Uitlening De kenner en weter zegt Roest vlees is beter Gehakt f 1,75 per 500 gr schuur NIET met vakantie V.W. de Luxe Abonnementen V.V.V.-VERGADERINGEN In verband met het aanstaande ver trek van de heer J. C. Quint, die op 1 oktober a.s. zijn functie als WV-direc- teur van Nijmegen aanvangt, zullen eni ge vervroegde afdelingsvergaderingen worden gehouden. Op 21 september ver gadert de afdeling Den Hoorn, op 25 sept. de afdeling De Cocksdorp. Wij verwijzen voor een en ander naar de betreffende advertentie in dit nummer. Op een nog nader te bepalen datum zal in Den Burg een algemene leden vergadering worden gehouden, waarop o.m. de heer Fortgens als nieuwe VW- directeur zal worden geïnstalleerd. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 14 september 1959: Verloren te Den Burg: zwarte jongens portemonnee met kleingeld en pasfoto; grijze vilten herenhoed jagersmodel; bl. kinderjasje met koperen knopen; rood- lederen sleutelétui met 3 sleutels; heren- bril met dubbelgeslepen lichtbruin mon tuur; grijs pakketje met donkerblauwe jopper en groenachtig colbertjasje; groen-wit net; bruine herenportemon nee met geld, loterijbriefjes, koffie bonnen enz.; kentekenplaat van motor rijwiel PU-01-35; zwart-grijs geblokte ceintuur; bruinplastic portemonnee, por tefeuillemodel; blauw herenbadpak. Verloren te Den Burg: kinderbril met licht montuur; groen meisjesbadpak met groene handdoek; geel meisjesvest, zilve ren armbandje met 2 bedeltjes; gouden trouwring met inscriptie 28-4-1949; por tefeuille met 50,foto's en andere bescheiden; „zonneglazen om op een lees bril te plaatsen; lichtblauwe trui met V-hals. Gevonden te De Koog: Ronson sigaren aansteker; bril met voorhanger. Verloren te De Koog: bril met blauw montuur in rode étui; wit damesvest; gonjezak en leefnet; rond gouden broche met rode steen; paar blauwe kinder schoenen. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: 4e kl. A KNVB: Helder-RKAFC 1—2; Vios-LSVV 0—2; USVU-De Foresters 02; Limmen-Hollandia T. 23; Scha- gen-Texel 01. Afd. N.H.: LSW 2-Texel 2 0—1; Jun. Texel-HRC b 33; adsp. Texel-Texelse Boys 22. Handbal: Texel-Con Brio 53; adsp. Texel- Vliegensvlug 91. We mogen over het eerste treffen stel lig tevreden zijn. Texel 1 zette goed in. Texel 2 bevocht een mooie zege. De jun., alhoewel lichamelijk veel lichter dan RHC b, hebben zich uitste kend geweerd. De verdediging had het zeker niet gemakkelijk, maar steeds wis ten ze op tijd in te grijpen. Fokko was goed op z'n post, redde enige malen voor treffelijk. In de aanval ging het heel goed, maar het viel niet mee om de grote verdedigers voorbij te komen. Het was wel spannend. Uit een corner nam H. met een goede kopbal de leiding. Texel antwoordde spoedig met de gelijkmaker door Daan, die een hoge bal naar het doel schoot en de bal via de handen van de keeper in het doel verdween. Zelfs werd het 21 doordat de keeper een scherpe voorzet niet vast kreeg; de te rugspringende bal we^d zuiver inge schoten. Maar zoals verwacht werd: H. kwam terug en maakte gelijk. Ook de 2de helft bleef spannend, het einde kwam met een verdienstelijk gelijk spel. Bij de voetballers bleven nog enige spelers zonder kennisgeving weg. A.s. zondag: Texel 1 vrij; Texel 2- LSW 3, half twee; jun. ZAP b-Texel. 