300.000 Tennis DITO goetj boek Spijker broeken Electrohuis Bakke Bevrijdingsfeest te De Koog Bakersprookjes Een sportrijwiel Rijwielhandel A. Kievit Boekhandel Park straat twee meisjes Textielhuis Zegel Jan Agte KONINKRIJK TEXEL PROCLAMATIE kleding bespannen en onbespannen rackets en schoeisel Sportshop Winkeljuffrouw waarlijk Italiaanse allure Wenst U A. Kievit voorjaars vergadering NYLONS DOGGER k.^0: HEDEN KRANSLEGGING OP DE RUSSENBEGRAAFPLAATS Naar wij vernemen zal hedenmiddag op de begraafplaats der Georgiërs een kranslegging plaats vinden. De Sovjet- Ambassade zal negen personen afvaardi gen, die via Den Oever naar Oudeschild zullen varen. (Zoals bekend zijn de Rus sen ook vorig jaar over Den Oever ge komen en niet over (de oorlogshaven) Den Helder. Om half twee arriveren zij te Oude schild, waarna zij ten raadhuize door de burgemeester van Texel zullen worden ontvangen Vervolgens zal men zich naar de begraafplaats van de Georgiërs en de algemene begraafplaats aan de Koger- straat begeven. In „De Lindeboom-Texel" zal worden gelogeerd, waarop het gezelschap de vol gende dag het eiland weer zal verlaten. BEROEP AANGENOMEN De heer S. de Lange, Rotterdam, can- didaat tot de Heilige Dienst, heeft het beroep naar de Gereformeerde Kerk te Den Burg aangenomen. HEEL TEXEL KAN VOLGEND JAAR AUTOMATISCH TELEFONEREN Dezer dagen heeft te Alkmaar de open bare aanbesteding plaats gehad voor de bouw van een automatische telefooncen trale te Den Burg, waardoor heel Texel (vanaf eind 1959) automatisch kan tele foneren. Voor de som van 360 000,was de fa. Koopman en Zepers, Nieuwe Niedorp, de laagste inschrijfster; de fa. J. Drijver en Zonen, Texel, wilde het werk uitvoe ren voor 381.500,welk bedrag bijna 10.000,beneden de begroting lag. want die bedroeg 391.064,Verder was er ingeschreven door de fa. De Klerk, Den Helder, voor 373.430,en de fa. Geesing, Alphen aan de Rijn, voor 376.890,De heer Jn. Klomp, Oude schild, was met 15.990,de laagste voor het schilderwerk De fa. Kamp schreef in voor 16.850,de fa. Klein voor 16.980,De begroting was 17.650,—. Vorig jaar was de fa. Drijver en Zonen de laagste bij de inschrijving, maar toen ging de aanbesteding wegens de investe ringsbeperking niet door. Het gebouw zal aan de Waalderweg verrijzen, achter de tegenwoordige centrale. JEUGDAFDELING TONEELGROEP „HET MASKER" Driemaal heeft het in „De Oranje boom" uit drie honderd kinderkelen ge schald „Leve de Koningin!!" en toen was het woord aan de Jeugdafdeling van de toneelgroep „Het Masker", want zij zou ter gelegenheid van de 49ste verjaardag van onze Landsvrouwe voor de kinderen het sprookje „Ali Ben Hassan" voor het voetlicht brengen. Wel, dit is een zeer geslaagd optreden geworden, want de toeschouwers hebben van het verhaal kostelijk genoten. Wat is er goed ge speeld en wat waren de kostuums van meneer Gerritsen, Amsterdam, keurig verzorgd. Ook was de grime weer een bewijs van vakmanschap, terwijl de dé cors van kunstzinnigheid van eigen bo dem getuigde. Toen het doek voor het laatst was gevallen kon regisseur Stech- wey zijn staf dan ook feliciteren met het behaalde succes. Ali Ben Hassan c.s. kon den zich gaan afschminken. Zij hadden een spannend verhaal tot leven gebracht een groepje brutale rovers had de tove naar van het hof een koffertje met waar devolle artikelen afhandig gemaakt en ook wisten zij beslag te leggen op een