De heer J. C. Rab zal voor de laatste maal de vergadering van het Witte Kruis presideren c een van de objecien die gereed kwamen IN MEMORIAM We waren zeer getroffen door het overlijdensbericht van onze vriend en Erelid, de heer Alb. Dros Azn. Tijdens zijn leven nam S.V. Texel een zeer voorname plaats bij hem in. Vele jaren was hij onze ijverige secretaris en het deed hem pijn destijds deze functie te moeten overdragen. Volkomen verdiend werd hij tot Erelid benoemd. Tot in het laatst van zijn dagen bleef hij vol belangstelling. Bij elke ontmoe ting was de sport het onderwerp. Op geen enkele vergadering ontbrak hij. Voor wat hij voor onze vereniging heeft ge daan, spreken we gaarne onze waarde ring uit. Zijn nagedachtenis blijve bij ons in hoge ere en we gedenken hem als een trouwe sportmakker. D CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag, consultatiebureau Heden, woensdag 6 jan. worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: De Cocksdorp 1.15 uur; Oosterend 2 uur; Den Hoorn 2.45 uur en De Koog 3.30 uur. Op de komende vergadering van „Het Witte Kruis" zal de heer J. C. Rab voor de laatste maal de voorzittershamer han teren. De heer Rab heeft gemeend dit nu aan jongeren over te moeten dragen. Nu lag dat voor de WV „Texel" ge makkelijker dan bij het Witte Kruis. Als we een blik slaan in ons archief zien we dat de belangstelling voor vergaderingen van genoemde vereniging nooit zo bijzon der groot is geweest. De jaarvergaderin gen werden in de loop der jaren door 8 a 9 leden bijgewoond. Ook hier gelden enkele uitzonderingen. Toen het ging om een aanstelling van een wijkzuster in De Cocksdorp was de belangstelling veel groter. Het was op 28 september 1946 dat de heer Rab de heer P Dros opvolgde als voorzitter. Op 14 november van dat jaar kwam de fusie tot stand tussen Het Witte Kruis en de Algemene Wijkverpleging. In 1950 ging de vereniging over tot aankoop van de pastorie in de Peper straat te Oosterend voor wijkgebouw al daar. Om precies te zijn was dat op 24 januari. 10 januari 1953 werd het badhuis offi cieel in gebruik genomen. Ook dit was een rijke aanwinst voor het Witte Kruis. Want niet alleen het badhuis was ver schenen, maar ook een nieuw en eigen onderkomen voor het consultatiebureau, dat in de laatste jaren aanzienlijk werd uitgebreid. In de periode dat de heer Rab voorzit ter is geweest, werd ook het 50-jarig be staan gevierd. Op die receptie van dit gouden jubileum sprak de heer Rab: „Dat onze afdeling op Texel een zeer belangrijke sociale taak vervuld zal u wel duidelijk zijn. Wij hopen financieel in de belegenheid te worden gesteld deze teak naar behoren te kunnen blijven ver vullen, hetgeen alleen mogelijk is door samenwerking tussen particulier initia tief en overheidssteun. Het bestuur van bet Witte Kruis, met de wijkverpleeg sters en de concierge/badmeester, zullen ieder voor zichzelf op het eigen terrein in het werk stellen de hun toevertrouw de taak zo goed mogelijk te verrichten Als waardering voor dit werk zouden wij het zeer op prijs stellen als onze vergade ringen beter bezocht zouden worden". Tijdens deze receptie werden wel fi nanciële bijdragen geleverd, maar de animo voor de vergaderingen moet nog komen. Misschien mag de voorzitter tij dens deze komende vergadering een gro ter gehoor welkom heten? Ook werd tijdens dit voorzitterschap DAMCLUB TEXEL Uitslagen: C. Dijker-C. Meedendorp 20 S. v. Heerwaarden-A. Vinke 02 S. Ros-R. Zijm 02 C. v.d. Werf-C. Vinke 02 D. v.d. Werf-Jas. Vinke 02 Jo Schoo-F. v. Sambeek 20 Ons Genoegen 1-Texel 1: H. Klinger-C. Dijker 1—1 W. Klinger-C. Meedendorp 11 W. Zwier-S. v. Heerwaarden 0- J. A. Groot-S. Ros 0—2 T. Mantel-W. A. v. Zeijlen 20 P. Burger-Jas. Vinke 20 C. Chattiljon-J. Hooijberg 20 B. Vriend-S. v. Heerwaarden Jzn. 02 J. Groot-G. Dros 2—0 