Volksfeesten in oude tijden Komt U ook slaapruimte tekort ULO-SCHOOL Ouders en belangstellenden worden op donderdag 10 juli dus morgen van half 2 tot half 4 in de gelegenheid gesteld in een der lokalen van de school de door de leerlingen vervaardigde handwerken en tekeningen te bezichtigen. „RITMISCHE EILANDERS" UITGEBREID De band „De Ritmische Eilanders", welke balavonden verzorgt, is uitgebreid met de guitarist-zanger Koos van Selm uit Soest. Koos zal zijn medewerking ver lenen gedurende zijn vakantie, welke tijd hij zeer nuttig besteedt, want overdag is hij belast met het innen van parkeergel- den aan het Westerslag. TELEXISTE A Mej. Ina Boon heeft de bijzondere prestatie geleverd om op de Telexmachi ne 360 tot 400 aanslagen per minuut te maken, hetgeen gelijk is aan het aantal aanslagen van een Automatische Telex machine. Het maximum, dat vereist werd, was 160 aanslagen per minuut. Hierdoor is mej. Ina Boon geslaagd als eerste in den lande voor Telexiste A bij de Politie Verbindingsdienst te Utrecht, gedetacheerd bij de Gemeente Politie te Haarlem. tu^. i —Ij*. ZANGDIENST TE DEN HOORN Donderdagavond wordt er in de ge restaureerde Ned. Herv. kerk te Den Hoorn een zangdienst gehouden. Aanvang 8.00 uur n.m. Wij nodigen U allen uit tot het bijwonen van deze zangdienst. U wist toch dat de toren te beklimmen is? Alle dagen van 10-11 uur en 15 - 16 uur. Dinsdagavonds van 19 - 21 uur. STAATSBOSSERS OVERWINNEN De spelers van het Staatsbosse voetbal elftal hebben de heren van de Rijkswa terstaat met een 30 nederlaag verplet terd. De strijd werd gestreden op het sportterrein te De Koog. De Rijkswater- staters menen, dat de gastheren enig ter reinvoordeel hadden, want dit veld ligt door geurend bos omsloten. „Laten wij hen eens uitdagen voor een partijtje wa terpolo in de haven van Oudeschild", zo hebben de gasten gezegd. Wel, we zijn benieuwd of de Staatslieden er in trap pen. In de pauze jammer dat de rijen toeschouwers zo dun waren werd voor uitbreiding Huize Irene 45,bijeen gebracht. VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de Raad der gemeente Texel op woensdag 16 juli 1958, des na middags 2,30 uur ten gemeentehuize. Texel, 7 juli 1958. De burgemeester van Texel, C. DE KONING. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen. 3 Toelating van nieuw benoemde raads leden. 4. Benoeming van een vader en moeder van het Algemeen Weeshuis op arbeids overeenkomst naar burgerlijk recht. Voorgedragen worden de heer A. A. de Jong en mevr. J. B. de Jong-Zwiers, wo nende Beekstraat 26 te Landsmeer. 5. Benoeming van een hoofd van de so ciale werkplaats op arbeidsovereenkomst naar burgerlijk recht. Aanbevolen wordt de heer J. Schot te De Koog. 6. Vaststelling van de „Verordening tot het toekennen, bij wijze van voorschot, van uitkeringen ineens over het tweede halfjaar 1958 aan het daarvoor in aan merking komend gemeentepersoneel als compensatie wegens de huurverhoging per 1 augustus 1957". 7. Vaststelling van de „Verordening tot het toekennen, bij wijze van voorschot, van een duurtetoeslag over het tweede halfjaar 1958 aan het daarvoor in aan merking komende gemeentepersoneel' 8. Vaststelling van de zevende wijziging van de Salarisverordening der gemeente Texel. 9. Vaststelling van de negende wijziging van de Instructie voor de Directeur van de Vétérinair Hygiënische Dienst der ge meente Texel. 10. Vaststelling van een besluit inzake in voering van werkclassificatie en presta tiebeloning voor de gemeentewerklieden en verlening van opdracht ter zake aan het bureau Personeelsbeheer en Organi satie van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. 11. Vaststelling van de achtste wijziging van de Salarisverordening der gemeente Texel. 12. Vaststelling van de „Verordening be zoldiging vakleerkrachten 1958". 