plezierig stuk St. Jan bracht t t t Ontwikkelen en afdrukken PAARDENSPORTFEEST UITGESTELD Het Bestuur van de vereniging „De Paardensport" had de paardenkeuring op zaterdag 2 augustus willen combineren met een paardensportdag, maar de prak tijk wees uit, dat hier nogal wat bezwa ren aan verbonden waren. Het is mid zomer en de landbouwers zitten daar door tot over hun oren in het werk. De animo voor de paardensport zal in sep tember groter zijn en daarom heeft het bestuur besloten het concours-hippique tot nader aan te kondigen datum uit te stellen. V.V.V. DE COCKSDORP Hoewel het weer niet mooi was te noemen, werd er aan de dijk te De Cocks- dorp woensdagavond toch tobbe gesto ken. En er waren nog heel wat dappere lieden, die in zwemtenue verschenen om een kansje te wagen. No. 1 werd Ties Griever, no. 2. Cor Zuiddam. Ook het touwtrekken was een span nend werk met behoorlijke belangstelling Bij de heren werd no. 1 groep H. de Graaf Czn., no. 2 groep C. Wetsteen, no. 3 groep Bellemans. Bij de dames zegevierde de groep van mevr. R. de Graaf. Om half tien gingen prijswinnaars, verliezers en toeschouwers vrolijk huiswaarts. ZEE KWAM GEVAARLIJK DICHTBIJ Donderdagochtend werd De Koog opge schrikt door de brandweersirene. Er was geen brand uitgebroken, maar er dreigde een geheel ander gevaar: door de zeer krachtige Noordwestelijke wind werd de Noordzee van uur tot uur onstuimiger en het gevaar was niet denkbeeldig, dat de langs het strand staande badhokjes door de golven zouden worden weggespoeld. De badgasten werd daarom aangeraden hun spullen tijdig uit de hokjes te redden. Met de aanval van de zee is het overi gens best afgelopen, want de verste gol ven kwamen niet verder dan het plankier voor de badhokjes. Schade werd zodoen de niet aangericht. ZEEVAART- EN VISSERIJSCHOOL Aan de volgende Texelaars is het ge tuigschrift „Vooropleiding tot de Zee vaart en Zeevisvaart" uitgereikt. Deze leerlingen hebben met goed gevolg de 2- jarige cursus doorlopen aan de Visserij- school te Den Helder. Adrianus Kalf, Dijkmanshuisen S 37a, Texel en Silvester A. Witte, Gerritsland K 92, Texel. Verder werden bevorderd naar de 2de klasse van de Visserijschool: Cornells A. Keijser, Stenenplaats 4, Den Burg; Sijbe van der Knaap, Witte Kruis- laan 22, Den Burg, Arie Koopman, Oos terend 120 b, Bernhard Rootlieb, West straat 28, Oosterend, Jelle Timmer, Eier- land E 2, Cornelis J. Mulder, Hoekstraat 10, Oosterend, Cornelis G. Schoorl, We verstraat 71, Den Burg en Pieter de Vries Oudeschild 111. OUD-TEXELAAR LEIDDE ZIJN ECHTGENOTE OP VOOR AKTE HANDENARBEID In het blad „Beurs- en nieuwsberich ten" te Willemstad, Curasao, werden vo rige week de namen van twee oud-Texe laars met ere vermeld: mevr. A. Alder- lieste-Eelman was namelijk geslaagd als deelneemster van een cursus handen arbeid. Die cursus werd gegeven door haar man, de heer A. Alderlieste. hoofd van een lagere school aldaar. De krant schrijft, dat op initiatief van de heer Alderlieste en diens collega de heer Bults ongeveer twee jaar geleden begonnen werd met een opleiding voor de {oude) akte handenarbeid. Het examen duurde drie dagen. De zeven geslaagde candidaten zijn nu bevoegd tot het on derwijzen van handenarbeid aan de la gere scholen. „Een woord van lof voor initiatief nemers is hier zeker op zijn plaats", aldus het blad. Wij van Texel zouden nog een extra compliment willen richten aan het adres van mevr. Alderlieste, ten eer ste omdat zij tenslotte behalve de zorg voor een glansrijk