parelsnoer. Allerlei hoge functionarissen werden verdacht, terwijl men ook al een der kamermeisjes met wantrouwen beje gende. Gelukkig was het hof zo handig om de rovers binnen de hechte muren van het kasteel te lokken en toen was het probleem spoedig opgelost, want de tovenaar kon zijn functie weer uitoefe nen, toen men hem zijn witte bonen teruggaf. Het verdachte kamermeisje zag zich vervolgens tot echtgenote van de lakei promoveren en iedereen was dan ook opgelucht, toen de rovers achter slot en grendel waren gezet. Hier noemen wij nog de medewerkers, die allemaal hun uiterste best hebben ge daan: Bert Heerschap, Nelly Spigt, Hans de Vries, Ger v.d. Struys, Elly Verstegen, Lida Keijser, Carla Sweere, Lida Koorn, Gerrie Collou. Jan Prins, Bert Keijser, Piet Roeper, Hannie Roeper, Ineke Vos Alle kinderen werd na afloop op een „knots" getracteerd. BROOD EN SPELEN (Ingezonden) Gaarne, meneer de redacteur, zag ik het volgende in Uw blad opgenomen In plaats van een dag, welke ons lang nog prettige herinneringen schenkt, is de 30ste april verlopen, zoals bijna alle dagen, met dit verschil, dat 50°/n de ge hele dag en van de overige 50% de helft een halve dag vrij had. Wat is het toch jammer, dat een eens zo ijverige feest commissie er niet meer voor voelt om tenminste kinder- en volksspelen te or ganiseren. Het bestuur van deze vereni ging, op de huidige manier, zal niemand waarderen, «ls men kan aannemen, dat er voldoende geld in kas is, van vuur werk en amateursavonden. Klaagt men over medewerking van onderwijzers, wat ik betwijfel; er zijn daarnaast nog vele andere verenigingen die mijns inziens wel medewerking wil len geven. Wat is het gevolg van het ontbreken van de spelen? Dat de middenstand in plaats van mee-, tegenwerkt. De pa troons, die het bestuur opbelden, kregen te horen „Er is toch niets te doen, waar om zullen we sluiten?", met het gevolg cat er diverse winkels open waren, enkele gesloten. Wat mijns inziens niet erg van saamhorigheid getuigt. Neem hier een voorbeeld aan de boe ren, die hun personeel op deze dag met stralend weer vrijaf hebben gegeven, Dan nog mijn hulde aan Texels Fan fare, dat deze dag nog van een feestelijk tintje heeft voorzien. En tevens bravo kleine dorpen, gij zijt groot en geeft het goede voorbeeld aan de „hoofdstad welke in deze zo klein is. de brood etende Romeinen. (INGEZONDEN) Hierbij een vriendelijk verzoek tot plaatsing van onderstaand ingezonden stuk naar aanleiding van het verslag van Uw medewerker over het Concert van „Advendo" van d.d. 26-4 j.l., gehouden te De Koog. Het verslag begint met een pertinente leugen. Mevr. Mantje heeft in haar ope ningswoord over geen clementie of excuus gerept, hoe komt U er op! En nu de kritiek. U schrijft dat „de uitdrukking een volstrekt tekort aan glanstekening ver toonde" (ziet U het gaat in het Hollands ook, het staat niet zo dik en men loopt dan geen gevaar een handelsterm te ge bruiken). Op welke prestatie of opleiding kunt U bogen om deze kritiek te durven geven?! En is „Du Hirte Israëls" bij U ook een genre-stukje? Dan hebt U het over de „pas opgerichte blokfluitclub". Waar haalt U de leugen vandaanl! U schrijft over het toneelstuk: „Het was van twijfelachtig allooi, doch er werd veelvuldig gelachen". Dus de toe schouwers ook al van twijfelachtig allooi! Hiervoor verdient U het dorp uit gejaagd te worden! Dan nog dit: er