I FOTOBEDRIJF Jan de Waa „PIMMETJE" damespullovers winkelinstallaties BETAAL OP TIJD Camera's Nylon Velour sweater J. G. DEKKER FEESTAVOND UW TEXELSE LEVERANCIER flink meisje dwarsleggers Enkele dagen bonte avond niet door. aardappelen Maandag a.s. zitting Ook een rijwiel voor f8,65 M. A. J. Vonk gedeelte van huis hoog peil Woningruil dames- en herenkapper 28 februari Vastenavond viering Lands-end", Den Helder normaal geopend Café-restaurant „FORMOSA" Wie? Wat? Is Pimmetje „St. Jan" Marktactie J. C. v. d. Veer, Alkmaar Het voorjaar is op komst Fa GEBR. VAN ETTEN Hedenavond Jan van der Leek WWVWVV-WWf-V* CREMATIE Zeker niet. HERSENSCHUDDING De zevenjarige Frits Kleinhuis uit Den Burg mag nóg van geluk spreken dat hij met „alleen maar" een hersenschudding in bed ligt. Automobilisten weten met midden op de rijweg glijdende en spe lende kinderen geen raad. Dat werd onze Frits woensdagmiddag ook duidelijk. Ouders, er IS heus genoeg speelruimte bij de school. Blijf daar uw kinderen toch op wijzen! IJSKOUD De fa. De Graaf Schoorl organiseert weer een ijskoude tentoonstelling op 24 en 25 februari a.s. De show zal dit jaar uitgebreider zijn dan ooit. O.a. zullen worden getoond: Een complete serie huishoudkoelkasten, een serie diepvries- kisten en -kasten, pension-, hotel- en bedrijfskasten tot 1500 liter inhoud en verder conservators en koelkompressors van V«V* pk. Ook kunt U zien wat met dit technisch arsenaal kan worden bereikt, want een grote hoeveelheid diepgevroren levens middelen staat eveneens ter bezichtiging. (Zie verder advertentie). ZWANEN IN NOOD Wij werden door iemand uit De Koog opgebeld: „Mijnheer, de zwanen in de Brink verhongeren", klonk het alarme rend. We willen er even op wijzen, dat de zwanen geheel aan de zorgen der Kogers zijn toevertrouwd. Het is toch een kleinigheid om wat oud brood voor deze dieren te bewaren? Alle voedsel- resten zijn geschikt en worden ingeza meld door de heer P. Eelman. STICHTING KUNSTKRING TEXEL Aangeslotenen van deze Stichting worden uitgenodigd a.s. dinsdagavond om 8.30 uur naar het dorpshuis aan de Burgwal te komen Behalve énkele (her-) verkiezingen van bestuursleden komen de plannen voor 1960 aan de orde. „Een vaste basis", zo schrijft het Stich tingsbestuur, „is voor de Kunstkring op de duur slechts mogelijk wanneer er een periodiek contact bestaat tussen bestuur en aangeslotenen". KAMPIOENSKONIJN Op de Kampioenstentoonstelling te Purmerend, welke gehouden is op 12 tot 14 februari j.l. behaalde de heer S. Keij- ser, Beatrixlaan, met een Rijnlander, het Kampioenslint. Er werden alleen toppers gevraagd. Dit dier behaalde deze winter, op de Provinciale tentoonstelling, een 4-tal ereprijzen als het beste dier in de klasse Rijnlanders. GEZELLIGE AVOND VAN VEILIG VERKEER TE DEN HOORN De Vereniging voor Veilig Verkeer hield dinsdagavond in Loodsmanswel varen een gezellige avond voor leden en niet-leden. Nadat de heer Gulmans een inleiding had gehouden en enkele nieuwe verkeersregels onder de loep had geno men, werd een film gedraaid over het verkeer in Amerika. Het filmpje „Drie turven hoog" liet het probleem zien in het verkeer met de jeugd. Na de pauze kon men via de film zien over de oliewinning in