Jn. Koster-Jo Schoo 11 11—9 Ons Genoegen 2-Texel 2: C. Doef-Jac. v. Heerwaarden 02 G. Krikke-P. Bruijn 11 D. Blom-R. Zijm 02 Jb. Bootsman-J. J. de Beurs 02 K. Pasveer-Jn. Stam 02 A. Vriend-D. v.d. Werf 11 Jn. Groot-C. P. Burger 11 J. Krikke-C. v.d. Werf 11 Jb. Groot-Jb. Koorn 02 Jb. Koster^F. v. Sambeek 02 4—16 Ook deze keer deed het tweede tiental het veel beter dan het eerste. Reeds vroeg blunderden J. Hooijberg en Jas. Vinke en ook G. Dros was onnodig een stuk kwijtgeraakt. C. Meedendorp ver zuimde de winst en reeds overtuigd, dat we toch nog een gelijk spel hadden be haald, maakte Wim een akelig foutje wat de partij en de puntenverdeling kostte. Voor ons tweede tiental is het wel jammer, dat de opkomst de eerste wed strijden wat te wensen overliet, want dit team is toch ongetwijfeld het sterkste in haar afdeling. Ons eerste tiental krijgt nu zondag haar laatste wedstrijd te spelen en wel de thuiswedstrijd tegen Winkel. een grote loterij georganiseerd ter finan ciering van het Witte Kruis-werk. Ongetwijfeld heeft de heer Rab met vreugde de groei van het werk geconsta teerd. Maar met de groei kwam ook het vervoersprobleem van de wijkzusters. Beschikte men eerst over een auto en, een bromfiets; met de aanstelling van de vierde wijkverpleegster werd een tweede auto aangeschaft. Ook dit was een ware verbetering. Wij wensen de scheidende voorzitter een prettige vergadering. ALGEMENE VERGADERING BEDRIJFSVERENIGING De algemene vergadering van de Ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting Texel zal dit jaar worden gehouden op donder dag 28 januari a.s. Ook dit jaar wordt het, zoals de laatste jaren gebruikelijk was een dagvergadering. In tegenstelling met de laatste jaren wordt dit jaar vrij vroeg in het seizoen vergaderd. Diverse leden deelden ons mede bezwaren te hebben tegen een vergadering in de tweede helft van februari. De inleiding zal dit jaar worden ver zorgd door de heer Dr. N. D. Dijkstra van het Instituut voor Veevoedingsonderzoek te Hoorn. De heer Dijkstra is voor ons geen onbekende De vorige winter ver zorgde Dr. Dijkstra een voorlichtings avond, die buitengewoon geslaagd kon worden genoemd. Wij twijfelen er dan ook niet aan of zij, die de vorige maal deze spreker hebben beluisterd zullen ook nu weer van de partij zijn. Er zijn de laatste jaren op het gebied van de voederwinning en voedertoedie ning belangrijke ontwikkelingen aan de gang. Deze ontwikkelingen gaan ons eiland nog voor een groot deel voorbij. Wij denken met name aan de vraag stukken rondom het inkuilen van gras en andere groenvoedergewassen. We le zen in de landbouwbladen over het in kuilen volgens de Hardeland-methode, de voordroogkuil en het maaikneus- systeem. We horen berichten over be drijven, waar het ruwvoeder gedurende de wintermaanden geheel uit kuilgras bestaat. Daarbij wordt dan .speciaal ge wezen op de mogelijkheid van arbeids besparing, die deze nieuwe systemen kunnen meebrengen De vraag ligt daarom voor de hand: Zit hier ook iets in voor onze Texelse be drijven? Over verschillende van deze kwesties hoopt de heer Dijkstra ons iets mede te delen en als er andere vraag stukken zijn, die in de belangstelling staan, dan zal de inleider zeker bereid zijn hierop in te gaan. Houdt daarom de datum van 28 januari vrij. Evenals altijd zijn ook nu belang stellende zoons en personeel hartelijk welkom. C. v. Gr. SCHIETOEFENINGEN OP DE WADDENZEE Op donderdag 7 januari tussen 08.00 en 12.00 uur zal bij wijze van oefening worden geschoten vanaf HM. „Gronin gen"', ligplaats Den Helder, in de rich ting van het wad. Schietrichting 050 vanaf havenkwartier Harssens. Veilige afstand 8 mijl. Onveilige sektor 1 mijl breed in NW-richting en 4 mijl breed in ZO-richting. Sleepboot A 847 in vaar water ter beveiliging en waarschuwing aanwezig. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 2 januari 1960 Gevonden te Den Burg: groenwollen want met okerkleunge strepen; zwarte (linker) herenhandschoen; damespols horloge; wollen grijsgeblokte sjaal met bruine, groene en witte strepen; meisjes- bril, montuur boven bruinrood en onder doorzichtig. Verloren te Den Burg: paar groenge- breide handschoenen; rood damesporte- monneetje met ongeveer 25,bruin dekkleed van 3x3 meter; groene tas waarin witte broodtrommel en thermos fles; lichtbruine portemonnee (porte feuillemodel) met enig kleingeld; blauw wollen (rechter) kinderwant waarop witte kruisjes; zwartlederen motorwan ten. - Gevonden te De Cocksdorp: een jonge herdershond. Verloren te Oudeschild: donkerblauwe das met lichtblauwe stippen. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdageD van 16.00 tot 18.00 uur OLIEBOLLENACTIE GOED GESLAAGD De gehouden oliebollenactie op Oude jaarsdag is een groot succes geworden. Er zijn duizenden exemplaren aan de man gebracht. Het bedrag dat door deze actie bijeen kwam, is nog niet precies be kend, maar vast staat dat ieder dorp zich geweldig heeft geweerd. Reeds in het holst van de nacht zijn de dames be gonnen met de voorbereidingen. Twintig duizend oliebollen hebben deze vaardige handen gemaakt en weer andere mede werkers hebben ze bezorgd. Vroeg in de morgen zag men de jeugd met manden langs de deuren gaan en bestellingen afleveren. Het comité van het Vluchtelingenjaar 1959-1960 kan met grote dankbaarheid terugzien op de gehouden actie. RIJKSSTUDIETOELAGEN Belanghebbenden wordt erop gewezen, dat in de maand januari aanvragen kun nen worden ingediend ter verkrijging van Rijksstudietoelagen voor het volgen van het onderwijs aan een universiteit, een hogeschool, een school voor uitge breid en middelbaar technisch en nijver heidsonderwijs, een kweekschool e.d. Het is het beste dat men zich tot het hoofd of de directeur van de onderwijs instelling wendt om nadere inlichtingen. Daar het op Texel meerdere keren is voorgekomen, dat van een bepaalde stu die moest worden afgezien, of dat een reeds aangevangen studie moest worden onderbroken omdat men te laat was, wordt er met nadruk op gewezen deze zaak met spoed af te handelen. Na januari ontvangen aanvragen worden zonder meer terzijde gelegd. POSTZEGELNIEUVVS A.s. maandag 11 januari houden we weer ruilbeurs in hotel „De Graaf". Op deze avond zal een tweetal nieuw uitge komen series van de Ned. Antillen ver krijgbaar zijn, n.l. een serie uitgegeven i.v.m. de 25-jarige luchtverbinding met Nederland a 1,85 en een serie ter gele genheid van de herdenking van de be vestiging van de nieuwe rechtsorde in het Koninkrijk a 1,15. Vermoedelijk zullen ook zegels van Suriname aange boden worden. Zoals bekend is zijn deze zegels niet meer aan het Philatelisten- loket in 's-Gravenhage verkrijgbaar en moeten dus van de handelaren worden betrokken. De prijs zal dan ook iets hoger komen te liggen dan we gewend zijn. De leden wordt nog medegedeeld, dat zeer binnenkort opnieuw zegels van de Ned. Antillen zullen verschijnen. Verzocht wordt deze serie, die wordt uitgegeven ter herdenking van de sterfdag van de le Apostolisch Vicaris van Curagao, van af 18 januari af te halen bij de heer M. J. Witte, Julianastraat 7. De prijs bedraagt 1,15. VEILIG VERKEER AFD. TEXEL Aantrekkelijke filmavond te De Koog op 15 januari a.s. Niet onvermeld dient te blijven, dat op vrijdag 15 januari a.s., 's avonds 8 uur in hotel „De Toekomst" een gezellige avond zal worden gehouden, waar een ieder, ook niet-leden, van harte welkom zal zijn. Deze avond zal tevens in zijn soort bij zonder leerzaam zijn, omdat de heer Gulmans o.a. een uiteenzetting zal geven van de wijzigingen welke gedurende de laatste jaren in de verkeersregels zijn opgetreden. Heel belangrijk dus