,Het was van ons "t Avontuur met de valse munters NOG ƒ30.000,— VOOR VERBREDING WAALDERWEG De werkzaamheden ter uitvoering van de op 19 december 1958 gehouden aan besteding met betrekking tot het ver beteren van een aantal bochten in de Texelse wegen zijn thans in volle uitvoe ring. Een der wegen welke op dit punt gron dig wordt aangepakt, is de weg tussen Den Burg en De Waal, de Waalderweg. De nieuwe weggedeelten die in plaats van de voormalige bochten zullen wor den aangelegd zullen op een breedte van b meter worden gebracht. Dit is n.l. de in het uitbreidingsplan in hoofdzaken voorgeschreven breedte. Uiteraard wor den deze gedeelten van een nieuw weg dek voorzien. Aldus B. en W. aan de Raad. Zij vervolgen: De twee belangrijkste bochten die uit de Waalderweg worden verwijderd zijn die nabij de boerderij „Menno-hoeve", waarvoor een nieuw weggedeelte wordt aangelegd vanaf de boerderij „De Rui- tersplaats" tot aan de boerderij „Menno- hoeve", en die nabij de Bomendijk, waar voor een nieuw weggedeelte wordt aan gelegd van een plaats gelegen vóór de Bomendijk, achter het dorp De Waal om tot aan de Laagwaalderweg. Tussen deze beide nieuwe weggedeel ten blijft volgens het oorspronkelijke plan de oude Waalderweg gehandhaafd. Dit betekent dat men komende vanaf 'n nieuw, op volle breedte aangelegd, weg gedeelte overgaat op een oud gedeelte weg, met een lengte van 220 meter en aaarna weer overgaat op een nieuwe weg. Daar komt nog bij, dat bedoeld oud weggedeelte slechts 4,5 meter breed is, voor een deel is voorzien van een rond lopend weg oppervlak en op verschillen de plaatsen stuk gereden wegkanten heeft. Als gevolg van handhaving van dit oude weggedeelten ontstaat er een onmogelijke situatie. De beide nieuwe weggedeelten hebben brede bermen, in tegenstelling tot het oude gedeelte waar op sommige plaatsen de berm nauwelijks 1 meter breed is. De benodigde grond voor verbreding van dit weggedeelte wordt thans reeds gereserveerd voor dit doel. Daar wij van mening zijn, dat het niet verantwoord is het oude weggedeelte in zijn huidige omvang te handhaven, stel len wij U voor dit weggedeelte eveneens te verbreden en te verbeteren. Dc kosten worden geraamd op 30.000,Omdat de aannemer mo menteel met de andere weggedeelten bezig is en daardoor zijn machines, werktuigen en materialen op het werk heeft kan bedoelde wegverbreding voor dit bedrag worden uitgevoerd. Wanneer in een later stadium dit werk in een af zonderlijke aanbesteding op de markt 22. Op het plaatselijke politiebureau aangekomen, werd Sherry niet erg vrien delijk ontvangen. Nu ja, de brigadier was zo kwaad, omdat Sherry de bende niet meegenomen had. Maar Sherry zei, dat hij toch niet heel alleen die hele bende had kunnen inrekenen! „Och, en die slaperige commissaris is misschien ook kwaad, omdat ik hem zo onverhoeds in zijn middagdutje stoor". Enfin, Sherry kreeg het toch voor el kaar, dat de gehele politiemacht werd gealarmeerd. Wapens werden gehaald en gesmeerd, motoren gestart en daar ver trokken ze Ik zal maar een beetje haast laten ma ken, vond onze Sherry, die achter op een motor geklommen was. „Men kan nooit weten wat er gebeurt!" Even wat meer snelheid en daar kwamen ze bij het kasteel aan. „Stoppen", beval de commissaris. „Om singelen! Wapens gereed! Kom aan, ik val aan!" Dat is een goed idee, mom pelde Sherry, „Komaan mannen, aan vallen!!" wordt gebracht, zullen de kosten aan merkelijk meer bedragen. Thans zou het werk als meerwerk aan dezelfde aanne mer kunnen worden opgedragen. Verder willen wij nog onder Uw aan dacht brengen, dat indien niet tot ver breding zou worden overgegaan, bedoeld weggedeelte toch zou moeten worden verbeterd, daar er anders een zeer ge vaarlijke verkeerssituatie zou