M SPAR DE SPAR I Deze weeK by 28. i ■O ■O EflJ De oudste Texelaars Reglement Weeshuis aan de tegenwoordige tijdsomstandigheden aangepast De Smulpot gesloten mm mm mm mm mm mm Voor al Uw Lijstwerk LANGEVELD DE R00IJ n.v. nil mm mm mm mm mm mm Ontwikkelen en afdrukken meisje voor huishouding of winkel werkster schoonmaker i IL m lioj OVEMBER OPENING ROGER KLEUTERSCHOOL .tar wij vernemen zal de Roger Kleu- jchool op woensdag 5 november om 2 it worden geopend. Deze (officiële) han- .eling zal worden verricht door mevr. De Koning-van Ramshorst, terwijl door mevr. H. Luberti de naam van het ge bouw zal worden onthuld. 24 OKTOBER KUNSTKRING MET OPERA De eerstvolgende avond, te organiseren door de Texelse kunstkring is bepaald op vrijdag 24 oktober. In „De Oranjeboom" te Den Burg zal dan een opera-pro gramma worden geboden. Wij krijgen ,.La Serua Padrona", opera van G. B. Pergolesi. Na de pauze „Bastien et Bas- tienne", opera van W. A. Mozart. Mede werking verlenen Ank Reinders, sopraan, Trudie van der Lugt, zwijgende rol, Ar jan Blanken, Otto Couperus, bas-bariton en Tilly Langedijk, piano. De aangekondigde opera „Adelgund en Veenerick" komt te vervallen. BIJ HET KANSTANJEGOOIEN GEWOND Gistermorgen is een zoontje van de heer E. Lap, Parkstraat, ernstig gewond geraakt, doordat hij bij het gooien naar kastanjes in de Wezentuin, een ijzeren voorwerp op het hoofd kreeg. Hij is naar een ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Onlangs lazen we, dat een 83-jarige man een lelijke val had gemaakt met zijn bromfiets. Als je 83 bent kun je toch maar beter niet meer op een bromfiets kruipen, dunkt ons, maar die man dacht daar blijkbaar heel anders over: wellicht voelde hij zich nog piepjong en dacht-ie, dat „De Eeuw van de Jeugd" helemaal op hem sloeg?! Hoe dan ook, het is een feit, dat een man of vrouw van tachtig tegenwoordig niet meer tot de stokoude mensen wordt gerekend. Dan ga je nog lekker uit: naar de avonden van de kunstkring, naar de bejaardensociëteit, naar de naaikrans of bridgeclub of naar het soortveld om te zien of die frappee toesjoer van meneer de voorzitter der sportvereniging (Trai nen, jongens!!) nog wat geholpen heeft. Als je tachtig bent, mag je je tegen woordig nog best opwinden ook. De we tenschap gaat ver! Hoe oud je moet wezen om tot de échte kring van oude mensen te worden gerekend? Minstens negentig jaar, bóven de negentig! Toen Antje Vlaming in 1934 90 jaar werd kwam dat met een behoorlijke kop in de Texelaar te staan. In 1934 ook meldde de krant, dat mevr. de wed. A. de Bie-Spigt, Texels oudste inwoonster, op ruim 90-jarige leeftijd was overleden. Op 27 september ging de heer J Kuiper Gzn. heen. Hij was de oudste mannelijke Texelaar en woonde voordien te Oude- schild. 90 jaar. Dat was iets om over te schrij ven, maar momenteel weten wij niet eens wie er allemaal negentig zijn! Die komen nog niet in het nieuws, want er zijn verscheidene Texelaars, die het ne gende kruisje allang achter zich hebben liggen. Texel's oudste ingezetene is mevr de wed. T. Koopman-de Waard, Plan- Zuid, die op 1 augustus haar 93ste ver jaardag heeft mogen vieren en nog steeds een uitstekende gezondheid geniet: zij leest haar krantje nog met groot gemak (en plezier). Zij wordt op de voet gevolgd door de heer G. Krijnen, die op 16 januari 93 jaar hoopt te worden. De directie van Huize „Irene" geeft ook hem nog een zee van tijd, hoor! Op 20 januari wordt mevrouw D. de Ridder-Dob. De Koog, 93 jaar. Zij is dus slechts vier dagen jonger dan de heer Krijnen. Een paar weekjes later gaat mevrouw G. Dekker-Koning, Huize „Irene", haar 94ste levensjaar