doorkomen van het lastige examen een gezin onder haar hoede heeft en ten tweede omdat zij zo voorbeeldig geluisterd heeft naar de wijze adviezen van het hoofd der echt vereniging! WIE WONNEN DE PRIJZEN Hier volgen de uitslagen van de kin derspelen, gehouden te De Koog: Blokjesrapen: 1. Hennie Zoetelief; 2. Froukje Visser; 3. Dinie Eelman; 4, Kees Haanstra; 5. Bert je Molenaar. Texel ophangen: 1. Phien Keijser; 2. Jenny Tiessens; 3. Margreet Kwast; 4 Riet Zwan; 5. Alie Kiewiet. Langzaam fietsen: 1. Rudy Kikkert; 2. Piet Bakelaar; 3. Jan van Bennekom; 4. Paul van der Vis; 5. Charles Ypenburg. Hardlopen: 1. R. Oversloot; 2. P Be nard; 3. Peter Schilpevoort; 4. R. van Heerde. Hoepelen: 1. Willie de Beer; 2. Ellie Eelman; 3. Coby van Bennekom; 4. Betty Klinker. Strandfiguren: 7-8 jaar, groepjes van twee: 1. Mar ja Hemelraad en Wim Postuma; 2. Nelleke Niezen en Jos de Jong; 3. Greetje Haan stra en Peter Renes; 4. Tillie de Ruyter en Paul de Neeff; 5. Nanneke van Riets en Christien Albers. 9-10 jaar: 1. Anneke Renes (kaasman netje van Alkmaar); 2, 3, 4: Corrie Vente, Erika Veen, Anky Spronk (zeemeermin); 5 en 6: Anky v.d. Kuil en O. Brethouwer (zeester); 7. L. Beusekom (cowboy); 8 en 9: J. Sprey, Emilie Sprey (konijntje); 10. B. H. Beusekom (paardekop). 11-12 jaar: 1. Kees v.d Berg (redding boot); 2. Zus en Broer van Dongen (haai); 3. Lex van Gogh (boerderij); 4. Aat van Roos (boot); 5. Joke Pietersen (schildpad). 13-14 jaar: 1. Rola Bastiaanse (optocht); 2. Jaap Runeman (Tom Poes); 3. Anne- marie Mierlo (paard); 4. Wim Brouwer en Kees Puttenaar (krokodil). 15 jaar: 1. Maarten Over (zeehond); 2. Corrie de Groot (Domtoren). RECTIFICATIE De heer F. R. Keijser, De Waal, heeft absoluut geen nautische aspiraties, hij houdt het liever bij zijn kudde wolvee. Zijn zoon Dolf hoopt echter zijn carrière op te bouwen onder het wakend oog van Neptunes. Het is daarom een beetje ver velend, dat ons van de zijde der Helderse Zeevaartschool een foutieve opgave werd verstrekt, want het was Dolf, die aan deze school het diploma stuurmansleer ling behaald heeft. BEROEP AANGENOMEN Ds. Van Bilderbeek Bolsward, heeft het beroep naar de Doopsgezinde ge meente Texel aangenomen. De intree is bepaald op zondag 14 september. Het afscheid van ds. J. J. J. van Sluijs zal plaats vinden op zondag 31 augustus. BEZOEK ENGELSE LANDBOUW- JONGEREN AAN TEXEL 25 augustus zal een groep Engelse landbouw jongeren, vier jongens en vier meisjes van 16 tot 18 jaar en 2 onderwij zers de landbouwschool van Texel be zoeken. Deze excursie wordt gesponseerd door „Farmer's Weekly". AUTOBOTSING IN WAALENBURG In de polder Waalenburg is donderdag avond op het kruispunt Westerweg-Pij- persdijk-Middenweg een verkeersongeluk gebeurd, dat, gezien de materiele schade aan een der auto's, zeer goed is afgelo pen. De bestelauto van de firma Graaf, schildersbedrijf Hoogerstraat, Den Burg, werd totaal vernield door de botsing met een auto, bestuurd door de Amsterdamse badgast C. Reuter en door de daarop volgende salti mortale. Dat de drie in zittenden, de heren P. Graaf, die de auto bestuurde, R. Bakelaar en S. Dros er zo goed af kwamen mag een wonder heten. De heer Dros liep een lichte her senschudding op, terwijl de heer Graaf lichte hoofdwonden bekwam. Toen de bestelauto uit de richting Eier- land het kruispunt naderde zag de chauffeur, een auto op de Middenweg rijden, richting De Koog. Daar de heer Graaf, van rechts komend, voorrang had, verwachtte deze, dat de andere auto, een