m CASTROL Examen doen tteaa/l-1 o&e TEXELSE COURANT ZATERDAG 16 MEI 1959 B. EN VV. WILLEN PARTICULIERE WONINGBOUW STIMULEREN! Van de heer B. Gieze, aannemer, Eierland E 117a, is het verzoek ontvan gen door middel van garantie-verlening van gemeentewege het verwerven van een eigen woning te vergemakkelijken, aldus berichten B. en W. aan de Raad. Zij vervolgen: Zoals U bekend zal zijn kunnen degenen die een woning bouwen en overigens aan bepaalde voorwaarden voldoen een premie van het Rijk ontvan gen als bijdrage in de bouwkosten. Deze premie bedraagt voor een normale ge zinswoning ongeveer 4000,tot 4500,Verder kan men, indien de te bouwen woning voor eigen huisvesting dient, aanspraak maken op een toeslag op de premie, ten bedrage van ongeveer J 1000,tot 1500,afhankelijk van de gezinsgrootte. Voor het overige deel van de stichtingskosten dient men zelf voor de financiering te zorgen. In het algemeen kan men er wel in slagen, in dien de eigen middelen niet toereikend zijn, een geldlening onder hypothecair verband te sluiten tot een bedrag van ongeveer 60% van de stichtingskosten. Voor velen zijn de resterende bouwkos ten (40%) echter dan nog te bezwaarlijk om met „eigen geld" te financieren. Ter overbrugging van deze moeilijk heden is in de bij Koninklijk besluit van 26 mei 1956 vastgestelde regeling bevor dering eigen-woningbezit de mogelijk heid geopend van gemeentewege garan tie te verlenen voor een op te nemen geldlening tot een bedrag Van maximaal 90% van de stichtingskosten na aftrek van de Rijkspremie, waarbij de door de gemeente te verlenen zekerheid wordt beperkt tot 30% van de netto-stichtings- kosten. Men kan in dit geval dus een geld lening sluiten tot een bedrag gelijk aan 90% van de netto-stichtingskosten. waar bij eerste hypotheek wordt gegeven tot 60%, terwijl de gemeente borgtocht ver leent voor de overige 30%. Het voordeel van deze regeling is, dat men reeds een eigen woning kan verwerven bij een be zit aan „eigen geld" van 10% van de netto-stichtingskosten. De strekkinq van het verzoek van de heer Gieze is toepassing te ge ven aan de hiervoor genoemde re geling bevordering eigen-woning bezit. In de particuliere sector be staat momenteel een groeiende be langstelling om een eigen woning te bouwen. Naar onze mening is het gewenst dit streven te stimuleren en zoveel als mogelijk is hieraan medewerking te verlenen. De aanvrage voor een toeslag op de Rijkspremie of voor een gemeentelijke garantie moet worden ingediend via een z.g. .bemiddelend orgaan". De bedoeling hiervan is, dat dit orgaan de gegadigde de nodige bijstand en adviezen geeft, op dat zoveel mogelijk komt vast te staan dat er sprake is van een technisch deug delijke, passende woning voor een aan vaardbare prijs en niet te duur in ver houding tot de middelen en het inkomen van de aanvrager. Dit orgaan, bijgestaan door deskundigen, adviseert op al deze puiten en haar werkzaamheid is slechts mogelijk met toestemming van de Minister Het orgaan waarmede de heer Gieze contact heeft opgenomen is de Stichting Bevordering Eigen-womngbezit te Am sterdam, terwijl als hypothecaire geld gever zal optreden de Nationale Levens verzekering-Bank N.V. te Rotterdam. De te verstrekken geldlening zal een looptijd hebben van ten minste vijf en ten hoogste 30 jaar. Verder zal de geld lening van de zijde van de credietgever niet opzegbaar zijn en tegen een onver anderlijke rentevoet worden verstrekt. De rente van de door genoemde verze keringsmaatschappij te verstrekken geldleningen dragen momenteel een ren te van 4Vs% per jaar, terwijl de terug betaling dient te geschieden in zestig halfjaarlijkse annuïteiten. In voorkomende gevallen zullen wij U een ontwerp-besluit, afgestemd op de in dividuele aanvrager waarin zijn zake lijke en financiële gegevens zijn opge nomen, ter