„Zij kochten mijn kind" DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 12 februari: S. Ros-C. Dijker 20 Jac. v. Heerwaarden'-J. Hooijberg 11 P. Bruijn-W. A. v. Zeijlen 11 A. Vinke-C. v. Heenvaarden 11 Jo Schoo-S. Bakkér 02 Jn. Stam-C. P. Burger 02 G .Dros-C. v.d. Werf 02 A. v.d. Slikke-S. v. Heerwaarden 11 C. Vinke-A. de Haan 02 J. A. v. Enst-Jb. Koorn 20 D. v.d. Werf-F. v. Sambeek 11 C. Dijker blijft dus niet ongeslagen dit jaar. S. Ros nam een damslag, waarna een eindspel ontstond van een dam met vijf, tegen een dam met drie stenen. Het afspel was in orde! Jac. v. Heerwaarden bewees z'n goede vorm, door met nadeel in de partij toch een punt te behalen. Ook P. Bruijn en A. Vinke kwamen zover. S.V. TEXEL 4e kl. A. KNVB: Schagen-De Foresters 2—1; Texel-LSVV 3—3; Limmen- RKAFC 1—0; USVU-BKC 0—1; Vios- Helder 21. Afd. NH.: Texel 2-ZAP 2 uitgesteld. Texel-LSW werd tenslotte een pun tenverdeling. L. was bijzonder strijdlus tig en kwam al direkt tot een paar ge vaarlijke aanvallen. Voor een groot deel beheersten ze tot de rust het gehele mid denveld, veelal door direct verplaatsen met forse trappen. Onze verdediging had het moeilijk en Bertus moest keer op keer handelend optreden. Ons elftal had invallers voor Niek Vos en Thijs Mole naar. Abe was opgesteld, hij deed zijn best, maar voor hem was het nog wat te machtig. Het zat Texel niet mee, maar toch kon Ruud uit een zuivere pas van Kees ons aan de leiding brengen. Na 10 min. maakte LSW gelijk, als het achter niet al te best zat en zelfs kwamen ze aan de leiding als Dick Dros een voorzet van richting veranderde en de bal, ge heel buiten bereik van Bertus, in ons doel werkte. Als uit een door LSW af geslagen vrije schop naar de rechtsbuiten werd geplaatst, weet Harry, na een halve mistrap van André niet anders te doen dan te zacht terug te spelen waar Bertus niet bijkon en het was 13. Wel bleef Texel volhouden, onvermoeid stuwde Kees zijn voorhoede, hielp in de verde diging en onderbrak vele aanvallen. En kele zeer goede combinaties in onze voor hoede bleven zonder resultaat. Uit een mooie aanval ontstaat een corner, die door Max precies naast werd gekopt. Max, Ruud en Hans gaan mooi spelend door de verdediging; een prachtig op maat gegeven voorzet werd door Kees Groen precies de verkeerde kant opge- kopt. Met LSW als sterker geheel komt de rust. Intussen kwam een dreigende lucht op zetten en een fikse sneeuwbui zorgde dat het veld wit en glad werd. Zo van de aftrap krijgt Hans de bal toegespeeld, gaat langs de lijn, lost een scherp schot, dat onder de keeper door doeltreft. Het bleef maar sneeuwen, hetgeen voor beide partijen moeilijkheden opleverde. Texel werd wat sterker, kwam flink opzetten, maar LSW-verdediging nam geen enkel risico, waardoor ze moeilijk te passeren was. Toch wist Ruud twee spelers te pas seren; de bal werd in positie gebracht en met een formidabel schot was het gelijk' 33 geworden. Texel speelde nu ook zonder Dick Dros, die geblesseerd was en vervangen door Hans Geus. Texel bleef volhouden maar LSW herstelde zich meer en meer en de spanning steeg angstig. Harry had het nu zwaar, maar bleef volhouden. Kees en ook Bob had den het zeer druk en samen met André gelukte het stand te houden. De LSVV- aanvallers wisten nu van geen kans meer te profiteren. Hans was uitgevallen, zo dat de laatste 10 min. met 10 man werd gespeeld. We mogen tevreden zijn met de uit slag en een compliment aan de spelers voor hun volhouden. A.s. zondag: Texel 1 is vrij; Texel 2- WGW 3; jun. vrij; adsp.: Texel-Oosterend Handbal. Dames opgelet. Het is de hoogste tijd om te gaan trainen. Binnen kort vangen de comp.