personenwagen, tijdig zou stoppen. Het uitzicht is ter plaatse overzichtelijk, ter wijl op behoorlijke afstand van het kruis punt borden met een waarschuwings teken zijn geplaatst. De badgast remde echter niet af. De beer Graaf remde krachtig in de hoop zo doende een botsing te kunnen voorko men, maar de auto's waren elkaar reeds te dicht genaderd. Op het laatste moment heeft de Texelaar nog geprobeerd een ongeluk te voorkomen door weer gas te geven, maar ook dat baatte niet. In het hart van de elkaar kruisende wegen trof fen de voertuigen elkaar. De bestelauto veranderde door de botsing van koers en sloeg daardoor op zijn kant en kwam na tweemaal te zijn omgeslagen 22 meter verder tot stilstand. De wagen zag er zeer gehavend uit, het was een wrak ge worden. De andere auto kwam er heel wat be ter af, wat ook weer een geluk is voor de bestuurder-eigenaar, die n.l. alleen tegen schade aan derden verzekerd is. Dokter Elias was spoedig ter plaatse. Hij bracht de heer Graaf, die aan het hoofd ge wond was, naar huis, terwijl de heer C. Slag de heer Dros naar huis reed. De heer Dros woont in Oosterend. De heer Reuter vertelde ons, dat hij de andere auto niet heeft zien aankomen. Hij liet zich afleiden door het A.N.W.B.- richtingbord, dat bij het kruispunt is geplaatst. „HANS EN GRIETJE" Een uitgebreide kinderschare heeft gistermiddag in „De Oranjeboom" de op voering meegeleefd van het sprookje „Hans en Grietje", dat door het beroeps toneelgezelschap „Podium" ten tonele werd gevoerd. Niet alleen het uitnemende toneelspel van de medewerkenden, maar vooral ook oe prachtige décors, een precies uitgedok terde belichting en een Hi-Fi geluidsin stallatie, heeft deze uitvoering ongetwij feld een onuitwisbare indruk gemaakt op het grotendeels nog wel zeer jonge publiek. De heks kwam, na in de oven gestopt te zijn, daaruit zodanig gelouterd weer vandaan, dat ze haar verdere levensda gen als een goed mens zou gaan slijten. Het gezin van de arme bezembinder werd door de heks, als een soort tegen prestatie voor de doorstane angsten, be loond met grote rijkdommen. Boven dien hebben de bewerkers in de proloog èn in het laatste bedrijf ook nog een moderne buurvrouw met een akelig zoet dochtertje opgevoerd, dat niets over heeft voor haar arme buurtjes. Dit ake lig zoete kind, dat beweerde niet aan kabouters en heksen te geloven, werd er danig doorgehaald. Op die manier was het oorspronkelijke sprookje „Hans en Grietje" uitgebouwd tot een pedago gisch meer verantwoord verhaal. Dit wil niet zeggen, dat de tendenz van het tweede bedrijf altijd even goed in deze lijn ligt. Hoofdzaak is, dat door de be werking een goed speelbaar geheel in drie bedrijven is gevormd, dat boven dien alle gelegenheid biedt om het met behulp van een massa kleurrijke requi- sieten tot een boeiend kijkspel te maken. Nina Bergsma en Marianne Raaff heb ben van hun Hans en Grietje figuren werkelijk iets goeds gemaakt, terwijl ook de hekscreatie zeer goede kanten had. Dit kan echter van de moeder van het verwende buurmeisje allerminst worden gezegd. Ook de rol van de arme bezembinder moet bepaald beneden het middelmatige worden geacht. De andere volwassenen bleken uitstekend voor hun taak berekend, terwijl de drie kin deren, die als kaboutertjes fungeerden, ook allercharmantst hebben gespeeld. We zien groep Podium daarom graag nog eens op Texel terug. De door Hans van Eyk ontworpen kleding deed het uit nemend. Donderdagmiddag stonden in het kan toor van WV in de Parkstraat