Cjroen 'ZwartsJexeU in het K. sell. vr. dr. C.B.B.B Texels Raad kwam bijeen Kinderkopjes Kou Gevat? TWzts zo- gx>&d acs Pracht handen (RfflEfl'—- Tub* 95 ct. TEXELSE Igave N.V. v.h. Langeveld de Rooij ekhandel Drukkerij Bibliotheek n Burg Texel - Postbus 11 - Tel. 11 LTERDAG 27 SEPTEMBER 1958 73e JAARGANG No. 7287 COURANT Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. BoerenL Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. 2,25 p. kwart. -4- 20 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm (Een) goede raad is duur. Wel, de Texelaars kunnen ervan overtuigd zijn, dat in gemeentebestuur gevormd wordt door een vroedschap, die open oog heeft >or de moeilijkheden en. mogelijkheden van deze tijd. Dat bleek bij de be ndeling van de ontwerp-begroting 1959, een begroting met een geraamd tekort n bijna drie ton. „En tóch moet het zo en niet anders!" heeft de raad gezegd, j heeft niet lang gediscussieerd een enkel debat over een bepaalde post „moet" uiteraard altijd zijn en de begroting vervolgens zonder wijziging aanvaard. Maar dat niet alleen: de raad besloot de minister een verzoek te richten tot rhoging van de algemene uitkering uit t gemeentefonds. Tot een zodanig be- ag als nodig is om de begroting te doen liten. De op deze begroting geplaatste sten zijn stuk voor stuk urgent. Moge t college van Gedeputeerde Staten daar iook eens open oog voor hebben en ■xel straks niet pijnlijk komen verras- ra met een hevig verminkte begroting, als de laatste jaren telkens weer het val is geweest. WantGedeputeerde aten kunnen zo zoetjesaan ook wel we- dat de gemeente Texel voor bijzon- re moeilijkheden staat en in de naaste «komst voor eens zo zware problemen >steld zal worden. Op dit laatste heeft voorzitter, burgemeester C. de Koning, net verschrikkelijke nadruk" gewezen, e burgemeester doelde hierbij op de op inden zijnde kortere verbinding vanaf ;t Horntje. „Die zal, zo mogen wij innemen, er over 4-5 jaar zijn". Die irtere verbinding is niet een nautische vestie alleen.in tegendeel: de con- quenties daarvan zullen zich voorname- jk óp het eiland doen gevoelen. Reeds is lidelijk, dat door die kortere verbinding verse investeringen noodzakelijk zullen jn endat die investeringen zeer ur- >nt moeten worden geacht, in een ver leid tempo uitgevoerd moeten worden, il men een ontstellend tekort vermij- en. „Anders verkeren we over 5-7 jaar de allerhoogste nood en zal Texel zijn oblemen niet meer aan kunnen", aldus irak ongeveer de voorzitter en de vroed- hap begreep, dat dit de bittere werke- kheid. is. Er moet heel wat gebeuren, ril men kunnen profiteren van de gepro- cteerde nieuwe verbinding. De minis- r moge dan tot de conclusie zijn geko men, dat een kortere verbinding niet lan- t uitgesteld mag worden, de overheid d ook „B" moeten zeggen en de volle .^dewerking moeten verlenen bij de uipak van al die kwesties, die uit een ander voortvloeien. Wij denken daar- uiteraard in de eerste plaats aan de egen! De burgemeester heeft woensdag ook betoogd, dat ten aanzien van het egennet snel gehandeld moet worden. Als wij over vier, vijf jaar onze fiets- aden nog moeten gaan aansluiten aan e nieuwe verbinding zullen wij te laat jn". Babyderm Haarwater (Haargroei-to- nlc) legt reeds in de jeugd de basis voor een gezonde haargroei. Flacon f. 1.90. Die kortere verbinding, waarover iteraard al zoveel is geschreven, opent nmers vooral ook nieuwe mogelijkheden iet betrekking tot het vreemdelingen- erkeer: Texel zal als het ware dichter- ij komen te liggen, het aantal personen, at eens een dagje naar Texel zal gaan, etzij per auto, motor, brommer of cooter, zal onvoorstelbaar groot kunnen lorden, want. Texel zal zijn bekoring Is eiland blijven behouden en men al zijn nageslacht misschien nog willen ertellen, dat ergens langs