zeeschuim Goedgeslaagde „Peter ra'n zoon" première van voor de A.N.A.B. Verhuisd van de „Arend" W 60 a Dokter Feikema geen spreekuur zelfstandig dagmeisje Kleuterjasjes 't Kleuterhuis elektricien leerling-elektricien M. en A. J. Vonk Witte en gekleurde chrysanten Bloemisterij III Al Kogerstr. 92a Hl lil Telef. 261 ■■■■1 EN BU U THUIS 4 punten van belang de TV-pionier Technisch bureau JAN AGTER Telefoon 46 PLANNEN VOOR EEN GEORGANISEERDE BESTRIJDING VAN HET ROTKREUPEL OP TEXEL In de laatste zes maanden is het aantal gevallen van rotkreupel onder de scha- penhoudende bedrijven, zowel op Texel, als ook in de rest van Nederland sterk toegenomen. Het spreekt vanzelf, dat de uitbreiding van deze ziekte speciaal voor Texel als hèt schapenfokgebied van Nederland een flinke financiële schadepost betekent; im mers de handel in wolvee op de aange taste bedrijven wordt er lange tijd door stilgelegd, terwijl bovendien handelaren van de vaste wal, bekend zijnde met het veel voorkomen van rotkreupel op Texel, huiverig worden hier vee te kopen, om dat in de praktijk blijkt, dat sommige boeren de ziekte op hun bdrijf voor het oog weten te verbergen, waardoor bij het aankopen van lammeren of schapen van d.g.l. bedrijven, bij de nieuwe eigenaar de ziekte in haar ware gedaante weer te voorschijn komt. Het behoeft wel geen betoog, dat der gelijke gevallen zeer nadelig zijn voor de goede naam, die het Texelse schaap en haar fokker buiten Texel hebben. Dat dit door de Texelse schapenhou ders ook wordt ingezien, moge blijken uit het feit, dat onlangs een vergadering is belegd van vertegenwoordigers van alle Texelse boerenorganisaties over het rot- kreupelprobleem. Op deze vergadering is door de inspec teur van de Veeartsenijkundige Dienst in de provincie Noord-Holland, Dr. H. Scholten, een inleiding gehouden over de huidige mogelijkheden bij de bestrijding van het rotkreupel. Het uiteindelijk resultaat van deze bij eenkomst is geweest, dat men de „Vereni ging tot bestrijding van de tuberculose onder het rundvee en andere veeziekten op Texel" bereid heeft gevonden de be strijding van het rotkreupel op Texel ge organiseerd ter hand te nemen. Hiertoe zal een plan worden uitge werkt, dat in hoofdzaak zal bestaan uit de volgende twee punten: 1. Het geven van voorlichting aan de schapenhouders, waardoor deze een beter inzicht zullen kunnen krijgen in de aard en het ontstaan van de ziekte en de wijze waarop ze kan worden genezen, respect, voorkomen. Deze voorlichting zal worden gegeven d.m.v. het verstrekken van brochures en het op verschillende plaatsen houden van lezingen over het rotkreupelvraagstuk. Met deze voorlichtende taak zullen zich belasten de dierenartsen Wensvoort en Brandsma. 2 Aangezien het belangrijkste deel van een doeltreffende behandeling van door rotkreupel aangetaste schapen bestaat uit het juist besnijden van de aangetaste klauwtjes, zal men trachten één of twee geschikte krachten te vinden, die na door de Texelse dierenartsen te zijn onderricht in de juiste manier van besnijden, in dienst en in opdracht van de vereniging, en onder controle van de Texelse dieren artsen, op daarvoor door de vereniging aan te wijzen bedrijven kunnen worden tewerkgesteld. Eén en ander zal natuurlijk belangrijke kosten met zich meebrengen. Deze zullen in eerste instantie worden gedragen door de vereniging, die zal trachten