ligt door het hele ver slag zo een spottende toon, dat U zich moest schamen om mensen met een ge voel voor gemeenschapszin, die de moed hebben iets te willen presteren op cultu- eel gebied, zo naar beneden te halen. Tussen twee haakjes: Uw naam onder Uw kritische verslag staat veel spor tiever! Nico M. Schoo. Bij wijze van antwoord: Geachte heer Schoo, Een pertinente leugen: U zegt: 't Is ietes ik zeg: 't is welles. In elk geval heeft de heer Visser „verzachtende om- landigheden" aangevoerd voor het laat ste nummer (Léhar). Ik schreef dat de „expressie een vol strekt manco aan reliëftekening" ver toonde, hetgeen niet hetzelfde is als Uw erhollandsing „Expressie" is namelijk niet zonder meer „uitdrukking", maar (en ik moet dat begrip omschrijven, want er is echt geen Nederlands woord voor) uit beelding van de innerlijke beleving. Re liëf is heel iets anders dan „glans". Re liëf is een oneffen oppervlak; ik vind weer geen Nederlands woord. Uit de zin van mijn betoog blijkt dus, dat ik de innerlijke beleving van het gezongene te weinig genuanceerd (weet U een ander woord?) voor het voetlicht gebracht zag. ,Du Hirte Israëls" is inderdaad geen genre-stukje. Mijn prestaties zijn niet groot. Op mijn opleiding boog ik niet, daar die niet vol tooid is het gehele leven is „opleiding" geachte heer Schoo. Ik hoop daarom ge paard te blijven voor „arrivisme", en zonder vóóroordeel te leven. Mijn „op leiding" begon met 2 jaar studie (monde ling en schriftelijk te Leiden) in de Ned. taal en Letterkunde. Ik heb studie ge maakt van onze grote toneelschrijver Heijermans en bestudeer en lees de he dendaagse toneelschrijvers: Dylan Tho mas, Chnstoffer Fry, Tennesee Williams, S. Eliot etc. En (een prestatie?) ik heb een toneelspel geschreven, dat met suc ces is opgevoerd De blokfluitclub heb ik geen onrecht gedaan in elk geval niet opzettelijk. Ik heb uit de inleiding niet beter begre pen. Waarom gebruikt U zulke grote woorden! De platvloerse lol van b.v. Bonte Avonden voor de radio is voor mij van twijfelachtig allooi en toch lach ik er vaak om. In Uw ietwat vreemde gedach tegang ben ik dus ook van twijfelachtige herkomst! In het kader van een op de cultuur afgestemde avond was het toege voegde stukje misplaatst. Maar daarom mogen wij wel lachen, dat heb ik zelf gedaan. U hebt toch ook geen voorkeur voor zuurpruimen, is 't wel? Van een „spottende toon" en van neerhalen' ben ik mij niet bewust Uw gedachtegang is wellicht wat oververhit. Dat ik waardering heb voor de moed om iets te willen presteren, blijkt uit de hele .ecensie en uit vorige recensies, die U ter inzage kunt krijgen. Als ik niet werkelijk belang stelde was het eenvoudiger om me er af te maken met een vlot en prij zend stukje. Werkelijke belangstelling is kritische belangstelling. Hoogachtend, L. Kuiper KON1NGINNEFEEST DE COCKSDORP EN EIERLAND Vrij onverwacht kwam er op het Cocksdorper schoolplein nog een Konin- ginnefeest tot stand. Het weer werkte voor honderd procent mee. Voor alle leeftijden was er wat te beleven en natuurlijk de limonade niet te vergeten en een rolletje drop is na tuurlijk ook niet te versmaden. Voor de kleuters was er een autoped race. Winnaars: 1. Wim v.d. Linden; 2. Margot Zuidema; 3. André Boon. Meisjes 6, 7 en 8 jaar, was ophangen: 1. Betty Jaspers; 2. Heieen Dros; 3. Gea Dootjes. Jongens 6, 7 en 8 jaar, wasophangen: 1. Arie Knol; 2. Roel Veldman; 3. Jan Willem Boon. Meisjes 9 en 10 jaar, zak op blazen. 