vaststelling aanbieden. Daar het voor de heer Gieze, met het oog op de door hem te voeren besprekingen met ódspirant-bouwers, gewenst is te verne men of U in voorkomende gevallen be leid bent Uw medewerking te verlenen, nodigen wij U thans uit een principe besluit te nemen. Naar onze mening verdient het alle aanbeveling de particuliere woningbouw op dit punt te bevorderen. Wij stellen U derhalve voor de gevraagde medewer king te verlenen. DE MISTSIRENE VERDWIJNT Dezer dagen wordt de mistsirene, staande op het zuidelijke havenhoofd te Oudeschild, door een nautofoon vervan gen, hetgeen een grote verbetering be tekent. De sirene gooide haar geluid im mers alle kanten op. wat landinwaarts de mistroostigheid van de (veelal win terse) mist nog accentueerde. De nauto foon echter heeft een klankbord naar zee en landinwaarts zal men heel weinig last van deze nautofoon ondervinden. Men heeft uiteraard dit laatste niet als hoofdargument genomen om tot vervan ging van de 29 jaar oude sirene over te gaan: men heeft hierbij in de eerste plaats het oog gehad op de scheepvaart, die zich voortaan aanmerkelijk beter zal kunnen oriënteren op het geluid van de nautofoon. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 21 mei op om 4.39 uur en gaat onder om 20.35 uur. Maan: 22 mei V.M.; 29 mei L.K. Hoog water ter rede van Oudeschild: 16 mei 1.10 en 13.24; 17 mei 2.17 en 14.40; 18 mei 3.45 en 16.13, 19 mei 5.15 en 17.47, 30 mei 6.33 en 19.01; 21 mei 7.36 en 20.01; 22 mei 8.27 en 20.52; 23 mei 9.11 en 21.35. Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. INTERKERKELIJKE ZANGDIENST De Doopsgezinde, Gereformeerde en Hervormde jongeren van Den Burg en wijk B hebben reeds tweemaal een zeer geslaagde samenkomst mogen houden. Thans komen zij wederom bijeen en wel zondagavond, 1ste Pinksterdag dus, in de Hervormde kerk te Den Burg, om deel te nemen aan de Interkerkelijke Zangdienst, waarop niet alleen zal wor den gezongen, maar ook zal worden ge luisterd en wel naar een toespraak van ds. Wolfensberger van Den Hoorn. Deze dienst begint om acht uur. Uiteraard is deze dienst niet alleen bestemd voor de jongeren! De heer L. v.d. Wulp zal, begeleid door de organist de heer J. Visser, een trom petsolo brengen, terwijl mej I. Dros zal declameren. LAMMERENMARKTEN In aansluiting op de publikatie in de Texelse Courant van 9 mei j.l. wordt medegedeeld, dat dit jaar alle aange voerde lammeren zullen worden gecon troleerd op het voorkomen van besmet telijke veeziekten, in het bijzonder van rotkreupel. De uitvoering van bovengenoemde maatregel wordt door de Inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst in Noord- holland noodzakelijk geacht. De goede naam van de Texelse schapenhouders kan hiermede slechts gediend zijn. Hoewel maatregelen zijn genomen om een vlotte aanvoer te bevorderen, zal deze aanvoer meer tijd vergen dan vo rige jaren. In verband hiermede is be sloten, de tijd van aanvoer met een half uur te vervroegen, zodat die thans wordt van 7.30 - 10.00 uur. Eveneens in afwijking van vorige jaren zal het onderzoek van de lammeren geschieden tijdens het afladen bij de hokken. Het is voor alle partijen dringend ge wenst, met deze vervroeging van de markt zoveel mogelijk rekening te houden. Texel, 12 mei 1959. Burgemeester en wethouders van Texel, C. de Koning, burgemeester - P. Beemsterboer, secretaris. FILMNIEUWS: „ZALIG DE ONVRUCIITBAREN" Man en vrouw verlangen naar de be kroning van hun huwelijk: een kind. De wetenschap dat zij haar man nooit kin deren zal schenken, drukt Nina Falker zwaar. Temeer daar zij en zij alleen daaraan schuldig is. De misstap jaren geleden in wanhopige ellende be gaan ligt als een moordende schaduw over haar aanvankelijk zo gelukkig hu welijk met Dr. Hans Falker. De gedachte daaraan is tot een kwelling geworden