twee knapen te dubben of zij 's avonds nu wèl of niet naar „De Oranjeboom" zouden gaan. Weliswaar leek hun het :„bal na" bijzonder aantrekkelijk, maar om nu een toneelstuk, uit te voeren door een platte landstoneelgezelschap, eerst helemaal te moeten uitzitten, dat was van het goede wel wat te veel. Ze gingen wèl, die twee. Na afloop van het stuk hebben wij hen voor de aardigheid gevraagd of ze moeite hadden gehad die paar uren door te komen. „Meneer, hoe komt U erbij, we hebben ons prima geamuseerd!" En zo was het, dunkt ons, met de hele (tot de laatste plaats bezette) zaal. Het stuk: „Strikt zakelijk", een vrolijk niemendalletje. Precies het soort toneel dat voor een zomeruitvoering geschikt is. Charles (gespeeld door C. Vinke) is een ongetrouwde jongeman van goeden huize, die te duur leeft van een toelage, waaraan bepaalde voorwaarden verbon den zijn. Onder andere dat hij getrouwd dient te zijn. Een oom van Charles, die over de toelage en de daarna (voor Charles bestemde) volgende erfenis „waakt", heeft aangekondigd op bezoek te zullen komen, Charles moet vlug voor een vrouw zorgen en heeft in een onbe waakt ogenblik zijn oom zelfs geschre ven dat hij een baby rijk is. Ook een baby moet dus ergens worden geleend. U wilt wel van ons geloven dat de meest ingewikkelde situaties van dit be drog het gevolg waren. Te meer daar de pseudo-vrouw van Charles in het geheim getrouwd is met de butler. Oom komt en geraakt van de ene ver bijstering in de andere. Eerst wordt hem een oudere dame mevrouw Graafland, als de vrouw van Charles voorgesteld, en kort daarna het dienstmeisje Jook als zijn „werkelijke" vrouw. Natuurlijk komt alles op z'n pootjes terecht. De waarheid wordt tenslotte opgebiecht, oom strijkt met royaal gebaar de hand over het hart en in z'n portefeuille, en Charles mag Luus Graafland als z'n toekomstige vrouw voorstellen. Kees Vinke heeft er wel een goede Charles van gemaakt. Als jongeman van goeden huize had hij, vooral in gebaren, misschien wat „duurder voor de dag moeten komen. Vooral dat ging C. Witte, die de oom uitbeeldde, veel beter af. Een uitstekend ingestudeerde rol. Dat mag ook van B. Starink gezegd worden, die de butler op het toneel zette. Oom kon MIDDENSTANDSDIPLOMA'S De dames Nel Hin, Dijkmanshuizen, Tine Merkx, Schilderend, Den Burg, en Annie de Porto, Schilderweg, Den Burg, oeden met gunstig gevolg examen voor het middenstandsdiploma. Evenals de heer Bert Buisman, Hollewalsweg, Den Burg, werden zij opgeleid door de heer P. B. Riteco. KIND DOOR AUTO AANGEREDEN Het vier-jarig dochtertje Corrie van de familie C. Dros, Smederij Eierland, werd woensdagmiddag door een auto, bestuurd door een badgast aangereden. Het kindje werd uit voorzorg naar een ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Het meisje reed met een autoped op de weg en is vermoedelijk aangereden toen het achter een geparkeerde auto vandaan kwam. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 24 juli 1958 Gevonden te Den Burg: rood kinder- vest; wit vilten hoedje; rode portemon nee, kakikleurig overhemd; zwart-wit katje; rood kinderportemonneetje; munt biljetten van 2,50; speelgoedbeer; groen geruite handdoek; tentstokken, grondzeil en plastieken regenjas; bruine kam; lede- ïen sigarettenkoker met pakje Lexington; vlieger; baret mariniers; jongensporte feuille met foto; beige handtas met o.a. lijbewijs; lederen motorwant; damespols horloge, merk Indus, rond, doublé; Gevonden te De Koog: gouden dames horloge; wit