Cjroen 'ZwartsJexels in het harL, K. soli. vp. dr. C.B.B.B. Texelaars zagen sage De Strooppot ver 'jilmd Boter is beter PUROL Iedereen 4TERDAG 10 MEI 1958 TEXELSE 72e JAARGANG No. 7247 ilgove N.V. v.h. Langeveld de Rooij jekhandel Drukkerij Bibliotheek sn Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 COURANT Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl. Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. 2,25 p. kwart. -J- 20 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm Langeveld De Rooy bood De door de N.V. Langeveld De Rooij i samenwerking met het Electrohuis ikker georganiseerde filmavonden zijn tstekend geslaagd. Beide avonden was zaal van „Casino" tot de laatste plaats ;zet. De toeschouwers hebben een aller- idigst programma gezien: de film over uranium-smokkelaffaire, een schep- ng van de ulo-scholier Harry de Graaf, aalderstraat, Den Burg, bracht een lof- raaierij van jewelste teweeg. Bijzonder rdig bedacht en van begin tot eind annend. Hierin speelden o.m. mee: Peter Bruin, e Moerbeek, Sies Siersma, Jan Prins, irry de Graaf en Ineke Verberg. Na enige korte kleurenfilmpjes opge- imen door de heren J. Boon Klzn., J. •oom en E. Breeuwer, die met zijn ca- era als aviateur hoog in de wolken zat tterlijk èn figuurlijk) werden prachtig slaagde dia's vertoond. Vervolgens tam de speelfilm „De Strooppot" op het lek. U kent deze sage van eigen Gouden oltse bodem. Hierin speelden mee mevr. v.d. Vlies-Koopman, Mieke Keijser Cd., artha van Wijk, Douwe Dros, H. Ver- eulen, J. Boon Klzn, L. Sok, J. v.d. ikster en A. v.d. Slikke. We hebben de goudschat zien aan- oelen en jutten door Tjebbe Dirksz (H. rmeulen), het geld door hem aan de iet van een „perelaer" op het erf van in karig hutje zien begraven, de schat, vijf goudstukken na: vader Tjebbe >pte ieder lid van het gezin een goud- ik toe. „Tjonge, tjonge, we benne riek, ennek", riep moeder Dirksz. uit. Van „alteratie" konden ze de gort bijna et wegkrijgen! Maar de zenuwen wer- n nog heviger op de proef gesteld, toen n schout en twee schepenen ten tonele rschenen. De goudjutterij was blijkbaar [gelekt. Twee seconden voordat de lout de boerderij binnentrad deponeer- vader Tjebbe de vijf goudstukken in strooppot, die op tafel stond. Wat bben de schout c.s. gezocht. Onder bor- n en in doofpotten, onder de Friese lartklok en onder het gezangenboek. aar ze vonden niks en niemendal. De familie Dirksz. liet een zucht van rlichting los en na verloop van jaren n echte boerderij bouwen, die natuur- „De strooppot" genoemd werd. De artiesten werden na afloop op het teel geroepen en mochten uit handen n de heer J. van Wijk, directeur der V. Langeveld De Rooij, resp. bloe- •n, chocolade en rookartikelen in ont- ngst nemen. Het publiek beloonde hen t een gul applaus. De camera was bediend door de heren C Bruin en Harry de Graaf, de regie rustte bij de heer J. Vroom, terwijl de tistieke leiding was toevertrouwd aan heer G. de Haan. Voordat de camera ging snorren werd bezoekers een kop koffie met cake ngeboden. Besloten werd met bal. De eerste ond bestond voor dit bal zeer weinig langstelling, maar op de tweede avond is weldra iedere vierkante meter par- tvloer door danslustige deerns en hun rtners bezet. In de zaal showde de heer Bakker met erlei apparatuur, zoals radio's, band- lorders enz., terwijl Langeveld De oij een greep uit de grote voorraad otoestellen en aanverwante artikelen ar „Casino" had overgebracht. «evens kon men de foto's bezichtigen, lezonden door de vele deelnemers aan grote fotowedstrijd voor Amateurs, :deeld in twee rubrieken, n.l. voor be- mers en gevorderden. )e