RANG is alleen RANG als er PANG op staat. iu'uhim aamraTa a a inrrm a a a a a a uumrtïfo ma; nrmrrnS WEEDE BLAD TEXELSE COURANT ZATERDAG 24 MEI 1958 VERKIEZING GEMEENTERAAD Bekendmaking uitslag verkiezing De voorzitter van het centraal stem- )reau voor de verkiezing van de leden 3n de gemeenteraad maakt bekend, dat vrijdag 30 mei a.s. te 10.30 uur, in een >or de kiezers toegankelijke zitting van t bureau ten gemeentehuize de uitslag n de op 28 mei 1958 gehouden stem mg ter verkiezing van de leden van de >meenteraad zal worden bekend ge- aakt. Texel, 20 mei 1958. De voorzitter voornoemd, C. DE KONING HINDERWET Burgemeester en wethouders van Texel engen ter openbare kennis, dat zij bij hun beschikking van 8 mei 58 nr. 419, ingevolge de hinderwet rgunning hebben verleend aan Esso ederland N.V., Benoordenhoutseweg 's-Gravenhage tot het uitbreiden van petroleumbewaarplaats door bijplaat ig van een aftappomp, aangedreven or een elektromotor van 1/3 p.k. ter rvanging van de bestaande handpomp, het perceel, plaatselijk gemerkt De «ksdorp nr 19, kadastraal bekend, ge «nte Texel, sectie A nr. 1253. dat zij bij hun beschikking van 8 mei 58 nr. 19.968, ingevolge de hinderwet rgunning hebben verleend aan Shell derland N.V., Wassenaarseweg 80 Iravenhage tot het oprichten van een togasoliepompinstallatie, bestaande uit 100 liter tanks en 2 aftappompen perceel, plaatselijk gemerkt Wilhel nalaan, kadastraal bekend, gemeente xel, sectie D nr. 3802. lat zij bij hun beschikking van 8 mei >8 nr. 1992, ingevolge de hinderwet •gunning hebben verleend aan N.V. rfina Nederland, Bezuidenhoutseweg te 's-Gravenhage tot het uitbreiden i een benzine-installatie, door bij latsing van een aftappomp, in het per tl, plaatselijk gemerkt Schilderend nr kadastraal bekend, gemeente Texel, tie D nr. 2239. Texel, 12 mei 1958. rgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, C. de Koning De secretaris, P. Beemsterboer ZONDAGSDIENST DEN BURG Eerste en tweede pinksterdag DOKTER SCHALKWIJK (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) TEGEN DE LAMP GELOPEN len bewoner van Den Burg trachtte de isioengerechtigde leeftijd te korten >r het zich wederrechtelijk toeëigenen allerhande bouwmateriaal. Of hij irnemens was een bungalowpark aan leggen is ons niet bekend, maar wel '1de de politie ons mede, dat de man verschillende bouwwerken zijn slag I geslagen. Hij kon nl. van alles ge- liken: hout, grint, zand, tegels (die op terrein bij huize „Irene" lagen). Ook inde hij zich deurknoppen toe. Een 1 van het materiaal was reeds ver- kt, „voor verbetering en uitbreiding woning", zoals dat in de bouw(ver- iningenjwereld heet. HEDEN OPENING TRANDPAVILJOEN „NOORDZEE" et strandpaviljoen „Noordzee" van de Strandhotel Prinses Juliana zal daag worden geopend. Het is een u, modern gebouw geworden, zeer stig gelegen, want zowel vanuit het ouw als vanaf het terras ziet men de rende Noordzee voor zich liggen. Het duw staat op dezelfde plaats, waar ijds het eerste paviljoen stond. Dat d tijdens de oorlog op last van de 'tters afgebroken. De voormalige be ers, die daar straks een kopje koffie len drinken zullen wel zeggen, hóe )en ze dat ooit kunnen doen, een •je paradijs! Maar ja, bevel was nu naai bevel. De nare tijd is voorbij en overlevenden van Wereldoorlog II en de geneugten des levens genieten, randpaviljoen „Noordzee" biedt bin- plaats aan 70 personen, terwijl het as berekend is op een bezoek van 40 ten". et gebouw werd geplaatst door de fa. F. Duin. Het loodgieterswerk werd Woerd door de fa. S. van der Vis, het Idervverk door de fa. D. G. Toolens. ONDERHANDS VERKOCHT i woonhuis Kogerweg 7, Den Burg, ndom van mevr. de wed. Vlaming- >er, werd onderhands verkocht aan amilie Berkenbosch, die op 15 juni met de „Oranje" uit Indonesië naar rland repatrieert. TESO KRIJGT IIET DRUK mdaag moet TESO wel 300 auto's zetten, merendeels wagens van toe- i, die de pinksterdagen op het eiland en doorbrengen. Gisteren heeft TESO auto's vervoerd. Maandag gaan de ste gasten weer naar het vasteland g en daartoe zal om 8.30 uur van 1 een extra boot vertrekken. Tele- abonnee 431 is van vroeg tot laat in rek een bewijs, dat er weer grote igstelling voor het eiland bestaat. 