P U.D.I. met Een blonde Dame U REIST Warme peignoirs en dusters, Raadsel in Nijmegen 9? De „Blonde Dame" zaterdagavond door de rederijkerskamer U D.I. voor een be hoorlijk gevulde „Oranjeboom" ten tone le gevoerd, is een goed onthaal ten deel gevallen. Het spel, waarschijnlijk buiten veler veronderstelling, meer op het poli tionele dan op het amoureuze vlak, ja, het was een compleet detective-verhaal. En de blonde dame is dan ook niet voor het voetlicht gebracht om Amor te dienen. Max van Lier (de heer J. C. Sel- denrust) werd, wat dat betreft om de tuin geleid door Thea de Smet (mej. E. Rem mers), die hij tot een van zijn vele slacht offers wilde maken. Zij was hem echter te glad af en zorgde er op parmantige wijze voor, dat de snoodaard definitief werd uitgeschakeld. Eerst zal iedere toe schouwer gedacht hebben, dat die twee elkaar na allerlei complicaties zouden krijgen, maar Amor schoot zijn pijl in 'n geheel andere richting: de privé-detective Tom van Gameren (de heer A. Poel) werd in het hart getroffen. Dat gebeurde ove rigens eerst nadat Van Lier, de schurk geen boze plannen meer beramen kon. Door zijn innemende manier van optre den, zijn all-round heer zijn, wist hij vele slachtoffers te maken: Jonge vrouwen, maar jonge vrouwen niet alleen: hij was het, die De Rooij, een achtenswaardige ambtenaar (de heer A. Geus) ten onrechte achter de tralies bracht, terwijl hijzelf de verdwenen halve ton opstreek. Hij was het, die De Rooij, die na zijn vlucht uit de gevangenis, om het leven liet brengen door zijn handlanger Chef de Bruin (de heer G. Pansier). Thea de Smet (maar in werkelijkheid de dochter van De Rooij) komt wraak nemen en zij neemt geen halve maatregelen: zij richt de revolver goed als Van Lier in het vizier komt. Helemaal, van begin tot eind, een ge- zeillig verhaal, maar het duurf wat lang eer de gewenste spanning bereikt wordt. Maardan wordt het ook voor alle toeschouwers een complete verrassing, want wie zou vermoed hebben, dat Thea de schurk uit de weg had geruimd, dat Thea niet in zijn nabijheid was gekomen om zich het lot van haar vele voorgang sters te laten ondergaan? UDI heeft een goede keuze gedaan. De heer Seldenrust acteerde ook in dit stuk zoals men van hem verwachten mag, mevr. I. Koorn-Ruis deed het heel knap als de bejaarde moeder, mevr. J. van der Vlies-Koopman had als de huishoudster veelal de lachers op haar hand. De heer Pansier deed goed werk als de chauffeur- huisknecht. Mej. Remmers was de ster van de avond, ja, wij kregen weer de in druk, dat de vrouwelijke krachten de mannelijke wel de baas zijn! De heer Poel kon ons bevredigen als de ijverige, maar bovenal verliefde Tom, de heer A. de Wilt had niet de minste moeite met de rol van inspecteur. De heer Geus werkte eveneens op prima wijze mee aan het algehele succes, terwijl mej. M. Kreumer ook verdienstelijk acteerde, zij het, dat zij haar voeten wat al te spaarzamelijk verzette. Het toneel was keurig verzorgd, ter wijl ook de grimeur uitstekend werk had geleverd. Tijdens de pauze werd een verloting georganiseerd. U.D.I.