De bloembollenteelt leverde weer een goede boterham op Vraag uaar gele crocus zal toenemen, maardat is wel nodig ook Raadsel in Nijmegen ALS op een overkantse school de meester zijn leerlingen de vraag zou stellen: „Wie weet enige bijzonderheden over Texel te vertellen?" zou hij wellicht be stormd worden met verrukte uitroepen zoals „Een mooi eiland met (vrije) duinen, een mooi (schoon) strand, fijne bossen om bij niet-al-te-best weer in te spelen!" „En vanuit Oudeschild kun je met een fijn vissersbootje het water op, granalen peuzelen, jofel, meneer!" Allemaal goed en knap, vooral als ze óók nog weten te vertellen, dat Texel de bakermat is van het Texelse schaap en dat professor Keesom er geboren werd. Eén tegen duizend, dat qeen enkele leerling echter bij het woord Texel aan de teelt van bloembollen denkt othet kind zou moeten behoren tot het gezin van een bloembollenexporteur!! Hoe het komt, dat zulk een belangrijke bron van bestaan helemaal over het hoofd zou worden gezien? Wel, ten eerste omdat je door het gehele land bloem- bollenvelden kunt vinden; doordat de Keukenhof temidden van een exclusieve bollenstreek ligt en (voornamelijk) doordat de Texelse bollenvelden allang zijn gekopt als de grote vakantie aanbreekt! plaatse op Vlieland geïnformeerd te heb ben naar de omvang van de bloembollen teelt, werd ons medegedeeld, dat op het eiland onzer naburen geen bloembollen kwekers wonen. Er staat daar hier en daar wel een bolletje, maar van teelt voor export is geen sprake. Wellicht heeft men bij de meting een atlas gebezigd, welke een beeld van het toekomstige Nederland geeft, een kaart, waarop Texel en Vlieland aan elkaar geklonken zijn. Over weinige jaren zal dat immers het geval zijn. 't Is mogjelijk, dat hierdoor het woord Vlieland enigermate voorbarig is gebruikt, maar begrijpelijk is het wel, waar bloembollenmensen nu eenmaal verplicht zijn in de toekomst te zien en liefst zover mogelijk! S.V. TEXEL Vios-JVC 31; Texel-De Zouaven 14; Schagen-LSVV 2—1. Junioren: Texel-Watervogels 74; Adsp. De Cocksdorp-Texel 12. Ook nu kon Texel het lang niet bol werken tegen De Zouaven. De bezoekers kwamen met een snelle, in prima li chaamsconditie verkerende ploeg, speelde een stevige vlotte partij, waartegen Texel eigenlijk onvoldoende wapens had. Voor de verdediging was het een zware dag en ze hebben er naar vermogen van ge maakt. Bertus was in prima vorm en het feit, dat de gasten met goede kansen wei nig raad wisten, was wel de oorzaak dat de score niet hoger is geworden. Nog steeds heeft de elftalcomm. de juiste spelers niet kunnen ontdekken. Onze ploeg is nog geen geheel, de com binaties wel goed bedoeld, maar veelal slecht uitgevoerd. De aanvallen lopen niet, de bal gaat niet van voet tot voet. Steeds weer moet de aangespeelde bal worden goedgelegd, in plaats van snel en zuiver doorgeven en doorlopen ontbreekt veelal evenals het regelmatig weer aan vullen. Ja, het zal anders moeten; zo gaan we met de goede kant uit. Spelen met meer overtuiging en durf. Heel spoedig nam Z. de leiding. Toen bij een nieuwe aanval onze achterhoede bleef staan wegens vermeend buitenspel was het 02. Te veel voor ons elftal om daar boven uit te komen. Wel werden tegenaanvallen ondernomen en noteerden we enige knappe schoten, maar deze le verden toch niets op. Met deze stand werd gedraaid. Ook de 2de helft werd het niet beter. Bij een zeer zwak afgewerkte aanval kwam de bal voor Bertus, maar via Har ry veranderde de bal van richting en het was 03. Direkt antwoordde Texel met een aanval. Max zou doorbreken, maar werd gevloerd, met gevolg strafschop, die zuiver door Ruud werd benut: 13. Het spel ging over en weer, maar onze aanvallen waren vrijwel kansloos, daar ook de Z-keeper zijn plaats ten volle waard was. Z. wist door haar midvoor de stand op 14 te brengen. De leiding was prima. Onze junioren behaalden, tegen de