13. Vaststelling van de derde wijziging van de Zomer-, kamp- en tenthuisjes- verordening Texel, behelzende invoering van een zgn. plantplicht. 14. Onbewoonbaar verklaring van enkele woningen. 15. Aankoop en restauratie van het pand Weverstraat 101 te Den Burg, alsmede bestemming tot ambtswoning voor de burgemeester. 16. Wijziging van de gemeentebegroting, dienst 1957. 17. Wijziging van de gemeentebegroting, dienst 1958. 18. Hernieuwde vaststelling van de „Ver ordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees in de gemeente Texel. 19. Grondtransactie met het R.K. Kerk bestuur te Den Burg. 20. Overzicht verstreken zittingsperiode, alsmede afscheid van de Raad in de oude samenstelling. Het ligt in de bedoeling: na afloop van de vergadering gezamenlijk een bezoek te brengen aan de rioolwaterzuiverings installatie te Oudeschild. DIRECTEUR KON. TEXELS FANFARE GAF ER DE BRUI AAN De Texelse Courant deelde zaterdag mede, dat de uitvoering, welke het Ko ninklijk Texels Fanfarekorps 's avonds in De Wezentuin zou houden „door omstan digheden" tot nader te bepalen datum moest worden uitgesteld. Velen verkeerden in de veronderstel ling, dat een en ander verband hield met ziekte of vakantie (en verblijf elders) van leden, maar er is een veel ernstiger kwes tie gerezen: tijdens de slotrepetitie voor het te houden concert werd vernomen, dat twee leden zaterdagavond niet van de partij konden zijn omdat zij als lid an een dansorkestje elders moesten op treden. Als prof. Een der leden woonde daarom ook de slotrepetitie maar niet meer bij. Bij deze (nog jeugdige) leden heerst blijkbaar de mening, dat men onder alle omstandigheden lid van een vereniging kan blijven, dat de vereniging zonder wikken of wegen op het tweede plan kan worden geplaatst. In dit geval prevaleer de een ander belang. De directeur van het korps, de heer A. J. Vonk, werd uiteraard zeer veront waardigd, resp. hoogst teleurgesteld, toen bij de discussie bleek, dat een deel van 't bestuur het standpunt van de spijbelende leden verdedigde. Wij kunnen ons het standpunt van de heer Vonk zeer goed indenken: al twin tig jaar lang heeft hij geheel belangeloos de functie van directeur vervuld op een wijze, die alle respect afdwingt. Hij is een enthousiast beoefenaar van de mu ziek en de belangen van het korps liggen hem na aan het hart. Geen wonder als je al 35 jaar lang lid van de vereniging bent. In plaats van de jongens te wijzen op hun slappe houding, ging een deel der bestuursleden het standpunt van genoem de twee leden verdedigen. Het ligt voor de hand, dat de directeur hierover zoda nig ontstemd raakte, dat hij het verdere verloop van het gesprek maar niet heeft afgewacht'en de dirigeerstok neerlegde De discussies vonden plaats in tegen woordigheid bovendien van de leden van het jeugdkorps, dat die avond ook zou optreden. De toekomst van het korps zal de conclusie hebben kunnen trekken, dat je ook wordt gerespecteerd zonder je met hart en ziel aan de belangen van je ver eniging te geven. Mét de heer Vonk moet een ieder, die weet, wat er voor nodig is cm in de muziek tot goede prestaties te kunnen komen, wat ervoor moet worden opgeofferd, eens zijn, dat hier de plank volkomen mis geslagen werd. Fatale tactiek! Op die wijze kan geen enkel dorp een gezonde vereniging opbouwen. Wij zijn ervan overtuigd, dat de directeur in de eerste plaats deze gang van zaken be treurt, maar dit was de enig juiste reac tie. Als adspirant-lid wordt men door het korps gratis opgeleid en als men eenmaal op eigen wieken kan zeilen of meent te kunnen zeilen, zegt men ,,De heren wor den bedankt, onze belangen lopen thans niet meer parallel. De koers van het korps zal door hén worden bepaald. Wij hopen, dat door degenen, die deze breuk hebben bewerkstelligd of dit lijde lijk hebben laten voltrekken, de nodige excuses worden gebracht aan