Australië; hoeveel moeilijkheden er overwonnen moeten worden voor al het materiaal in de rimboe is. Een prachtige kleurenfilm. Hierna was nog gelegenheid tot stellen van vragen. De aanwezige niet-leden ga ven zich op als lid. FILMAVOND VOOR BEJAARDEN Den Hoorn Het bejaardencomité van Den Hoorn heeft woensdagavond de bejaarden een zeer fijne avond bezorgd in „De Waldhoorn". De heer Jac. Boon draaide verschillende films van het dorpsleven o.a. volksfeesten van 1958, opname van school in 1941, een teken film en een vogelfilm. Er is intens ge noten van de vele bekenden, die op het witte doek verschenen. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 20 februari Den Burg, Texel, feestavond MAB-club. De Waal, De Wielewaal, Toneeluitvoe ring „Maaike" door 't Amateurtje. Den Hoorn, Loodsmanswelvaren, toneel uitvoering sportvereniging Z.D.H, De Cocksdorp, De Hoop, Feestavond „De Vriendenkring". Zd.-Eierland, Kapel, bonte avond Ned. Herv. jeugdclubs. Maandag 22 februari Den Burg, De Graaf, postzegelruilbeurs Den Burg, Dorpshuis, Zendingsavond. Ds. Trommel spreekt over Nieuw-Guinea (met diavertoning). Dinsdag 23 februari Den Burg, Gymlokaal HBS, Spelcursus C.J.O.T. Den Burg, Dorpshuis, 8.30 uur, vergade ring aangeslotenen Kunstkring Texel. Den Burg, Casino, jubileum-avond be jaardensociëteit Den Burg. Woensdag 24 februari Den Burg, Texel, vrije bridgedrive. Den Burg, Aula J. P. Thijsseschool, cur susavond Veilig Verkeer. Den Burg, Texel, Optreden Langedijker Cabaretgezelschap voor C.A.V. Donderdag 25 februari Den Burg, Texel, optreden Harriet Freezer voor het Nutsdepartement. Den Burg, Dorpshuis, Fotoclub „De Kiekendief". Den Burg, De Zwaan, R.-K. Ontwikke lingsclub, lezing mej. Zwaan over Kin derpolitie. Vrijdag 26 februari De Koog, De Toekomst, Uitvoering Zang ver. Advendo en toneelver. Duinkanters. Den Hoorn, De Waldhoorn, Uitvoering fanfarekorps D.E.K. Den Burg, Texel, 8 uur, vergadering Chr. Besturenbond. Spreker dhr Van Rhenen. Zaterdag 27 februari Den Burg, Toneelvoorstelling St. Jan met „Pimmetje". Den Burg, Texel, Weense avond m.m.v. Jetty Cantor en Hans Grunhut. De Koog, De Toekomst, Uitvoering Zang ver. Advendo en toneelver. Duinkanters. Den Hoorn, De Waldhoorn, Uitvoering fanfarekorps D.E.K. Midden-Eierland, o.l. school, toneeluit voering. Den Burg, Groepshuis St. Jeroen Holle- wal, 15.30-16.30 u. Hobbyruilbeurs. UITVOERINGEN D.E.K. Den Hoorn Vrijdag 26 en zaterdag 27 februari zal het actieve korps D.E.K. haar jaarlijkse uitvoering geven. D.E.K. hoopt weer op een grote belangstelling. Dit jaar heeft D.E.K. voor haar dona teurs een entree vastgesteld. Het bestuur hoopt, dat de donateurs begrijpen, dat D.E.K. momenteel financieel er krap zit wegens de aanschaf van vele instrumen ten. (Zie advertentie). ZENDINGSAVOND Maandag 22 februari a.s. om 8 uur wordt een zendingsavond gehouden voor Hervormd Texel en anderen, in het dorpshuis te Den Burg. Spreker is ds. Trommel, oud-zendingspredikant op Nieuw-Guinea. BILJARTKAMPIOENSCHAP TEXEL De stand in de B.