Diefstal van gouden ringen Schouw „Pygmalion" woordenboek Ernstig ongeluk Diepvries groenten en vis Vitamine C tabletten Citroën Sport rood laarsje FLITSER! KLOMPEN C. J. VISMAN Penicilline Jongensgevraagd een centrifugaal kunstmest strooier B. PAAGMAN plm 2 ha Lupine groen De Smulpot komt M.A.B.club Texel Puzzelrit Texels BioscoopTheater Telefoon 27 De zoon van de wreker Ik was aan 'm verslaafd Schrijfmachines Langeveld en de Rooij n.v. Voor najaar en winter Mantje's Schoenhandel de Toneelvereniging „St. Jan BAL NA Terlenka blouses t Kleuterhuis heeft het Sterke schooltassen Mantje's Schoenhandel Z.C.K.-groep Texel. Algemene Vergadering Mantje's Schoenhandel Eet nu bloemkool Fa Gebr. van Et ten GROTE RECLAME-ACTIE GRATIS BONNEN Een behoorlijk aantal sieraden zijn er in de nacht van donderdag op vrijdag ontvreemd uit een woning te De Koog. Het is jammer voor de dader dat het zo spoedig is ontdekt, waardoor het de zaak van de politie vergemakkelijkt. Adjudant Gulmans kon ons helaas voor het verschijnen van dit nummer nog niet de juiste toedracht verstrekken. Er waren diverse gouden ringen en andere sieraden verdwenen. Wie de de der iswas voor ons vrijdagmiddag nog een vraag, maar voor de politie Woensdag zullen wij onze lezers het slot vertellen van deze, voor ons eiand, minder prettige gebeurtenis. Donderdagmiddag heeft in de Dennen een ernstig auto-ongeluk plaats gevon den. Een Jeep van de Mok is uit de bocht gevlogen en heeft een boom ge ramd. De matroos, die achter het stuur zat is in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Ook vrijdag was hij nog niet bij kennis. De auto had een dusdanige vaart, die in de bocht bij het „Turfveld" zeker onverantwoord is. De twee andere inzittenden, een kapi tein van de mariniers en een verslagge ver van het weekblad „Revue", werden, wonder boven wonder, slechts licht ge wond. De journalist had een reportage ge maakt van het oefenkamp. De bedoeling was om via het strand weer naar de Mok terug te gaan. Voor de jeep uit reed een andere militaire wagen, waarin o.m de commandant van het kamp, majoor Enste. Deze hadden van het ongeluk niets gemerkt. Toen zij op de plaats van bestemming waren gekomen, hoorden zij van dit vrij ernstige ongeluk. De gewonde militair was nog maar kort op ons eiland. De heer Kager heeft de zwaar gewonde bestuurder onder de auto vandaan ge haald. Het ongeluk was moeilijk te recon strueren, maar zeker is dat er onverant woord is gereden. Gelukkig waren er op dat moment geen tegenliggers op de weg Z.D.H.-NIEUWS Zondag: ZDH 1-Cocksdorp 1, aanvang half 3. Hedenmiddag: Tex. Boys b ZDH a. STUDERENDE KINDEREN VAN 16 T.M. 26 JAAR Het Algemeen Ziekenfonds Texel deelt het volgende mede: Nu de vakanties weer ten einde zijn, is het van belang aandacht te schenken aan de regeling voor studerende kin deren. In het algemeen zijn alle kinderen tot 16 jaar bij hun ouders mede verze kerd. Dit geldt zowel voor de vrijwillig- als verplicht verzekerden. Ten aanzien van de verplichte verze kering geldt bovendien nog het volgende: Kinderen van 16 tot en met 26 jaar, wier tijd, behalve wanneer zij ziek zijn, geheel of grotendeels in beslag wordt genomen door of in verband met het volgen van onderwijs of opleiding voor beroep en die uitsluitend of in belangrijke mate ten laste komen van de verplicht verze kerde ouders, komen eveneens voor in directe verplichte verzekering in aan merking. Aan vrijwillig verzekerde kinderen, die in bovenvermelde omstandigheden verkeren en die dus de volledige premie zouden moeten