accurate typiste Hypotheek 15 junivaderdag Overhemden Zelfbinders Sokken Ankiets (mousse nylon) dameskapper oppas flink of meisje vrouw Attentie Attenti De Goedkope vis bij Jan de Visman met alle soorten vis gebakken vis Jan de Visman Super regenpak Coöperatieve Boerenleenbank te Texel GESLOTEN Superkat emaille Fa FRANS ZEGEL Kz. T exels BioscoopTheatei Telefoon 27 Sénéchal de geweidigi De hel van Parijs Ph. M. Vlessing Zuiden Demonstratie Mc Cormick hooimachines F 90 A lage drukpers P B 2 S T harkkeerder- schudder en een 3 punts opgehangen sleephark. DROS SMEDERIJ tel. Eierland 229 N.V. PH. VLESSING a. Secretaresse b. Correspondente c. Telefoniste d. Adm. personeel (m. of vr.) e. Jongens Machinestiksters. De nieuwe Puch-bromfi is bij ons aangekomen B. Dros, motor- en bromfietsha De Emaillekoning maandag als reklame DRIETAL PREDIKANTEN PREKEN OP BEROEP Door de Doopsgezinde gemeente Texel is een drietal predikanten aangezocht op beroep te willen preken. Zondag a.s., dus morgen, preekt ds. Laurense uit Meppel, 29 juni ds. Heynes uit Oudebildtzijl en op 6 juli ds. Van Bilderbeek uit Bolsward. VANWAAR DIE HAAST? Herhaaldelijk wordt het nieuwe snel heidsvoorschrift voor de kom van het dorp overtreden door harder dan 50 km. te rijden voor zover het auto's of motor fietsen betreft en bromfietsen willen nogal eens harder gaan dan dertig km. De politie ziet zich genoodzaakt om z.g. autovallen op te stellen, opdat de overtreders op het matje kunnen worden geroepen. De bepaling wordt vooral overtreden op het Schilderend te Den Burg en op de'Kogerweg te Den Burg. MOTOR IN BESLAG GENOMEN Een 18-jarige bewoner van Den Hoorn werd bij controle van rijbewijzen op de bon gezet, omdat hij niet alleen het no dige document niet kon tonen hij be zat n.l. geen rijbewijs maar ook omdat er aan het voertuig, waarop hij rond- tufte, diverse technische onvolkomend heden kleefden. BROMFIETS TEGEN RIJWIEL Op het fietspad langs de Schilderweg ontstond dinsdagavond ter hoogte van de zuivelfabriek een botsing tussen de bromfietser, mej. H. Stiggelbout en de wielrijdster, mej. E. Barhorst, Gerrits- land. Mej. Barhorst liep een hersen schudding op en moest per ziekenauto naar huis worden vervoerd. De brom fiets werd zwaar beschadigd. Volgens de politie zou de wielrijdster vlak voor de botsing naar kennissen een passerende autobus hebben gewuifd en daardoor een moment niet voldoende hebben gelet op de tegenliggende brom fiets. MARINE CONTRA ESCULAAP Zaterdagavond werd de auto van de heer H. Schalkwijk, arts te Den Burg, in De Koog van achteren aangereden door een zware motor met twee mariniers be mand. De marine had niet opgemerkt, dat de autobestuurder de linker richting aanwijzer had aangezet omdat hij de Badweg in wilde. PARKEERTERREIN BURGWAL Er is begonnen met het in gereedheid brengen van een parkeerterrein aan de Burgwal (de vroegere Nieuwstraat) te Den Burg. Op dit veld heeft enige jaren een aantal attributen van de Speeltuin vereniging „De Hollebol" gestaan. Het terrein verwerd echter tot een lege, stui vende zandvlakte. Aan een parkeerter rein in het centrum van het dorp bestaat grote behoefte, wellicht kan hierdoor mede het aantal overtredingen van de parkeervoorschriften worden vermeden, want het gebeurt meer dan eens, dat wegens het niet opvolgen van de wette lijke bepalingen proces-verbaal moet worden opgemaakt. Ook schijnen velen niet te weten, dat het verboden is parkeren op minder dan tien meter van een hoek. KAPMEEUWEIEREN GERAAPT In opdracht van „Natuurmonumenten zijn ook dit seizoen en wel van 9 mei af weer kapmeeuweieren geraapt