voor hen, die door allerlei omstandigheden niet op de hoogte van de tijd konden blijven. Ook zullen zeer aanschouwelijke en leerzame films over de belangrijke ver keersregels worden vertoond. Gelegenheid tot vragen stellen en een bijzonder aantrekkelijke film over Frank rijk zullen aan deze avond voorts een ge moedelijk en gezellig tintje geven. Wij hopen en wij twijfelen daar ove rigens ook niet aan dat vele niet- leden zich deze avond spontaan als lid van de Vereniging zullen opgeven; voor de somma van ƒ1,is men een jaar lid, Alle op die wijze verkregen gelden worden door de Afdeling Texel van het Verbond direkt aangewend in het belang van de veiligheid op de weg. Denkt U maar eens aande verkeerscursussen, de verkeersakties (aanplakbiljetten, spandoeken, geluidswagens etc.), het krantje „Wegwijs" dat aan alle leden wordt toegezonden en nog meer nuttige bestedingswijzen. Mogen wij op Uw medewerking rekenen? Bedenkt dat het verkeer nog dagelijks een zware tol eist van de weggebruikers en dat wij door gezamenlijke activiteit deze tol kunnen verlichten, zo niet voor 'n zeer groot deel zelfs kunnen opheffen. JORDAANFLITSEN Amsterdam, 3 januari 1960. Zo zijn we dan, bij ons in de Jordaan vanuit het oude het nieuwe jaar in ge knald en gevuurpijld, zonder assistentie van brandweer noch gemotoriseerde politie. De periode tussen kerst en oud jaar kenmerkt zich door grote activiteit van de zijde der jeugd, dat is de tijd van kerstbomen verzamelen. De straat-rivali teit viert dan hoogtij en groepen jongens met knuppels gewapend trekken door de stegen, slurven en griebussen, om elkaar bomen afhandig te maken. Het vrede op aarde" is taboe en deze (jonge) mensen hebben alleen maar welbehagen in raus'jen van bomen of malkander af te rossen, wanneer een aanval wordt ge pleegd op de voorraadschuren van het eeuwige groen. Hun opslagruimte be vindt zich achter de vele muurtjes, welke opgetrokken zijn, om het braakliggende ierrein waar eens een krotwoning stond aan het oog te onttrekken. Dat deze plek ken uitstekend geschikt zijn voor de ratten om daar een gezellige familie uitbreiding tot stand te brengen, laat zich denken.Met oudejaar worden de voorraden te voorschijn gehaald en is de rode haan koning op het asfalt. De oude pittoreske geveltjes worden dan fantas tisch verlicht, door de vele dennevuur- tjes. Enfin, het is alles zonder wanklan ken, zover ik heb kunnen constateren, verlopen en zijn er geen ongelukken ge beurd. Waarbij ik niet wil beweren, dat zulks te danken is aan de opvoedkundige invloed welke er van het Jan Ligthart- huis uitgaat 1959 is wel een bijzonder goed jaar geweest voor het J.L.-huis, vooral de laatste paar maanden vielen we van de ene verrassing in de andere. Daar was dan in de eerste plaats de uitnodiging van de Rotary-Club, om te lunchen in het Victoria-Hotel en iets te vertellen over ons werk in de Jordaan, voor dit kleine maar select gezelschap. Voor een speciaal doel werd liefst 347,gecollecteerd en of dit nog niet voldoende was, nodigde de directeur van genoemd hotel mij uit met hem naar zijn salon te gaan, waar hij een pracht van een radio-automatische pick-up in werking stelde. Als er dan eenvoudig gezegd wordt: „die moet u maar meenemen", dan kun je geen pap meer zeggen, vooral als nog een andere directeur zegt: ik zorg voor een wagen met een chauffeur om het thuis te bezor gen. Tweede verrassing was een gift van 1000,— voor aanschaf van muziekin strumenten, speciaal bestemd voor dat soort jeugd welke men. (nee, dat rot woord schrijf ik niet) bestemd heeft. Met oudejaar zijn er heel wat vuurpijlen de lucht ingegaan, maar als klap van de vuurpijl werkte bij mij, toen op de laat ste avond van 1959 de telefoon rinkelde en mij de mededeling werd gedaan, dat er 2000,was overgemaakt voor res tauratie en vernieuwing