Cjroen 'ZwarL-Jexels in het harL, Rapport Economisch-Technologische lienst over de haven van Oudeschild Verslag Stichting Sociaal Toerisme Texel over het boekjaar 1957-1958 'itqave N.V. v.h. Langeveld de Rooij bekhandel Drukkerij Bibliotheek !en Burg - Texel Postbus 11 - Tel. 11 WOENSDAG 26 NOVEMBER 1958 73e JAARGANG No. 7Ï0S Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coop. Boersnl Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. 2,25 p. kwart. 20 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm De toenemende drukte van het scheepvaartverkeer in de haven van Oudeschild gl ip Texel en de daaruit voortvloeiende klachten over lange wachttijden en andere ingemakken die belanghebbenden ondervinden, hebben het gemeentebestuur van fexel aanleiding gegeven zich tot de Economisch-Technologische Dienst te wen- len met het verzoek na te gaan of in de huidige situatie de haven inderdaad te lein is en in welke mate in de toekomst van de haven van Texel gebruik ge naakt zal worden Bovendien zal door het in de vaart brengen van kopponten, het vrachtver- Het lijkt aanbeveling te verdienen voer over de haven van Oudeschild ver minderen. eerst af te wachten, welk gevolg deze verruiming van de haven voor de gebrui kers en in het bijzonder voor de vissers zal hebben. De betekenis van de Texelse visserij voor de plaatselijke samenleving is echter een zodanige, dat er alle aan leiding is om de „rechten" die deze groep op een goede ligplaats in de haven van Oudeschild kan laten gelden, te honore ren. De daarvoor in aanmerking komende instanties zullen dan ook nauwlettend de situatie t.a.v. havenaccommodatie voor de vissers moeten blijven volgen. Voor een verdere ontplooiing van de Texelse Noordzeevisserij en voor het in groter mate gebruiken door vreemde (Zeeuwse) mosselvissers van Oudeschild als overlig- haven, is een goede havenaccommodatie onmisbaar. Wordt het vervoer echter groter dan het normale, dan ontstaan moeilijkheden van ernstige aard. De hoeveelheid goede ren, die aangevoerd wordt, wordt sterk beïnvloed door de werken die voor de zeewering, de boerdenjbouw, de ruilver kaveling enz. moeten worden verricht. Zodra bijzondere werkzaamheden van enige omvang op het eiland verricht moe ten worden, blijkt de haven te klein te zijn. Dit deed zich o.a. voor bij de dijk verhoging in 1931, bij het inhalen van de achterstand in de aanvoer van goederen gedurende de eerste jaren na de oorlog, bij de extra aanvoer ten behoeve van de ruilverkaveling en bij de verbreding van de havenmond. Grote hoeveelheden materiaal In het kader van het Deltaplan zal ook op Texel tot verhoging en verzwaren van de zeewering worden overgegaan, waar voor grote hoeveeheden materiaal moeten worden verwerkt. Indien alle klei die be nodigd is op Texel gewonnen kan worden dan zal de aanvoer van materialen voor deze werkzaamheden beperkt blijven tot 150.000 ton. Bij een uitvoering in een periode van 10 jaar zal dus rond 15.000 ton materiaal per jaar extra aangevoerd moeten worden, hetgeen, mede gezien het feit, dat door de vermoedelijke verplaat sing van de veerdienst enige ruimte vrij komt, nog niet tot grote moeilijkheden voor andere havengebruikers behoeft te leiden, vooral niet indien de aanvoer van deze materialen in hoofdzaak in het voor jaar wanneer het havenverkeer minder groot is kan plaats hebben. Indien echter ook de benodigde klei van buiten moet worden aangevoerd en in de haven van Oudeschild moet worden overgeslagen, dan zal volgens de globale schatting van de Rijkswaterstaat in totaal 500.000 ton materiaal voor deze werken moeten worden aangevoerd, hetgeen, bij uitvoering van het werk in 10 jaar, op 50.000 ton extra vervoer per