0 aspergeI Vergadering Gemeenteraad melkontromer Verkoopruil Taxi Garage Reij 'n Cadeautje broedeieren Palingfuiken Dirk Witte, Gravenstr. gereedschappen B. VISSER WERKVOLK Tuinkabouters Dirk Witte, Gravenstr M.A.B. club Texe PUZZLE RIT Verse groente MIDDAG geen spreekuu Afgesloten rijwe Te koop Donderdagmiddag kwam de Texelse gemeenteraad bijeen onder voorzitter schap van burgemeester C. de Koning, die mededeelde, dat de heren C. van der Kooi (WD) en N. van Schoonhoven (KVP) bericht van verhindering hadden gestuurd. De benoeming van een onderwijzeres aan de o.l. school te Den Hoorn kon niet plaats vinden doordat de enige sollici tante zich had teruggetrokken. Ditzelfde was het geval inzake de vacature, welke aan de o.l. school te Oudeschild is ont staan door het a.s. vertrek van mej. G. E. Dros, Plan-Zuid, Den Burg, die te Vlaardingen haar functie bij het onder wijs gaat voortzetten. Mej. Dros werd eervol ontslag verleend. „Helaas weer een van de velen, die wij tot onze spijt zien vertrekken", aldus verzuchtte de voorzitter, die nog opmerkte, dat ook bij het ulo-onderwijs nog steeds een tekort aan leerkrachten bestaat. Mej. A. A. M. Huybregts, Rotterdam, werd met alle 13 stemmen benoemd tot onderwijzeres aan de ulo-school alhier. De raad hechtte met 11 stemmen en 2 onthoudingen zijn goedkeuring aan het voorstel aan de afgevaardigde van de gemeente naar de Alg. Vergadering van Aandeelhouders van de N.V. TEM op te dragen de heer ir. J. F. Kipperman te herbenoemen tot directeur van de TEM. De heer Wassenaar, (P. v.d. A.) achtte benoeming van een en dezelfde persoon als directeur van twee bedrijven niet juist, gezien de ontwikkeling van deze bedrijven. Het voorstel tot wijziging van het salaris van de directeur der TEM werd-jnet 8 tegen 5 stemmen aanvaard. Het betrof hier een zeer ondergeschikte correctie. Nadat de diverse agendapunten met betrekking tot de onderwijssector waren gepasseerd, werd pand Groeneplaats nr. 2 aangekocht alsmede enige percelen grond van de Doopsgezinde gemeente. Wij hebben hier al uitvoerig over ge schreven. Ten behoeve van de aan te leggen rioolwaterzuiveringsinstallatie werd grond aangekocht van de heren J Bakker, C. en W. J. van Heerwaarde en P. Kooiman. Ten behoeve van wegaan leg werd enige grond aangekocht van de heren J. Huisman, H. Snoek en C. v.d. Werf, Kogerstraat. Aan mevr. de wed. F. W. Schippers- Sinkeldam, De Koog, werd een perceel bouwgrond verkocht, gelegen aan de Brink. Inzake de vaststelling van een besluit, waarbij wordt verklaard, dat enkele uit breidingsplannen nog in voorbereiding zijn, merkte mevr. J. Koning-Bruin (P.v.d.A.) op, dat de Oudeschilders de op slagplaats gelegen bij de molen gaarne zagen verdwijnen naar een plek buiten het dorp. Zou, zo vroeg ze, dit terrein niet een betere bestemming kunnen krijgen b.v. als speelweide? Thans is het een aanfluiting voor de gemeente en bo vendien een broedplaats voor ongedierte. De heer Wassenaar betoogde, dat men beter ten halve kan keren dan ten hele te dwalen. Nu staan er nog geen gebou wen op dit terrein. Voorz.: B en W. zul len de mogelijkheden nagaan en U t.z.t. hun standpunt bekend maken. Met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werden drie vaste geldlenin gen gesloten tot een totaal bedrag van 1.642.000,—. Aan de heer P. Vlaming werd een perceel bouwgrond verkocht, gelegen aan de Bosweg te Oosterend. De raad ging ook akkoord met een principe-be sluit inzake garantieverklaring finan ciering particuliere woningbouw (Zie hierover elders uitvoeriger). De candidaten voor een functie in het Centraal Bestuur van de Stichting Cul tureel Werk Texel werden volgens de voordracht benoemd. De TEM tenslotte zal een olietank mogen aanschaffen. Tijdens