verwachting in, een flinke overwinning op Watervogels. Direkt van de aanvang trekt Texel ten aanval en zien we Ide precies naast schieten. Door Niek werd het met een pracht schot 10, spoedig gevolgd door no. 2. Texel bleef aanvallen en onze jongens sloten goed aan. Zo liep Texel voor de rust uit tot 40. Maar het is nog niet mogelijk om een gehele wed strijd vlot en sluitend te blijven spelen. Texel zakte af en W. nam het offensief. Na 15 min. was het 42. Enkele uitvallen hielden wel goede kansen in, maar het duurde nog geruime tijd eer we er 52 van konden maken. Spoedig werd het 62. De eindstand werd 74. De leiding was weer in goede handen bij de heer G. Bakker. De adspiranten kwamen met een 21 overwinning uit De Cocksdorp terug. Goed gedaan! A.s. zondag: Meervogels-Texel, Texel 2-ZAP 3; junioren: JVC-Texel (10 uur); adsp.: Texelse Boys b-Texel. S.V. DE KOOG De derby tussen Cocksdorp 1 en De Koog 1 is in een 31 overwinning voor De Koog geëindigd. Hiermee kreeg De Koog wel meer dan haar toekwam, want SVC was veel meer in de aanval dan de Kogers. De Koog wist de aanvallen ech ter te bekronen met succesvolle schoten! Het tweede bracht het er niet zo best af. De strijd tegen het sterke Helder 5 eindigde in een fikse 81 nederlaag. Adsp. b verloor met 71 van ZDH. Voortaan minder praten, jongens! DAMCLUB TEXEL A.: C. Dijker-S. v. Heerwaarden j S. v. Heerwaarden-C. Meedendorp Jas Vinke-A. Vinke J. Hooijberg-W. A. v. Zeijlen B.: Jo Schoo-G. Dros S. Bakker-J. Hillen R. Zijm-Jn. Stam D. v.d. Werf-C. P. Burger j A. v.d. Slikke-C. v.d. Werf C.: P. Bruijn-C. C. Barhorst j F. v. Sambeek-J. de Jager J. A. v. Enst-C. Vinke Een nederlaag van A. Vinke, nadat met een slagzet twee schijven had wonnen. Toch is dit nu niet zijn dj verliespartij, daar hij vorige week S. versloeg door een goede afwikkeling een steen te hebben gewonnen. Dezei slag werd dus verkeerd vermeld S. Heerwaarden-C. Meedendorp werd goede gave partij; J. Hooijberg-W. A Zeijlen een van wederzijds gemiste 1 sen. G. Dros liet een zeer eenvon winst glippen. Zondag a.s. spelen we de eerste con titiewedstrijd tegen HDC 1. Zaterdag okt. Andijk II en zondag 2 nov. HDC BRIDGEN Uitslag van 2de competitiewedstrij A.: 1Backer-Raven 58.! 2. mevr. Kooijman-Wessels 58. 3. Echtpaar Jouwersma 55. 4. Blom-Bruin 53. 5. Bos-Gieze 49 6. Bakker-Wiegers 46.' 7Va. Echtpaar Wieten 38J 7Vt. mej. Hattuma-Kok 38.1 B.: 1. Dam-Dros 63.5 2. Van Lente-Kellner 58.3 3. mevr. Wonder-Stolk 51.1! 4. gebr. Van Sambeek 501 5. Mantje-Veenema 44.' 6. Echtpaar v.d. Heerik 41.1 7. Roeper-v.d. Werf 40.1 Volgende drive woensdag 22 okt. 8 in Hotel „Texel". DORPSGENOOT WEER THUIS De Waal Zaterdagmorgen, omstre half elf keerde, na een verblijf vam weken in het St. Lidwina ziekenhui- Den Helder, de heer S. du Porto terug in zijn woning te De Waal. Met fruit en bloemen gaven de be ners van De Waal blijk van hun mi ieven met een gewaardeerd dorpsgen VISSERIJ Oudeschild. Sinds 1 oktober is visserij op wulken weer toegestaan. I schuiten zijn met deze visserij bezig /angsten zijn dit jaar overvloediger zorige jaren en dit had direct tot re) taat dat niet alle dagen gevist kon i den, daar de kooplui de wulken niet a maal konden plaatsen. Als men bede wat er op de prijs van plm. ƒ1,pei komt voor de wulken uiteindelijk in buitenland gegeten kunnen worden, si het wel vast dat het geen eten voor kleine man is en die zorgt toch over algemeen voor de grote omzet. Ook met de prijs van de garnalen is mis. Er is weinig export van dit art» zodat alleen ongezouten garnalen kun worden afgeleverd voor de binnenlac markt. „EN HELP EEN KIND" Wellicht is U het werk van de Un bekend. De Unicef is het Kinderfo van de Verenigde Naties, dat zich doel stelt kinderen gezond te laten groeien in die landen, waar de hygiém de medische verzorging nog veel te w sen overlaat. (Afrika, Azië, Midden- Zuid-Amerika). Jaarlijks