerk „daar de oude te veel aan onderhoud kostte". Het oudste bericht uit het archief, waarover de kerkeraad van De Koog (of Waal en Koog) in 1932 beschikte, dateer de van 1770 en hield in, dat ds Joh. de Jong op 13 mei 1770 naar Well en Am- merzoden ging. Op 16 december 1770 heeft toen Henr Lamb. Glasvoort te De Koog op beroep gepreekt. Hij was toen prediker te Volendam en rector te Edam Met 16 van de 22 stemmen werd hij door de „stemhebbende manslidmaten" geko zen. Het beroep werd door schout en burgemeester en dcor de eerw. Classis Alkmaar op 2 januari 1771 approbeerd. Daarop is hij op 9 april „geëxameerd" door ds. Van Houten, predikant te Den Helder en op 20 mei 1771 door deze in gezegend te De Koog. De krant anno 1932 vervolgt dan „Heel interessant, zo wordt ons verze kerd, zijn de ervaringen, van deze ge trouwe herder en leraar, die hij uitvoe rig heeft opgetekend. Men ziet hieruit, hoe het toeging in de jaren van de revo lutie en de .Franse tijd". Waarom staan die interessante bijzonderheden dan niet afgedrukt? Ds. Glasvoort overleed op 6 oktober 1808. In die tijd gold De Koog voor een „arm dorpje", midden in het zand gele gen, onbestraat, zonder boom of heester. Wel, voegt Pieter van Cuyck ondeugend aan zijn beschrijving toe, met brandnetel- struiken hier en daar. „Oude lieden", zo schreef hij, in 1789, „weten bij overleve- ring, dat het dorpje zich heeft uitge strekt tot de oude kerk, welke nu afge broken is en, uitwijzens de afbraak, en het kerkhof slechts klein geweest is. „De tegenwoordige kerk heeft een houten torentje en is groot genoeg. Soms waait het hier geweldig en de grond is fuer zo los, dat de groenten, die de predi kant op de eene plaats van zijn tuin zaait, aan de andere kant opkomen". Dat ge schiedde dus in 1789. Na het overlijden van ds. Glasvoort was de gemeente vacant. De kerk verviel meer en meer en de pastorie verdween. In 1810 werd De Koog gecombineerd met De Waal ingevolge een dispositie van de minister van Binnenlandse Zaken. Van 1822 tot 1830 echter was de kerk zo zeer in verval, dat er geen dienst meer in werd gehouden. In 1826 schijnt er in het dorp enige opleving te zijn bespeurd. De kerkmeesters vatten weer moed en gaan een akkoord aan met de referendaris bij ae Raad van State, administrateur der Domeinen in het tweede ressort, om het bestuur der Domeinen „nimmer in rech ten of daarbuiten aan te bespreken of te bemoeilijken over de kerk" tegen een zekere som aan geld. Intussen spelen de kerkvoogden het in 1827 klaar om een batig saldo van 55,30 te vormen. De inkomsten bedroegen in dat jaar 136,32*/*, de uitgaven 81,02V!. Het geld was blijkbaar zeer schaars, wat ook blijkt uit de jaaropbrengst van de collecte over 1830. In dat jaar worden de collecten voor het eerst in de boeken ver antwoord. De opbrengst van het gehele jaar bedroegnegen gulden. Tot 1900 kwamen.de collectes trouwens niet hoger dan negen gulden, die voor de kerkvoogdij dan. Kennelijk volstonden de lidmaten met als offer de „kerkecent". In die jaren bedroeg het tractement van de voorganger 50,per jaar. Tweemaal per jaar werd dat bedrag door de kerkvoogdij uitgekeerd. Wij moeten wel aannemen, dat dit niet het totale inkomen geweest is. Men beheerde alles in ieder geval zeer zuinig. De omslag van j het kasboek was van behangselpapier vervaardigd. De koster verdiende 1,50 1 per jaar (in 1826). Voor een extra schoon maakbeurt van de kerk wordt hem in dat jaar 15 cent boven zijn normale loon uit gekeerd. De kerk krijgt dan een goede beurt en wordt op 11 juli 1839 weer in gebruik genomen. De laatste restauratie dateert van 