de rondvraag deed de heer K Beumkes (P.v.d.A.) B. en W. diverse practische wenken aan de hand. O.a wees hij op de mogelijkheid een stukje niet in gebruik zijnde grond, gelegen naast het huis bewoond door meester Ineke, Het Klif, Den Hoorn, te bestem men tot parkeerterrein voor auto's van gasten. Mevr. Koning vroeg hoe 't stond met de reeds zo lang bestaande plannen tot uitbreiding en modernisering van Huize „Irene". Voorzitter: Alles, ook de tekeningen, ligt kant en klaar en door dat de burgerij heeft willen offeren is het ook mogelijk onder een geoorloofd rentegamma de benodigde geldsom aan te trekken, maar... de financiële posi tie van onze gemeente is zodanig, dat Gedeputeerde Staten aan het plan nog steeds geen goedkeuring hebben willen hechten. Het gaat hier om de financiële consequenties, die de uitbreiding van Huize „Irene" met zich brengt. Naar het oordeel van Gedep. Staten zou de ex ploitatie te zwaar worden. Ik vind dat standpunt laat ik mij parlementair uitdrukken onjuist". De heer Wassenaar betoogde, dat er nu toch hoognodig iets gedaan moet wor den. Voorzitter: morgen ga ik naar Haar lem en zal naar voren brengen, dat de raad tegen de huidige gang van zaken zeer ernstige bezwaren maakt. Mevr. G. Vrijdag-Keijser (WD) vroeg of het waar was, dat borden voor de P. v.d. A. in de gemeentewerkplaats wa ren vervaardigd en dat deze per gemeen teauto waren rondgebracht. Voorzitter Dat is mij niet bekend! Wethouder Th R. Hin (KVP) vond deze vraag ernstig genoeg om een onderzoek te laten in stellen. Mevr. Vrijdag had waargenomen, dat de P.v.d. A. op enige plaatsen (bij de stemlokalen) op gemeentegrond een bord had geplaatst, terwijl naar haar mening de voorzitter in een vorige raad had verklaard, dat de gemeente het plaatsen van borden op gemeentegrond (het woord plantsoenen was toen gebe zigd) niet zou toestaan. De voorzitter antwoordde, dat waarschijnlijk te veel de nadruk was gelegd op het woord plantsoenen. In elk geval stelde hij vast, cat iedere partij dezelfde rechten dient te hebben. De heer J. J. Westdorp Jr., (P.v.d.A.) roeg zich af waarom de WD van leer trok tegen de P.v.d.A., de WD, zo zei hij, heeft propagandamateriaal op trans formators van de gemeentelijke TEM ge plakt. Dan is toch 'n soortgelijke „over treding" begaan. Maar mevr. Vrijdag lichtte toe, dat het haar alleen was ge gaan om de vraag wat destijds precies was bedoeld. De voorzitter zette nog eens uiteen wat die bedoeling is en daarmede bleek iedereen tevreden te zijn. De heer Was senaar bracht in het midden, dat op Texel de verkiezingsstrijd doorgaans zeer rustig pleegt te verlopen. Misver standen blijven altijd bestaan. De partij besturen zelf zullen er voor moeten wa ken, dat zich onrechtmatigheden voor doen uiteraard heeft men vele mede werkers in actie. Mevr. Vrijdag wilde voorts weten of de bewering juist is, dat de bewoners van Jan Dirksoord hun tuintje niet zelf mogen onderhouden. De voorzitter antwoordde, dat het zelf on derhouden juist aangemoedigd wordt, maar het is niet veroorloofd om b.v. boerekool in het tuintje te planten, er dient een bepaalde lijn te worden ge volgd. De gemeentelijke plantsoenen dienst verstrekt gaarne de helpende hand. De heer Wassenaar bepleitte de instelling van een ideeënbus. De voor zitter stond daar sympathiek tegenover, doch hij geloofde niet, dat er veel van terecht zou komen. (Met ingezonden stukken in de krant bereikt men overi gens hetzelfde succes red.). De heer Jn. Daalder (A.R.) zei, dat de Oosterenders nog altijd op de realisering van de beloofde riolering wachten. „Als U morgen naar Haarlem gaatVer der vertelde spreker, dat de gemeente lijke woningen Peperstraat 33 tot en met 37 te Oosterend bepaald slecht onder