is er nu een kaartenactie der het motto „Groet een vrind en 1 een kind", waarbij voor de prijs 0,40 per stuk nieuwjaarskaarten kocht kunnen worden. Deze kaarten ontworpen door bekende kunstena Van de opbrengst worden medicamen gekocht, melk verstrekt of gezondhei centra ingericht, daar'waar ze nodig i In de komende weken zullen leerlini van de r.h.b.s., de u.l.o. en de landbof school deze kaarten gaan verkopen, wekken U gaarne op deze actie te sl nen, waardoor U medewerkt aan het neren van de Wereld, waarop wij i maar zovele anderen nog steeds g goed plaatsje hebben kunnen vinden! Overigenshet is niet zo erg, dat de jeugd aan het vasteland Texel niet identiek acht aan de bloembol, want de relaties van onze Texelse kwekers zijn nauw en doeltreffend genoeg om een goed werkende afzet te verzekeren, voor zover er tenminste afzetmogelijkheden zijn en wat dit laatste betreft, mogen wij tegenwoordig zeker niet ontevreden zijn. Gerechtvaardigd optimisme In ons gesprek met de heer H. Bruyn, voorzitter van de Afdeling Texel van de Vereniging voor Bloembollencultuur, mochten wij in elk geval optimistische geluiden waarnemen, ja, de bloembollen kwekers maken het niet slecht. O zeker, ze hebben wel eens betere tijden gekend, maar wie momenteel in bollen doet zal zich stellig geen man achten, die op het verkeerde paard gewed heeft, al ligt dit paard dan niet op ieder parcours met (vele) lengten voorsprong aan de kop „Over het algemeen (en de heer Bruyn legde op het woord algemeen de klem toon) zijn de kwekers niet ontevreden over het verloop van de teelt: zowel de oogst als de opbrengst in geld was bevre digend. De oogst was hier normaal, wat aan de gunstige klimatologische gesteld heid te danken was, want aan het Vaste land werden de bollen enigermate in hun groei gestuit door het optreden van late nachtvorsten. Uiteraard komt ook op Texel nachtvorst voor, maar blijkbaar in minder strenge vorm Door de lagere opbrengst van het ge was narcissen aan de Vastewal liepen de prijzen van dit produkt enigszins op, wat de Texelaars zeker niet ongedienstig was, want zoals velen weten vormt de narcis sinds de kweek van bloembollen hier het hoofdprodukt! Alleen met de soort Von WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE 47. De inboorlingen die gewend zijn el kaar te helpen en samen elk groot karwei op te knappen, zijn helemaal niet nijdig Ze zorgen nog voor fris drinkwater, bren gen vruchten, vers vlees en andere ge schenken en zijn kinderlijk blij met de snuisterijen, die ze daarvoor in ruil krij gen. Bij de afvaart wordt er hartelijk gewuifd en ook, op verzoek, een saluut schot gelost. De scheepsjongen brengt zijn leven in gevaar door aan de boots man te vragen, of hij ook zo vriendelijk zou zijn, wanneer ze hem in zijn nek grepen en in de brandende zon boten lie- fEUILLETON door G. PLANTEMA 29. De forse kerel bromde wat en ver wijderde zich haastig in de stille straat. De anderen keken hem even na en gingen toen naar de kabine, waar zij inklommen. Op dit ogenblik had Ohlquist gewacht, al was hem even alle hoop ontzonken, toen hij had ontdekt, dat de twee met een hel per terugkwamen. Die bleek nu niet mee te gaan, zodat het mogelijk was, weer 'n schuilplaats in de laadbak te zoeken Toen de wagen zich in beweging zette, was de inspekteur met een kattesprong bij de achterkant, waarna hij zich voor de tweede maal haastig over de rand van het schot werkte. De vrachtauto reed weg. terwijl de inspekteur over de lichamen van de twee mannen rolde. Ditmaal nam de bestuurder zijn route in de richting van de Waalkade. Inspek teur Ohlquist had bij zijn zwager thuis 'n kaart van Nijmegen bestudeerd en daar door kon hij merken, dat de rit eerst over de kade ging in de richting van de ver- keersbrug. Toen ging het, voordat de tun nel onder die brug was bereikt, naar bo ven langs de Voerweg en vervolgens linksaf langs