uit nesten, die op het reservaat „De Schorren" wa ren gebouwd. Een teleurstelling voor de kapmeeuw, maar een opluchting voor an dere soorten vogels, want de kapmeeuw mag niet de overhand krijgen, hij maakt toch al genoeg slachtoffers! Op 9 mei werden 990 eieren geraapt, op 12 juni 1260. In totaal zijn nu al 10.900 eieren doorgezonden aan de firma Plaatsman-Cornelisse. VANDAAG OFFICIËLE OPENING SPORTVELD DEN HOORN Het sportveld van „Zwaluwen Den Hoorn" zal hedenmiddag officiéél worden geopend door burgemeester C. de Ko r.ing. Om drie uur zal een stoet worden gevormd, bij de voormalige kaasfabriek, van gymnasten, volleyballers en veld- lopers. De Hoornder Muziekvereniging „Door Eigen Kracht" zal het geheel op luisteren. Op het nieuwe veld, dat bijzonder mooi geworden is, en omzoomd door bos zeer luw ligt, zullen genoemde sportsmen de monstreren en vandaar zal ook de veld loop starten. Het is jammer, dat wij het optreden van „De Waddenruiters" zullen missen, de benodigde hindernissen waren nog niet gereed en bovendien is de gras mat nog te jong voor het optreden met paarden. Het in de buurt gelegen terrein, waar men ook nog aan gedacht had, is voorts niet voor de ruitersport geschikt De leiding van deze sportmiddag hoopt voor dit programma-onderdeel nog tijdig een andere te kunnen inlassen. Misschien wordt er toch nog gevoetbald. Dit wordt dan waarschijnlijk ZDH 1-Texel-comb. Handbal S.V. Texel A.s. zondag spelen onze junioren en senioren de laatste wedstrijd van deze competitie. De junioren krijgen de Vlie gensvlug-junior en op bezoek (aanvang 1 uur); de Dosko dames komen het tegen onze sen. dames opnemen. Deze laatste wedstrijd begint om 2 uur. Zorgt er voor, dat we, door beide wed strijden te winnen, dit seizoen goed af sluiten. Denken we erom op tijd te komen? UURLOON VOOR „HUIZE IRENE" Het gemeentepersoneel heeft besloten een uurloon af te staan ten behoeve van de uitbreiding van „Huize Irene". Een prachtig voorbeeld. Moge dit alom navolging vinden! NAAR DE NATUURMONUMENTEN? Van de zijde van de Ver. tot Behoud van Natuurmonumenten wordt ons ver zocht belanghebbenden er op te wijzen, dat zij, die een bezoek aan een reservaat van deze vereniging willen brengen, lid van „Natuurmonumenten" moeten zijn. Toegangskaarten voor de rondleidingen zijn uitsluitend verkrijgbaar bij de heer D. Boot, opzichter, De Waal 59, tel. 169 VOETBALWEDSTRIJD TEGEN GASTEN Donderdagavond heeft een elftal, be staande uit jongens van het eiland een voetbalwedstrijd gespeeld tegen gasten uit „De Waddenparel". De Texelse jeugd won na een spannende strijd met 52. LEIDSE MARKT Op de gisteren gehouden Leidse markt werden 1400 Texelse lammeren aange voerd. De prijzen liepen van de 45, tot de 65,bij een redelijke handel V.V.V.-ZOMERPROGRAMMA Het zomerprogramma van de V.V.V. Texel" biedt weer elck wat wils. Dit jaar zullen wij worden vergast op het optreden van drie buitenlandse ensem bles: Het Deense Aarhus Kreds Orkester, ruim dertig man sterk, dat in Kerkrade zal deelnemen aan het Wereldmuziek festival, dan de Canadese Barrie Collegiate Band met niet minder dan 55 man, zodat het woekeren wordt met de muzieknisruimte in de Wezentuin en ten slotte, maar dat staat nog niet helemaal vast, zullen de de leden van de Van couver Boys Band, eveneens uit Canada, de kennismaking met Texel komen her nieuwen. Ook de Texelse verenigingen komen uiteraard weer aan bod: „De Duinkan- ters" van De Koog met „En de bossen zingen hun lied", „Sint Jan", Den Burg, met „Zakelijk bekeken", „Klein Toneel" Oudeschild, met „Schorpioenen en mil joenen". De Hilversumse