-klasse was donderdag resp. gespeeld, gewonnen, gelijk, verlo ren, punten, beurten, hoogste serie en gemiddelde: Kleve 4 3 - 1 378 128 23 2,95 Rijk 5 3 - 2 435 176 21 2,47 Zeegers 3 2 - 1 265 113 20 2,35 Huisman 4 2 - 2 353 156 22 2,26 de Wit 4 2 - 2 353 176 12 2.00 Koopman 4 2 - 2 444 225 30 1,97 Kuyper 5 2 - 3 440 228 13 1,93 Dros 5 1 - 4 394 180 20 2,19 De wedstrijden, die in Hotel De Graaf worden gespeeld duren tot en met zon dagavond. A.s. maandag wordt in hotel De Graaf de eerste wedstrijd gespeeld om het kampioenschap in klasse C. Hier gaan de volgende heren elkaar bestrijden: C. de Graaf, A. Dros, G, Smit, J. Kramer, H. Slechtenhorst, H. Prins, C. de Bruin en S. Rijk. Wij wensen de heren biljarters veel succes! T KOMT BEST VOOR ELKAAR! Als het Koninklijk Texels Fanfare corps niet binnen afzienbare tijd beschikt over fraaie uniformjasjes, dan is dat be slist niet te wijten aan de liefst vijftig Plattelandsvrouwen, die jongstleden donderdagavond in ,.De Oranjeboom" zongen, dansten en speelden ten behoeve van genoemde textielproducten. Vijftig vrouwen zijn een verslaggever te erg. Laten we de zaak nu eens in ver keerde volgorde zetten en eerst die ene man noemen, die het waagde zich tussen die menigte vrouwen te bewegen, zonder dat de zenuwen hem de baas werden: Jan Visser. Hij leidde zijn dameskoor met verve en begeleidde, getooid met een enorme koksmuts, het huisvrouwen orkest. Ja, dat huisvrouwenorkest. Alle attributen, waar een rechtgeaarde huis vrouw dagelijks mee pleegt om te gaan, kregen op het podium een luidruchtige muzikale functie. Het allermooiste was het moment waarop enkele ongelukkige deelneemsters achterover van hun beun- tje doken. De dames kwamen weer heel huids voor de dag en gingen nóg vrolijker verder. Allemaal voor die jasjes Ondoen lijk U de namen van alle medespeelsters te noemen! Maar Thomasvaer en Pieter nel mogen we vast niet vergeten. Het waren Mej Veenstra (van de huishoude lijke voorlichting) en mevrouw Beumkes ('t Horntje), die de stukjes inleidden. Glashelder en alleraardigst! Het dames koor zong over het fanfare, die ze niet in het hemd wilden laten staan, een een kring boertjes en boerinnetjes had den een wagen volgeladen, we zagen een bal-masqué-voorbereiding, we waren te gast in Zuid Afrika en zagen sollicitatie- bezoeken in een muziekwinkel, (mevrouw Sok heeft toneeltalent, dat staat vast). Een uitschieter was weer het gesprek ..onder de pomp" van de uit het Noor den afkomstige dames Roeper en Wuis. Jawel, allemaal voor die jasjes. We hoorden en zagen de schaatsenrijders- wals en beluisterden een bezoek aan een marktstal met een zéér dikke Duitse badgast. Dan een erg leuk scène'tje in een ouderwets snoepwinkeltje, die zwar te dames in een groot schilderij en nog veel meer zwarte dames, die Grootvaders klok zongen. Van een bloederige opera scène naar een veelkleurige (nee, nu niet zwarte) Blauwe Donau. Die veelkleurig heid was dan te vinden in de zeer ge slaagde Tiroler costuums van de dames. Dirigent Visser wilde niet achterblijven en had fraaie spierwitte waaiers aan de mouwen genaaid. Dat was het dan. Mevrouw Laan was de „producente" van deze veelzijdige avond. Zij opende en sloot de bijeenkomst, kon mevrouw en burgemeester De Koning begroeten, en deelde mee, dat de in de pauze gehouden verloting nota bene ƒ300,had opge bracht. Nogmaals, allemaal voor de jasjes. We hadden eigenlijk gedacht dat ook het fanfare, waarvoor alles op touw was gezet, in flinke getale vertegenwoor digd zou zijn. Dat bleek een onjuiste ge dachte. Maar het (waarschijnlijk klank rijke) antwoord van ons fanfarekorps zal stellig niet uitblijven, en dan mèt jasjes. Wij hopen dat dit geen maanden meer zal duren. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 9.30 uur Ds. Wolfensberger De Koog 19.00 uur Ds. Waardenburg De Waal 10 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. Klijnsma Doop. Oosterend, vanavond om 8 uur Doop- zitting in de pastorie. Oudeschild 11 uur Ds. Wolfensberger GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 3 uur Ds. De Lange GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.15 en 15.30 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. van Bilderbeek Den Hoorn 19.30 uur Ds. Van Bilderbeek TEXELSE BOYS-NIEUWS Boys 1 gaat morgen op bezoek bij SVW 1. Dit is geen gemakkelijke opgaaf. Boys 2 gaat naar Helder 5 De wedstrijd wordt gespeeld op het B-terrein, aanvang 2 uur. De junioren gaan naar JVC, aan vang 2 uur. De elftallen vertrekken om 10.30 uur vanaf het postkantoor Boys a speelt vanmiddag om 3.30 uur thuis tegen De Koog a. Boys b gaat naar ZDH. Vertrek 2.45 u. per fiets v.a. De Zwaan. S.V. DE KOOG Het programma: Tex. Boys a-De Koog a; Water vogels 3-De Koog 1. De adsp. gaan naar Tex. Boys. Dit wordt een heel moeilijke wedstrijd. De wedstrijd begint om half 4. Het eerste gaat naar Watervogels. Dit wordt een lastige wedstrijd voor jullie mannen, maar er kan gewonnen worden! Aanv. 2 u. Boot vertrekt 11 u. Voor het tweede zal getracht worden een vriend schappelijke wedstrijd te organiseren. Misschien Z.D.H. 2. Zie in het kastje of dat doorgaat. TEXELAARTJES Voorheen en nu hèt adres voor U, Caret Schmidt, uw kleermaker. Boomkampstr., tel. 3615, Alkmaar. Elke week op Texel Wij geven de hoogste prijs voor lompen, ijzer en metalen A. v.d. Vis. Wilh.laan 17, tel. 256 Naaihuizen gevr. Adres te bevr. bur. v. d. bl. Te k. z g a n. engels sportrij wiel met handrem en ver snelling. Gasthuisstr 8 Houten schuurtje met vloer te koop. Adr. te bevr. TC Te koop goed onderh wieg en kinderstoel Adr. Keesomlaan 23 Te k. 1 stel wagendeuren 366x366 cm en onder en boven deur 120x 188 cm met hengsels en sluitings z.g a.n compleet f 60,-. De Ruyterstr. 24, Oudeschild, Telef. 436 Tek igst.z kinderw. Te bevr G. C. Halsema, Warmoesstr. 71 Gezocht voor de 1ste of 2de helft van augustus 6 pers huis en 4 pers huis Br. aan mevr. M. Olden boom, Boskant 5, Zeist Nog af te geven jonge hen nen (8 weken) en een stuit mest. N. Witte, Schil derend 121, tel. 138 Een ploeg en spijkereg te koop U Bousma, De Strooppot Meisje 17 j. zag zich graag in winkel geplaatst Liefst in Den Burg, Wtlh 84 Wegens overcompl te k. prima verend bank stel prijs f 50 R Visser „Molenzicht" Loodssingel 30, Oudeschild Wie wil woning ruilen van Den Burg naar Eierland C 45b woningbonwver. C Moens Met dank aan God geven wij U kennis van de ge boorte van onze dochter en zusje Rieta Bij het H. Doopsel ontving zij de namen Maria Cornelia E. Bakker-Veeger M Bakker Wim en Lia Den Burg, Texel, 18 februari I960 „De Kapberg" In plaats van kaarten. Jan P. Stolk en Dorothea