Motortrial 1958 Jeugdige Kees Dros verbaasde ervaren rijders '1 CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Vandaag consultatiebureau Hedenmiddag worden de moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht. paaBka„d xxM(K$k deftb.lm aJeugi V.I.O.S. KOMT NAAR DE WAAL Op zaterdagavond 27 september zal VIOS te De Waal komen musiceren. Er zal dan voor de jeugd meteen een lam pionoptocht aan verbonden worden. Tij dens de muzikale rondgang door het dorp van het met fakkels verlichte korps, gevolgd door de jeugd met lampions, zal tevens getracht worden donateurs te winnen. Men heeft dringend behoefte aan financiële steun. Instrumenten en muziek zijn tegenwoordig zeer hoog in prijs. Wij hopen, dat VIOS een succesvolle avond zal hebben. Bij voldoende deelname zal er ook nog gestreden worden om de man en de vrouw! Een en ander gaat natuurlijk niet door, wanneer de weergoden niet met ons zijn. TX 9 VERLOOR SCHROEF Vorige week vrijdag heeft de nieuwe kotter, de TX 9 bij Borkum tijdens het vissen zijn schroef verloren. De TX 2, die in de buurt was, kon na een kwartier vastmaken, terwijl de TX 36 na 1 Vt uur verbinding kreeg met de TX 9. Gezamenlijk hebben de kotters het onfortuinlijke schip naar Den Helder ge sleept. Maandag was de nieuwe schroef al weer aangebracht. „DE DAGERAAD UIT DE VAART Voor een kleine reparatie aan de ma chines is „De Dageraad" dinsdag uit de vaart genomen. Men hoopte in één dag het euvel te hebben verholpen. De Dokter Wagemaker nam de dienst waar. LEZING OVER ATOOMENERGIE De Texelse Bestuurdersbond heeft het initiatief genomen om een cursus-avond te organiseren over de atoomenergie. Tal lozen, die het woord atoomenergie lezen denken alleen maar aan dood en vernie tiging. Ze weten niet, dat er ook nog een andere kant aan zit, n.l. uiterst nuttige toepassing op allerlei gebied, toepassing in de landbouw en in de geneeskunde. Om de leden ook met deze kanten ver trouwd te maken heeft de Tex. Bestuur dersbond het reactorcentrum Nederland bereid gevonden een lezing met films te houden. De heer M. A. de Wijs, bij velen bekend om zijn lezingen over „rubber", zal ook thans als inleider fungeren. De bezoekers kunnen er van op aan, dat hij het moeilijke probleem op begrijpelijke wijze zal uiteenzetten. In verband met het belangrijke onder werp zijn ook niet-bestuursleden, even tueel met echtgenote van harte welkom. In verband met de beperkte ruimte is het .echter gewenst tevoren een plaats te re serveren (zie advertentie). AANVULLENDE AGENDA Aanvullende agenda voor de vergade ring van de raad der gemeente Texel, te houden op 24 september 1958. Texel, 22 september 1958. De burgemeester van Texel, C. de Koning. 20. Aankoop van schuren met erf te Den Burg van de heer G. van Beek te Bever wijk. 21. Aangaan van een geldlening met de heer G. van Beek te Beverwijk. TWEE JONGENS SLOEGEN OM MET KANO Pa wierp steen door de bodem Twee jongens, P. de W. en J. B. uit Oudeschild, beiden met het bloed van de grote Michiel in hun aderen, gingen za terdagmiddag omstreeks drie uur vol goede moed met een gemotoriseerde kano de haven uit en de Waddenzee op. Zij voelden zich echte zeehelden, maar helaas Neptunes was hen niet welgezind en wierp woedend een golf in hun ranke bootje. Dat was kennelijk te veel voor 't wankele scheepje, want de motor sloeg af en even later kantelde het zelfs om. Een van de jongens kon niet zwemmen, maar gelukkig wist hij zich aan het bootje vast te houden. De andere jongen duwde hem en de kano voor zich uit naar de wal, maar het kostte hem nog een wanhopige strijd van ruim een uur om zichzelf en zijn kameraadje veilig op de wal te brengen. Vader De W. was, het laat zich begrij pen, furieus. Hij gaf zijn zoontje een welluidende uitbrander en wierp daarna woedend een zware klinker door de bo dem van het scheepje, zodat de beide jon gelui geen kans meer krijgen om ver dere nautische waaghalzerijen uit te halen. S.V.C.