1. Els de Graaf; 2. To de Ridder; 3. Ria de Bloois. Jongens 9 en 10 jaar, aankleden: 1. Wiep Boon, 2. Kees Stammes; 3. Jac. Kok. Meisjes 11 jaar en ouder: 1. Nel Nota; 2. Griet v.d. Star; 3. Richtje de Jong. Jongens 11 jaar en ouder, trialfietsen: 1. Henk Siepel, 2. Jan Pieterse; 3. Hans Pieterse. Al met al was dit weer een geslaagd feest, waarvan zowel de jeugd van Eier- land en De Cocksdorp als de belangstel lenden volop genoten hebben TOCHT PLATTELANDSVROUWEN Voor de tocht naar Laren zijn, in te genstelling tot ons bericht op de voor pagina, geen plaatsen meer vrij DE KOOG VIERDE KONINGINNEFEEST De Koger Oranjevereniging heeft een in alle opzichten bijzonder goed ge slaagd Koninginnefeest georganiseerd. Aan de optocht namen practisch alle kinderen deel: er zijn duizenden bloemen in de diverse voorstellingen verwerkt, vooral narcissen en de heer Mantje, voorzitter, gewaagde dan ook van een „Rapsodie in geel". Het feest werd 's morgens opgeluisterd door de drumband van de Margaretha Sinclair-groep, die de lange stoet opende. Men heeft in De Koog stellig nog nooit zo'n fleurige stoet aan schouwd. Bij het postkantoor hield de heer Mantje een toespraak, nadat de Band een taptoe had geblazen. Vervol gens werd gezamenlijk het Wilhelmus gezongen onder leiding van mevr. Lu- berti. Het aantal prijzen werd intussen nog weer uitgebreid, want de jury ont dekte steeds nieuwe aanleidingen tot wikken en wegen. Hierna begonnen er spelen op autopeds en fietsen en een puz- zelrit, hoofdschotel van het middag programma. De Koog kan met grote voldoening op dit festijn terugzien. Wij hebben een ver heugend groot aantal vlaggen waargeno men, ja heel het dorp leefde intens mee. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Maandcollecte kerkvoogdij De Cocksdorp 9.30 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra coll. voor het restauratiefonds De Koog 10 uur Ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. Khjnsma Maandcollecte voor de kerkeraadskas 19.30 uur Ds. Klijnsma, jeugddienst Vooraf is een kwartier samenzang. Maandcollecte voor de kerkvoogdij Oudeschild 11 uur Ds. Soesan GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Leesdienst 19.30 uur Ds. Scholten Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Onderh. Art. 31 K.O.) Schildereinde 13, Den Burg 10 en 3 uur dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Sluijs Doopdienst. Bij vonnis van de arron dissementsrechtbank te Alkmaar d.d. 17 april 1958 is PIETER KOPER SR geboren te Zandvoort op 21 april 1901, wonende te Texel, Postweg E 74 a, Eierland, onder curatele gesteld op grond dat hij tengevolge van gewoonte van drankmisbruik zijn be langen niet behoorlijk waarneemt en in het open baar herhaaldelijk aanstoot geeft. De procureur van verzoekers Mr. H. Jonker Hzn Voor leden van de Oranje Vereniging brengen de Duinkanters op 5 mei 8u in Hotel „De Toekomst' Blijspel iu 3 bedrijven Na afloop Bal Nieuwe leden kunnen zich aan de zaal opgeven geheel compleet voor de prijs van f 169,50 GEVRAAGD flinke jongen en een meisje voor de snijtafel Ligstoelkussenfabriek „Texel" Ph Vlessing Voor een Op 6 mei hopen onze ge liefde ouders en groot- uders P. H Bakker en Catharina Bakker-Zijm hun 45-jarige echtvereni ging te herdenken. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven wensen hun hun dankbare kinderen en kleinkinderen. TEXELAARTJES Verkooplokaal in Kantooistr van gebruikte meubelen. J Jongedijk, Schildereinde 60 Telefoon 477. P. C. Kaan. Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zend4 ons bericht en wij komen U thuis bezoeken.— Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting In Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Oud-Deurwaarder Prlna en wnd. Deurwaarder Texelse Boys-nieuws Zondagmiddag speelt Boys 2 thuis te gen Oosterend 1. In verband met de Interlandwedstrijd begint deze match om 12 uur. Boys a speelt vanmiddag om 3.30 uur thuis tegen De Koog a. De welpen spelen om 2.30 uur tegen De Koog-wel pen op het Boys-veld. TerreindienstH. v. Heerwaarden en P. Zegers. van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting In Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B., Den Burg, Tel. 85 Zoek belangrijke verzameling of paitij postzegels. Brieven Postbus 15, Diemen (N.H.) Te k. grote part. board, sloop hout en diversen. Tegen con currerende prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn. Bassingracht 351, tel. 3161, na 6 uur tel 1369 Te k. aangeb. prima scoote Te bevr. Garage Kaczor Te k boekenkast. Molenstr. 21, Den Burg Te k. pracht kabinet. P. Kuip, Spang Te k. z.g.a.n. pick-up met 13 platen. Gravenstr. 26 - Te koop dressoir, commode als nieuw, haardKachel, grote de kenkist, leunstoel, kamerlamp driedelig bedstel, traploper, 2 wasketels en huishoudtrap Dros. Den Hoorn, tel. 272 B.z.a. hulp in de huish. voor 3 of 4 ochtenden per week. Te bevr. bur. v. d. bl. Te 2-pers. eikenled. spiraal en 3 deliR donsv. bedst. in pr. st Weverstraat 106 Wie wil muziekleren? Vnl. Harmoni um. 's Hertogenbosweg 118 Te k. z.g.a.n. rolschoffel J. Kok, Gerritsland Op 4 mei a.s. hopen wij met onze ouders H. Steigstra D. E. Steigstra- v.d.Vis de dag te herdenken waar op zij 40 jaar geleden in het huwelijk traden. C H. Steigstra D. Steigstra-Daalder Herman en Jannie F Steigstra H. C. Steigstra- Westdorp Herman en Ellen Receptie op 4 mei van 4- 5.30 uur Oost O 88 Met grote vreugde dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van ons dochtertje en zusje Johanna Duvera A. Zijm-Koper S. Zijm Cot De Westen H 117, Texel 1 mei 1958 Vakantie-woningruil Ruime woning te Nunspeet (Veluwe) aangeboden voor vakantie-woningruil met Texel voor plm 3 weken tussen ca halt Juli en half aug. Brieven ond. no 1103 bureau van dit blad. de GEVRAAGD Wegens huwelijk van tegenwoordige jaarbelrekking Hotel-Café-Restaurant „De Oranjeboom" Den Burg Oudeschild T.V.-toestellen zijn dezer dagen geregistreei DIT ZEGT ZEER VEEL! Wilt U ook genieten van een programma, wa; mooi vindt, bel op No. 46 en dank zij onze sped T.V.-wagen staat de antenne in 10 minuten gen Ook halen wij U als U bij ons thuis wilt kijl of geven wij het gaarne 14 dagen op proet De langste T.V.-ervaring. Prima service (vraagt dit aan onze klantenj Gediplomeerde T.V.-reparatie-inrichting. DE TEXELSE T.V.-PIONIER van de Rijksvoorlichtingsdienst. Landgenoten, Het Ministerie van Volksgezondheid, afd. en Behangselpapier, deelt U mede: le Epidemie: Ons Rijksgebied wordt, eve vorige jaren, ook nu weer geteisterd door de zeer gevreesde „Schoonmaakepidemie". Onze gedachten gaan uit naar de slachtot (mannen) en ook naar de patiënten zelf. 2. Symptomen: Speciale vrouwenkwaal; gaat paard met veeg-, wrijf-, boen- en klopbewej gen. Patiënte is verzot op alles wat naar verf en was ruikt en heeft neigingen bij de w op te vliegen. 