Onze vroede vaderen voetbalden voor Fonds Uitbreiding Huize Irene Jo of René re mest Steunt Irene", „Bezoekt de voetbalwedstrijd!" zo stond er op de grote borden, die meegevoerd werden in de stoet, welke door Den Burg trok. Ook nu was de band van „Margaretha Sinclair" weer aanwezig om voor de nodige tamtam te zorgen. Bravo! De voetbalwedstrijd Vroedschap Onderwijzers en geestelijken is een groot succes geworden. Het fonds „Uitbreiding Huize Irene" is door de, tijdens de pauze gehouden collecte met het mooie bedrag van 130,71 versterkt. De wedstrijd zelf eindigde in een 44 gelijk spel. Het publiek heeft zich volop kunnen amuseren De band van de Margaretha-Sinclair- groep, die 's morgens reeds in touw was geweest ter gelegenheid van het huwelijk van mej. Door Witte met de heer Boo gaard maakte 's avonds een rondgang door Den Burg. Er werden twee grote borden meegevoerd, waarop de aandacht gevestigd werd op de grote wedstrijd; „Bezoekt de voetbalwedstrijd, steunt „Irene" was erop gezet. Honderden belangstellenden, vooral de jeugd was rijk vertegenwoordigd, woon den de match bij. Nadat een leger van fotografen de elf tallen had vereeuwigd en close-ups van een enkele speler had gemaakt, verrichtte burgemeester C. de Koning de aftrap, waarna terstond de strijd ontbrandde. De Vroedschap speelde in wit shirt en zwarte broek, de onderwijzers en geestelijkheid vertegenwoordigd door de prima keepende Oosterender Ds. Scholte wa ren in rood shirt en zwarte broek. Van meet af aan werd er verwoed om het be zit van het bruine monster gevochten. De oudste speler was de heer K. Beumkes, raadslid, die volgende maand 65 jaar wordt, maar toch nog behoorlijk kon schieten. De heer Adr. St. heeft zijn lier extra gespannen en bezingt de wedstrijd in een fijn genuanceerde poëzie: Onderwijzers en eén geestelijke, De vroedschap, Beemsterboer en Poel, Holde, schopte, zweette, zwoegde, Moeizaam zich, van doel tot doel. De geestelijkheid was Ds. Scholten, Lang gebroekt en zwart getruid, Met de pet op grijze lokken, Hield hij ze er heel best uit. Hiteco vol schijnbeweging, Vuurde z'n achterhoede aan, En met de rust keek onze vroedschap. Tegen een achterstandje aan. Voor de rust, een prachtig doelpunt, Eensgezind trok men ten strijd, Wassenaar scoort het eerste goaltje Daalder vond het meer dan tijd. Na de thee een frisse vroedschap. Nog alle elf, ik heb ze geteld. Roeper sprong als 'n adspirantje Zwervend over bal en veld. Beumkes spurtte, een harde schuiver, Nummer twee lag in het net, Vier-twee voor de onderwijzers, Poel die lichtte eens z'n pet, Van der Vis, Merkx en De Grave, gaven zich ten voeten uit, En werd Peetoom weer gevaarlijk, Was er Ten Cate met z'n fluit. Het derde doelpunt van de vroedschap, Een juweel van Beemsterboer, Gelijk, dat wordt een hele toer. Maar gelukkig ziet Ten Cate, Een overtreding moet gestraft. De zwoegende secretaris Heeft hem er keurig ingepaft. Hoe Dros en Vlaming duelleerden, Met Peetoom, Molleman, V.d. Eijk, Ten Cate zorgde met z'n fluitje, Dat de stand nu bleef gelijk. Vierenveertig stijve kuiten. Was dit voetbalresultaat! Honderddertig harde guldens, Voor „Irene" opgehaald! Hulde voor deez' onderwijzers. En die éne dominee Hulde ook voor Tessels vroedschap, En ook voor die and're twee. Adr. St. Er deden zich tijdens de wedstrijd geen incidenten voor. De heer Wassenaar voelde zich tot veler verwondering uitstekend thuis op de rechtervleugel, terwijl de heer J. Daalder, zowel naar rechts als naar links uitvallen deed, maar altijd voor (naar) het goede doel! Wethouder Roeper was als reservespeler opgesteld geweest, maar doordat de heer J. Zwan wegens familie omstandigheden niet kon meedoen, was WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE 21 DE KOSTBARE TAND van Kolos, de