-NIEUWS De adsp. wisten zaterdag De Koog a met een 52 nederlaag naar de Bad plaats terug te sturen. Goed gedaan, jon gens. Zaterdag: ZDH a-SVC a. Het eerste speelde zijn eerste thuis wedstrijd tegen Geel Zwart. Onder uit stekende leiding van de heer W. van 't Voort werd om half twee begonnen. G neemt de aftrap en deze werd meteen overgenomen door S. Aris geeft goed door naar de rechtervleugel en Piet en Maarten zorgen door uitstekend samen spel dat S. na 1 min. de leiding heeft 10. G. laat het er echter niet bij zitten en komt goed opzetten en maakt kort na elkaar twee doelpunten 12. Nog voor de rust weet S. de stand gelijk te maken door Jn. Reus 22. Met deze stand wordt de thee gebruikt. Hierna speelt SVC voor de wind en zet meteen het G.-doel onder druk. Het duurt echter geruime tijd voor er gedoelpunt wordt. Toch weet S. na plm. een half uur de leiding te nemen 32, welke stand wordt opgevoerd tot 52. Met deze stand komt het einde. Zondag geen wedstrijd in verband met België-Holland. „Wat dat joch gepresteerd heeft is ongelooflijk", zei ons trots een bestuurslid van de Motor-, Auto- en Bromfietsclub „Texel", wiens vereniging in samenwer king met de Motor- en Autoclub „Anna Paulowna zondag in de duinen achter de Dennen de Nationale Texel Trial 1958 organiseerde. Wij zaten in hotel „De Lindeboom-Texel", waar omstreeks vijf uur in de mid dag de prijzen werden uitgereikt, wat na te kaarten over de motorwedstrijden en het gesprek kwam toen op de jeugdige Kees Dros uit Eierland. Kees, zestien jaar oud, had 's morgens met zeventien andere sportgenoten mee gedaan aan de rit voor nieuwelingen. De jongelui moesten hetzelfde zware par cours doorworstelen als de ervaren rijders 's middags. Met slechts 23 strafpunten was hij winnaar geworden. Een prachtige prestatie. Wel waren de bepalingen voor de nieuwelingen aanzienlijk lichter dan die voor de junioren en senioren, maar toch, als men de rijvaardigheid van Kees Dros vergelijkt met die van de ervaren rijders, kan men niet anders concluderen, dan dat hij tegen de meesten van hen gemakkelijk opgewassen zou zijn. Jammer, dat Kees pas over twee jaar, als hij achttien is, tegen hen zal kunnen uitkomen. Maar hoe dan ook, het staat vast, dat er in hem een rijder van klasse steekt en dat men in de toekomst nog heel wat van hem kan verwachten. Hersenschudding Zoals altijd heeft ook deze voor Texel zesde motortrial vele belangstellenden naar de duinen achter de Dennen gelokt. En niemand werd er teleurgesteld, want het parcours, dat men daar heeft uit gezet is met zijn vele rulle en steil tegen de duinen oplopende zandpaadjes, een van de zwaarsten in Nederland. De mo torrijders hadden dan ook handen vol werk om hun wild steigerende machines in bedwang te houden. Natuurlijk lukte dat lang niet altijd en daar vooral was het de kijkers om te doen. Spoedig had den zich overal op de moeilijkste gedeel ten grote groepen gevormd, die gespan nen de capriolen van de rijders volgden. Een hoog duin, waar de motoren fon teinen van zand achter zich wegspuitend, tegen op worstelden, een modderpoel, waar de wielen