'ON, MAAN EN HOOG WATER zon komt 26 mei op om 4.31 uur en onder om 8.43 uur. Jan: 26 mei E.K.; 1 juni V.M. iog water ter rede van Oudeschild: ioi 11.50 en 25 mei 0.25 en 12.31; ei 1.07 en 13.12; 27 mei 1.59 en 14.17; ei 3.18 en 15 44, 29 mei 4.48 en 17.17 ei 6.09 en 18.45; 31 mei 7.17 en 19 43 n het strand ongeveer een uur eer- ïoog water. NATIONALE LUCHTVAARTLABORATORIUM LANCEERDE OPNIEUW EEN RAKET Maandagavond arriveerde met een extra boot een niet alledaagse expeditie op het eiland: een team van het Nationale Luchtvaartlaboratorium zou proeven gaan nemen met een vliegend model en een proefmodel. Doel was het in vrije vlucht verzamelen van aero-dynamische gegevens. Hiertoe was in het te lanceren model een zendertje ingebouwd, dat de begeerde gegevens naar de grond stuur de, waar die zouden worden geregi streerd. Voor het op snelheid brengen zou gebruik worden gemaakt van een raketmotor, welke na uitbranding zich van het model zelf zou distanciëren. Het waardevolle model zou door een para chute heelhuids op aarde kunnen landen. De lanceerplaats was gekozen bij het reddingbootstation. Enkele nieuwsgieri gen werden door de politie op „veilige" afstand gehouden. Na de geslaagde af schieting van het proefmodel werd het model zelf de lucht in geschoten, in de richting van de Waddenzee. Het projec tiel bereikte een enorme hoogte en heeft zeker een afstand van 8-9 km. afgelegd. Het kwam langzaam op de grond terug, waar het door een landingsvaartuig werd opgepikt. De route van het model werd door een radarinstallatie gevolgd, boven dien werd de operatie op de film vastge legd. Ditmaal vergde de lancering en wal daar allemaal aan vast zit slechts één dag, zodat men reeds 's avonds met een extra boot naar het vasteland terug kon keren. Op 1 april heeft men ook een der gelijke proef genomen, maar toen had men drie volle dagen nodig. Over ander halve maand wordt een derde proef on dernomen. Deze proeven, die vroeger op de proef- terreinen bij Petten werden gehouden, worden uitgevoerd met een ongeveer twee meter lang model dat voorzien is van de nodige meetapparatuur. Het wordt gelanceerd door een kleine raket middellijn vijftien centimeter die het een snelheid geeft van circa zeshon derd meter per seconde. Na ongeveer twee seconden is de raket uitgebrand en valt af. Het model vliegt dan nog tien a vijftien seconden door en komt tenslotte als alles goed gaat terecht op een wad, waar de deskundigen het met een amphibie-voertuig gaan halen. Het ligt in de bedoeling deze proeven regelmatig te herhalen. TEXELSE SPORTDAG Het programma wordt vanaf de ope ning een half uur opgeschoven, waardoor we krijgen: 2.30 uur Handbaljunioren, gevolgd door de dames 3.20 uur gym; 3.35 uur veldloop enz. De voetbalwedstrijd Rest Texel-Texel 1 blijft op 7 uur gehandhaafd. De kleedgelegenheid is in de schuur van I. Bruin. Voor de optocht is het 1 uur opstellen en 1.30 uur afmarcheren Allen present dus! Bij de adspirantencomb. Nrd. moesten M. Boon en P. Saai worden vei vangen door Nic. Bakker en Jn Saai. Ook de reserves aanwezig s.v.p. „PAS-TUNETTE'-SHOW 1958 Textielhuis Zegel organiseert vrijdag 30 mei a.s. in „De Oranjeboom" de „Pas- Tunette" Show 1958, waarbij vijf manne quins op attractieve wijze de modellen tonen, die volgens dit maatsysteem wor den gemaakt. Het Textielhuis deelde ons mede, dat hierbij de resultaten van een uniek maatsysteem voor corsetten en bustehouders worden getoond, een sys teem, dat gebaseerd is op het „weten schappelijk onderzoek naar de juiste maat van de Nederlandse vrouw" en 98°/o van de dames een perfect passend confectie- corset