het Hunnerpark naar de Berg en Dalseweg. Hier, over de brede en in het holst van de nacht verlaten straten, gaf de chauffeur vol gas. De baan van lijn 1 werd gevolgd en Sven was hier op bekend terrein. Steeds dichter naderde de auto het eindpunt, het Hengstdal, dat aan de voet van de Kwakkenberg ligt. Even voor dit punt reed de wagen een Sion lag de uitkomst even anders, want ofschoon het gewas matig was ontston den er geen oplopende prijzen, een bewijs, dat er ondanks de mindere opbrengst in kilo's toch nog voldoende Von Sions aan geboden werden. Hieruit kan mede wor den geconcludeerd, dat er op Texel iets te veel van deze narcissensoort geteeld wordt. Raakt de eens zo geliefde Von Sion een beetje uit de mode?? De Von Sion is een exclusieve potnarcis. Voor heen bestond daar zeer veel vraag naar Wegens de kortere steel leent de Von Sion zich evenwel niet als snijbloem. Toch zal, naar de mening van de heer Bruyn, de Von Sion er nooit uit raken, omdat deze graag gekocht wordt door mensen (voornamelijk Duitsers), die de Von Sion in potten op de kerkhoven plaatsen. De crocusteelt Wie aan crocussen denkt, denkt aan episoden, waarin dit produkt peperduur was èn tegelijkertijd aan het feit, dat men op een gegeven moment een speciale ver gadering belegde teneinde een crocussen- probleem onder de loupe te nemen, want na een hausse ontstond er een inzinking, die vele kwekers met diepe zorg vervuld moet hebben: de kostbare en alom be geerde crocus was in minder dan geen tijd zo goed als waardeloos. „Inkrimpen!" was het advies (van vele deskundigen, mogen wij daar wel aan toevoegen). Intussen staat de oppervlakte aan cro cus ook dit jaar weer gelijk met die aan narcissen, n.l. zestig ha. Of dat verant woord is? Het antwoord kwam tijdens het voortgezette interview: „De teelt van (gele) crocussen is het afgelopen jaar niet lonend geweest, want dit produkt moest tegen de kostprijs van 1,worden af ten afkrabben? Een paar armen als boom stammen komen omhoog.de jongen duikt vlug weg, maar hoort de reus nog mompelen: „zo'n brutale rekel heeft nog gelijk ook!" Overigens hoefden ze nu niet te bekvechten om de verveling te ver drijven. Er komen telkens weer nieuwe eilanden in 't zicht. Als de schipper die niet op de atlas kan vinden, tekent hij de kustlijn na om de kaarten thuis te kun nen verbeteren. Soms herkent hij een berg of een kaap en dan is zijn dag goed. Zo komen ze eindelijk bij de Molukken en worden ze al gauw omzwermd door prau- weg naar rechts in en nu begreep inspek teur Ohlquist, dat zij inderdaad op weg waren naar de Kwakkenberg, waar zich de voorafgegane dagen een treurspel had afgespeeld. Hij vroeg zich af, waar ze zouden stop pen. Het schoot Sven plotseling te bin nen, dat zijn zuster zich wel verbazen zou, als zij hem zo dicht in de nabijheid wist. Maar de vrachtwagen reed haar huis voorbij en even later draaide de bestuurder zijn wagen de tuin van Mont- plaisir binnen, het grote herenhuis, waar in Van der Zuyden gewoond had. Inspek teur Sven Ohlquist wist, dat de weduwe van de vermoorde het huis nog op de dag van de begrafenis had verlaten om zich naar het buitenland te begeven. Het per soneel was ontslagen, terwijl voor de huisknecht Andries Prater, die nog in het ziekenhuis lag, een financiële regeling was getroffen. Niettemin, de vrachtauto reed over de oprijweg naar het huis, als of de chauffeur wist, dat hij het niet on bewoond zou vinden. Niet bij de voordeur stopte de auto. De wagen werd om het huis heen gereden en bij de achterzijde bleef hij staan. Het was hier aardedonker. Sven schoof meteen de lichamen van de twee gevangenen vlak tegen het achterschot aan, terwijl hij zich terugtrok naar het voorste deel van de laadbak. Het was niet raadzaam, nu te proberen, zich in de tuin te begeven. Het grint zou hem verraden, terwijl de kans groot was, dat in het huis mensen op de komst van