soms bijna tot aan de assen in wegzakten of een steile helling, die de renners eerst, meer vallend dan rijdend moesten afdalen en daarna via een haarspeld-bocht weer moesten be klimmen, waren wel de meest geliefde plekjes Sensatie was er genoeg, want heel wat in leer gehulde ridders werden zandruiter, een van hen, G. Mul uit Wie- ringerwaard, buitelde zelfs, opzij vallend, een keer of drie over de kop, maar ern stige ongelukken zijn er gelukkig niet ge beurd. Alleen 's morgens, na de rit van de junioren, is men danig geschrokken, Toen raakte de rem van de motor van R. Blauwboer uit Anna Paulowna defect, waardoor hij een hek ramde. Hij liep een lichte hersenschudding op en moest per ziekenauto naar huis worden gebracht. TOCIIT VAN BEJAARDEN DE COCKSDORP-EIERLAND Prinsjesdag, dit jaar op 16 september stond weer in het teken der belangstel ling wat De Cocksdorp en Eierland be trof, want zoals gebruikelijk op deze dag, was het weer feest voor de bejaarden, die hun jaarlijkse tocht over het eiland maakten. Ook voor het comité een dank bare dag om al deze bejaarden in een vrolijke en feestelijke stemming te zien. Evenals andere jaren waren de auto's weer spontaan ter beschikking gesteld door de bezitters in De Cocksdorp en Eierland, waarvoor het comité hun zeer dankbaar is. Het was onder de omstan digheden een pracht dag wat het weer betrof. Toen om plm half twee de auto's in een lange rij het dorp uitreden, allen getooid met onze nationale kleuren, voorafgegaan door de auto der Rijks politie en nagewuifd door de inwoners van De Cocksdorp, was het weer een vro lijk gezicht. De route ging eerst via Wa- geningseweg, Hoofdweg, Schoolweg, op De Koog aan, waarna onder de Dennen langs naar de P.H. Polder over de nieuwe pontweg naar het Horntje, allemaal prac- tisch nieuwe wegen voor vrijwel iedereen onbekend. Op deze wijze had men er geen idee van op zijn eigen Gouden Boltje te zitten. Al werden we dan georiënteerd door de ons wel bekende kerktoren van Den Hoorn. Zo werd dan als eerste pleis terplaats aangedaan Loodsmansduin, waar genoten werd van een machtig pa norama. Geen wonder dat ons eiland door vele toeristen wordt aangetrokken. Hier werd thee met koek en koffie met gebak genuttigd, hetgeen er in ging „als koek" Vele gesprekken werden door de bejaarden aangeknoopt, die elkander an ders nooit spreken. Alles was prima verzorgd in de prach tige zaal van Loodsmansduin; de dames zorgden voor een vlotte bediening, en ook de heren van het comité hielpen spontaan mee aan de afwas enz Daarna werd weer via Den Hoorn de 2e etappe aanvaard en met vele onbekende om wegen op huis af. We passeerden ook het bejaardencentrum Jan Dirksoord, waar zich inmiddels enkele echtparen hebben gevestigd, die andere jaren ook met ons meegingen. We werden dan ook spontaan nagewuifd. Via het nieuwe centrum van TESO werd via de Hogeberg op Oude schild aangereden, waar een ieder getuige kon zijn van het binnenlopen van het vlaggeschip van TESO „De Dageraad Zo werd ook gezien waar de gemeente onze vuilnisemmers deponeert. Via De Waal en Oosterend werd door de polder 't Noorden op Hotel „De Hoop" aangere den, waar we om half zeven aankwamen Hier stonden de tafels al gedekt en spoedig had een ieder zijn plaats inge nomen Na de gebruikelijke maaltijd bleef men nog geruime tijd bijeen in een gezellige sfeer. Een en ander werd opge luisterd door de accordeonist Van der Wulp uit Den Burg. Ook werden door verschillende bejaarden nog enkele liede ren ten gehore gebracht. Om 10 uur