Kencicakalk Suprakencicakalk N.V. Keijser Co. Mijlpaal in Texels Wallstreet Bedrag aan spaargelden bij de Coöp boerenleenbank gestegen tot zes miljoen Gelukkig inlegster" met inlage van f 100,- beloond Voor al Uw FOTO-ARTIKELEN LANGEVELD DE RG0IJ N.V. VOOR 25 BUNGALOW Een Rotterdamse aannemer heeft plm. drie hectaren land aangekocht, eigen dom van de erven M. Koorn. Dit land ligt in het Gerritsland en wel in dat deel van Texel, dat is bestemd voor de bouw in de recreatie-sfeer. De nieuwe eigenaar van het land is voornemens er 25 bungalows op te plaatsen. TREKKER VLOOG IN BRAND Donderdagochtend omstreeks half zes vloog op hoeve „De Hoek", eigenaar de heer A. Saai, een trekker in brand, door dat de dop van een benzinebus op de accu viel. Door de ontstane kortsluiting vloog de trekker in brand. Met zand werd het vuur bedwongen en de gealarmeerde en binnen tien minuten aanwezige brandspuit van De Cocksdorp behoefde dan ook geen dienst te doen. De trekker bevond zich gelukkig in een brandvrije trekkerbox (perfora-zolder), waarin o.a. 40 ton niet verzekerde poot- aardappelen waren opgeslagen. MOOI JACHTTABLEAU De jachtclub „Lampe" heeft vrijdag in het jachtvak I (achter Den Hoorn) 31 hazen verschalkt, 7 fazanten en 13 patrij zen. Zaterdag werden 28 houtsnippen neergelegd. De club verzocht ons mede te delen, dat de ons verstrekte inlichtingen inzake de konijnenstand (-plaag) verschrikkelijk overdreven waren. Dat iemand in één nacht meer dan honderd konijnen be machtigd heeft, is een grove leugen, zo verzekerde men ons. BROMLUSTIGE JEUGD: DAAR LIGT UW KANS!! Zondagmiddag weer een wedstrijd voor motor- en bromfietsen. Start om half twee aan de Waalderweg. Finish Hotel „De Toekomst", De Koog. Snelheden: motor, sport 36 km. per uur; motor, toer, 30 km, brommers 20 km. per uur. Wij vestigen speciaal de aandacht van de bromlustige jeugd op dit evenement: toon nu eens dat jullie méér kunt dan het showen door het hart van Den Burg: neemt in groten getale aan deze wedstrijd deel en laat hierbij zien, dat jullie in derdaad prestaties weet te leveren met jullie gemotoriseerd voertuig. Een zacht eitje? Mocht je denken: een groot deel van het uitgestippelde parcours loopt over nog onverharde weggetjes, dus jul lie kunt je hart ophalen en je rijders- talent ten volle demonstreren. DE KERK OP BALI IN DE BRANDING VAN DEZE TIJD Over dit onderwerp hoopt ds. H. Visch, zendingspredikant der Hervormde kerk op Bali te spreken en wel in de dorpen Den Hoorn, 4 november; De Koog, 5 november en Oudeschild, 6 november. De entree zal kosteloos zijn, na afloop kan men een bijdrage voor het zendings werk verstrekken via een deurcollecte. ONVERGETELIJKE DAGEN Een der deelneemsters aan de tocht naar Nederland, waarbij o.a. tien dagen op het eiland Texel werd vertoefd en ge logeerd werd bij leden van de Hervormde Zusterkringen alhier, zond ons vanuit Berlijn een brief, geschreven in de Ne derlandse taal. Zij schrijft o.a.: „Voor ons Nederlanders was het een zo grote en aangename verrassing, dat men het in woorden niet kan uitdrukken. Onze gastgevers hebben alles gedaan om ons deze tien dagen zo aangenaam, ja on vergetelijk te maken. Ik verzoek U be leefd in naam van ons allen door middel van Uw krant nogmaals onze oprechte en hartelijke dank tot uiting te brengen". Het merendeel van de dames, die hier gelogeerd hebben woont in Oost-Duits- land. De meesten van hen zijn van Ne derlandse afkomst, vandaar