betalen, wordt op ver zoek een reductie op de premie ver leend van 0,70 per week. Willen bedoelde kinderen voor indi- lecte verplichte verzekering of voor pre mie-reductie in aanmerking komen, dan moet bij het begin van elk schooljaar bij het Ziekenfonds of bij de bode een ver klaring Formulier D worden inge diend, waaruit blijkt, dat aan de gestelde voorwaarden is voldaan. Deze formulie ren zijn zowel bij de bode als op het bondskantoor verkrijgbaar. Blijft inzending van genoemd formu lier achterwege, dan is het niet mogelijk bovenvermelde gunstige bepalingen toe te passen. Uiteraard geldt eveneens, dat bij het verlaten van de school hiervan direct melding moet worden gemaakt. HOUDT DE ZUIDEWINDLELIE BUITEN BEREIK VAN HET VEE Veehouders die bollenvuil op het land brengen, hetzij als meststaal, hetzij als voedsel (bij het thans heersende gebrek aan gras) dienen zich er terdege van te overtuigen dat geen delen van de Zuide- wind Lelie of Kaapse Vogelmelk voor de dieren bereikbaar zijn, aldus deelt de Veeartsenijkundige Dienst mede. Sinds enkele jaren zijn in Nederland de bollen ingevoerd van de sierplant Kaapse Vogelmelk of Zuidewind Lelie. Van deze plant is bekend dat ze giftig is en naar het schijnt zijn bloemen en bladeren het meest giftig, hoewel ook de bollen niet helemaal onschuldig zijn. Daar in het algemeen deze bollen in Nederland maar één keer bloemen geven, wordt alles, zowel blad als bol, na het bloemen snijden door de tuinders opge ruimd en gaat soms met ander bollenvuil naar het weiland om daar dienst te doen als bemesting. Op deze wijze is het mogelijk dat dieren (varkens, paarden, koeien, schapen en geiten) van de bladeren en bollen eten en het is al enkele malen voorgekomen dat vrij zeker hierdoor ernstige vergif- tigingsgevallen zijn ontstaan, bij koeien en pinken met dodelijke afloop. Het is dan ook van het grootste belang dat veehouders die z.g. bollenvuil op het land brengen zich er van overtuigen dat geen bladeren, bloemen of bollen van deze plant voor het vee bereikbaar zijn. BOCHT VERBREED Op de Kogerweg bij de bocht van „Hermanshoeve" is men thans bezig een vrij hoge tuinwal te verwijderen. Het zicht wordt daardoor aanmerkelijk ver beterd. DE JAGERS ACTIEF Deze week zijn de heren jagers weer op ons eiland gearriveerd. Er is werk aan de winkel voor de scherpschutters. Er is momenteel abnormaal veel wild op ons eiland, men ontdekt soms grote kop pels fazanten en patrijzen. Deze zoeken de weilanden op, daar er in de duinen voor de dieren geheel geen voedsel meer te vinden is. Ook het aantal hazen is groot. STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Publikatie van reeds vastgestelde data van uitvoeringen, vergaderingen bijeenkomsten. Oktober: Zondag 25: Den Burg, dagexcursie NJN. Maandag 26: Den Burg, Vergadering afd. Den Burg P. v.d. A. Maandag 26: Den Burg, Postzegelbeurs. Woensdag 28: Den Burg, bridgedrive. Donderdag 29: Oosterend, bazar S.V O. Vrijdag 30: Oosterend, bazar SVO. Vrijdag 30: De Koog, bazar Oranjever Zaterdag 31: De Koog, bazar Oranjever, Zaterdag 31: Oosterend, bazar SVO. Zaterdag 31: Den Burg, toneeluitvoering „Het Masker". November: Donderdag 5: Den Burg, Fotoclub De Kiekendief. Vrijdag 6: Den Burg. optreden marionet tentheater Bert Brugmans met „Faust". Zaterdag 7- Den Hoorn, lezing André Hin over Zweden. Zondag 8: Den Burg, dagexcursie NJN Woensdag 11: Den Burg, bridgedrive. Zaterdag 14: Den Burg, toneeluitvoering Rederijkerskamer UDI. Woensdag 18: Den Burg, bridgedrive Woensdag 18: De Cocksdorp, Filmavond J. C. Bruin. Donderdag 19: Den Burg, fotoclub De Kiekendief. Vrijdag 20: Den Burg, bazar Nutskleuter- school. Vrijdag 20: Den Burg, optreden Cilly Wang voor het Nutsdepartement. Zaterdag 21: Den Burg, bazar Nuts- kleuterschool. Zaterdag 21: De Waal, Toneeluitvoering 't Amateurtje. Zondag 22: Den Burg, start middagex cursie NJN. Woensdag 25 Den Burg, bridgedrive Donderdag 26: Den Burg, R.