houden worden „Geef ze nog eens een kwast verf, de (geografische) doorbraak staat toch nog niet voor de deur". De heer Wassenaar bracht nog eens het onderwerp commissie onderzoek ar beidsvoorziening ter sprake. De voorzit ter meende, dat hier diverse hoogst be langrijke factoren in het in sommige opzichten nog niet helemaal heldere spel zijn. Wethouder Hin maakte zich niet bang over de vraag of Texel in de naaste toekomst met een groot aantal werklo zen te kampen zal krijgen. „Vele bedrij ven zullen na de verkaveling gaan drai neren en ook krijgen we nog de uitvoe ring van de Deltawerken (dijkverhoging in eerste instantie). De heer S v.d. Vis (CHU) zei. dat de Badweg in slechte staat is komen te ver keren door zwaar transport van puin, afkomstig van de bunkers. De voorzitter zei, dat dit tijdig in orde gemaakt moet worden. De voorzitter wees in dit ver band op de stukgereden straatweg naar het Westerslag. „Het is een schandaal". De heer Westdorp vroeg naar de mo gelijkheid tot het verstrekken van een gemeentelijke garantie aan bedrijven, die zich met de vreemdelingenindustrie bezighouden. Antwoord: Ook daarvoor zullen de nodige faciliteiten verschaft moeten worden. De heer Westdorp vestigde ook nog de aandacht op de slechte staat waarin het fietspad van De Koog naar De Cocks- dorp verkeert. Dat betreft dan voorna melijk de woekering van vegetatie, waardoor men elkander nauwelijks kan passeren. Om half zes volgde sluiting, waarna de leden van de raad een bezoek brach ten aan de gerestaureerde burgemees- ferswoning, welke destijds door de ge ineente is aangekocht en naderhand k gemoderniseerd. PUZZELRIT A- EN B-KLASSE Op maandag 2de pinksterdag zal de Motor-, auto- en bromfietsclub Texel puzzelrit organiseren Eigenlijk worden het er twee, want men kan deelnemen aan klasse A of klasse B. A. is voor de cracks" en B is voor de beginners, die het niet al te moeilijk zal worden ge maakt, ofschoon. ook in die rit wel enige vraagtekens zullen worden ge plaatst! Zie ook adv. DAF PERSONENAUTO OP TEXEI Dinsdag zal de DAF personenauto op de markt worden geshowd door de dea ler de firma Kaan, Den Helder. (Zie adv.) De prijs van het standaardmodel be draagt 4230,de luxe 4650,We genbelasting ƒ48,W.A,-verzekering 75,Deze auto is zoals bekend uitge- lust met een variomatic, waardoor men geen koppelingspedaal en geen versnel lingshefboom behoeft te bezigen. De DAF heeft een 2 cil. boxermoter, 4 tact, kopkleppen, luchtgekoeld. Max. snelheid 90 km. UITVOERING REDMER IJSKA SCHOOL Op vrijdag 22 en zaterdag 23 mei zul len de leerlingen van de Redmer IJska- school te De Waal een uitvoering geven in het dorpshuis „De Wielewaal" De avonden zullen worden gevuld met zang, toneel en voordrachtjes. Oorspronkelijk was het de bedoeling deze avonden (die dienen ter versterking van de schoolkas voor de a.s. school reisjes!) vroeger in het seizoen te houden, maar door ziekte kon dit plan niet wor- oen verwezenlijkt. Meester hoopt, dat ook nu beide avon- aen geheel zullen zijn uitverkocht. POLITIE TE PAARD Per 1 juni zal men op Texel weer 'n 4- tal ruiters kunnen zien- politie te paard, die gedurende het seizoen langs het strand en door bos en duin surveilleren. De groep zal weer op hoeve „Bloemwijk" gestationeerd worden. SPAAR HET NATUURSCHOON! Zon, dagenlang zon! We trekken er op uit. Geniet van de schone natuur, maar werp U tevens op als beschermer: weest voorzichtig met vuur. Het is bekend, dat ieder jaar duin en bos door onvoorzich tigheid verloren gaat.. Bovendien: in bos en duin mag niet gerookt worden. SPORTVER. COCKSDORP BAKT WEER OLIEBOLLEN S.V. De Cocksdorp is dinsdag weer present met de oliebollentent op de markt te Den Burg. Traditiegetrouw zal weer een staf van vlijtige