uitslagen waren: 'roep A, beginners: Inse Bonne, De Koog K 45, „Laurens iszn. Coster als verkeersagent; 2. Carel lalkwijk, Weverstraat, „Paddeplaat""; mevr. A. R. Wubs, Weverstraat 38 prookje rond het vriespunt", troostprijzen: mevr. Kipperman, Em- daan, Den Burg; Peter Bruin, Koger- g 16, Den Burg; Harry Donker, Schil lend, Den Burg; H. Dros, Oudeschild J. Zegel, Oudeschild. ïroep B, gevorderden: H. Boon, Weverstraat, Den Burg, pmphonie in riet"; 2. Th. v.d. Snoek, sterend, „Rotterdam"; 3. B. F. v.d. rg, Schilderend, „Hollands Glorie", troostprijzen: J. Timmer, Ada van Handstraat 3, Den Burg; P. Rogmans, gerweg B 270; P Vroone, Hollewals- Den Burg; Frans de Koning, We- straat, Den Burg; Harry de Graaf, lalderstraat, Den Burg. edere inzender kon slechts één prijs anen; ware dit niet het geval geweest, i zou H. Boon stellig meerdere prij- in de wacht hebben gesleept, want inzendingen waren stuk voor stuk zonder goed geslaagd. Henk heeft er k op. Nog maar kort geleden wist hij m ontwikkelaar van een fixeerbad te lerscheiden, waaruit blijke, dat de ^propaganda inderdaad de slagzin mag iren „Ook U kunt het!" Belangstelling >r dit interessante werk is uiteraard twee interessante avonden de grootste drijfveer tot succes! Inse Bonne frappeerde met het werk, dat hij aan zijn Box had ontfutseld. De jury, dat mogen we wel zeggen, stond versteld, ongelooflijk, zeiden die, wat je met een box kunt bereiken!! Maar er is door de deelnemers met allerlei soorten camera's gewerkt: met Rollyflexen en met Clacks, met films, die een ultrafijne korrel garanderen en met zeer snelle films, omdat de omstandighe den zulks noodzakelijk maakten. Maar één ding hadden alle inzenders ongetwij feld gemeen: allen hebben geprobeerd het zo goed mogelijk te doen. Er bestaat grote ambitie voor de fotografie. En het leger zelf fotograferende Texelaars breidt zich meer en meer uit en daardoor zullen de door Langeveld «Sc De Rooij te organiseren foto-wedstrijden ieder jaar van grotere omvang worden. Tot nut en genoegen van velen! Als we de kranten en tijdschriften van de laatste maanden lezen, zou men ge neigd zijn te denken, dat vet de boeman is van deze tijd. En wie dan over vet schrijft of spreekt, suggereert daarbij, dat vooral het dierlijke vet en in het bijzon der het melkvet, gevaren oplevert. Niet de voedingsspecialisten, maar an dere voorlichters doen hun uiterste best, deze zienswijze ingang te doen vinden. Hartkwalen, aderverkalking en wat dies meer zij, wordt daarbij toegeschre ven aan het gebruik van dierlijke vetten en het publiek praat men een soort angst voor deze producten aan. Het wordt tijd in dit verband eens een vraag te stellen. Hoe is het bijv. mogelijk, dat het aantal hartziekten zo toeneemt in een tijd, waarin het gebruik van plant aardige vetten is toegenomen en terrein heeft gewonnen ten koste van het dier lijke vet? Is dit niet iets onverklaarbaars? Het zou meer in de lijn hebben gele gen, dat een verhoogd margarine-ver bruik gepaard zou gaan met een vermin dering van het aantal hartpatiënten. Hierover zwijgen de deskundigen, die alles zo goed weten over het melkvet, in alle talen. Een paar cijfers: Verbruik boter per jaar per hoofd: 1938 5.5 kg 1949 2.9 kg 1956 3,— kg Verbruik margarine per jaar per hoofd. 1938 10.