1927-1928. Hier volgt een lijst van predikanten, die van 1810 af het herderlijk ambt te De Koog hebben bekleed: F. Potter 1810- 1823, H. Lenke 1826; T. Wieland 1830- 1838; A. Begeman 1838-1846; E. W. Peter sen 1847-1860; F. T. Heringa 1861-1869; C. J. van Vledder 1870-1872; B. Damsté 1873; J. F. L. Boonacker 1875-1878; F. P. de Mazure 1879-1897; W. F. Smits 1899- 1910; C. van der Waa 1910-1918; H. J. Pijnacker Hordijk 1918-1921; N. J. van 't Hooft 1922-1944 (in 1953 overleden); G. Hartdorff 1945-1948; C. J. J. Janse 1948- 1955; A. W. F. Waardenburg 1955-heden. Uit de kerkhistorie In 244 jaar kan heel wat gebeuren, óók met een kerk en die van De Koog maakt daarop geen uitzondering. Ook die be leefde bewogen dagen en heel oude Texe laars zullen U nog kunnen vertellen over datgene, wat ze van vader op zoon ge hoord hebben, uit den tijd, dat er strijd was o.a. over de sleutel van de kapel. Dat was in den Franse tijd. Burgemees ter was toenmaals de heer Spigt en do minee de heer Glasvoort. Naar men zegt, was de burgemeester katholiek en vrees de de dominee, dat dit aanleiding zou zijn dat de gehele kerk in handen van de Roomsen kwam. Lange tijd werden de Koogse gemoede ren door deze kwestie opgezweept, totdat ds. Glasvoort inzag, dat hij tenslotte toch aan het kortste eind zou trekken en des wegen een waarlijk Salomees besluit r.am: hij liet er een sleutel bij maken! Een andere moeilijkheid, een van re centere datum, is die van de verbou wing in 1927. Genoemde verbouwing was volstrekt noodzakelijk, doch alvorens hiermede een aanvang gemaakt kon wor den was het een vereiste, dat men wist van wie de kerk nu eigenlijk behoorde. De eer, dit uitgezocht te hebben, komt toe aan ds. Van 't Hoofd, die zich weken lang in de oude archieven begroef om het definitieve bewijsstuk te vinden. Hij wist, dat er zich ergens een document moest bevinden, dat bewees, dat het Kerkge bouw door de Voogdij van Domeinen was overgenomen. Overal werd gezocht en gespeurd, tot zelfs in het Rijksarchief te Haarlem, totdat men het document vond. Vlak bij huis in het kerkarchief. En toen kon men een aanvang maken met de restauratie die van een oud kerkje een zo goed als nieuw maakte, een kerkje zonder hetwelk men zich het schilder achtige dorpje De Koog niet denken kan. Het is er volkomen mee vergroeid. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 30 april Den Burg, Jeugdtoneeluitvoering „Ali 1 ben Hassan" door „Het Masker". I Den Burg, taptoe door Kon. Texels Fan- I farekorps. De Koog, Koninginnefeest. Óosterend, Koninginnefeest (optocht, kin derspelen, taptoe). Donderdag 1 mei Den Burg, Viering 1 mei-feest Bestuur- dersbond N.V.V. en Fed. Texel van de I P. v.d. A. I Zaterdag 3 mei Nationale Herdenking. COP DlfiK MAflT WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE 13 Grijs van schrik stuift Sambo een paar meter achteruit Nu staat hij weer stil en luistertneen, hij hoort niets meer. Het zal dus wel géén groot roof dier zijn, denkt hij, want dan zou hij mij wel aanvallen. Heel voorzichtig, en met het hakmes klaar voor de slag gaat hij weer naar voren. Dan begint het blazen en brommen opnieuw, maar Sambo laat zich niet meer bang maken. Met de punt van het zwaard duwt hij de struiken wat opzij en dan moet hij plotseling lachen daar zit op een bedje van varens 'n panterbaby, zo nijdig en dapper te brom- leuilleton door H. Westenberg 64. Lieve Moeder, Ik heb besloten er samen met René Brackwieser vandoor te gaan. Ik moet nu altijd er aan denken, wan neer de dag zal komen, dat u mij aan die andere vrouw zult overdoen. Ik weet wel zo