van instellingen, die meer of minder nauw zijn betrokken bij de scha penhouderij, de zo noodzakelijke finan ciële steun te verkrijgen. Daarnaast zullen de veehouders op wiens bedrijf de besnijders tewerkgesteld worden een bijdrage per schaap moeten leveren ter bestrijding van de kosten. BEHOORLIJKE BELANGSTELLING VOOR OPERA-PROGRAMMA Voor het door de kunstkring Texel ge boden opera-programma, vrijdagavond in „De Oranjeboom", bestond behoorlijke belangstelling. In ons blad van zaterdag a.s. kunt U er meer over lezen. DOOR TRAP VAN PAARD NAAR HET ZIEKENHUIS Ger van Heerwaarden, werkzaam op hoeve „Spyk", Hoornderweg, kreeg maandagochtend een trap van een der paarden. Hij moest met een ernstig be schadigd neusbeen en een hersenschud ding in het Sint Lidwina-ziekenhuis te Den Helder worden opgenomen. HALVE EEUW GELEDEN „VOOR BLIJVEND VOGELOORD" In de Texelaar van donderdag 8 okto ber 1908 lezen we: De heren dr. Oudemans, mr. van Tien hoven en Jac. P. Thijsse, leden van de Vereniging tot Behoud van Natuurmonu menten, die de vorige week in Hotel Texel logeerden, hebben verschillende de len van Texel bezocht om te zien of er ergens een blijvend vogeloord gevestigd zal kunnen worden, 't Is voor Texel wel te wensen, dat zij zullen slagen. Den Hoorn, 8 oktober 1908: Bij het graven en uitdiepen der sloten op het land van de heer N. Duinker in de Prins Hendrik Polder, deed men dezer dagen een eigenaardige vondst. Zichtbaar namelijk werden enige toppen van bo men. De bast der takken was nog duide lijk zichtbaar. Natuurlijk brak alles bij aanraking af. Ook werd in de nabijheid veen opgegraven. Adv. in de Texelaar van 18 okt. 1958: Gelegenheid voor twee commensaals. Verder bevelen wij ons beleefd aan voor mangelen en linnennaaien. Gez. de Groot, Weverstraat naast den heer P. Plaatsman. Voor de feestavond van de Federatie Texel van de Algemene Nederlandse Agrarische Bedrijfsbond, zaterdag in „De Oranjeboom" gehouden, bestond behoor lijke belangstelling. Men kwam bijeen in de eerste plaats om het toneelspel „Peter m'n zoon" te zien, maar met belang stelling heeft men ook geluisterd naar de propaganda-speech, afgestoken door de heer J. Bouma, hoofdbestuurder, die met een kort woord ingeleid werd door de voorzitter, de heer S. Ellen. De heer Bouma stond dan stil bij de positie van de landarbeiders. De vorig jaar september ingevoerde bestedingsbe perking werd ook door de ANAB geac cepteerd, opdat voor ons land een betere financiële positie zou kunnen worden verkregen. Onze toezegging geschiedde evenwel op basis van gelijke verdeling der lasten, maar de praktijk leerde an ders (men wilde overgaan tot afschaffing subsidie consumptiemelk en invoering huurverhoging). Daar hebben wij gewei gerd, omdat dan de bestedingsbeperking voornamelijk op de schouders der arbei ders zou komen te drukken. De S.E.R. bleek niet bereid op die basis een advies te geven. Het garantiebeleid bleek een gelukkige factor (gezien de kostprijs der melk), want in deze sociale politiek komt ook het loon van de arbeiders tot uit drukking. Spreker ging in vogelvlucht na, wat al zo onder moeilijke omstandig heden ten gunste van de arbeiders be reikt kon worden en tevens ontvouwde hij de perspectieven voor de naaste toe komst: 5 daagse werkweek of 45 uur, relatieve gelijkstelling van de agrarische werknemersgroep met de andere groepe ringen, inkrimping