jaar neer komt. Dit zal tot grote moeilijkheden aanleiding kunnen geven, moeilijkheden, waarin op een of andere wijze zal moeten worden voorzien. Voor vervoer, groter dan het normale, is immers de haven te klein. Dezer dagen is de Economisch-Techno ogische Dienst met zijn rapport gereed ,ekomen. De samenvatting en conclusie uiden als volgt: Wisselende functie De functie van de haven van Oude- ■child is in de loop der tijden enkele ma- en veranderd. Als gevolg daarvan is ook omvang van het havenoppervlak en- ;ele malen gewijzigd; het laatst heeft dit ilaats gehad in 1890. De sedert dien ilaats gevonden hebbende veranderingen n de functie van de haven leidden, hoe- vel daartoe steeds plannen in studie zijn eweest, niet tot wijzigingen van het iavenoppervlak. De voornaamste oorzaak lat de opgestelde plannen niet uitgevoerd erden is wel de omstandigheid dat naast Ie veranderingen, die tot vergroting zou- en moeten leiden, ook veranderingen op- iraden die tot verkleining aanleiding :ouden kunnen geven. Dit is ook in grote lekken het beeld dat van de ontwikke- ng van de haven voor de eerstkomende jaren gegeven kan worden. Meer opbrengst na ruilverkaveling De ruilverkaveling zal op Texel de ipbrengst van de landbouw van de te erkavelen grond naar schatting met 15% ioen toenemen. In het kader van de to tale overslag van goederen (130.000 ton xclusief postboten) is de toeneming van ten hoogste 3.000 ton, (de uitvoer van andbouwproducten bedraagt gemiddeld !0.000 ton) of 6 schepen van 500 ton, niet an zo'n grote betekenis. Effect groeiend toerisme Het effect van de verdere ontwikke- ing van het vreemdelingenverkeer, zich iitend in een groter vervoer van stuk- [oederen, is wellicht groter dan dat van iet intensiever beoefenen van de land- iouw. T.a.v. het verkeer van jachten kan opgemerkt worden, dat, indien meer anleggelegenheid en betere ligging ge- (oden wordt, ongetwijfeld meer jachten ie haven aan zullen doen. Door de aard tan de vVaddenzee als watersportgebied tal dit verkeer echter ook in de toekomst dein blijven. De visserij Oudeschild is van ouds de thuishaven [eweest van een belangrijke vissersvloot. )e visserij van Texel uit bedreven is en- cele malen van aard veranderd, hetgeen ach in de grootte en de samenstelling van de vloot heeft weerspiegeld. Tegenover de uitbreiding die de Noordzeevisserij in ie laatste decennia te zien heeft gegeven, ttaat de onmiskenbare teruggang van de Vaddenzeevisserij. Hierdoor komt dus mmte in de haven vrij. Het perspectief lat de Texelse Noordzeevisserij biedt, is chter zodanig dat deze, naar verwacht nag worden, sterker zal blijven groeien ian de Waddenzeevisserij terug zal gaan vat de inbeslagneming van ruimte in de laven betreft. Door de opkomst van de Vaddenzee als leverancier van mosselen louden, indien de capaciteit dit toeliet, neer vreemde vissers (vnl. Zeeuwse mos- elkwekers) de haven aandoen. De normale aan- en afvoer van goede- en kan de haven verwerken, zonder dat noeilijkheden van grote betekenis ont staan. Wel ondervindt de visserij meer- nalen moeilijkheden doordat de haven te dein is. Met name op de weekeinden, als ie gehele vloot thuis is, doen zich moei- ïjkheden voor, vooral bij het uitvaren op naandagochtend. De laatste ontwikkeling an de Noordzeevisserij maakt echter dat ie vloot gedurende een vrij lange periode oktober tot en met maart in het [eheel niet in de haven komt. Het is ech- er helemaal niet zeker dat dit in de toe komst zo zal blijven. Als de TESO verhuisd is. Gezien het feit, dat het op dit moment liet onwaarschijnlijk lijkt dat over enkele aren de veerdienst niet meer van Oude- jchild uit zal worden onderhouden, is het •oorbarig reeds nu een