de auto wachtten, zodat zij hem zouden zien, als hij buiten de wagen kwam. Daarom hoopte hij, dat hij niet zou worden gezien als hij zorgde, dat men gezet. Toch is een groter kwantum ge ëxporteerd dan het voorgaande jaar. In de zomer van 1957 deed zich een totale inzinking voor, maar daarvan bleven de crocussenkwekers dit jaar verschoond, ten eerste door de iets mindere opbrengst, ten tweede doordat het buitenland toch nog weer meer heeft afgenomen. De cro cus leent zich geweldig voor verkoop in het buitenland, waar de bolletjes hoofd zakelijk in de grote warenhuizen ver kocht worden. Deze verkoop wordt suc cesvol gestimuleerd door de wijze van verpakking. Voorheen waren de bolletjes los te koop en werden dan in een zakje gedaan, maar tegenwoordig worden ze afgeleverd in keurige doosjes-met-ven- stertje. Tien stuks in een doosje. Ze wor den reeds in Holland zelf op deze wijze verpakt. Het schijnt, dat de wijze van verpakking steeds groter rol gaat spelen. Men verwacht, dat de vraag naar cro cussen van jaar tot jaar zal toenemen, zodat de teelt van gele crocussen in de naaste toekomst wel weer lonend zal zijn. Dit produkt gaat hoofdzakelijk naar Amerika, Duitsland en Engeland. Wij kwamen tenslotte nog even terug op het produkt narcissen. Hoe liggen daar de toekomstkansen? Wel, de verwachtin gen voor volgend jaar zijn behoorlijk, om dat voor levering zomer 1959 al vele par tijen verkocht zijn en wel tegen een alleszins lonende prijs. Ook van de gele crocussen is reeds een deel verkocht en wel tegen iets hogere prijs dan de laatste jaren bedongen is, n.l. a 1,25 per kg. De totale opbrengst De 60 ha. narcissen, 60 ha. crocussen, 5 ha. tulpen en het andere bijgoed heb ben dit jaar al met al een bedrag opge bracht, dat niet ver van een miljoen gul den zal liggen. Hiermede wordt toch wel aangetoond van welk een grote betekenis deze teelt voor Texel is. Het aantal kwe kers ligt om de driehonderd; ongeveer 1 weederde is aangesloten bij de genoemde vereniging. De oppervlakte der bedrijven loopt sterk uiteen: van rond vijf ha. tot 5 are. Op het ogenblik zijn al weer talrijke ha. beplant, „de" narcissen zijn zo zoet- jes-aan allemaal weer aan de goede aarde toevertrouwd, terwijl deze maand ook de crocussen weer met de Texelse „bollengronden" vertrouwd zijn of wor den gemaakt. Straks want de tijd gaat snel, niet waar komt het plantresultaat terug in een symfonie van kleuren, van diep blauw tot kanariegeel, van donkerrood tot hagelwit. Als de lente het nieuwe leven wekt. Nieuw leven, alom in den lande (zoals wij al schreven), want de telers van bloembollen vindt ge niet al leen op Texel en rond Lisse: ook, volgens het „overzicht van de meting van bloem bollen per district voorjaar 1958" in Groningen en Drente, in de Wieringer- meer en Limburg, zelfs opVlieland dat met Texel district nummer één vormt en waaruit blijkt dat er in Nederland in 1958 totaal geteeld werd: 580 ha. hya cinten, 3400 ha. tulpen en 1100 ha. nar cissen. Verder 400 ha. crocussen, waarvan 150 ha. gele crocuc. Echterter wen, vol muskaatnoten, peper en kruid nagelen. Berend Stapel is blij, al laai hij daar niets van merken. Hier zijn blijk baar in lang geen schepen geweest, zodat hij veel keus heeft en goedkoop kan in kopen. Het schip wordt zo ei-vol ge stouwd, dat de mannen zich haast niet meer kunnen roeren. Zelfs het knutsel hoekje van de schipper komt in het ge drang, maar dat neemt hij niet!! Hoe moeten al die maanden van de thuisreis om komen, als hij niet meer aan zijn scheepje kan werken?! de beide gevangenen dadelijk uit de laad bak zou tillen. Sven zag niets in het donker, maar hoorde de twee gemaskerden uit de ka bine stappen. Hij veronderstelde, dat zij tijdens de rit hun maskers wel hadden af gezet, zodat het misschien mogelijk was, hen te herkennen. Maar dan zou hij zich bloot moeten geven en dat kwam hem te gevaarlijk