kinderschoentje; make up tasje met inhoud; halsdoekje; kinder zwembroekje merk Tweka; paars dames- vest; herenpolshorloge merk Gewa; rood damesvest; ring met 2 koffersleutels; zonnebril. Verloren te Den Burg: bruine porte monnee met 32,autosleuteltje met wit plastieken houder; lichtbruine porte feuille met 21,en paperassen (aan denken); luchtfilter motorfiets; gele sjaal; speldje internationaal jeugdver- keer;; bril met bruin montuur, sport- klokje; grijs bandje; Kodak film; heren portemonnee met plm. ƒ4,en sluit- zegels; linnen vlieger; geitenharen beurs je met 2,80; rood geruit tasje inhouden de blauw windjack; vlieger; geel kinder vestje, zonnebril; zwarte herenportemon nee met plm. 5,z.g. kangeroejack (zwart); helblauwe regenjas; nagelgarni- luurtje in wit étui; herenpolshorloge, merk Hatem, doublé; damespolshorloge, merk Prisma, doublé; blauwe lederen da mesportemonnee met plm 20,en fietssleuteltje; dubbele fietstassen waarin o.a. bakkersjas; bruine portefeuille met 25,en kaart jeugdherberg; vierkant horloge, merk Bifora, doublé; zwarte jas; Verloren te De Koog: bruine heren portemonnee met 32,50; wit plastieken meisjesregenjas; bril met bruin montuur; camouflagejas; bruine portefeuille met visakte; rijbewijs B-E; bruine herenpor temonnee met plm. 10,paarse stola; roodbruine fietstas; grijs damesvest (jas- model); lederen portemonnee met plm. 2,20, bruine herenportemonnee met plm. 50,gele hoofddoek met zwarte stippen; grijze portemonnee met enkele dubbeltjes; nikkelen polshorloge, merk Gazal. De bureaus der rijkspolitie te Den Burg en De Koog zijn hiervoor op werk dagen geopend van 16.00 tot 18.00 uur. niet veel waardering voor de butler, die in z'n werk de ene fout op de an dere stapelde, opbrengen. Logisch, want de arme brave borst had in een paar uur meer moeilijkheden te verwerken dan 'n normaal mens in z'n hele leven. En dat speelde hij beslist goed. Zijn vrouw Jook (mevr. D. Boogaard-Witte), die dus tevens pseudo-vrouw was van heer Charles, maakte er precies het kittige vrouwtje met zakentalent van, dat ervan verwacht mocht worden. Iedereen kon geloven in haar „strikt zakelijke" verhouding tot haar broodheer. De dienstmaagd werd gespeeld door mevr. M. Schrama-Taag. Lang geen doetje, maar dat zou van mevrouw Schrama ook niet te verwach ten zijn. De oudere mevrouw Graafland (gespeeld door mevr. Van Heerwaarden) moest een bemoeizieke haaibaai zijn, een vrouw dus „met de broek aan". Maar ze was werkelijk wat te lief en te zacht, vonden we; niet fel genoeg. Haar dochter Luus (Martha Smit) speelde een lieftallig meisje met wat weinig stemgeluid. Toch een leuk rolletje. Loes Buisman, als een vriendin van Jook, was de jonge moeder, die haar kind een paar uurtjes aan Jook uitleende. Toen zij haar kind bedreigd dacht, bleek wel dat het lang geen katje was om zonder handschoenen aan te pak ken. Loes moest een volgende keer kans krijgen op een wat belangrijkere rol. Haar man Camera (Henk van Heerwaar den) maakte als geweldfiguur nu niet zo'n enorme indruk. Maar daar kreeg hij ook eigenlijk de tijd niet voor. Al met al zagen we een grappig stuk, zonder enige pretentie, op prettige ma nier gespeeld. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Dinsdag a.s. n.m. 3 uur bevestiging en in zegening van een huwelijk. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Na de dienst verkiezing diaken De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 20.00 uur dr. J. J. Buskes Jr. De Koog 9 en 10.30 uur Ds. Klijnsma 10.30 uur Kinderdienst in het jeugdhuis vanaf 4 jaar. 20.00 uur Ds. Witteveen, jeugddienst De Waal 11 uur Ds. Waardenburg jeugddienst Oosterend 10 uur Dr. J. J. Buskes Jr. van Amsterdam Maandcollecte kerkvoogdij 19.30 uur Ds. Waardenburg Jeugddienst. Maandcollecte kerkvoogdij Oudeschild 9.30 uur Ds. Waardenburg Maandcollecte kerkvoogdij GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur en 19.30 uur Ds. S. de Lange Oosterend 10 en 19.30 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Onderh. Art. 31 K.O.) Dorpshuis Den Burg Den Burg 10.15 en 3.00 uur Ds. C. Stam van Groningen GEREFORMEERDE GEMEENTEN Oosterend 10 en 3 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van der Zwaag Den Hoorn 10 uur Ds. Van Bilderbeek De Koog 10 uur Ds. Van Sluijs HET JAN LIGTHART-HUIS bij ons in de Prins, is toch in de korti spanne tijds voor het bestemde doe klaar gekomen. Voor zover de jeugd ei niet op uittrekt, wordt er gesport en g( speeld dat het een lieve lust is. In d< gezellige kampschuur is een kleine ten toonstelling van allerlei souvenirs doo de kinderen van schelpen gemaakt. Dit voorwerpen zullen straks prijken in d; min of meer benauwde behuizing van d „woningen" in de Jordaan. In een vorig artikel heb ik dank ge bracht aan verschillende personen die ht mede mogelijk hebben gemaakt ons kam pement te voltooien. Op ons verzoek of iemand ons aan ee vlaggemast kon helpen, is prompt vo! daan. Van de heer C. de Wijn van Oude schild kregen wij een bijna 9 meter rood wit-blauw geschilderde vlaggestok ca deau en de heer Vlas zorgde er voor dc deze op de plaats van bestemming kwait Dank aan de heren Raö en Boon, die e voor zorgden dat precies voor onze kom: de keurige tegelvloer op vakkundig! wijze in de schuur was gelegd. De heer J J. Witvliet zorgde de traditie getrouw weer voor een prima verantwoord kampverlichting al is het dit keer da: niet in een grote tent. Voorts werden vt verrast met een prachtige lederen voe! bal van Dros' Magazijn, Den Burg. Da komt goed, want in Den Hoorn zitten d voetballers aldaar, inclusief Ds. Va Rhijn, te spinzen op een „bloedige" re vanche Wij zijn dankbaar allen hier op Texe! die in de loop der jaren zoveel begir hebben "betoond voor het werk onder d jeugd van het overschaduwde stadsgt deelte, dat Jordaan heet. Al zijn de jongelui soms luidruchtig i hun levenslust, toch zijn er onder her die een stil verdriet met zich mee drager Dat zie je zo niet aan de buitenkan! Voordat wij naar Texel vertrekken, is he dan juist noodzakelijk de nodige huisbe zoeken te doen. Daar zat ze, de moeder van vier kinde ïen, met een van stil verdriet gegroef gezicht, waarvan de advokaat zei: „Ho hebt u het 9 jaar uitgehouden!" De jong ste jongen had op eigen houtje een b\ reau voor bestrijding van drankmisbrui opgesnord en verzocht de politie „of i vader daar niet naar toe konden brer gen...." Ik spaar u een nog pijnlijke beschrijving. In de week voor de vakantie aanbral overleed plotseling aan tafel een vadi van twee onzer jongens. Moge ook v<x die kinderen hun verblijf op Texel ee lichtstraaltje kruisen door het leed wati hun leventjes kwam. Denkende aan di enkele regels: Brengt gij de zon in 's naasten leven, Zij zal aan U haar weerschijn geven. 