ook de ir het Nederlands geschreven brief. KOGER STRAND WORDT WEER ONGEREPT Gisteren is op het strand voor De Koog een begin gemaakt met het slopen van de bunkers en het verwijderen van de andere souvenirs uit Wereldoorlog II. Het zal een ieder aangenaam zijn, dat deze obstakels verdwijnen, waar zij nu een maal niet bepaald harmoniëren met de cpgerepte natuur. Het zal velen zelfs verwonderd hebben, dat het ruim dertien jaar zou moeten duren eer deze bunkers etc. opgeruimd zouden worden, maar dat is een kostbaar karwei en het lijkt ons dan ook een gelukkige omstandigheid, dat de Duitsers de laatste jaren als gasten op het eiland vertoevend, door hun komst naar de kust het seizoen goed maken. Een niet onbelangrijke tegenprestatie zullen we maar zeggen! HINDERWET Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat zij bij hun beschikking van 16 oktober 1958 nr. 2806, ingevolge de hinderwet vergun ning hebben verleend aan Shell Neder land N.V. te 's-Gravenhage tot het uit breiden van een benzine-installatie, op het perceel, plaatselijk gemerkt wijk C nr. 42 kadastraal bekend, gemeente Texel sectie A nr. 3232. Texel, 16 oktober 1958. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, C. de Koning De secretaris, P. Beemsterboer. Z.D.H.-NIEUWS Het eerste elftal kan schijnbaar z'n draai in de derde klasse nog niet krijgen, want zondag werd weer verloren, nu met 21 in Den Helder van Helder4. Het tweede deed het beter door aan Den Hoorn met 41 van De Koog 2 te winnen. Goed gedaan, jongens. De adsp. stonden met 20 voor, maar speelden toch nog gelijk 22 tegen De Koog. Minder praten jongens en door gaan jongens, want dit had niet zo ge hoeven. Het programma voor het komende weekend luidt: Tex. Boys 2-ZDH, half 3. HRC 7-ZDH 2; Oosterend a-ZDH a, zaterdagmiddag 3 uur Het bedrag aan spaargelden, gedepo neerd bij de spaarbank van de Coöp. Boerenleenbank Texel, heeft gistermor gen de zes miljoen bereikt. De Bank kwam tot dit indrukwekken de bedrag door een inlegging van mevr. Hoogerheide-Muskee, Schoonoordweg, Den Burg, een der meer dan 5700 Texe laars, die gelden aan de Coöp. Boeren leenbank hebben toevertrouwd. Ter gele genheid van het bereiken van de zes miljoen werd mevr. Hoogerheide gister avond in tegenwoordigheid van het be stuur der bank een inlage van 100, aangeboden, voor welke geste mevr. Hoogerheide uiteraard zeer erkentelijk was! De spaarbank is, zoals uit bijgaand overzicht blijkt, voortdurend in betekenis toegenomen, zij het, dat de curve ook enige neergang vertoont, wat uiteraard ten nauwste samenhangt met de econo mische toestand en bijzondere monetaire situaties! Geldsanering b.v.) Deze spaarbank zo deelde men ons nog welwillend mede bestaat ruim 54 jaar en is een afzonderlijke stichting. Zij vormt als het ware een onmisbare scha kel voor de „leenbank", daar de gelden van de spaarbank ter uitlening aan de leden worden aangewend. Alleen voor de Texelaars! Ingevolge de statuten kunnen uitslui tend personen, woonachtig op Texel, lid worden van de Coöp. Boerenleenbank Texel", zodat de beleggingen der spaar gelden uitsluitend de Texelse gemeen schap ten goede komen. Het bestuur on derstreepte dan ook het feit, dat het een Texels belang is de overtollige gelden bij de (eigen) spaarbank te deponeren. Welk een hoge vlucht het sparen op Texel heeft genomen, illustreren de vol gende gegevens: eind 1940 was voor een bedrag van twee miljoen gulden aan de bank