Raadsel in Nijmegen Ie klas paard met wagen MEER LICHT IN HET CENTRUM De spaarzamelijk verlichte Qroene- plaats (een lantaarn voor „De Linde- boom-Texel" en een lampje op de norton- pomp) zal binnenkort in een zee van licht baden, want de T.E.M. is voornemens het plein te verrijken met negen moderne lantaarns, stijlvolle ornamenten, die een sieraad voor Den Burg zullen zijn. Ook zullen enige van deze lantaarn in de (donkere) Parkstraat worden geplaatst. TOESTAND NOG STEEDS ERNSTIG Gisteren was de toestand van de 8- jarige Bertje Lap, Den Burg, die in het park door een stuk ijzer getroffen werd, dat uit een boom viel, nog steeds zeer ernstig. WANDELENDE DAME AANGEREDEN Op de hoek Dorpsstraat-Singel werd mevr. A. Bakker-van Leeuwen donder dagmiddag aangereden door de jeugdige bromfietser De Wit Jr. Mevr. Bakker werd omvergeworpen, waarbij zij aan een arm gewond werd. BESTUUR POLDER EIERLAND De heer J. G. Flens is met ingang van 1 oktober j.l. bij Koninklijk Besluit her benoemd tot heemraad van de polder Eierland. NIEUWE PREDIKANT De bevestiging en intrede van ds. G. H. Wolfensberger, de nieuwbenoemde voor ganger bij de Hervormde gemeente te Den Hoorn, zijn bepaald op zondagmid dag. De dienst begint om twee uur. De bevestiging geschiedt door ds. J. R. Wol fensberger, vader van de nieuwe predi kant. GIFTEN WITTE KRUIS Den Hoorn fam. L. 10,K. 2,50 Oudeschild: G. J. IJ. 2,50. De Waal: K. 2,50; W. 2,50. Den Burg: H. 2,50; K. 2,50; V. 2,50; V. 2,50; J. R. 2,50, H. 2,50; W. 1,—. De Koog: N. 2,50. Oosterend: J. T. 2,50; C. B. 2,50, S. Z. 3,—; M. 2,50; D. W. 5,—; v.d. B. 2,50; T. R. 2,50; V. L.-M. 2,50; E. 12,50. FEUILLETON door G. PLANTEMA 28. „Hij ligt hier ook in het ziekenhuis. De dokters weten niet goed, wat ze aan zijn geval hebben. Hij is blijkbaar ver doofd door een of ander vergif en zijn zwakte is toe te schrijven aan het feit dat hij een paar dagen heel weinig eten heeft gekregen" Op dat ogenblik trad een verpleegster binnen „Inspekteur Broekman", zei ze, „de patiënt Boorneman begint bij te ko men. De dokter heeft hem cognac gegeven en dat schijnt te helpen". „Ik zou er ook wel wat van lusten", antwoordde de inspekteur „Nou, en ik!" riep Ernst uit. Aan deze wens werd vlug voldaan en zij voelden zich heel wat beter, zodat zij de verpleegster volgden naar de kamer, waar de jongeman uit Rotterdam lag. Zij vonden André languit op bed liggen, maar het afwezige in zijn ogen was ver dwenen. Hij keek hen belangstellend aan, maar even later had hij nog veel meer interesse voor een kop bouillon Toen hij gedronken had, zuchtte hij voldaan. „Komaan, meneer Boorneman", zei Broekman toen. „Nu kunt u ons misschien wat vertellen over uw belevenissen". „Het was geen pretje", antwoordde André direkt. „Ja, dat begrijp ik", merkte de inspek teur op. „Maar vertelt u eens. W<.j hadden al bijna de hoop opgegeven dat we u nog zouden vinden en uw verloofde was de wanhoop nabij". „Madeleine!" nep de jongeman „Ein delijk zal ik haar dus terugzien Maar eerst zal ik u een en ander vertellen". Hij richtte zich wat op. Een verpleeg ster propte een kussen in zijn rug, zodat hij gemakkelijk kon zitten. André zat even in gepeins verzonken, toen stak hij van wal. Onbekenden in ccn onbewoond huis DE MET ZEILDOEK OVERDEKTE LAADBAK van de kleine vrachtauto bleek leeg, toen inspekteur Sven Ohlquist zich daarin had gewerkt. Hij kwam on zacht op de houten bodem terecht en bonsde tegen het achterschot, toen de be