de Noordwest- ust van Nederland eilanden lagen, een omantisch verhaaltje, op te dienen in de ïjd, dat Nederland zich beroemen kan op ijn zoveelste inpoldering Bij de algemene beschouwingen voerde Ie heer W. Wassenaar, P. v.d. A., aller- erst het woord. „Het tekort is groot en 'ij schrikken niet meer van de enorme edragen. Na een periode van overbeste- ing trad de regering in het midden met en verordening, welke tot investerings- eperking leidde. Is het dan wel verant woord een ontwerp-begroting samen te lellen met zulk een schrikbarend tekort 'an drie ton? Als iedere gemeente met o'n begroting zou komen, zouden wij weer spoedig de terugslag van een beste lingsbeperking moeten ondervinden, 'oor de gemeente Texel, zo vervolgde de 'eer Wassenaar, gelden echter wel zeer ijzondere omstandigheden. Ik denk o.a. tan het feit, dat wij na een veertig-jarig agen eindelijk in het genot kwamen van en waterleiding, maardat wij thans net de vraag zitten hoe wij het gebruikte water weer kunnen lozen. En dan de uilverkaveling, ook een aangelegenheid, welke zeer hoge uitgaven met zich irengt: aanleg van nieuwe wegen of weg- 'erbeteringen, grondaankoop alles te egelen op een korte termijn. En dan niet e vergeten welke problemen het toeris- ne aan de gemeente stelt. Daarom is deze 'ntwerp-begroting ten volle verant woord". De heer P. Smit, KVP, zei, dat hij het n algemene zin met de heer Wassenaar lens was, maar hij wilde nog eens met ladruk op het woningprobleem wijzen. gemeente heeft tekort aan bouwgrond en voor de verdere woninguitbreiding nissen wij een post op deze begroting. Spreker achtte zulks een groot bezwaar. Mevr. G. Vrijdag-Keijser, VVD, meen de dat, landelijk gezien, het samenstellen van begrotingen is geworden tot het ma ken van een soort bankroetiers. Zij liet daarbij evenwel in het midden hoe haar standpunt was ten aanzien van deze (Texelse) begroting. De voorzitter dankte de heer Wasse naar voor diens visie. De heer Smit mocht de geruststellende mededeling ontvangen, dat aan het woningprobleem zelf altijd de nodige aandacht is besteed, maar dat het nu eenmaal niet mogelijk is de benodigde grond bij mondjesmaat aan te trekken. Mevr. J. Koning-Bruin, P. v.d. A., had namens haar fractie een aanmerking op begrotingspost nr. 294, waarin wij lezen: „Van de zijde van de Ring Texel van Nederlands Hervormde predikanten is 'n verzoek ontvangen om een subsidie uit de gemeentekas beschikbaar te stellen voor het door de dienaren van de verschillen de kerken verzorgde godsdienstonderwijs 'dingen van de openbare lagere scholen in de gemeente Texel. Binnen kort zal een nader uitgewerkt voorstel worden aangeboden. Voorshands wordt voor dit doel 6000,geraamd". Mevr. Koning meende, dat voor dit doel het verstrekken van een subsidie niet juist is. Wel zou haar fractie ermee akkoord kunnen gaan indien het hier bij belonderricht zonder meer betrof. „Het godsdienstonderwijs heeft al een bepaald voorrecht, waar de lokaliteiten etc. daar voor beschikbaar worden gesteld. Wij zouden hiermede bepaalde kerkelijke groeperingen subsidiëren. Er is een groot verschil tussen godsdienstonderwijs en bijbelkennis". De voorzitter wees erop, dat t.z.t. een nader uitgewerkt voorstel zal worden aangeboden. Hij wees er op, dat dit onderwijs inhaerent is aan het onderwijs en bij afstoting daarvan, wij een belangrijk element van de christe lijke beschaving kwijt zouden raken. Wethouder Th. R. Iiin (KVP) merkte op, dat handhaving van deze post de po sitie van de dorpsschool ten goede komt. Het is U bekend, zo zei hij, dat wij (het r.-k. bevolkingsdeel van het eiland) stre ven naar het zenden van r.-k. leerlingen naar een centrale r.