garandeert. Maar die overige, toch met te verwaarlozen twee procent dan? zult U zich afvragen. Wel, ook daarvoor is een oplossing gevonden, want daartoe past men de corsetmaat-garantie toe: voor iedere vrouw, die met het Pas- Tunette maatsysteem niet slaagi maakt de fabriek tegen confectieprijs een corset naar maat. Wij maken speciaal de heren er even op attent, dat de avond uitsluitend toegankelijk is voor dames. Wij begrijpen en billijken dat best, want wie loopt er nu met ambtsgeheimen te koop, niet waar? TEXELAAR NAAR AUSTRALIË Onze oud-eilandgenoot Johan Knol vertoeft al weer enige weken in Austra lië, waar hij als emigrant arriveerde. Hij vertelt ons hieronder van de reis naar zijn nieuwe vaderland: Enkele maanden geleden ben ik uit Holland vertrokken naar Australië, het werelddeel waarin vele Hollanders, ook Texelaars, een nieuwe toekomst gaan opbouwen. De reis zou gaan met de m.s. „Sibajak" uit Rotterdam via Curagao, Panama, Tahiti en Nieuw-Zeeland om tenslotte in Sydney voor goed aan wal te gaan. Het vertrek uit Rotterdam was indruk wekkend de kade stond vol met men sen en aan boord hingen we over de rai ling het laatste vaarwel toe te roepen. Slingers en touwen verbonden ons nog met de vrienden en kennissen op de kade. Het Wilhelmus begon te spelen, de tros sen werden losgemaakt en linten en slingers braken af. De mensen begonnen te juichen wat hier en daar beslist een traan tegenhield en heel langzaam dreven we van de kade af. De reis was begonnen! De mensen de vrienden en bekenden op de kade werden snel kleiner, en ge trokken door vier sleepboten voeren we de Waterweg af. Overal langs de wal stonden mensen te wuiven, gewa pend met alle mogelijke soorten vlaggen en doeken. Het begon al donker te worden toen we de Noordzee opvoeren. De lichtjes van de boulevard van Sche- veningen en de vuurtorens hier en daar langs de kust waren de laatste concrete contacten met Holland, dat langzaam verdween. Aan boord was het inmiddels een heen en weer geloop van jewelste geworden. Allemaal moesten we natuurlijk kijken hoe groot het schip was en waar we wel of niet mochten komen. Zo verliep de eerste dag en op de morgen van de tweede zagen we heel vroeg de krijtrotsen van Dover. Hel wit waren deze en ze staken scherp af tegen het groenblauwe water. We passeerden die dag veel schepen, maar naarmate we de Atlantische Oceaan naderden, werd 't steeds minder. Ruim negen dagen varen scheidden ons van Curagao. Het leven was reuze gezellig aan boord, iedere dag beleefde je weer iets nieuws. Alles was en ging plezierig 'a avonds bioscoop en overdag zonne baden op het sloependek. Op een dag was de zee spiegelglad Ons schip trok er kaarsrechte lijnen doorheen. De vliegende vissen die hier en daar in grote groepen voor het schip opsprongen vlogen werkelijk grote stukken laag over de wateroppervlakte. Soms zagen we dolfijnen en bruinvissen. Bruinvissen zag je maar even, maar dol fijnen hadden meer belangstelling en maakten grotere sprongen boven het water uit. Op een morgen zagen we eilanden lig gen. Het bleken de Azoren te zijn. We passeerden ze op grote afstand. De eilan den staken als grote wazige silhouetten uit de zee omhoog, maar verder zagen we er weinig van. Onder de kust leken een paar zeilbootjes te varen, maar dat was ook alles Na de negende dag varen zagen we op een nacht een vuurtoren staan, afkomstig van het eilandje Sombrero het eerste eiland, dat we zagen van West-Indie. Op de vroege morgen konden we de kust van Curagao zien liggen. Willemstad de hoofdstad van het eiland lag hed mooi tegen de hellingen opgebouwd. Het was een mooi gezicht om het zo langzaam vanuit de zee te naderen. Passagieren in Curagao! Het klonk lang niet gek en iedereen had er zin in. We voeren de havenmonding binnen dreigend staken de oude kanonslopen vanaf de vesting muren de zee in door de grote Emma- brug en om elf uur lagen we vast in de haven. Op Curagao