ontstaan. Met het oog op het voortdurend toene mende vreemdelingenverkeer met een steeds intensiever gebruik van de Texel se wegen is het dringend gewenst meer genoemd gedeelte van deze belangrijke verbindingsweg eveneens op volle breedte te brengen. FILMNIEUWS: „DAS EINFACHE MADCHEN „Nee, nee. dat kan niet, voor die rol ben jij absoluut niet geschikt, wij zoeken een eenvoudig meisje en geen gevierde zangeres en danseres. Aldus sprak de schrijver van het boek, waarnaar de film gemaakt zou worden. Daar stond Catherina met haar voorbeeldige plichts betrachting. Ze was uitgeschakeld en ze had juist zo'n zin in die rol. Enfin, ze legt er zich bij neer, totdat een ander meisje, notabene telefonisch aangenomen, akkoord gaat met haar voorstel de rollen om te keren. Dan doen zich allerlei grappige of minder grap pige complicaties voor, maar natuurlijk is de opzet van deze film dusdanig, dat de bezoeker met een brede glimlach de bios zal verlaten! Nederlands nieuws Sparta voetbalkampioen van Neder land; Nieuwe ministers van Kabinet-De Quay beëdigd; Het staatsiebezoek van Z.K.M. de Sjah van Perzië. Wereldnieuws O.a.: Argentijnen demonstreren ten gunste van Peron; De jaarlijkse boeken markt in Warschau; Vietnamezen pro testeren tegen de aanval op Tibet; Alge rije herdenkt de 13de mei; Doop met hindernissen van een filmschip; De fi nale om de Franse voetbalbeker. MEER DAN ZESTIG TAKEN Behalve het vervullen van zijn mens lievende roeping in oorlogstijd ook ten behoeve van de burgerbevolking is HET RODE KRUIS ook in vredestijd met een aantal taken belast, die stuk voor stuk niet kunnen worden gemist, zonder ons volk te schaden: Bloedtransfusiedienst; hulpposten langs wegen en stranden; hoornvliestransplantatie trombosedienst, welfarewerk; moedermelkcentrale; hulpverlening bij rampen; vervoer van zieken en gewonden; boottochten voor langdurig zieken; vakantieweken voor invalide jongeren; pakketten voor hulpbehoevende landgenoten in den vreemde; lectuurvoorziening voor patiënten; radio-medische hulp voor schepen. Dat kost geld, dat vrijwillig moet worden bijeengebracht. Daar hoort ook uw gift bij; het Rode Kruis MOET OOK OP U KUNNEN REKENEN en doet dat ook! HERIJK VAN MATEN EN GEWICHTEN Burgemeester en wethouders der ge meente Texel maken bekend, dat voor deze gemeente de herijk van maten en gewichten zal plaats hebben: 1. te Oudeschild in het Eigen Gebouw: voor het dorp Oudeschild op: maandag 8 juni 1959, van 14.30 uur - 16.30 uur; dinsdag 9 juni 1959, van 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 14.30 uur. II. te Den Burg in het Dorpshuis aan de Burgwal achteringang (langs parkeer terrein): voor de dorpen Den Burg, De Cocksdorp en Den Hoorn op: woensdag 10 juni 1959 van 9.30 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. Voor de dorpen De Koog, Oosterend, De Waal en Oost: donderdag 11 juni 1959 van 9.00 - 12.00 uur en van 13.00 - 17.00 uur. vrijdag 12 juni 1959 van 9.00 - 11.00 uur. Voorts wordt ter algemene kennis gebracht: 1 dat de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen zullen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waarop de ma ten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt nadrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft be staan, ook al wordt geen oproeping ont vangen; 2. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aange boden om onderzocht te worden; dat ijze ren maten van binnen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewich ten afgewassen en ook de gaten gerei nigd; dat ijzeren gewichten niet gepot lood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie; 3. dat de maten en gewichten vóór 1 ok tober 1960 gestempeld moeten zijn met de letter y en dat er, bij verzuim of ver hindering om van de zitting gebruik te maken, nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Amsterdam. Brouwers gracht 276a geopend iedere maandag, dinsdag en woensdag, uitgezonderd chris telijke en nationale feestdagen, van 9-12 en van 13 - 16 uur. 4. dat de maten en gewichten, die ge stempeld zijn met het afkeuringsmerk, niet in winkels enz. mogen worden te ruggebracht; 5. dat ten bate van 's Rijks schatkist voor het onderzoek der maten en gewichten keurloon en voor het justeren der ge wichten justeer loon moet worden be taald; Het onder punt 4 bedoelde afkeurings merk ziet er als volgt uit: A 6. dat de milligramgewichten niet op de herijkzitting doch uitsluitend aan het ijk- kantoor ter herkeuring kunnen worden aangeboden. De gezegelde enveloppe, af gegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk ge wicht moet op postrekening nr. 507437 HET RAADPLEGEN VAN EEN SPECIALIST Klein begonnen, heeft het vooral se dert de invoering van een verplichte verzekering in 1941, een ongekende om vang aangenomen. Het ziekenfonds wezen heeft zich wat men noemt „inge burgerd". En nóg komt het voor dat verzekerden niet precies schijnen te weten hoe het zit met b.v. de specialistenhulp. Daarom herhalen wij hier nog maar eens, dat uw huisarts degene is die dient vast te stellen raadpleging van een specialist noodzakelijk is of niet. Geeft hij het advies een specialist te consulte ren, dan behoort hij daarvoor een zoge naamde verwijskaart af te geven. De verwijskaart geeft de verzekerde thet recht gedurende één maand een specia list te raadplegen. Deze kan de verzeker de daarna een jaar lang op zijn spreek uur laten terugkomen. De verzekerde heeft hierbij vrije keuze uit de aan het Ziekenfonds medewerkende specialisten. En dat zijn vrijwel alle ter plaatse of in de naaste omgeving daarvan werkende specialisten. Alleen is de patient gehou den een specialist te kiezen in het „vak" wat de huisarts aangeeft. B.v. een oog arts, een neus-keel-oorarts, een internist enz. enz. Maar binnen het raam van het betreffende specialisme, heeft de verze kerde vrije keuze. - Nu kan het voorkomen dat de huisarts om strikt medische redenen raadpleging van een specialist noodzakelijk acht. die NIET aan het Ziekenfonds is verbonden. In dat geval moet hij evenwel vooraf toe stemming van de Medisch-adviseur van het Ziekenfonds hebben, naar deze spe cialist te verwijzen. Deze toestemming zal in de regel slechts worden verleend, indien vaststaat dat geen aan het fonds verbonden specialist bevoegd of in staat is de noodzakelijke behandeling te ver lenen. Het komt nogal eens voor dat over of door de medici artikelen worden gepu bliceerd in dagbladen, illustraties e.d. Als regel zijn deze publicaties sterk „ge kleurd". Anders zouden ze waarschijnlijk niet gelezen worden. Veelal is de strek king van deze „voorlichting" dat onge neeslijke ziekten of aandoeningen met succes bestreden kunnen worden. Soms komen ziekenfondsverzekerden dan in de verleiding om buiten hun huisarts om een zodanige arts te raadplegen. Men bedenke echter dat de kosten hiervan in geen geval voor rekening van het zieken fonds kunnen komen. In Nederland is het gelukkig zó, dat iedere te goede naam en faam bekend staande arts wars is van alle reclame, en eventuele nieuwe inzichten op weten schappelijk terrein in de vakpers publi ceert, opdat zijn medisch kennen en kun nen aan een zo groot mogelijk aantal pa tiënten ten goede kan komen. Mede hierdoor staat de fondspatiënt de van IJkkantoor Amsterdam, Brouwers gracht 276. een bedrag van 40 cent wor den gestort. Texel, 25 mei 1959. Burgemeester en wethouders van Texel. De burgemeester, C. de Koning. De secretaris, P. Beemsterboer. gehele medische wetenschap