— kg 1949 14.1 kg 1956 19.9 kg In grote trekken komt het hier op neer, dat de laatste 8 jaren het boterver- bruik vrijwel gelijk bleef, het margarine- verbruik per hoofd daarentegen 2 maal zo groot werd. Het opmerkelijke is nu, dat er nooit 'n aansporing is geweest, tot matiging van het margarineverbruik. Niemand heeft er ooit de aandacht op gevestigd, dat het toenemende vetver- bruik gevaarlijk zou zijn voor de gezond heid, zolang het een toename van het margarineverbruik betrof. Nauwelijks echter wordt een poging ge daan 't vetgehalte van onze consumptie- melk te verhogen, of een storm van schrikbeelden wordt op ons losgelaten. Deze melkvet- of boterboeman is niet alleen een Nederlands verschijnsel. Ook elders wordt de goede naam van het melkvet aangetast. Hoe men evenwel deze zaak ook be kijkt, aan de hand van de zoëven ver melde cijfers kan men niet beweren, dat een overmatig vetverbruik wordt ver oorzaakt door een te groot verbruik van melkvet. Het tegendeel is waar en daar mag wel eens even de aandacht op geves tigd worden. Het beste advies zou zijn: smeer liever matig echte boter op Uw brood, in plaats van dik margarine. De uitgaven worden dan niet hoger. Melkvet is prima en de beste machine, die U hebt, Uw lichaam, moet U smeren met het beste vet, dat er is: ROOMBOTER. M. W. OPBRENGST EMMABLOEM-COLLECTE 1958 Door een tekort aan collectrices, in het bijzonder voor Den Burg, bleef de op brengst belangrijk beneden de bedragen der voorgaande jaren. In De Waal heeft men vergeten te collecteren. Aangezien de Emmabloem-collecte een van de zeer weinige collectes is waarvan de volle opbrengst ten bate komt van de Texelse gemeenschap t.b.c.-bestrijding is het zo jammer en ten dele onbe grijpelijk, dat er zo weinig gegadigden reageren op ons verzoek een paar uurtjes voor deze collecte beschikbaar te stellen. Den Burg: 66,57, Oosterend 80,09, Oudeschild 47,22, De Koog 41,61, Den Hoorn 37,98, Eierland 29,15, De Cocksdorp 28,88. Totaal 331,50. I WOONRUIMTE VRAAGSTUK De Provinciale Contactcommissie Noordholland inzake het woonruimte- vraagstuk, hield woensdag haar voor jaarsvergadering te Den Burg. In zijn welkomstwoord merkte burge meester C. de Koning op, dat het aantal overnachtingen door toeristen thans 700.000 bedraagt, maar door de kortere verbinding wel eens zou kunnen oplopen tot anderhalf miljoen. Voorts wees spre ker op het in de toekomst te verwachten probleem der werkloosheid n.l. wanneer de ruilverkaveling haar beslag zal hebben gekregen. Het uitgebreide gezel schap heeft in de aula van de dr. Thijs- seschool vergaderd en daarna een ex cursie naar de Muy gemaakt. LAMMERENMARKTEN Burgemeester en Wethouders van Texel maken het volgende bekend: De grote lammerenmarkten zullen di jaar worden gehouden op 19 en 27 mei, alsmede op 2, 9, 16 en 23 juni. De toelating tot deze markten ge schiedt, bijzondere gevallen uitgesloten, alleen wanneer vooraf de nodige hokken zijn besproken. Daartoe zal de gelegenheid bestaan: a. ter gemeentesecretarie op alle werk dagen, uitgezonderd marktdagen, van 8.30 tot 12.30 uur; b. ter gemeentesecretarie des zaterdags avonds van 19 tot 20 uur, voor de eerste maal op 17 mei a.s.; c. op de marktdagen van 9 tot 13 uur aan de kiosk op of nabij het marktterrein. Verzocht wordt, bij het bespreken van lammerenhokken met gepast geld te be talen. Aangiften, na zaterdagavond 20 uur ontvangen voor de markt van maadag d.a.v. worden niet meer ten uitvoer ge bracht. Met nadruk wordt er op gewezen, dat de aanvoer van de lammeren en het ove rige vee alleen kan geschieden tussen 8 en 10 uur. Tenslotte wordt er op gewezen, dat het niet toegestaan is lammeren te merken met teer. Texel, 8 mei 1958. burgemeester en Wethouders voornoemd De Burgemeester, C. de Koning De Secretaris. P. Beemsterboer Last tan icnnwenl Mijnhardt't Zaaawtablattas hclp«fi U i «Terhe«a. STEUNT DE SAKOR-COLLECTE Sakor betekent „Samenwerkende kin derbescherming organisaties". Kinderen, voor wie gezin en omgeving niets anders waren dan een dagelijkse teleurstelling, worden door de Sakor bekwaam gemaakt voor de maatschappij. Daar is geld voor nodig en daarom wordt voor dit prach tige doel van 12-17 mei op ons eiland gecollecteerd. Een extra aanbeveling is stellig overbodig. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 10 mei De Waal, Schooltoneeluitvoering Redmer IJskaschool. Oosterend, schooltoneeluitvoering o.l.s Maandag 12 mei De Cocksdorp, „De Hoop", de heer Bosma spreekt over „Bouwmogelijkheden" voor VW De Cocksdorp. Oudeschild, „Eigen Gebouw", forum avond raadsfractie P. v.d. A. Dinsdag 13 mei Den Burg, „Oranjeboom", 2,30 uur jeugd voorstelling Scapino-ballet. Den Burg, Oranjeboom, 8 uur Avond voorstelling Scapino-ballet. Woensdag 14 mei Den Burg, Oranjeboom. 9 uur, Jeugd voorstelling Scapino-ballet. Den Burg, Wezentuin, 8 uur, Concert door Koninklijk Texels Fanfarekorps en Fanfarekorps „Excelsior". Donderdag 15 mei Den Burg, start puzzelrit MAB-club. Vrijdag 16 mei Den Burg, forumavond raadsfractie P v.d. A. Zaterdag 17 mei Oosterend, Wapen van Amsterdam, Uit voering Fanfarekorps VIOS i verdwijnen met ZONDAGSDIENST DEN BURG DOKTER ELIAS (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt op 12 mei op om 4.51 uur en gaat onder om 8 22 uur. Maan: 10 mei L.K.; 18 mei N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 10 mei 0,20 en 12.55; 11 mei 1.01 en 13.43; 12 mei 1.58 en 14.52; 13 mei 3.12 en 16.07; 14 mei 4.30 en 17.18, 15 mei 5.41 en 18,20, 16 mei 6.40 en 19.07; 17 mei 7.27 en 19.49. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. S.V.C.-nieuws A.s. zondag speelt alleen het tweede elftal en wel uit tegen Zeemacht. We ver trekken om half 10 van dorp voor de boot van 10.30 uur. INGEKOMEN PERSONEN Johanna A. Schot, van Den Haag, Reinkenstraat 9 naar Den Hoorn 135a; Petronella E. J. Stoepker, van Rotterdam, Heemraadssingel 128 naar E 8; Trientje van Leersum, van Bilthoven, Lassuslaan 95 naar Schilderend 62; Maria Smit, van Den Helder, Javastraat 167 naar Molen straat 37; Jarig Dijkstra, van Menaldu- madeel, Beetgum 315 naar K 64, met gez. VERTROKKEN PERSONEN Catharina N. Butter, van Hogerstraat 14 naar Beemster, Jisperweg 133; Jelle Tjepkema, van B 139 naar Wonseradeel Burgwerd, Trekpad 20; Anna T. C. M. van der Kooij, van W. van Beierenstraat 11 naar Zijpe, Korfwaterweg 1; Dieuwer- tje T. Dam, van Waalderstraat 17 naar Den Haag. Pr. Mauritslaan 55; Johannes J. van Miltenburg, van O 150 naar Hee renveen, Nieuweschoot 31, met gezin. HEER IN HET VERKEER BELOOND De (brede) borst van onze eilandgenoot, de heer J. Agter prijkt met een gouden speld, een geschenk van de Volkswagen fabriek. De heer Agter heeft n.l. in zijn volkswagentje honderdduizend kilometer afgelegd en daarbij de auto behandeld als 'n koetsier met liefde voor dieren zijn paard behandelt. Voor de eerste maal werd zulk een „onderscheidingsteken" op Texel uitgereikt. Tevens werd de heer Agter met twee plaquettes verrast, welke in en aan het vervoermiddel dienen te worden aangebracht. BEVRIJDINGSFEEST OUDESCHILD Aan de feestavond op 5 mei, georgani seerd door het feestcomité werkten mee de Havenkanters, enkele leden van Klein Toneel en Inter Nos en een jeugd- band „De Kaairidders". De heer J. Bruin Wzn., voorzitter van de feestcommissie, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hij zei, dat we op de 5de mei niet alleen feest moeten vieren, maar ook moeten denken aan de mensen, die helaas nog niet in vrijheid leven en niet kunnen spreken of schrijven wat ze willen. Ook gaan onze gedachten uit naar degenen, die