-wedstrijden weer aan. Zorg dan in conditie te zijn. Na een lange rustpauze moet het een genoegen zijn weer in actie te kunnen komen. Dus woensdagavond 7 uur allemaal weer present in het gymlokaal van de Dr. Thijsseschool. Er mag niemand ont breken! FEUILLETON: door HANOL SPOOR. 45. Het was gelukkig dat hij op haar discretie kon vertrouwen. Ze was voor hem al vaker als een rots in de branding geweest. Nog nooit had dit echter zo dicht bij zijn persoonlijk leven gestaan. Zou ze, nu alles zo geslaagd leek, zijn plan willen bederven? Hij geloofde van niet, al was aan de uitdrukking op haar gezicht te zien, dat ze nog niet was uit gesproken. „Wat is je conclusie, Vera^" vroeg hij gespannen. „Dat u hard op weg bent, om uw vrouw ongelukkig te maken", zei Vera. „En ik ken u te goed, om niet te weten, dat u daarmee ook uw eigen leven ver woest". Haar vork en mes dwaalden doelloos over haar bord. Voor haar had het diner alle aantrekkelijkheid verloren. Al kon ze zich inwendig verheugen, dat het tus sen hen tot een uitspraak was gekomen, de wetenschap dat ze hem daarvoor eerst met harde woorden moest toespreken, deed haar wensen ver van deze plaats te zijn, desnoods in de intimiteit van haar eigen kantoortje. Dit was toch geen ge legenheid om dergelijke dingen te behan delen. Ze durfde niet eens te kijken of ze pijn of boosheid in zijn ogen zou lezen. Walter had een ogenblik perplex voor zich uitgekeken. „Je bent gek", zei hij Z.D.H.-NIEUWS Het eerste heeft zondag in concur rent Callantsoog zijn meerdere moeten erkennen. Maar 83 is wel erg zwaar, dat had in het begin zelfs een verstokte Callantsoog-supporter niet gedacht, want reeds na 3 min. hadden we een 20 voorsprong en zag alles er rooskleurig uit. Maar na 20 min. bleek, dat de 20 voorspronk nog lang niet veilig was, want nadat de prima middenvoor Jan Mooij van Callantsoog heel listig uit een vrije trap de achterstand verkleinde, was een minuut later een speler van ons zo ongelukkig de bal langs Lolle te plaat sen: 22. Callantsoog, gesterkt door dit succes, drukte door en al heel gauw stonden we met 42 achter. Na de rust hebben we goed volgehou den, maar doordat het verband in de ploeg totaal zoek was, slaagde Call, er in een 83 overwinning te behalen. Het was een sportieve strijd en de be tere ploeg won. Heel handig wist C. de open plekken op te zoeken en vandaar uit de aanvallen op te bouwen. Maar ja, wat wil je, helemaal zonder training. Volgende keer beter, jongens. De adsp. zorgden voor een aangename verrassing door in De Koog met 60 te winnen. Het tweede verloor in Den Helder van het sterke Zeemacht 2 met 71, maar de stemming bleef prima. Tot zaterdag kunt U een kaart aan vragen voor de wedstrijd Nederland- Bulgarije op 3 april. Zondag zijn het eerste en tweede prijs. Alleen de adsp. komen in het veld. Allemaal een prettige uitvoering toe gewenst. SPORTNIEUWS S.V.C. Na een paar maanden rust speelde het eerste zondag thuis tegen Vesdo. De punten werden gedeeld: 33. SVC moest het zonder z'n oude doelman doen. Jan Piet's afwezigheid houdt verband met huwelijksplannen. Vanaf deze plaats onze hartelijke gelukwensen voor Jan Piet en Dora namens de gehele SVC- aanhang. Jan heeft zijn plaats ingenomen en zeker niet onverdienstelijk, al moest hij dan reeds na twee minuten de bal uit het net halen. Bij een scherpe doorspeel- bal weifelde de achterhoede voor ver meend buitenspel; hiervan profiteerde de V.