de wel zeer onsportief bejegende directeur die, zo is ons bekend, heus niet de man is, die op alle slakken zout wenst te leggen, maar die toch ook weet waar de grens ligt van het toelaatbare! TOERISTEN MET STENEN BEKOGELD Enige leerlingen van de Koger „Luber- ti-school" zijn vorige week door de poli tie aan de tand gevoeld wegens het gooien met stenen naar kampeerders. Een aer kampeerders, een jongeman, werd door een baksteen in de rug getroffen en zakte in elkaar. Hij moest zich onder doktersbehandeling stellen. WORDEN ONBEWOONBAAR VERKLAARD De raad, die woensdag 16 juli a.s. bijeenkomt, wordt voorgesteld woningen onbewoonbaar te verklaren Het betref fen: Westerweg 8, Den Burg, eigendom van de heren T. A. en M. W. Bakker, Westerweg 10a; perceel Oudeschild 181 eigendom van de heer L. Dijker; Wever straat 2 en Stenenplaats 8, eigendom van het Armbestuur van de Parochie van de H. Joannes de Dooper; de panden Oude schild 177a en 178, eigendom van mej. S. de Wijn, Burgwal 6. -i'" DAMESVOETBAL IN OOSTEREND Ook voetballen werkt blijkbaar aan stekelijk, want in Oosterend willen nu de dames gecostumeerd achter de bal aan Voor zaterdagavond a.s. is een wedstrijd tussen twee dameselftallen vastgesteld De vissers die héér wilden blijven zullen hun wedstrijd tegen de boeren nu tot volgende week zaterdag uitstellen Wij behoeven zeker wel memand aan te moedigen de wedstrijd door de dames te gaan bijwonen, want dat wil natuurlijk iedereen zien. Neemt U een bankbiljetje mee, dan kunnen we des te spoediger aan de uitbreiding van Huize Irene beginnen GESLAAGD Gerard Zoetelief, Parkstraat, deed met gunstig gevolg examen voor het diploma h.b.s. A. Het ulo-diploma B werd behaald door Ko de Wolf, Eierland; het ulo-diploma A verwierf Goos Westerlaken. BROMFIETSER TEGEN AUTO De bromfietser F. v.d. Gracht, Beatrix- laan, Den Burg, kwam vrijdagavond op het kruispunt Emmalaan-Molenstraat- Beatrixlaan in botsing met een militaire auto. De heer Van der Gracht bleef on gedeerd, maar de bromfiets werd zwaar beschadigd. De auto kwam uit de Molen straat, de bromfiets uit de Emmalaan. Nu en dan wordt de burgerij van een of ander dorp door de plaatselijke Feest commissie opgewekt om deel te nemen aan festiviteiten. Volksfeesten, die veelal op moderne leest geschoeid zijn: hinder niswedstrijden voor wielrijders en motor- ijders en een jaar of twintig geleden was er ook een wedstrijd voor chauffeurs kinderwagenrace, karretjesrijden, tob besteken vanaf een wagentje, dat over rails liep. Wij weten er nog van, dat er ook altijd een nummertje mastklimmen bij was, maar de laatste jaren ontbreekt een dergelijk evenement. Zo'n mast was niet alleen bijzonder hoog, maar ook zeer glad, want hij was tevoren ingesmeerd met groene zeep. Er waren handige jon gens bij, die hun oude broek (en desnoods de enige pantalon die zij bezaten!) met een kleverige substantie insmeerden. Die haalden dan doorgaans de prijzen wel omlaag. De burgerij heeft feest gevierd zolang de wereld bestaat. Heel, heel lang geleden gold als het grootste vermaak de strijd tussen zwaard vechters (krijgsgevangenen). De overwin naar kon zich als een vrij man beschou wen. Hij was geen slaaf meer. Een ander vermaak was het laten vechten tegen hongerige wilde dieren. Dat behoort alle maal weer tot een zeer ver verleden. Maar nog niet zo erg lang geleden ge tuigden de volksfeesten nu ook niet be paald van de aanwezigheid van een (in vloedrijke) culturele raad; denken wij maar aan het katknuppelen of het gans trekken. Met knuppels moest een rollend vat, waarin een kat was opgesloten, zo lang worden gebeukt, tot de duigen het begaven en de kat ontsnappen kon. Ganstrekken had wel iets weg van het tegenwoordige ringsteken. Inplaats van de ring was aan het touw echter een le vende gans opgehangen, welks kop afge rukt moest worden. Tegen