-moest dit middel te baat nemen wegens de moeilijke finan ciële positie „waarmede", volgens de heer G. Bakker, „de andere Texelse toneel verenigingen ook steeds meer te kampen krijgen". Wat dat betreft is er de laatste jaren wel zo het een en ander veranderd, want U.D.I. kon voorheen nog jaarlijks een uitvoering geven ten bate van de Nutskleuterschool. Voorheen moest men soms een tweede uitvoering geven om alle donateurs te kunnen bevredigen. Tegenwoordig onder vindt men „concurrentie" van de tele visie, terwijl volgens sommigen ook me nigeen zich tot het lidmaatschap van de Texelse kunstkring beperkt. ÏIERV. GEMEENTE DEN BURG Donderdag a.s., 8 uur in Eben-Haëzer Gemeenteavond. Vrijdag a.s., 8 uur, in de pastorie praat- kring voor jonge lidmaten. FILMNIEUWS „SYMPHONIE IN GOUD" Een grote ijsrevue kleurenfilm met 'n charmant verhaal. Bekende filmsterren treden er in op. Overal is deze film een begrip geworden van schoonheid en zij garandeert ons dan ook een onvergete lijke avond. Het wordt als de beste show van het continent aangeprezen in alle kritieken van de Europese hoofdsteden, waar dit programma regelmatig met bij zonder veel succes vertoond wordt. „NACHTEN VAN CABIRIA" Een filmwerk van grote artistieke be tekenis, dat diepe indruk nalaat. Guilieta Masina speelt de hoofdrol. Een geweldige persoonlijkheid; een charme, die steeds een nieuwe uitweg vindt naar het pu bliek; clowneske gaven; een uiterst fijn register tussen de grootste uitbundigheid en de diepste droefgeestigheid; een ge weldige expressiviteit vol fijngevoelige nuances. Regisseur Federico .Fellini mag zich gelukkig prijzen met zulk een door de echt met hem verbonden filmactrice. Zij draagt heel veel bij in zijn artistieke triomfen en is langzamerhand een kassa magneet van niet te onderschatten kracht Nederlands nieuws O.a.: Utrecht: Minister-president van Suriname bij voetballende landgenoten; Ter Apel: 105-jarige houdt achtei-achter kleinkind ten doop; Rotterdam: Witte de With-monument in St. Laurenskerk ge restaureerd; Bolsward. Vrolijke viering van „Bolletongersdei"; Leusden: St. Hu- bertus-slipjacht achter de meute; Heer len: Kookcursus voor de heer der huizes. Wereldnieuws: O.a.: Toerusting voor de ruimtevaart; Frans centrum voor kernonderzoek; Ze nuwzieken leren schilderen; Steenboren met lucht; Het Franse bevrijdingskruis voor Churchill; Hoe snel spint de zijde rups; Franse herenmode: De 11e novem ber 1918 in Frankrijk herdacht. BURGERZINLENING Burgemeester en wethouders van Texel brengen ter openbare kennis, dat per 1 december 1958 coupon no. 14 van de 4°/o obligatielening 1951, uitsluitend ten kan tore van de gemeente-ontvanger betaal baar zal worden gesteld. Tevens wordt er de aandacht op geves tigd, dat degenen, die de coupons no. 5 tot en met 13 nog niet hebben verzilverd, dit alsnog kunnen doen. Coupon no. 4 verjaart per 1 december '58. Den Burg, 26 november 1958. Burgemeester en wethouders van Texel, De burgemeester, C. de Koning. De secretaris, P. Beemsterboer. moderne en klassieke modellen. Jg Koningstraat 26-28 Den Helder O Tel. 3435 HET KATTENPROBLEEM WEER ACTUEEL Vorige week heeft men kunnen lezen, dat een bewoner van Den Hoorn een rat uit zijn mouw haalde. Terwijl enige ar beiders aldaar bieten rooiden ontdekten zij drie ratten, die daar gemoedelijk rond- tippelden. Naar aanleiding van dat be richt klampt een Eierlander ons aan met de vraag of de Commissie, die de ratten bestrijding op Texel behartigt, nog wel actief is. Hij trok dit laatste namelijk sterk in twijfel. In de loop van slechts één maand ving hij in een kippenhok niet minder dan 26 ratten. Ook ruimen de rat ten