was het einde van deze zo geslaagde dag en werd ieder weer door zijn chauffeur thuis gebracht. Dit was de laatste rit van ons comitélid Pastoor v.d Klein, die naar Wester- Blokker vertrekt. Er is altijd prettig sa mengewerkt, hetgeen voorzitter J. J Westdorp in zijn afscheidswoord aan Pastoor v.d. Klein nog eens duidelijk en met dankbaarheid onderstreepte. Slechts één! Het parcours werd uitgezet door de heren C. Mets en B. Dros en zij deden het met geraffineerde vakkundigheid, daar kunnen alle rijders van getuigen. Zo'n karwei is verre van eenvoudig. Het hele parcours werd verdeeld in tien non-stops, waar de deelnemers overheen moesten rijden zonder met de voeten de grond te raken. Nu moet zo'n non-stop het de rij ders natuurlijk zo moeilijk mogelijk ma ken. maar toch weer niet zo, dat geen enkele deelnemer er zonder strafpunten doorheen kan komen. Zou dit wel het ge val zijn, dan vervallen alle strafpunten, die de deelnemers op zo'n gedeelte heb ben opgelopen. De derde non-stop bleek bijna zo'n raddraaier te zijn. De heren Mets en Dros zaten er danig door in span ning en ze konden de heer J. A. van Etten uit Amsterdam wel om zijn hals vallen, toen die er foutloos doorheen raasde. Hij was overigens de enige! Omstreeks vier uur was dit boeiende schouwspel afgelopen en zijn de organisa toren en de deelnemers naar hotel „De Lindeboom-Texel" gegaan, waar de prij zen werden uitgereikt. De uitslagen waren: Nieuwelingen- 1. C. Dros, Texel, 23 str.; G. van Zonen, Anna Paulowna, 105 str.; 3. S. Kooger, Texel, (15 jr.), 142 str 4. R. Blauwboer, Anna Paulowna, 161 str. Junioren: 1. G. J. Mouw jr., Amster dam, 54 str 2. G. Mul, Wieringerwaard, 64 str.; 3. W. Tijssen, Amsterdam, 65 str.; 4. I. C. Groeneweg, Haarlemmermeer, 68 str.; 5. W. Koopman, Texel, 72 str. en 6. P. Heerschap, Texel, 74 str. Senioren: 1. J. A van Etten, Amster dam, 46 str.; 2. H. Vink jr., Maasland, 65 str. en 3. F. v.d. Berg, Rotterdam, 118 str. „DRAAGT ELKANDERS LASTEN" De collecte voor „Draagt Elkanders Lasten", fonds tot bestrijding der t.b.c en ter bevordering der volksgezondheid, van het Chr. Nat. Vakverbond, heeft oruto 711,13 opgebracht. Netto 698,58. Oosterend 217,67, De Koog 42,21; De Waal 21,35; Oudeschild 25,67, Den Burg 190,25; Den Hoorn 146,93; Eier land 46,99; De Cocksdorp 46,99 AANKOOP SCHUREN MET ERF De schuren met erf, staande op de hoek Waalderstraat-Burgerhoutstraat, waarin voorheen de wagenmakerij van de heer Zoetelief was gevestigd, kan door de ge meente worden aangekocht van de hui dige eigenaar, de heer G. van Beek, Be verwijk. Het ligt in de bedoeling de schu ren te slopen en het terrein te gebruiken voor wegverbreding. De schuren en erf worden momenteel gehuurd door de heer A. van der Vis. VAZEN LENEN OP KERKHOF Iemand, die regelmatig bloemen plaatst op een familiegraf op de algemene be graafplaats te Den Burg bericht ons, dat herhaalde malen vazen, waarin geen bloemen staan, door anderen worden ge leend. Met de schrijver van de brief, als ingezonden stuk bedoeld, zijn wij het eens, dat deze onhebbelijke gewoonte sterk af te keuren is. DAT ZIJN VOORRANGSWEGEN Ook de volslagen leek op het gebied van het verkeersreglement weet wel, dat de laatste tijd nogal ingrijpende veran deringen gaande zijn teneinde de ver keersveiligheid te verhogen. Texel loopt daarbij stevig in de pas mee. Zo zijn thans diverse hoofdwegen tot voorrangs- weg gepromoveerd. Het zijn de Schilder- weg, de Langwaalderweg (lopend van Oudeschild naar De Waal), de Kogerweg vanaf „Buitenheim", de