en dreigt uit te groeien tot een obsessie. Nina ontvlucht dan de echtelijke woning omdat zij voelt, haar gruwelijk geheim niet langer te kunnen verbergen voor haar man. Zij weet, dat zij hem door een bekentenis zal verliezen. Hij, die gezwo ren heeft alle leven te eerbiedigen, zal het nooit kunnen vergeven dat zijn eigen vrouw zich eens aan datzelfde le ven heeft vergrepen Meer zullen wij over deze boeiende en in vele opzichten ook leerzame film niet /eggen. Velen zullen dit filmwerk wil len zien. „BATTLE ZONE" Het relaas van een onverschrokken oorlogsfotograaf Onder leiding van een luitenant trekt hij en zijn mannen, ver momd als strijders van het Rode Leger door de vijandelijke linie, waar hij foto's maakt van de belangrijkste vijandelijke posities. Door deze heldendaad kan veel onheil worden voorkomen. Wordt die heldendaad ook nog door Amor beloond of stuurt Amor hem met een kluitje in het Zuid-Koreaanse riet? We zullen niet uit de school klappen! „DE LAATSTE ROBIN HOOD" Ludo. een onderwijzer van een jon gensinternaat, ontpopt zich gedurende de vakanties ook als een zeer romantisch aangelegde jeugdleider, die zich geheel in de rol van Robin Hood heeft ingeleefd. In de trein, die hem naar het afgelegen kamp zal brengen, citeert hij passages uit het boek over zijn grote voorganger en zodoende maakt hij kennis met Isa bella, een meisje dat onderweg is naar het kasteel van haar oom, bij wie zij tij dens haar vakantie zal logeren. Het wordt natuurlijk een dol avon tuur! Wereldnieuws O.a.: Nehroe bezoekt de Daila Lama; Prinses Margaret in Rome; Volksfeesten i.v.m. het Kroonprinselijk-huwelijk in Tokio; De Internationale Floralia in Parijs. w 'T WAS NIET NODIG GEWEEST, MAAR WAT DE HEREN PRIJZEN De 66-jarige Oudeschilder vishande laar C. D. werd door de kantonrechter schuldig verklaard inzake een aanrijding op de Schilderweg te Den Burg. Om van Den Burg naar Oudeschild te kun nen fietsen moet men tweemaal de hoofdweg oversteken. Verkeerstechnisch gezien is dat uiteraard geen fraaie ver toning, doch de hogere instanties laten wel eens meer hun onkunde blijken als de praktijk in het spel komt. Deze over steekplaatsen bevredigen dan ook aller minst: men dient namelijk ook nog een stel ogen van achteren te hebben. Ook „beklaagde" had deze extra lenzen niet ter beschikking en bovendien was zijn oog al niet meer al te scherp, terwijl hij ook enigermate „staffig" is. Deze mensen kunnen wij als permanente candidaten beschouwen voor een verkeersongeluk Men had twee fietspaden moeten aan leggen en dat kon het ministerie van fi nanciën blijkbaar niet trekken en een steuntrekker meer of minder gaaf, och, het leven heeft zovele gevaren! Maar de bejaarde heer D. werd dan toch maar de dupe. Hij heeft de weg met de fiets aan de hand willen oversteken, want hij kent de verkeerssituatie. Maar met de fiets aan de hand op een snelweg ben je gauw een slag achter. De heer D. raakte één moment in paniek, toen hij van twee kanten het gevaar op zich zag toestormen, hij deed nog gauw een stap terug en toen was een aanrijding niet meer te vermijden. Gelukkig werd hij nauwelijks gekwetst en een fiets kan weer gerepareerd worden. Wel was er nog een vonnis van 5,maar als men een dag met vis vent is men zó weer boven jan! P.S. Waarschijnlijk stort de heer D. graag 50,voor een fonds tot stich ting van een tweede fietspad. Wie nemen het initiatief? Woensdag 20 mei zal de Texelse Courant niet verschijnen. Het eerstvolgende nummer na de Pinkster komt dus uit op zaterdag 23 mei. DE DIRECTIE. ZONDAGSDIENST DEN BURG Beide Pinksterdagen DOKTER ELIAS (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) met actieve,beheerste zenuwen Mijnhardt's Zenuwtablettc 20 MEI A.S. OPTREDEN VAN TONEELGROEP „ARENA" De culturele serie Texel 1959 opent met een optreden van de