1 balans de prijzen omlaag RANG is alleen RANG RANG staat In onze beddenafdeling hebben we nog volop voordelige aanbiedingen Interieur matrassen Kapok matrassen Schuimplastic matrassen Ruwwol matrassen Flanel lakens 6,98 6,50 5,98 moderne nylons damespyjama's Herenpyjamajasjes 3,80 Koopt bij solied en vertrouwd adres „Zij kochten mijn kind" X f 89,75 80xi9o 39,80 66,50 Dekens halfwol 19,75 -16,90 11,90 29,75 34,50 Z DE opruiming 80 x 190 59,50 120x190 93,00 UITSLUITEND EIGEN FABRIKAAT 120 x 190 154.00 125,00 prima kwaliteit 7 cm dik 80x190 29,80 80 x 190 49,75 120x 190 79,50 120x190 Nog enkele prima dekens moderne dessins, prachtgoed 150x220 180x230 60% wol Profiteer nog van onze speciale aanbieding in kousen met en zonder naad per paar 1,76 Crep nylonkousen, pracht goed 2,98 We hebben weer 8,90 - 6,90 6,25 Warmoi ,0 nd tri: 10( ve l tar Er on ïg: Drc tzc Dt Og n De ,rd b gr Ur| Iers lev: In led [edr ?ot( iude d felrc prfc *0< Warmoesstraat OUDERAVOND IN ,,'T MIERENNEST' De Koog Slechts een 20-tal ouders had gehoor gegeven aan de uitnodiging van het Bestuur der kleuterschool „Het Mierennest", de ouderavond bij te wo nen. In haar openingswoord prees de voorzitster van het bestuur, mevr. Lu- berti, het werk van mej. Scheepmaker: „Haar school bloeit. Ongeveer 35 leerlin ge tj es bezochten de school en wij zijn dan ook zeer tevreden. Wel wil ik de moeders verzoeken om er voor te zorgen, dat hun kinderen op tijd op school zijn". Volgens mevr. Luberti is de indeling der vakantie, n.l. 3 weken in mei en 3 weken in september geen succes geble ken. Ook juffr. Scheepmaker ziet de vakantie liever aangepast aan die der Luberti-school, temeer daar in opdracht van de Inspectrice de kinderen die van de kleuterschool overgaan naar de lagere school, 2 weken voor het begin van het nieuwe schooljaar vakantie moeten heb ben. Hierna las de secretaris, de heer A. Schoo, de notulen van de vorige ouder avond, welke zonder aanmerkingen wer den goedgekeurd. Uit het jaarversalg blijkt, dat het een alleszins gunstig jaar voor de school is geweest. Het schoolreisje werd een suc ces, alsmede het 1-jarig bestaan van de school, dat samenviel met de verjaardag van Juf. St. Nicolaas werd een fijn feest voor de kleuters, terwijl Kerst intiem op school werd gevierd. Er is prachtig speel goed aangeschaft, o.a. een stalen wip. Al met al een geanimeerd jaarverslag met een gunstig geluid. De heer Oosterhaven administrateur, gaf een overzicht van de financiën. Dit was zeer bevredigend. Er was een batig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden in- plaats van de dames Eelman en Onstenk en de heer Van Schoonhoven, die niet herkiesbaar waren, gekozen de dames Wensvoort en Klip en de heer J. Hop man. Na de pauze, met koffie en cake, volg de de rondvraag. De heer Winter heeft horen vertellen, dat de heer Van Schoonhoven uit het Bestuur gezet was. Onder gelach van het bestuur, waaronder ook de heer Van Schoonhoven, wordt dit pertinent ont kend en naar de rubriek „dorps-klets" verwezen. De heer Wiegers zou graag de vakantie in vóór- en naseizoen gehandhaafd zien. Er zal een enquête onder de ouders wor den gehouden en dan van jaar tot jaar bezien worden. De heer Winter stelt voor om de kin deren iedere week wat geld mee te ge ven voor schoolfeesten enz. Antwoord: Administratief is dit moeilijk uit te voeren. Een volgende vraag van de heer Wie gers: Winkeliers zijn het er niet mee eens dat benodigdheden voor de feestjes elders worden gekocht. Voorz.: Wij zoe ken de voordeligste weg, maar kopen zoveel mogelijk in het dorp. Ook de bijdrage voor het st. Nicolaas- feest kwam ter tafel, Hiermede was de rondvraag beëindigd en ging de heer Van Schoonhoven aan het goochelen. Hij goochelde niet alleen zelf, maar leerde de aanwezigen ook dit edel vermaak, teneinde op feestavondjes thuis de kinderen te kunnen amuseren. De ouders konden hierna het werk van de kleuters bezichtigen. Smaakvol had juffr. Scheepmaker het nieuwe speelgoed opgesteld met daar omheen het werk der kinderen. Op de tafel van ieder kind lag een geschreven rapportje omtrent reacties, gedragingen, fantasie enz. Een lofwaardig idee. ZILVEREN DUBBELTJES BUITEN OMLOOP De zilveren dubbeltjes zijn, bij alge mene maatregel van bestuur, buiten om loop gesteld, aldus deelt