toevertrouwd. Tot na de geldsane ring ontstond een stijging tot boven de 5 miljoen. Er volgde een geleidelijke da ling totdat eind 1950 het laagste punt na de geldsanering was bereikt. Vervolgens ging het weer crescendo, waarbij zich in de jaren 1954 en 1955 een totale stijging met ruim 1.235.000, voordeed. Het aantal spaarders was inmiddels ge stegen tot bijna vijfduizend met een ge middeld bedrag van ruim 1000,per spaarder. Dit gemiddelde is opgelopen tot 1050,- bij ruim 5700 spaarders. Bijna alle scholen Ook het schoolsparen is voor de bank van grote betekenis. In de ruim negen jaren, gedurende welke er op bijna alle Texelse scholen wordt gespaard, is er voor meer dan honderdduizend gulden door de jeugd bijeengebracht. Over 1957 bedroeg het totale bedrag aan bijgeschreven rente meer dan ander halve ton 151.508,11). De Coöp. Boerenleenbank „Texel" is met nog 721 banken aangesloten bij de coöp. Centrale Raiffeisenbank te Utrecht Bij deze banken was per 31 juli aan ge zamenlijke spaargelden een bedrag van 1.833.500.000,ingelegd; een maand later, op 31 augustus j.l., was dit al weer gestegen tot 1.867.000.000,In het eerste halfjaar van 1958 werd voor 81,2 miljoen gulden meer ingelegd dan terug betaald. Hieronder laten wij nog een overzicht volgen om U enig idee te geven van de snelle aanwas der spaargelden in de loop der jaren, waarbij tevens de opvallende stijging van het aantal spaarders wordt vermeld: resp. jaar, bedrag spaargelden en aantal spaarders: 1910 156.994,59 356 1915 499.895,30 634 1920 1.279.864,13 1161 1925 1.538.268,10 1053 1930 2.129.492,25 1738 1935 1.920.921,28 1890 1940 2.066.935,64 1854 1945 5.209.245,64 2716 1950 3.236.682,65 3561 1951 3.339.928,54 3793 1952 3.595.771,74 4112 1953 3.882.977,57 4385 1954 ƒ4.499.835,42 4699 1955 5.233.455,17 4981 1956 5.437.036,43 5212 1957 5.586.714,35 5549 1958 5.975.031,34 5714 HERV. ZONDAGSSCHOOL DEN HOORN De aanvangstijden van de zondags school zijn nu niet meer om 11.30 uur, maar des morgens 9.00 uur. Willen de ouders hiervan goede nota nemen. Er ontbraken de laatste weken vele kinderen, willen die ouders hun kinderen nu ook sturen. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: 4e kl. KNVB: Vios-Schagen 4—5; JVC- Zwaagdijk 32; Limmen-BKC 25; Meervogels-Texel 21; De Zouaven-VZV 2—2; Helder-LSVV 2—2; Afd. N.H.: Texel 2-ZAP 3 2—8. Adsp.: Tex. Boys b-Texel 111. Welpen: De Koog-Texel 09. Texel 1 kon ons nog geen overwinning melden. We hebben niets over de wed strijd gehoord en mogen aannemen, dat het wel spannend is geweest. Maar met dat al staan we er niet best voor. We mogen de elftalcomm. op het hart druk ken zich gezamenlijk ernstig te beraden, maar dan ook alle drie aanwezig, opdat rijpelijk wordt overwogen wat ons te doen staat. Hier volgt de stand: De Zouaven 5 gesp. 9 pnt.; Schagen gesp. 7 pnt.; Meervogels 4 gesp. 5 pnt.; LSVV 5 gesp. 5 pnt.; Limmen 4 ges. 4 pnt., VZV 4 gesp. 4 pnt; BKC 4 gesp. pnt; Helder 4 gesp. 4 pnt; Vios 5 gesp. 4 pnt; JVC 4 gesp. 3 pnt; Texel 5 gesp. 2 pnt; Zwaagdijk 4 gesp. 1 pnt. Wat dus wil zeggen, dat we ernstig moeten proberen uit die sombere hoek vandaan te komen. De tanden op elkaar en zeggen het moet lukken. Texel 2-ZAP 3 28. Een uitslag die o.i. lang niet nodig was geweest; maar dan ook wel wat anders gaan spelen. De verdediging moet beter sluiten, de half- linie aansluiten en voeden en haar ver dedigende taak niet verwaarlozen. Ook niet met 5 man voor staan