12 uur. Zaterdagmiddag: 4 uur adsp. Oos- terend-Texel; 3 uur Welpen Oosterend- Texel. Handbal: Een goede start Het eerste speelde vooral voor de rust een goede partij. De voorhoede combineerde goed en vooral het vrijlopen was veel beter dan verleden seizoen. Janny en Gerda W. moeten nog een beetje trainen om in conditie te komen. Zondag a.s.: Texel-DWO, aanvang 12 uur; WGW a-Texel a (adsp.) TEXELSE BOYS-NIEUWS De start van de comp. is voor onze vereniging niet zo gek verlopen. Boys 1 was op bezoek bij Schoorl en in een spannende wedstrijd werden de punten gedeeld door een dubbelblanke stand. Over het algemeen waren onze jongens in de meerderheid en werden er zeer gevaarlijke aanvallen ondernomen. De keeper van Schoorl wist echter op sublie me wijze zijn heiligdom te verdedigen, een enkele maal geholpen door paal en lat. Het tweede speelde thuis tegen Oos terend 1. In een vaak eenzijdige wed strijd werd de stand 60 voor de Boys. Tijdens de eerste helft wisten de Boys met 2 mooie doelpunten de leiding te nemen. De aanvallen van Oosterend wa ren over het algemeen te doorzichtig en zodoende zonder gevaar. In de tweede helft zagen we nog enkele prima keeper staaltjes van S. Keijzer, die echter niet kon verhinderen, dat hij nog 4 maal de bal uit het net moest halen. De Boys-junioren kregen voor hun le wedstrijd wel een zeer zware opgaaf nl. tegen HCSC-junioren. Dit waren alle maal spelers van plm. 18 jaar, dus een te groot krachtsverschil. De eerste 20 mi nuten wisten onze jongens nog vrij goed stand te houden, doch hierna was HCSC niet meer te houden, eindstand 121 voor HCSC. Boys a was op bezoek bij Texel a. Dit is een prima wedstrijd geworden, waarin beide ploegen aan elkaar gewaagd waren, hetgeen de uitslag ook weergaf, nl. 22. Zondag a.s.: Tex. Boys 1-SVW 1; HRC b-junioren-Tex. Boys-junioren; Tex. Boys a-ZDH a, zaterdagmiddag 4.00 uur. Terreindienst: H. Spigt en K. Witte. STICHTING NUTSBIBLIOTHEEK De Nutsbibliotheek, een van de telgen uit de Nuts-familie, is volwassen gewor den: opgericht is de Stichting „Nutsbi bliotheek Texel", waarvan het bestuur gevormd wordt door: M. Wieringa, voor zitter; G. Pansier, secretaris, en R. W. Koolhaas, penningm.-bibliothecaris. In de uitlening van de boeken is geen wijziging gekomen: elke vrijdag kunt U weer terecht (Zie adv.). Wel verzoekt de bibliothecaris de lezers, vooral zo moge lijk 's middags (van half 4 tot 4 uur) te komen. Er is ook 's avonds uitlening (van half 7 tot 8 uur), maar dan is het meestal erg druk. Bovendien moet het lokaal om 8 uur ontruimd zijn voor de repetitie van een zangkoor. KEES VLAMING WIELERKAMPIOEN VAN TEXEL Zaterdag is de ronde van De Waal verreden. De belangstelling hiervoor was van de zijde van de renners niet groot. Niettemin hebben de rijders zich kranig gehouden. De kop in de 10 ronden (maar liefst 71 kilometer) werd gevormd door de gebroeders Vlaming. Samen hebben zij tot het einde de rit volbracht. Of het al of niet sportief is het samen- rijden tot het einde vol te houden, wil len we in het midden laten. Dat het minder prettig aandoet voor de omstan ders is zeker. Zo kwam Kees Vlaming als eerste door, practisch gelijk met zijn broer Jacob. Nummer drie werd broer Jan. De Vlamingen zijn dus wel op dreef geweest. Kees behaalde hiermee tevens het kampioenschap van Texel. Piet Roeper, die vrij lang in de kop groep wist te blijven, werd nummer vier. Hierna kwamen J. Witte, B. Mosk en D. Bakker. Zes rijders behaalden de finish niet. De junioren hebben één ronde gereden. Nummer 1 werd Jacob