in en wel op 7 februari. Mej. Tr. Luitzen, die ook in Huize „Irene" verpleegd wordt wordt op 12 maart 93 jaar. In hun ogen zijn de andere hoogbe jaarde eilandgenoten nog jong: de heer S. G. Smidt, „Sint Jan", heeft op 1 oktober j.l. zijn 92ste verjaardag mogen vieren, mevr. de wed. F. Louwman-Cuperi. De Cocksdorp 85, wordt op 28 november 92 jaar, de heer W. Dijker, Oudeschild 152, op 21 december 92 U ziet, dat het aantal ernstige sollici tanten naar het predikaat „Een eeuw mens" behoorlijk uitgebreid is Willen we wedden allemaal nog te moeten lezen „Kinderen beneden de honderd hebben geen toegang tot de avond van onze (eigen) Texelse kunstkring"? Misschien haalt U ongelovig de schouders op, maar U herinnert zich toch nog, dat heel, heel lang geleden de mensen honderden jaren oud werden en gezien de zich alsmaar uitbreidende wetenschap rond de voe dingsleer maken wij weer een goeie gooi naar een herhaling van die (oude) ge schiedenis! Z.D.II.-NIEUWS Ons eerste elftal heeft zondagmiddag verdiend aan Den Hoorn van Dirkshorn verloren. Voor de rust was het een prima wedstrijd. Dirkshorn beschikte over een goede ploeg met een razendsnelle voor hoede. Ook het plaatsen en positiezoeken was bij hun veel beter als bij ons. Voor de rust wisten wij Dirkshorn goed tegen stand te geven. Na eerst met 10 voor gestaan te hebben werd het 21 voor D maar voor de rust wisten we de stand weer gelijk te maken. Na de rust was bij ons echter het kruit verschoten. Dirkshorn bleef beter en slaagde er in een 42 overwinning te behalen. Ook het tweede elftal verloor. Doordat een speler net voor de wedstrijd ver wond raakte door in de grond te schop pen, moesten ze met 10 man spelen. Er werd eervol met 31 van Zeemacht 3. in Den Helder verloren. De adsp. wonnen met 130 van Boys b. Alleen de adsp. komen a.s. weekend in het veld en wel tegen De Koog b uit. De rest is vrij. In tegenwoordigheid van de bestuurs leden, de oud-voorzitter, de heer Jac Bakker Jaczn., de oud-boekhouder, de heer A. Broekman, de voormalige wees- ouders, het echtpaar Melissen en de nieu we weesouders, het echtpaar De Jong, de tegenwoordige boekhouder, de heer A. Broekman Jr., het volledige college van Burgemeester en Wethouders en ge meente-secretaris P. Beemsterboer, werd het nieuwe gebouw van het Algemeen Weeshuis maandagavond op min of meer officiële wijze geopend. Men kwam daartoe bijeen in de ruime, gezellige woonkamer van het moderne gebouw, dat bijzonder goed geslaagd is, waarvoor dus hulde aan architect en uit voerders! De heer G. Bakker Pzn., voorzitter, merkte in zijn toespraak op, dat het Al gemeen Weeshuis een eeuwenoude in stelling is, want reeds omstreeks 1576 werd het voormalige St. Agmetenklooster als weeshuis betrokken (Zie over de ge schiedenis van het Algemeen Weeshuis ook ons artikel op pagina 1). Aan de hand van het boek „Texel" van de heer J. A. van der Vlis had de heer Bakker diverse interessante gegevens verzameld. Daaruit bleek, dat het Weeshuis twee eeuwen lang een behoorlijk profijt heeft weten te trekken van de z.g. Wezenput- ten, gelegen tegenover de hoeve „Brake- stein". Die putten bevatten namelijk zoet water, dat bovendien (naar wethouder Hin wel eens uit goede bron vernomen had) een opvallend lange houdbaarheid gehad moet hebben. Deze „Watermelke- rij" kwam tot grote bloei door de drukke scheepvaart. De schepen lagen soms da gen achtereen voor de rede van Texel ten anker om een gunstige wind af te wach ten. Ondertussen kon de bevoorrading plaats vinden. Niet alleen de nering doenden (de voorgangers van bakker Dros, Kaczor, Witte), maar ook het Weeshuis sloeg zijn slag