toneelgroep „Arena" op woensdag 20 mei a.s. in „De Oranjeboom" met een voorstelling van het blijspel van Molière „De schelmen streken van Scapin". Zij, die destijds genoten van het stuk „De knecht van twee meesters", hetwelk door de toneelgroep PUCK werd opge voerd zullen ongetwijfeld ook deze co- medie kunnen waarderen. De inhoud van het stuk is zo eenvou dig. dat die zich in enkele bewoordingen laat omschrijven. Twee jongemannen (Octave en Léandre) zijn verliefd op twee jongedames (Hyacinthe en Zerbinette), maar de twee vaders (Argante en Gé- ronte) hebben andere plannen voor de toekomst van hun zoons. Interessant wordt het pas als de twee knechten (Scapin en Silvestre) zich ermee gaan oemoeien, zodat de kinderen toch hun zin krijgen en de vaders zonder dat ze het weten zelf meewerken aan de totstandkoming van de door hen zo ver afschuwde huwelijken. Vooral Scapin veet zich op meesterlijke wijze te bewe gen tussen de zee van verlangens van de kinderen en de storm van verwijten van de vaders en hoewel de situatie er steeds ingewikkelder op wordt, brengt hij zo veel variatie in de manier waarop hij zijn slachtoffers om de tuin leidt, dat de arme stakkers er steeds weer opnieuw invliegen en hem geloven. Maar eigenlijk is de inhoud van het stuk niet zo belangrijk; wat er precies gebeurt is bijzaak en de manier waarop het gebeurt hoofdzaak. Molière heeft zich bij het schrijven van Scapin laten inspireren door de oude Italiaanse Commedia dell' arte. Ook „Arena" is bij de enscenering en de kostumering uitgegaan van de beroemde Italiaanse types. Vandaar dat Arena deze types net als voorheen placht te ge beuren met een masker laat spelen. Het stuk is vertaald en wordt geregis seerd door Erik Vos. Losse kaarten voor deze avond een avond van gezonde ontspanning zijn a 3,verkrijgbaar bij de plaatselijke V.V.V.-kantoren. Ook zijn nog abonne mentskaarten a 10,verkrijgbaar, die behalve tot deze voorstelling ook toe gang geven tot het concert door het Noordhollands Philharmonisch Orkest op 12 juni a.s. en in de komende herfst tot een voorstelling door de toneelgroep PUCK. een voordrachtsavond verzorgd door Nel Oosthout en een voorstelling door het marionettentheater van Bert Burgman. De kaarten zijn behalve bij de be stuursleden van de Kunstkring Texel ook verkrijgbaar bij het VVV-kantoor te Den Burg. Zij, die vóór 20 mei a.s. inschrijven op de culturele serie 1959 dingen mee naar de vijf gratis abonnementen, die onder deze intekenaars zullen worden verloot. Inschrijving is ook mogelijk door rechtstreekse storting van de verschul digde bedragen op de rekening van de kunstkring Texel bij de Coöp Boeren leenbank. V.V.V. VLIELAND VERGADERDE Op de vergadering van de V.V.V. „Vlieland" zei de voorzitter dat het toe risme de grote welvaartsbron is voor het eiland en tevens de enige belangrijke tak van nijverheid. Blikkend in de toekomst, die mogelijk erg ver kan zijn en mogelijk veel dich terbij dan men zich soms realiseert, kan er door de inpolderingen in verband met de deltawerken een grote structuurver andering optreden, waarvoor tijdig plan nen dienen te worden gemaakt om de aanpassing daaraan tijdig te kunnen doen geschieden, aldus spreker. Het verheugde de voorzitter, dat Ge deputeerde Staten besloten hebben een post uit te trekken voor de recreatie op de Waddeneilanden. De vooruitzichten voor het seizoen 1959 lijken goed, 'het hoogseizoen zal als altijd weer heel goed zijn, terwijl het voorseizoen zeer redelijk lijkt te worden. Een betere vakantiespreiding is dringend gewenst, de voorzitter achtte een overleg tussen de regering van Ne derland en W.