have en goed in de steek laten om in de vrije wereld als mens te kunnen leven. Hierna kregen de Havenkanters de gelegenheid om de stemming er in te brengen. Ze speelden enkele volksliede ren en liedjes uit de landen, waaraan wij mede onze vrijheid te danken hebben. Hierna volgden declamatie en enkele sketches, waarom hartelijk werd ge lachen. De nieuwe band „De Kaairidders", theekistbas, accordeon, drum en gitaar en rumbaballen, bespeeld door zeer jeugdige Oudeschilders, oogstte daverend succes. We hopen hen nog eens vaker te horen. Ter afwisseling was er hersengymna stiek; ook de Havenkanters lieten zich nogmaals horen. Deze muziekclub heeft zich een grote plaats in de harten van de Oudeschilders veroverd. Al met al een zeer geslaagde avond, die met het Wilhelmus werd besloten. Het was jammer, dat het Eigen Ge bouw niet tot de laatste plaats gevuld was. De toegang was vrij, dus de kosten konden geen bezwaar zijn. Om ruim half twaalf sloot de heer Bruin de bijeenkomst, met dank aan allen, die tot het welslagen van de avond hadden meegewerkt. en beter kan schieten dan iemand anders op de wereld, die het welbekende hart van goud heeft en al zijn beloften houdt. De film is hier en daar gek genoeg om in de lach te schieten ofschoon dat, meen ik, niet bedoeld is. En er zit spanning genoeg in. FILMNIEUWS: „VERBODEN VROUWEN" De vlag „Verboden vrouwen", althans de erdoor gesuggereerde pikanterie, dekt niet helemaal de lading van de film. Het is een boeiend verhaal over drie uiterlijk nog aantrekkelijke, maar innerlijk totaal gebroken vrouwentypen. Hun levensloop, zoals deze in de film wordt geschetst, geeft drie uiteengaande mogelijkheden aan. Dat wordt, en dat is bij de behan deling van zulk een précair onderwerp een verdienste, buitengewoon ernstig ge daan. Menige scène is doortrokken van heimwee, verdriet en eenzaamheid. Het is een Italiaanse film, waarin de neiging tot het larmoyante en overdreven senti mentele binnen aanvaardbare grenzen is gebleven. Humoristische momenten zor gen voor een tegenwicht. Opvallend goed is vaak het camerawerk in deze zwart wit film op het „ouderwetse" formaat. „DAVY CROCKETT" Davy Crockett is een min of meer his torisch heer, wiens verschijnen op de televisie een enorme rage heeft veroor zaakt, die thans alweer aan het afzakken is. Nu is hij dan bij ons op de film: een weinig genuanceerde held, uit het Ame rika van het begin van de negentiende eeuw, een man met het soort simplisti sche redeneringen, waarmee mannen als Hitier groot geworden zijn. Davy is een cowboy, die in de politiek gaat, succes heeft met zijn politiek van „geen woor den maar daden" en die niet in een bun ker, maar tijdens de hopeloze verdedi ging van een fort met al zijn manschap pen om het leven komt. Kortom: een le gendarische figuur, die beter kan vechten OVERDENKING: GODSDIENSTIG V.V.V. Propagandisten van W.A., Landwacht en Wehrmacht kalkten het op schuttin gen, muren, ramen en straten en drukten daar alleen papieren voor. Radio Oranje begon pas na het teken in rhythme. Churchill had het als herkenningsgebaar. V victorie, viktorie of victory. Het was allemaal gericht op V vrij heid om te doen, wat men wil, als dicta tor of als gewoon burger. Ganzen vliegen met de punt van de V vooruit, allemaal achter de ene leider. Kinderen in hun spel en hossende men sen vormen eerder, hand in hand, een V met de punt naar achteren. Het is maar een manier van gaan. Allemaal V's. Je zag ze nog al eens in verband met de hartbrekend afgesmeekte bevrijding van de vijand. Als men het wil zien: de V is nog het symbool van 's men sen begeerde