Westerweg door Waalenburg en de Postweg. De daarbij behorende aanduidingen zijn reeds aan gebracht. Bij de coupure aan de haven te Oude schild treffen we thans een voorrangs kruising aan; alle verkeer komend langs de havenkade, zowel van links als rechts, dient dus voorrang te geven aan het over de Schilderweg en van de haven zelf komende verkeer. STEUR VOOR MUSEUM Texel's Museum is verrijkt met een nieuwe aanwinst: een steur van ruim 2V-2 meter lang. De vis werd door de heer P. L Bakker, De Cocksdorp, gevonden aan de dijk van de Prins Hendrikpolder De heer De Haan besloot van de vis een gipsafgietsel te maken en het skelet zelf zal eveneens aan de zich alsmaar uitbrei dende museumcollectie worden toege voegd. TEXELSE MARKT Aanvoer op maandag 22 september 1958: 138 lammeren 4060; 45 schapen 6090; 16 rammen 90200; 6 nuchtere kalveren 50100; 18 biggen 5060; 13 graskalve ren 110—140. NIEUWE DIRECTEUR KON. TEXELS FANFARE Naar wij vernemen is op de algemene ledenvergadering van het Kon. Texels Fanfarecorps, de heer Rijf, muziekleraar te Den Helder, verbonden aan de Volks muziekschool te Hoorn, benoemd tot di recteur van het Kon. Texels Fanfare. Z.D.H.-NIEUWS Ons eerste elftal slaagde er in JVC 2 met een 21 nederlaag naar huis te stu ren. Een kleine, maar volkomen verdien de overwinning. Voor de rust was het een lust zoals ons elftal combineerde. On ze jeugdige voorhoede stelde de JVC- achterhoede voor grote problemen. Reeds na 7 min. namen we de leiding, maar nog voor de rust slaagde JVC er in de stand gelijk te maken. Na de rust waren we steeds sterker, maar het geluk zat niet mee. JVC ver dedigde met man en macht. Terwijl de spanning bleef en de tijd verstreek, leek het er op, dat het 11 zou blijven, maar in de laatste minuten kwam het verdien de doelpunt. Zondag vrij. Vrijdagavond trainen. Laat een ieder present zijn. De adsp. verloren met grote cijfers bij de Tex. Boys. Er waren 8 jongens, daar klopt iets niet. Zondag vrij. RONDE VAN OOST Het aantal deelnemers aan de wieler ronde van Oost was niet bijster groot. Slechts acht junioren en veertien andere wielrenners namen er aan deel. Toch hebben de toeschouwers kunnen genieten van een spannende strijd. Dank zij de gemeentewerken hebben de wielrenners ditmaal uit hun fietsen kunnen halen wat er in zat. Men heeft namelijk de gevaar lijke bocht bij de boerderij van de heer Koning, een bocht, die vorige malen heel wat valpartijen op zijn geweten had, rui mer gemaakt. Hoewel zich er negen had den opgegeven, deden slechts drie Texe laars mee aan de wedstrijd. Het waren Kees Boersen, C. Vlaming en Sjors Jim- mink, die gedrieën behoorlijk hun man netje stonden. Kees Boersen wist een vierde plaats te veroveren. Lang niet gek, als u rekent, dat hij tegen renners moest concurreren, die over veel meer routine beschikten dan hij. Klaas Kuut, de win naar, bijv. heeft in het afgelopen seizoen ongeveer 70 wedstrijden gereden. Kees Boersen slechts vijf. Hij zou stellig tot veel betere resultaten dan zaterdag kun nen komen, als ook hij wat meer ging deelnemen aan wedstrijden op het vaste land. De junioren gingen het eerst van start. Zij moesten twintig rondjes van totaal zestien kilometer afleggen. De voornaam ste kandidaten voor de topprijzen waren de Heldersen K. op 't Veld en P. Koning en de beide Texelaars Jac. Betsema en P. Roeper B. Koens, die de wedstrijd reed op een gewone sportfiets, kon op de duur het tempo niet bijhouden en raakte een ronde achter. Hij heeft evenwel, zeer sportief, de