olifant, blijft nog veilig verborgen in de holle speelboom. Die tand is Sambo's spaarbankboekje. Hij droomt wel eens er dit of dat voor te kopen, maar dan wacht hij nog even, omdat hij misschien iets anders nog beter kan gebruiken. Voor de handelskaravaan verder trekt is er nog een afscheidsfeest. Geen wonder, dat die Aboel-Hassan zo dik wordt, die trekt maar in zijn hangmat van het ene feest naar het andere, wat een leventje. Dorps hoofd is ook wel fijn, denkt Sambo. Dat zou hij eigenlijk best kunnen worden. Het opperhoofd is al heel erg oud en zo dik 'euilletoo door H. Westenberg 74. Helga lacht zachtjes. Het is of ze Jo hoort spreken! Die zou precies op dezelf de manier zoiets kunnen vragen! „Mij niet, denk ik, mijnheer Brackwieser! Ik zou stellig helemaal beter worden van zulk nieuws. Maar ik geloof, dat ik van heel ander hout gesneden ben, dan uw vrouw, en als ik het eerlijk zeggen mag, lijkt het mij het verstandigst, dat u haar heel voorzichtig en diplomatiek op alles langzaam voorbereidt. Thomas Brackwieser trekt 'n angstig gezicht. Diplomatiek voorbereiden, ook dat nog! Hij had zich voorgesteld met deze mooie vrouw en zijn zwager nu da delijk naar boven te gaan om alles on middellijk te vertellen en hij weet zeker, dat hij zelf, als hij in haar plaats in bed zou liggen, van plezier alleen helemaal gezond zou worden en hij kan nog niet begrijpen waarom dat met Tine eigenlijk niet zou gaan. Maar per slot van rekening kan hij alles in de wereld ook niet be grijpen, nietwaar? En hij knikt toegeef lijk en zijn blauwe ogen, de ogen van Jo, weerspiegelen niets anders dan goedhar tigheid en trouw. Goed dan, hij zal alleen naar Tine toegaan. Hij zal haar zachtjes over haar hoofd strelen, beginnen met over het weer en oergelijke ongevaarlijke dingen te praten en hij zal zacht, heel zacht spreken en heel voorzichtig zal hij dan eigenlijk dat hij vast wel gauw zal ploffen. En zo nen heeft hij niet, wel een dochter. een erg aardige dochter. Daar zou Sambo vroeger zelfs niet aan durven denken, mac nu voelt hij zich al een beetje met Panko en zijn nieuw zwaard en het ivoor. Alle dagen trekt hij met Panko het bos in. Vaak gaan er ook een paar vrinden mee om de buit te dragen en de huiden willen ze ook wel voor hem opspannen en drogen omdat Sambo zo best voor de hap- hap zorgt. Als Aboel Hassan weer verwacht wordt is Sambo een grote, sterke kerel geworden. Nu kan hij het wel wagen het het gesprek op zijn zuster brengen en dat hij een heel oud portretje van haar ge- vonden heeft, en dat zij misschien wel kinderen heeft gehaden over de jon gen zal hij bijzonder praten, en dat hij zo'n idee heeft, dat ze nu toch wel gauw op het spoor zullen zijn, ja, Tineke, heus en het moet hem dit keer gelukken alleen aan Tine te denken en alleen dat gene te zeggen en te doen wat goed voor haar is. „En jullie?" vraagt hij. „Jullie gaan nu toch niet dadelijk weer weg? Je kunt nu toch beter op het telefoongesprek wach ten! En Hans, jij weet wel wat je tegen hem zeggen moet: je hebt mijn volmacht om te doen wat je wilt; en de uwe zeker ook, madame? Hij schijnt immers best met de jongen te kunnen opschieten en van de moderne opvoeding schijnt hij ook verstand te hebben! En drinken jullie in die tijd wat! In de kelder is nog uitste kende Bourgogne, haal hem naar boven, Hans! en er staat nog wel wat zoetigheid in het buffet bedienen jullie je zelf, alsjeblieft!" Dank je, knikken ze alletwee: „We zullen het wel doenmaar ze blijven onbeweeglijk zitten en kijken elkaar aan met een eigenaardige blik in de ogen. Wat hebben die twee? denkt Tom, ter wijl hij naar boven gaat.maar plotse ling blijft hij staan en raakt met zijn wijsvinger zijn voorhoofd aan. Natuurlijk: Nu weet hij waarom die twee beneden zo vreemd gekeken hebben! Om deze tijd