veel wild op om van de schade in de pluimveewereld nog maar te zwijgen. De dorsende boeren kunnen ook een boekje open doen over de aanwezigheid van ratten. Kortom, het wordt hoog tijd dat de Texelaars de strijd weer eens gezamen lijk gaan aanbinden onder het oude motto „Dood moeten ze!!" Zou het niet mogelijk zijn om premies uit te loven. Ook bij de bestrijding van houtduiven had dit een gunstig resultaat. Een gedode rat is zeker 25 ct. tot 40 ct. waard, want de schade die hij aanricht is veel en veel groter. FIETSER CONTRA VOETGANGER De jeugdige wielrijder Marius Gielis, Schilderend, Den Burg, botste maandag middag in de Nieuwstraat tegen een voet ganger, die hij van achter voorbij wilde lijden. Doordat Marius en zijn vriendje, die ook op een fiets zat, er behoorlijk de vaart in hadden, kwam de jongen ernstig te vallen, zodat hij zich onder dokters behandeling moest stellen. Zijn fiets werd zwaar beschadigd. De voetganger, de heer J. Geus, kwam met de schrik vrij. OP. Dllcfi WAT HET IVOREN BEELDJE VERTELDE Wat het IVOREN BEELDJE vertelde 52. Eindelijk rust, denkt de schipper, maar daar lijkt het niet op. De lading wordt geïnspecteerd en gedeeltelijk ge lost. Dan varen ze door naar Enkhuizen en stapt Gerrit met 't scheepje onder zijn arm naar moeder de vrouw. Fijn weer thuis te zijn. Vier dagen later gaat hij naar Den Haag om zijn gage en het prijs- goed te halen: een hele bom duiten Het kaperschip kan hij voor een zacht prijsje kopen en dat doet hij graag. Zijn oude bemanning wil met plezier weer met hem varen, doch dan moet hij voortmaken, FEUILLETON door G. PLANTEMA 39. Maar nu de kern onschadelijk is ge maakt is het georganiseerde werk afge lopen. En de inbrekers och, die lo pen wel een andere keer tegen de lamp" „Nu heb ik U dus duidelijk gemaakt hoe het geval van de juwelendiefstallen in elkaar zat. Nu komt Nijmegen aan de beurt. Allereerst mag ik wel zeggen, dat de hoofdman en de chemikus beiden in deze stad woonden. Zij waren natuurlijk veel op reis, vooral de hoofdman, die nu hier en dan daar zijn voelhorens uitstak. De zes andere leden van de kern woon den in het buitenland, maar regelmatig kwamen zij hun opdrachten in ontvangst nemen, hetzij van de hoofdman, hetzij van de chemikus, die zijn plaatsvervan ger was. Af en toe was er een algemene vergadering van aandeelhouders, om het zo te noemen. In verband met de gebeur tenissen hier in de stad werd zo'n bijeen komst gehouden en dat is de reden, waar om wij alle hoofdpersonen meteen konden grijpen". „Van der Zuyden was een lichtschuwe persoonlijkheid. De politie had vermoe dens tegen hem, maar men had nooit iets gevonden, dat tegen hem getuigde. Hij was vrij plotseling rijk geworden, maar kwam uit een obskuur milieu. Ik denk, dat hij als heler is opgetreden, toen hij in Amsterdam een handel in tweedehands goederen had. Maar Van der Zuyden moet een man met hersens zijn geweest. Langzamerhand zijn wij er wel achter gekomen, dat hij zijn weelderig leven be kostigde uit de opbrengst van chantage, want hun duiten zijn zo weer verbrast. Als het schip betaalt is en de proviand kruit en lood, blijft er ook nog wat over voor moeder Neeltje Jacoba. 