het ministerie van financiën mee. Met het zilveren dubbeltje verdwijnt de laatste vooroorlogse munt uit de geld circulatie. Tot 20 mei 1960 bestaat gele genheid tot inwisseling van deze munt bij alle postkantoren, bij- en hulpkan toren der posterijen en poststations. door HANOL SPOOR 33. Het lange blonde, glanzende haar hing nog even weelderig rond haar hoofdje.Dan wilde hij met zijn handen door haar lokken woelen, zoals hij dat vroeger zo graag deed. Het grijpen in het luchtledige bracht hem dan weer tot de werkelijkheid, maar Jane's treurige ge zichtje bleef in zijn geheugen hangen. Telkens en telkens weer ging hij de ge beurtenissen na, die hem en zijn jonge vrouw uiteen deden drijven. Steeds zwak ker leken de argumenten, die hem ge dwongen hadden, om de wrede en harde brieven aan haar te schrijven. Hij kon zijn wantrouwen omtrent haar handel wijzen geen nieuw voedsel meer geven, want hij had de anonieme lila brieven, die zoveel onrust gesticht hadden, ver nietigd en in zee geworpen. Vele dingen leken nu meer normaal en wanneer hij dat vaststelde, werd het gevoel van eigen tekortkoming zwaarder. Terwijl de boot de afstand, die hem van zijn thuishaven scheidde, mijl na mijl inkortte, werden zijn zelfverwijten heviger. Toch waren er nog steeds mo menten, dat hij vast overtuigd was, recht vaardig te hebben gehandeld. Jane had zijn liefde bezoedeld en was alleen uit koele berekening met hem getrouwd, op aanstoken van haar minnaar Bennick- hoff. Zo werd hij in pijnlijke tweestrijd heen en weer geslingerd. Het weerzien van bekende havenplaatsen, steeds dich ter bij huis, deed een heel nieuw verlan gen in hem ontstaan. Hij moest Jane zien en zij moest gelegenheid hebben om zich te verdedigen. Dit had hij veel eerder moeten bedenken. Wanneer hij diep in haar blauwe ogen kon kijken en er niets meer van hun oude liefde in zou ontdek ken, dan zou hij zich gemakkelijker bij zijn eenzame leven zonder haar, kunnen reerleggen. Hoe hij alles ook keerde en wendde, altijd bleven zijn gedachten aan dingen haken, die voor hem onverklaar baar waren. Zelfs als hij zonder meer aannam, dat hij zelf spookbeelden had opgeroepen, of zijn oor ten onrechte aan lasterpraatjes te luisteren had gelegd, dan nog bleef daar dat ogenblik, toen hem dat fatale telegram ter hand werd gesteld. Dat telegram loog er niet om. Maar ja, bedacht hij dan weer, toen reeds had hij zijn vrouwtje alle steun ontzegd. Haar als het ware in de armen van Bennickhoff gedreven. Hoe had hij zich toch ooit zo over die anonieme brie ven kunnen opwinden? Iemand, die der gelijke brieven schreef was immers niet te vertrouwen. Het was ook niet aanne melijk, dat de echtgenote van Bennick hoff dergelijke roddelbrieven had ge schreven. Jane schreef toch hoe hartelijk zijn vrouw haar had ontvangen. Rudy stond met zijn problemen op en ging er mee naar bed. Urenlang bracht hij dromende door, maar nooit kwam hij lot een duidelijke slotsom. Zijn uiteinde lijk voornemen, om niet zonder meer in deze zaak te berusten, maar alles te gaan onderzoeken, deed hem weer wat op monteren. Zijn scheepsmakkers zagen tot hun opluchting, dat Rudy weer voor ver schillende dingen belangstelling kreeg. In het begin van zijn depressie hadden ze hem een weinig geplaagd, omdat ze eerst aannamen dat het jonge stel een klein en onbelangrijk misverstand had. Maar toen Rudy, tot hun leedwezen niet meer de oude werd, liet men hem met rust, al poogden ze meermalen hem uit zijn ter neergedrukte en sombere stemming op te heffen. Zo bereikte men de thuishaven. Het was een vrolijk geroep en gewuif aan de kade, terwijl de boot meerde. Rudy zocht met een dikke keel van aandoening zijn bezittingen bij elkaar. Bijna de gehele bemanning werd door vrienden en fami lie afgehaald. Eenzaam laveerde hij daar tussendoor op zoek naar een taxi. Hij zuchtte van verlichting toen hem dit lukte. Bij het noemen van het station, waarheen hij wilde gaan, veranderde hij plotseling van gedachte. Nu hij steeds dichter het einddoel naderde, bekroop hem een jagende onrust. Hij noemde zijn adres en woonplaats en leunde zwaar van spanning terug in de kussens. Het zweet parelde op zijn voorhoofd, een benauwdheid, die uitsluitend geestelijk was, maakte hem loom en machteloos. Zijn zeemansuniform drukte loodzwaar op