opwachten, maar steunen, openen en vrij doorspelen. Waarom eerst een aantal spelers voorbij gespeeld moet worden is ons niet duide lijk. Stuur de bal naar de juiste plaats, dan kan in de loop veelal geschoten wor den. Bij Z. sloot het goed, maar ze kre gen het ook maar vrij gemakkelijk. Dik wijls kregen ze de bal van onze spelers toegespeeld; nogmaals zo kan het niet. Er waren enkele goede krachten in het veld, maar dat was niet voldoende. Waarom de doelen niet even behan deld waren is ons niet duidelijk. Turf molm ligt gereed en kan dus elk moment gebruikt worden. Het was spoedig aan te zien dat Texel het niet zou houden. Ach ter klopte het niet, voor Dick was de Z.-linksbuiten wat te mans. Zo kon Z. spoedig de leiding nemen en deze zelfs tot 20 opvoeren, omdat de dekking ver geten werd. Uit een corner zorgde Rennie voor onze tegengoal. Met 31 werd het rusten. Waarom zonder thee? Na de hervatting gaf T. een poosje goed partij en ging zelfs ten aanval. Texel I bleef aanvallen, maar de verdediging bleef onvoldoende dekken, waardoor Z. de score vrijwel onbedreigd kon op voeren. A.s. zondag: Texel-Limmen, SRC 2- Texel 2; jun. Texel-HCSC b, zaterdag 3 uur. Adsp. De Koog a-Texel. per 30 september HERFSTSYMPTOMEN EN FLORALIA In de o.l. dr. Jac. P. Thijsse-school, Den Burg. werd de traditionele „Flora- lia"- tentoonstelling gehouden. 120 plan ten, in het prille voorjaar de jeugd uit gereikt met het doel deze door goede zorg op te kweken en beschikbaar ge steld door de Oudercommissie met gelden uit 't Schoolfonds, dongen thans mee naar de ere-titel Kampioen, waartoe telkens een speciale jury wordt gevormd. Deze titel ging nu naar Benny Moor, Wilhel- minalaan. Ook was er in de aula een ruimte gereserveerd voor herauten van de Herfst: fraaie collecties bloemen en planten, waarbij de paddestoelen uiter aard het middelpunt vormden. Wel 40 inzendingen, hetgeen tot de volgende uitslag leidde: Peperonia: 1. Nettie Kikkert; 2. Ali Ruiter; 3. Jan Raven; 4. Nicolien van Egmond; 5. Hans van Zeijlen. Coleus: 1. Martien Kooy; 2. Douwe Dros; 3. Gernt Gerrits; 4. Kees de Vries. Begonia: 1. Loes Boeijen; 2. Marjan Zegel; 3. Gurie v. d. Berg; 4. Piet Koegel- berg. Vlijtig Liesje: 1. Bennie Moor; 2. Ireen- tje Maas; 3. Anne Pieter Vlas; 4. Greetje Slikker; 5. Othmar ten Cate. Ster van Bethlehem: 1. Piet Huizinga; 2. Bert Lakeman. Paddestoelen: 1. Erna en Carla Roeper; 2. Willy Gris- nich; 3. Adrie Plaatsman; 4. Janneke Dijksen en Kees de Wijn; 5. Othmar ten Cate, 6. Nicolien van Egmond; 7. Anne- lies Blom en Attie Bakker; 8. Gerda en Renet de Gorter; 9. Wouter de Koning en Ekkie Craanen; 10. Piet Wolse en Maar ten Vlaming; 11. Renet de Gorter; 12. Reinie Slikker. HOOG WATER Hoog water ter rede van Oudeschild: 22 okt. 3.32 en 15.46; 23 okt. 4.54 en 17.01 24 okt. 6.04 en 18.08; 25 okt. 6.58 en 19.01 Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. TEX. BOYS-NIEUWS Ook nu heeft Boys 1 het in zijn uit wedstrijd tegen Koedijk 1 niet tot een overwinning kunnen brengen. Zij moes ten met 32 hun meerdere in de gast heren erkennen. Het is een zeer span nende wedstrijd geworden, waarin uit eindelijk Koedijk als overwinnaar naar voren kwam. Boys 2 speelde thuis tegen ZAP 4. Dit is een zeer aantrekkelijke wedstrijd ge worden, waarin het spel in snel tempo op en neer golfde. Vooral de eerste 20 min. kenmerkte zich door goed samen spel. Voor de rust wist ZAP een 21 voorsprong te veroveren. Direkt na de hervatting een Boys-aanval, welke eerste instantie werd afgeslagen, doch l.