't Schip Neeltje Jacoba, de omgedoopte kaper, kiest weer zee en keerde nooit terug. Schipper Dirkszn? Bij een schipbreuk om gekomen óf 100 jaar geworden als koning van een bloemeneiland in de Zuidzee? Dat vertelt Ben Kurio, de antikuair mis schien nog wel eens. Nu is hij blij met zijn verhaal van het Ivoren beeldje, dat hij gefantaseerd heeft, maar dat toch ook waar gebeurd zou kunnen zijn. Zo zal hij het vertellen als een rijke Amerikaan het beeldje wil kopen. Die zijn dol op anti quiteiten, waar een geschiedenis aan vast zit, die ze bij het diner aan vrienden kunnen vertellen. Daar gaat de winkelbel: gebeurt niet vaak om deze tijd. Een keurige dame komt binnen met een oude doos. Of meneer dit kopen wil met twee prachtige duelleerpistolen met laadstok ken, poetsers en kruithorens. Heel mooi, maar ze passen niet bij die dame. Hoe komt ze eraan, en waarom wil zij ze kwijt? Bij Kurio ruikt weer een nieuw verhaal. EINDE. S.V.C.-KEEPER BRAK BEEN De keeper van S.V.C., de heer J. P. Stolk, brak zondagmiddag een been in de voetbalwedstrijd tegen WGW, welke te Den Helder gespeeld werd. V.V.V.'ERS KOMEN BIJEEN De leden van de afdeling der V.V.V. „Texel" te De Cocksdorp en De Koog gaan dezer dagen vergaderen. De Cocks dorp komt woensdagavond, dus heden avond, in café Nota bijeen en de Koge- naars morgenavond in hotel „De Toe komst". Zie ook adv. BESTUUR GEMEENSCHAPPELIJKE POLDERS EN WAALENBURG De heren N.J. Kikkert Jbzn. en C. Kuip Mzn. zijn bij enkele candidaatstel- ling herkozen als hoofdingelanden van waterschap de gemeenschappelijke pol ders. De heer D. Zuidewind Mzn. is her kozen, eveneens bij enkele candidaat- stelling, als hoofdingeland van polder Waalenburg. TEXELAAR WINT 2400,— De heer J. C. Bruin, Schilderend, won opnieuw een prijs als deelnemer aan de „Telegraaf'-puzzel. Hij had vier kolom men juist ingevuld en de Sint zal hem daarvoor dezer dagen belonen met de som van 2400,Vorig jaar won de heer Bruin als deelnemer aan diezelfde puzzel een bedrag van 6800,maar nu moest hij de pot met een groter aantal gelukkigen delen. De fortuinlijke Texelaar gaat uiteraard door met puzzelen, want het systeem, dat hij volgt is lang niets slecht. Verscheidene keren ging de poet (pot) hem rakelings langs de neus. BRIDGEN Uitslag 5de competitiewedstrijd: A.: 1. Echtpaar v.d. Heerik 64.88°/o 8) 2. Bakker-Brücher 56.55% 2) 31/*. Mantje-Veenema 54.76% 6) 3Vt. Backer-Raven 54.76% 7) 5. Bruin-Blom 51.19% (10) 6. mevr. Wonder-Stolk 50.9) 7. Roeper-v.d. Werf 37.50% (13) 8. Van Ee-Bruinsma 30.36% B.: 1. mevr. Kooijman-Wessels 65.28% 1) 2. Gebr. van Sambeek 59.03% (11) 3. Echtpaar Jouwersma 54.17% 4) 4. Bos-Gieze 49.30%(12) 5. mej. Hattuma-Kok 46.53% (14) 6. dames Ten Hool-Keijser 45.83% 7. Dam-Dros 45.14 3) 8. Kellner-v. Lente 43.75% 5) 9. Echtpaar Wieten 40.97% (15) De volgende drive wordt gespeeld morgenavond, dus donderdag 27 novem ber, 8 uur in Hotel Texel. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 21 november: A.: Jas. Vinke-C. Dijker 02 J. Hooijberg-S. v. Heerwaarden 02 A. Vinke-C. Meedendorp 02 C. v. Heerwaarden-W. A. v. Zeijlen 20 Jac. v. Heerwaarden-S. Ros 02 B.: G. Dros-S. Bakker 11 Jo Schoo-J. Hillen 20 C. P. Burger-R. Zijm 02 A. v.d. Slikke-Jn. Stam 11 C. v.d. Werf-J. J. de Beurs 11 C.: J. J. Lafeber-P. Bruijn 02 A. de Haan-Jb. Koorn 02 C. C. Barhorst-Fr. van Sambeek 02 C. Vinke-J. de Jager 20 J. A. v. Enst-P. van Sambeek 20 C. Meerdendorp won ook nu weer, doordat A. Vinke de verschillende re misemogelijkheden in het eindspel onbe nut liet. Ook W. A. v. Zeijlen kreeg na 