zijn lichaam. Hij vroeg zich af, of zijn grote liefde voor Jane, hem aan haar zou overleveren en hem alle dingen zou doen aanvaarden, of dat hij Jane in een heel ander licht zou zien, zodat hij zonder be wijzen in haar onschuld geloven kon. Het was ook mogelijk, dat haar omgeving zo'n verkeerde invloed op haar had, dat zij daarop vreemd reageerde, zonder zich van het kwaad bewust te zijn. Ofschoon hij het waarom niet duidelijk kon formuleren, bleef in zijn onderbe wustzijn de hoop leven, dat alles op een misverstand zou berusten. Misschien moest hij Jane wel op zijn knieën verge ving vragen. Hij wenste het vurig. Voor het terugwinnen van zijn geluk zou hij wat meer over hebben. De rest van zijn leven zou hij zijn kleine vrouwtje op handen dragen en haar vertroetelen. De grond waarop ze liep zou nog waarde voor hem hebben. „Oh, Jane toch kreunde hij. De taxi snorde voort. Het kon hem niet hard genoeg gaan. Men naderde de druk te van de stad. Rudy keek naar het straatgewoel. In wezen was er niets ver anderd. Hoe had het leven hem in die tussentijd zo te pakken kunnen nemen? Hoe kon iets, dat zo mooi, gaaf en sterk, in zoveel stukken uit elkaar spatten? Wat kon het gevoel, een helft te zijn van zo'n schervenhuwelijk, je geestelijk afmatten en je zo oud als Methusalem doen voelen. Alleen een kleine hoop, dat alles onver wacht toch nog ten goede zou keren, hield je staande. Hij moest die hoop, die hem in deze donkere ellende als een lichtstraaltje vergezelde, niet opgeven. Het zou het einde van alles zijn. Daar was zijn huis. Grote goedheid, wat was hij stom geweest. Zou het zijn huis nog wel zijn? Had Jane misschien hun eigendommen verkocht en stond hij nu op straat? Dat zou trouwens het erg ste niet zijn. Veel erger was, dat hij dan Jane moest gaan zoeken. Hij had toch geen rust, voor hij uit haar eigen mond, zijn geluk of zijn ongeluk zou vernemen. Rudy vroeg de chauffeur even te DAMCLUB TEXEL >raa Uitslagen van 15 januari j.l.: n c J. Hooijberg-A. v.d. Slikke 2->ver W. A. v. Zeijlen-Jac. v. Heerwaarden ïn 1-fet P. Bruijn-S. Bakker Jas. Vinke-S. v. Heerwaarden Jzn. G. Dros-A. de Haan C. Vinke-J. A. v. Enst Jb. Koorn-F. v. Sambeek Jac. v. Heerwaarden behaalde eerste punt tegen W. A. v. Zeijlen in o| ze damgeschiedenis en P. Bruijn wo? voor de tweede maal van S. Bakker dit seizoen. G. Dros verknoeide een gn wonnen stand, waarna De Haan vvl lang werk had de winst te vinden in e(| simpele eindstand, maar wat tenslotV> toch lukte. JAARLIJKSE UITVOERING Z.D.H. Den Hoorn Het toneelstuk „Ec meisje om te stelen", dat bij de Spor vereniging Z.D.H. in studie is, wordt 19 en 20 februari in Loodmans Welvarfl opgevoerd. wachten. Misschien moest hij nog verd Daar was de pensionhoudster al. sloeg de handen ineen van verbazi: „Nee maar, mijnheer Mansdorf, wat ei verrassing, komt u binnen?" Rudy gaf een teken aan de taxicha' feur, dat deze niet meer nodig was kloppend hart volgde hij de vrouw. Ze ongewoon hartelijk, stelde hij bij zichzi vast. Net alsof ze een kwaad gewetj heeft. Dan moest hij even glimlachen, zijn eigen mening. Tegenover de eers de beste uit Jane's omgeving stond hij I niet onbevangen meer. Op deze manifl zou hij een hele lijst van verdachte] kunnen samenstellen. Een vreemde oj winding kwam over hem. Nu zou hij kamers terug zien, waarin hij met Jai had gewoond. De kamerverhuurster h: hem wel onderzoekend aangekekej maar maakte nog nergens een toespelii op. Zich dwingend, om te doen, alsof hj de gewoonste zaak ter wereld sjouwde hij zijn koffers naar boven. Mj een grijze waas voor zijn ogen keek ae kamer rond. De vrouw volgde hem de hielen en bleef in de deur staan, stoorde hem niet, maar scheen toch vraag te verwachten. Alles was precies eender. Ordelijk Je': opgeruimd zagen de kamers er uit. 0 alles voorbereid ging hij naar de slaaj^an kamer en zijn ogen dwaalden speurengeu langs de meubels. Als een dief, die b^pri trapt kan worden ging zijn hand vooi^ zichtig naar de hangkast. Hij haaldj zwaar adem en zwaaide dan plotselinj de deur open. Alleen toiletten van Jafij en ook nog enige kostuums van hem. (Wordt vervolgd cy a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a a at allo tAAMAAJHJUi.üLM.9.«.M.t j Rang Fruit 19 ct per rol

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4