toneelgroep „Het Po dium" zal de kinderen een prettige mid dag bezorgen, Frans van Leeuwen, een student uit de hoofdstad, zal de jeugd met zijn poppen amuseren. Het Koninklijk Texels Fanfare zal een concert verzorgen, terwijl ook weer be langstelling zal bestaan voor het optreden van Jan Visser's (muzikale) jeugd. Zoals gemeld zal „Folklore" twee avonden, te verzorgen door de eigen Texelse Amateurs organiseren en op haar uitnodiging komt het Langedijker Caba retgezelschap naar Texel. Voorts krijgen we uiteraard weer de traditionele bridgedrives, motorwedstrij den, een (veteranen-) voetbalwedstrijd (met V.d. Aakster, Piet Kaan en Sikkelé?) strandfeesten, lampionoptochten, wieier wedstrijden en een demonstratie met de „Joan Hodshon", de te De Cocksdorp ge stationeerde motorreddingboot. De hengelaars zullen ook dit seizoen weer naar hartelust deze zenuwsterkende sport kunnen beoefenen, zij het niet in wedstrijdverband, want het was ieder seizoen opnieuw een gesukkel met het engageren van de nodige leiding. En vrijdags draait uiteraard weer de Texel-film. Het wordt onderhand wel tijd, dat er eens een nieuwe rolprent ver schijnt. Wellicht is een (bekend) Texe laar bereid een nieuwe film te maken Dat hier iemand woont, die de capaci teiten daarvoor bezit, is onlangs wel dui delijk geworden, alleen nog de vraag „Wie zal dat betalen??" SPORTDAG RIJKS-H.B.S. De rijks h.b.s. heeft haar sportdag be paald op vrijdag 11 juli. HALVE EEUW GELEDEN In de Texelaar van zondag 14 juni 1908 lezen wij Bij Oost is men dagelijks weer druk aan het sterns poffen. Het zijn personen uit Anna Paulowna, die bezig zijn de laatste zeezwaluwen te dooden. Langs de kust ziet men nog maar een enkel voor werp. (Wat betekent dat „sterns poffen?" red.) Adv. Door opheffing der zaak uitver koop van alle soorten schoenwerk bij C. Zuidewind, Weverstraat, Den Burg. Badpaviljoen te De Koog. Dagelijks voor het publiek geopend. Aanbevelend, Flens. TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. C. Kaan, Ruygweg 101 Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zend' ons bericht en wij komen U thuis bezoeken.- Te k. gevr. goede meisjesfiets 7 jaar, moet nog netjes zijn b. Bakker, Kogerweg 9, Den 3urg Te k. 'n goed onderh. damesfiets. Bakkerij K. Beu ving, Den Burg Te k z. ga.n. witte Nijma pumps, schoenen gr. m. 8,5 M. Bak ker, Warmoesstr. 5 Jon gensfiets te k gevr. Leeftijd 11 jaar. J. v. Dijk, Peperstr. 34, Oosterend Te k.z g a n. kinderw. en gevr nette wan delwagen. Pieter van Cuyck- str. 2 Jonge konijnen te k W. Dijt, Schoonoordweg 20 Te k. een brommer merk „Puch" '57 pr. Singel 371 Q Tel. 560 Gev. 2e pinkster dag een bril. Casino—Te k, gevr. gebruikte Buta-gas lam pen (verlichting)en leidingen. C. Handgraaf, Eierl. Tel. 262 Te k. een2-pijps maaima- chine i.pr.st C. A Witte Zd Haffel Te k. 6 platen en twee randen voor crocus 1 H. de Vries, Den Hoorn 128 Te koop 90 jonge kippen rood met wit, 4 maanden oud Schildereinde 84 - Te koop wandelwagentje. Weverstraat 51 Zo de Here wil, hopen Wop Kuipers en Mieke Scholten dinsdag 24 juni 1958 in het huwelijk te treden des middags 12 uur ten stad huize van Amsterdam. Kerkelijke bevestiging om uur in de Pniëlkerk te Amsterdam-W, door de weleerw. heer Ds. F. J. Scholten, Geref Pred. te Oosterend (Texel) Gelegenheid totgelukwen sen te Oosterend, pastorie Geref kerk 17 juni 'sav 8—9,30 uur en na de kerk dienst Amsterdam Oosterend Juni 1958 Enige kennisgeving v Texel. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Pieter (Peter) G Flens—van Liere H Flens Joy en Mieke Eierland E 61, Texel 10 juni 1958 Met blijdschap en dank aan God geven wij kennis van de geboorte van onze dochter Anna Maria (Ria) A Kamstra- Bekkei R Kamstra jeugdhotel „De Zilvermeeuw- De Koog. Texel, 10 luni 1958 Met spoed gevraagd tevens voor licht admini stratief werk en aannemen telefoon. Goed salaris Aanmelden hij Langeveld De Rooij n.v Parkstraat 10, Den Burg beschikbaar tegen 4'/2 °/0 Gemakkelijke regeling Brieven onder no 1123 bureau van dit blad. Mede namens onze kin deren betuigen wij onze hartelijke dank voor de grote belangstelling bij de herdenking van ons 40-j huwelijk Bijzonder danken wij bestuur en leden van de bejaardensociëteit S Zijm j M. Zijm— van Heerwaarden Molenstraat 1, Den Burg Gevraagd van 19—26 juli voor 2 personen pension of kamer met keukengebruik Buter, Torenlaan 13, Bussum Voor uw hartelijke blij ken van medeleven en deelneming, ondervonden na het overlijden van onze lieve DUJA betuigen wij u onze op rechte dank P. de Jong M de Jong- Koorn Marjan Amsterdam-W Juni 958 Woubruggestraat 32 1 Met blijdschap geven wij kennis van de geboort van onze dochter en zusje Maartje Geertruida (Maaike) T Knol—Kikkert Knol Arie De Cocksdorp 25 10 juni 1958 Door overstelpende deel neming is het ons niet mogelijk ieder p rsoonlijk te danken Langs deze weg zeggen wij daarom dan' voor het hartelijk mede leven tijdens de langdurige ziekte en bij het overlijden van onze innig geliefde vrouw, dochter, zuster schoonzuster en tante Mw N Witvliet Brouwer Inzonderheid oprecht dank aan dokter Elias voor zijn jarenlange onvermoeide zorgen, aan Ds, van Reij endam voor zijn gevoel volle woorden en zuster Kreumer voor haar liefde rijke verpleging Dank tevens aan de leden va het zangkoor en aan de dragers voor hun vrienden dierst. Uit aller naam Witvliet Pz. Den Burg, juni 1958 PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 9,30 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Extra coll. voor noodlijdende kerken Den Hoorn 10 uur Ds. Van Rhijn Extra collecte voor restauratiefonds Na de dienst notabelverkiezing. 12 uur bijeenkomst in de pastorie van de deelnemers aan de brommertocht De Koog 19.30 uur Eerw. heer Veldhuis De Waal 10 uur Eerw. heer Veldhuis Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Oudeschild 11 uur Ds. Van Reijendam GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds. Rutgers Bediening Heilig Avondmaal 19.30 uur Ds. Rutgers, Anna Paulowna Bed. Heilig Avondm. en Dankzegging Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Onderh. Art. 31 K.O.) Dorpshuis Den Burg Den Burg 10.15 en 3 uur Ds. J. Keizer van Brouwershaven V.m. Bevestiging van een ambtsdrager DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur ds. Laurense, Meppel Oosterend 11 uur Ds. Laurense Woensdag 18 juni Zusterkring Oudeschild Met vreugde en' dank baarheid geven wij u ken nis van de geboorte van onze zoon Chris Christolfel Clemens A C Bakker—Bakker M. Bakker Weverstraat 13, 10-6-'58 Algemene kennisgeving Heden overleed onze lieve broer Koendert Hoogerheide in de ouderdom van 79 jaar Namens de lam P. Hoogerheide Kzn E Hoogerheide Kd. Oudeschild 136, 12 juni 1958 De begrafenis zal plaats hebben maandagmiddag 2 uur op de Oudeschil der begaafplaats. Zendt vroegtijdig Uw advertenties in IMtlOlhUl Ook uw reklame en drukwerk wordt door ons huis aan huis bezorgd. Jac. de Vries, Schoonoordsingel 12 De heer A Smit maakt bekend dat hij vanaf heden ook is gevestigd als Beleefd aanbevelend SMIT. De Cocksdorp 6 Dames- en herenkapper tel. te ber onder no 253 De Cocksdorp. GEVRAAGD in de eerstkomende weken oor de kinderen geduren de de middaguren H. I