gemeenteklassen (Texel is thans klasse 3 voor de zuivel en CENTRAAL JEUGDOVERLEG TEXEL Centraal Jeugdoverleg Texel zal deze maand, in januari en in maart wederom bijeen komen. Morgenavond, aanvang 8 uur, zal de heer Jan Peters, algemeen secretaris van de Nederlandse Jeugdge meenschap, in het dorpshuis te Den Burg een beschouwing geven over de moeilijk heden en de mogelijkheden van 't jeugd werk en de jeugdleiding. Deze bijeenkomst is bestemd voor de leden van de raad van afgevaardigden, de jeugdleiders en de jeugdsportleiders. AANVULLENDE AGENDA CULTURELE RAAD Woensdag 29 oktober Den Burg, Hotel „De Lindeboom-Texel", kadervergadering C.N.V., n.m. 8 uur. KOTTERVLOOT VOER UIT In de nacht van zondag op maandag is de Texelse kottervloot op enkele sche pen na, die nog volgen uitgevaren, op weg naar Breskens. De Texelaars zullen, evenals anderse groepen vissers uit ons land, in Het Kanaal op haring gaan vis sen. Vele echtgenoten zijn voornemens hun man te volgen. Daartoe gaan zij in Breskens wonen, waar zoals bekend, bij winterdag gemakkelijk woonruimte ge huurd kan worden. DRIE DAGEN S.V.O.-BAZAR IN OOSTEREND Morgenavond zal S.V.O. in de o.l. school een 3-daagse bazar openen. Een bazar, die beslist een bezoek waard is, want er is een groot aantal mooie prijzen, zodat U zeker een kans wilt wagen. De schoolzolder is door de organisato ren voor deze bazar zeer voordelig inge richt en als wij dan ook na het trap- klimmen binnenkomen is het Rad van Avontuur het eerste opstakel, welke met groot lawaai een vermoedelijk geluk aan kondigt. Naast dit spektakel staat het ijzeren gordijn, waar men proberen kan om de zenuwen tot het uiterste te be heersen. Vervolgens kan men sjoelen en lukt het niet om de schijven in het ge wenste vak te verkrijgen, probeer dan enige stappen verder met speertjes te gooien. Wie koopt de halve knijperbak? Je maakt hier zeker kans dat het niet veel kan kosten! Een roosje plukken is ook al mogelijk met de kans een aardig prijsje te winnen. Maar ballonnen-pom pen, dat vraagt wel even meer inspan ning. Bij het kalme Ballerospel kunt ge weer op verhaal komen, zodat bij de schiettent aangekomen met vaste hand kan worden aangelegd om te proberen een dagprijs te winnen en mee te dingen naar de weekprijs. Dan gaan we eens neuzen hoe de pop moet heten en hoeveel koffiebonen er in de fles zitten; voorlopig lukt het niet om dit aan de weet te komen. Dagen lang blijven we in het onzekere. Men kan zich intussen onledig houden met busjes gooien. Meestal wordt deze strijd ge staakt, omdat men meent, dat zijn arm zich heimelijk wil verwijderen. Wie kal mer aan willen doen, kunnen ringetjes gooien om de slurf van Tantor de olifant. Zo tussen alle bedrijven door kochten wij natuurlijk ook nog wat loten en schreven wij onze naam op een blad papier met vakken in de hoop met een taart naar huis te kunnen gaan. Enfin wij hadden zo alle attracties afgezworven, lol gehad en gelachen en de nodige punten ver gaard, die wij bij de prijzentent inwissel den. Dorstig verlieten wij de schoolzolder en zochten beneden verkoeling bij een lekker bakje leut met.koek, terwijl er natuurlijk nog even heerlijk werd ge kletst over de kansen die er gemist wa ren, terwijl onze jeugd natuurlijk nog even komt bedelen om een duppie, want voor hen is het kleine rad van avontuur met altijd prijs een uitmuntende attractie. Ja, waarde