Bult hebben de eer u mede namens wederzijdse ouders kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaatsvinden op zater dag 27 febr. a.s. om 10,45 uur ten raadhuize te Den Burg Receptie van 7—9 uur in hotel l.akeman, Den Burg Algemene kennisgeving Tine Koorn en Hans Roeper hebben het genoegen u, mede namens wederzijdse ouders, kennis te geven van hun voorgenomen huwelijk dat D.V. zal plaats hebben op zaterdag 5 maart a s des nm 2 uur ten gemeente huize te Den Burg. Huwelijksinzegening om 2,30 uur in de Ned. Herv kerk te Den Burg door de Weleerw heer Ds W M van Reijendam Ned. Herv predikant te Den Burg. Den Burg, Duinweg B 153 „De Hertekamp" W 64 Februari 1960 Receptie op de trouwdag van 4 -6 uur in hotel „Texel" Den Burg. Toekomstig adres: „De Hertekamp" Wietse Zijlstra en Aafje Visser hebben het voornemen op dinsdag 8 maart 1960 om 14,30 uur, te Schagen in het huwelijk te treden. Gelegenheid tot feliciteren De Cocksdorp 28 febr. van 3—5 uur „Wijde Bliek" Schagen 8 maart van 3 5 uur, zaal Raven, Loet 13. Schagen, Zuiderweg 2 De Cocksdorp, Wijde Bliek Heden overleed in Huize „St. Jan" na een geduldiggedragen lijden onze lieve moeder, be huwd-, groot- en over grootmoeder Maria van der Schans wed van Willem J. M. Krugers in de ouderdom van 78 jaar. Eibergen A Groendijk-Krugers J. S. Groendijk Texel T. Krugers-v. d. Slikke Driebergen W j. M Krugers R Krugers-van Koten klein- en achterkleinkinderen Texel, 16 febr. 1960. De begrafenis heeft plaats gehad vrijdag 19 febr, j.l. Gevraagd voor huishouding en licht werk in de winkel liefst voor hele dagen. Aanmelden Langeveld en De Rooij Parkstraat - telefoon 1 Te koop aangeboden 4'/j x 15 x 25 „De Bergeend" E 95, De Waal afwezig, maandag a.s geen ZITTING In dringende ge vallen tel 722269 Amster dam. Assurantiekantoor Ger Dros Bz De koog lichtsterke verrekijkers, flits-apparatuur, flitslamp jes, films, foto-albums fotolijsten nikkel, plastic en hout Heden overleed onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder Pietertje Molenaar wed van Klaas Uitgeest in de ouderdom van bijna 90 jaar. De Koog W P. Uitgeest P. J Uitgeest K. Uitgeest—Bruin klein en achterkleinkinderen „Flora" Kogerweg K86 16 februari I960 De teraardebestelling heeft vrijdag jl. op de alg. begraafplaats te Den Burg plaats gehad. Wij hebben HARDBOARD in de maten breed 122 cm lang 183, 214, 244, 275. 305, 366, 396, 426. Asbest board, tegelboard tegen de bekende lage prijzen. A. v. d. Vis en Zoon TE KOOP een uitneembaar patates frltus bedrijfje best. uit 2 zeer solide kiosken 1 met dagverbl en invent. Prijs redelijk Br. nr 58 bur, van dit blad Op 13 februari is over leden onze beste vriend en huisgenoot Michiel Koning in de ouderdom van bijna 63 jaar Fam Kuiper Ruyterstraat 64, Oudeschild Uw adres voor 1ste kwaliteit groenten en fruit, is en blijft Maas' Groentenhandel Den Burg Oudeschild Wegens ziekte gaat de van de meisjes-en jongens club, 20 februari a.s. Voor puik beste Maas' Groentenhandel Den Burg Oudeschild Plaatselijk bureau- houder van de Voedselcommissaris m hotel Texel van 10 30 uur af. Agrariërs, wier bedrijven door de droogte zijn ge troffen, kunnen hun scha deformulieren komen af halen. Prima gezouten snijbonen