stuurder van de wagen vol gas gaf. Maar hij kon er zeker van zijn, dat de mensen, die in de kabine zaten, niets van zijn komst hadden bemerkt. Over het schot naar de straat kijkend, zag hij, dat de auto de Ganzeheuvel verliet en de Hezel- straat begon af te rijden. Hij vroeg zich af, waar de rit hem heen zou voeren en hij was verbaasd, toen de wagen het be nedeneinde van de straat had bereikt en op deKorenbeurs, een groot plein, was aangekomen. Want de vrachtauto sloeg rechtsaf en reed langs de garage, waar hij eerder in de avond met zijn zwager uit de politie-auto was gestapt. De rit ging voort in de richting van de rivier de Waal, maar voordat zij daar waren aan gekomen. nam de bestuurder opnieuw 'n bocht naar rechts. De auto ging nu even wijdig met de Hezelstraat door het oude stadsgedeelte. Daarna raakte Ohlquist de koers een beetje kwijt, want de wagen sloeg een paar nauwe, hellende zijstraten in, betrekkelijk langzaam rijdend. Er was in dit stuk van de stad vrijwel geen mens op straat. In een nauw, steil straatje stopte de wagen plotseling. De motor werd stil gezet en meteen sprongen twee personen uit de kabine. Zij kwamen naar het achtereind van de laadbak en inspekteur Ohlquist drong zich plat op de bodem uitgestrekt, tegen het schot aan, dat de bak van de kfcbine scheidde. Het was stikdonker in de laadbak, zodat hij hoop te, niet gezien te worden. Maar de twee personen keken niet naar binnen. Zij hadden er geen enkel vermoeden van, dat zij een passagier meevoerden. Zij de den niet anders dan de pennen van het achterschot verwijderen, zodat dit naar beneden klapte. Dan liepen zij haastig KANTONNIER OVERGEPLAATST De heer J. Damia, kantonnier B bij de Rijkswaterstaat aan het Horntje, is over geplaatst naar Wijk aan Zee. De benoe ming van een opvolger moet nog plaats hebben. De geruchten wilden, dat de wo ning van de kantonnier met het oog op de aanleg van de toekomstige ponthaven verplaatst zou moeten worden, maar dit bleek bij informatie niet juist te zijn. TEXEL'S KUSTVERDEDIGING Een ploeg van zeker 25 man heeft don derdagmiddag het zoveelste zinkstuk naar de diepe zeebodem voor het Horntje gedirigeerd door het vlechtwerk met ste nen te verzwaren. Dit seizoen zijn daar vier zinkstukken geplaatst en zeven stuks bij de stuifdijk. Volgende week gaat de uitvoerende firma, gebr. Weijnands, Wer kendam, ook weer zinkstukken gereed maken bij de vuurtoren. BUNGALOW VOOR SOLLICITANTE Mej. A. F. Nederhelman, Westerbork, bleek de enige sollicitante te zijn naar de functie van onderwijzeres aan de open bare lagere school te Midden-Eierland. Of haar zulks bekend was? In ieder geval is het algemeen bekend, dat in de onder wijssector een schrikbarend tekort aan leerkrachten bestaat. De toestand is zó verontrustend, dat ergens in het land kinderen naar huis worden gestuurd, om dat er geen onderwijzer(-es) beschikbaar was. Het was dus geen wonder, dat B en W. dezer dagen zich de haren niet ten berge voelden rijzen, toen mej. Nederhel man bij haar sollicitatie een voorwaarde stelde, namelijk, dat men haar een wo ning zou aanbieden. Wel, zij krijgt haar zin, want B. en W., geen andere oplossing ziende, hebben besloten haar een bun galow te De Koog aan te bieden. Van De Koog naar Midden-Eierland lijkt ons nog een hele trap, maar wellicht komt er (bij nóg nijpender tekort aan onderwijze ressen dan! ook nog wel een autootje bij. Wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen en