K. sch. sclx. o. C.B.B.B. P« BULLETIN Nutsspaarbank -/ustèttg, De V.V.D. is de partij van die Nederlanders, die voor alles in vrijheid willen leven. ELECTROHUIS BAKKER -*☆ Beste jongens en meisjes van 3-12 jaar wanneer ben je jarig een leuke verrassing komen halen „De Snackbar", Den Burg. Taxi Garage Reij 'n Cadeautje Ver. voor Volksfeesten en Folklore Zomerprogramma 1958 H0L1ANJ? Café-Restaurant «Strandpaviljoen Den Hoorn» Steunschoenen BAKKERS IJZERHANDEL Aardappelverbouwers I„SHELL" zineb spuitmiddel (3-5 kg/ha) j Koperoxychïoride „KÖNEPROX"! „SHELL" hechter 0,1-1,6 i/ha) j Mg Fa. A. BAKKER Az., Oudeschild. SHELL \W!// Mantje's Schoenhandel Wat vóór heeft! TEXTIELHUIS ZEGEL Vrijheid van persoon, Vrijheid van bedrijf, Vrijheid van school Vrijheid om het eigen inkomen te genieten De V.V.D. strijdt voor Bezitsvorming voor iedereen, om de mensen vrij te maken VRIJ, PRACTISCH ONDERWIJS VOOR IEDEREEN, om de weg te openen tot groter levensgeluk en meer welvaart. Lagere belastingen, om iedere Nederlander meer vrijheid te geven zelf te beslissen wat hij met zijn inkomen wil doen. De toekomst is aan de vooruitstrevenden De tijd van de dwang is voorbij. De tijd van de vrijheid begint. MAAK DE V.V.D. STERK 1 Keijser Sijbr. Jacz., Hogeberg 2 Vrijdag-Keijser G., Den Burg Van der Kooi C. J„ Den Burg Bakker Joh. Jz., n.b. Den Burg Daalder Arn. Rz„ De Koog ten Cate G. J„ Den Burg Bruijn I. Den Hoorn 8 Dros Nico, Harkebuurt Jo of René Ook U kunt er van profiteren van onze moderne reparatie inrichting voor radio en T.V. Voor radio en T.V. speciaal meetapparatuur. Vakkundige en vertiouwde monteurs. Voordeel van een speciaalzaak. ERKEKOE PHI1IPS RADIO SERVICE Als je dit aan ons komt vertellen volgende week, kan je op je verjaardag De kinderen die voor 25 mei jarig zijn kunnen de verrassing gelijk halen Den Burg, Texel Telefoon 333 voor groot of klein? Dan moet U immers bij J. P. STAM zijn I 28 juni, des morgens en 's middags kinder- en volksspelen 20 uur Wezentuin 20 uur 20 uur 15 juli 22 Ie amateuravond 2e Langedijker cabaretgezelschap 29 20 uur 3e amateuravond 5 aug. 20 uur Langedijker cabaretgezelschap 7 sept Ronde van Texel Amateurs, die aan de amateuravonden wensen mede te werken, worden verzocht zich voor 1 juni a s aan te melden bij de heren A de Wilt, Schoonoord singel 41 (pa M. A. Idema), K. Mantje, Hogerstr of bij het VVV-bureau te Den Burg. „UÏINA" weidepompen de beste Uit voor raad leverbaar. Vraagt adressen van tevreden ge bruikers G. DE WIT Den Hoorn 9 Tel. 212 Hoge rentevergoe ding en gemakkelijke terugbetaling Koeerstraat 34 Den Burg Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 203 Uniek uitzicht op strand, zee. Den Helder, Razende bol (beruchte zandplaat) en voorbij varende schepen Apart restaurant met zeer goede keuken. Diner, koffietafel, verschillende slaatjes, speci aliteit Nassy Goreng Uiigebreide rijsttafel iets aparts Rijsttafel svp vooruit bestellen of even een kaartje naar „Strandpaviljoen Den Hoorn". Beleefd aanbevelend G. COEVERT Voor modicuz elegance ondcrklcdiog VAM DE SHELL WAARSCHUWINGSDIENST BOSMA, Oosterend Indien bij advertentie- opdrachten met duidelijk vermeld staat aan wie de reke ning moet worden ge zonden, kan plaatsing niet doorgaan Dit geldt vooral voor verenigingen en voor degenen die gelegen heidsadvertenties opge ven, waarin alleen een adres, maar geen naam wordt genoemd. Dir. Texelse Courant Shell's voortreffelijke middelen staan gedurende het gehele seizoen te uwer beschikking om het kwaad te bestrijden. Tegen aardappelziekte: vooral voor