huisvrouwen van Cocksdorp en Eierland de duizenden oliebollen bakken. Zo langzamerhand 2ijn ze zo ervaren op dit gebied, dat we U nu reeds aanmoedigen deze oliebollen te proeven. Ze zullen naar meer smaken! De inwoners van Eierland maken wij erop attent, dat vanavond bestel wordt opgenomen door de adsp. van SVC. We ïekenen weer op uw aller medewerking. VUILNISAUTO IN DE BERM Een geladen vuilnisauto nam de bocht bij „Mennohoeve" iets te (k)rap en raakte daardoor in de kersverse berm, die de zeven ton niet kon dragen. C. Keijser's Transportbedrijf had zelfs moeite met de gestrande vrachtauto, die overigens zeer geringe schade opliep. Z AKENNIEU WS „UW KEUS BIJ GEUS" Wij krijgen de indruk, dat die keus (bij Geus, Weverstraat, Den Burg) ieder sei zoen groter wordt. Misschien is dat ver beelding, doch dan is dat juist een gerede aanleiding van de firma Geus geweest om over te gaan tot uitbreiding van de etalageruimte. In het tien meter brede front, gelegen aan de Weverstraat, zijn van de week twee aan elkaar grenzende ruiten geplaatst, die de symetriek van het geheel zeer ten goede komen. Meer etalageruimte en dus meer gelegenheid om te showen wat de zaak voert en dat is altijd een belangrijk ding, omdat het „zien is kopen" nog altijd van kracht is. Bovendien heeft de firma Geus haar „Eigen Straat" (voor iedereen toeganke lijk gesteld) verfraaid met een galerij, waarin eveneens een keur van artikelen, op huishoudelijk gebied en niet te ver geten allerlei leuke Texel-souvenirs, uit gestald zijn. Het werk werd uitgevoerd door metselaar D. Koorn, schilder D. Roeper en timmerbedrijf Geus. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN Eerste Pinksterdag Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Zendingscollecte n.m. 8 uur Ds. Wolfensberger Interkerkelijke Jeugd-zangdienst De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Bevest. nieuwe lidmaten, zendingscoll. Den Hoorn 9 uur Pinksterfeest Zondags school. half 11 hoofddienst, ds. Wolfensberger Zendingscollecte De Koog 9.30 uur Ds. Waardenburg Openbare geloofsbelijdenis De Waal 11 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma, Doop Pinkster-zendingscollecte Oudeschild 11 uur Eerw. heer Veldhuis Pinkster-zendingscollecte GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg, 10.15 en 3 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Bilderbeek Oosterend 11.15 uur Ds. Van Bilderbeek De Koog 19.30 uur Ds. Van Bilderbeek De Waal: auto's rijden naar Den Burg. Tweede Pinksterdag HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Klijnsma Zendingscollecte De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Bediening van het H. Avondmaal Den Hoorn 10 uur Ds. Wolfensberger Zendingscollecte Oosterend 10 uur Ds. Van Reijendam Pinkster-zendingscollecte DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Hoorn 10 uur Ds. Van Bilderbeek Woensdag 20 mei Doopsgezinde Zuster- kring De Waal. Hiermede berichten wij U de geboorte van onze zoon Marcel Anton Arend A. A. Broekman A. Broekman- Edelenbos Den Burg, Texel, 13 mei 1959, Beatrixlaan 56. Te koop elektr. Melotte In prima staat. C. Veeger, „Lindehoeve" Telefoon B 100 Geboren: Inge dochter van N. Doornbosch- Westdorp J. Doornbosch Krommenie, 12 mei 1959, Pelikaanstraat 12. Met blijdschap geven wij kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Alberts Andries (André) J. Jellema J. Jellema-van Boven Trudy, Bertha en Al ja 13 mei 1959. De Koog, Texel. Dirk van Holk en Grietje Kuyper hebben het genoegen U, mede namens wederzijd se ouders, kennis te ge ven van hun voorgeno men huwelijk, waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 22 mei 1959 om 15.00 uur ten Gemeentehuize te Den Burg, Texel. Kerkelijke