lezer, wij hebben proef ge draaid en een leuke avond gehad, welke ook voor U beslist een bezoek waard is enal wordt men financiëel wat lichter gemaakt, plezier moet nu eenmaal betaald worden, terwijl S.V. Oosterend een goede bazar heel, heel erg nodig heeft, zodat het bestuur een druk bezoek verwacht en aller medewerking voor een ruim batig saldo. zelfs 5 voor de landarbeiders). Per spectief is er ook voor de sociale zeker heid inzake een 70 pet. uitkering van het loon als basis voor het pensioen. „Zo gaan wij naar de stichting van een maatschappij van sociale gerechtigheid en medezeggenschap. Deze weg kan des te vlugger worden afgelegd naarmate het aantal leden groeit en daarom doe ik een beroep op U de duizenden ongeorgani seerden op te wekken zich in onze ge lederen te scharen". Spreker benoemde alle aanwezigen tot (onbezoldigde) huis bezoekers. „Betrek vooral de vrouw van Uw candidaat in het gesprek, want veel al blijkt, dat zij de revenuen van Uw bond niet kent". Hierna ging het doek op om het woord te geven aan de „Jonge Maskers" uit Zwolle. Dit succesvolle gezelschap ver raste Texel met de eerste officiële opvoe ring van „Peter.m'n zoon", een van begin tot eind boeiend toneelspel, dat de aanwezigen met spanning hebben ge volgd. Hierin maken we kennis met Si mon Allchurch (Henkcé Voges), chef van een kruideniersbedrijf, zijn bedlegerige vrouw Nancy (Anneke Koek), hun zoon Peter (Dick Person), die na zijn gymna siale opleiding in een verkeerd milieu be landt en in een obscure gelegenheid iemand uit de weg ruimt. Hij tracht zijn onschuld te bewijzen, waarbij hij zijn vader tot meineed tracht te verleiden. Zijn ontaarde moeder steunt hem, maar de vader houdt het goede pad. De zoon wordt gearresteerd, maar naderhand vrij gelaten, omdat men een ander lid van de bar-bende als de dader heeft onderkend, een jongen, die inmiddels bij een ver keersongeval het leven liet. Peter voelt zich toch niet helemaal op zijn gemak en gaat emigreren. Hij verliest echter in bij zijn van zijn vader en diens vriend (Han Ookeloen) „het" mes. Weer stijgt de span ning, maar de huisvriend bemiddelt op meesterlijke wijze. Zoals gezegd een boeiend spel en door dit gezelschap met groot succes gebracht. Henkcé Voges was wel de beste kracht, terwijl ook Han Ockeloen uitstekend in z'n rol zat. Ook de andere artiesten kwamen goed in de schijnwerper. Wat een toer intussen voor Janie Blaauw om nog wat te maken van de niet onbelang rijke, maar hoogst ondankbare rol als juffrouw Enders. „Toch zouden wij willen, dat we zo'n kracht in onze vereniging rijk waren!", zei iemand die avond, maar.toen was het al weer een uurtje later, weet U! Besloten werd met een geanimeerd bal onder de muzikale leiding van het echt paar Craanen. S.V. DE KOOG De Koog a ontving Texel a zaterdag middag en leed een eervolle 20 neder laag. Niet gek gedaan, jongens. De Koog 1 ging bij St. Boys 1 op bezoek en wist een verrassende 65 overwin ning te behalen. En dat tegen een tegen stander, die gewend is op gladde terrei nen te spelen. Met de rust stond De Koog reeds met 52 voor. Daarna ging het iets minder vlot. Een zeker 2 klassen sterker Zeemacht 2 verpletterde De Koog 2 met 140. Tot de rust konden onze jongens het nog houden (30), maar na de rust gaf het grotere uithoudingsvermogen van Zee macht de doorslag. De achterhoede werd toen finaal