Keijser, Molenbuurt W 39a Strandhotel De Koog vra'gt voor alle voorkomende werkzaamheden. A.s Maandag en voortaan iedere week staan wjj de markt te Den Burg zo uit IJntuiden tegen ongekend lage prijzen O.a. dikke schar, bot en wijting 2 kg f t,— Mi schol en panharing 1,5 kg f 1,— Kabeljauw vers en graatlous f 0,85 per 500 gram Verse sche f 0,40 per 50'J gram. Dikke blanke stoolpaling per 500 gram, enz. Onze in de Delltse slaolie Nooit heeft U ze zo heerlijk geproefd Schelvts.st en lekkerbekjes graatloos 0,25 per stuk. Geb bokl 3 a 0,50 Zoute haring (nieuwe), zure haringen) haring in het zuur 3 a 0,50 Gest. makreel bole 0,25. Strobokking 2 a 0,25, Dikke blanke gr I); meerpaling 1 50 per 250 gr. Bosje ger paling3t f I,—. Alles beslist eerste kwaliteit en zeldz lekker. Huismoeders doe uw voordeel. maandag op de markt te Den I Het allerbeste plastic pak Zeer sterk, soepel, water dicht. naadloos model Geen onderhoud f 40,— Zuidwester gratis P VROEGOP, St Panera? Maandags op de markt. Woensdag 18 juni is ons kantoor de gehele dag met koelst foren Keukenuitzet f 157,50 Ivoor met groene grepen of zwa t-creme met tomaatrode grepen Serveerset 5 x I is 8 f 69,— Het staat in onze etalage op de Groeneplaats Zaterdag 8 uur Zondagmiddag k uur Uitbundige vrolijkheid Fernandel in grootste rol van zijn carrière Fernandel als legionair, Fernandel als Clochard. Fernandel als gangster, Fernand als minnaar, Fernandel als de manvani wereld De pers schreefFernandel op zijn k in vermakelijke klucht. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN. Deze zondag zijn er geen kaartjes van'Oct Zondag en maandag 8 uur brengen wij een menselijk document, van begin tot einde weet te boeien: De voddenrapers van Abbé Pierre De ongelooflijk indrukwekkende geschi denis van mensen aan de zelfkant der samenleving, een brok realiteit,waai men meeleeft als was men er zelf I betrokken. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. en Annemie v. geven hierbij kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op donder dag 3 juli a s des voor middags 11,30 uur ten stadhuize te Amsterdam. Kerkelijke inzegening zal plaatsvinden om 13,15 uur in de Synagoge, Jacob Obrechtslraat, Amsterdam Zuid. Receptie van 15,30—17,30 uur in hotel de I' Europe, Doelenstraat, Amsterdam Den Burg, Texel Hoofdstraat 204, Hoogeveen. Voor de vele blijken van belangstelling op 30 mei j I. ondervonden, betuigen wij hiermede onze hartelij ke dank. Jac. v. Heerwaarden A v. Heerwaarden du Porto Zwaanstraat 7 op woensdig 18 juni met de machine zowel voor paard als tractor. Tijd en plaats van de demonstratie worden maandag op de mark) en woensdag in de krant bekend gemaakt. Kantoor Den Burg, Texel vraagt voor spoedige indiensttreding (min opl. mulo) voor fabriekswerkzaamheden Aanmelden Kantoor Gravenstraat 15 Zag U ooit een bromfiets met zovele voordtl Geforceerde motorkoeling Voor en achter volnaafremmen Voor en achter steekassen Geheel gesloten kettingkast -Grote tank (inhoud 5,5 liter) Voor en achter diepe spatborden Twee extra gereedschapstrommels onder bagagedrager Zware telescoopvering voor en achter Prijs f 695.- mclusief alle accessoires Zeer aantrekkelijke crediet-iervic* Eierland Tel. 233 komt maandag weer met zijn bekend' sortering en als altijd de laagste prijz" Plastic emmer 81. met maatverdeling I,® Zwaar plastic pedaalemmer geen 12,95 maar 8 3 pits petroleumstel met kleine emaillefoutjes 18.45 nu 7,ï Creme melkbeker B keus slechts M brood- of vleesschaa! nu voorO.» Dus maandag naar De Emaillekoning

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2