-midvoor: 01. Dat begon nu niet zo verheugend. S. kwam terug met een paar mooie aanvallen over rechts, maar het beslissende schot bleef uit. Dit kwam pas na plm. een half uur. Als Maarten de bal vrij heeft, belandt de bal na een mislukt schot bij Liekele, die het juiste tikje geeft: 11. Maar nog voor de rust weet V. opnieuw te doelpunten. Een hard schot gaat via de staander in het doel: 12. Met deze stand komt de rust. Direkt na de thee is S. weg en Liekele heeft binnen drie minuten de stand ge lijk gebracht: 22. Hierdoor aangemoe digd probeert S. nu door te zetten en V. wordt in de verdediging terug gedrukt. Het zit onze voorhoede helaas niet mee. Een keihard schot van Maarten wordt op het laatste moment door de back van V. tot corner verwerkt. Maar doelpunten komen niet. De SVC-backs en spil staan op de middenlijn en dat dan de uitvallen gevaarlijk zijn bewees opnieuw een der gelijke speelwijze. Zeven minuten voor het einde weet V. hieruit te doelpunten. 23. Maar de SVC-jongens nemen hier geen genoegen mee en enkele minuten voor tijd maakt Piet Jan uit een corner gelijk: 33. En zo komt het einde van deze sportieve wedstrijd. Programma a.s. zondag: SVC 1-BKC 3, aanvang 1 30 uur; WGW 4-Cocksdorp 2, aanvang 2 uur op het B.-terrein.' Belangstellenden voor de interland voetbalwedstrijd Nederland-Bulgarije op zondag 3 april kunnen kaarten hiervoor aanvragen bij de secretaris vóór donder dagavond 8 uur. S.V. DE KOOG Uitslagen: De Koog a-ZDH a 06. De Koog 1-Kreileroord 1 53. De adspiranten moesten een zware ne derlaag lijden tegen leider ZDH. Oorzaak was wel het grote aantal invallers, waar door het elftal veel aan kracht had inge boet. Een enthousiast en hardwerkend De Koog 1 behaalde een prachtige over winning op Kreileroord. Een grote rol speelde rechtsbuiten Daalder, die vier daarna ruw. „Hoe kan ik nu mijn vrouw ongelukkig maken? Ik heb juist alles ge daan, om aan haar liefste en bijna on mogelijke wens te voldoen". „Dus", zei Vera een weinig sarcastisch, „u wilt beweren, dat Jane met voorbe dachte rade dat kind kreeg, gewoon op bestelling, om het daarna aan uw vrouw over te dragen?" „Nee, natuurlijk niet", Walter zuchtte. Zelfs de meest verstandige vrouwen konden soms toch onlogisch denken „Toen ik eenmaal wist", legde hij uit, „dat Jane een kind verwachtte, ging ik alles goed na en kwam ik tot de slotsom, dat dit het kind kon worden, dat ik aan Iris zou geven. Het werd voor mij een spel op leven en dood, omdat de gezond heid van Iris zo wankel was en ik dit als haar redding beschouwde. Jane is nog jong, dacht ik. Er komen nog wel meer kinderen.Hoewel.haar man heeft met haar gebroken en dat heeft beslist nooit in mijn bedoeling gelegen". Vera schrok, nu ze de zekerheid kreeg van de breuk tussen Jane en Rudy. „Het is toch eigenlijk te begrijpen, dat haar man dit niet nam", zei Vera. „U mag er zich op verheugen, dat uw vrouw lankmoediger is". „Ja, hoor nu eens hier Vera. Mijn op treden tegenover Jane is niet van alle schuld vrij te pleiten, dat geef ik eerlijk toe, maar mijn enige oogmerk was, een kind voor Iris, ook al kostte het nog zo veel moeite en later misschien nog wat traantjes van Jane. Uiteindelijk zijn er genoeg, die hun kinderen vrijwillig aan ons zouden willen afstaan. Wanneer Iris van hun afkomst niet zo'n probleem had doelpunten voor zijn rekening nam. Al direct na de aftrap gaf hij De Koog met een mooi schot de leiding. Vijf minuien later was het 20 toen een back de bal over zijn eigen keeper in het doel lepel de. Kreileroord was technisch wel beter, maar De Koog kon toch nog goede aan vallen opzetten. Een kwartier voor de rust zette Leo weer goed door en hij scoorde 30. Dit was de ruststand. Na de rust kwam Kreileroord sterk opzetten en spoedig werd het 31. De wedstrijd werd feller en vooral toen het na een kwartier 32 werd, hing de zege aan een zijden draadje. De Koog wist het spel te verplaatsen en het Kreileroord- aoel werd zwaar belegerd. Tjeerd en Gerie waren echter niet op schot en dat was en geluk voor de tegenpartij. Mid- voor Schuijl verraste de achterhoede bij een terugspeelbal, maar het schot kwam tegen de