ongeveer, wat de reden is, dat u dit zult doen en omdat de redenen, van jullie, grote mensen, nu eenmaal altijd verstandig zijn, zullen ze het ditmaal ook wel zijn; maar wij, René en ik, zijn het er ditmaal niet mee eens en we hebben geen zin ons heen en weer te laten schuiven. Als wij tweeën nu weg zijn, hoeven U en mevr. Brackwieser ook geen ruzie meer om ons te maken, dan is de hele zaak meteen de wereld uit! U hoeft u om mij niet ongerust te maken! René Brackwieser heeft een massa geld bij zich, daar kunnen wij voorlopig uitstekend van leven en waar wij van plan zijn, heen te gaan, wordt voor jongens van onze leeftijd heel best gezorgd; dat weten wij. Later, over een poos, zal ik nog wel eens schrijven en misschien kan ik U laten nakomen, en tien mevrouw Brackwiesers kunnen ons dan niet meer uit elkaar halen! Huil dus niet en wees niet boos op mij! Al bent U niet mijn eigen moeder en alleen men als een volwassen leeuw. Sambo's eerste gedachte is hem een kopje kleiner te maken, want over een paar maanden is dat kleine poesje anders een heel ge vaarlijk beest geworden. Maar neen dat vindt hij toch eigenlijk wat laf. Meene men naar huis? Dat zou toch wel aardig zijn, een tamme panter kan hij als jacht hond gebruiken. Maar zouden Pa en Ma panter niet in de buurt zijn? Dan zullen ze hem zeker aanvallen wanneer hij aan het jong komt. Daarom gaat hij eerst het vuur weer hoog opstoken, vuur is zowat het enige, maar mijn stiefmoeder, ik hou toch verschrikkelijk veel van u en die mevrouw Brackwieser met haar flauw gedoe kan ik niet uitstaan die is dus zeker mijn moeder niet. Tot ziens, mammie! Vergeet nooit Uw JO. P.S. Het spijt me, dat ik tegen u ge logen heb, maar het kon niet anders! P.S. 2. En Vergeet niet, mijn vissen eten te geven!" Helga onderdrukt een snik en geeft het boekje aan Hans. „Echt Jo! En nu voel ik mij werkelijk een beetje opgelucht". Hans leest en een verdacht lichtje glanst ook in zijn ogen. Dan begint hij te lachen: „Wat heeft hij een respect voor het verschrikkelijk vele geld van René! Hij zal verbaasd zijn, hoe gauw die zes ponden verdwenen zullen zijn!'' „En dan?" vraagt Helga angstig. „En dan!" zegt Hans opgewekt, „als het zover is, hebben we de rakkers stel lig weer terug! Want ik geloof niet, dat ze al op zee zullen zijn". Zijn blik valt in de huiskamer op het oude kistje, dat hij samen met Helga zondagavond nauwkeurig heeft door zocht, zonder resultaat echter, en dat nog steeds op haar bureau staat. Alle mensen, hoe dwaas is 't eigenlijk allemaal ge weest: de kwestie van Jo's geboorte, van Hella Frank, van de documenten uit het ziekenhuis en al het andere. „Eigenlijk", zegt hij in gedachten, „is het helemaal niet nodig, dat Leotine weet, dat onze jongen ook weg is". „Onze jongen", zegt Helga glimlachend, „wie dan? René of Jo?" waar grote roofdieren bang voor zijn. Als het hoog oplaait en Sambo weer goed kan zien, hakt hij de varends af en draagt het bedje met de baby naar de rand van het woud. Daar legt hij het hele vrachtje neer achter een dikke stam in het donker. Als Pa en Ma panter hier nog rond dolen, nemen ze het jong wel mee en an ders neemt Sambo hem straks wel mee naar huis, wanneer hij klaar is met de olifantstand. Nu eerst een steuntje ma ken om wat hoger te staan en dan maar hakken, jongens! Hans ontwijkt haar donkere ogen niet; in zijn gezicht komt ernstige innigheid. „Jo natuurlijk, en als Leotine te weten komt, dat Jo ook. ,,Wie wee", valt Helga hem snel in de rede en een sprankje hoop schittert in haar ogen: „Wie weet, als zij toch René's werkelijke moeder is, zal Jo haar op het