ten dienste, en wordt hij gevrijwaard tegen verwach tingen die niet of zeer onwaarschijnlijk niet vervuld kunnen worden. Uw huisarts dient uw vertrouwen te hebben. Niemand is immers beter op de hoogte van alle omstandigheden en mo gelijkheden. Verlaat U dan ook op hem bij de vraag of specialistische hulp nood zakelijk is of niet. Ga op zijn advies af, en laat u niet misleiden door mooie tijd schriftartikelen of goedbedoelde raad van vrienden en kennissen. Het bespaart U gelden teleurstelling. KEUZE VAN ZIEKENHUIS Het is voldoende bekend, dat de ver zekerden vrije keuze hebben om voor re kening van hun ziekenfonds opgenomen te worden in een ziekenhuis in hun woonplaats of de naaste omgeving daar van. Vanzelfsprekend moet aan verschil lende voorwaarden voldaan zijn, alvo rens de ziekenfondsen de kosten van de verpleging en behandeling voor hun re kening nemen. Er moet onder meer zijn een medische indicatie, de opneming moet te voren worden aangevraagd, ten hoogste worden de kosten vergoed en wel in de laagste klasse van een zieken huis gedurende 70 dagen, enz. Deze keer zullen wij het daarover niet hebben, aoch willen wij wijzen op de vrije keuze, die de verzekerde heeft om opgenomen te worden in één van de ziekenhuizen in zijn woonplaats of, zo er daar geen is, in zijn naaste omgeving, althans indien deze ziekenhuizen met het ziekenfonds een overeenkomst gesloten hebben voor de verpleging en behandeling van verzeker den van de ziekenfondsen. Inmiddels is deze vrije keuze voor de verplicht verzekerden enigszins ver ruimd. De wettelijke bepalingen inzake de keuze van ziekenhuis zijn gewijzigd zodat voor ziekenfondsverzekerden, waar zij ook woonachtig zijn, de mogelijkheid wordt geopend hun keuze mede te bepa len- op een der academische ziekenhuizen evenwel onder de voorwaarde, dat even tuele meerdere vervoers- en reiskosten, welke van deze keuze het gevolg zijn, worden gedragen door het gekozen aca demisch ziekenhuis. Onder meerdere vervoers- en reiskosten dienen te worden verstaan, de kosten, die het bedrag over treffen, dat verschuldigd zou zijn voor het vervoer van de patiënt naar het zie kenhuis, waar hij normaal zou zijn opge nomen. Onder academische ziekenhuizen worden verstaan: Academisch Ziekenhuis te Leiden, Stads en Academisch Ziekenhuis te Utrecht, Wilhelmina Kinderziekenhuis te Utrecht, Algemeen Provinciaal Stads- en Acade misch Ziekenhuis te Groningen, Binnen gasthuis te Amsterdam, Wilhelmina- gasthuis te Amsterdam, St. Radboud Ziekenhuis te Nijmegen, Nederlands Gasthuis voor behoeftige en minvermo gende ooglijders te Utrecht. GIFTEN WITTE KRUIS Den Burg: De J.-S. 2,50; C. 2,50; C. 2,50; V. 1,50; S. 2,50; B. 2,50; de B. 2.50; B. 2,50; K. 2,50; L. 2,50; K. 1,—. De Waal: T. W. 2,50; K. 2,50. Den Hoorn: W. 2,50. De Koog: W. 2,50; L. 2,50; H. W. 2,50. Oudeschild: Z. 2,50; L. 4,50. De Cocksdorp: K. 5, ^ÖÜT/Ë FEUILLETON door HANOL SPOOR. 15. Juist toen de zon vredig onderging, de vogels wat na kwinkeleerden en de hele natuur geurde na een pas gevallen re genbuitje, werd de stilte verscheurd door afgrijselijk gekrijs van claxons en ge knars van remmen. Er volgde een ver ward geroep en gelach, dat de hele we reld opeens scheen te veranderen. Joke had gezien dat het gezicht van Yvonne opklaarde, en ze begreep meteen dat zij hier de hand in had. Manden met etenswaren en flessen wijn werden uitgeladen. Sternhout. door het lawaai opmerkzaam gemaakt, ver scheen uiterst verbaasd in de deur opening. „Hello, old boy", werd hem toegeroe pen. Hij herkende de vrienden en vrien dinnen, waarmee Yvonne en hij menig avondje waren uitgeweest. Zij hieven allen bij het zien van hem een soort in- dianengehuil aan. Ze kwamen op hem toe, de dames te veel opgemaakt en