voor, zodat hij geen poging deed om te zien wie zij waren. Dicht tegen de houten vloer gedrukt, bleef hij liggen. Hij hoorde, hoe een van de twee langs de auto naar de achterkant kwam, terwijl de andere over het grint naar het huis liep. Er werd een deur open gedaan. Dat gebeurde weliswaar uiterst voorzichtig, maar hij was toch dicht genoeg in de nabijheid van het huis om dat te kunnen horen. Ook kon de in spekteur nagaan, dat uit het huis enkele mensen kwamen, die zacht met elkaar spraken. Daarna kwamen ze naar de auto, waar zij op fluisterende toon met degene spraken, die daar stond. Er werd aan het schot gemorreld en even later klapte het open. Het lichaam van een van de gevan genen rolde meteen naar buiten en het viel met een dof ploffend geluid op het grint, wat buiten een gesmoord geluid cntlokte. Haastig werd nummer twee uit de laadbak gesleept en allen verwijder den zich in de richting van het huis. Sven haalde diep adem. Een deur werd zachtjes gesloten en daarna kon hij, scherp luisterend, geen mens meer horen. Allen waren naar bin nen gegaan en de vrachtauto moest zeker voorlopig in het duister van de tuin staan, waar toch heel weinig kans op ont dekking bestond. Maar Sven had het idee, dat men al gauw zou terugkomen om de wagen weg te rijden. De mogelijk heid bestond, dat een van de buren de komst had opgemerkt en dat die dit ver dacht zou vinden. In dat geval was de kans groot, dat de Nijmeegse politie zou worden gewaarschuwd en de inspekteur dacht niet, dat de gemaskerden en hun helpers zich zo gemakkelijk wilden laten ontdekken, dat zij kalm de auto bij het huis zouden laten staan Het was dus zaak, te maken dat hij wegkwam. Hij stond op en liep voorzichtig naar de ach terkant van de laadbak. Het was zo don ker, dat hij het grint in de tuin niet eens kon zien. Hij ging liggen en liet zich voor zichtig naar buiten zakken, tot zijn schoenen de grond raakten. Zo slaagde hij er in, buiten te komen zonder geraas te maken. Maar het probleem was nu, ver der weg te komen, zonder dat het grint hem zou verraden! En Sven Ohlquist was geen Indiaan. Hoe dan ook, de paar pas sen, die hem van een grasperk bleken te scheiden, werden afgelegd zonder dat iemand er iets van kon horen, behalve als die persoon zich vlakbij bevond. Het huis lag daar, niet ver van het grasperk, als een groot, duister blok. Zwart rezen de muren in de nacht om hoog en uit geen enkel venster kwam 'n spoortje licht. Maar toch waren er men sen in dit verlaten huis. Waar konden zij zich bevinden? Ingespannen bleef Sven geruime tijd naar de muur staren, tel kens een venster afzoekend. Hij kon ner gens iets ontdekken, dat op verlichting wees. Een kwartier lag hij in het gras, zich afvragend, wat hij nu het beste kon doen: de politie te hulp roepen of zelf i ondernemen. De nacht was langzamerhand iets n der donker geworden, want de bewoli trok weg. Bovendien kwam de maan, zich in het laatste kwartier bevond, i een heel bescheiden schijfje proberen aardoppervlak te verlichten. En hoe ring dat schijnsel ook was, 't bleek ti voldoende om hem gelegenheid te gtf zich wat te orienteren. Sven ontdel dat hij aan de rand van een groot gi perk lag. Hierover moest de man weggelopen, die Van der Zuyden 1 doodgeschoten. Hier moest de kleine B meen de dader achtervolgd hebben tenslotte buiten de tuin, zelf de dood vinden. Een geluid trok zijn aandacht. Sch tuurde hij naar het huis. Daar was deur open gegaan. Nu kon hij zien, het een kelderdeur was, die een paari den van een stenen trapje onder de» pervlakte van het grint lag. Het was d delijk, dah de gemaskerden, hun hel) en de gevangenen door die ingang huis waren binnengegaan. Nu werd deur weer geopend en voorzichtig ktf er een vaag zichtbare gestalte uit. 1 was in elk geval een grote figuur, zo het geen van de beide gemaskerden 1 zijn. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4