ogenblik weinig of niets interesseren. Eigenlijk zou haar bloed nu moeten spreken!" „En zou jij niet bang zijn voor DEZE bloedproef? Zou het niet kunnen, dat Leotine zich even bezorgd maakt over het lot van Jo als over dat van René?" Helga houdt het huishoudboekje bijna triomfantelijk omhoog. „Maar je ziet het toch zelf: Jo kan haar niet uitstaan! Jo loopt liever weg dan naar haar toe te gaan! En later wil hij mij laten komen! Jo heeft. „Jo, Jo.... en altijd weer Jo. Och, Helga en moet ik nu juist degene zijn, die hem weer bij je moet brengen?" roept Hans Eckhart met een half ge veinsde, half echte jaloezie uit. Maar het gezicht van Helga wordt plotseling volkomen ernstig. „Juist jij. zegt ze zacht. En met een diepe adem haling, en de ogen met een innige blik op de man, herhaalt ze: „Juist jij. DONDERDAGS KOMT JO naar binnen met een eigenaardige uitdrukking op zijn gezicht. Het valt René dadelijk op, hoewel hij nog lang niet koortsvrij is en nog steeds op zijn harde matras ligt. „Wat is er nou weer?" bromt hij. BOOTDIENSTREGELING N.V. T.E.S.O. geldig tot en met 31 mei 1958 Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 12.50 15.20 18.10 Van Den Helder: 6.30 9.20 11.40 14.00 16.45 19 35 Op zon- en feestdagen: Van Texel: 7.40 11.30 16.00 18.20 Van Den Helder: 10.30 12.45 17.10 19.35 S.V. Texel Uitslagen van zondag: Hollandia T. Texel 2—1; JVC-WGW 3—2; Succes- Limmen 4—0; VZV-BKC 1—1; RKAFC- Vios afgelast; DTS-Helder 22. Texel 2-Wieringerwaard 2 11; Texel a-BKC a 100; Cocksdorp a-Texel b 3—0. Handbal: Texel-WGW 5—5; WGW- Texel (junioren) 14; BKC-Texel (adsp.) 1—2. s Het leek er zaterdag niet op dat we ons programma met enige kans op succes zouden kunnen afwerken. Voor het eer ste hadden we plotseling 4 invallers no dig. Wanneer dat om geldige ïedenen zoals ziekte en andere belangrijke geval len geschiedt, akkoord, maar als onder deze omstandigheden men de voorkeur geeft aan een enkele keer volley-ball en daarmee onze sportvereniging in moei lijkheden brengt, lijkt het ons het beste, dat deze leden als overtreders worden beschouwd en hen maar af te voeren van de ledenlijst. Voor die spelers, die de opengevallen plaatsen, zowel in het eerste als in het tweede hebben ingenomen, een woord van lof. Texel 1 heeft geen beste wedstrijd ge speeld, maar toch is de uitslag ons niet tegengevallen. Met de rust stonden we met 10 achter; door Reinhard kwamen we gelijk maar H. scoorde nog éénmaal. Nu WGW weer verloren heeft, is ze gedoemd te degraderen. De andere wed strijden kunnen weinig meer in de rang orde veranderen. Texel 2-Wieringerwaard 2 (met nog steeds Klaas Schenk) is toch nog wel een spannende wedstrijd geworden. Heel in het begin schoot Arie ons naar de leiding, waarmee ons kruit blijkbaar verschoten bleek, maar ook W. had geen schutters zelfs een schrafschop werd gemist. Met de rust was de stand nog ongewij zigd. De 2de helft met het nadeel van de wind en enige spelers, die lang niet ge speeld hadden, werd het niet gemakke lijk voor dé verdediging en halflinie. Maar Texel hield stand. Uit een voorzet van rechts waarop Tonny was uitgelopen, kwam de terugspringende bal weer voor het doel en werd ingeschoten en door Cees keurig met de handen opgevangen. Klaas Schenk schoot de strafschop zuiver langs de paal 11'. Ondanks de vele po gingen van W. bleef de stand ongewij zigd Enige tegenaanvallen hielden nog wel scoringskansen in. Ook hier een pluim voor deze spelers. Texel a-BKC a werd een stevige over winning voor onze jeugd. Er werd prima gespeeld, vooral Abe zat er goed in Het kleine BKC-keepertje heeft een pluim