{jrocn '/tmrtsjexels in het hart Voor de Texelse bejaarden Vijftig jaar C.N.V. WOENSDAG fl MAART 1960 TEXELSE 74e JAARGANG No. 7435 COURANT Uitgore N.V. v.h. Lcmqeveld de Rooij Boek-, Kantoorboek- en Fotohandel Handelsdrukkerij Den Burg - Texel - Poetbus 11 - Tel. 11 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. BoerenL Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. ƒ2,25 p. kwart 25 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm VERGADERING VAN DE RAAD Vergadering van de raad der gemeente Texel op dinsdag, 15 maart 1960, n.m. 2.30 uur ten raadhuize. Texel, 5 maart 1960. De burgemeester van Texel, C. DE KONING. 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededelingen 3. Herbenoeming met ingang van 1 april 1960 voor de tijd van drie jaar van de heer W. Renout als gemeentegeneesheer 4. Inwilliging van het verzoek van de heer L. Th. Onstenk om eervol ontslag als hoofd van de openbare lagere school te De Koog. 5. Benoeming schoolhoofd De Koog. De voordracht zal nader bekend worden gemaakt. 6. Benoeming van een bestuurslid van de „Stichting Sociaal Toerisme Texel," in de vakature, ontstaan door het bedanken van de heer J. Vlaming.. De aanbeveling luidt: 1. de heer B. Bakker, wonende te Den Burg, Weverstraat 17; 2. de heer C. N. de Wit, wonende te Den Burg, Koger- straat 24. 7. Benoeming van twee leden van het bestuur van de Stichting cultureel werk Texel. Aanbevolen worden: als lid van het dagelijks bestuur: 1. ds. W. A. Soesan te De Cocksdorp; 2. de heer B. Kleinhuis te Den Burg; als gewoon bestuurslid: 1. mevr. G. Laan- Kistemaker; 2. mevr. L. Broere-Risseeuw 8. Vaststelling van de „Bezoldigingsver ordening der gemeente Texel". 9. Vaststelling van een verordening tot wijziging van de instructie voor de keu ringsveearts der gemeente Texel. 10. Vaststelling van de tiende wijziging van de instructie voor de directeur van de Vétérinair-Hygiënische Dienst der ge meente Texel. 11. Vaststelling van de eerste wijziging van de instructie voor de plaatsvervan gend directeur van de Vétérinair-Hygië nische Dienst der gemeente Texel. 12. Vaststelling van de eerste wijziging van de verordening inzake het toekennen van een huurcompensatie per 1 januari 1959. 13. Vaststelling van de (gewijzigde) „Her zieningsverordening 1959". 14. Vaststelling van de eerste wijziging van de „Bezoldigingsverordening der ge meente Texel". 15. Vaststelling van de „Spaarverorde- ning Texel 1960". 16. Vaststelling van de (gewijzigde) „Rechtspositieregeling brandweerperso neel gemeente Texel". 17. Herziening van het besluit waarbij voorschotten op de exploitatievergoeding werden verleend aan de bijzondere kleu terscholen voor het jaar 1959. 18. Verlening van voorschotten op de exploitatievergoeding aan de bijzondere kleuterscholen voor het jaar 1960. 19. Herziening van het besluit waarbij een voorschot op de toe te kennen huur- vergoeding aan de Christelijke kleuter school te Den Burg voor het jaar 1959 werd verleend. 20. Verlening van een voorschot op de toe te kennen huurvergoeding aan de Christelijke kleuterschool te Den Burg voor het jaar 1960. 21. Verlening van een voorschot op de toe te kennen eigendomsvergoeding aan de Rooms-Katholieke kleuterschool te Den Burg voor het jaar 1960. 22. Verlening van voorschotten op de exploitatievergoeding aan de bijzondere lagere scholen voor het jaar 1960. 23. Beslissing op een verzoek van het be stuur van de school voor Christelijk Volksonderwijs te Den Burg, waarin met toepassing van artikel 72 der Lager- onderwijs wet 1920 medewerking wordt gevraagd voor het treffen van enkele voorzieningen aan die school. 24. Voorlopige vaststelling van de reke ning van de dienst van gemeentewerken over 1958. 25. Goedkeuring van de rekening van de Sociale Dienst in de gemeente Texel over 1958. 