of uitbreiding van ons gebouw. Hoewel deze giften al leen gebruikt mogen worden met bijzon dere bestemming, welke wij nooit uit ons karig huishoud-budget zouden kunnen verwerkelijken. Zoals vele Texelaars het mogelijk hebben gemaakt, om de hoge kosten van de kampen te helpen dekken, waarvoor we eveneens zeer dankbaar zijn. Onze welgemeende dank aan de Herv. Gemeenten van Den Hoorn, welke ƒ60,75, De Waal 50.en Oosterend ƒ60.12, bijeenbrachten. Nou schiet mij zo maar te binnen, dat 1960 zowaar een ju bileumjaar is, want voor 10 jaar werd 't •erste contact tussen de Jordaan en Texel tot stand gebracht, met alle zegenrijke gevolgen van dien. (Nu moet er beslist een commissie benoemd worden en vooral een penningmeester). Na zoveel weldaden, ook door u, Texe laars, ons bewezen, is het overbodig te zeggen, dat ik wederkerig Burgemeester De Koning, de Gemeentelijke Overheid en eilandbevolking een recht gezegend jaar toewens en vanzelfsprekend de Redactie der Texelse Courant voor de afgestane plaatsruimte in die tien jaar. Waarvan acte! Joh. K. A. Schreuder FILMNIEUWS: Zondagmiddag 4 uur: „SPORT STAALT SPIEREN" George Formby toont zijn kunnen in de ring. Hij is niet alleen leider in de „Blijf Fit" competitie, doch hij leidt eveneens Joan naar het altaar. Het is een van Formby's lachkanonnen die U doen schudden van plezier. Zondag- en maandagavond: DE VROUW DIE TWEEMAAL LEEFDE Niet een ieder is het gegeven om tweemaal te leven. Maar de nieuwste thriller van Alfred Hitchcock: „De vrouw die tweemaal leefde" laat ons zien hoe het kan. Het is een thriller zonder weer ga met een maximum aan spanning, die U beslist moet gaan zien. Nederlands nieuws O.a.: Viering van Koninkrijksdag, plechtigheden in Nederland, Suriname en op de Antillen; Kinderen van Bio- Vakantieoord ontvangen verrassing; Aap hanteert verfkwast, Gorilla Sophie schil dert in Blijdorp; Nederlandse tafeltennis- zege op België; „Het schip van de week", Wereldomroep legt band tussen zeeva renden en familie. S.V.O.-NIEUWS Oosterend a en de welpen speelden zaterdag tegen Texel a en welpen. Beide hebben leuke wedstrijden gespeeld. Vooral voor a was het een goede beurt. Zaterdag spelen jullie weer voor de competitie tegen De Koog a. Dit wordt voor jullie een zware opgave. Oosterend 2 ontving zondag HRC 7. Met de rust leidde O. met 3<1. Na rust wist HRC eerst terug te komen tot 32. maar toen Wim de stand op 42 en Dirk op 52 bracht, geloofde O. het wel. Hiervan wist H. te profiteren door in te lopen tot 54, wat tevens de eindstand werd. A.s. zondag gaat Oosterend 2 naar Zee macht 2 en Oosterend 1 ontvangt Wa tervogels 3. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: 4e kl. KNVB: De Foresters-RKAFC 11; Hollandia T.- BKC 11; Schagen-Helder 51; Texel- Vios 2—1; Limmen-USVU 1—2. Junioren: HRC b-Texel 72; Adsp. Texel-Oosterend 26; welpen Texel- Oosterend 7—2. Texel-Vios. Onder bijzonder gunstige weersgesteldheid voor voetbal werd een spannende strijd geleverd. Texel was zonder Harry en Kees Boot verdedigend wat verzwakt, wat tijdens de wedstrijd goed merkbaar was, al moeten we direct vaststellen dat ze bij zonder hard hebben gewerkt. Zo van de aftrap nam Texel de bal over, Niek plaatste naar Hans, die een scherpe voorzet gaf, waaruit Kees Groen, die goed was meegekomen, de bal precies langs de paal in het doel werkte. Dat was al in de eerste minuut. Vios komt ten aanval, achter was men nog niet inge speeld, maar men weet toch het spel snel te verplaatsen en we zien Ruud, die van daag gelukkig weer in de gelederen was, een mooie kans missen. Bob had het lang niet gemakkelijk, maar stond weer als een rots in de branding. Een mooie pas kwam bij Ruud en samen met Max gin gen ze door de verdediging, maar de spil speelde terug. Vios kwam meermalen ge vaarlijk opzetten en menige corner was het gevolg. Hans ging mooi langs de lijn, maar z'n voorzet is iets te scherp. Dan is V. weer weg maar Bob in samenwerking met Niek en Piet weten de aanval af te slaan. Uit een zeer gevaarlijke doorbraak redde Bertus door tijdig uit te lopen. Vios wist na 40 min. gelijk te maken na een afgeslagen vrije schop via een terug springende bal: 11. Meteen is T. weg. Ruud brak door maar de V.