presenteer je toch geen Bourgogne en zoetigheden? Het is dadelijk acht uur dan verlangt iemand naar een behoorlijk REISVERENIGING OOSTEREND OP STAP Dinsdag 10 juli j.l. heeft Reisvereniging Oosterend dan weer zijn tweedaagse trip gehouden. Voor de Reisvereniging een jaarlijks festijn, dat met de eerste boot een aanvang nam. Met 66 leden in drie TESO-bussen, werd in Oosterend gestart. In Amsterdam stond de koffie met ge bak als versterking klaar Vandaar over Utrecht naar Driebergen, waar een be zoek werd gebracht aan het Automuseum. De eerste modellen van de jaren 1899- 1912 trokken natuurlijk grote belangstel ling evenals de buitenlandse producten uit die tijd. Trouwens, ook de andere vervoersmiddelen waren wel even de moeite van het bekijken waard. In Drie bergen werd de inwendige mens ver sterkt met het laatste Texelse brood, waarna de tocht werd voortgezet met als volgende pleisterplaats 's Hertogenbosch, waar de St. Jan werd bezichtigd. De hiervoor aanwezige gids gaf op vele din gen enz. een prachtige, voor iedereen be grijpelijke toelichting, terwijl de massale grootte aller bewondering afdwong. De volgende bezienswaardigheid betrof nu de Sprookjestuin in Kaatsheuvel, waar de levende voorstellingen door een ieder vol bewondering werd bekeken, terwijl de leden natuurlijk om beurten de verschil lende bewegingen, muziek enz. in werk wilden stellen. Het was werkelijk sprook jesachtig. Terug naar Den Bosch werd in „Het Hof van Brabant" gedineerd en nadien werd een ieder naar zijn of haar nacht verblijf verwezen om na enige verfrissing uiteindelijk met een groepje tot het mid dernachtelijk uur genoten te hebben van kostelijke muziek in „De Postzegel". Spannend werd het nog even onder het diner toen er telefoon van Texel was. Een ieder slaakte een zucht van verlichting toen bleek dat er telefonisch werd be dankt door mevr. Kuiper-Bruin voor de aangeboden fruitmand, welke als blijk van medeleven voor de ziekte van de heer M. Kuiper op deze dag was bezorgd. Na een verkwikkende nachtrust was natuurlijk de Bossche markt een bezoek waard, terwijl de mannen natuurlijk de veemarkt met een bezoek vereerden. Dit werd schijnbaar zeer kritisch gedaan, want zij lieten zich een half uur te laat weer bij de rest van het gezelschap te rugzien, wat feitelijk gezien voor het reis programma uit den boze is. Na dit oponthoud was het mogelijk te starten en ging het richting Gorinchem, waar per boot slot „Loevestein" werd be zichtigd, waarna een rondvaart over de rivieren volgde. Al met al een flinke boottocht. De koffietafel werd in Hotel „De Beurs" alle eer aangedaan. De gebruike- ae heer Roeper bereid gevonden in sport tenue tot activiteit te komen. Wel, hij heeft eveneens een pluim verdiend. Over het verloop van de strijd zullen wij verder niet in détails treden, maar wij nemen aan, dat wethouder Hin heeft staan te popelen om mee te doen, maar niemand viel uit. Tot de de laatste fluit- stoot van scheidsrechter Ten Cate bleef men op de benen. kostbare ivoor uit de schuilplaats te ha len en te ruilen voor alles wat hijen zij maar kunnen wensen. Zo stapt hij het dorp binnen met die reusachtige slagtand op zijn schouder en gaat naar de stapel bontvellen waar Panko op past. Ze dringen om hem heen en juichen dat hij helemaal alleen een olifant verslagen heeft en dus maar met de dochter van het opperhoofd moet trouwen en hem later opvolgen Sambo pruttelt niet tegen, want hij heeft al ontdekt dat ze elkaar erg aardig vinden. Hoe dat afloopt horen we misschien later. Nu reizen we eerst met het ivoor naar de Rode Zee. avondmaal. hij zal dadelijk teruggaan en vragen of mevrouw Frank wil blijven souperen. Hij keert zich om en opent heel toevallig, zachtjes de deur steekt zijn hoofd tussen de twee kelims, die er voor