het verstoken blijven van on derwijs weegt toch wel zéér zwaar, dunkt ons. weg. Inspekteur Ohlquist kon niet na gaan, waar zij heen gingen, terwijl de twee uit voorzichtigheid zo zacht liepen, dat hun voetstappen niet te horen waren. Maar na een minuut kroop Sven naar de achterkant om naar buiten te gluren en toen hij zag, dat de twee mensen niet meer te zien waren, begreep hij, dat zij achter een van de deuren in dit straatje moesten zijn verdwenen. Hij besloot, niet in de laadbak te blijven, omdat de kans bestond, dat de twee er iets in zouden brengen. Hij liep dan wel het risiko ach ter te blijven als de wagen onverwacht weg zou rijden, maar dat moest hij wel nemen. Snel en voorzichtig gleed hij naar buiten. Op straat, staande achter de wa gen, keek hij even rond en ontdekte een portiek vlak bij. Daar kon hij zich schuil houden tot de twee terug waren Het wachten duurde lang. Sven bleef geduldig staan. In al die tijd kwam er geen mens door het stille, haveloze straatje, dat trouwens voor een belang rijk deel uit pakhuizen leek te bestaan. Uit de verte kwam eens het geronk van een auto, maar dat stierf al gauw weg. Sven kon met weten, dat dit de zieken auto was, waarmee André Boorneman werd vervoerd. Maar toen had hij de langste tijd gewacht. Voorzichtige voetstappen werden hoor baar. Enige personen probeerden weinig geraas te maken, maar zij droegen een zware last en daardoor slaagden zij er niet in, zich volkomen geluidloos voort te bewegen. De geluiden kwamen eerst uit een gangetje tussen twee vervallen woningen. Toen bereikten de naderbij komenden het straatje. Inspekteur Ohl quist hoorde iemand gesmoord vloeken, waarna een ander gedempt tot stilte maande. Uit zijn schuilhoek had hij pre cies het oog op de vrachtauto en een klein stuk van de straat en zodoende kon hij uitstekend zien, wat er zich afspeelde. In het duister van het straatje, dat maar door een enkele, nog vrij ver weg staande lantaarn werd verlicht, versche nen een paar gestalten. Een forse lange man liep voorop, een beetje gebogen on der de last die hij droeg. Die last bestond uit een menselijke gestalte! Twee klei nere personen droegen samen een tweede man. De inspekteur kon in het duister moeilijk onderscheiden, hoe al deze men sen er uitzagen. Van de twee, die werden gedragen, was het volkomen onmogelijk, omdat zij vrijwel geheel in een deken wa ren gewikkeld. De forse man, die voorop liep, maakte de indruk, een min of meer verlopen individu te zijn, dat in deze buurt thuis hoorde. Hij droeg een slob berig pak en had een pet op het hoofd. In het donker was van zijn gezicht weinig te zien. De beide andere dragers wekten veel meer zijn belangstelling, omdat hij veronderstelde, dat dit de vrouw en de man waren, die zij op het Stevenskerkhof het bewuste huis hadden zien binnen gaan. Dat het een vrouw was, die helemaal achteraan liep en de benen van de tweede gedragene vasthield, was moeilijk te ge loven. De gestalte droeg een overall en Sven moest plotseling aan mej. Ilescu denken, die in zo'n kledingstuk voor Jör- gensen en Dupont uit het huis van haar oom was weggevlucht. De man, die met haar in de vrachtauto had gezeten, een niet grote, maar slanke figuur, droeg eveneens een overall van donkere stof. Tot zijn teleurstelling kon Sven de ge zichten van deze twee niet onderscheiden, want zij droegen een masker met een vreemdsoortig uitsteeksel er aan. Plotse ling begreep hij, dat zij een gasmasker voor