DE GROOTSTE CIRCUSSHOW OP AARDE SCHOUW BURG SILICONEN WAS 500 mensen en 450 dieren ALKMAAR Medewerkenden: „Zij kochten mijn kind" MUZIEKSCHOOL GEBR. KOK Opening van onze Muziekschool Neem nu accordeonles Dorpscommissie De Cocksdorp Meer plezier in het leven met„SHELL BUTAGAS" in de keuken! \jjekkenvfevenö Hittebestendig Waterafstotend „FORMOSA" Taxi nodig ombouwen S. Rentenaar, Gaat u ook mee woensdag 30 september FEUILLETON: door HANOL SPOOR. Z. Het voortdurend gedribbel van het kamermeisje, dat zijn maaltijd verzorgde irriteerde hem. Het driftige geklik van de hoge hakjes op de parketvloer ver ergerde zijn ontstemming. Tegelijk bracht het hem tot bezinning. Hij moest oppassen dat hij zich gedroeg als andere dagen. De meisjes kwebbelden niet al leen onder elkaar, maar ook tegen Iris. Een losse opmerking over zijn opvallende verstrooidheid, zou dadelijk bij Iris een zekere oplettendheid veroorzaken. En alle plannen, die hij zich in 't hoofd had gehaald moesten juist zo onopvallend mogelijk verlopen. Met een nauw ingehouden zucht streek hij zich door de goed verzorgde, donkere haren waar doorheen een vreemd lichte lok liep, dat hem een inte ressant uiterlijk verleende. Zie je wel, Kitty lette op hem en hij las bezorgdheid in haar ogen. Feitelijk moest hij gevleid zijn, door dit mede leven. Kitty was een leuk, lief kind, maar voor hem bestond er maar één vrouw en dat was Iris. Maar wacht, hij had de gewoonte om dagelijks met Kitty over de gezondheids toestand van Iris te spreken en hij had dat gisteren immers ook al verzuimd. Kitty kende alle neerslachtige buien van haar mevrouw en wist haar met fijne tact en veel geduld steeds weer zo veel mogelijk op te fleuren. Het meisje was feitelijk onbetaalbaar en hij had al tijd zijn waardering getoond, maar nu in eens gedroeg hij zich, alsof zij niet be stond. Bovendien zou hij voor de goede uitvoering van zijn plannen meer perso nen hier in huis ongemerkt moeten be- invloeden. Ze mochten tegenover hem niet het geringste wantrouwen koesteren. Het een zou een natuurlijk gevolg van het ander moeten lijken. Daarom was het in de eerste plaats nodig, dat ze hem nooit van een lage streek zouden ver denken. Bij deze overweging bleef hij even recht voor zich uitstaren. ,,Een lage streek", mompelde hij zacht. Dat was het Daaraan was zijn voorzich tigheid te danken. Niet alleen om Iris ongemerkt blijdschap en een houvast in het leven te geven, ging hij zo behoed zaam te werk, maar ook omdat hij een wreed en misdadig opzet zoveel mogelijk wilde verdoezelen. Als Iris alles wist zou ze hem verach ten, ondanks het feit, dat juist het zor gen voor haar geluk de reden was. dat hij zo'n geraffineerd plan beraamde. Hij vermande zich en zag kans om met een bijna opgewekte stem aan Kitty te vragen, of mevrouw al was opgestaan. Kitty glimlachte opgelucht. Ze had nauwlettend haar meneer gade geslagen. Ze dweepte zowel met hem, als met me vrouw. Kitty was overtuigd, dat ze een echt romantische betrekking had. Waar vond je in een twaalfjarig huwelijk nog zoveel liefde, voorkomendheid en zorg? Waar zo weinig financiële zorgen en zo veel weelde en luxe? Mevrouw was als een prachtige pop, die zich aan en uit liet kleden. Ze had zulke mooie toiletten, dat het je voor stellingsvermogen gewoon te boven ging. Mevrouw was ook lief en aardig, een klein beetje verwend, maar nooit onre delijk. Meneer was dikwijls verstrooid, hoe wel nooit zo erg als de laatste dagen, en omdat mevrouw weer zo pruilde was Kitty bang dat er iets mis was gegaan. Het zou begrijpelijk zijn. als meneer, die toch op het kantoor met zoveel dames in aanraking kwam, zich plotseling voor een van die meisjes was gaan interes seren. Kitty zou voor geen geld willen, dat er een deuk kwam in dit mooie ge lukkige