wordt de ruwe olie, welke uit Venezuela komt, geraffineerd. Over de hele haven en ook ver daar buiten hangt een olielucht wat erg onplezie rig was vooral met de warmte van die dag. Willemstad zelf is een aardige stad. De huizen langs de waterkant zijn in ze ventiende eeuwse stijl gebouwd, gelijk de oude koopmanshuizen in Amsterdam en de stad doet dan ook oud-Hollands aan. Ook tref je allerlei Hollandse namen aan voor straten en pleinen. Aan de De Ruyterkade, een zijtak van de haven, is iedere dag een drijvende markt. De markt bestaat uit kleine bootjes, welke volgeladen met vruchten en groenten uit Venezuela komen. De markt is gezellig en met veel geschreeuw en gebaren pro beren de inlanders van alles te verkopen. Maar Curagao is reuze duur en daarom kochten we bijna niets. Zelf teelt het eiland weinig groente omdat het te droog en de grond te slecht is. Dezelfde dag te gen de avond voeren we weer weg onder gejuich van de mensen op de kade, want velen hadden hier vrienden en kennissen wonen. De gehele verdere avond voeren we onder de kust van Curagao en Aruba. We zagen de lichtjes van Oranjestad op Aruba helder fonkelen tegen de donkere hemel. Schepen passeerden ons en vuur torens lieten hun lange stralenbundels over de masten glijden. Het was een heerlijke nacht, de lichtjes, de sterren het ruisen van de zee. Dit was nu een tropennacht, koel maar toch boven de 20 gr. Celsius. Van de kust van Venezuela zagen we niets, alhoewel we er dicht onder langs voeren. Op weg naar Panama! Alweer heel vroeg in de morgen zagen we de rots achtige kust liggen. We waren erg nieuwsgierig hoe het beroemde kanaal met sluizen eruit zou zien. Van de mon ding van het kanaal en de stad Colon heb ik niets gezien, want ik lag in een diepe slaap. Maar toen we 's morgens te gen tien uur voor de eerste sluis lagen, waarvan de deuren langzaam opendraai den, was ik klaar wakker en stond met fototoestel gewapend op het voordek. Ik zal geen technische uitleg geven van het sluizensysteem, maar het was grappig zoals we door de sluizen gingen Van sluis tot sluis werden we getrokken door kleine locomotiefjes, welke door middel van een dik kabeltouw met ons schip in verbinding stonden. We hadden twee locomotieven voor het schip en twee er achter. We gingen door vier sluizen en werden 28 meter omhoog gebracht in het meer van Gatun. Dit meer is een prach tig stukje natuurschoon. We voeren er kris-kras doorheen, want hier en daar liggen eilandjes waar we omheen moes ten. Die eilandjes vormden ieder op zichzelf een schitterend stukje jungle. Omdat het tegen de avond liep en in de tropen maar een korte avondschemering heerst, kregen de met palmen begroeide eilandjes steeds grilliger vormen in het duister. Het meer loopt taps toe en wordt nauwer en nauwer. Vooral het laatste stuk van het kanaal tot aan de stad Panama is zo nauw dat twee schepen elkaar niet kunnen passeren! De jungle rijst aan aan weerszijden van het kanaal omhoog. We vingen aller lei geluiden op, waarbij het krijsen van ae apen wel het beste te horen was. Tegen negen uur in de avond gingen we weer drie sluizen naar beneden. Nu waren het maar drie sluizen, want de Grote Oceaan ligt hoger dan de Atlan tische Oceaan. Anderhalf uur na de sluizen lagen we vast aan de kade konden Panama-city gaan bekijken. We kregen aan boord de waarschuwing mee, dat we op moesten passen voor onze waardevolle dingen en paspoorten. Het beste was ons te houden aan de hoofd- en winkelstraten. Nu het is ook een echte Midden-Ame rikaanse stad! Je vindt daar nu alle ty pen mensen: Negers, Chinezen, Indianen, halfbloeden met Spaans bloed en op slot hier en daar een blanke. De negers waren groot en zwaar en geleken allemaal op boksers en worstelaars. Maar zij waren heel vriendelijk en bodep om de haver klap een taxi aan. De deuren en ramen van de winkels waren van ijzeren netten voorzien om diefstal te voorkomen. Toch maakte