-K. vrouwen bond afd. Gilde. Zaterdag 28: De Waal, toneeluitvoering 't Amateurtje. Maandag 30: Den Burg. postzegelbeurs. December: Donderdag 3" Den Burg, fotoclub „De Kiekendief". Dinsdag 8: Den Burg, filmavond Ge meentepersoneelsvereniging. Woensdag 9: Den Burg, bridgedrive. Donderdag 17: Den Burg, fotoclub „De Kiekendief". Donderdag 17: Den Burg, de heer Van der Meulen spreekt voor het Nut. Dinsdag 22: Den Burg, R.-K. vrouwen bond afd. Gilde. Wo. 23: Den Burg, Kerstbridgedrive. Dinsdag 29: De Koog, lezing J. P. Strijbos Januari 1960: Zaterdag 9: Den Burg, Paardensport- avond. Dinsdag 19: Den Burg, lezing door de heer Kasberg over Nw. Guinea. Woensdag 20: De Waal, lezing door de heer Kasberg over Nw. Guinea. Zaterdag 23: Den Burg, de heer Van der Walle voor Nutsdepartement. Woensdag 27: Den Burg, Cabaretavond. Februari 1960: Donderdag 4: Den Burg, schoolconcert. Donderdag 25: Den Burg, Harriet Freezer spreekt voor Nutsdepartement. Maart 1960: Zaterdag 5: De Koog, Uitvoering zang- ver. Advendo Zaterdag 26: Oosterend, Dr. Korringa spreekt over „Overbevissing Noordzee". Men wordt verzocht wijzigingen en aanvullingen van deze lijst zo spoedig mogelijk door te geven. Dit kan schrifte lijk of telefonisch gebeuren aan de admi nistrateur van de Stichting cultureel werk Texel, p.a. Raadhuis Den Burg (tel. Den Burg 21). U bewijst er andere ver enigingen een dienst mee als U Uw data zo spoedig mogelijk doorgeeft. Voor schriftelijke opgaven zijn koste loos kaarten verkrijgbaar ten raadhuize. Wilt U bij het bepalen van een datum voor een bepaalde activiteit zoveel moge lijk rekening houden met de andere ac tiviteiten. Hierdoor wordt onderling con currentie van verschillende verenigingen voorkomen. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Eerw. heer Veldhuis De Koog 19.00 uur Ds. Waardenburg Jeugddienst De Waal 10 uur Ds. Waardenburg Gezins-oogstdankdienst Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Heilig Avondmaal en Nabetr. Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma Collecte voor het P.I.T. (Prot. Inter kerkelijk Thuisfront). GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Schol ten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.15 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Bilderbeek De Koog 19.30 uur Ds. Van Bilderbeek Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje Gretha H. A. de Vries— de Graaf M. de Vries Oudeschild, Buurtje 229 Texel, 16 oktober 1959 RECTIFICATIE Met grote vreugde geven wij kennis van de geboorte onzer zonen Ferdinand (Freddy) Ronald (Ronny) F. Laagwater M. Laagwater- Keijser Amsterdam, 8 okt. 1959 Slaluinenweg 7 Tijdelijk adres: Luth. Diakonessenhuis Koninginneweg 3 Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon Freddie F J Woeltjes E M. Woeltjes-Spigt 6 oktober 1959 6 KingstrMoê, Victoria; Australia In plaats van kaarten. C. Nota en A. Hoep hebben de eer U kennis te geven van hun voor genomen huwelijk waar van de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 30 oktober 1959 nm 2 uur ten gemeentehuize te Den Burg Texel. De Cocksdorp C 5 Oudeschild 147 Receptie 30 okt. van 3—5 uur hotel De Graaf, Den Burg. Grote sortering bij E. Medema, Oosterend Voor familie-drukwerk Drukkerij Texelse Courant Met blijdschap geven wijj Kennis van de geboortei van onze zoon en broertje Raymond Dirk H. de Vries-Parish D de Vries Lorna, Albert, Trevor en Kevin „Texel" Te Rahu- R-d. Te Awamutu, N Sealand 9 oktober 1959 TEXE LAAKT JE S 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika, Canada enz. Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking er opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave V.T.B.. Den Burg, tel. 85 Deurw. Prins houdt maandag van 11 tot 2 u zitting in Hotel „Texel'1 (verkopingen, rechtza ken, incasso, kosteloos advies in pachtzaken). Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn, Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur. tel. 1369 P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Puikbeste aardappelen, 16 ct. per kg. M. H. Bak ker, Helios Radio herstellen? Vonk opbellen. Een goed idee, geef het met de vracht rijder mee naar Vonk, voor radio en T.V. Tel 78 en 273 Voor kinderfoto's aan huis te ontbieden. Foto- bedrijf Jan de Waal, We verstraat 51, tel. 353 Waar hebben wij ons succes aan te danken? Door steeds 1ste klas stoffen en voeringen te leveren voor de laagst mogelijke prijs. De maat- kledingspecialist Carel Schmidt, Boomkampstr. tel. 3615, Alkmaar Te koop goudrenet moes appelen. J. Kiljan Jzn., Gasthuisstr. 22, Den Burg Prima slabonen 5 pnd. 1,75 en 150 kernge zonde 1-jarige zwarte- bessenstruiken 75 ct. per stuk, min. afname 5 st. S. Knol, de Mars, Den Burg Te koop plm. 2 ha. suikerbietenblad staande bij „Klein Zee land" 't Noorden. Ook in gedeelten of per ton thuisbezorgd. Nic. Dros, Harkebuurt O 19, tel. 383 Oosterend Te koop auto, Olympia 1952. P Kuip, Isidorus-hoeve, Oosterend Wegens ziekte kan niet met pe troleum worden gevent; wel aan huis verkrijg baar P. Th. Witte, Gra- venstr. 16 Heerlijke verse speculaasjes 55 ct. per 250 gram. Bakkerij Schulte Nette kinder wagen te koop. Schilder end 91, Den Burg Algem. kennisgeving voor Texel Heden overleed plot seling in het zieken huis „Parkzicht" te Den Helder, onze ge liefde broeder, zwager en oom Maarten Timmer in de ouderdom van ruim 57 jaar. Namens de familie: K. Timmer Oosterend, Texel, 14 oktober 1959, Kerkstraat 10. De begrafenis vindt plaats te Oosterend op maandag 19 oktober te 2.30 uur. Vooraf wordt een korte rouwdienst gehouden in de Ned. Herv. kerk, aanvang 2 uur. Gelegenheid tot con doleren op de kerke- kamer na afloop van de begrafenis. De schouw over tocht sloten en cenen in de Ge meenschappelijke Polders, welke was vastgesteld op woensdag 21 oktober 1959 is tot nadere aankondiging uitgesleld. Het bestuur van de Gem. polders. Levertraancapsules Voor grootverpakking te gen buitengewone lage prijzen naar E. Medema, Oosterend TE KOOP in prima staat Wasserij „Texel" 14 oktober ging onze trouwe vriend Maarten Timmer in vrede heen Hij laat een lege plaats in onze kring achter Herv. mannenvereniging van Oosterend Geheel onverwachts nam God tot zich on ze trouwe onvergetelijke koster Maarten Timmer Zijn liefde voor de zaak des Heren en zijn blij moedige levenshouding waien ons allen ten voorbeeld. Oosierend, 14 okt 1959 Herv gemeente en haar kerkeraad Wievor.d maandagmorgen met wit randje? Gaarne terugbezorgen Gravenstraat 3, Den Burg Aan allen die blijk gaven van hun belangstelling in hel leven, tijdens de ziekte en nt het overlijden van onze geliefde nicht Trijntje Luitsen mze hartelijke dank In zond rheid aan Ds. Klijns ma onze dank