verdiend. Dit was de laatste wedstrijd van Heino. Hij gaat Texel verlaten om elders opge leid te worden. Van harte en namens allo jongens veel succes toegewenst. Doe je best, Heino! Texel b heeft het er nog goed afge bracht in De Cocksdorp. Met 30 verlie zen was niet gek. Ook afd. Handbal heeft niet slecht geboerd Texel-WGW werd, na een matig begin van Texel, toch nog 55. De junio ren, op bezoek bij WGW jun., speelden een prima wedstrijd en wonnen met 41. Ook de adsp. namen de punten mee. In een spannende match werd het 21 voor Texel. We mogen over deze sportdag wel weer tevreden zijn. Hebt U goede nota van de training ge nomen? Tot woensdag dus. S.V.C.-nieuws Het tweede speelde uit tegen Water vogels. Voor de rust hielden ze moedig stand en bleef het 00. Na de thee ging het tegen de harde wind in en dat ging niet zo goed: ze verloren met 70. De adsp. deden het beter en wonnen in 'n matige wedstrijd met 30 van Texel b. A.s. zaterdag thuis tegen Texel c, 3.30 u Denken de leden aan de vergadering, vrijdagavond, zowel de dames gym als heren gym en voetbal? Jo trekt op zijn dooie gemak zijn jas uit, ruimt het conservenblikje, waar René uit gegeten heeft, weg, en gaat dan zelfs nog naar het raam om het te openen, voordat hij rustig zegt: „Och, eigenlijk niks. 't Is alleen niet prettig, in dit weer rond te lopen, en bovendien.... zeg, ik geloof, dat we hier toch maar eens van daan moesten". René probeert zijn pijnlijke oogleden omhoog te slaan. „Waarom? We gaan nu toch gauw voor goed weg!" Maar Jo werpt hem een verachtelijke blik toe. „Weggaan? Je lijkt wel....? Voordat jij helemaal beter bent, is er geen sprake van, dat wij weggaari!" „Geen sprake van weggaan?" herhaalt René; maar hij is te moe en te ellendig om lang tegen te spreken. Jo loopt in de kamer op en neer en ruimt zo goed en zo kwaad als het kan de rommel weg om een beetje orde te schep pen. Nu gaat hij weer bij het bed staan, de handen in zijn zakken gestoken. „Ja, en wat ik zeggen wilde, we moeten heus zien, dat we ergens anders onder dak komenheus, dat is beter. Ik moet bijvoorbeeld nu al beginnen een andere melkboer op te zoeken; waar ik tot nu toe melk gehaald heb, heeft die man me vandaag zó eigenaardig aangekeken en op zo.'n rare toon heeft hij gevraagd waar ik eigenlijk vandaan kom". „Dat is ook wat! En wat heb jij ge zegd?" Jo krabt verlegen op zijn hoofd. „Ja, om te beginnen was ik zo stom om vuur rood te worden. En toen heb ik gezegd, dat ik gelogeerd ben en toen heb ik op FILMNIEUWS: „NINA" De film verplaatst ons naar Oostenrij in de tijd, dat dit land nog onder toezie! stond van de bezettende mogendhedei Amerika, Frankrijk, Engeland en Ru land. De Amerikaanse journalist Fraj; Wilson vat liefde op voor zijn Russiscl collega Nina Iwanowa. Haar chef trad het contact tussen Nina en Frank te vei hinderen. Hij probeert Frank zelfs uit <j weg te ruimen, maar moet tenslotte ze het loodje leggen. Nina komt nu in gr» gevaar te verkeren. De spanning stijj bij iedere nieuwe meter celluloid. Hoe hi met Nina en Frank afloopt, zullen ter wille van de spanning niet verklaj pen. „PIONIERS VAN HET WESTEN" Rose, verloofd met Jacob, leider vj een religieuze groep,voelt zich aang trokken "tot een zekere Black, die v« huis uit geen slechte kerel is, maar dft omstandigheden in contact is gekoim met een vijftal boeven en met hun m nier van optreden vertrouwd is geraal Beide groepen maken een tocht door g woestijn. Black's mannen zijn op zo* naar goud, Jacob's mannen gaan h evangelie verkondigen. In de buurt van de nieuwe nede zetting wordt goud gevonden. Jaei vreest, dat zij door op goud beluste avo: turiers overspoeld zullen worden en stt Black voor om de grot, waarin het kos bare metaal is ontdekt, op te blazen. Black vertrekt om de opdracht, uit i voeren, maar.enfin, ook hier lati wij het woord verder aan de film. Nederlands nieuws O.a.: Den Haag: Zesde A.N.W.B.