-Duitsland zeer wenselijk. Dankzij de Duitse gasten heeft Vlieland internationaal als badplaats aanzien ge kregen. De ultra-violette straling op het strand van Vlieland is even groot als op de Zwitserse gletchers, terwijl de frisse zeewind en de zuiverse lucht van grote betekenis zijn. Hoewel, aldus spreker, de gasten komen voor rust, wil men toch nog enige afleiding. Hierdoor is het te verklaren, dat de speurtochten, de dia voorstellingen en wat verschillende plaatselijke verenigingen ten behoeve van de gasten organiseren, steeds een grote belangstelling heeft. Dat vele zaken tot uitbreiding of ver bouwing zijn overgegaan wordt door de VVV bijzonder toegejuicht. Medegedeeld werd dat het Staatsbos beheer bij wijze van proef het voor het publiek toegankelijke duin- en boscom- plex in de broedtijd heeft opengesteld tot paal 45 (Vianen), het vorige jaar was dit slechts tot Lange Paal. Hopelijk zul len én de gasten èn de eilanders de broedende vogels met rust laten, opdat in de toekomst dit gebied vrij blijft. Men heeft het nu zelf in handen. Bij de rondvraag werd gewezen op on eerlijke concurrentie van particulieren, die zich als pension uitgeven. BIJKANTOOR NUTSSPAARBANK GEOPEND OP VLIELAND De Nutsspaarbank te Den Helder heeft ten huize van de heer M. L. de Gorter, die als beheerder is aangesteld, een bij kantoor geopend. Deze bankinstelling heeft reeds bijkantoren te Schagen, op Texel en op Terschelling. De bank geeft dagrente, het percentage bedraagt 3.25 pet. De Nutsspaarbank is een sociale in stelling, welke geen winstbejag nastreeft en is uitsluitend werkzaam ter bevorde ring van de volkswelvaart. De bestuur ders ontvangen geen geldelijke vergoe ding; de winst wordt jaarlijks aan de reserves toegevoegd. Deze bedragen ruim 2.500.000, LANDBOUWER OP IIET MATJE „Meneer de rechter, dit is geen schuurtje, wat U op de foto ziet, maar een verplaatsbare schuilhut!" aldus riep de advocaat mr. J. Bregman in het ge bouw van het kantongerecht te Den Hel der, toen een zaak behandeld werd tegen de Texelse landbouwer C. J. Z. Deze had namelijk een bouwsel tegen zijn boerde rij aangebracht en als zoiets niet ver plaatsbaar is kan de bouwpolitie in grijpen. De landbouwer had overigens zijn maatregelen getroffen: hij nam een foto graaf in de hand en uit de beelden sprak het feit, dat de raadsman met klem on der de aandacht bracht; het enige argu ment uiteraard om de affaire er door te kunnen krijgen. Uit de serie foto's kon men duidelijk zien hoe het bouwsel door een tractor werd verplaatst. De kantonrechter besloot nog geen beslissing te nemen teneinde nog wat meer details omtrent deze penibele Kwestie te kunnen verzamelen. ZENUWEN Een eilandgenoot. studerend in Alk maar, zond ons bijgaand bericht, waaruit ïjn verlangen spreekt naar de rust, die de haastige overkantse wereld hem blijk baar met gunt. Hier is hij: Waarom is het zo stil o Is de stad vol leven is? soms gekraak en getril. Ze zijn er niet, maar ik hoor ze wel, Ik ril De radio heeft goede muziek maar alles is leeg en het is er wel, maar ik hoor het nit Ik droom De buren komen thuis, zingena Met veel lawaai maar hier is het net of de luc er niet is. maar het is er wel Ik ben bang Het is tijd om naar boven te a~< n Al is het vroeg, het lijkt een eeuw die voorbijsnelde er bestaan geen helden. Dan komt de rust PINKSTEREN „En zij werden allen vervuld met de Heilige Geest". Lezen wij de Pinkstergeschiedenis in Hand. 2, dan raken wij in verwondering en verbazing. Wat een vreugde, geest drift en bezieling op die eerste Pinkster dag! Allen vervuld van de Heilige Geest! Hoe is dat mogelijk? Alleen omdat God hier aan het werk is. En al wij ons dan afvragen, wat het eigenlijk betekent om vervuld te zijn van de Heilige Geest, dan stellen wij dezelfde vraag als de buiten staanders toen, die het verklaarden met het woord dronkenschap. Als wij van een verschijnsel spreken willen, dan is het toch een heel uniek verschijnsel, niet te vergelijken met welk ander gebeuren ook. Geen dronkenschap