paal. Leo maakte aan alle on zekerheid een einde toen hij met een juweel van een schot 42 scoorde. Mid- voor Schuyl zag zijn vrije schop door de keeper gekeerd, maar weer was het Leo, die een goede aanval met een doelpunt bekroonde. In de laatste minuut werd het nog 53 toen een kopbal uit een hoek schop in de uiterste hoek verdween. Hiermee kwam het einde. TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 was zondag op bezoek bij St. Adelbert. In een spannende wedstrijd werden de punten broederlijk gedeeld: 11. In de eerste helft waren de Boys iets in de meerderheid, maar St. Adelbert wist de leiding te nemen. 10 min. later bracht A. Boogaard de partijen echter weer op gelijke voet. Fair werd er om het winnende doelpunt gestreden, maar geen van de 10 voorhoedespelers slaagde er in de verdediging te passeren. Boys 2 heeft in een prima wedstrijd revanche genomen op de geleden neder laag tegen Wieringerwaard 2. In de eer ste helft waren de bezoekers door het windvoordeel meer in de aanval, het geen na 30 min. door een doelpunt werd uitgedrukt. Maar ook de Boys-voor- waartsen wisten gevaarlijke aanvallen te ondernemen, doch deze strandden op de W.-verdediging. Na de rust kwamen de Boys meer in het offensief, het doelpunt kwam echter aan de Boys-zijde, waar de W.-l.binnen hard inschoot buiten bereik van keeper Rijk. Een handsbal buiten het straf schopgebied van W. bracht de ommekeer in deze strijd. J. Zoetelief schoot keihard legen de binnenkant van de paal; de te rugspringende bal kwam voor de schiet grage voeten van J. Witte, die dan ook niet faalde en de stand op 21 bracht. Door het enthousiaste spel van de Boys werd Wieringerwaard in de verdediging gedrukt en 5 min. later was het 1-buiten Luyckx, die de bal vanaf de -doellijn voorzette en de r.back van W. stompte de bal in uiterste noodzaak in eigen doel- 22. Met nog 10 min. te spelen kwam het gehele elftal van de Boys in de aan val en 5 min. voor het einde was het J Zoetelief, die met een prachtig schot in de uiterste hoek de stand op 32 bracht, met welke stand het einde kwam Scheidsrechter Zeegers leidde deze wed strijd op de hem bekende rustige wijze, waardoor dit een faire wedstrijd werd. De Boys-junioren verloren met 102 van HCSC a. Adspiranten a waren op bezoek bij Oosterend en moesten de eer met 2—1 aan laatstgenoemde laten Boys b ging eervol met 80 ten onder tegen Texel a. De welpen hebben 'n pittige en prima wedstrijd gespeeld tegen de Texel-we!- pen. Beide ploegen waren tegen elkaar opgewassen, hetgeen de eindstand ook weergaf, n.l. 00. Zondag a.s.: SVW-Tex. Boys 1; Helder 5-Tex. Boys 2; JVC jun.-Tex. Boys jun. Zaterdag: ZDH a-Tex. Boys b. Training. Denken de spelers van het eerste en tweede om de training. Voor degenen, die het vergeten zijn delen wij mede, dat deze donderdagsavonds is om 8.30 uur in het gymnastieklokaal van de HBS. Laten we nu eens met minstens 20 man aanwezig zijn, die moet kunnen, Boys. Toon dat je iets voor de vereni ging over hebt. gemaakt, zou ik veel eerder geslaagd zijn". „Daarom had u beter een ander kind kunnen adopteren", hield Vera aan. „Waarom een ander kind? Iris stelde immers haar eisen en ik trachtte daaraan te voldoen". Vera schudde haar hoofd. Wat waren die mannen toch hardleers. „Laat ik dui delijk zijn", zei ze met een strak gezicht, waarop toch ook nog enige angst te le zen stond, omdat ze vreesde te ver te gaan. „Moest dat kind dan beslist, zo niet van uw vrouw.... dan toch.... van u zijn?" Even keek Walter verbluft naar Vera. Hij zag op haar gezicht een grote ernst en ook verwijt over zijn vermeend ge drag. Als een bliksemstraal schoot het door hem heen, waarvan ze hem al die tijd al had verdacht. Niet minder dan van een verhouding tussen hem