gehele wedstrijd uitgereden. Tijdens de zestiende ronde hadden J. Vla ming en J. Krijgsman uit Den Helder nog min of meer de leiding, maar tijdens de zeventiende ronde drongen Jac. Betsema, en K. op 't Veld zich naar voren en wis- tens tijdens de laatste drie ronden een verre voorsprong te behalen op P. Ko ning en P. Roeper, die al in een even felle strijd met elkaar gewikkeld waren Even zag het er naar uit. dat Betsema de zege zou behalen, maar meen, op het laat ste moment wist K. op 't Veld met een minimale voorsprong de finish te passe ren. P. Koning werd derde en P. Roeper vierde. Na de strijd van de junioren kwamen de echte renners, voorzien van valhelmen en briljante racefietsen, aan bod. Voor zij het zestig ronden lange (50 km.) strijd perk instoven, heeft de heer Broer, direc teur van het rusthuis „Irene" de organi satoren in hartelijke woorden bedankt voor hun welwillendheid om de baten van deze wedstrijd beschikbaar te stellen aan zijn tehuis. Ook de politie, de EHBO en de fa. Agter, die de geluidsinstallaties beschikbaar had gesteld, betrok hij in zijn dankwoord. Dankzij de premies, die door vele sportliefhebbers beschikbaar werden ge steld, is er gedurende de gehele wedstrijd verbeten gevochten. Vooral C. Vermeulen uit Wieringen en Lemmens uit Den Hel der wisten heel wat premies in beslag te nemen. Deze premierage bleek voor Ver meulen kennelijk te veel, want in de 39e ronde moest hij wegens kramp het par cours verlaten. Jammer, want hij was een zeer sportief rijder. Ook de drie Texelaars Kees Boersen, Kees Vlaming en Sjors Jimmink hebben wij herhaaldelijk in de voorhoede gezien. Kees Vlaming wist zelfs na de 36ste ron de een verre voorsprong te behalen op het peloton. Hij oogstte daarmee heel wat toejuichingen, maar na zes ronden waren zijn krachten uitgeput en zakte hij weg in de achterhoede. Sjors Jimmink, wist tijdens de 23ste ronde even aan de kop te komen en Kees Boersen in de 47ste. Tijdens al deze gevechten peddelde een zeer onopvallende figuur gemoedelijk de rondjes mee. Hij dacht er niet aan mee te doen aan de premiestrijd en zorgde er alleen maar angstvallig voor, dat hij zo'n beetje midden in het peloton bleef. Die stille figuur was Jan Kuut uit Wieringen. Maar tijdens de 54ste ronde veranderde hij van taktiek en nagestaard door het verbaasde peloton, stoof hij plotseling ver voor hen uit, de zege tegemoet. Nog even deed men wanhopige pogingen hem te weerhouden, maar toen hij ruim zeventig meter voorsprong had, liet men hem maar gaan, te zeer verdiept in de gevech ten om de tweede plaats, die werd ver overd door J. Klaassen uit Den Helder. Derde werd A. Lemmens, eveneens Den Helder, vier Kees Boersen, vijfde E. van der Heijden uit Den Helder en zesde de Wieringer Joffriet. De winnaars van de beide wedstrijden, K. op 't Veld en Jan Kuut, reden beiden, getooid met bloemen nog een ere-rondje. HERV. GEMEENTE DE KOOG De jeugdclubs starten weer en wel resp Meisjes 8-11 jaar voorlopig op zate: dagmiddag om 3 uur; Jongens 8-11 jaar dinsdagavond 7 uu> Meisjes 12 - 15 jaar woensdagavond 7 uur; Jongens 12 - 15 jaar donderdagavond k half acht; Gemengde club voor jongens en meisjj vanaf 16 jaar vrijdagavond om 8 uur. Voor catechisaties zie de krant vi zaterdag a.s. HOORNDER BEJAARDEN GINGEN OP STAP Zaterdagmiddag zijn de Hoornder bj jaarden weer op stap geweest, nu vanj de leeftijd van 65 jaar en ouder, terwi in voorgaande jaren de minimumleeftij 70 jaar was. Begunstigd door mooi weer hebben 2 een prachtige middag gehad en een