'Joh. K. A. Schreuder. GESLAAGD Voor het diploma MULO A slaagden i Medemblik: C. Bakker, P.H. Polder, Jb. Witte, Spang. Joke van Beek, Oudeschild, deed itk gunstig gevolg MULO-examen te Berge NEEMT RIJKSWATERSTAAT REVANCHE? Het elftal van Rijkswaterstaat i maandagvond revanche trachten te ni men op het elftal van Staatsbosbehet In de pauze van de wedstrijd, die het Gemeentesportterrein te Den Buj zal worden gehouden, zal wederom wo den gecollecteerd voor „Huize Irene". Heden werd van ons weggenomen onze jongste lieveling P«»er in de aanvallige leeftijd van 7 maanden. Zijn diepbedroefde ouders en broertje C. Smit Hz. E. Smit—Leijen Henk Den Burg, Texel, 22 juli 1958 Warmoesstraat 35 De Engelenmis zit plaats vinden op vrijdai 25 juli a.s. vm 7.45 uu' in de parochiekerk vai de H. Joannes de Dope te Den Burg waarna de begrafenis op het RH kerkhof. Hiermede geven kennis van het plotse ling overlijden, nu voorzien van het H Oliesel, van onze jong ste lieveling Frans in de jeugdige leeftij' van 9 jaar en 8 maande Zijn diepbedroefd ouders, broer en zusje Fam. De Geesf Eierland, 23 juli 1958 Heden overleed plol seling nog voorzien v; tiet H. Oliesel onze ge liefde kleinzoon en nee Frans Jozef de Geest in de nog jeugdig leeftijd van 9 jaar en maanden. Zijn diepbedroefd grootouders en oo C. Bos Tr. Bos—BarhorS Cor Bos Hollandseweg Foto Langeveld en De Rooij Den Burg Parkstraat TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Paaaagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting In Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Oud-Deurwaarder Prins en wnd. Deurwaarder van Twuijver houden maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,Den Burg, Tel.85 Te k. grote part. board, sloop hout en diversen. Tegen con currerende prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn. Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur tel. 1369 - P. C. Kaan, Ruygweg 10J Den Helder, voor emigratie verpakkingen naar alle delen der wereld. Zend1 ons bericht en wij komen U thuis bezoeken.— Te k. 5 jonge witte leghorns 13 weken oud. N. Kuiper, O'schild 33 Te k. wegens overcompleet, handnaaima chine, moet gereviseerd wor den. Weverstr. 15 Prima aardabpelen, Doré. 15 c. kg. J. Bas, Westerweg B 139, Den Burg Te k. zwart mar meren schoorsteenmantel en kruisbessen. J. Kiljan Jaczn. Westerweg 2, Den Burg Te k. beste aardappelen, Smit De Dennen Te koop pr. aardappelen 15 ct per kg. v. Maldegem „Jachtlust" Zwarte bessen te k. aan (la ge) veilingprijs. R. Witte, Lijnbaan 25 Te k. „Edi" centrifuge en „Cema,, snel- wasmachine. Wegens aan schaf van groter. J. Jellema. De Koog Met dankbaarheid en grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Jan Adriaan Adri C. Medema-v. d. Berg E. Medema Douwie en Ina Oosterend, Kerkstr. 16 24 juli 1958 Leendert van der Velden en Jannie Groenhof hebben het genoegen U, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen hu welijk, waarvan de vol trekking zal plaats vinden op D.V. vrijdag 8 aug. '58 om 14 uur ten gemeente huize te Den Burg, Texel. Strijpsedijk 9, Tinte, Rockanje Z.H. Singel 362, Oudeschild Texel. Receptie van 15.30—16,30 uur in Stoombootkoffiehuis Oudeschild. Op woensdag 13 aug. a.s. hopen Joannes Alle v. d. Bij en Reinalda Geziena Halsema elkaar het H. Sacrament van het huwelijk toe te dienen vm 9,30 uur in de parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Den Burg, Texel. Daarna zal tot hun intentie een H. Mis worden opgedragen om Gods zegen over hun hu welijk af te smeken. Spechtstraat 10 Den Helder Zuid-Haffel B 77 Den Burg, 21 juli 1958 Receptie op de trouwdag van 15,30—17 uur Zuid- Haffel B 77. Toekomstig adres Fresiastr. 12, Wormerveer

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2