6 remises een nederlaag te incasseren. G. Dros kon zich met een puntenverde ling nog juist aan de spits handhaven, op een punt gevolgd door R. Zijm, die een gewonnen stuk terugofferde en daarmee wit volkomen vastspeelde. C. v.d. Werf stond met twaalf zetten al verloren en dankte het punt aan een blunder van zwart Verlies van J. de Jager betekent voor P. Bruijn weer twee punten voorsprong op de bovenste plaats in C. Deze week dammen we nog op vrijdag en dan voorlopig op maandagavond, van wege de feestdagen in december. Zaterdag a.s. gaan we naar Schagen voor een van de zwaarste ontmoetingen in deze competitie. Gaarne allen present, s.v.p.! S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: 4e kl. A. KNVB: BKC-Schagen 3-1 Zwaagdijk-Texel 1—2; Vios-VZV 2—o' JVC-LSVV 21; Limmen-Helder 2 Meervogels-Zouaven 21. Handbal: Junioren: Texel-WGW 6 Adsp. Texel-Geel Zwart 81. Texel heeft de beide punten meege nomen uit Zwaagdijk. De uitslag wijst op een spannende strijd, hetgeen we ook tel- kens mogen verwachten. Dat BKC van Schagen en JVC van LSW zou winnen, had wel niemand verwacht. Gelukkig komt ons puntensaldo nu een beetje bij, maar we hopen toch bij het einde van de le helft op 13 punten te staan, maar moet er wel extra worden aangepakt. A.s. zondag komt BKC op bezoek, ter wijl dan de uitwedstrijd naar Schagen volgt. Aan Texel onze compliment. Zowel de handbaljunioren als de adsp hebben flink gewonnen. Knap gedaan, jongelui! Texel a-ZDH werd, ondanks dat er maar matig werd gespeeld met 51 ge wonnen. Dan zo maar doorgaan, jongens. Hier is dan weer de stand 4e kl. KNVB1 Meervogels 812; Zouaven 811; Scha gen 9—11, LSW 9—11; Helder 7—9; BKC 8—9; Texel 9—9; Vios 9—9; JVC 98; VZV 86; Zwaagdijk 95; Limmen 9—4. A.s. zondag: Texel-BKC; HRC 6-Texel 2; Jun.: Texel-WGW, 12.30 uur; a ZDH-Texel. Zwaagdijk-Texel: Aanvankelijk wilde het achter niet \lotten, waardoor Z. aan de leiding kwam. Gelukkig was Bertus weer in pri ma vorm en onderschepte enige gevaar lijke aanvallen. Eerst tegen de rust zorg- de Max met een goed schot voor de gelijk maker. De tweede helft speelde Texel beter en ook achter was het weer in orde, behalve dan dat ze zich niet helemaal instelde op doorbraken. 10 min. voor het einde dribbelde Hans enige spelers voorbij tol vlak bij het doel, waar Max meteen toe schoot en ons aan de leiding bracht. Ruud vuurde mooie schoten af, maar ze belandde aan de verkeerde kant van paal of lat. Z.D.H.-NIEUWS De adsp. verloren met 51 in Dei Burg van Texel a. Het eerste had een vrije zondag en he: 2e speelde thuis tegen WGW 4. Het zag er niet naar uit dat ze de volle winst binnen zouden halen, want hoewel WGW meer in de aanval was, namen \v de leiding en behielden die tot de rust. Na de rust begon WGW uit een ande vaatje te tappen, maar onze jongen: werkten enthousiast. W. wist de stam gelijk te maken, maar 10 min. voor hei einde snelde Wilhelm weer eens langi het lijntje en Reier ronde de aanval af 21. W. probeerde de achterstand wee in te lopen, maar de achterhoede me Ben aan het hoofd, luide aangemoedigd wist van geen wijken, en vlak voor he einde kopte Jaap Dijker een corner fan tastisch in de hoek en zo kwam het eindi met een 31 overwinning. Dat beteken al 4 overwinningen. Zondag naar Watervogels. Het eersti krijgt leider BKC 3 op bezoek. Jongens dit wordt een zware opgave, aanvang hal twee. De adsp. zie het kastje. M.A.B.