Vlaming, gevolgd boor Kees Schoorl. Voor de eerste maal is deze ronde niet alleen door De Waal gereden, maar ging het parcours ook door Den Burg. FILMAVOND TE DE KOOG Een zestigtal personen bezocht zater- cag de filmavond, die door de heer Von Eycken aan de inwoners van De Koog aangeboden werd. Eerst werd de film van De Koog ver toond. Vele mooie plekjes waren ver filmd en leuk was het, al die bekende plaatsen voorbij te zien gaan. Men zag het strand met al zijn spelende kinderen en badende gasten. Vervolgens kwam de reis van Stutt gart naar Spanje, via Frankrijk en de Pyreneeën. Door de heer Von Eycken werd hierbij in het Duits verteld. Mevr. Luberti deed dienst als tolk, zodat iedere aanwezige het goed kon volgen. Prachtig waren de opnamen van de verschillende steden en dorpen. Vooral de kleurige klederdrachten trokken de aandacht. Niet minder de volksdansen. Spanje is een mooi land, waar de traditie nog leeft. Ook de dia's van Canada waren inte ressant. Al met al een prachtige avond. FILMNIEUWS: „SLUIP VAART" Zaterdagavond en zondagmiddag Clark Gable en Burt Lancaster samen in één film, wat wil de liefhebber van een sen sationele, goede rolprent meer? Zij zijn twee van de voornaamste figuren in een zeer spannend verhaal, dat voor een goed deel speelt aan boord van een on derzeeboot. Niet alleen beleeft de bioscoopbezoe ker de oorlogsactie mee, hij krijgt ook ten volle inzicht in de karakters van beide mannen. Men zal wel genieten van deze opwindende geschiedenis. JERRY ALS BABY-SITTER Iets „goeiigers" en komiekers dan Jerry Lewis, die in deze film drie baby's van een filmster, die hij aanbidt, in be waring neemt en verzorgt, is werkelijk niet denkbaar De jongen met zijn lange benen, zijn trouwhartige ogen en zijn hoge stem bezit een zo levendige expres sie en een zo grote gevoeligheid dat, als het lot hem gunstig is, er nog wel eens een acteur van betekenis uit hem zou kunnen groeien Dat de Amerikanen er niet tegenop zien zichzelf in het ootje te nemen weten we. Hier zijn het de film diva's en de commerciële televisie, die het moeten ontgelden. Nederlands nieuws O.a.: Prinses Beatrix in Groningen en Friesland; Een baby van 1 meter 73, pas geboren giraffe in Blijdorp; „Tennis-cir- tus" Kramer in Scheveningen; De Dam- Dam race. Wereldnieuws O.a.. Eisenhower vertrekt uit Londen; De Kariba-dam in Afrika vordert; Een zevenhonderdjarig Boeddhabeeld wordt doorgelicht; De strijd in Laos; Britse bus met studenten in Moskou; Chinezen bouwen een brug over de Gele Rivier; Wintermode van Guy Laroche. BOERDERIJBRANDEN IN JULI In de maand juli zijn 64 boerderij- branden voorgekomen, waarbij de boer derij vernield of zwaar beschadigd werd. Zes van deze branden kwamen voor in Groningen; negen in Friesland; vier in Drente; acht in Overijssel; acht in Gel derland; twee in Utrecht; vier in Noord- Holland; één in Zuid-Holland; twee in Zeeland; dertien in Noord-Brabant en zeven in Limburg. De directe schade, door deze branden aangericht, wordt ge raamd op 2.989.000, Twintig van deze branden werden veroorzaakt door hooibroei; elf door spe len met vuur; negen door blikseminslag; drie door onjuiste opstelling van petro leumstel; één door vlam in de pan; één door kortsluiting; één door warmte-uit- straling uitlaat landbouwtractor, terwijl in achttien gevallen de oorzaak onbe kend bleef. Bij deze branden kwamen 1 paard, 9 runderen, 87 varkens en 79 stuks kleinvee om. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om half 8 Doopzitting in de pastorie. TEXELSE MARKT De handel was maandag zeer stug op de markt. Er was een behoorlijke aan voer van wolvee, maar de kopers waren niet gul. Aangevoerd werden: 301 lam meren 3250, 20 schapen 6075; 25 rammen 80110; 29 biggen 5575; 1 zeug plm. 350. VOLLEYBAL-NIEUWS Na een korte rustperiode heeft de trai ning weer een aanvang genomen. Er is helaas gebleken, dat verschillende dames en heren het eiland hebben verlaten en dus de volleybal-club vaarwel moesten zeggen. Graag zien we deze lege plaatsen weer bezet. Nieuwe leden zijn dus van harte welkom. Zij kunnen zich opgeven aan de zaal en gelijk deelnemen aan de training. Dames, donderdagavond van 9 - 10.30 uur; heren, woensdagavond van 9 - 10.30 uur. Willen ook de huidige leden vooral niet verzuimen de trainingsavonden te bezoeken! HIER IS HET DEFINITIEVE PLAN VOOR DE LANDDAG OP ZATERDAG 19 SEPTEMBER A.S. De ploegers rijden om 9.30 uur naar het wedstnjdveld en loten daar hun veldje, zodat de scharen om 10 uur in de bodem kunnen verdwijnen. Als de begin- voor is uitgereden wordt halt gehouden cm de jury gelegenheid te geven dit be langrijke begin te beoordelen. Daarna wordt toegestort en enkele sneden aan- geploegd tot de juiste diepte is bereikt. Na een wenk van de jury wordt verder af geploegd totdat de eindvoor het werk afsluit. Voor detailinstrukties en bezichtiging van het terrein worden de deelnemers op vrijdag 13 uur op het bedrijf van Th. R. Hin verwacht. Hierbij zal ook de jury aanwezig zijn. Het materiaal kan dan nog thuis blijven. De spitploeg met Renaulttraktor zal de wendakker ter demonstratie en ter vergelijking met het ploegwerk omspit ten. Volgens sommige deskundigen lijkt dit de machine voor de toekomst. Opzet, voren en slip vallen weg. Met deze Hol landse vinding wordt ook al in het bui tenland gedemonstreerd. Op een ander perceel zal met diep- woelen tot 70 cm. worden begonnen. Dit door G.M C.'s opgehoogde land is sterk aangereden. Het zal ons benieuwen of met een 50 pk. traktor deze diepte be- ïeikt zal worden. Dit werk gaat niet met ploegen gepaard. Een humusfrees zal zorgen, dat de zode van een 3-jarige kunstweide wordt iosgemaakt en stukgesneden. De werken de delen wringen zich door middel van c ftakas-aandrijving door de grond. Geen zode is te taai of te ruig, geen grond te hard. Nu dat moet hij dit jaar eens laten zien. De werking van deze machine wordt vergeleken met een rotovator- frees, die niet wringt maar de zode los- hakt. Ook zal de tnltand-cultivator laten zien hoe taai zijn tanden zijn door ook deze zode los te peuteren. Een speciaal soort centrifugaalstrooier laat zien hoe snel en goed de kunstmest over het veld gebracht kan worden. Heel gemakkelijk kan men de kwali teit van de stallucht op peil houden door een stalventilator, welke door een ther mostaat automatisch aan en af slaat. Nu speciaal belangrijk, omdat andere levens behoeften voor het vee aan de schaarse kant zullen zijn. Een voorlader zal schuimaarde in een mestverspreider laden, welke voor dit werk geschikt is gemaakt door het ver plaatsen van de verdeelrol en het aan brengen van enkele hulpstukken. Om met een goede herinnering en een gezonde lucht te sluiten worden verschil lende wijzen van mestladen gedemon streerd en mechanisch uitgespreid. Toch hoeft men nog niet naar huis