deze „exer citiën" werd in het jaar 1777 een keur uitgevaardigd. Vreedzamer was het spel met de blau we koek: Op het hoekje waar de Stenen plaats, Weverstraat, Hogerstraat en Bin- nenburg samenkomen, stond eertijds (om streeks 1900) „Mikkie" met een mand vol koek. Gewoonlijk waren zijn klanten op geschoten jongens, die onderling wedden over de mogelijkheid om drie, vier of meer op elkaar gelegde blauwe koeken met één slag van de vlakke hand door te slaan. De verliezer moest de koek betalen Mikkie" deed goede zaken. Soms leidden de weddenschappen tot twist en ;emeentelijke keuren waren het gevolg. Wat de substantie koek aangaat: Het boek „Texel" meldt, dat de Texelaars eeuwenlang koeketers zijn geweest en in talrijke gemeentelijke keuren zijn bepa lingen over de koek vastgelegd. Niet lang geleden waren wij overigens getuige van een geheel andere wedden schap: de vraag was, wie de meeste ha ringen kon verorberen. Een Texelse jon geman slaagde er in tien haringen binnen tien minuten op te eten. Hij had de wed denschap gewonnen en om te bewijzen, dat hij helemaal niet tegen heug en meug van het zeebanket had geproefd, nam hij er (uit eigen zak) nog eentje achteraan. De bekende heer Van Cuyck, een Haags kunstschilder, die een paar eeuwen gele den het eiland met een bezoek vereerde en naar aanleiding daarvan een interes sant boëkje schreef, maakte zich destijds zorgen over een permanent vermaak n.l. het vele thee en koffie drinken van de bevolking. Hij merkte daarbij op: „Het verval van zeden moet mijns bedunkens ten grootsten deele worden toegeschreven sterdam naar Texel gebragt worden". De babbeluinen zijn uit de mode ge raakt en wij menen te weten, dat weinige Texelaars zich tegenwoordig de tijd gun nen om vier- of vijfmaal daags een thee tje te doen. Er is sinds de tochten van Van Cuyck over het eiland wel het een en ander veranderd! Degenen, die bij het toerisme gebaat zijn gunnen zich nauwe lijks de tijd om de Texelaar (helemaal) te lezen. Zij bepalen zich tot de familie advertenties en de burgerlijke stand. De landbouwers zitten van vroeg tot laat op combines, de middenstanders ma ken ook extra lange dagen en zelfs de Oudeschilder Waddenzeevissers trekken er dagelijks op uit. Garnalen of geen gar nalen, want ook die visserij is „verlopen": het gaat niet meer om de knikkers, maar om het spel, het spelevaren met bad gasten. En Niek Witte zit allang niet meer op een maaimachine of vruchtbare akker, maar laat zijn paarden door de onvrucht baarste delen ter wereld galopperen, ook al weer ten gerieve van de badgasten. „Allemaal verloren uren" zou Van Cuyck gezegd hebben, maar wat wist Van Cuyck van de betekenis voor lichaam en ziel van het gezellig met elkaar converseren, het zij op de deel van de boerderij, hetzij op een Jan Plezier of zomaar op het dak van het vooronder ener vissersboot? GIFTEN WITTE KRUIS Oosterend: K. E. 1,J. V. 5,J. J. v.d. B. 2,—; F. H. 2,50; J. R. 2,50; P. V. 5,—; H. B. 1,—; T. W. 2.50; K. 2,50; N.N. 5,—; N.N. 2,50; P. 5,—; N.N. 5,—; W. 10,— J. T. 2,50; J. H. 10,—; N.N. 2,—. De Koog: K. 2,50; K. 2,50; P. B. 1,25. Den Hoorn: B. S. 2,50; D. 2,50; G. G. 2,50; B. 3,—; B. 5,—. Oudeschild: H. 5,H 2,50. Den Burg: D. 2,50; B. 2,50; N.N. 2,50; P. G. 2,50; M. H. 2,50; B. 2,50; H. 1,—; D. 1,—; B. 2,50. De Cocksdorp: R. 2,50. NIEUWE VERKEERSMAATREGELEN Met ingang van donderdag 10 juli a.s. treedt voor de gehele Hogerstraat een wachtverbod in werking. Voordien gold slechts een wachtverbod voor de rechterzijde, gezien vanaf de Stenenplaats. OOK DE GEIT KAN LIJDENDE ZIJN AAN T.B.C. De geit, de speelkameraad van onze kinderen. De geit, die ons van verse melk voorziet. De geit, de vreugde van ons gezin. Deze zelfde geit kan een groot gevaar betekenen. Men beweerde en beweert nog wel, dat t.b.c. onder de geiten niet voor kan ko