hadden! Zonder veel komplimenten werden de twee gestalten, die de drie hadden voort gezeuld, in de laadbak geworpen. Meteen begonnen de drie het achterschot te sluiten. Er werd geen woord gesproken, wat de twee gemaskerden trouwens moeilijk zou zijn gevallen. Toen de laad bak was afgesloten, maakte de slanke man met het gasmasker een kort hand gebaar. (Wordt vervolgd) TEXELSE STUDENTENVERENIGING Door het toenemend aantal studenten van Texelse afkomst aan de beide univer siteiten van Amsterdam, is door enkele meerderejaars studenten van Texel de behoefte gevoeld om tot de oprichting te komen van een Texelse Studentenver eniging. Deze vereniging zal voornamelijk als haar doel zien: 1. Gezamenlijk de Texelse tradities te handhaven en daartoe minstens lx per week bijeen te komen; 2 Door onderlinge hulp de moeilijkheden die elk student ondervindt te verlichten; 3. Het opvangen van aankomende stu denten van Texelse afkomst en hen helpen hun weg te vinden in hun ko mende studieleven. 4. Door contact met Culturele Instellin gen op Texel de band tussen het eiland ook op cultureel gebied te handhaven. Uit verschillende besprekingen op Texel is reeds gebleken dat voor dit plan belangstelling bestaat. Om deze pioniers arbeid te steunen, doen wij daarom een dringende oproep aan deze belangstel lenden donateur te worden. Speciaal den ken wij daarbij aan de ouders van nu op middelbare scholen vertoevende kinderen die dus mogelijk in de toekomst in Am sterdam zullen gaan studeren. Ook zal een aantal vooraanstaande eilanders gevraagd worden een erelid maatschap te willen bekleden. Het voorlopig contactadres zal zijn R. Witte, Postjesweg 14 II, Amsterdam-W. Met dankzegging voor de plaatsing tekenen inmiddels, namens het voorlopig Bestuur, P. Kuiper, praeses G. v.d. Kooi, quaestor R. Witte, abactis DORPSHUIS DE WAAL In het Dorpshuis „De Wielewaal" te De Waal, wordt deze weken hard ge werkt om het geheel van binnen een fraaier aanzien te geven. Dit was ook wel nodig. De entree en de kleedkamer waren nog nooit opgeknapt. Zij vertoonden nog steeds de grauwe kleur van vroeger en de muren in de kleedkamer waren lelijk om te zien. Nu de timmerman van het dorp, de heer P. J. Kooger, bezig is in de grote zaal een toogvormig plafond aan te bren gen, vond het bestuur het geschikte mo ment aangebroken om ook een handje uit de mouwen te steken, zulks met de zeer gewaardeerde hulp van enige in woners van De Waal. Een en ander is financiëel mogelijk geworden door verkrijging van de Rijks subsidie. Deze subsidie is echter verkre gen onder voorwaarde, dat de inwoners van het dorp zelf ook een bijdrage leve ren, hetzij financiëel, hetzij door arbeid Het bestuur rekent dan ook op een ieders medewerking, waar dit nodig is. Door samenwerking kan immers veel be reikt worden. Wij allen willen toch een Dorpshuis bezitten, dat er representatief uitziet? VOORLICHTINGSAVOND IN OOSTEREND Vele Texelaars zijn stellig benieuwd naar de constructie van een scheeps schroef, vooral omdat „De Dageraad" nogal eens schroevenpech heeft gehad. Over deze schroevenmaterie kunt U nu het een en ander horen, indien U zich de moeite getroost om naar „Het Wapen van Amsterdam" te gaan, waar hedenavond een deskundige van de Lips-schroeven- fabriek het woord zal voeren. Als toegift zullen verschillende mooie films over de visserij vertoond worden. De toegang voor deze avond is geheel vrij en het bestuur van de Visserijcoöp., dat deze avond organiseert, verwacht daarom grote belangstelling. S.V.O.