vergroting van de laven, het het oog op de moeilijkheden die de visserij ondervindt, te bepleiten. Us de veerboten zullen zijn verdwenen !al de beschikbare kadelengte met onge veer 90 m. of met plm. 20°/o toenemen. Doordat de Wagemaker en de Voorwaarts eeds dikwijls naast elkaar gemeerd lig gen, is daarvan sedert 1955 als regel al iO meter ter beschikking van de andere lavengebruikers gekomen. Indien t.z.t. &ok de havenmond als kade voor andere fchepen ter beschikking wordt gesteld, kal een verdere vermeerdering van be schikbare kadelengte met 50 meter op treden. „DE VROUW IN HET AMBT" Donderdagavond hield de Herv. Ge meente te De Koog haar gemeente-avond in het Vogelhuis, waarbij ook de buurt- kringen uitgenodigd waren. Na de ge bruikelijke opening werd de geluidsfilm ,,De Kamerling" vertoond, wat bij de aanwezigen zeer in de smaak viel. Het onderwerp van deze avond luidde „De vrouw in het Ambt". Dit werd door ds. Waardenburg op duidelijke wijze uiteen gezet. Discussie bleef dan ook niet uit. Ouderling v.d. Vis sloot deze vrucht bare avond met gebed. KONIJNENTENTOONSTELLING „KOTEX" Na een onderbreking van enkele jaren, door technische moeilijkheden (geen zaal) zal „Kotex" nu weer eens een najaar tentoonstelling organiseren in Den Burg. Dit kan nu weer, dank zij de medewer king van de Culturele Rada en het Be stuur van Texels Museum, die bereid waren voor dit doel „De Vergulde Kik kert" ter beschikking te stellen. Het be stuur heeft ook veel medewerking op ander gebied mogen ondervinden, zodat er voor de fokker zeer mooie prijzen te winnen zullen zijn, o.a. 10 bekers en an dere prijzen, zoals standaards en me dailles. De Ere-voorzitter, burgemeester C. de Koning, is verzocht bij de opening de hoofd-ereprijzen uit te reiken. AGENDA VAN DE CULTURELE RAAD Woensdag 26 november Den Burg, „Oranjeboom", vergadering gezamenlijke landbouwcoöperaties. Den Burg, „De Zwaan", St. Nicolaas- viering R.K. vrouwenbond K.A.B. De Koog, Lubertischool, Jaarvergadering kleuterschool. De Cocksdorp, café Nota, ledenvergade ring V.V.V. Midden-Eierland, o.l. school, 19.30 u. In formatievergadering i.v.m. oprichting buurtcommissie. Zuid-Eierland, o.l. school, 21 uur, Infor matievergadering i.v.m. oprichting buurt commissie. Donderdag 27 november Den Burg, „De Zwaan", bijeenkomst R.K. vrouwenbond afd. Gilde. De Koog, „De Toekomst", ledenvergade ring V.V.V. De Koog. Vrijdag 28 november Den Burg „Texel", Voorlichtingsavond Commissie voor Huish. Voorlichting. Den Burg, Landbouwschool, praatavond Vereniging Oud-leerlingen. Zaterdag 29 november Den Burg, intocht Sint Nicolaas. Den Burg, „Vergulde Kikkert", tentoon stelling konijnenfokkersver. „Kotex". Den Burg, Ned. Herv. kerk, Concert door Kon. Texels Fanfarekorps, Dameskoor Den Burg, Advendo en Kerkkoor De Koog en door de heren Kraaijma en Broer, orgel, t.b.v. „Huize Irene". Zondag 30 november Den Burg, „Vergulde Kikkert", Tentoon stelling konijnenfokkersver. „Kotex". Den Burg, 2 uur, Start Sint Nicolaasrit M.A.B.-club Texel. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 22 november 1958 Gevonden te Den Burg: bruine muts; muntbiljet en bankbiljet; gele sjaal; zwarte rechter dameshandschoen (leder); hoela-hoepels; witte wollen kinderwant; speelgoedbeer met 1 poot; paar zwart lederen dameshandschoenen; stalen duim stok; broekriem; rode sjaal; boodschap pentas met brood; wollen kindermutsje (buiten blauw en binnen wit); rode gé- breide wollen sjaal. Verloren te Den Burg: lederen beige dameshandschoen; wollen beige dames handschoenen met bruin leder; wieldop Ford Taunus; zwarte regenbroek; ken teken motorrijwiel; gele doek; paar zwartlederen dameshandschoenen; wiel dop auto (groen met witte bies); bruin- lederen herenhandschoen; portemonnee met inh.; grijze damesportemonnee met inh.; gele regenjas; zwart jongenswind jack met bontgevoerde cape; dekzeil vrachtauto; muntbiljet van 2,50; rood wollen dameshandschoen; te De Koog: schakelarmband, Italiaanse halsketting (bruinachtig gevlamd). Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor op werkdagen geopend van van 16.00 tot 18.00 uur. 2000,— VOOR DE KOGER KLEUTERS De Koog. Wat samenwerking ver mag is deze week wel in ons dorp be wezen. Het actieve bestuur der kleuter school organiseerde een bazar, die klonk als een klok. En niet alleen het bestuur, maar het gehele dorp stond hier als één man achter. Het resultaat: een netto op brengst van 2000,Een geweldig re sultaat dus. Het was in het Jeugdhuis vrijdag en zaterdag een gezellige drukte, waarvan het hoogtepunt wel de zaterdagavond was, toen de verschillende uitslagen van raden, schatten, prikken en verloting be kend werden gemaakt. Hieronder volgen de uitslagen: de naam der grote pop was Corry Annetje, geraden door mevr. Kuip-Hoogenbosch, die der kleine pop: Basje, geraden door de heer H. v.d. Wal. De klok was blijven stilstaan om 13.44 uur. Theo Kooiman was de gelukkige winnaar. Het gewicht der gezamenlijke bestuursleden was 792 pond. De heer N. van Schoonhoven had hier een prima vi sie op, want zijn opgave was precies. De schat, die verborgen zat in de kleuter school (die bestond uit een haas) werd vrijdag geprikt door mevr. De Ridder de Visser. Hij zat verborgen in de bel. Zaterdag was niemand zo fortuinlijk. De grote verloting, waarvan de eerste prijzen een gehaakte en een stoffen sprei waren, werden resp. gewonnen door mevr. Bruin en J. de Waal. De volgende prijzen kunnen nog afge haald worden bij mevr. Eelman-Vermeu- len, De Brink: lot no. 1647 parelsnoer; no 1707 set van ontbijtlaken; no. 1030 Odeur; no. 1623 Collier; no. 1598 lampje. Laten we vooral niet vergeten de ach terzaal te vermelden, waar door een staf van vriendelijke dames de heerlijkste soep, slaatjes, koffie en gebak werden geserveerd. Al met al een gezellige bazar, waarvan de kleuters van ons dorp straks de pro fijten zullen trekken. Aan het actieve be stuur een „hartelijk dank". TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 24 november 1958: 30 biggen 4060; 10 nuchtere kalveren 60100; 4 lammeren 40; 3 schapen 70; 2 vaarzen 750850; 3 pinken 400550. Het afgelopen boekjaar gaf wederom een verdere stijging van het aantal over nachtingen te zien; in totaal herbergden wij in 1958 9911 gasten en boekten 112417 overnachtingen, tegenover in 1957: 8510 gasten en 87564 overnachtingen, aldus 'n toename van 1401 gasten en 24.853 over nachtingen. Het is vooral „Kogerstrand" dat een toename van ruim 18.000 over nachtingen te zien gaf dat als kam peergelegenheid zeer geliefd blijft, doch ook „Loodsmansduin" gaf met ruim 6000 overnachtingen méér een behoor lijke vooruitgang te zien. Het laat zich horen, dat de drukte op „Kogerstrand" mede een stempel drukt op de gang van zaken in het dorp De Koog. Voor de neringdoenden is de snelle toeneming van het aantal tijdelijke con sumenten onverdeeld verheugend; dat anderzijds het rumoer in het dorp toe neemt, zal althans tot op zekere hoogte als een onvermijdelijk nevenverschijn sel moeten worden aanvaard, al zal er ze ker met vereende krachten naar gestreefd dienen te worden, dit euvel binnen accep tabele grenzen te houden. Overigens is het goed er op te wijzen, dat ca. 70°/o van de overnachtingen op rekening komen van de gezinnen, zodat het onredelijk zou zijn de kampeerders in het algemeen ver antwoordelijk te stellen voor het toene men van de „levendigheid" op straat! Uitbreiding personeel