-k. school. De heer J. Daalder bracht de post aan stelling recreatieleider ter sprake. Hij meende, dat deze aangelegenheid tot het terrein van de VW „Texel" behoorde. Voorts opperde hij principiële bezwaren tegen kadervorming. „Dat is de taak van de ouders en ik acht dit dan ook een te ver gaande overheidsbemoeiing. Daarom stem ik tegen deze post. De voorzitter was van mening, dat het zo langzamerhand al niet anders meer kan. De overheid wordt met de neus op dit probleem gedrukt. Ook de heer S. van der Vis, CHU, vond, dat dit onderwerp beter door de VVV Texel (zelf) ter hand kan worden genomen. Wethouder Hin betoogde, dat een be kwame kracht nieuw leven in het kader kan wekken. Dat is hard nodig, ofschoon er uiteraard uitstekend functionerende jeugdverenigingen bestaan. De heer P. Smit en de heer N. van Schoonhoven achten de benoeming van 'n recreatieleider zeer belangrijk. Mevr. Vrijdag-Keijser vroeg hoe het kwam, dat de bouw van een tweede gymlokaal 50 pet. duurder zal komen dan op de vorige begroting. Geantwoord werd, dat de oorspronkelijke begroting van jaren her dateert. De heer S. van der Vis vroeg zich af of het wel economisch verantwoord was om op Texel een slachthuis te bouwen (waar voor 4000,op de begroting staat uit getrokken, zijnde de kosten voor voorbe reiding. Hij doelde op de a.s. pontverbin ding, waardoor Texel automatisch dichter bij Den Helder komt te liggen, wat weer de mogelijkheid opent om het materiaal vanuit het Helderse slachthuis te betrek ken. Geantwoord werd, dat B. en W. be zig zijn deze kwestie uitvoerig onder het oog te zien en die 4000,voorshands nog niet uitgegeven zullen worden. De heer Daalder achtte de verbetering van de Slingerweg te Den Burg nu niet bepaald urgent, daar er maar weinig ge bouwen staan. „Het geld wordt aan die Slingerweg weggeslingerd" meende hij. Hij zou dat bedrag liever besteed zien voor verbetering van het Achterom te Den Burg. De voorzitter zei, dat het nut tig is om de verbetering van het Achter om volgend jaar op de begroting te plaatsen. De heer S. van der Vis vroeg zich af of het nog wel verantwoord was om over te gaan tot uitbreiding van de o.l. school te Oudeschild, omdat het aantal inwoners van Oudeschild door de pontverbinding terug zal lopen. De voorzitter antwoord de, dat hij het een mislukt beleid zou vinden, wanneer er geen wegen en mid delen gevonden konden worden om Ou deschild 'n goede toekomst te verzekeren. De heer Van der Vis verklaarde, dat het geenszins zijn bedoeling was om Oude schild te torpederen, maar het aantal leerlingen zou terug kunnen lopen. Wethouder Hin „Al zou de TESO-be- manning aan Den Burg gaan wonen, dan nog kan Oudeschild belangrijk blijven als handels- en industriehaven. Al zou het aantal leerlingen teruglopen, dan behoeft dat nog niet tot beperken van het aantal lokalen te leiden, omdat een gunstige wijziging van de leerlingenschaal in de lijn der verwachtingen ligt. De heer Hin zei ten aanzien van zijn verwachtingen omtrent het toekomstbeeld van Het Horntje, dat de stichting van een dorp al daar hem irreëel voorkomt. De heer J. Daalder vroeg of de raad wel op de goede weg was met de post bouw nieuwe school voor Midden-Eier- land. Om misverstand te voorkomen voegde hij er dadelijk aan toe ervan be wust te zijn, dat deze school vernieuwd zou moeten worden, maar hij was niet helemaal gerust over het bestaansrecht van deze school. „Is het niet van belang voor het onderwijs, dat naar concentra tie wordt gestreefd7 Ik denk, zo verdui delijkte spreker, aan een samentrekking van de scholen van Midden- en Zuid- Eierland, mede gelet op de moeilijkheid tot de aantrekking van leerkrachten. Zou dit laatste niet gestimuleerd kunnen wor den door een grotere, centraal gelegen school?" De heer Daalder verzocht ver volgens over het al dan niet handhaven van deze post te stemmen. De voorzitter antwoordde, dat de personeelsschaarste van tijdelijke aard