-keeper liep prachtig uit en keerde het harde schot. Uit een vrije schop scoort Ruud oer- hard, maar Rennie stond buitenspel. Ruud kwam langs de lijn, hij schoot niet en dan is het rusten. Ook de tweede helft bleef het spannen. Wel was Vios beheerser van het midden veld en daardoor het gevaarlijkst en zelfs leek het er het 1ste kwartier op, dat T. door de knieën zou gaan, maar dank zij ijverig volhouden en veel uittrappen wist Texel stand te houden. Toch kwam Texel beter los. Een pracht schot van Ruud wordt door de V.-keeper fraai gestopt. Vios viel weer aan, weer een corner. Uit een mooie corner missen twee man, maar telkens kwam Vios terug en menigmaal moest Bertus in moeilijke positie redden hij deed het fraai. Bob zat overal en bleef z'n mannen aanvuren. Dan gaf Niek weer fraai door naar Groen, die zuiver naar Ruud plaatste en met een haar- ;cherp hard schot stonden we weer aan de leiding na 17 min. Moedig werd voort- gestreden. Wel moest Texel zich tot uit vallen bepalen, maar daar zat wel kans in. Jammer was, dat Hans te veel naar het midden kwam. Bertus redde op fan tastische wijze, greep een corner uit de iucht, een zeer gevaarlijk hoog schot stompte .hij weg. Het liep al naar het einde en nog kon van alles gebeuren. V. trok snel en doortastend ten aanval en steeds weer kwamen de ballen terug en telkens weer moesten Niek, Piet, André en Dick, maar vooral ook Bob en Bertus ingrijpen, zodat het einde wel verade ming bracht. Scheidsrechter Van Geelens deed het weer best, hield de touwtjes strak. Mag het dan niet steeds even mooi zijn gegaan, we hebben door inzet van alle krachten de overwinning behaald, waar mede we Texel 1 gaarne gelukwensen. Een goede inzet in 1960. De junioren, die zwaar gehavend tegen HRC b speelden, konden het niet bol werken. Tot de rust ging het goed en wisten ze met 11 gelijk te blijven. Daarna liep het niet zo goed en konden de HRC'ers de score opvoeren tot 72. Texel heeft haar best gedaan, maar nu volgende keer weer compleet. Abe en Hans scoorden elk éénmaal. De adsp. waren te zwak voor Ooster end. Nog wat invallers. De welpen waren weer te sterk voor de jongens uit Oos terend. Ze speelden aanvankelijk wel aardig, maar toen ging het wat te ge makkelijk. Het werd 72. Programma zondag a.s.: Helder-Texel; Texel 2-Kaagvogels 2; junioren en adsp. Het jeugdtoernooi, dat vorige week werd aangekondigd, kon niet doorgaan, omdat geen zaal beschikbaar was. Bin nenkort volgt weer een jeugd-clubavond. b KLEINE VERANDERING In het bericht over de bestuurssamen stelling van de stichting Dorpshuis is een kleine onjuistheid geslopen. A. Backer is als verbindingsman van de Vereniging Eigen Gebouw tijdelijk als adviserend lid aangewezen, zonder stemrecht; tevens heeft hij zich bereid verklaard de pen ningmeester te assisteren als dit nodig mocht zijn. Z.D.H.-NIEUWS Het programma voor zondag luidt: ZDH 2-SVC 2, aanvang half 12; ZDH 1- ZAP 4, aanvang half 2. Donderdagavond trainen: adspiranten om 7 uur, ouderen om 8 uur. Allemaal present! TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Boekh.) en onder nr. 0,20 meer. Wij geven de hoogste prijs voor lompen, ijzer en metalen. A. v.d. Vis, Wilh.laan 17, tel. 256 Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. Den Burg 421 of 380 Te k luchtbuks f30, val helm -f- motoroverall f25 Ruyterstraat 16, Oudeschild

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2