de stad geen wilde indruk, al was het vol van schreeuwende lichtreclame en toete rende auto's. Langs het station en aan de marktzijde stonden hier en daar karretjes die als slaapplaats dienden zoals men in Parijs onder bruggen slaapt. Dat de mensen in Panama niet allen even eerlijk zijn hebben we gemerkt: Twee van de passagiers waren hun pas poorten kwijtgeraakt en een vriend van ons, die zich te ver waagde met een Spaanse schone moest dit duur betalen: hij raakte zijn bril en polshorloge kwijt Ik moet trouwens toegeven, dat ik ei zelf ook niet helemaal zonder kleer scheuren ben afgekomen. Op een zeer handige manier werd mij een sierdoekje IVOREN BEELDJE VERTELDE WAT HET 16. ZO KWAM HET DAT SAMBO steeds langzamer ging lopen en harder ging denken. Politieagenten zijn er niet in een negerdorp. Iedereen moet maar op zichzelf passen en als hij bestolen wordt, kan hij zijn boeltje alleen terug nemen als hij sterker is en beter gewapend dan de dief. Dat is niet eerlijk en niet netjes maar wat kan Sambo daar aan doen? Hij nu vlak bij het dorp en zit onder zijn peelboom na te denken. Haast heeft hij niet want het is nog duister en pas als het goed licht is gaat de dorpsdeur open. Naar binnen klimmen over de omheining zou erg dom zijn. Als de mensen het merken zullen ze hem voor een vijand aanzien en hem in de pan hakken. Nee hij wacht maar even, zet zijn vrachtje neer en klimt in de speelboom. Die boom noemt hij zo omdat hij lang geleden toen hij nog veel kleiner was, ontdekt heeft dat die boom hoog boven de grond een holte heeft, waarin hij toen helemaal kon wegkruipen. Nu is hij veel te groot en wegkruipen kan niet meer, maar als hij die holte weer ziet, komt hij op de goede gedachte het kostbare ivoor daarin te verstoppen, totdat hij sterk genoeg is en wapens heeft om zijn rijk dom te verdedigen. Vlug pakt hij de tand en drukt die zo diep in het vermolmde hout dat er niets meer van te zien is. Dan wist hij zorgvuldig alle sporen uit en gaat met het pakje en het hakmes voor de dorpspoort zitten wachten tot er iemand de deur open doet. Dat kan wel laat worden, denkt hij, want na die feestmaaltijd van gisteravond zal er wel niemand op jacht gaan. En wie zou die eerste zijn? Hij moest natuurlijk een mooi verhaal doen en toch niet teveel vertel len Daar hoort hij al iemand aan de sluiting trekken. ontstolen wat één dollar gekost had en dat nu, naar ik vermoed een of ander Spaans balkon in Panama versiert. De volgende morgen vroeg verlieten we Panama en voeren de grote Stille Oceaan op. De gehele verdere dag voeren we onder de kust en passeerden kleine eilandjes. Langzaam zagen we Amerika verdwijnen en voor ons strekte de ge weldige Oceaan zich uit. Het zou ruim twaalf dagen varen zijn naar Tahiti, onze volgende aanlegplaats. „De Grote of Stille Oceaan is een van de laatste Oceanen, welke een honderd jaar geleden nog vele onbekende dingen in zijn onmetelijkheid verborg", vertelde de scheepsomroeper. Haast iedere dag vertelde deze iets van de eilanden, de zeedieren, weersgesteldheid enz., hetgeen zeer interessant was. Vier dagen na Panama kregen we Neptunus aan boord. Wat een schitterend feest was dat! Een echt zeemansfeest en wie gedoopt wilde worden kon zich op geven bij de bagagemeester. De dopelin gen werden ingesmeerd met koffiedik, deeg, oude pudding en kregen zeewater te drinken. Vooral de vrouwelijke dope lingen hadden het zwaar te verduren. Maar alles wat we moesten slikken was nog niet zo erg, maar de zeelui die het deden zouden menige kantoorman op de vlucht doen slaan. Wat hadden die lui een body! Voortaan voeren wij echter verder als volleerde zeelieden. Diploma in onze zak. 's Avonds was er bal in beide zalen en zo werd het evenaarsfeest besloten. DE V.I.O.S.