hangen, wil iets zeggen.... maar doet liet niet, integendeel, zo vlug als hij kan trekt hij zijn hoofd weer terug en sluit de deur nog zachter dan hij ze geopend heeft. Op zijn tenen gaat hij naar boven. Dus zó staat het? Het is werkelijk te erg voor hem, dat hij ook dat nog niet aan Leotine mag zeggen! „MAMMIE. „Stil Jo! Je mag niet zoveel praten! Gorgel liever nog eens!" Joachim, een dikke doek om zijn hals, draait met moeite zijn hoofd naar Helga toe. „Nu ben ik zo lang van u weg ge weest en nu mag ik niet eens praten". Zuchtend staat Helga van haar stoel bij het raam op, en loopt naar het bed. Jo kijkt haar met smekende ogen aan, maar Helga streelt zijn borstelige blonde pruik. „Als je niet stil wilt zijn, moet ik uit de kamer gaan, Jo!" Maar Jo is niet bang voor dreigementen, hij lacht vrolijk: „Ja, dat doet u toch niet, mammie! Wed den, dat u het niet doet?" Met een hulpeloos gebaar gaat Helga nu op de rand van het bed zitten en strijkt zijn verwarde haren verder uit zijn gezicht. Hij heeft immers gelijk, de kwajongen! Voor geen geld zou zij de kamer uitgaan. Niemand weet immers hoe gelukkig zij is, dat zij hem weer te rug heeft! Al heeft hij dan honderdmaal een stevige keelontsteking mee naar lijke toespraak bij deze laatste gezamen lijke maaltijd bleef natuurlijk niet ach terwege en de voorzitter memoreerde allereerst deze 10e reis en het 10-jarig bestaan der reisvereniging en kon niet anders zeggen, dan dat ook nu weer een fantastisch fijne reis in de annalen van de reisvereniging Oosterend vastgelegd kon worden. Nog altijd moeten wij onze oprichter, de heer H. Dop, hiervoor dankbaar blijven, want door dit initiatief is ons succesvol reizen mogelijk gewor den. Dat bij de reisvereniging alles naar wens blijkt te zijn, blijkt wel uit de sa menstelling van het bestuur, want de be stuursleden, de heer Jb. Visman, voorz., de heer W. Witte Czn., secr.-penn., en ae heer H. Dop, bode-bestuurslid, zijn reeds 10 jaar in deze functies werkzaam. De voorzitter verwachtte van de nieuwe leden, die deze reis nu mee konden ma ken, dat zij ook trouwe leden van de ver eniging zouden worden, zoals ook de le den waren, die in het afgelopen jaar van ons heen gingen. Een toepasselijk rokertje na deze maal tijd ontbrak natuurlijk niet en hiervoor had Sigarenmagazijn „De Luifel" weer eens voortreffelijk gezorgd, terwijl een toepasselijk gedicht er een feestelijk ge heel van maakte. Namens de leden dankte mevr. Keijzer voor de zorgen, welke het bestuur weer aan deze reis had besteed, terwijl zij ook nog even memoreerde de ontvangen attentie van het vorige jaar, toen zij door ziekte verhinderd was om met de reis vereniging Oosterend op reis te gaan. Namens WV Gorichem sprak mevr. Mulder een felicitatie uit voor het 910- jarig bestaan van de reisvereniging en sprak de wens uit, dat zij reisvereniging Oosterend nog eens in Gorinchem zou ontmoeten. Bij al deze toespraken werd natuurlijk niet vergeten, dat onze TESO- chauffeurs J. Bruin, J. Koegelberg en C. Duinker een groot aandeel in deze reis hebben, wat hun ook geheel is toever trouwd, want na Gorinchem bracht dit drietal de reisvereniging via Alkmaar, waar nog even koffie werd gedronken, weer veilig in Oosterend terug. Het waren twee volle genotvolle dagen. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 16 juni 1958: 1800 lammeren 4357, handel matig; 30 biggen 4555; 10 nuchtere kalveren 40—60. DIENSTPLICHT Uitspraken inzake vrijstelling De burgemeester van Texel brengt ter algemene kennis, dat de minister van oorlog omtrent vrijstelling van dienst als gewoon dienstplichtige de volgende uitspraken heeft gedaan: Johan Pieter Dros, lichting 1958. Aanvrage om vrijstelling wegens per soonlijke onmisbaarheid afgewezen, bij beschikking van 27 mei 1958, 38 10 07 073. Martinus Nicolaas Groot, lichting 1957. Aanvrage om vrijstelling wegens per soonlijke onmisbaarheid afgewezen, bij beschikking van 29 mei 1958, 37 10 20 128. Cornelis Jan Paagman, lichting 1958. Aanvrage om vrijstelling wegens per soonlijke onmisbaarheid afgewezen, bij beschikking van 7 juni 1958, 38 09 10 299. Max van de Kerkhof, lichting 1959. Voorgoed vrijstelling verleend wegens broederdienst, bij beschikking 4 juni 1958, 39 10 25 2TO. Tegen elke omtrent vrijstelling gedane uitspraak kan iedere belang hebbende uiterlijk de tiende dag na de dag waarop de uitspraak ter algemene kennis is gebracht, in be roep komen. Indien de ingeschrevene, wie de uitspraak geldt, buiten Neder land verblijft, kan, voor zover het-'door aeze in te stellen beroep betreft, mei overschrijding van de termijn van tien iagen genoegen worden genomen. Zo lang omtrent zodanige overschrijding geen beslissing is genomen, wordt de uitspraak na het verloop van de termijn van tien dagen als onherroepelijk be schouwd. Het tot Hare Majesteit de Koningin te -ichten beroepsohntt moet rnet redenen omkleed zijn en worden ingeleverd op afri militaire zaken van de secretarie de zer eemeente De Koningin beslist op het beroep bij een met redenen omkleed besluit, nadat de raad van state is gehoord. Texel, 12 juni 1958. De burgemeester voornoemd, C. DE KONING huis gebracht! Jo ligt met half dichtgeknepen ogen te genieten van het zachte bed, de warme kamer en de nabijheid van „mam mie"! Er zijn hier geen spinnen in iedere hoek van de kamer en hij hoeft maar één ding te zeggen en er staat al een heerlijk glas citroenlimonade of een warme kop bouillon voor zijn neus alles ruikt zo schoon en fris; het linnen van het bed, de kamer zelf.als hij opkijkt, ziet hij de ogen van zijn moeder. Zij glimlachen allebei. Jo stopt zijn hoofd dieper in het kussen en vraagt op schorre toon: „Zeg mammie, vindt u het eigenlijk 'n erg grote overwinning, dat wij terugge komen zijn?" Hij trekt op zijn oude ma nier zijn sproetneus omhoog en kijkt haar half beschaamd en half onzeker aan. Precies zijn oom Thomas, denkt Helga geamuseerd. Maar dan schudt zij het hoofd. „Geen kwestie van, jongen! Waar om zouden we het een overwinning vin den? Je weet niet half hoe zenuwachtig ik was, voor het telefoongesprek kwam! Ik was steeds bang, dat je je misschien toch nog bedacht zou hebben en niet opbellen! Maar oom Hans geloofde zo zeker in je! Jo heeft beloofd, dat hij zal opbellen, zei hij steeds, dus zal hij op bellen. Nou, en later heb je het ook ge daan En toen was ik pas gerust. Maar je hebt wel heel laat pas opgebeld, Jo, waarom heb je eigenlijk zo laat gebeld? Wilde je ons nog een beetje in ongerust heid laten?" Behaaglijk vouwt Jo zijn handen onder het zachte kussen samen en strekt zich languit onder de warme deken. „Nee, R.K. MIDDENSTAND JUBILEERT De afdeling Texel van de r.-k. Midden, standsvereniging hoopt op zondag 22 juni a.s. zijn zilveren jubileum te vieren. De feestdag wordt begonnen met een plech tige H. Mis in de Kerk van de Heilige Joannes de Dooper te Den Burg, waarna in Hotel „De Zwaan" een gemeenschap, pelijk ontbijt zal worden gehouden. Om half één volgt een receptie in Hotel „De Lindeboom-Texel", waar 's avonds eec bont programma wordt verzorgd door het Langedijker Cabaretgezelschap. BROMFIETSER REMDE TE LAAT Twee jongens op een bromfiets waren cp weg naar de boot (einddoel Amster dam), toen zij op het hoekje voor een van rechts komende wielrijdster moesten uit wijken. Ze namen de wijk naar het pand van sigarenhandel M. Moojen: de brom mer botste tegen de deur, die met een harde slag open ging. Wonder boven wonder bleef de ruit heel, terwijl de bromfiets zelf maar ge ringe schade opliep. De berijders kwamen met de schrik vrij. KLEUTERS IN SLUFTERVALLEI