en Jane. Dit kwam hem zo ongerijmd voor, dat hij in een bulderend gelach uitbarstte. De gasten keken nu goedkeurend naar het tweetal. Gelukkig, de grote baas had nu eindelijk ook ontdekt waarvoor deze avond was belegd. Het lachen van Walter brak plotseling af. Het had geen enkele weerklank bij Vera gevonden. Integendeel, ze keek ontsteld. Naar het scheen kon ze de hu mor van het hele geval niet inzien. „Neemaar", zei Walter, met moeite zijn vrolijkheid inhoudend. „Vera.... Vera wat heb je toch slecht over me ge dacht. Ik mag nog blij zijn, dat mijn per fecte secretaresse mij niet in de steek heeft gelaten. Alle mensenHij lachte nog wat na. Zich daarna op de SPELEN VOOR EEN VLUCHTELING Van de nood der vluchtelingen en de noodzaak hen nu afdoende te helpen bent u zo langzamerhand toch wel overtuigd? Wat denkt u dan van een openbare muziekwedstrijd, een soort concours, waarvan de opbrengst bestemd is voor de vluchtelingen? Heel ijverig musicerend Texel wordt door een groepje jongeren uit de gere formeerde kerk van Den Burg, die dit plan hebben opgevat, uitgenodigd zich onderling te meten. Wat u ook speelt, klassiek of licht, accordeon of sax, citer of piano, of u jong bent of oud, maar vooral wanneer u of wanneer jij in club verband speelt of samen met vriend of vriendin, geef u op, geef je op, met een kans op de titel van Texel, de „prix d'excelllence de la pitite bosse d'or" (het gouden bolt je)! Elke solist of groep "krijgt gelegenheid een stukje te spelen van 5 k 10 min., beslist niet langer. We ver delen de mededingers in secties, b.v. één voor solo's, één voor duo's of trio's, één voor kleine ensembles. In elke sectie vallen prijzen. Maar ook in doorsnee, bv. voor klassieke, lichte en jazzmuziek, worden de beste prestaties beloond. En dan de finale voor de winnaars! In schrijfgeld 0,50 per pers. Voor het grote doel. We benoemen een jury uit de muziek kenners op ons eiland. Maar ook het publiek kiest mee. Dat zal bovendien worden vergast op enkele toneelschets jes. En misschien een verloting. Muzikanten, geeft u vóór donderdag 25 februari op bij Van de Berg, Pieter v. Cuyckstr. 12, telefoon 253. Dan weten wij hoeveel er ongeveer meedoen. De avond zelf valt op dinsdag 29 maart in Hotel .,De Lindeboom-Texel". Toegang voor publiek 1,Nadere medede lingen volgen. Spelen voor een vluchteling. Misschien zitten straks een paar Poolse of Lettische oudjes lekker warm bij een nieuwe kachel, vanwege blazend, strijkend en tokkelend Texel. FILMAVOND VOOR BEJAARDEN Den Hoorn Hedenavond worden in de dorpskamer van de Waldhoorn door de heer Jaap Boon enkele films ge draaid, o.a. een opname van het volks feest. Iedereen in Den Hoorn, zowel in de Westen als in de P.H. Polder, boven de 60 jaar is hartelijk welkom. Aanvang 8 uur. Wie met vervoersmoeilijkheden te kampen heeft, laat die het even opgeven na 12 uur bij mevr. Beumkes-Haasnoot, tel. 218 Den Hoorn. De soos van morgenmiddag gaat ge woon door. TELEFOONSPION Jim Vaus, elektriciën, die weg weet in het labyrint van ondergrondse kabels en draden, gaat ten behoeve van een bende gangsters er toe over telefoonlijnen af te tappen. Dan ontdekt hij een geheime draad en luistert zo een andere „gang" af. Dit leidt er toe, dat hij tussen beide gangs" terecht komt en nu probeert hij van twee walletjes te eten. Dat gaat goed totZo begint de film „Tele foonspion", die vrijdag 19 februari t.b.v. het jeugdwerk wordt gedraaid in de kerk aan de Elemert. Vrijdag a.s. om 8 uur. FILMAVOND VOOR M.A.B.