te gaan. Misschien heeft U nog geen tijd ge- Tad onze miniatuurboerderijen-tentoon stelling te zien of een praatje gemaakt met de deskundige op het gebied van de tabaksteelt. De tabakslucht zal U roepen. De koffie- en andere heerlijke geuren zullen vandaar met ver af zijn. Ook de verzameling van importpro- dukten verdient de aandacht. Hier draait gelijk Michiel de Ruyter in zijn jongensjaren, men ook aan het touwslagerswiel Binnen een gepatenteerde weide- afrastering loopt een koppel vee met tranen op hun wangen te kijken naar het welig groeiende gewas bieten aan de andere zijde van de draad. De organisatoren doen hun best deze experimentele dag te maken tot een ak- tueel evenement, waaraan een ieder nog veel zal terugdenken en menig praatje zal ontstaan door de nuttige indrukken, die U hier hebt gekregen. Zorg er dus voor mee te kunnen spreken door aan wezig te zijn. Programma's worden tegen geringe betaling op het terrein aangeboden. P.S. Misschien is zaterdag de Laag- waalderweg hersteld; zo niet dan wordt door de fa. De Moei en Hermes gezorgd, dat U via deze weg op het bedrijf van Th. R. Hin kan komen. Ver. van Oudleerlingen DE KOMENDE LANDDAG De oud-leerlingen van de Landbouw- huishoudschool willen alle bezoekers van de landdag uitnodigen voor een bezoek aan „het restaurant". De oudleerlingen van de Landbouwhuishoudschool zullen oaar hun kookkunst tonen. De broodzak hoeft de bezoeker niet te vergezellen, want er is soep en broodjes met worst en kaas, kopjes koffie en allerlei frisse dranken. We hopen ieder op prettige wijze te bedienen. Oudleerlingen van de Landbouwhuishoudschool KRONE KOMT NAAR NOORD-HOLLAND-NOORD Unieke kans voor Texelaars om het grootste circus der aarde te bezoeken Naar wij vernemen zal het wereld vermaarde circus KRONE, dat zich se dert medio mei in Nederland bevindt en totdusver uitsluitend in de belangrijkste centra z'n unieke voorstellingen heeft ge geven, vóór z'n vertrek naar Italië Noord-Holland's noorderkwartier met 'n bezoek vereren. De komst naar Alkmaar, waarover lang twijfel heerste, staat thans definitief vast. De feestelijke ope ningsvoorstelling is bepaald op woensdag 30 sentember a.s., de afscheidsvoorstel- iing op maandag 5 oktober d.a.v. Elke avond, om 8 uur precies zal zich het be roemde KRONE-Festival met zijn circa 40 nummers ontrollen, terwijl donderdag 1 en vrijdag 2 oktober om 4 uur alsmede op zaterdag 3 en zondag 4 oktober, tel kens om 3 uur matinee's zullen plaats vinden, waarin gegarandeerd het volle dig avondprogramma zal worden ver toond. Het is 28 jaar geleden, n.l. najaar 1931, dat voor het laatst een zo befaamde en kolossale circus-onderneming naar Noord-Holland kwam. Het betrof toen het zich destijds op z'n hoogtepunt be vindende circus „Sarrasani", dat bij die gelegenheid ook werkelijk de gehele pro vincie op de been bracht. Het circus KRONE anno 1959 is zeker niet kleiner. Met niet minder dan drie extra-treinen (ruim 100 spoorwagens) komt het van Groningen rechtstreeks naar Alkmaar. KRONE'S eigen wagen park omvat meer dan 200 speciale voer tuigen, waarin ook b.v. zadel- en kleer makerijen; smederijen, bedrijfsjkeuken, ja wat niet al zijn ondergebracht. Een eigen brandweer staat dag en nacht ge reed met het modernste materiaal. De eigen elektrische centrale levert vol doende stroom om een flinke stad van licht te voorzien. KRONE is ook eigenlijk een stad, zij