3. Geneesmiddelen: „Corweetradium probatu verder patiënten rustig hun gang laten gaan, hinderen maar wel helpen en toegeven. Vraaj spoedig mogelijk specialisten-voorlichting (gn en hulp tegen billijke conditie (geen gesol fondsen en (of) weistandsgrenzen. Ministerie van Volksgezondheid afd. en Behang, Kerkstraat 18, Oosterend, tel. Wij zeggen hartelijk dank voor de grote belangstel ling ondervonden bij ons 25-jarig echtvereniging. A. van Leeuwen-Roozing |oh. van Leeuwen en Kinderen Zuid-Eierland, 30 april '58 Koningstraat 22 Den Helder Telefoon 2230 Een 25 cm langspeelplaat voor f3,95 een kans op f 12.000,— aan prijzen Verkrijgbaar vanaf begin mei 1958 Een zeldzame kombinatie van Nederlands lairste artiesten, op een langspeelplaat van jl Deze unieke aanbieding van de Prins Bernh Stichting kon alleen verwerkelijkt worden doo belangeloze medewerking van: Phonogram li De Gramofoonplaat-Detaillisten en de volge artiesten: Annie de Reuver, Max van Praag, Meisjeskoor „Sweet Sixteen" o.l.v. Lex Ka meyer, het Duo „De Meeuwen", Jan Corduwe leider en hammondorganist, Jan Gorissen, ao deon, Jan Honderling, klarinet, Benny B viool, Ger Daalhuisen, bas, Wim Sanders, gil Kees Kranenburg, slagwerk, Jan de Cler en Oradie. Een uitzonderlijk programma voor een uitzon lijk lage prijs. Maar bovendien heeft elke ki van deze plaat recht op deelname aan een bijzondere prijsvraag. Geen woordenboek, feitenkennis zijn nodig om de 12.000, prijzen te kunnen winnen. De hoofdprijs is Morris Minor, verder een Avaros Brom-scoi een Philips televisie-toestel, een Kohier naai chine,' een aantal Erres stofzuigers en vele am waardevolle prijzen. Vraagt ons om inlichtingen en zo het even 1 steunt de Prins Bernhard Stichting! Zandt vroegtijdig Uw advertenties in BIEDT ZICH AAN: 25 jaar. in bezit van Mulo diploma, beslist intern, zo mogelijk half mei. Br B. Spraakman, Wold- kade 13, Meppel P. v d. VIS-Eelman en T. v. d VIS zeggen hiermee, namens wederzijdse ouders harte lijk dank voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk onder vonden. Oosterend, Mulderstr 23, Texel, april 1958 Aangenaam verrast door de vele blijken van belang stelling die we ontvingen op de dag dat we 12V2 jaar Texelaar waren, betuigen we U onze hartelijke dank H. Schalkwijk L. Schalkwijk-Donker Voor de zeer vele blijken van deelneming ondervon den bij het heengaan van onze lieve moeder, behuwd- groot- en overgrootmoeder Wed Oeertruida v. d. Weide Stek betuigen wij onze harte lijke dank in 't bijzonder aan Dokter van Loon en de Wijkzusters voor de hulp tijdens haar ziekte aan de overledene bewezen. Uit aller naam: G. Schoenmaker Gasthuisstraat 12, Den Burg, april 1958 heeft dit charmante jurkje uit Italiaanse eijilen een rijwiel dat zijn weer ga niet kent, koopt dan een Burgers E.N.R. Verschillende modellen en prijzen Rijwielhandel Op maandag 5 mei des avonds 8 uur houdt de Vereniging van Oudleer lingen van de Lagere Landbouwschool haar in de Landbouwschool Extra aanbieding f 1,75 Textielhandel Oudeschild Tel. 144 TE KOOP 20 stapelledikanten met bedden. J. Jongedijk Schildereinde 60, Den Burg poplin acrccnprint; gepl Het is maar een weet, beter kleedt. datde Bijenkor Uw modecentrum DEN HELDER

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2