is en beide scholen hebben altijd hun bestaansrecht kunnen bewijzen. De heer Dros (P. v.d. A.): De beide scholen zijn met de gemeenschap verwe ven, wanneer de school verdwijnt zou ook het hart van die gemeenschappen verdwijnen. Het merendeel van de leer lingen zou dan naar Den Burg gaan om daar een zes-klassige school te bezoeken, omdat naar veler mening het onderwijs aan een zes-klassige school beter tot zijn recht komt (Vele anderen beweren het tegendeel red.) De Voorzitter merkte op, dat de praktijk bewijst, dat het on- derwijs aan een kleine school zeker niet achter komt bij dat aan een grote school. Er wordt tenslotte over al dan niet hand having van deze post gestemd. De heer Daalder deed nog een poging de redactie te wijzigen, maar daar voelde de voor zitter toch niet voor. Tegen handhaving stemden de heren Daalder en van der Vis De heer Wassenaar sprak de hoop uit, dat de uit te voeren werken spoedig ter hand zullen worden genomen, opdat de werkloosheid in het voorjaar tot een mi nimum beperkt blijft. Op deze raadsvergadering moesten de heren C. J. van der Kooi (VVD) en Sijbr. Keijser Jbzn, (WD) verstek laten gaan. De heer C. H. Roeper werd tot com missaris van de N.V. TEM benoemd. Per 1 januari 1959 zou de heer Roeper af treden. Enkele raadsleden o.a. de heer Daalder, vonden het niet helemaal juist, dat deze functie door een wethouder wordt vervuld, waar een ander lid van B en W (de voorzitter) ook reeds voorzitter van de raad van commissarissen is. De heer Roeper werd tenslotte met 9 stem men herbenoemd, 3 stemmen werden uit gebracht op de heer A. Dros Bzn., die nr twee op de ranglijst stond, en 1 lid stem de blanco. De heer W. Wassenaar werd benoemd tot afgevaardigde van de raad naar de in 1959 te houden alg. vergadering van aan deelhouders van de TEM; de heer J. Daalder tot plaatsvervanger. Tot leden van de commissie van advies inzake be handeling belastingreclames werden be noemd mevr. Koning-Bruin en de heren Smit, Van der Kooi en Van der Vis. Als vertegenwoordigers in de raad van bestuur van het Centraal Ziekenhuis te Alkmaar de heren C. de Koning en S. van der Vis. Woning bij de functie! Mej. A. F. Nederhelman uit Wester- bork werd met algemene stemmen be noemd tot onderwijzeres aan de o.l.s. te Midden-Eierland. Zij was de enige solli citante. Als voorwaarde had zij gesteld, dat men haar een woning zou aanbieden Het werd ons tijdens de behandeling van dit punt niet duidelijk of de gemeente aan haar verzoek kan of mag voldoen. Na goedkeuring van de dienst gemeen tewerken verzocht de heer J. Daalder de deuren even te sluiten in verband met de begroting van de Sociale Dienst. Na een klein kwartiertje werd de openbare ver gadering hervat en ook deze begroting z. (Kale schutting vraagt dringend Ceta-Bever Buitenbijts) ZONDAGSDIENST DEN BIJ KG DOKTER VAN LOON (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 29 september op om 6.36 uur en gaat onder om 6.24 uur. Maan: 27 sept. V.M.; 6 okt L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 27 sept 8.20 en 20.19; 28 sept. 8.56 en 20.56; 29 sept. 9.29 en 21.30; 30 sept. 9.57 en 21,58; 1 okt. 10.25 en 22.28; 2 okt. 10.52 en 22.55; 3 okt. 11.19 en 23-23; 4 okt. 11.49 en 23.51. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. OUD-TEXELAAR ONTVING H. WIJDING Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haar lem, heeft zaterdag 20 september in de kapel van het Theologicum te Warmond de H. Wijding van het Diaconaat toege diend aan een aantal theologanten van het bisdom Haarlem. Tot degenen, die deze wijding ontvingen behoorde ook onze vroegere eilandgenoot, de heer A. C Timmer, Weststraat, Den Burg. WIJZIGING ALGEMENE POLITIEVERORDENING Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat de door de gemeenteraad op 2 september 1958 