te opzichtig gekleed. Ze verkeerden in een plezierige, zo niet uitgelaten stemming. Joke wist niet of ze zich ergeren moest of lachen om dit gezelschap. Ten slotte had ze toch leedvermaak om het geweldig verblufte gezicht van Stern hout. Nog nooit had ze hem zonder een zekere autoriteit gezien; nu was hij vol ledig overbluft. De heren, met de hoeden zwierig schuin op het hoofd, klopten hem op beide schouders, luidruchtig bedankend voor de joviale uitnodiging. Neemaar, oat was toch aardig van hem, om toe stemming te geven al de benodigdheden cp zijn naam te halen. Dit zou nog eens een echt gezellige fuifavond worden. Sternhout, die nog steeds moeite had cm van zijn verbazing te bekomen, deed telkens een poging om zich verstaanbaar te maken, doch hij kon er geen woord lussen krijgen. De dames hingen om zijn hals en kusten hem. Het was helemaal niet nodig om te verklaren dat ze onder weg reeds op zijn gezondheid hadden ge dronken. Sternhout onderging een nachtmerrie. Wat zou Lydia hiervan wel zeggen? Gloeiend heet werd hij bij de gedachte aan de rekening, die hem vanuit de stad gepresenteerd zou worden. Hij begreep dat hij hier niet meer onderuit kon: zijn relaties met deze mensen waren bekend. En toch, rekening of geen rekening, hij moest ze terwille van zijn zuster zien kwijt te raken. Juist wilde hij met een aannemelijke verklaring komen, toen een uitroep hem weer deed twijfelen. „We hebben een heerlijke Chinese rijst tafel bij ons", kweelde een der dames. Drommels, een rijstschotel, hoelang had hij die hier al niet moeten missen? Cp rijsttafel was hij dol. Nu zou hij ver antwoordelijk gesteld worden voor de rekening, en hij zou er niet eens van ge nieten. Koortsachtig dacht hij na. Misschien was Lydia wel over te halen om aan een ^olijk avondje mee te doen. In zijn hart wist hij al dat haar antwoord negatief zou zijn. Maar als hij haar uitnodigde had hij zijn plicht gedaan, vond hij. Zou ze naar haar kamers gaan, dan kon hij zich rustig aan een genotvolle avond overgeven. Tenslotte had hij hier als een kluizenaar geleefd. Het drong niet tot hem door hoe mees terlijk Yvonne op zijn hebzuchtig karak ter had gespeculeerd en hoe al haar stra tegie klopte. Yvonne had het in haar hoofd gehaald om haar vertrek feeste lijk te vieren, en tegelijk Sternhout eens te laten voelen dat ze hem durfde te irotseren. Lydia sprong verschrikt op toen het lawaaierige troepje haar richting uit kwam. Haar broer, geen raad wetend om 2ijn figuur zoveel mogelijk te redden, probeerde haar gerust te stellen. „Mag ik je wat aardige mensen uit de stad voorstellen?" begon hij. Alleen al bij die woorden ging er een hoera" op van het gezelschap. „Ze zijn wat uitgelaten", verontschul digde hij zich. Een tweede gejuich ging op. Men drong om Lydia heen. „Zo'n Don Juan, zo'n snoeper, hij bewaart de delicatesse op een verborgen plekje", joelde een van hen. Lydia bloosde hevig, hooghartig stond ze bij de deur en sprak geen woord. Af wachtend keek ze haar broer aan, het vanzelfsprekend vindend dat hij het ge zelschap zou gebieden om zich te ver wijderen. Onhandig stond Sternhout er bij, heen en weer geslingerd tussen zijn genegen heid voor zijn zuster en zijn eigen baat. „Laat mij haar even mijn warme hulde brengen", begon een uit het groepje. Met een ruk keerde Lydia zich om en verdween achter de deur. Er ging een soort geloei op, maar anderen pakten de manden uit en men was haar al gauw vergeten. Sternhout en ook Yvonne liepen achter Lydia aan. Yvonne had met niet weinig triomf het toneeltje gadegeslagen. Niet omdat zij Lydia deze vernedering gun de. maar omdat ze hierdoor Sternhout op z'n meest gevoelige plek raakte. Tot nu toe was alles gelopen zoals ze berekend had. Ze zag hem nu in