men. Echter de praktijk heeft wel anders uitgewezen. Op het vaste land was het reactie-per centage bij 340 dieren 4,12°/o in 1955, bij 356 dieren 1,97% in 1956; bij 360 dieren 1,67% in 1957. Het gezegde als zou nim mer t.b.c. onder geiten voorkomen, kan hierbij naar het rijk der fabelen worden verwezen. Door onderzoek van op t.b.c. geslachte geiten door de Prov. Gezondheidsdienst voor dieren in Noordholland is meerma len gebleken, dat tuberculeuze aandoe ningen in de longen voorkwamen. Deze geiten waren dus in ernstige mate een ge vaar voor hun omgeving. Door het hoesten werden ettelijke tu berkelbacillen verspreid. Nu de t.b.c. on der het rundvee met zoveel voortvarend heid is uitgeroeid, is het zeker gewenst, ook de geiten eens te controleren. Uw gezondheid en die van Uw kinde- VOORZICHTIGER RIJDEN Enige automobilisten zijn dezer dagen gedupeerd door collega-weggeb ruikers, die op de zojuist van een nieuwe slijtlaag voorziene wegen veel te hoge snelheid ontwikkelen, waardoor de steenslag lucht in gaat en schade kan aanrichtea aan tegenliggers of passerende auto's. WERKBEZOEK RIJKSWATERSTAAT Met het vaartuig „Noordholland", uit Hoorn, hebben diverse functionarissen bs de Rijkswaterstaat gisteren een werkb^ zoek aan Texel gebracht en daarbij zowel de Noordoostpunt, de duinen en het ge. bied bij het Horntje in ogenschouw ge- nomen. Onder de autoriteiten merktec wij op: de directeur-generaal, ir. Maris, de hoofd-ingenieur-directeur voor Noord- holland, ir. Heyblom, ir Jongenele en ir. Buma, resp. arrondissementsingenieur t« Hoorn en Alkmaar. Op doorreis naar Texel OOK RUSSISCHE TOERISTEN TABOE IN MARINESTAD Ook Russische toeristen die Nederland aandoen mogen niet in Den Helder ko. men. Dit is zaterdag gebleken, toen eea gezelschap toeristen uit Rusland, dat he. plan had Texel te bezoeken, geen toegang kreeg tot Den Helder. E.e.a. was tevoret gevraagd en door het ministerie gewei gerd. De Russen hadden toen te kennes gegeven dat men dan de weg wilde be wandelen, die de Russische ambassade leden sinds het vorige jaar naar Text maken: n.l. via Den Oever. Later liet hei gezelschap echter weten, dat men af zaj van een bezoek aan Texel. Aldus bericht Het Noordhollands Dagblad, dat vervolgt Van de zijde van de Marine werde maatregelen genomen om e.e.a. mogelijl te maken. De toeristen zouden om tie uur in Den Oever arriveren en daai scheep gaan. Er zouden twee leden va: de ambassade meekomen om het gezel schap te begeleiden. Kort voor tien uur zaterdagmorgen lie het gezelschap echter weten dat men :ag van een bezoek aan Texel. De rede; werd niet opgegeven. Ook werd niet meld of het uitstel of afstel betrof. Enkele leden van de Nederlandse vei ligheidsdiensten die in Den Oever ware geposteerd keerden onverrichter zakt naar huis. Van de zijde van de Texelse boot ver namen wij nog dat men kortgeleden va een reisbureau uit Amsterdam het vei zoek had ontvangen zaterdag 'n scheep; naar Den Oever te zenden, om vandaa uit een gezelschap Russen naar Texel t brengen. De TESO heeft deze transact! echter moeten ketsen, omdat er wegen de drukte op de lijndienst van en naa Den Helder geen schip disponibel was. 0 het bezoek van de Russen aan Texel hier om niet is doorgegaan kon deze functio naris niet meedelen. .VOORZICHTIGHEID GEEFT MEER VEILIGHEID!" aan het onmatig gebruik van de thee en j ren is dit alleszins waard vooral van de koffij, welke de mensen op I Eovendien behoeft het U niets te kosten. het eiland viermaal, ja vijfmaal daags gebruiken en waarbij zij dan altijd met den een of anderen buur of bekende wer keloos zitten te babbelen; ook gebruiken zij bij de koffij een soort van bruine ge bakken suiker, welke zij babbeluinen noemen. Hoe veelvuldig dat koffijdrinken geschiedt, kunt Gij daaruit oordeelen, dat ofschoon twee babbeluinen voor één duit gekogt worden, er jaarlijks voor zeven tien of achttien duizend guldens van Am- Geitenhouders op Texel, geeft Uw die ren voor een gratis onderzoek op aan de heer Noordijk, hoofd Gemeentelijke Vété rinaire Dienst te Den Burg, of bij de heer Jb. Roeper Johzn, Secretaris t.b.c.