inzegening door de Wel- eerw. heer Ds. P. C. Klijnsma, in de Ned. Herv. kerk te Oosterend, Texel, om 16 uur. West-Terschelling, Schoolstraat 7. Den Burg. Texel, Schilderend 6, mei 1959. Gelegenheid tot felicite ren: 1ste Pinksterdag van 16 18 uur, p.a. Schoolstraat 3a, op Ter schelling. Op de trouw dag van 17.15 - 19 uur in het Gebouw van Chr. Be langen te Oosterend. Toekomstig adres: Schoolstraat 7, West- Terschelling Donderdag 21 mei zijn Oom Siem en Tante Jo 40 jaar getrouwd. Dat zij nog lang ge spaard mogen blijven is onze innige wens. Op donderdag 21 mei hopen onze geliefde zwager en zuster Simon Bakker en Johanna Schoenmaker hun 40-jarige echtvereni ging te herdenken. Hun broers en zusters TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Dood vee? Bel op J. Zwan, De Koog, tel. 312 „Formosa", Koningstr. Den Helder, koffie per kop 0,35 Sociale Werkplaats, Burgwal 20, Den Burg, tel. 99. Heeft U het werk hiervan reeds gezien? Uw deur-, closet- en alle an dere matten, zéér solide en billijk. Boekbinders- werk, le klas en zéér billijk, verzorgen wij gaarne Te k. puike consump.- aardappelen, 12 ct. per kg afgehaald Brakestein Te k. grote partij board, sloophout en diversen Tegen concurr. prijzen Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn, Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika, Canada enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave V.T.B.. Den Burg, tel. 85 P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken Voor al uw verande ringen Uw kleermaker, De maatkledingspecialist Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar, tel. 3615 Groene en nieuwe ha ring per 30, 50 en 115 st. A. Pronk, Parkweg 36 Vlaardingen Alleen de betere kwa liteiten. Uw kleermaker, de maatkledingspecialist Carel Schmidt, Boom kampstraat 8, Alkmaar, tel. 3615 Wij houden ons aanbe volen voor het fraisen van bieten. Uitgeest, Flora". Voor al uw kledingre- paratie Uw kleermaker, de maatkledingspecialist Carel Schmidt, Boom- kampstraat 8. Alkmaar, tel. 3615 Pinksteren - Sportvis sen - Zcepieren voorm. TX 9 Haven Oudeschild Te koop 8-weekse hennen Parm. Reds Mooi! Zonnehof Pijpers- dijk, v.d. Ban, Tel. 352 Aangeboden rieten wan delwagen. Oldenburger, De Waal 86 Bieten- wieders gevraagd. H. J v.d. Geest, P.H. Polder, Tel. 279 Den Hoorn Te koop best veren bed met peluw 25,We verstraat 52, Den Burg Te koop goed onderh. Van Delfs kinderwagen. J. Schraag, Oudeschild 242, tel. 451 Te koop nieuw kinderfietsje, lft. 5-8 jr., nooit op gereden. A. de Smidt, 't Noorden O 153, tel. 362 Te k. 3-delig konijnenhok met 2 voedsters en 4 jongen van 6 weken ƒ30, Oudeschild 238 Te jarige os en 50 9-weekse Hyline hennen. G. v.d. Star, Slufterweg 133 Vergelijk deze lage prijzen Pelgrim fornuis f 250,— Comfoor 1 vl crème f 20,50 Comfoor 2 vl crème zwarte afdek plaat f 63,- Comfoor 2 vl crème, crème afdek plaat f 65,50 Comfoor 2,5 vl crème, zw. afdek plaat f 80,— Comfoor 2,5 vl crème, crème afdek plaat f 83,— Ziet onze speciale Esso- gas etalage. Depóts over geheel Texel. Telef, 46 Techn. bur. Jan Agter Te koop woning te Soest- dijk. Vijf grote kamers, bad kamer, zolder, keuken, schuur en grote tuin. Gevraagd een zonnig huis op Texel, iets kleiner, zo mogelijk met serre. Mits met woningruil wordt mi] vestigingsvergunning voor Texel verstrekt. Eventueel ook genegen te huren. Brieven aan mej P. Heijer, Anna Paulownalaan 34, Soestdijk ROTAN STOELEN vanaf f 16,75 LIGSTOELEN vanaf f 8,90 Dirk Witte, Gravenstr. Der Burg, Texel Telefoon 333 b.g.g. telefoon 101 voor groot of klein Dan moet U imme bij J. P. STAM zijn Heden overleed plot seling onze lieve vrouw, moeder en grootmoeder, mevrouw Jannetje A. Vries, echtgenote van R. W. Stoepker, in de leeftijd