het dan een stad op wielen. Achter de geweldige speeltent, bijna zo comforta bel ingericht als een permanent theater, doch bevattende maar eventjes 5.000 zit plaatsen, strekt zich het omvangrijke dierenpark uit, dat met elke gevestigde dierentuin gerust kan concurreren. Vele honderden dieren uit alle windstreken treft men er aan. Naast dozijnen roof dieren van allerhande soort, vindt men er velerlei andere exotische dieren als dromedarissen, buffels, lama's, pelika nen, zeeleeuwen, stekelvarkens, struis vogels, schroefhoorn- en manenschapen enz. Speciale verblijven zijn ingericht voor een volwassen nijlpaard zomede voor een tweetal giraffen. KRONE's trots vormen vooral de bijzonder imposante olifantenkudde bestaande uit vijftien exemplaren, en niet te vergeten de stal. len waarin ruim honderd paarden, het ene nog mooier dan het andere. KRONE's voorstellingen zijn een open. baring en betekenen Circus van niet tt evenaren kwaliteit. Machtige diergroe- pen worden afgwisseld door ontzagwek- kende artiestennummers die zowel in dt ruime manege (géén 3 pistes of onover zichtelijke renbaan!) als in de 20 metei hoge circuskoepel ten beste worden ge- geven. Beslist dient vermeld dat ondanki de moderne vorm die bij Krone word toegepast, het paard hoog in ere word gehouden. Schitterende vrijheidsdressuren, w.o, 24 schimmels tegelijk gepresenteerd dooi Dir. Sembach, worden afgewisseld dooi quadrille rijden op ras-zuivere Lipizza ner hengsten, in welk verband de 22 jarige Christl Sembach als volleerd ho- geschoolrijdster een bewijs van haai kunnen aflegt. Met z'n rond 500 vaste medewerken van 20 verschillende nationaliteiten Krone ongetwijfeld enig ter wereld, et betekent de komst van deze geweldig» circus-onderneming ontegenzeggelijk eet belangrijke gebeurtenis voor de kop vat Noord-Holland. Z.D.H. VERGADERDE Den Hoorn Maandagavond hield dt sportvereniging een halfjaarlijkse verga dering voor de gymafdeling en voetbal, In een gezellige vergadering werder. 1(j verschillende punten onder de loupe ge 1S| nomen, o.a. het jeugdwerk, waarvooi enkele personen zich beschikbaar stelden cm dit werk ter hand te nemen. Wat de contributie betreft van de voetbalafd. is besloten om de contribute niet op te halen. De gym gaat deze week weer starten donderdagavond 910 u. oudere dames vrijdagavond 6.458 uur meisjes 12 to 15 jaar; vrijdagavond 89 uur dames 1; jaar en ouder; maandag 45 uur jon gens 6 tot 9 jaar; maandag 56 uur jon gens 9 tot 12 jaar; dinsdag 45 uui meisjes 6 tot 9 jaar; dinsdag 56 uuj meisjes 9 tot 12 jaar. Het ligt in de bedoeling, dat de ver tniging tot aanschaffing overgaat van d( nodigste gymtoestellen en hiervoor vol gend jaar een grote actie te voeren vooi de kas. In november wil de vereniging een toneelstuk opvoeren, terwijl in fe bruari een gymuitvoering volgt. De voetbaltraining vangt aan op doni derdag van 7-8 uur adsp. en welpen ei 8-9 uur de senioren. Deze laatste ondej leiding van de heer Ineke. En zo kon de voorzitter om half e deze korte, maar zeer geanimeerde ver] gadering sluiten met de gym en de voel bal veel succes toe te wensen. P v ;spl WIJ ij he ed\ ner irer :igi ëxc let Nutsbibliotheek en depot Reizende bibliotheek. elke vrijdag van half vier tot vijf uur en van half zeven tot acht uur In het Dorpshuis Burgwal (ingang achterzijde) TEXELAABTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Wij geven de hoogste