geluk. Vrijheid en daarom vreugde in vrede. Daarvoor werd ge werkt, geleden en gevochten. Ze kwamen, alle drie. Waren ze het echt? Misschien kunnen we het al wat beoordelen. Voelen we ons vrij om zelf te leven naar ons verlangen en geluk? Ach ja, overheidsbemoeiing. Vrije tijdsbesteding, bestedingsbeper king7 Is het merendeel echte vreugde? Nou ja, je zult andere mensen wel altijd op een of andere manier moeten slikken. Zo min mogelijk van aantrekken. Vrede? Het komt doordat je tegen woordig veel meer van de hele wereld hoort, maar het is altijd zo geweest en nu niets erger. En ruzietjes, zoals door on gelukkige krantenrecensies en zo, ze zijn er om er het leven in te houden. Gaat wel weer over. Inwendige vrede? Wie zal dat zeggen? Dat wordt wel eens wat mooier voorge steld door die er zoveel van weten. Vrijheid, vreugde, vrede. We zullen er maar niet teveel over denken en praten, anders maak je alles nog lelijk. Geniet er maar van en dan zullen we wel weer zien. Voor de rest hopen we' er maar op. Maar misschien is er iemand voor wie het zo niet wat wordt. Er wordt ook door de Bijbel over gesproken tot wie God zoekt en begrijpt in Jezus Christus. Er is vrijheid van alle macht des kwaads en tot voorbij de tijden: in Jezus Christus. Ook deze vrijheid betekent vreugde en vrede, nog moeilijk bij tijden hier, maar in de onderste grondslag en verankerd in een vaststaande hoop voor eeuwig. V.V.V. voor Christenen, omdat zij niet anders zijn dan vreemdelingen en bijwoners hier op aarde. „De God nu der hope vervulle u met louter vreugde en vrede in uw geloof, om overvloedig te zijn in de hoop, door de kracht des Heiligen Geestes" (Rom. 15:13). Omdat Jezus Christus als Vredevorst ten hemel voer, waar Zijn troon staat boven zee, aarde en sterren. „Zijn kruis zij nu mijn vreed' en vreugde tevens, O God mijns levens!" (Gez. 34:9). W. heeft wel eens een ogenblik dat hij zich niet helemaal fit voelt. De opwekkende en verkwik kende eigenschappen van de natuurzuivere King-pepermunt helpen u er overheen! AUTO DOOK VAN OE BOOT Dinsdagmiddag om half zes is een vrachtauto van de fa. J. C. Rab, geladen met cement op 500 meter van de haven door de schuif van „De Dageraad" gere den en te water geraakt. Tijdens het bijdraaien voor het binnen lopen van de haven begon „De Dageraad" vrij sterk te slingeren. De zwaar geladen auto kwam in beweging, liep door de klossen heen en vernielde eerst een ijze ren balk (die voor de schuif zit als bevei ligingsmaatregel) en ramde daarna de schuif, die evenmin tegen een dergelijke gewelddaad bestand was. Auto en lading verdwenen daarop in de diepte. De chauffeur, de heer W. Stiggelbout Den Burg, bevond zich niet in de auto, zodat persoonlijke ongelukken niet voorkwamen. De N.V. TESO is tegen dergelijke scha degevallen verzekerd. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEl, van 2 tot en met 8 mei 1958 Geboren: Sibo Klaas, zv Gijsbertus A. Oskam en Aagje van der Sterre; Anna Clasina, dv Andreas G. Rijk en Johanna J Zijm; Christina, dv Ritske de Jong en Sablna Janasik; Peter Roy, zv Cornelius R. Alkema en Maria C. Dik; Cornelis Jan Dirk, zv Dirk Krijnen en Trijntje Baijs. Ondertrouwd: Jan W. Dooren en Trijn tje Pool. Getrouwd: Frederik Halsema en Ca tharina J. Maas, Hendrik Bos en Irene van de Kerkhof; Machiel C. Kuip en Agatha J. Smit. Overleden: Pieter A. Nottelman, oud 87 jaar; Neeltje Brouwer, ev Witvliet, oud 63 jaar; Martje Lap, wv Keijser, oud 82 jaar; Pieternella J. van Exel ev Dalen- berg, oud 78 jaar. (Kale schutting vraagt dringend Ceta-Bover Buitenbijts)

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 1