vastgestelde negenentwintigste wij ziging van de „Algemene Politieverorde ning voor de gemeente Texel" ter ge meente-secretarie gedurende drie maan den, te rekenen vanaf heden, voor een ieder ter lezing is nedergelegd. De verordening heeft betrekking op de invoering van de „Gastenstatistiek kust- gemeenten". Deze verordening is tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar gesteld. Texel, 23 september 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, C. de Koning De secretaris, P. Beemsterboer. OUD-TEXELAAR IN VENETIË BEROOFD Dr. Alb. Vis heeft tijdens zijn vakantie in Venetië een minder prettig avontuur beleefd: een inbreker drong tot zijn slaap kamer door en ging met de portefeuille van onze vroegere Texelse doopsgezinde predikant aan de haal. Dr. Vis heeft nog een glimp van de inbreker gezien, want toen de ongewenste bezoeker op de slaap kamer opereerde werd dr. Vis wakker. De man had zich toen reeds een porte feuille met geld toegeëigend en wist vliegensvlug van het toneel te verdwijnen en wel via een slaapkamerraam. Daar dr. Vis geen enkele lire meer was overge bleven zat er niets anders op dan zich tot de Nederlandse consul te wenden, die hem de middelen verschafte voor een spoorkaartje Iemand beweerde, dat dr. Vis zijn por tefeuille onder een peluw had verstopt maar dit laatste schijnt uit de duim te zijn gezogen. OPTREDEN TONEELGROEP „PUCK" Voor het optreden van de toneelgroep „Puck" op woensdag 1 oktober a.s. zijn nog een aantal kaarten verkrijgbaar a 3,bij het VW-kantoor te Den Burg Behalve deze kaarten zijn ook nog ge combineerde kaarten verkrijgbaar, die toegang geven tot een operaprogramma op 24 oktober a.s en de komische thriller van Puck. De prijs van deze kaarten is 5,Ook deze kaarten zijn bij de plaat selijke VVV verkrijgbaar. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 19 tot en met 25 september 1958: Geboren: Anna Margaretha Maria, dv Gerrit J. Witte en Agatha C. Bakker; Theodora Martha, dv. Arie C. Kager en Theodora M. Wjtte. Ondertrouwd: Hendrikus Witte en Clasina J. Hoogeduin. Overleden: Andreas Ran, oud 86 jaar, weduwnaar .van Margaretha J. van El- burg; Jacob Bakker, oud 83 jaar. Uen nimmei ruw of schraal Het is de Hamamelis die het 'm doet AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Zaterdag 27 september De Waal, Dorpshuis, concert door Fan farekorps VIOS. Dinsdag 30 september Den Burg, „De Graaf", lezing met films over kernenergie, bouw kernreactor en gebruik voor de landbouw en de genees kunde, voor de Bestuurdersbond N V.V. Woensdag 1 oktober 1958 Den Burg, „De Oranjeboom", de toneel groep „Puck" voert op het toneelstuk „Taloelah". h. st. aangenomen. Met de N.V. Bank voor Ned. Gemeen ten werd een vaste geldlening aangegaan, groot 132.000,De rekening van Het Witte Kruis over 1957 werd goedgekeurd en van de heer G. van Beek werden schuren met erf aangekocht, staande aan de Waalderstraat. Na de rondvraag, waarin geen belang wekkende onderwerpen naar voren kwa men volgde omstreeks half zes sluiting. OVERDENKING: HET IS HERFSTTIJ Lenteweelde en zomerpracht vergaan. Wij zouden ze altijd willen vasthouden, maar wij móeten ze loslaten. Bloemen verwelken, bladeren vergelen, verdorren en vallen af. Dat stemt weemoedig, en het is te verstaan, dat gevoelige naturen het niet kunnen verdragen. Daar gaat immers een spraak van uit. De spraak der vergankelijkheid. Zó is het leven nu: het bloeit voor een tijd, en dan verwelkt en verdort het. Wij allen vallen af als een blad. De herfst heeft zijn eigenaardige schoonheid, die andere jaargetijden niet kennen. Als u straks naar buiten gaat welk een kleurschakering en tintenspel! 