-CLUB NIEUWS Zondag 30 november a.s. is de Sin Nicolaasrit. Start om 2 uur Centras Bureau. Inschrijven vanaf half 2 aldaar Dit is niet een Zwarte Pieten-rit maa een puzzelrit met opdrachten en surprises Weer iets anders. Op de routekaart komen verschillend opdrachten voor, welke U moet uitvoeres en het antwoord achter op uw deelne merskaart vermelden. Voor elke opdrach worden een paar minuten berekend, zo dat het gemiddelde gewoon blijft. Bij d finish wordt U opgewacht door St. Nico laas en Zwarte Piet. Het belooft weer ee gezellig middag te worden, waar Uw kin deren kunnen genieten. Het inschrijfgeld voor leden bedraag 1,25 en voor niet-leden 2,50. Teven kunt U surprises krijgen a 0,25. He bestuur rekent weer op een grote deel name. die hij op grote schaal bedreef. Hoe hij aan zijn inlichtingen kwam, is niet te zeggen, maar het is een feit, dat hij van een aantal mensen, zelfs enkele heel vooraanstaande, iets wist, waardoor hij met schandaal en ruïneren van carrières kon dreigen. Dat bracht geld in het laadje". ,,U begrijpt het wel. Op zekere dag is Van der Zuyden op de hoogte gekomen van de werkzaamheden van de bende. Ja, ik mag wel zeggen, dat hij de beste bron aanboorde, die hij had kunnen vinden om munt uit deze afperserij te slaan. De hoofdman in eigen persoon wist hij in het nauw te drijven! In het begin ging het maar om chantage op kleine schaal, want hij veronderstelde, dat de zaak geen erg grote omvang had. Toen zag hij de kran tenberichten over inbraken, die op de zelfde wijze werden gepleegd. Hij is te weten gekomen, dat 't een uitgebreide bende was en dat het dus een zaak was, waarmee veel geld te verdienen viel. Zijn eisen werden steeds groter. Maanden lang heeft de hoofdman hem betaald. Zeker tienduizenden, misschien honderd duizenden guldens stak Van der Zuyden in zijn zak. Nog steeds wist hij alleen, dat de hoofdman er bij betrokken was, maar toen kwam de dag, waarop hij ontdekte, dat de chemikus in de bende zat en ook mej. Ilescu's medewerking werd hem bekend. Dit is het begin van het einde geweest Sven Ohlquist brak af, juist toen het verhaal een hoogtepunt van spanning had bereikt, want hij moest even uitrusten „Toe dan!" riep Ernst Verhagen uit. „Ja, ik zal verder gaan. Wij begrijpen nu wel, waarom Van der Zuyden zich tegenover mej. Ilescu onhoffelijk ge droeg, die avond toen het gezelschap uit „De Vereniging" zijn huis bereikt had. Want niet alleen perste hij de hoofdman en de chemicus nu allebei geld af, zodat het mes al van twee kanten sneed; maar ten opzichte van de Roemeense had hij nog andere verlangens. Zijn eigen vrouw verveelde hem al lang en hij meende mej. Ilescu voldoende in zijn macht te kunnen krijgen om haar tot zijn vriendin te maken. Nu moet ik zeggen, dat noch de hoofdman, noch de chemicus wisten, dat Van der Zuyden van haar medewerken in de bende op de hoogte was. Zij hadden er in 't geheel geen ver moeden van, dat Van der Zuyden, terwijl hij hun om geld de duimschroeven aan zette, haar met andere voornemens be dreigde. Wie weet, wat mej. Ilescu zou hebben gedaan? Het is best mogelijk dat zij zeker een ogenblik, ondanks haar af schuw van de man, toegegeven zou heb ben, want hij dreigde niet alleen haar, maar ook de twee mannen te ontmaske ren en tot haar eer moet worden gezegd, dat zij loyaal tegenover die twee