-UITVOERING Zaterdag gaf VIOS zijn jaarlijkse uit voering in het „Wapen van Amsterdam" te Oosterend, voor een goed gevulde zaal. Evenals de voorafgaande jaren bracht dit kleine korps de bezoeker een genot volle avond De avond werd geopend met een Mars van Cori, waarna de heer Goeman de aanwezigen namens bestuur en leden hartelijk welkom heette en een genot volle avond wenste. Spreker bracht te vens in herinnering de verloting om de kosten zoveel mogelijk te dekken; hierbij memorerend, dat dit nu eenmaal een noodzakelijk kwaad is. Zoals gebruikelijk bestond het eerste gedeelte uit 8 muzieknummers, t w. de reeds genoemde mars Tippelaars; 2. Le Premier Pas, ouverture van Louis de Morée; 3. Klein maar Dapper, mars van Alb. Knappert, 4. La Cöte Fées, ouver ture van Alb. Thiry (verpl. nummer con cours); 5. Trouwe Garde, mars van Bisse- link; 6. 2de Strausser Walsen Potpourri, arr. Adr. Maas; 7. Ylande van Alfr. Del- becq, ouverture; 8 Seven Up, mars van Ton Kotter. Over het geheel genomen bracht VIOS deze nummers voor de be zoeker op een vrij behoorlijk niveau en al waren de korpsleden over zichzelf niet helemaal tevreden, het applaus spreekt toch ook altijd nog wel een woordje mee. Een ieder weet toch dat VIOS altijd met moeilijkheden te kampen heeft, terwijl algemeen bekend is, dat de directeur S. v.d. Slikke liever meeblaast. Maar ook de dirigeerstok is hem best toevertrouwd als wij de prestaties zien die ondanks egenslag door het kleine, korps worden gebracht. Dit, dames en heren muzikan ten, is al een eervolle vermelding waard. Na de pauze, waarin de loten werden verkocht, werden de aanwezigen verrast met de Tippy-Tippy-Tip-revue. Het ope ningslied met refrein bracht even het wel en wee van VIOS onder de aandacht, gezongen door Sijb. Dros met begeleiding van mej. G. v.d. Vis en vijf charmante dames. Het accordeonduo mej. G. v.d. Vis en A. Bakker zien we tweemaal voor het voetlicht. Terwijl Kees en Jacob Vlaming in de schets „De aardbeien goedkoop" snoepen van deze overheerlijke vrucht. De Bloemen van Hawaï met solozang van mej. A. Bakker en M. Kuiper was met de opkomende maan en kleding een feeëriek gezicht. Accordeonbegeleiding door Guus en refreinzang door de dames, mevr. N. Waayer-v.d. Vis en mej. M. Boogaard en F. Boogaard, terwijl Sijb Dros als Ameri kaan een Hawaii-meisje verovert. De heer Leen Kuiper met Bartje deed het natuurlijk weer geweldig. De zang van drie nummers door de dames: Zolang er dagen zijn; Een snoertje en Bye Bye Love deed het goed. Maar slechter wordt het met „De zaak Janssen". Janssen (Kees Vlaming), advocate (mej. M. Kuiper) als blijkt dat Janssen de leeuwen gevoederd heeft met zijn vrouw. Ons aller bekende Sijb. bracht met be geleiding van Guus de Amsterdam-pot pourri, maar hij versierde het nog beter als Hassan Ben Hompi, waarin hij bijge staan door de heer Goeman en de heer A. Kalf tot slot zijh vrouw (mej. A. Bak ker) beweegt, nadat zij om raad kwam vragen, voor zijn lievelingskostje te zor gen en voldoende rokerij Circus Renz gespeeld door mej. G. v.d. Vis bracht ook nog een paard ten tonele, zodat Leen zich wel even gedrongen gevoelde om voor aresseermeester te spelen De schets „De Weddenschap" was voor de zeekapitein (W. v.d. Slikke) een verloren zaak. Hoe kan het anders, als je eerst op velerlei manieren wordt belaagd door je familie (A. Kalf), welke bijgestaan door zijn riend (T. Goeman) hierin volkomen slaagt. Wie zal er kalm blijven als je het bad instapt en op punaises terecht komt? Zijn vrouw (mej. T. Boogaard) kon hierin geen verandering meer brengen. Tot slot volgde van deze revue het sluitingslied. De heer v.d. Slikke dankte de spelers oor hun amusante spel en in het bijzon der de heer Vos, die hierin zo'n groot aandeel heeft gehad. Bij de verloting won de heer v.d. Kooij de taart. Het bal met muziek van Craa- nen besloot deze voor VIOS geslaagde avond. q»iimiiii.i||^ Vraag ook RANG menthol eucalyptus. De beste bescherming tegen ons klimaat. RANG, een product van de Kingfabriekcn

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 3