een voor hem tame lijk onderdanige houding voor Lydia staan. „Geloof me", smeekte hij, „ik wist niets van dit alles". Zij deed of ze hem niet hoorde, en richtte zich tot Yvonne. „Kunt U mij misschien mijn kamers wijzen?" Nu kwam Yvonne aan het slot van het door haar opgezette schouwspel. „Er zijn geen andere kamers voor het gebruik gereed dan die in een der bijgebouwen". Lydia begreep de opzet onmiddellijk, en nam het Yvonne niet eens kwalijk. „Dat geeft niet, als ik mij maar van dit alles kan afzonderen". Haar toon gaf grote minachting te kennen. Sternhout's ogen vonkten. Woedend wendde hij zich tot Yvonne. „Vervloekte feeks", siste hij, „morgen rekenen we wel af". „Morgen, ja zeker morgen" zei Yvonne met zo'n bevrijdend lachje, dat hij er van schrok. Hij vreesde nog meer moeilijk heden. Sternhout ontmoet Mia Frank voelde zich op. zijn bedrijf al weer helemaal thuis. Leen, de knecht had in zoverre dit mogelijk was de zaak aardig op gang gehouden. Frank kon zich onmiddellijk volledig aan zijn uit breidingsplannen wijden. Sinds zijn thuiskomst was er dan ook geen minuut verloren gegaan. Het werken was ge woon een hartstocht voor hem gewor den. Zelfs tijdens de maaltijden werden er al weer berekeningen gemaakt om het werk zo efficiënt mogelijk te laten ver lopen. Zo ook nu, Frank haastig kauwend, zijn eten verorberend, onderwijl met iets afwezigs in z'n blik naar zijn vriend kij kend. Zijn blikken dwaalden vervolgens alweer uit het raam, naar zijn keurig onderhouden tuin. Frank dacht aan de vooruitgang sinds de eerste morgen toen hij achtereenvolgens Sternhout en daar na Joke ontmoette. „Allemensen". had Paul hem bij zijn terugkomst begroet, „ik dacht minstens dat de branding je verzwolgen had. Heb je geen ogenblik aan mijn gezondheid gedacht, en dat een ongerust hart daar voor heel slecht is?" Frank had gelachen. „Hoe meer je je mond open doet. hoe meer gezondheid je hapt". „Jawel", had Paul gemopperd, „maar intussen voel ik me als Amundsen op zijn onderzoekingstochten. Waar kan ik me wassen? Of gaat dat vanzelf?" (Wordt vervolgd) BELANGSTELLING VOOR FUNCTIE Gezien het behoorlijke salaris, dat ge noemd werd in de betreffende adverten tie was het te voorzien, dat velen zouden solliciteren naar de functie van WV- directeur alhier. Naar wij vernemen had den zich tot maandag j.l. reeds meer dan honderd gegadigden aangemeld. Men kan nog solliciteren tot zaterdag a.s. De heer Quint, die naar Nijmegen vertrekt, werd destijds gekozen uit.214 solli citanten. „BAMBI" WEER IN HET NIEUWS De Whippet-rashond van de heer J. Veltkamp, Burgwal, Den Burg, heeft op de internationale hondententoonstelling te Gent, België, weer een bijzonder goed figuur geslagen, want de jury kende haar het reserve-kampioenschap toe. U be grijpt dat Bambi, die al zovele trofeeën behaald heeft, zo zoetjesaan zo trots v/ordt als een hond met twee staarten! P.S. Zijn eigenaar misschien ook! NAAR KINDEREN IN CANADA Het echtpaar Fr. Stark. Eierland, is voornemens om op donderdag 16 juli voor een drie-maands verblijf naar Ca nada te reizen. Doel is een bezoek aan zoon en dochter, die daar als emigranten al sinds jaar en dag aan de slag zijn. Opa en Oma Stark hebben deze reis al eens eerder ondernomen en blijkbaar ic het hun goed bevallen! Deze maand gaat het echtpaar N. H. de Jong-Jongeboer, Kogerweg, eveneens een trip naar Canada maken. In de herfst keren zij weer naar Nederland terug. Zij gaan logeren bij dochter en schoonzoon in Canada. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 1 juni 1959: 3100 lammeren 4560; 8 enterlingen 7090; 11 fokkalveren 100150; 12 nuchtere kalveren 6080; 5 biggen 60 70; 3 koeien 850950; 1 paard 700.

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 4