-CLUB Vrijdag 12 februari had bovengenoem de culb een filmavond, welke verzorgd zou worden door de Orion. Om plm. half negen opende de voorzitter, de heer C. de Wit, de avond met een hartelijk wel kom. U bent hier gekomen om een film te zien van de Orion, maar ik moet U mededelen, dat U die niet te zien krijgt, want hedenmiddag om 3 uur werden we opgebeld, dat het niet door ging. Daar zaten we. Wij hebben echter de heer Jac. Boon van Den Hoorn bereid gevonden om een filmavond te houden. Het is een geheel ander programma, maar ik hoop, dat het naar uw genoegen zal zijn. Eerst kregen we een tekenfilm, Texel- film; een film van de bruin vissen vangst in Denemarken, een vogelfilm, een film opgenomen in Carré van het circus Strassburger en het Bloemencorso in Aalsmeer. Kortom het v/as een heel mooie avond. Aan het slot bracht de voorzitter dan ook de heer Boon hartelijk dank voor het gebodene. Hij wenste allen wel thuis en tot zaterdag 20 februari a.s. op de feestavond. oude vertrouwde manier ten volle tot Vera wendend, zei hij ernstig. „Vera, kijk me aan, kijk me goed aan. Zie ik er uit als zo'n laag bij de grondse kerel, die op een dergelijke manier zijn kwalijke pleziertjes in een zo goed mogelijk dag licht tracht te stellen. Tegenover Jane was ik niet helemaal eerlijk, maar daar over straks. Het geluk van Iris ging mij bovenal. Ik was toen in staat iedereen daaraan op te offeren, maar niet mijn idealen betreffende een huwelijk. Nooit zou ik mijn leven met Iris willen bezoe delen. Vera, ik verzeker je plechtig, op mijn erewoord, dat jouw gdachten op geen enkele wijze met de realiteit over eenstemmen. Ben ik duidelijk ge noeg?" Zijn stem was zo overtuigend en ka meraadschappelijk, dat Vera de tranen van ontroering in de ogen sprongen. Met geweld drong ze ze terug. „Ik geloof u", lachte ze door haar tra nen heen. „Maar heus, u heeft het er werkelijk naar gemaakt. Als ik alles nog eens overdenk. Eerst die opvallende be langstelling voor Jane en later werd al les in het werk gesteld, om haar met huid en haar aan u te binden. Dan, na haar vertrek, dat bedrukte humeur". „Je hebt gelijk", zei Walter. „En ik dacht nog wel, dat ik zo slim te werk ging. Iris was bijna zover, dat ze een kind wilde adopteren, maar het moest gezonde en keurige voorouders hebben. Zoek dat maar eens op. Ik kon niet slagen en zag een kans, toen Jane ont slag vroeg, omdat ze in verwachting was. Ik had geen idee, dat mijn knappe secre taresse ging combineren en uiteindelijk EXCURSIE NAAR LOOPSTAL RUTTEN De voorgenomen excursie wordt mor gen (donderdag) gehouden. Zij, die zich voor deze excursie hebben opgegeven worden verzocht om half twee op de Groeneplaats aanwezig te zijn. Laten zij, die over eigen vervoer beschikken, hier mede zoveel mogelijk verschijnen. Het zal dan waarschijnlijk mogelijk zijn alle deelnemers te vervoeren. Mocht dit niet het geval zijn, dan zal voor vervoer wor den verzorgd. Voor hen, die deze week verhinderd zijn aan de excursie deel te nemen zal bij voldoende animo volgende week nog een excursie worden georganiseerd. Voor eventuele nadere bijzonderheden kan men o.g. heden (woensdag) tussen 19.00 en 20.00 uur bellen. Telefoonnum mer 180, Den Burg. C. v. Gr. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 13 februari 1960 Gevonden te Den Burg: munt van 0,25; bril met bruin montuur; goud kleurige brede damesceintuur; 2 huis sleutels aan ring; blauwfluwelen zakje, inh. zak krenten en busje Buisman's kof- fiestroop. eVrloren te Den Burg: zwarte regen- broek met scheurtje in pijp; zwart jon gensfietsje; jonge zwarte poes; zwarte portemonnee inh. plm ƒ1,paar beige handschoenen; rode damesportemonnee met plm. 17,paar lichtbruine lede ren dameshandschoenen. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. FILMNIEUWS VERRUKKELIJKE „39 STEPS" Deze film van Ralph Thomas is beslist geen belediging voor het gelijknamige klassieke werk van Hitchcock want ze is uitstekend gemaakt en legt, ook al van wege haar kleuren, het accent op het blijspel-element in deze griezelhistorie En Kenneth* More is precies de acteur om er alle zwaarwichtigheid aan te ontne men, want hij is vrolijk en goedmoedig en alleen maar een beetje beduusd dat hij, enkel door het oprapen van een ram melaar, in zo'n helse historie van spion nen en landverraad wordt betrokken, waarbij hij zowel de politie als de ver raders op zijn hielen krijgt. Dat hij in de loop van de verwikkelingen eerst letter lijk en vervolgens figuurlijk aan een aar dige schooljuffrouw (Taina Elg) wordt geklonken is uitsluitend voor zijn geluk voor zover wij kunnen zien. Om kort te gaan, het is een kostelijke film, die met haar afwisseling van spannende en komische scènes onafge broken boeit en amuseert en waarin een serie types te bewonderen zijn, zo ver rukkelijk, dat dit alleen al een gang naar de bioscoop waard is. SONG OF INDIA Als de Hollywoodse droomkeukens zich op een land als India werpen, dan is de kans, dat we iets te zien zouden krij gen over de verschrikkelijke armoede, die daar wordt geleden, maar heel klein. Nee, geef hun maar schatrijke maharad- ja's, en adembenemend schone oosterse prinsessen. Zo ook in de film „Song of India", waarin ons aller Sabu zich als prins Ramdar mag ontpoppen als een heldhaftig man, die aan het langste eind trekt. Jacht op groot wild in de Combi- jngle, de fraaie prinses Tara, die aan het begin verloofd is met Gopal, de maha- radja van Hakwar, maar aan het eind rust vindt in de machtige armen van Ramdar. Dat een gewonde tijger een bij zonder gevaarlijk dier is, daarvan raken wij bij het zien van deze film sterk over tuigd; Gopal legt het af en Tara komt op de troon met Ramdar. Niet gering, alle maal. Nederlands nieuws O.a.: Zeilers op het droge, Olympische training in Amsterdam; 200.000 jaar Zuiderzee, heden en verleden van een nieuw land; Marechaussee bezoekt jarige prinses Beatrix; Amsterdam heeft een tunnel!! Nieuwe windtunnel voor vlieg- tuigonderzoek; Ster-danskampioenschap- pen in Den Haag. Wereldnieuws O.a.: Algerijnse opstandelingenleider in Tunis; De Franse crisis: Barricades in Algerije, Toespraak van de Gaulle; De rebellen geven zich over; symbolische sta king in Frankrijk; Nederlands paard wint de Prix d'Amerique; Een Boeing houdt een race tegen de zon. toch nog een verkeerde berekening maakte". Vera bleef nadenkend zitten kijken. Ze dacht aan Iris Bennickhoff, die hoogst waarschijnlijk dezelfde gedachtengang had gevolgd Voor haar was de toestand nog veel erger. Wat zou die vrouw niet in stilte hebben geleden? Waren die don kere schaduwen onder haar ogen geen bewijzen van slapeloze nachten7 Voor zichtig roerde ze het tere onderwerp weer aan. „Zei u niet, dat een en ander bij uw vrouw toch niet het verwachte resultaat heeft gebracht?" „Ja", zei Walter 6omber. „Ik krijg de indruk dat ze nog steeds over iets loopt te tobben. Dat is voor Iris levensgevaar lijk. Het ondermijnt haar toch al zwakke krachten. Ze was de vorige keer ook op de rand van een inzinking. Als ik maar wist wat haar dwars zat. Ik zou er heal wat voor over hebben, als zij zich eens helemaal uitsprak. Het is een vreselijke gewaarwording, om je vrouw, waarnaar je hele hart uitgaat, voor je ogen te zien wegteren". „U moet haar hetzelfde vertellen, wat u mij zoeven gezegd hebt", zei Vera met vaste stem. Voor de tweede keer, die avond keek Walter, of de grond vlak voor zijn voeten openspleet. Ze waren van tafel opge staan, terwijl Bennickhoff met een hand beweging aan het personeel beduidde, dat ze rustig konden blijven zitten. (Wordt vervolgd) N; 19 za vi: té. hi, pr sti on te op scl VI uu be: De zij: jai toe dei dei he-

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4