echter Wat dan wel? Het is de uitstorting van Gods Geest. Hij alleen is hier werkzaam toen en se dertdien met dezelfde kracht. Daardoor wordt de mens aangeraakt, gebracht tot het geloof. De Heilige Geest maakt, dat wij b.v. van alle dingen een hogere macht zien. Zij maakt, dat wij in de verte reeds het hemels Jeruzalem zien, waar eens de gelovige zal aankomen en ver blijven. De werking van Gods Geest is blij vend, omdat Zijn Geest God Zelf is. Bei den zijn eeuwig en werken eeuwig. Daarom is het voor de gelovige mens mogelijk verder te zien dan alleen maar wat voor ogen is. Het geschenk van Pinksteren is, dat de mens geloven kan in Jezus Christus, onze Heer. Dat is de uitstorting van de Heilige Geest. U bent misschien ook nog buitenstaan der Dan hebt U nog niets gespeurd van de vergevende liefde Gods, die wij in Jezus Christus hebben. En toch is er maar één redding voor allen. Bidt, opdat Gij ook vervuld wordt van de Heilige Geest. Bidt daar steeds weer om. Zo'n bidder laat God nooit buiten staan. Moge Hij geven, dat wij op Pinksteren 1959 aangeraakt, vervuld mogen worden met de Heilige Geest. Geloof in de Here Jezus Christus, en U zult zalig worden. IIOORNDERS JR. MAAKTEN REIS Den Hoorn bezit twee reisverenigin- gen; één voor oudere personen en één voor de jongeren. Dinsdag en woensdag maakten de jongeren hun jaarlijkse uitstapje. Met de eerste boot werd ons eiland verlaten en via de Afsluitdijk ging het op Overijssel af, waar een bezoek ge bracht werd aan de B K emaille- en aiuminiumfabrieken. Om 9 uur waren wij reeds in Kampen, waar wij in de Stadsherberg een kopje koffie aange boden kregen en een leuke film ver toond werd over de fabriek. Daar werd in twee groepen verdeeld een excursie gemaakt door de verschillende afdelin gen van de fabriek. Dit duurde wel even te lang maar het was zeer interessant. Vervolgens ging de reis naar Enschede, waar 's middags de prachtige Joodse synagoge bezichtigd werd. Dit was zeer de moeite waard. Het gebouw was met kapitale geschenken verrijkt, een fantas tische kroon van 1200 kg, terwijl in het gehele gebouw bladgoud was ingelegd. Van de 1250 joden die Enschede telde, zijn er in de oorlogsjaren 700 omgeko men. In Hotel „Zwijnenburg" werd een diner gebruikt, wat in één woord af was. Om 6.15 uur stapten we weer in en lood ste onze chauffeur, Kees Duinker, de bus naar de grens, waar wij, na een kort oponthoud door de Duitse douane, de grens konden overschrijden. In Bentheim werd een bezoek gebracht aan het kasteel van Bentheim. Het kas teel, dat dateert uit 1100, wordt bewoond door een achterneef van onze Koningin. De toren uit 1400 werd beklommen. Na wat rond getourd te hebben, aan aardden we de terugreis naar de grens. In Gronau werd nog even opgestoken om de pullen Duits bier te proeven. Piet Boon zorgde voor een grammofoonplaat je, wat de stemming verhoogde, want Piet zocht mooie nummers uit. En zo ging de reis weer op Hotel Zwij- nenberg in Enschede af. De volgende morgen werd vroeg ver trokken en om half tien waren we in Dieren, waar de Gazelle-fabriek werd bezichtigd en koffie geschonken werd. Om 12 uur ging de reis op Arnhem af, waar Burgers Dierenpark het doel werd. Door was goede maatjes met een aap, maar toen de aap plotseling haar hand vasthield, kreeg ze de schrik van haar leven. Vanuit Arnhem via Schiphol en Haar lem ging het weer op huis af. Vermoeid maar zeer voldaan over de schitterende eis arriveerden we weer in Den Hoorn, zeer oenieuwd of de ooievaars er nog waren of niet En zo kan de vereniging terugzien op ■■-n goed geslaagde reis. Een ieder heeft volop genoten. Een woord van dank aan de leider, de heer S. Lap Bzn. en de pri ma chauffeur Kees Duinker is zeker op zijn plaats. houdt U iedere dag fris en monter

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 3