-NIEUWS Oosterend a heeft zaterdag met grote cijfers van De Koog a gewonnen. Frits en Wim zorgden voor de doelpunten. Cees verraste Piet met een hard schot, wat het enige tegenpunt van De Koog was. Eindstand 61. Heden thuis tegen Tex. Boys b om 3 u. Oosterend 1 speelde thuis tegen Sint Boys uit Sint Maarten een heel slechte wedstrijd, terwijl de scheidsrechter ook z'n slechtste dag wel had. Oosterend was zwakker dan zijn gasten, maar zover had het toch niet hoeven komen: 102 voor St Boys. A.s. zondag uit naar Petten, boot van 10.30 uur. Deze keer beter hoor. Oosterend 2 deed niet onder voor het eerste en verloor ook met korfbalcijfers* 82 Wel een prettige wedstrijd met goede leiding. A.s. zondag spelen jullie thuis tegen HRC 7 om 1.30 uur KAMPEREN IS WEL EEN SPORT ALDUS DE PROCUREUR-GENERAAL De procureur-generaal bij de Hoge Raad heeft conclusie genomen in de zaak tegen een Roermondse handelaar in re clame-artikelen, die zowel door de recht bank te Roermond als het Hof in Den Bosch tot een geldboete was veroordeeld wegens overtreding van de vestigingswet. De man had kampeerartikelen in zijn zaak verkocht. Deze werden als sport artikelen beschouwd en voor de verkoop daarvan had de winkelier geen vergun ning. De procureur-generaal was het met de veroordeling eens. Hij concludeerde dan ook tot verwerping van het beroep. De handelaar voerde tot zijn verweer aan, dat volgens hem kamperen geen sportbeoefening was, daar er geen trai ning of verdere opleiding voor nodig is. De procureur-generaal ging in een geestig betoog de herkomst van ons be grip „sport" na en bevond, dat dit is af geleid van een latijns werkwoord dat „zich ontspannen" betekent. Sport is dus ook het zoeken van ont spanning. Bovendien is er een anderhalf jaar oud arrest van de Hoge Raad, waar in ook kamperen tot de sporten wordt gerekend. Er staat tenslotte een nieuwe vesti gingswet op stapel, die eveneens met na druk kampeerartikelen indeelt bij de groep sportartikelen De beslissing van de Hoge Raad volgt op 10 november. CONCIERGE U.L.O. Naar wij vernemen is de heer L. Visser, C 45k, Eierland, benoemd tot concierge aan de u.l.o. te Den Burg. Voor deze functie hadden zich niet minder dan 26 gegadigden gemeld. FANCY-FAIR UITGESTELD In verband met het overlijden van Paus Pius XII is de fancy-fair voor de r.-k. verenigingen uitgesteld. Deze wordt nu gehouden van 30 oktober tot 2 november. Zie de adv. TEXELAARS EMIGREREN Momenteel zijn bij het arbeidsbureau acht aanvragen, 15 personen omvattende, in behandeling met het oog op emigratie. Vier „gevallen" voor Australië, drie voor de Verenigde Staten en één voor Nieuw-Zeeland. Naar Australië willen een landarbeider, een bulldozermachinist, een hulp in de huishouding en een onge schoolde kracht; naar de V.S. en landar beider, een hulp in de huishouding en een verwarmingsmonteur; naar Nieuw-Zee land een lasser. Voor de V.S. is de vertrektijd nog on bekend, maar de familie F. J. Woeltjes- Spigt hoopt op 18 oktober naar Australië te vertrekken. Op die datum gaat ook mej. N. Spigt het land verlaten. Op 3 december kan waarschijnlijk de lasser (met gezin) het zeegat uit. Dit jaar zijn 11 „gevallen" in behande ling genomen tegen acht in 1957. BUNKERS VERDWIJNEN De links en rechts van de Koger Bad- weg op het strand gelegen bunkers zullen binnenkort door de fa. Daalder, Alkmaar, in opdracht van de Rijkswaterstaat wor den