gewenst Op beide terreinen maar vooral op „Kogerstrand" trad naar voren, dat de personeelbezetting aan de krappe kant was; wanneer een bepaalde grens in het aantal overnachtingen wordt overschre den, gaat zulks zich op meerdere fronten uiten, zowel op administratief gebied, als op het terrein van controle en het schoon houden. Voor het volgend seizoen zullen wij in dit opzicht maatregelen moeten treffen, waarmee overigens in de nieuwe begroting is rekening gehouden. In de nieuwe begroting is gerekend op aanschaf van een tweede jeep, waarmee dagelijks het vuil zal worden afgevoerd. „Kogerstrand" geen nieuwe vergunningen voor tenthuisjes meer Voor „Kogerstrand" is gestopt met het afgeven van nieuwe vergunningen voor het plaatsen van een tenthuisje; zij, die reeds een vergunning ontvingen, kunnen er voorshands op rekenen, dat hun ver gunning zal worden verlengd. Op „Loods mansduin" blijft de mogelijkheid tot plaatsen van een tenthuisje bestaan. Onder de kampeerders op „Koger strand" is het afgelopen seizoen een en quête gehouden, waarbij de wenselijkheid van de aanwezigheid van een dagverblijf al dan niet met kantine van een kampwinkel en van een centrale gelegen heid tot verzorgen van de was (met warm water) aan de inzichten van de kampeer ders werd getoetst. Het aantal binnen gekomen antwoorden bleef beneden 250, waarbij een ruime meerderheid bleek te bestaan voor een uitbreiding van de ser vice met de aangegeven verbeteringen. Waar de motivering voor een „ja" of een „neen" vaak hemelsbreed uiteenloopt, kan aan deze enquête (ook al door het gering aantal antwoorden) slechts een zeer beperkte waarde worden toegekend. Opslag-ruimte De opslag van tenthuisjes op „Koger strand" gedurende de winter plaatst ons voor grote problemen. Ondanks bijhuur van opslagruimte te De Koog, waren wij zelfs genoodzaakt de toiletgebouwtjes voor dit doel in te delen. Verruiming van de opslagruimte is dan ook dringend nodig. Op „Kogerstrand" werden wij verblijd met de schenking van een keurige ge legenheid voor elektrisch scheren, welke wonderwel in het terrein past en waar van zeer druk gebruik wordt gemaakt. Ook de nieuw gebouwde toiletgebouwtjes vallen alom zeer in de smaak. Staatsbosbeheer zorgde door bijplaat sing van een tweetal fietsenstallingen nabij het jongens-groepenkamp voor een welkome verruiming van opberggelegen- heid voor fietsen. Bezcttingscijfers cn andere statistische gegevens „Loodsmansduin" De verhuur van de bunkerwoningen, stenen huisjes en houten huisjes heeft on geveer aan de verwachtingen voldaan. Wij boekten 293 verhuurweken (tegen begroot 297); voor 1957 bedroeg dit aan tal 28lVz en voor 1956: 199 verhuurwe ken. De totale inkomsten uit tentenverhuur op „Loodsmansduin" en „Kogerstrand" tezamen steeg van 1340,50 in 1957 tot 2131,75 in 1958. Het tentmateriaal stond per l-10-'57 voor 2408,65 te boek; in 1958 is voor rond 880,nieuw materiaal aange schaft. Waar de onderhoudskosten zich beperken tot ca. 250,per jaar, blijkt wel, dat deze investering een behoorlijke rendement oplevert. De kampeergelden, voortvloeiend uit de tentenverhuur, be dragen ongeveer evenveel als de tent- huur en deze zouden wij grotendeels mis sen, indien wij geen tenten verhuurden. Het aantal kampeerovernachtingen be droeg 16060 tegen begroot 14000. In 1957 bedroeg het aantal overnachtingen rond 11000, zodat procentueel gezien van een flinke stijging sprake is, al blijven de absolute cijfers althans in vergelijking met „Kogerstrand" nog bescheiden. De stijging is voor een belangrijk ge deelte veroorzaakt door enige grote groe pen. Zo leverde een groep van „Ons Huis", Amsterdam, 1576 overnachtingen op en een tweetal Duitse groepen 1888 