vroeg in het seizoen. Voor later in het seizoen I mét (5,6-8 kg ha) voor een goede phytophthora-bestrijding zowel in I het loof als in de knol. „&HELLfZestKfctty** Alle inlichtingen over phytophthora-bestrijding worden u graag en gratis verstrekt door de wederverkopers, of door SHELL NEDERLAND N.V., POSTBUS 69, 's-GRAVENHAGE Bovenstaande SHELL-stoffen steeds verkrijgbaar bij m P d* Voor de breedste en moei lijkste voeten. Ook in modekleuren. Betaal iets meer en u koopt iets goeds waar u ook inder daad op kunt lopen. Pas-Tunettc heeft een uniek Nederlands maatsystecm, waardoor iedere" Nederlandse vrouw deze figuur-verbeterende I foundations kan dragen. Kies uit de nieuwe Frans- Amcnkaansc Pas-Tunettc collectie. Onze vakkundige corsetièrc zal u gaarne adviseren. Beha met rondga tik te cups en korte maagband san/or poplin A.50 id. met voorgevormde cups 5.7S Corsei met zijsluiting en veterprettig kort model uni -satin IS.'5 met brede elastieken binnenband /2U.i0 fraaie brocné 16.' Stemt op één der kandidaten van lijst 3 i'euilletoc door H. Westenberg „Jawel, dat zou ik je wel kunnen zeg gen. Maar waarom? Denk je, dat je long ontsteking hebt?" Jo schudt het hoofd. Wel nee! Maar. Nee, zo gaat het niet! Hij moet het anders aanleggen. Hij moet het ronduit vertel len! Zelfs op gevaar af van. Nee. Nog anders - helemaal anders.... Jo gaat wat beter op zijn stoel zitten en kijkt de arts recht in de ogen. „Ik zou graag uw woord van eer willen hebben, dat u, van hetgeen dat ik met u bespreken zal, geen gebruik zult maken". Er ontspant zich iets in het gezicht van Dr. Zohagul. Maar slechts een ondeelbaar ogenblik Hij glimlacht. „Mijn woord van eer? Goed!" Hij legt zijn vlakke hand op tafel. „Ziezo, en kom er nu maar mee voor de dag". Jo knikt dankbaar. „De kwestie is deze", begint hij voorzichtig, dat een vriend, met wie hij alleen op reis is, ziek is geworden. Nogal erg ziek, hij heeft koorts en hij hoest, heeft pijn in zijn rug en in zijn borst en koude rillingen en nu opeens een heel lage temperatuur, terwijl hij nog erger is gaan hoesten: Naar huis schrijven willen ze niet En hij vindt de veranwoordelijkheid te groot om zo maar door te blijven gaan. en in Jo's ogen is een ernstige, rijpe uitdruk king gekomen. Dr. Zohagul knikt Jo wacht even of de dokter misschien iets zeggen zal en vervolgt dan veel rus tiger: Nu zou het heel gewoon zijn als ze een dokter lieten komen. maar, maar. in dit bijzondere geval kon dat niet. Zo had er voor hem niets an ders opgezeten dan zelf te komen en om raad te vragen. „Weet je, dat ik homoeopaat ben?" vraagt de dokter nu. Jo knikt. Ja, dat weet hij. En er zou toch zeker wel een middel bestaan om de pijn en de koorts ten minste zo ver beter te maken, dat.En hij haalt een pa pier tevoorschijn en zegt, dat hij alles precies heeft opgeschreven, hoe het geko men is en hoe de koorts hoger en lager geworden is. De dokter neemt het papiertje aan en bestudeert het lange poos. Jo's hart be gint weer te bonzen. Als de dokter hem de brief teruggeeft met de boodschap, dat hij met zulke onzin niets te maken wil hebben, zoals hij toch eigenlijk wel ver wachten kan, dat hij zal doen, wat dan? Naar een andere dokter gaan en het hele verhaal weer van voren af aan ver tellen? Maar dr Zohagul geeft hem de brief niet terug. Hij houdt hem met de linkerhand vast, ook terwijl hij met Jo spreekt en zo nu en dan werpt hij er een blik op, als om te vergelijken of hetgeen Jo vertelt overeenstemt met dat wat hij opgeschreven heeft. Jo geeft vrij antwoord op de vele schijnbaar