opgeruimd. Ook zullen de hinderlijke obstakels, aan de voet van het duin, ver dwijnen. „Ome Kees", die zo vele jaren de koffie in een der bunkers heeft klaar gehad, is voornemens op het strand een tent te plaatsen. VOORLICHTING VAN „VEILIG VERKEER" Deze lijn geeft aan, hoe het snelver keer de bocht naar links moet nemen. Dit z.g. voorsorteren bevordert een vlot ver keer en voorkomt opstoppingen. Een ach- teropkomer moet in dit geval rechts pas seren. Het is voor de automobilist, die hier linksaf gaat, natuurlijk wel zaak zijn voornemen tijdig kenbaar te maken en zich tijdig te vergewissen van het achter opkomend verkeer. De achteropkomer moet er zeker van zijn, dat hij aan de rechterkant veilig kan passeren. STICHTING „HULP AAN BEJAARDE TE TEXEL" Nu de tijd weer is aangebroken, aan donateurs van genoemde stichting kwitantie wordt aangeboden is het m schien nodig enkele mededelingen doen. Het aantal bejaarden dat door de stichting wordt geholpen bedraagt ir menteel 13. Zij worden door Uw bijdraj in staat gesteld hun oude dag door brengen in een rusthuis waar goed vo hun wordt gezorgd. Dit vordert een t drag van rond 440,per maand. Nu is het echter jammer, dat, ondanl het goede dat voor onze bejaarden wei bereikt, de ontvangsten aan donatieg* den elk jaar verminderen door bedank* overlijden enz. Het bestuur van de stiel ting betreurt dit ten zeerste en meej dat, waar het hier gaat om een gemidde; bedrag van ƒ1,5,per jaar, h toch voor velen eigenlijk geen bezwa van betekenis behoeft te zijn. Hierom doet het een beroep op al protestanten om de stichting te steune opdat wij in staat blijven nog velen b jaarden te helpen. Opgaven dienaangaande kunt U doe bij al de protestantse kerkeraden en b het bestuur van Humanitas te Texel. SPORTNIEUWS S.V.C. Hedenmiddag 3 uur SVC a-Texel b. Morgen gaat het eerste naar onze K ger sportvrienden De Koog 1, aanvai half drie. Zorg voor een sportieve we strijd jongens. Deze week en zondag oktober wedstrijdformulieren brengen 1 de heer Van Hoorn, De Cocksdorp. Woensdagavond is er trainen voor ads en senioren. Deze woensdag wisten e kele leden niet waar dit was zeker, wai de opkomst was slecht. Om een reden I zoeken om zich op deze manier te on trekken aan de training is niet moeilij dat is nu na één avond al vastgesteld. E niet-komers zijn ten volle verantwoord! lijk voor onze toekomst en voor hun nu despelers, die wel komen, maar d schijnt nog niet doorgedrongen te zijn b deze spelers. Het eerste vertrekt morgen om ha twee van garage Barends. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Viering H. Avondmaal 19.30 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn n.m. 2 uur Ds. J. R. Wolfen berger, van Amsterdam, bevestigin en Ds. G. H. Wolfensberger, intree. Extra collecte v d. kerkvoogdij De Koog 11 uur Ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma, Doop Oudeschild 9.30 uur Ds. Waardenburg Collecte voor rustende Godsdiens onderwijzers. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. P. B. Lenkir. van Eestrum Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Onderh. Art. 31 K.O.] Dorpshuis Den Burg Den Burg 10.15 en 3 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. H. van Bilderbee De Koog 10 uur Ds. T. van der Zwaa De Waal 11.15 uur Ds. H. van Bilderbee Zend vroegtijdig Uw advertenties in. TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt Maandags van 10,3C tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie, Passages naar Afrika, Aus tralië, Amerika, Canada, enz. Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzekering. Vraag prijsop gave V.T.B.,Den Burg, Tel. 85 Te k. grote part. board, sloop hout en diversen. Tegen con currerende prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn. Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur tel. 1369 Puikbeste aardapptlen te k. K. Zoetelief, Schilderweg 145 Te k. boekenkast. Visser, v. Beierenstraat 9, Den Curg Te k. z.g.a n. kinderwagen Weverstraat 8 Te k Opel Olympia '50 mech. en banden in z.g.st. ook genegen te rui len voor scooter. Wilh.laan 10, Den Burg Te k. zoete appelen, en moesappelen G. Koorn, Kogerstraat 69 Gevraagd meisje voor maandags en vrijdags. E. Groot, Molenstr. Te koop beste gelde koe. P. Kalis, De Waal Te k. 10 p. stoof peren voor f 1,00 gieserwilde- man. P. v.d Slikke - Te k kinderledikantje en 3 p. jon gensschoenen m. 39 - 40 J. Schraag, Kogerstraat 60 Te k. 2 wintermantels m. 44 f20 en f25. Adres te bevr. bur. Tex Crt. Te k. plm. 500 blauw geglazuurde plint klinkers Vechtformaat en 2 raamkozijnen J. Boon, Ko- gerstr. 104 De trekking is in zicht. Nog zijn er Bijstand loten verkrijgbaar bij Stenen plaats 1 Te k. gevr. auto ped. G Geense, W. v. Bei erenstraat 17, Den Burg Te k. 2 glazen tuindeuren. M. Bonne, Boodtlaan 18, De Koog Te k. 2 houten w c. D. Eelman, Dorpsstraat 10, De Koog Texelse vissers. Vanaf heden tot mei te huur te Groede bij Breskens 3 com - plete gemeub. woningen, gas. elektra, v. wastafel, f25 per week. Adres W. Brakman, Markt, Groedt. tel. 426 Blij en dankbaar geven wij kennis van de^eboorte van onze zoon Erik Chresten Wij noemen hem ERIK J. J J. Dob—Bakelaar K. Dob Gerritsland B 167b Texel, 8 oktober 1958 Tijdelijk adres Weverstr. 38 Met dankbaarheid en blijd schap geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Hans-Paul P. Oosterhaven M Oosterhaven-Muste Herre-Sjoerd Texel, 9 oktober 1958 Ruyslaan 2, De Koog Tijdelijk adres „Parkzicht", Den Helder Dick van Heer waarden en Corrie Schouw- vlieger hebben de eer U, mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op maandag 27 okt. 1958 om 9.30 uur in de parochiekerk van O. L vrouw Praesentatie te Anna Paulowna, waarna een H Mis tot hun inten tie zal worden opgedragen De Koog „Langebosch" AnnaPaulownaGrasweg28 8 oktober 1958 Receptie „Langebosch", 19 oktober, 3-4 uur Anna Paulowna, Grasweg 28, 27 oktober, 3-4 uur Toekomstig adres: Koger- str. 75, Den Burg Inplaats van kaarten Met blijdschap geven w kennis van de geboort van onze zoon en broerti Cornelis Jacob (COR) A. van Sijp N. van Sijp-Koopma Witse Eierland, Texel, 9 oktober 1958 Cornelis Molenaar en Hammie Noordmao hebben de eer u, med namens wederzijdse oude; kennis te geven van hu voorgenomen huwelijl waarvan de voltrekkin zal plaats hebben woens dag 22 oktober 1958 I 15,40 uur ten stadhuii Burg, de Monchyplein I te 's Gravenhage, Kerke lijke inzegening te 16,15 door de weleerw. heerj j Duvekot, vicaris in c Zorgvlietkerk te Scheve ningen. Den Haag Galileïstr. 145 Scheveningen, Frankenslag 61 Oktober 1958 Gelegenheid tot felicitere in de hal van de Zorgvlie: kerk na afloop van d kerkdienst. Toekomstig adres: Frar kenslag 61, Scheveningei Al onze familie en ket nissen onze oprechte danl die ons op 14 sept. et onvergetelijke dag hebbe bezorgd Fam. Verlaan De Koog. TE KOOP acht jaar oud. J. P. Eelman, De Koo

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2