door het be schikken over uitstekend water. Dit werd aangevoerd met kleine schuitjes door de Schilsloot, die het Weeshuis had laten graven Bijna twee eeuwen lang vloeide veel geld in de Weeshuiskas, maar aan het begin van de negentiende eeuw was het met het winstgevende bedrijf gedaan: door het graven van het Noordzeekanaal kwam de rede van Texel meteen op het laatste plan. De inkomsten variëerden van 347,tot 4000,per jaar, wat in die tijd enorme bedragen vertegen woordigde. De heer Bakker stond vervolgens stil bij de inrichting van het Weeshuis zelf en de wijze, waarop de wezen weiden be handeld. In 1796 werd besloten de spe ciale weeshuiskleding af te schaffen, maar oudere Texelaars herinneren zich toch nog, dat de jongens en meisjes in het zwart getooid gingen en de heer Bak ker (nog lang niet tot de oude garde be horend) weet er nog van, dat de meisjes in het. zwart gingen. Na de verwoesting van het voormalige gebouw in de Parkstraat is het Weeshuis ondergebracht geweest in de Burgemees terswoning, vervolgens in een pand aan het Schilderend en aan de Wilhelmina- laan. Thans mogen wij het genoegen smaken een nieuw, modern gebouw in gebruik te kunnen nemen. Een gebouw, dat in ieder opzicht aan de wensen zal voldoen, een gebouw om trots op te zijn, maar aan U, echtpaar De Jong, de taak om de sfeer te brengen, die geen gebouw, hoe mooi en doelmatig ingericht ook, vermag te scheppen en wel de gezinssfeer, waar aan een hoge mate van behoefte zal zijn. Gelukkig weten wij, dat U niet naar Texel is gekomen met materialistischt- doeleinden voor ogen, doch met bet ide aal dit weeshuis tot een waar tehuis voor de kinderen te maken. Moge U erin sla gen die sfeer, die onontbeerlijk is, te scheppen. Ik dank, zo vervolgde de heer Bakker het gemeentebestuur voor de prettige ONBEKENDE SCHILDERS Het is ons bekend, dat ook op ons eiland de schilderkunst met ambitie be oefend wordt. U zult zeggen „Inderdaad: Ad Blok van der Velde, Souw de Wijn schildert, Daan Bonne hanteert kwast en palet met vakmanschap al is hij nooit tot een of ander academie doorgedron gen! en niet te vergeten de succesvolle heer Hooyberg van De Cocksdorp! Of de heren Tonny de Haas en Sijbr. Dros. Toch zijn er heel wat meer eilandge noten, die met geestdrift voor het doek staan, getuige de vele schilderijen, die in talloze Texelse woningen te bewonde ren zijn, produkten van zogenaamde amateurs. Maar, wat kunnen deze amateurs pre cies? Tijdens de onlangs door Langeveld De Rooy gehouden fotowedstrijd met daaraan gekoppelde tentoonstelling, is duidelijk gebleken, dat z.g. amateurs tot meesterlijk goed werk in staat zijn. Me nig officiële fotograaf zou dat werk goed keurend hebben beschouwd. Wel, zo moet het ook gaan met het werk, dat door uit louter liefhebberij schilderende eiland genoten gemaakt is of wordt. Om nu eens een volledig overzicht te kunnen krijgen van wat de Amateur ver mag heeft de heer Kees Doolaars, tel. 3812, Den Helder, het plan opgevat om in de Marinestad een tentoonstelling te organiseren van „onbekende schilders". Die tentoonstelling wordt gehouden op 17, 18 en 19 oktober in het gebouw „For mosa", gelegen aan de Koningstraat te Den Helder. Texelse schilders worden hartelijk uit genodigd tot deelname. Toont Uw wer ken, Uw meest geslaagde werken, komt ermee in groten getale, opdat deze show een klinkend succes wordt. wijze van samenwerking bij de reorga nisatie en wijziging van het reglement, dat nauw aangepast is aan de nieuwe tijdsomstandigheden. Dank aan architect, aannemer en onderaannemers, dank ook aan de boekhouder, die de laatste tijd bijzondere aandacht aan dit