onsamenhangende vragen, die de dokter hem stelt. Zijn stem is nu ze ker en duidelijk. Soms denkt hij lang na voor hij antwoordt. Dikwijls verbetert hij zichzelf: nee, dat was niet zo. nee, hij heeft zich verkeerd uitgedrukt. zo heeft hij het bedoeld. Tenslotte vraagt de dokter wanneer de zevende dag is Op zijn vingers rekent Jo. Voorzichtig zegt hij eindelijk: „Gauw!" Een tijdlang zwijgt dr. Zohagul. Dan krijgen zijn ogen een besliste uitdrukking en zegt hij vastbesloten ,,De zevende dag moet ik de patiënt zien". Jo springt op van zijn stoel. „Onmoge lijk!zegt hij ontsteld. „Ook, als de zevende dag beslissend is voor de patiënt?" En vuurrood antwoordt Jo: „Ook dan!" De dokter leunt zo ver mogelijk over zijn schrijftafel: „Durf jij dat op je te nemen?" Opeens zegt hij „je", maar Jo merkt het niet eens. Hij laat het hoofd zakken en vouwt on willekeurig zijn handen vast in elkaar. Dan zegt hij ontwijkend „Zoudt u niet eerst een recept willen schrijven? Of wilt u dat niet doen?" De dokter leunt weer achterover in zijn stoel: „Jawel, en het is niet onmogelijk, dat het dan al beter wordt. Maar als dat nu eens niet gebeurt... 7 Bedenk wel wat je doet! Het is een heel grote ver antwoording, die je op je neemt" Dat weet ik, denkt Jo, en veel beter, dan je denkt! Maar het duurt nog drie dagen voor het de zevende dag is en hardop zegt hij: „Ik zal uw telefoonnum mer opschrijven als het erger wordt zal ik u roepen. En als ik u roep, heb ik uw erewoord, dat u niets verraden zult.... ik bedoel, waar wij wonen en zo.dat is immers afgesproken, nietwaar?" „Ja, ik begrijp alles", zegt dr. Zohagul ernstig en hij schrijft een recept. „Hoe is je naam?" „Moet ik dat zeggen?" Dr. Zohagul kijkt even op: „Ik ben dokter". Maar Jo denkt aan alles. „Maar het re cept moet toch naar een apotheek. Een ogenblik kijken ze elkaar glim lachend aan. „Laten we dan maar zeggen: „Miller", zegt de dokter vriendelijk en hij schrijft al terwijl Jo opstaat en on handig zijn ronde beurs uit zijn zak te voorschijn haalt. Dr Zohagul ziet het en zegt rustig: „Dat verrekenen we een volgende keer wel, je komt immers nog eens terug, niet waar? En anders stuur je het me maar; goed? O, ja, Jo vindt alles goed. Jo is bijna tc Advertentie LM. (Kate schuur schreeuwt om Ceta-Bever Buitenbijts] gelukkig! De dokter begeleidt hem aan de melkglazen deur, de hand op Jo' schouder. Maar voor hij hem weg laat gaan, keer hij zich plotseling naar hem toe en kij! hem doordringend aan: „Zeg, ben jij ooi ziek? Je ziet er niet al te best uit. oververmoeid". Jo knippert verlegen met zijn ogen. lacht hij een beetje overmoedig. „Ik Ziek? Geen denken aan! Ik ben alleen Hij zwijgt, maar er is iets in deze lang* magere man met die zachte stem, da hem doet denken: hem zou ik graag all? willen vertellen. „Ik heb 't natuurlij! een beetje druk", is alles wat hij té» slotte zegt. De dokter knikt langzaam. „Dat komt, omdat.... omdat, ik mij vriend helemaal alleen verzorgen moe en. en.op reis is zoiets natuurlij veel moeilijker dan thuis, en ik heb no nooit.ik bedoel, zoiets moet je eigg lijk geleerd hebben. en bovendiö bovendien heb ik ook nog zoiets als beroep! Dit laatste zegt hij zeer duidelij met ernstige ogen en diepe rimpels in h« voorhoofd. „Zo, je hebt een beroep? Wat doe dan?" „Ik ben gids. Dat wil zeggen.zoie» dergelijks tenminste". Nu kijken de ogen van Dr. Zohagï ernstig. „Zoiets dergelijks betekent t onze stad meestal iets hm wat het daglicht niet verdragen ka! Weet je dat?" (Wordt vervolg

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4