-half C. de Grave wist de keeper met een boogbal te verrassen en de stand op gelijke voet te brengen. 1 min. later was het M. Boogaard, die de keeper onhoud baar wist te passeren 32. Weer een mi nuut later was het ZAP die de stand op gelijke voet bracht, een terugspeelbal op de Boys-keeper belandde in het net: 33. Hard doch fair werd er om het win nende doelpunt gestreden en het was M. Witte, die de balans in het voordeel van de Boys liet doorslaan: 43, waarmee het einde kwam. Boys 3 heeft in de thuiswedstrijd tegen Oosterend 2 met 10 gewonnen. Dit is een matige overwinning geworden. Voor taan even meer samenspel, dan zal het veel beter gaan. Boys b verloor met 111 van Texel a. Dit mag hem niet hinderen, jongens. Be denk dat we nog niet spelen om de pun ten, doch uitsluitend om het mooie voet balspel bij jullie te animeren. Zondag: KSV-Tex. Boys 1; Tex. Boys 2- ZDH 1; Helder 5-Tex. Boys 3. Zaterdag middag Tex. Boys a-Tex. Boys b. Terreindienst: Jac. Witte-Jac. Kager. BROMLOOS PARCOURS Een belangstellende lezer, woonachtig aan de Overkant, werd van de zomer bijna door een bromfietser geschept. Hij heeft gelezen, dat de Texelse Vroedschap het onderwerp „bromfiets-kabaai" tijdens de rondvraag besproken heeft, hij heeft gehoord, dat de politie iedere in over treding zijnde bromfietser gaarne op de bon zet, maar om het euvel van het la waai te kunnen bestrijden dient daartoe eerst een bijzondere gemeentelijke bepa ling in het leven te worden geroepen. Texel zou het voorbeeld kunnen volgen an het gemeentebestuur van Den Haag. Den Haag heeft het berijden van de bou levard op Scheveningen met bromfietsen met in werking zijnde motor gedurende de zomermaanden verboden. „Ik kan niet vertellen, welk een weldadige rust dit heeft gegeven. Het lijkt mij niet bezwaar lijk een dergelijke bepaling ook voor eni ge Texelse wegen of weggedeelten of straten uit te vaardigen Voor de kom van de dorpen is dit van groot belang en zeker zullen de voetgangers daarmee ge baat zijn". Het idee van deze „Vriend van Texel" lijkt ons belangrijk genoeg om onder de aandacht van de betrokken instanties te brengen en wij hopen, dat de Texelse overheid tot een dergelijke bepaling of verordening besluiten wil. Zou het reeds op de agenda kunnen worden geplaatst van de eerstvolgende raadsvergadering? Is betere busroute door Den Burg mogelijk? Een onzer relaties vindt, dat er wel wat meer geprofiteerd kan worden van de bus. Hij doelt hierbij op de busdienst te Den Burg. Hij schrijft: „Er bestaat onvoldoende gelegenheid voor in- en uitstappen. Weliswaar is nu een halte gemaakt bij De Wit in de We verstraat, maar als des maandags markt wordt gehouden, is de standplaats hele maal in plan zuid. Frisse morgen als je van de Kogerweg moet afkomen. Er is toch een heel eenvoudige oplossing door de bus niet meer te laten rijden in Den Burg. Laat ze komende van Oudeschild. de Wilhelminalaan (met haltes bij de Schilderweg en Julianastraat en Waal derweg) berijden, verder Witte Kruislaan (halte Kogerstraat) en achter het rust huis om naar Beatrixlaan (met even tuele stopplaatsen bij bejaardencentrum en Gasthuisstraat) en vervolgens naar Emmalaan (met stopplaats Hoornderweg) en eindpunt in Plan Zuid. Ieder heeft dan meer dan voldoende gelegenheid om de plaats van bestemming te bereiken of bij de bus te komen. Dit biedt tevens het zeer grote