huwelijk. Zelf had ze ook wel eens zin, om meneer troostend door zijn haar te strelen, vooral als mevrouw weer een van haar neerslachtige buien had. Dan vreesde ze dat er nog eens een kink ïr. de kabel zou komen. Kitty nam zich echter voor, om zelf nooit aanleiding te geven. Ze zou haar uitstekende betrek king niet op het spel zetten. Trouwens, meneer zou het heus niet als een grapje opvatten, daarvoor was hij veel te se rieus. Maar het maakte hem nog interes santer. Kitty troostte zich met de hoop, dat ze ook nog eens een man zou ont moeten, die haar op een dergelijke on dubbelzinnige wijze op de handen zou dragen. Tot zolang zou ze alles in het werk stellen, om deze twee mensen hun geluk te helpen bewaren. Ze besefte bij dat alles heel goed haar plaats, maar soms kunnen ook kleine dingen van be lang zijn. Gelukkig, meneer scheen tot de werke lijkheid te komen. Als ze straks aan me vrouw weer een weifelend antwoord moest geven, dan zou ze weer de grootste moeite hebben om haar over de opko mende depressie heen te helpen. Soms was ze meer postduif don ka mermeisje, bedacht ze met een glimlach. Met dat verschil, dat ze de boodschappen mondeling overbracht. Wat doet meneer....?, wat zegt me vrouw.,..? Hoe laat ging meneer weg Hoe laat stond mevrouw op....? Heeft meneer nog naar mij gevraagd Heeft mevrouw nog een boodschap opge dragen En Kitty probeerde steeds weer de antwoorden te vinden, die het prettigst klonken en toch dicht bij de waarheid lagen. „Mevrouw is nog niet opgestaan", deelde ze mee en uit eigen beweging voegde ze er aan toe. „Ik geloof dat mevrouw hoopte, dat meneer haar nog even kwam groeten". „Dat komt prachtig uit", zei Walter, „ik had juist nog iets met haar te be spreken. Je zorgt wel dat we niet ge stoord worden, hè Kitty?" Zijn glimlach was onweerstaanbaar en Kitty geloofde dat er niet gauw een man ie vinden was, die zo beantwoorde aan het ideaal, dat vele vrouwen zich van het sterke geslacht hadden gevormd. In diep nadenken verzonken besteeg Walter de trap. Hij was zich bewust, dat hij zich moest voorbereiden op een zeer voorzichtige, maar niettemin allerbe langrijkste stap. Hij forceerde een buitengewone opge wektheid, toen hij de grote slaapkamer betrad. Iris zat, door kussens gesteun recht overeind in bed en lepelde luste 1 loos in een glaasje vruchtensap Bij zij t binnentreden veerde zij verheugd o: l Een teer blosje kleurde haar matblei t wangen. Zoals ze daar zat, in het gro'. bed, gekleed in een wit bedjasje va weelderig zwanendons met een lichtros i weerschijn, leek ze onwezelijk moa h maar ook zo teer, dat men wel voor! y durend bezorgd om haar moest zijn. Hi hoog opgekapte blonde haar, deed haa 1 hartvormige gezichtje nog fijner uitko j men. Terwijl ze glimlachte schitterde de kleine parelwitte tanden tussen d volmaakt gevormde rode lippen. Ze maakte een sierlijk uitnodigen! j gebaar, om hem te bewegen op de ram van het bed te gaan zitten. Aanhali schoof ze naar hem toe. Walter voeló j zijn hart net zo wild bonzen, als de eer ste keer, toen hij Iris ontmoette. Steec cpnieuw was ze weer verrassend mo; j en aantrekkelijk voor hem. Altijd wee voelde hij zich, alsof hij een enorm schat bezat, waarmee hij niet voorzichti genoeg kon zijn. Zijn eerste opwellinj om haar al zijn liefde kenbaar te makes in een hartstochtelijke omhelzing, wis hij met geweld te onderdrukken. Hi mocht dit tere wezen, dat, hoe onbegrij pelijk ook, hem met zoveel liefde aan keek. niet door zijn heftigheid en onbe houwen ruwheid verschrikken. (Wordt vervolgd) welke wordt gegeven op onze Muziekschool Weverstraat 58, Den Burg Wij geven iedere cursist GRATIS 3 maanden een accordeon mee naar huis. Daarna kunt u zelf, geheel vrijblijvend, beslissen of u wel of niet wenst door te gaan met uw