werk heeft moeten besteden. Dank aan het echtpaar Melissen, dat na het neerleggen van de officiële functie zijn taak heeft willen voortzetten. De heer Bakker merkte op, dat er mo menteel weinig wezen zijn, terwijl het gebouw plaats biedt aan acht kinderen. Om het gebouw volledig ten nutte te doen zijn aan de Texelse gemeenschap werd contact opgenomen met de Sociale Dienst der gemeente Texel, opdat kinderen uit daarvoor in aanmerking komende ge zinnen eveneens in dit tehuis een liefde rijke verzorging zullen ontvangen. Spreker verklaarde het gebouw ver volgens voor geopend, daarbij de wens uitsprekend, dat het echtpaar De Jong hier met groot succes werkzaam zou mo gen zijn. De heer De Jong dankte het bestuur en de gemeenteraad voor het in hen gestelde vertrouwen. Hij merkte op, dat het werk, dat zij thans gaan beginnen, niet aan een bepaald systeem gebonden is. Het gaat er om, dat de aan hun zorgen toevertrouwde kinderen zich in dit tehuis werkelijk thuis zullen gevoelen en bij het verlaten ervan, als zij op eigen benen kunnen staan, er ook prettige herinneringen aan zullen bewaren. Burgemeester De Koning dacht terug aan de besprekingen rond de noodzake lijke reorganisatie. Gezocht was naar een weg die een goede oplossing zou geven. Er werd een wijs besluit genomen door het leggen van een nieuwe basis, want er *.ijn zoveel meer kinderen dan wezen al leen, die steun en hulp behoeven. U heeft hiermede een goed initiatief ontplooid. Wij prijzen ons als gemeentebestuur dan ook gelukkig, dat men op deze wijze heeft willen handelen. Moge, wat de sfeer aangaat, het zo worden, dat de acht beschikbare plaatsen eerder te kort dan te veel zijn! Hierna werd het gebouw bezichtigd. Een royale entree met een even ruime gang en een leuke, sfeervolle verbinding naar de keuken met aangrenzende bij keuken. Wij noemden reeds de ruime, gezellige huiskamer. Aan de gang liggen verder een studeer- en vergaderkamer en een kamer voor de weesouders. Een prettige en keurig beklede trap voert naar de eerste verdieping, waar de slaap kamers gelegen zijn. O a. twee kamers met twee bedden voor de kinderen en een kamer met twee ledikantjes voor kleuters. Op de zolder zijn ook nog twee kamertjes, bestemd voor één persoon. Alle kamers zijn voorzien van stromend water en keurig ingericht. Menig kind zou, wat dót betreft al dadelijk willen ruilen!! De inrichting van het gebouw is even eens up to date en wij kunnen het Alge meen Weeshuis dan ook complimenteren met het bereiken van deze, voor Texel zo belangrijke mijlpaal. VOOR RECREATIEDOELEINDEN Naar wij vernemen heeft de firma gebr. Bruin, Den Burg, van mevr. de wed. Uitgeest-Bunschoten, thans woonachtig te Haarlem, aangekocht het terrein beho rende bij het gebouw „De Turkse Tent". Dit terrein beslaat een oppervlakte van ruim drie hectaren en zal door de firma Bruin als recreatieterrein worden geëx ploiteerd. Omtrent de precieze plannen met dit terrein kon de nieuwe eigenaresse ons niet inlichten, maar wellicht zullen hierop t.z.t. ook bungalows worden ge bouwd. In dat geval zullen het zo gaan de geruchten hypermoderne ge bouwtjes worden, voorzien van een in richting tot het nemen van een Turks bad, dus geheel in overeenstemming met „De Turkse Tent" Niet één Texelaar heeft ons tot nog toe kunnen vertellen, waar die naam „Turkse Tent" vandaan komt, maar wel nemen wij aan, dat men tegenwoordig minstens één Turks bad be hoeft alvorens tot de aan- of verkoop van grond, gelegen in zulk een riante hoek van Texel, over te gaan, waar hier belangrijke bedragen mee gemoeid zijn Men heeft ons b.v. willen vertellen, dat een vorig jaar in