weggespeeld. Volgende keer maar beter, zullen we zeggen. OOSTEREND ACHTERLAND OF NIEMANDSLAND? Al enige malen hééft men de Texelse Courant gebruikt om eens heerlijk te klagen over onvoldoende verlichting etc. en men is dan hevig verontwaardigd, dat aan een en ander nog niet voldoende wordt gewerkt of tijdig wordt voorzien. Goed en best en de Oosterender weet dit cok volkomen, maar.de rechtgeaarde Oosterender vraagt zich af, wat hij nu in feite moet gaan zeggen om eens te laten zien hoeveel tekorten er zijn, die veel langer op zich laten wachten en gemak kelijk wordt er dan gezegd: „Het is Oos terend maar!" Want, waarde lezer, ook Oosterend verkreeg een nieuwe straat met zegge en schrijve twee lantaarns en komt U dan eens op bezoek als het donker is en er kort tevoren een fikse regenbui gevallen is? U komt beslist niet met droge voeten over, want het begin van deze prachtige Mulderstraat in de zomer is nu bij herfst dag een aardedonker bassin, terwijl ver schillende bewoners al een valpartij moesten ondergaan, want men heeft zich nog nimmer de moeite getroost om de verschillende gaten weg te werken, trou wens de meeste Oosterenders zijn er aan gewend, dat er hier en daar verraderlijke knepen aanwezig zijn, maar is dat eerlijk gezegd verantwoord? Bij een goede ver lichting zouden dergelijke hindernissen tenminste goed bekeken kunnen worden. Ja, lezer, Oosterend een pittoresk dorpje met oude geveltjes enz. U heeft dit enige weken geleden kunnen lezenis in vele dingen verouderd: in Oosterend knappen de lantaarns van ouderdom in tweeën, dit hebben de Kerkstraatbewo ners vorige week nog kunnen ervaren. Oosterend krijgt van alles maar mondjes maat en heus het wordt nu toch eens echt tijd om Oosterend in zijn geheel eens een behoorlijke dosis verlichting etc. toe te dienen om de komende winter maanden te kunnen weerstaan. Iedere Oosterender zou gaarne willen zien, dat Oosterend niet als laatste de rij moet sluiten in herstel of vernieuwingen en niet radicaal als achterland wordt ver geten of als niemandsland? Goed! Maar dan zien de Oosterenders met genoegen de werklieden komen om dit niemands land met de huidige noodzakelijke voor zieningen te verrijken en de situatie aan te passen aan de huidige tijd. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond 8 uur Mannenvereniging in de pastorie. Nieuwe leden hartelijk wel kom. „DRIJFZAND" Dit is de titel van het toneelstuk, dat zaterdag 8 november in „De Oranje boom" door toneelgroep „Het Masker" wordt opgevoerd. U wacht zeer zeker een goede toneelavond, daar dit werk in 1955 bekroond werd. Zie zaterdag de adv. inzake plaatsbe spreking en kaartverkoop. TEX. BOYS-NIEUWS Eindelijk is het dan ons eerste elftal gelukt om de eerste overwinning te be halen. Zij moesten bij KSV op bezoek en wonnen in een doelpuntrijke wedstrijd met 65. Dit is, ondanks het zeer zwaar te bespelen veld, een aardige wedstrijd geworden. Al spoedig wisten de Boys de stand tot 20 op te voeren, waarna KSV de achterstand verkleinde. Doch voor de rust maakte G. Boogaard 31. In de 2de helft wist KSV door een penalty de stand op 32 te brengen. Hierop waren het de Boys, die door H. Spigt de stand in 42 veranderden. Ook nu weer wist KSV te scoren: 43. Een Boys-offensief volgde en A. en G. Boogaard namen ieder een doelpunt voor hun rekening 63. Toch zag K.S.V. kans met 2 doelpunten de ach terstand tot 65 te reduceren. Boys 2 speelde thuis tegen ZDH en verloor met 42. Voor de rust was ZDH superieur, hetgeen ook in de stand tot uitdrukking kwam, want de rust ging in met een 31 voorsprong. In de 2de helft kwamen de Boys ge vaarlijk opzetten en spoedig bracht v.d. Wetering de stand op 32. De snelle aan vallen, welke ZDH ondernam, waren zeer gevaarlijk en bezorgde de achterhoede handen vol werk. Bij een van deze aan vallen, werd de ZDH l.