accordeonstudie. Lesgeld f 10,— per maand. Inschrijving 17, 18 en 19 september (de laatste datum tot 2 u nm) van 10 tot 12 en van 4 tot 8 uur aan onze school. Dit geldt voor knop en piano accordeon. Onze gehele school staat onder supervisie van Coen van Orsouw Vrijdagavond 18 sept. verzorgt de heer Willem van Capellen een avond van Ernst en Humor in hotel De Hoop, aanvang 8 uur. Kaarten verkrijgbaar a 1,25 bij G. Monen, De Cocksdorp M. de Graaf, Duinweg Witte Hoek Mw. C. Lagerveld-Zegers, Zuid-Eierland F. Geense, Midden-Eierland SHERLOCK SPEURZIN 40a. Angstig draaide Sherry zich om en O! grote grutten, wat een schrik* daar was Bennie Walrus! Met uitgestrek te armen kwam hij op de verschrikte Sherry af. Was dat even schrikken? Sherry maakte zich haastig uit de voe ten! „Brr, wat komt die vent griezelig op mij af, wat een tronie, die wil zeker wat! Hum, natuurlijk wil hij weten, waar zijn bende is. Nu, dat mag hij niet te weten komen" Met opgeheven armen liep Sherry voor Bennie uit. Nu moest hij toch wel vertellen, waar de bende lag. Hij ging naar de bewuste sloep toe en zei spijtig. „Hier dan, daar liggen ze....!" en Sherry weer naar de bandieten! De Schouw volgens art 28 der Keur van het water schap de Gemeenschappelijke polders op Texel over alle tochtsloten en cenen is bepaald op woensdag 7 oktober 1959. S. Keiiser Jbz, dijkgraaf E. L. j. Lap, secretaris 't Is zo eenvoudig om een lekker schoteltje voor uw man te makenHet gaat zo gauw en gemakkelijk! Tenminste... op „SHELL BUTAGAS"1 Koken, bakken en braden op „SHELL BUTAGAS" is een genot voor de huisvrouw - en bovendien voordelig! Met één fles (inhoud 13 kg!) doet u weken! alleen SHELL levert het échte BUTAGAS in de blauwe fles. Maar let goed op: alleen SHELL heeft meer dan 25 jaar ervaring met flessengas. Vraag de depothouder inlichtingen over het zuinige en handige „SHELL BUTAGAS" voor modern comfort! HoofddepöthouderBakker's Ijzerhandel Voor OosterendS. Rentenaar Voor Oudeschild J. Witvliet Azn. BUTAGAS voor al uw meubelen Café-Restaurant Broodje kroket f 0,50 Koffie per kop f 0,35 Gehakt metbroodf 1,50 Huzarensalade met brood f 1,75 Hele uitsmijter f 2,« Koningstraat - Den Helder Bel dan Oen Burg 58 Autobedrijf A. Kievit Laat Uw haard of kachel tot olickachel met de alom bekende oliebrander ABC Oosterend, Telefoon 227 Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant De schouw over de weg- en scheidingsloten, voor zover hierop de schouw van toepassing is met uit zondering van de polder het Noorden is eveneens bepaald op 7 oktober as. Belanghebbenden wordt erop gewezen, dat niet vol doen aan de bepalingen vervat in de art. 6, 7 en 8 voor ieder perceel als een overtreding wordt be schouwd. Namens het bestuur van de Gem. Polders Heel wat beter en niet duurder bij Goënga's Slagerij Den Hoorn Telef 252 Ook u kunt dit wereld evenement van nabij aanschouwen. In samen werking met de N V. TESO zal een extra boot- en bustocht plaats vinden op met een bezoek aan de GALAPREMIèRE van dit wereldberoemde circus Krone. De kosten, waar zijn inbegrepen de extra boottocht en touringcarreis van Den Burg naar Alkmaar v.v. en entreekaart voorstelling bedragtn als volgt: le rang f 8,20 Parket 9,20 Stalles 10,— Opgaaf deelname tot uiterlijk 25 september bij N V 1 ESO Den Burg EEN SCHOUWSPEL DAT U NIET MAG AtlSSEN Het aantal entreekaarten is beperkt. VOORVERKOOP Reisbureau „DE MAGNEET", Laat 212, Alkmaar tel 4839 Sigarenmagazijn C. de Grand, Houltil 16, Alkmaar tel. 3315 Reisbureau „DE MAGNEET", Breed 25 Hoorn tel. 4402 Prijzen der plaatsen van f 2,— tot f 8,80 van woensdag 30 sept. t.m. maandag 5 oktober Iedere dag, 2 voorstellingen, om 3 en om 8 uur. Gala-première woensdag 30 sept. om 8 uur precies

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 4