prijs voor lompen, ijzer en metalen. A. v.d. Vis, Wilh.laan 17, tel. 256 Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. Den Burg 421 of 380 Bestel nu bloembollen. Wij hebben nu voorradig vele soorten Tulpen, Narcissen, Crocussen, Hyacinten, Ixia, Flauwe druifjes, Scilla, Bhionodoxa, Witte lelies, Critilaria e a. Bloembollen- kwekerij en Handel F J. Halsema, Gerritsland B 170 Den Burg Puikbeste aardappelen te koop. Jac. Bakker, Mienterglop Te koop strandtent. Te bevr. Dros' Autocentrale Goed tehuis gezocht voor 3 poesjes (plm. 4 mnd.) Binnenburg 3 Te koop prima houten kinderledikant met bed je, dekentje en bedzeiltje 25,—. R. Visser, Singel 163, Oudeschild Te k. 20 jonge fokschapen, waarvan 15 controle. Hoeve „Axel", De Cocks dorp Slachthanen te koop. K. du Porto, ,,'t Hooge", Molenbuurt Wie vermist een lam met rode stip op r. voorbout. Inlicht. P. J. Bakker, tel. 234, Den Hoorn -Te koop een makke vlugge pony, eventueel met wagen en tuig. Th. Witte. Wegerswaal B 180 Gevraagd man of jongen om bollen te planten. Hallerweg 7 Biedt zich aan meisje voor 3 dagen in de week. Adres te bevragen bureau van dit blad Geboren Ellen Jacqueline dochter van W Roeper-Raap en F. Roeper „De Valk" De Koog. Texel Tijdelijk: ZierikzeeTouw- baan 6 13 september 1959 Met grote blijdschap geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje. Bij het H. doopsel ontving hij de namen Moreel Gerardus M. E. Bakker-Zijm D. Bakker Marianne Den Burg. Texel 11 september 1959 Schilderend 108 Tijdelijk adres: Kraamin richting Weverstraat 38, Den Burg De heer en mevrouw Te Riele-Kops geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter Caiolien die bij het H Doopsel de namen ontving van Caroliena Grada Maria 13 september 1959 De Koog, Vogelmient48 Heden overleed tot mijn diepe droefheid mijn lieve moeder Aaltje Klazina Kuiper van Egmond in de leeftijd van 82 jr G C. Kuiper. Koudekerk aan de Rijn 13 sept 1959 Voor de vele blijken van belangstelling, tijdens de ziekte en het overlijden van onze lieve moeder, be huwd- en grootmoeder Treijntje Cornelia Koopman- de Waard betuigen wij onze hartelijke dank. fam v. d. Vlies Den Burg, Texel 16 september 1959 alleen woensdag TE KOOP houten geraamte voor Grondoppervl plm. 150 m1 F. Visser Schilderend I4( Tel 98 Den Burg Te huur fris crocussenland omgeving De Koog Brieven onder no. 1311 bureau van dit blad. Wij zijn en hebben met de zaal Plaatsman Cornelissen niets te maken. Wij zijn dagelijks geopent A N. Plaatsman, poeliei Kogerweg 120 n b Texli Tel. 139. '54-'55 als nieuw, open dal radio, nieuwe banden. K Beumkes, 't Hornlji H 53, tel. Den Hoorn 28! op de Kath Illustratie Beatrijs, Panorama en Libelle worden gaarni dooi ons verzorgd. Boekhandel J. Nauta Weverstraat. Wegens vakantie zijr wij van 21 tot 26 september gesloten Stoomwasserij Texe FAILLISSEMENT NALATENSCHAP C. P. BOERSEN De Rechter-Commissaris heeft de dag waarop dil schuldvorderingen uiterlijk bij de curator moetetfc^< zijn ingediend, bepaald op 1 oktober 1959 en d&_ verifikatievergadering vastgesteld op donderdaj B 29 oktober 1959 te 11.45 uur in het Gerechtsge bouw te Alkmaar. Zij, die hun vordering reeds bij notaris Van Wij land of bij mij hebben ingediend, krijgen van mi binnenkort bericht hoe te handelen. De curator: Mr. H. JONKER Hzn. !aa' Westgracht 80, Tel. 2019, DEN HELDER 'w

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 2