voordeel, dat de bussen althans niet meer in Den Burg behoeven te ko men, hetgeen een niet te onderschatten verbetering is. Als wij de geachte opmerker goed ge volgd hebben, wenst hij de creatie van niet minder dan zeven haltes. Toch óók voor instappen? Wij vrezen, dat zulks er toe zal leiden, dat de bus nóg eerder naai de boot moet vertrekken dan nu reeds het geval is: veelal staat de bus tien minuten voor de vertrektijd van de boot op het havenplein. (Wat intussen ook weer nood zakelijk geworden is wegens de verplich ting om in een apart gebouwtje de ver- voersbiljetten te kopen). Het is mogelijk, dat de bussen in de toekomst in Plan- Zuid worden gestationeerd en dat de bussen daar dan ook vertrekken voor de dienst op de boot of de andere dorpen, maar zolang er geen doorbraak (poging) is gedaan Groeneplaats-Warmoesstraat (wij moeten daar overigens niet aan dén ken) zal de bus nog altijd beter uit de Parkstraat kunnen vertrekken dan van welk ander punt. De Parkstraat is ten- lotte het centrum van Den Burg Red. WILHELMINALAAN GEDUND Een deel van de bomen aan de Wilhel- minalaan, die staande tussen de Waalder weg tot het Achterom, wordt momenteel gerooid. In totaal zullen twintig bomen worden geveld, teneinde de andere bo men meer levensruimte te kunnen ver schaffen. Op het andere deel van de Wil- helminalaan werd reeds eerder een partij bomen gerooid. PADDESTOELEN-TENTOONSTELLING Op zaterdag 18 oktober werd in de School voor Christelijk Volksonderwijs, Den Burg, een paddestoelententoonstel ling gehouden, die een groot succes is geworden. Vele leerlingen waren her- en derwaarts getogen op zoek naar padde stoelen en andere vormen van herfsttooi als bessen en fraai-gekleurde bladeren. Zo was een uitermate boeiend herfst tafereel ontstaan, dat veel belangstellen den heeft getrokken. De jury had een zware taak bij de beoordeling: na drie uren nauwgezet kijken en keuren kwam de volgende uitslag tot stand: Groep 1 (klas 1 en 2): 1. Joke en Bas van Loon; 2. Gert van Beek; 3. Dedy Vogel; 4. Lauke Tuinema; 5. Kees Boks. Groep 2 (klas 3 en 4): 1. Herman Boks, 2. Renée en Yvonne Elias; 3. Jan Hooge- woning; 4. Sylvia Feenstra; 5. Janny, Hanny en Diny Kikkert Groep 3 (klas 5 en 6): 1. Peter Feen stra; 2. Jaap van der Slikke en Harm Platte; 3. Dick Vinke; 4. Jan Bakker; 5. Mart van der Zwaag. FILMNIEUWS „TARZAN EN DE VERLOREN SAFARI" Uit de flitsen, die wij van deze film opgevangen hebben, kwam voor ons vas; te staan, dat Tarzan weer geweldig is. Hij staat niet alleen z'n mannetje, maar ook stort hij, als het moet zich met ware doodsverachting op aanstormende kro kodillen en ander gevaarlijk tuig. Deze Tarzan redt een groepje mensen, dat mei een vliegtuig midden in de Afrikaanse jungle een noodlanding heeft moeten ma ken. Niet alleen zitten ze te midden van wilde dieren, maar ook worden ze be dreigd door een fanatieke stam inboor lingen, die de blanken aan hun godeE willen offeren. Een der blanken, belusi op een ivoorschat, maakt met de kanni balen gemene zaak, maar dat bekomt hen tenslotte toch wel heel slecht, want Tai^ zan is zijn rivaal en dan sta je er alt tegenstander niet best voor! „DE ZOON VAN LASSIE" De prestaties van deze hond zal mea met bewondering volgen. Het dier raakt mee met zijn baas Joe, die met eer vliegtuig verkenningsvluchten gaat ma ken boven het door de Duitsers bezette Noorse bergland. Het toestel wordt ech ter aangeschoten en Joe spring eruit. De