ieds was vol lof. Om half twee vertrokken TESO-autobussen met in totaal 63 mes sen. De route was ongeveer gelijk as andere jaren, alleen werden vele binnes wegen, gemaakt in ruilverkavelingsvej band, in het plan opgenomen. Via Oud* schild en Oosterend ging het op D Cocksdorp af, waar in Hotel „De Hooj even werd gepauzeerd. Na een bezo- aan de Noordbatterij ging de reis na; De Koog. In het Paviljoen „De Buterij gel" van de heer Jellema, met een fis tastisch uitzicht, werd koffie gedronke Het was half zeven toen de bussen vj af „Klif" Den Hoorn binnenkwame Het fanfarekorps zorgde voor een feest: lijk onthaal. In Loodsman Welvaren wei nog druk over de reis nagebabbeld. 0; ongeveer 8 uur ging een ieder weer hui waarts. OUD-TEXELAAR D. KIKKERT MET PENSIOEN Onze vroegere eilandgenoot, de heer Kikkert, heeft een dezer dagen zijn looj baan bij het onderwijs afgesloten en m wegens het bereiken van de pensioe: gerechtigde leeftijd. De heer Kikkert on ving de zilveren ere-penning der gemee te Heemstede, waar hij 32 jaar lang hoc! der school is geweest. „U was meer d< een schoolhoofd", aldus de burgemeesti van Heemstede, die dan ook opmerkt dat een dergelijke onderscheiding all« in zeer bijzondere gevallen wordt toeg kend. Namens de ouders werd een tel visietoestel aangeboden, mevrouw Kii kert ontving een armbandhorloge. De heer Kikkert werd op 16 septemb 1893 te Den Burg op Texel geboren z nakomeling van een familie, die zich oi geveer vijf eeuwen geleden reeds op c eiland vestigde. De heer Kikkert, zo b richtte de Oprechte Haarlemmer Courai nog, heeft als jongen op dit eiland h gebruikelijke lager onderwijs genote waarna hij de kweekschool voor onde wijzers te Maastricht bezocht. Ook wij wensen de heer Kikkert gaa ne een prettige pensioentijd toe. HALVE EEUW GELEDEN Den Hoorn, 11 sept. 1908: Door storm van Woensdag woei bij den ove toom dicht bij ons dorp een tentwagen 0 van den heer N. D. uit den P.H. Polde De wagen leed vrij wat schade, de inzi tenden kwamen er af met enkele on vellingen. TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke reg méér 0,20. Onder adr te bevr. (niet eerder dl 11 u. in Boekh.) en ond nr. 0,20 meer. Bill, te k. aangeb. gebruik Solex. Schoonoordsingel4! Te k. wegens te klein gg herenwinterjas maat 52, mesmantel plus 3/4 dami manteltje, maat 38 - 40. bevr. bij Molenstr. 44 k. 50 jonge hennen aan leg en wat jarige kippen. C. Reuvers „Dorpszicht" Cocksdorp Wie verrai zw. poesje met wit befje tenen. Gaarne bericht. Scl derend 26 Er kunnen 1 terdagmiddag a.s. 2of3pö meerijden richting Ass Adr. Tex. Crt. Te k. els kleed imitatie Smyrna, zinken wastobbe, 1 opvoi' bare tuinstoel z.g.a.n Dirksoord 6 Wieheeftl blauw-crème fietsje gevond van Ansfried Nauta - k. „Vröling" heteluchtkad nr 26 in pr. staat. G. J.W te „Sir Robert Peel" Cock dorp C 22 Vermist zw poesje (halfwas) „Mooi' uit de auto gesprongen in Waal. Gaarne bericht. J. Halsema, Mulderstr. 3,0'fl Ter overn. 2 (dezelM gebreide jurkjes, leeftijd pl 5 en 9 jr z g.a.n., korte lange mouwen. Mevr. Beö sterboer, Keesomlaan 16,D Burg Gevr. lange leren) in pr. staat. Tel. 289, Ojr Te k. petroleumtank, 2S inhoud, geheel compleet! schikt voor oliekachel. O1 huisstraat 32 n Met grote blijdschap dankbaarheid geven wij kennis van de geboorte» ons dochtertje en zusje Ansje Bij het H. Doopsel ontvit zij de namen Anna Margaretha Mae A. C. Witte—Bakkt G. J. Witte en kinderen Den Burg. Texel 18 september 1958 Gasthuisstraat 25

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2