voor hel geestelijk woord tot ons gesproken Aan zuster en mij' heer Broer voor de verzorging haar gegeven "Ti aan dragers en kleed opleggers voor de laatste eer de overledene bewez n Uit aller naam C. de Waard—Kikken C 26 De Cocksdorp GEVRAAGD: in Huize „Irene" een hulp in de huishouding Lee lijd plm 25 jaar, intern Aanmelden Huize „Irene 'en Burg. Bij uw CAMERA hoort een (Een Philips flitslampje kost een kwartje) Het één en het ander bijl Extra aanbieding in mannenmaten f 2,95 vrouwenmaten f 2,55 Vanaf heden verkoop in de winkel en maandag op de markt. De Coksdorp Moeijes Rijwiel- en moffelbedrijf Nieuwe Niedorp maakt bij deze bekend, dat hij a s. maandag 19 okto ber weer met zijn rijwie len en onderdelen op de markt verschijnt, en voor taan iedere derde maan dag van de maand. Hopend u de gunst waar dig te mogen zijn verblijf ik Moeijes 100.000 eenheden Voor prima merk tegen zeer lage prijs naar E. Medema, Oosterend Zend vroegtijdig Uw advertenties in! Winkler Prins 2 delen per deel f 24,50 Voorhanden bij Langeveld De Rooij om bollen te planten „POMONA" NIEUW de eenvoudigste meest nauwkeurige werpradstrooier voor aftakas aandrijving economisch bedrijfszeker rendabel" En zeer voordelige prijs Hij is ie zien bij smederij Eierland, telefoon 261 Aangeboden voor veevoer. Talenhove, De Koog OPGELET vanmiddag om 4 uur aan Oosterend en zondag om 5 uur aan De Cocksdorp Morgen 18 oktober i on n ..Start 2 uur Centraal Bur Langeveld De ROOIJ |nschrijven vanaf half twee Parkstraat Den Burg Het bestuur Zaterdag 8 uur Zondagmiddag 4 uur John Ericson - Mari Blanehard in. TOEGANG BOVEN 14 JAAR. Zondag en maandag 8 uur brengen wij U de film, die de lij. densweg var} Apette Klingpr in beeld brengt: Dit is het drama van een rijke vrouw, die haar vermogen op. offert aan de liefde voor een man, die een oplichter, een chanteur, blijkt te zijn. TOEGANG ALLE LEEFTIJDEN VLOTTE PUMPS MOOIE FLATS SOLIDE MOLIÈRES Dit wereldvermaarde toneelspel van Bernard St brengt u op zaterdag 24 oktober a s. in Casino. Aanvang 8 uur. Plaalskaarlen vanaf heden aan de zaal verkrijgt a f 2,— p persoon bel inbegrepen. Geen plaatsb^spreken. Wij ontvingen met lange mouw, (een goede com binatie bij een Terlenka rokje) e» wel in wit, beige, groen, blauw en grijs stipje in de maten 45 - 63 Snoezig modelletje in en boven het rokje te dragen Ziet de etalage Rubberlaarzen Kinderpantoffels in veel mode! op dinsdag 20 oktober 1959 nm 8 uur in hotel Tti Den Burg Agenda Opening Notulen en mededelingen Jaarrekening van de Groep Verkiezing van 2 bestuursleden wegens period» aflreding van de heren P de Wolf en J. G Fli Bespreking agenda vergadering district N Holli Z.C K E N C K. 8. Benoemirg afgevaardigde naar deze vergaderir| 9 Rondvraag en sluiting Het Bestuur Voor de dames met moeilijke brede voel toch een vlotte schoen die past aan uw voelen De prijzen zijn gehalveerd. Zaleidaj de winkel en maardag op de ma: Uitsluitend le soort tegen lage prïjr Heerlijke handperen 7 pond f 1, Rijpe Cox's Oranges 4 pond voorf Tel. Den Burg 608 Tel Schagen Bezoekt de markt op maandag 19 oktober Hoofdprijs: I extra mooie autoped op luchtbanden 2e prijs 1 pr extra mooie leren pantoffels Deelnemers P Vroegop schoenen, lederen kleding Sj Nota, Textiel, werkkleding, enz Jan de Visman, Visbedrijf C Trompetter, Textiel en wol D Raven, Groenten en fruit D Keizer, Textiel loop Huizinga, patat, kroket, loempia's C. Nuijens, Textiel, damesmodes, truien Gebr van Etten, Groenten en fruit D Bruin, Textiel

Texelsche Courant | 1959 | | pagina 2