't Is betoverend, vooral als de zon dat alles in een gouden gloed zet. Maar 't is een huiveringwekkende schoonheid. Daarin werkt de dood. Als de herfststor men opsteken, dan is er geen wezenlijk bestand in, en wordt heel deze pracht in een ommezien weggevaagd. Zo is ons leven en de heerlijkheid van dat leven! Het draagt de kiem van de dood in zich. Daar staan wij mensen nu: wij zijn zelf aan de wet der vergankelijk heid onderworpen. Moeten we ons maar schikken in dit onvermijdelijke? Slikken en schikken7 Omdat het nu eenmaal niet anders is? Er zijn mensen, die dat doen, maar ze moeten daarbij inderdaad iets wegslikken met een snik in het hart. Want God heeft ook in hun hart de eeuwigheid gelegd, en dat laat zich zo moeilijk wegslikken. Als je daarmee bezig bent, dan doet dat o zo'n pijn. We snakken naar de onvergankelijk heid, naar datgene, wat wezenlijk en eeuwig bestand heeft. Bestaat dat? Is het werkelijk voor ons te verkrijgen? Gelukkig ja! Want „alle vlees is als gras, en al zijn heerlijkheid als een bloem in het gras. Het gras verdort, en de bloem valt af, maar het woord des Heren blijft in der eeuwigheid". 1 Petrus 1 24, 25. B.v. dit woord: „Wie in de Zoon ge looft, heeft eeuwig leven, maar wie de Zoon ongehoorzaam is, zal het leven niet zien, maar de toorn Gods blijft op Hem". Joh. 3 36. Dat houdt eeuwig stand, heeft altoos kracht. Daar is eeuwig leven voor u. Grijpt dit leven! Gelooft in Jezus Chris tus! Dat is het woord, dat u als evangelie verkondigd is. En u zult dit evangelie als een bevrij dend evangelie beleven midden in de herfst, in de vergankelijkheid van dit leven. F. J. S. BAZAR TE E1ERLAND Men schrijft ons: Wij brengen onder Uw aandacht, dat er op vrijdag en zaterdag 10 en 11 okto ber a.s. een bazar in het gebouw „Bethel" gehouden zal worden. Wil deze bazar slagen, dan hebben wij Uw medewerking en belangstelling nodig. Daarom nodigen wij allen uit tot een bezoek aan onze bazar. Wij rekenen op U! Verder zal de Zusterkrmg even bij U langs komen in de week van 29 septem- ber-4 oktober om te horen of U nog iets heeft, dat eventueel als prijs dienen kan. Wij hopen, dat U iets klaar heeft liggen. De bazar is geopend: op vrijdag van 14.30 - 18.00 uur en van 20.00 - 22.00 uur; op zaterdag: van 15.00 - 17.00 uur en van 20.00 uur tot sluiting. De bazarcommissie. RECTIFICATIE OVERNACHTINGEN Abusievelijk werd woensdag door ons vermeld, dat Texel een record sloeg door 500.000 overnachtingen. Dit zou geen record geweest zijn, want dit indrukwek kende getal werd reeds vorig jaar be reikt. Thans wordt het aantal overnach tingen op 600.000 getaxeerd. De Stich ting Sociaal Toerisme stond in 1957 op 87.500 overnachtingen, maar afgelopen seizoen steeg dit tot 112.200. Men ver zocht ons deze rectificatie op te nemen HERV. GEMEENTE WAAL EN KOOG De kerkelijke catechisaties beginnen komende week. Het eerste uur zal op de zelfde tijd gehouden worden als het vo rige jaar dus De Koog: jongeren vrijdag 3 okt. 19 uur; ouderen donderdag 2 okt. 19.15 uur. De Waal: jongeren dinsdag 30 sept. 19 u.; ouderen woensdag 1 okt. 19 uur. Wijziging van tijden kan dan besproken worden. Hedenmiddag 2.30 uur zal er doop- zitting gehouden worden in de pastorie. De Zondagsschool is weer begonnen. Elke zondag om half twaalf in het Jeugd huis. Elk kind vanaf 5 jaar is welkom. De jeugdclubs starten weer en wel resp.: Meisjes 8-11 jaar voorlopig op zater dagmiddag om 3 uur; Jongens 8-11 jaar dinsdagavond 7 uur; Meisjes 12 - 15 jaar maandagavond 7 uur; Jongens 12 - 15 jaar donderdagavond om half acht; Gemengde club voor jongens en meisjes vanaf 16 jaar vrijdagavond om 8 uur. In de gemeente De Koog willen we trachten te komen tot de oprichting van een Jonge Zusterkring. Max. leeftijd 40 jaar. Zij, die hiervoor belangstelling heb ben, worden uitgenodigd voor een eerste bijeenkomst op a.s. woensdag, 's avonds 8 uur in het Jeugdhuis.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 1