van 55 jaar. „Vruchtbaaroord", Eierland, Texel: R W. Stoepker Marokko: C. Stoepker, arts Warnsveld: P. E. J. Wartena- Stoepker Sj Wartena, arts Hans „Vruchtbaaroord", Eierland, Texel, 14 mei 1959. De begrafenis zal plaats vinden te De Cocksdorp, dinsdag 19 mei 1959. Vertrek vanaf het sterfhuis namiddags 2 uur. Voor de vele hartelijke blijken van belangstel ling, en vooral stoffelijke van alle inwoners van postbestelling De Waal, op 8 mei ons betoond, wil ik U, mede namens mijn vrouw, hartelijke dank zeggen. C. Eelman De Waal, Texel. Hiermede betuigen wij onze hartelijke dank voor de belangstelling betoond na het overlijden van onze broeder en oom JAN EELMAN. De familie Eelman. Uit vo' rraad leverbaar: Bruine en blauwe boterpotten Inmaakglazen Vegla, al'e maten ringen en deksels Wilte's Bazar Weverstraat 36 Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker in Oosterend! Kapper Bakker, Tel. 203 De Plaatselijke Com. missie voor Ruilverkave ling „Texel" roept ge gadigden op voor het pachten van het giasgewas van de bermen van de volgende wegen: Weg langs de zeedijk Noorden, Kleine Barger- weg, Hammerweg Kaapsweg en Zevenhui- zerweg, Fannenweg, Meiert Boonsbosweg Burgerdijkje, Marsweg; Kadijksweg vanaf Lange Waalderweg tot Halier- weg, Veenselangweg, Tienhovenweg, Laag- waalderweg, Kooistuk- weg, Plassendaalseweg, weg naar de Zeshonderd, Hallerweg, Spangerweg, Nesweg, Molenbuurts- weg, Bargerweg, Mien- terglop, Bosweg, Bos- randweg, Ruigedijksweg, Pelikaanweg, Herte- kampsweg, Grensweg, Gerritslanderdijkje, Duinweg, Hoofdweg het Noorden, Eerste dwars weg Noorden vanaf Hoofdweg tot Eierlandse- dijk. Aanbiedingen uiterlijk 25 mei a.s. bij de secre taris van de Commissie, Weverstraat 49, Den Burg. Wekelijks af te geven een beperkt aantal van Andalusiërs 25 ct. per stuk. De kip, die niet een te klein, maar ook niet te groot ei legt. Juist het ei wat de exporteur ver langd Ik garandeer, in dien bevrucht 90 - 100% uitkomst onder een goed zittende kip. S. KEIJSER, Beatrixlaan, Den Burg. Wij verzoeken onze leder nieuwe gegevens, wijz gingen, aanvullingen en alsmede advertenties voi het juni-nummer van „Voor Vrienden va Texel" uiterlijk 25 mei aa ons te doen toekomen V.V.V. TEXE met één en twee vlei gels Botnetjes,vissen garen en vishaakjes. Dinsdag staan we weer o de markt met een grote pan voor halve prijzen met i volle garantie Westerlanderweg Wieringen, Tel. K 2279-41 Puikbeste aardappele alles kruim Maas Groentenhand GEVRAAGD voor bietenverpleging Boogaard, „Trentgees Oosterend. in diverse maten voorstellingen bij 2e Pinksterdag Start 2 uur Centr. Burei Inschrijving vanaf half Er wordt gereden in tw< klassen, een moeilijke een gemakkelijke U kui dus uitzoeken. en prima fruit koo U nog steeds bij Maas Groentenhandi Tandarts Ten Hooi hou a.s. dinsdag- School voorChristeli volksonderwijs Aangifte van nieuwe lee lingen kan geschieden het Hoofd der School Veldhuis Wilh. laan Den Burg, Telefoon I Gaarne voor 1 juni a s. Het Bestu Werkster gevraagd Wij vragen voor z terdag of vrijda morgen een werkst Bakker's Ijzerhandel Champignons Tuinbonen Aardbeien Tomaten Druiven Handperen Onze voortrelfelij panklare soepgroenten voortaan 25 ct per zakji Fa v. d. Meer- Langeveld Namens de Plaatselijl commissie voor de ruilve kaveling Texel wordt bekend gemaakt dat Dodemansweg en de Oo terlaanweg van de We terweg tot de Duinweg woensdag 20 mei a.s voor onbepaalde tijd voor het doorgaand ve keer wordt afgesloten Te koop een i.g.st z. Motor 0KW 125 en een prima bromm merk Victoria, sleet 2500 km gelopen A. van der Vis Wilhelminalaan 17 een mejkontroim z.g n karn, schapei melkemmer en zet S- B akker Westerweg B1

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 2