was. Maar zover is het niet gekomen. Zij werd zo in het nauw gebracht, dat op een ogen blik een van de twee mannen door een woord, dat zij zich liet ontvallen, arg waan kreeg. De hoofdman en de chemikus zijn daarop met Van der Zuyden gaan praten. Dat zal een verhit gesprek zijn geweest. Maar zij bereikten geen resul taat, hoewel zij veel geld boden". „En toen hebben zij hem dus ver moord", zei André Boorneman. „Nee, niet direkt. Eerst bent u geko men!" „Wat is dat nu?" „De hoofdman heeft de scène in „De Vereniging" uit de verte meegemaakt. De man was ten einde raad. En toen kwam hem een oplossing voor de geest, die wel volkomen in strijd was met zijn menslie vendheid, maar die onvermijdelijk schijnt te zijn bij elke misdadiger. Hij moet steeds dieper in het moeras van de gees telijke ondergang als hij zich wil hand haven. Wel, de hoofdman zag de scène, hoorde de woorden van de dronken en jaloerse Van der Zuyden, die gedacht moet hebben, dat er iets tussen mej. Ilescu en u bestond. De oplossing was, de moord te plegen om hem de mond te snoeren, meteen de langzamerhand kata- strofale afpersingen te laten ophouden en zelf vrijuit te gaan door de schuld op U te schuiven. U moest dan natuurlijk spoorloos verdwijnen! Op zichzelf was dit een oplossing, die ons voor onoverkome lijke problemen zou hebben gesteld. Er waren echter bijkomstigheden waarover ik dadelijk spreek. „De moord werd gepleegd. Van der Zuyden was in zijn huis en met hem in de kamer waren Jörgensen en dr. Maro- niu. Die twee hadden niets met de bende en niets met de moord uit te staan. Zij waren wat zij zeiden, zakenrelaties, die toevallig in Nijmegen logeerden en elkaar al kenden. Jörgensen zag niets voordat Van der Zuyden dood lag. Maar dr. Maroniu zag de dader. De Roemeen was een dapper mens. Hij is onmiddellijk ach ter de moordenaar aan gegaan. Die had niets tegen hem, maar hij was in een hoek gedreven en hij zag geen andere uitweg, dan ook dr. Maroniu te doden. Zo was de hoofdman met al zijn mens lievende bedoelingen door zijn relaties met de onderwereld toch een moorde naar geworden. „Nu over de verdwijningen. André Boorneman was al ontvoerd en in veilig heid gebracht, voordat Van der Zuydei werd gedood. De hoofdman deed da persoonlijk. Hij wist nog niet, wat hi later met de heer Boorneman zou doen maar hij deinsde er toen nog voor terui een onschuldige meteen om te brenger Na de beide moorden wilde hij ook An dré Boorneman uit de weg ruimen. Mej Ilescu is toen tussenbeide gekomen. Zj heeft ontdekt, wie Van der Zuyden ei dr. Maroniu doodde en het is duideliji dat zij haar chef niet zou verraden. Maa de heer Boorneman had haar vriendscha gewonnen door zijn optreden tegenovf de dronken Van der Zuyden, want hi had haar niet in de steek gelaten, toe zij hem vroeg, te blijven om met haar t dansen. Daarom kwam zij er tegen o; dat de heer Boorneman zou worden g dood. Zij stelde voor, hem een sprookje op I dissen en te proberen, hem naar het bui tenland te krijgen. De hoofdman, die b nader inzien van een derde doodslag niei moest hebben, ging daar graag mee al koord. We mogen dus aannemen, d2 André Boorneman voor een groot de< zijn leven aan de Roemeense te danke heeft". (Wordt vervolgd) rustiger en prettiger als u voor uw bootovertoebt o treinreis vooraf plaatsbewijzen baalt bij de V.V.V.

Texelsche Courant | 1958 | | pagina 4