De leerlingen van de Nutskleuterschool hebben gistermiddag een bezoek gebracht aan „De Sluftervallei", waar zij door de fam. Reuvers en Van der Linde hartelijk werden onthaald. De trip ontstond na 'n uitnodiging van genoemde families, wier kroost sinds geruime tijd met groot ple zier deze kleuterschool heeft bezocht. Uii dank voor het aangenaam verpozen al daar werd de gehele school tot een be zoek aan het Hoge Noorden uitgenodigd De jeugd heeft vooral het hart opge haald in het zwembad, dat in de duinen ligt en een speciale kinderafdeling rijk is. SPORTDAG U.L.O. De sportdag van de ulo is bepaald op dinsdag 15 juli a.s. WEDSTRIJD VOOR „IRENE" Een voetbalelftal van de TEM gaai binnenkort spelen tegen een ploeg vac Dros' Autocentrale. In de pauze collecte ten bate van „Uitbreiding Huize Irene". VLIELAND HEEFT GOED VOORSEIZOEN Het voorseizoen op Vlieland is vnj goed. De meer dan honderd zomerhuisjes zijn allen bewoond, terwijl ook al eer. groot aantal verhuurders van gemeubi leerde kamers gasten heeft. Verschillende hotels en pensions hebben reeds een vrij groot aantal gasten. Sedert de pinkster- dagen zetten ongeveer 5000 gasten voel aan Vlielands wal. GESLAAGD Oosterend. Onze plaatsgenoot, df heer Jac. Mulder, is dezer dagen ge slaagd voor Radio-Technicus N.R.G., nii een voor hem succesvolle opleiding op dei Philips Bedrijfsschool. 50-JARIG HUWELIJKSFEEST Zondag a.s. zal in Oosterend het echt paar C. P. Witte en G. Witte-Barhorst zijn 50-jarig huwelijk herdenken in de r.-k. pastorie te Oosterend. Wij wensen dit gouden echtpaar een genoeglijke dag en komen nog nader terug op dit goudec festijn voor de zo welbekende Kees de Wit van Oosterend CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag, consultatiebureau De eerstvolgende zitting van het con sultatiebureau voor zuigelingen wordt gehouden op woensdag 18 juni a.s. en wel voor de baby's uit Den Burg, uit wijk B en uit Oudeschild. S.V.O.-nieuws Donderdag (morgen) houdt S.V.O. haar jaarvergadering in de o.l. school, aan vang 8 uur. Er zijn enkele belangrijke punten te bespreken. Wij hopen dus, dal alle leden aanwezig zijn. Zondag a.s. wordt in Oosterend eet voetbaltoernooi gehouden, dat evenals vorig jaar ook nu weer georganiseerd wordt door H.S.T. uit Amsterdam. De aanvang is vastgesteld op 12 uur. Het programma is nog niet aan om bekend, maar dat zal zaterdag wel in de Courant staan. Om 2.30 uur speelt eeo adsp.-comb. van Texel tegen de adsp van Oosterend. dat wilde ik niet. Ik had trouwens niel eens tijd om daaraan te denken. We had den immers zo ontzettend veel te doen ik en de dokter. „Jij en de dokter? De dokter en jij be doel je zeker?" „Nou goed de dokter en ik dan! Toei hij met zijn onderzoek klaar was, was he al zo laat. En toen hij daarna een zieken auto had laten komen en René had later vervoeren. René, och die idioot! Ho< die brulde en tekeer is gegaan, kunt l zich niet voorstellen. En daardoor is hi; weer zieker geworden, natuurlijk, er weet u, wat hij in de auto tegen mij ge zegd heeft? Verrader! Ja, verrader, heef hij tegen mij gezegd. Maar als hij weel beter is, zal ik hem wel eens duidelij) maken, wat een verantwoording ik op m' had en dat ik niet anders heb kunne! doen. Ik zou een verrader geweest zijl als ik alleen, zonder hem, verder getrok ken was. Dat had ik toch ook kunne! doen, nietwaar?" „Ja, Jo, maar ook Hans had je immeïi aangeraden. „Ja, dat weet ik.... wees maar stil mammie! Maar dokter Zohagul heeft ooi gezegd, dat je nooit maar eenvoudig moe doen wat iemand je raadt, al is die raat ook nog zo verstandig, je moet altijd zei ook nog overdenken wat het beste is Ei dat heb ik ook gedaan. De hele weg me René in de ziekenwagen heb ik gedach wat het beste was. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4