-binnen met 2 man aangevallen in het strafschopgebied. De penalty werd feilloos in de uiterste hoek geplaatst 42. Boys 3 heeft in een zeer spannende wedstrijd met 21 van het ongeslagen Helder 5 verloren. Dit is een uitstekend resultaat, jongens. De adsp. a speelden tegen Boys b. Hier was de eindstand 51 voor Boys a. Zondag a.s.: Tex. Boys 1-SVW 1; BKC 3-Tex. Boys 2; Tex. Boys 3-ZDH 2. Zaterdag: Tex. Boys b-Oosterend. Terreindienst: A. Barhorst, G. Schraag. Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Puikbeste aardapptlen te k. K. Zoetelief, Schilderweg 154 Wij hebben grote partij z.g. a.n. hout, geen sloophout, geploegd en ongeploegd en voor lage prijs. A. v d. Vis, Wilh.laan 17, tel. 256 Te k. puikbeste winteraard appelen, ziekvrij, 15 c. p. kg Franco thuisbezorgd. P. Beers Molenstraat 30, Den Burg Wij geven de hoogste prijs voor lompen, metalen, ijzer, enz. A. v.d Vis, Wilhelmi- nalaan 17. telefoon 256 Te k. puikbeste aardappelen 10 c. per kg. Zoetelief. Hoeve „Vredeiust" Te koop z. g. a. n. voet- balsch. mt 6 Telef. 263 De Koog Te k. aangeb. 1 br. damesmantel m. 42 f 20,- 1 kort lichtbr. suèdine jasje m 42 f 20,- 1 licht-bl. wollen deux-pieces f 5,- 1 grijs dubb poplin herenwindjack 2 kan ten draagbaar f 10,- 1 p. br. suède damessch. m. 37 f 5,- Weststr. 26, O,end Te k. een best werkpaard. J. Keij- zer, Schilderweg 42 Tek. gevr. beste melkgeit. H van Heerwaarden, Witte Hoek Te k. grauwe erwten, kleine part. lely's zo de grond ze op geleverd heeft. G Witte. Molenstraat 71 - Te koop 2 goed onderhouden fietsen, d. en h. billijke prijs. P. Bonne, Kogeiweg K 44 Heden is na een kort stondig ziekbed, in volle vrede ingeslapen, onze lieve vrouw en moeder P. Roeper- Pluilaart in de ouderdom van 84 jaar P Roeper P. Roeper Jr. A C. Vos-Roeper C. G. Roeper Amsterdam, 27 okt. '58 Churchilllaan 128' De overledene is opge baard in één der rouw- kameis P. C. Hooftstr. 183 Bezoek van 10- 16 uur uitsluitend aan dit adres. De crematie zal plaats hebben te Velsen don derdag 30 oktober a s na aankomst van trein 11 35 uur, halte Drie huis Westerveld Ver trek vanaf de rouwka mer te 10.15 uur Belangstellenden kun nen gebruik maken van de trein die om 11 uur van het Centraal Station te Amsterdam vertrekt Daarbij dient op het juiste treingedeelte te worden gelet. FILMNIEUWS: „AANRANDING" Esther Williams, bekend van verschei dene films waarin zij haar zwemkunst demonstreerde, speelt een geheel andere rol in de prent „Aanranding". Haar on getwijfeld bekoorlijke verschijning is nu hèt onderwerp van een jongeman, een achttienjarige leerling van de school, j waaraan zij is verbonden als muziek lerares. Terwijl hij het haar blijft lastig maken, neemt het aantal gevallen van aanranding in de stad toe. Men zal dit filmavontuur met volledige aandacht vol gen. Het is alleen te betreuren, dat de aanvankelijke opzet, het achterhalen van een gevaar voor de samenleving, min of meer