deze omgeving liggend terrein werd aangekocht voor de helft van de prijs, welke de nieuwe eigenaar er nu voor bedongen heeft. Er bestaat blijk baar een zeer grote belangstelling voor de bouw van bungalows. Zoals bekend kunnen zomerhuisjes of kamphuisjes (bungalows) worden ge bouwd langs de dennenrand, gelegen tussen het Gerritslanderdijkje en De Koog. In totaal kunnen er, gezien het daarvoor aangewezen terrein, 700 worden geplaatst, maar tot dusverre zijn er nog slechts 70 gebouwd. In de naaste toe komst, zo ziet het er tenminste naar uit, zullen de bungalows hier als paddestoe len uit de grond rijzen. De Stichting Vakantieverblijven heeft reeds goedkeuring voor de bouw van zestig bungalows in dit gebied. Voorts zullen in het uitgestrekte en ongerepte bos, gelegen achter hotel „Californië", binnenkort ook 45 bungalows worden ge bouwd Waar nu nog een jungle hoogtij viert zullen straks door dit bos, eigen dom van de heer E Vlessing, prachtige paden lopen. De firma gebr. Bruin heeft één dezer dagen voorts de hand weten te leggen op een perceel bloembollenland van de heer Joh. Roeper, gelegen naast het bungalow park van de heer P. Eelman, in de buurt van „De Waddenparel dus. Op dit ter rein, groot 8000 m2, zullen binnenkort door de fa. Bruin 8 bungalows worden gebouwd voor rekening van aan het Vas teland wonende gegadigden. TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Puikbeste aardapptlen te k. K. Zoetelief, Schilderweg 145 Te k. partij gele crocus. J. C. Reuvers, „Dorpszicht." De Cocksdorp Weggelopen klein cypers poesje. Graag inlichtingen. Keesomlaan 17 Te k. gevr. i.g st z. leren jas, grote maat Adr. te bevr. bur. v d. bl. 3 kalfvaar- zen te k. W. Jannes, De Sluf ter Te koop aangeb. een bietenkapper en een bieten snijmachine (Vleeshouwer) bij Haarsma, Walenburg Te k. 2 ha suikerbieten kop pen en 10.000 kilo voerbieten ook bij gedeelten. A. Garrit- sen „Martha hoeve" Te k. wegens overcompleet 1 olie fornuis, z.g.a.n branderpot- systeem merk B. en D. compl met pijpen. 1 royale baby commode z g.a.n 1 kamtr- lamp m. glasplaat en boven- verlichting, 2 zeer solide era pauds. J Vi^man, Havenstr 61, Oudeschild Woensdag en zateidag druiven f 1.40 p. kg Kogerstraat 74 Tamme konijnen te k. gevr J brou wer, O'end. Tel 228 Te k. gevr. i.g st.z reiswieg G- Tuinder, Gerritsland B 165 Te k elektr. fornuis „Etna" 3 pl braadslee, bakplaat en rooster Schildereinde 78 - Parkieten te k. Kogerstr. 46 Wie wil mij door mijn nieuw en verstel naaien heen helpen? Adr. te bevr. T.C. Te k. 700 kilo gele crocussen C. Pool. Eierland Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van onze zoon en broertje Jaap Bij het H. Doopsel stel den wij hem onder de bescherming van de Hei ligen Jacobus en Matheus E ZIJM-Witte J. ZIJM ANNIE Texel, 5 oktober 1958, Westergeest B 66. Enige kennisgeving voor Texel Barend Druif en Nelly Kruk hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan devoltrekkingD.V zal plaats vinden op don derdag 16 oktober a s. des nam. 2,30 uur te Noord- scharwoude. Kerkelijke inzegening 3,15 uur door de Weleerw. heer ds. J. H Donner in de Ger. kerk te Broek op Langedijk Voorburg, Laan van Middenburg 5 Broek op Langedijk, Dorpsstraat 205 2 oktober 1958 Gelegenheid tot feliciteren Broek op Langedijk op de trouwdag van 5—6,30 in hotel „Welgelegen" Stati onstraat 4. Eierland E 62 op zondag 12 oktober Zaterdag 11 oktober ho pen onze lieve ouders J. Huizinga A. Huizinga-Voiat hun 25-jarigechtvereniging te herdenken. Hun dankbare kinderen Heden nam de Here tot Zich, na een lang durig en smartelijk lijden, in de leeftijd van 65 jaar, onze ge liefde man, vader, be huwd- en grootvader en schoonzoon, de heer Maarten Koorn Czn. eerder weduwnaar van Dieuwertje Maatje Den Burg: H. M. Koorn- Vermeulen C. Koorn N. Koorn-Kikkert A. R. Wubs-Koorn Delft: J. C. Koorn T. Koorn-Zonneveld Den Burg: R. Koorn R. Dekker-Koorn A. Dekker T. Koorn F P. Koorn en kleinkinderen Haarlem: F. P. Vermeulen Den Burg, Texel, Duinweg B 153. 