-bestrij- dingsvereniging onder het Rundvee te Den Burg. Geitenhouders het woord is aan U! De Hoofdassistent A van het Rijks- veeteeltconsulentschap N.H., W. PIJPER. bed, ondei het bovenbed past.Etagebed met daaronder dubbeldivan Een gezin kan nog wel eens tobben met slaapruimte. De tijd dat elk kind een eigen kamertje kon krijgen is voorbij. Het is nu eenmaal onmogelijk om zomaar van huis te veranderen en dus is het zaak de kamers zo goed mogelijk te ver delen en zo efficiënt mogelijk in te richten. Etage-jeugdbedden, etage-divanbedden en dubbeldivanbeddcn Etagebedden zijn dè oplossing voor kleinere kamers waar twee of meer kin deren moeten slapen. Zij zijn er in ver schillende uitvoeringen, terwijl ook ver schillende combinaties mogelijk zijn. Het bovenbed met het losse, lage on derbed geeft twee slaapplaatsen op de ruimte van één. Het onderbed kan wor den verplaatst, wat gemakkelijk is bij het opmaken. Bovendien is het voor velen prettiger slapen wanneer ze niet zo vlak onder elkaar liggen. Onder het bovenbed kan ook een di- degoed van het onderste bed. De bedden worden bij het slapen gaan naast elkaar gezet. Dit dubbeldivanbed kan ook dienst doen in een zitslaapkamer voor de jonge echtparen die het voorlopig maar met zitslaapkamer moeten doen. Het is ver krijgbaar in de afmetingen: 80x190; 90x 190; 90x200; 120x190 en 130x190 cm. Gewone divanbedden Gewone divanbedden zijn er in vele goede uitvoeringen, zowel voor jeugdige personen als voor volwassenen; in model- Let er vandaag eens op. hoe AUTOMOBILISTEN „automatisch' zonder er verder bij na te denken mee gaan met een voorrijder, die gaat inhalei „Kleven" noemt men dat. Ook dat is oe voorzichtig rijden, want tien tegen ééc dat ze even later in de verdrukking len komen door naderende tegenligger Voorzichtigheid geeft meer veiligheii len die het goed zullen doen op jongen- vanbed worden geplaatst, dat 's nach! dienst kan doen als slaapplaats en over dag als zitbank, het zogenaamde divanbed. De afmetingen van deze bec den zijn 80x190 cm. Wil men slaapruimte hebben voor dri kinderen dan kan onder het bovenbed dubbeldivanbed worden geplaatst. Dit i een type bed met voldoende ruimte tus sen de twee bedden voor matras en beo kamers en die meer geschikt zijn va meisjes. Modellen ook, die overdag zitbank kunnen dienst doen en dus ideaa zijn voor een zitslaapkamer. Slaapkamerameublementen Het slaapkamerameublement, zoals dat van vroeger kennen, is wat in diskü diet geraakt. Nieuwe tijden eisen nieu« vormen. De kleine en lage kamers vt heden kunnen de grote en massiei ameublementen niet meer bergen. Het i thans zaak zelf een combinatie van nodige meubelstukken te maken. Nieuw is de vierkante-buis-construct voor slaapkamermeubels, waardoor moderne, strakke lijn is bereikt. De tak in dit model is zo geconstrueerd, dat tafelblad over het bed kan worden gea (gemakkelijk wanneer in bed moet den gegeten). Tegen de muur geschov* kan deze tafel heel goed als schrijftak dienst doen. Elke vrouw zal toch graag een toile tafeltje willen hebben. Een model, kan worden opgehangen is aardig, hec nog wat bergruimte en neemt niet v* plaats in. De Nederlandse industrie heeft op gebied van bedden en slaapkamermeute zeer veel goeds te bieden. Er besta' zelfs demontabele één- en tweepersoo" kamers van Nederlands fabrikaat, die' dozen van resp. 65x20x95 cm. en 65x2» 135 cm. kunnen worden verpakt, wattf alleen economisch is bij vervoer en slag, maar ook handig wanneer de hic vrouw de slaapkamer wil leeg halen.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2