ontaardt in een soort thriller met doodgewone „gangster-spanningen". Esther Williams toont overigens nog iets anders te kunnen dan zwemmen, en George Nader bleek opnieuw een zeer sympathiek acteur. „MANY RIVERS TO CROSS" „Inziende, dat hij niet langer zonder haar liefde kan leven, gaan beiden eens gezind een nieuwe toekomst tegemoet". Aldus de laatste zin van de inhoudsbe schrijving. Het wordt dus een happy en- ding voor die twee, de hoofdrolvertolkers in deze spannende film, die ons in con tact brengt met de lady-killer Bushord Gentry en de charmante Mary Stuart Cherne. Hij verdient de kost met de jacht op pelsdieren in het gebied, waar de Indianen zich nog heer en meester voelen. Alle meisjes verliezen hun hoofd als ze hem zien, maar Mary wordt zijn gade. Niet zonder spul en moeite overigens, want lange tijd meent Bushrod, dat hij alleen zijn zwerversleven lief heeft. Nederlands nieuws O.a.: Pontificale rouwdienst voor Paus Pius XII in Den Haag; Drievoudig zil veren jubileum bij het Residentie-Orkest; Een helikopter-aan-een-touwtje, nieuwe Sikorsky-machine gedemonstreerd op Rotterdams vliegveld; Precisie-tewater- lating van Reuzentanker in Alblasserdam; De avond-voetbalwedstrijd Nederland- Denemarken 51. Lenstra verbetert doelpuntenrecord van Bakhuis. Wereldnieuws: O.a.: De start van de maanraket; Sta king op London Airport; Een zware mijn ramp in Zuid-Slavië; Troebelen op Cy prus; Landing zonder piloot; Laatste eer voor Paus Pius XII. Voor uw blijken van medeleven met het verlies van onze lieve vrouw en moeder Theodora Zoetelief-Ran betuigen wij onze hartelijke dank. P Zoetelief Piet De Cocksdorp, okt. 1958 Enige kennisgeving voor Texel. Voor uw deelneming be toond bij do ziekte en het overlijden van onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader Andreas Ran zeggen wij u hartelijk dank. Fam. Ran Den Burg, Texel, oktober 1958 Warmoesstraat 15 Aan alle familieleden, vrienden en bekenden van wie ik niet persoonlijk af scheid kon nemen, zeg ik, bij mijn vertrek naar de U S A. langs deze weg har telijk vaarwel. Corrie van Heerwaarden 1455 W Highland Ave Chicago III. U S A Getroffen door de vele blijken van medeleven on dervonden tijdens de ziekte en thuiskomst van onze Piet zeggen wij u hartelijk dank Fam. De Vries De Waal. Aan ieder die onze trouwdag tot een onver getelijke hebben gemaakt zeggen wij hartelijk dank. van Lenten R. van Lenten—Koning Voor de vele blijken van belangstelling ondervon den bij ons 25-jarig huwe lijksfeest zeggen wij allen hartelijk dank. A. de Leeuw N. de Leeuw—Edel Den Hoorn 2, Texel Gevraagd elk kwantum Schoon en droog H. Engelhart en zonen Trompstraat 92, IJmuiden Telefoon 4146 de „Arend" W 73 naar H Zoetelief zaterdag I november Inplaats daarvan vrijdag 31 oktober van 1 - 2 uur Hiermede betuigen wij onze dank voor uw blij ken van belangstelling bij ons 30-jarig huwelijk on dervonden. A. Eelman M. Eelman-Kok Kogerstraat 58 Gevraagd een boven 18 jaar Mevrouw Vlessing Gravenstr. 13, Den Burg in kleine ruiijes met af- knoopbare capuchon van 1 - 4 jaar HEEFT HET Voor direkt gevraagd en Witte potchrysanten Groene en bloeiende potplanten Hang- en klimplanten enz. t. Prima service 2. Vakkundige plaatsing 3 Eigen reparatie inrich- j ting 4 Preltige betalingsrege ling Vraagt er vandaag nog één 14 dagen op proef.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 2