-te toonstelling „Goed Kamp"; Hengelo: I genieus systeem voor stallen van auto Amsterdam- Rond de expositie „Woi .5ress Photo 1957"; Antwerpen: Nedj lands voetbalelftal verplettert „R« Duivels", Kort nagesprek met Oranj coach Elek Schwarz. Wereldnieuws: O.a.: Het afscheid van Gouverne Van Baal; Kathedraalbouw in Engelac Een meestergoochelaar in Spanje; V; Dale wint de wegwedstrijd Pari] Roubaix. DAMCLUB TEXEL Uitslagen 25 april 1958: Jeugd: W. Laan-P. Roeper 2- A.: S. Ros-S. Bakker 2- B.: A. v.d. Slikke-J. J. de Beurs 1- D. v.d. Werf-J. J. de Beurs 1- C. F. van Sambeek-Jb. Koorn 2- J. Hillen-J. A. v. Enst 2- C Vinke-J. Hillen 0- Twee remises van J. J. de Beurs t zorgden Jas Vinke het kampioenschap A. Vinke de tweede plaats. De gelijke stand van de bovenste d in C. werd in een halve competitie I slist, waarbij J. Hillen door twee win partijen beslag legde op de titel; de der partij kon vervallen. Vrijdag houden we dan de slotavo: waarbij we hopen, dat we allen nog we eens present zullen zijn om de strijd n C. Dijker aan te binden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 25 april 1958 Gevonden: pannespons; kwartje; bn ne kindersokken; racket; meetlint; brui herenportemonnee (inhoudende fotoi gele wollen want; pak turfmolm; hai ketting (goudkleurig), injectienaald, p< vindersriem; zwarte want; bril met bn montuur; 3 rode lederen handschoen* sleutel; zakmes; blauw vulpotlood; mt niersbaret; rood-gnjze kinderwant; ro damesportemonnee; dameshandschoen (lichtbruin leder en beige stof). Verloren: zwarte plastiek ceintui oorbel met blauwe steentjes; schoolbo ken tas; rode damesportemonnee met ri rode autoped; pakje vloei; blauw hai schoentje; groen-grijze wieldop van Tz nus; lichtblauwe wieldop van Tauni witte gymnastiekschoenen; karretje b 4 wandel wagenwieltjes; paars zijd sjaaltje; wollen geel-geruite sjaal Het bureau der rijkspolitie te D Burg is hiervoor geopend op werkdag van 16.00 tot 18.00 uur. goed geluk maar een huisnummer in Rue de Martinez opgenoemd". René keert zich in bed om. Als hij antwoorden, wordt hij plotseling di een heftige hoestbui overvallen, waar angstig naar staat te luisteren. Hij den „Waar moet het heen op deze manie: René heeft nog altijd hoge koorts: hebben nu een thermometer gekocht driemaal per dag wordt de koorts nau keurig opgenomen. En voor de koorts, die sinds giste: een paar graden gedaald is, is deze lendige hoest in de plaats gekomen. ze maar wisten, wat René eigen! mankeerde! Als 't maar niets anders iets ergers dan griep. Zou het misset een longontsteking kunnen zijn? En zouden ze dan moeten beginnen? Er geen dokter en de nachten waren ij koud en de verzorging natuurlijk he maal onvoldoende! Of ze toch maar dokter zouden laten komen? Maar i was alles verloren. Ofofopb len naar huis? Alleen maar tegen moe: zeggen, dat ze het best maakten en i zij zich uitstekend konden helpen, nu dat René jammer genoeg ziek was worden en wat nu het beste zou zijn' te doen? Natuurlijk niet vertellen W zij waren! Natuurlijk niet! Maar aan andere kant was het toch wel erg ven derend tegenover „de lui" in Cairo* ze zó op te bellen. En dan van zo did bij! Jo denkt en denkt, maar tot oplossing kan hij niet komen, en 1 zucht heel diep. (Wordt vervoll

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4