overnachtingen. „Kogerstrand" Uit de overzichten blijkt, dat de snelle jaarlijkse aanwas in het aantal overnach tingen nog geenszins tot staan is geko men. Tegenover 66453 overnachtingen in 1957 staan 85052 overnachtingen voor 1958. Onze landgenoten boekten een toe name van rond 10.000 overnachtingen (rond 18% meer dan in 1957), onze Oos terburen een toename van 8100 '(rond 87% meer dan in 1957!). De bijdragen van de overige naties bleven onbeteke nend. In 1958 waren van het totale aantal overnachtingen rond 79% Nederlandse (in 1957: ca. 85%), 20% Duitse (in 1957: 14%) en 1% overige nationaliteiten (in 1957 eveneens 1%). Het is wel voorname lijk in augustus, dat de Duitsers sterk zijn vertegenwoordigd (ruim 32%!), ter wijl in juli het meer een Nederlandse aangelegenheid is (ca. 90% Nederlands). De spreiding van het aantal aangekomen personen in de loop van het seizoen week in 1958 niet veel af van 1957; zo kwamen b.v. in 1958 tussen 5/7 en 2/8: 45% van het totale aantal mensen aan, tegen in 1957: 44%. In zoverre zijn echter de maatregelen ter bevordering van vakantiespreiding wel merkbaar geworden, dat, waar in 1957 nog rond 66% van het totale aantal julibezoekers in de laatste twee weken viel, dit percentage voor 1958 is gedaald tot rond 55%, zodat een meer gelijkma tige spreiding over de gehele maand werd verkregen. De gemiddelde verblijfsduur neemt nog steeds toe: voor 1956 was deze voor „Ko gerstrand" 9.9 dagen, voor 1957: 10.5 da gen en voor 1958: 11.1 dagen. Opvallend is, dat de gemiddelde ver blijfsduur in juni zo is toegenomen; deze steeg van 6.3 dagen in 1957 tot 9,6 dagen in 1958. Uit een gezichtshoek van sprei ding is dit een verblijdend teken; overi gens moet er wel op worden gewezen, dat de juni-overnachtingen overwegend te danken zijn aan de aanwezigheid van tenthuisjes, want het aantal tentkampeer- aers is die maand nog gering. De herkomst van de Nederlandse kam peerders week niet beduidend af van die in 1957. Noord- en Zuidholland plus Utrecht leverde 80% van het totaal, te gen 82% in 1957. Van de overige provin cies speelt alleen Gelderland (met 7%) nog een rol van enige betekenis. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Donderdag 27 november om 8 uur is er Zusterkring te Den Burg. GESLAAGD Onze vroegere plaatsgenoot, de heer C. J. Boswijk, deed een dezer dagen met goed gevolg examen voor het 3e deel van het notarieel examen. BOUW VAN NIEUWE U.L.O. De gemeenteraad zal vanmiddag het besluit mogen nemen tot de bouw van 'n nieuwe school voor uitgebreid lager on derwijs. De nieuwe ulo zal worden ge bouwd aan een nog aan te leggen weg, welke zal liggen tussen de Emmalaan en de Hallerweg. De school zal een sportveld krijgen. GRONDAANKOOP EN GRONDRUIL De gemeente kan van de heer C. de Marie, Eindhoven, grond kopen en tevens tot het ruilen van grond overgaan. De te kopen grond is bestemd voor wegaanleg en woningbouw; de ruiling heeft ten doel de volle eigendom te verkrijgen van de ondergrond van de Kaapstraat te De Koog. Aangekocht kunnen worden resp. 9002 a 2,50 per m2; 1290 m2 1,50 per m2 en 430 m2 1,50 per m2. Totale koopsom derhalve 4.830, Geruild worden 100 m2 Kaapstraat en 85 m2, gemeten vanuit de Dorpsstraat. VERHOGING PRESENTIEGELD De raad wordt voorgesteld te besluiten tot verhoging van het presentiegeld voor het bijwonen van de vergaderingen van de Commissie tot wering van schoolver zuim in de gemeente. ZUIGELINGEN CONSULTATIEBUREAU VOOR Heden, woensdag, consultatiebureau Heden, woensdag 26 nov., worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: De Cocksdorp 1.15 uur; Oosterend 2 uur; Den Hoorn 2.45 uur en De Koog 3.30 uur.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 1