valscherm redt ook de hond. Joe kom! echter minder gelukkig terecht en dooi de schok verliest hij het bewustzijn Lassie gaat hulp zoeken. Twee Duitse soldaten vinden de hond en proberen ooi de baas op te sporen. Eerst dan stijgt di spanning bij iedere nieuwe meter film Voortdurend zitten de soldaten de jongi Engelsman op de hielden, maar telken weet hij als door een wonder te ontglip pen. Hij beleeft vele avonturen, maai zijn doorzetten wordt bekroond met ea geslaagde ontvluchting. Nederlands nieuws O.a.: Brommen in de bossen, national bromfietskampioenschappen te Ape! doorn; Om de Wereldtitel dammen; Ver rassende herenmode-show in Amsterdam Internationale Avond-athletiekwedstrij den in Enschede; Nieuws uit Suriname Wereldnieuws: O.a.: De vijfde republiek en Noon Afrika; Noodweer in Frankrijk, Japan ei de Verenigde Staten; De Britten eerste met trans-atlantische straalvliegtuigen Politieke processen begonnen in Syrië Een geheel nieuw soort mijn-detectoi Voetbalwedstrijd Oostenrijk-Frankrijk Helmen voor bouwvakarbeiders. TEXJELAARTJE^ Te k. puikbeste aardappelen 10 c. per kg. Zoetelief. Hoeve „Vredeiust" Puikbeste aardappelen te k. K. Zoetelief, Schilderweg 154 Wij hebben grote partij z.g. a.n. hout, geen sloophout, geploegd en ongeploegd en voor lage prijs. A. v.d. Vis, Wilh.Iaan 17, tel. 256 Te k. puikbeste winteraard appelen, ziekvrij, 15 c. p kg Franco thuisbezorgd, P. Beers Molenstraat 30, Den Burg Wij geven de hoogste prijs voor lompen, metalen, ijzer, enz. A. v.d. Vis, Wilhelmi nalaan 17, telefoon 256 Te koopaangeb kanaties en tropische vogels. Na 5 uur Burgerhoutstr. 4, Den Burg Te koop of te ruil voor zwaardere James met Villiers 200 cc Van Lente, telef. 281 Eierland Te k fototoestel Jan Dijker, Oudeschild 134 Te k. haardkachel voor kleine kamer. C. Zuidema, Cocks dorp 9 a. Tel. 256 Te k. aangeboden z.g a.n. winter mantel 14 jr of ouder. Wil helminalaan 62, Den Burg- Te k. z.g a n. racefiets. W. v. d. Berg, Zevenhuizen 126 Te k. 1 stel vetl. werkschoe nen m 45 - 46, 2 Tillie lam pen, een stofzuiger, strooml. en melkwagentje voor 2 bus sen. A. Wuis, 't Noorden, 0166 Te k. gevr. voet- balsch. maat 36 Jan Eelman, Boodtlaan 10, De Koog In plaats van kaarten. Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Bruno Edmond (Benny) E. M. de Jaeger J. C. de Jaeger—v Sijp Witse Bertha Slufterweg E 133 f Eierland, Texel, 17 oktober 1958. Door Gods goedheid werden wij verblijd met de geboorte van een doch ter en zusje Marianne T. Duinker H. Duinker—de Ruyter Oosterend, Peperstraat 62 Texel, 18 oktober 1958 Heden is plotseling van ons heengegaan onze lieve broer, zwa ger en oom Paul L. Krugers in de ouderdom van 50 jaar. Didam J. S. Groendijk A. Groendijk— Krugers Driebergen W. J. M. Krugers M. Krugers—v. Koot Claudy, Rommy en Paula Montreal (Can. C. van Santen M. M. van Santen Groendijk Robby Texel, 16 okt. 1958. Heden is rustig van ons heengegaan onze lieve moeder, behuwd- groot- en overgroot moeder Annette Langeveld weduwe van Gerrit Dirk Kikkert in de ouderdom van 8' jaar. 's Gravenhage A. Boonacker— Kikkert Th. Boonacker Gorinchem G. Kikkert R A. Kikkert—Dros klein- en achter kleinkinderen 's-Gravenhage 17 oktober 1958 Paul Gabriëlstraat 116 De teraardebestelling heeft dinsdag 21 dezer plaats gehad. Voor Texel enige en algemene kennisgeving BINNENKORT IN LOSSING met 5 pet K 2 O met 12 pet K 2 O, chloorvrij

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2