Dagelijks vers gekookte bieten Maas' Groentenhandel Den Burg Oudeschild Weverstraat 51 Telefoon 353, Den Burg Board Board behoort een goede verlich ting te hebben, en voor de prijs behoeft i het niet te laten Wij monteren een com plete rijwielverlichting (dynamo, koplamp, achler licht en snoeren) en I jaar garantie Hogerstraai, teleloon 273 Kogerstraat, telefoon 78 longeiui die willen trouwen vragen te huur te Den Burg of kamer met gebruik van keuken Brieven onder no 61 aan bureau Tex. Crl Ontwikkelen en afdrukken op Langeveld en De Rooij Wie wil woning op Texel ruilen met woning te IJmui den Brieven onder no. 60 bureau Texelse Courant Welke heeft interesse om nieuw te bouwen salon in bad plaats te huren? Brieven onder no. 59 aan bureau Texelse Courant van 't Gilde in hotel Texel ook niet-leden zijn welkom Buitenhaven Broodje kroket f 0,50 Gehakt m brood f 1,50 Koffie per kop f 0,35 Hele uitsmijter f 2,— Huzarensalade met brood f 1,75 Koningstraat - Den Helder De oplossing brengt u de toneelvereniging zaterdag 27 februari as. 'savonds in „De Oranjeboom" aanvang 8 uur. Kaarten van heden af aan de zaal verkrijgbaar f 2,— per persoon. Gezellig confetti-bal tot besluit le prijs Bakker, Wittekruislaan 10 2e prijs J A. Barhorst, Burgerhoutstr. 5 3e prijs H. v d Berg, Weverstraat 57a Koopt op de markt bij de deelnemers 22 februari weer gratis bonnen lsfe prijs, 1 pr dames leren vachtlaarzen 2de prijs, 2 flanellen 2-persoons lakens 3de prijs 1 kist heerlijke handappelen P Vroegop, schoenen, laarzen, leren kleding SI. Nota, textiel, dekens, wol D. Raven, groenten en fruit De Smulpot palat, worst, croquetten Twentse lappenkraam, Textiel en lappen Gebr van Etten groenten en fruit Dinsdag 23febr. a.s. zijn wij wederom op Texel met een uitge breide collectie schrijf-, tel- en [rekenmachines ■■machines ■Breeds vanaf f 309,—. ■^Opdrachten, ook voor reparaties kunt u opge ven aan hotel De Lindeboom-Texel Kantoormachinehandel Wij hebben weer verse spinazie voor u, De prijs is nog hoog, maar wij hebben ook goedkopere groen tesoorten. Prachtig witlof vanaf 25 ct per kg. Harde spruiten 1,5 kg 85 ct. Verse hagelwitte bloemkool 80 ct. Eet nu uien 4 kg 1,—. Beste winterwortelen 2,5 kg 1,—. Alle soorten kool, rapen, verse andijvie en bieten tegen lage prijzen. Zoete sinaasappelen 15 11 en 8 voor 1, Mooie Jaffa's 8 en 10 voor 1,— Grole stoofperen 2,5 kg 1,10. Heerlijke goudreinetten 1,5 en 2 kg 1,25. Vuurrode Jonathans, Golden Deli cious en Laxtons met de smaak van Cox Orange Koop zaterdag en maandag in de winkel en op de markt, Zo juist ontvangen Nieuwe serie ook in GROTE MATEN. ook in meisjesmaten 4 kleuren A\. A.B. CLUB TEXEL in Hotel Texel voor leden en donateurs Gauw 19, tel. 4265, Hoorn op het gebied van bieden wij u het beste en het mooiste tegen billijke prijzen. heidens onchristelijk In Engeland en Skandinavlë ondervindt de crematiegedachte alle steun van de protestantse kerken. In Nederland wordt crematie bevorderd door de VERENIGING VOOR FACULTATIEVE CREMATIE kiouwstraat 186 - 's-Gravenhage. Ruim 110 000 leden zijn toegetreden Het lidmaatschap is f 2,- per jaar. Vraagt ons gratis Inllchtlngenblad.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2