7 oktober 1958. De rouwdienst zal gehouden worden op vrijdag 10 oktober a.s. des namiddags te 2 uur in de Ned. Herv. kerk te Den Burg, waarna de begrafenis zal plaats vinden op de Algemene Begraaf plaats. Marius Bakker en Lyse Goulet hopen op zaterdag 11 okt 1958 in het huwelijk te treden Kerkelijke inzegening 11,15 vm in The Holy Cross Church Receptie 1—4 uur vm in The Pensilvania hotel, St. Denis Str. Montreal Que Tijdelijk adres 2291 Denonville St Mon treal (20) Que Op 12 oktober hopen onze lieve ouders A. de Leeuw N. de Leeuw-Edel hun 25 jarige echtvereni ging te herdenken Hun dankbare kinderen Gerie en Dik Klaas, Janny, Nellcke Gelegenheid tot feliciteren zondag van 4-6 uur. Den Hoorn 2. Met leedwezen geven we kennis van het overlijden v.n onze beste zwager en oom Cornelis Smit in de leeftijd van 81 jaar, echtgenoot en vader van N. Pereboom en G C. Smit Bussum, 2 okt. 1958 Albert Neuhuyslaan 16. Namens de familie N Moojen-Pereboom is a.s zaterdag de hele dag Opgave leerlingen Kleuterschool De Koog Aangifte van leerlingen voor de binnenkort te openen nieuwe kleuter school te De Koog kan geschieden bij Mevr Luberti, Ruijslaan 14 Mevr Eelman, Brink 2 en Mevr. Mantje, K 52 Het Bestuur. Foto Langeveld en De Rooi] Den Burg Parkstraat AANGEBODEN voor hetserieus planten va crocussen, tulpen ent met nog verbeteringen aa planter gebracht. Aanbevelend J. Hogewoning, tel 5? GEVRAAGD tractorchauffeur A. C Kager. De Wa; BIEDT ZICH AAN: Liefst omg Den Burg. 8 ond no 1170 bur. Tex Cl Dansinstituut R. J. Boom Dc cursus voor gevorderden in Casino vmgt aan g maandag 13 oktober o: 9 45 uur Opgave nog li en met de eerste les Te koop aangeboden nieuw Gecoverde Tractorbanden 2 st. achterbanden 10"x 28 2 st. voorbanden 4,00x1 Smederij B. Paagman Eierland, Telefoon 261 Met dank aan God i grote blijdschap geven u kennis van de geboot van onze zoon en broert Maarten J. Drijver—Medi C. Drijver Annie en Joke Oosterend, Texel. 5 oKtober 1958 Peperstraat 62a GEVRAAGD voor enkele ochtenden p week een Mw. de Jong, Alg weeshuis, De Zi Te huur tijdens het haringseizot te Breskens gemeubileerde benedenwoning Te bevragen A. Versprili Kledingmagazijn, Oranjeplein 5, Breskei Sollicitanten worden oi geroepen naar de betre king van van de kleuterschool tel Koog. Beloning f 360, per jaar. Sollicitaties worden ïng wacht voor 14 oktoberi het verschijnen van blad bij mevr. Luber Ruijslaan 14, De Koog. deze week met locb 10 ft korting; 1 bus SCHUURPOEDER Pronto van 42 voor bij aankoop van 1 pot zachte zeep (Spar) van 9-16 oktober DUBBEL Sparzegels bij: VANILLE FROU p« pak* 52 - 20 zrsefe CHOKROKANTJES I50gr. 56 - 24 zegel. CACAO pakte 100 gram 55-22 zegels MAÏZENA pakte 25 - 10 zegeb TOILETZEEP «ukken 64 - 26 «gek. Uw koekje met 10 Crème lourré 200 gram 72-10% 30 - ÏO4 Alles voor de nayaarsBchoonmaak met lOf, Wrljtwes doos 58-82-10% Kachel glans tube Metaalpoets boste AlkallvrlJ wasmiddel Bes 43 - nru Alkallvrlj wasmiddel gecoac. 85 - 10% Zakje blauw 10 - 10% Huishoudzeep dubbel stok 27 - 10% Lucifers pak 26-10% Hulshoudluclfor* doo« 26 - K>% Lu Is tor elke morgen om half elf neer het Spar-prograrame over radio Luxemburg, 208 meter. MS 2100 ZELFSTANDIGE KRUIDENIERS

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2