26. Voorlopige vaststelling van de ge meenterekening over 1958. 27. Goedkeuring van de rekening van het Algemeen Weeshuis over 1958. 28. Stemming over de vaststelling van de jaarstukken van de N.V. TEM over 1958. 29. Goedkeuring van de begroting van het Algemeen Weeshuis voor 1960. 30. Goedkeuring van de begroting van de afd. Texel van het Witte Kruis voor 1960. 31. Behandeling van belastingreclames 32. Verlening van een garantie ten be hoeve van de heer W. J. Visser te Den Burg, in verband met het bouwen van een eigen woonhuis. 33. Uitgifte in erfpacht van een strook grond te Den Burg aan de N.V. Texelse Elektriciteitsmaatschappij (T.E.M.), als mede het geven van opdracht aan de af gevaardigde van de gemeente in de alge mene vergadering van deze vennootschap om te stemmen vóór het verlenen van machtiging aan de directeur om deze erf pachtsovereenkomst met de gemeente aan te gaan. 34. Uitgifte in erfpacht van een perceel tje grond te Oosterend aan de Stichting Muziektent Oosterend. 35. Uitgift» in arfpacht van een perceeltj BIJEENKOMST PLATTELANDSVROUWEN Op 29 februari kon de presidente van de Plattelandsvrouwen afd. Texel een zeer groot gehoor welkom heten voor een lezing over „Vrouwen van donker Am sterdam". Spreekster was mej. Hoeken dijk, die gedurende 30 jaren als Maat schappelijk werkster daar gewerkt heeft en zodoende duizenden van deze vrouwen ontmoet heeft in de loop der jaren, van welke vrouwen zeker de helft afkomstig bleek te zijn van het platteland. Velen kwamen door haar bemiddeling terug tot normalere levensomstandigheden. In de pauze konden schriftelijke vra gen worden ingediend, welke spreekster daarna behandelde. Men had de gelegen heid het boekje te kopen, dat zij over dit onderwerp schreef, uitgegeven bij Voor hoeve, Den Haag. Wat betreft de criminaliteit in deze sector deelde spreekster mede, dat dit geen speciaal tijdsverschijnsel is, maar dat er tegenwoordig meer publiciteit aan gegeven wordt. Een goede avond over een actueel onderwerp. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK Woensdag 9 maart Den Burg, aula J. P. Thijsseschool, cur susavond Veilig Verkeer. Den Burg, Voorlichtingsdag bloembollen kwekers. De Koog, Herv. Jeugdhuis, film „Vechten en dienen" over Prot. ziekenzorg. Den Hoorn, Kleuterschool, jaarvergade ring kleuterschool. Donderdag 10 maart Den Burg, „De Zwaan", R.-K, Vrouwen vereniging afd. Gilde. Den Burg, Geref. Kerk, film „Vechten en dienen" over Prot. ziekenzorg. Den Burg, Dorpshuis, „De Kiekendief' Vrijdag 11 maart Oudeschild, Herv.kerkzaal, film„Vechten en dienen" over Prot. ziekenzorg. Zaterdag 12 maart Den Burg, Oranjeboom, Toneeluitvoering Het Masker met „Mijn zoons". BEROEP UITGEBRACHT Ds. W. M. van Reijendam, Ned. Herv. predikant te Den Burg, heeft een beroep ontvangen van de gecombineerde ge meente Cuyk en Grave, Noord-Brabant. Aan deze toezegging van beroep is verbonden de geestelijke verzorging van de psychiatrische inrichting te Grave. TONEELAVOND RHBS De jaarlijkse toneelavond van de RHBS zal dit jaar plaatsvinden op don derdag 17 maart a.s. De leerlingen zullen het toneelstuk „Theatre d'Amour" van de Vlaamse toneelschrijver Jan Naaykens opvoeren. INGEKOMEN PERSONEN Dieuwertjè Dam, van 's-Gravenhage, Westduinweg 104, naar Waalderstr. 17; Jozef J. W. Luijendijk (en gezin) van Strijen, Irenestr. 38 naar Ruijslaan 6; Dirk P. Bakker (en gezin) van Canada, naar Den Burg, Hogerstr. 4; Geertruida A. Bakker van Bovenkarspel, Broeker havenweg 138, naar H 10. Zondagmiddag: NIEUW BEDRIJF Den Hoorn De oude woning van de fam. De Jager op Klif wordt momenteel opgeknapt en omgevormd tot woning annex winkel. De heer J. Nauta uit Den Burg heeft het pand gekocht en wil daar de zomer een souvenirswinkel ves tigen. AL VROEG TE WATER Het zachte weer heeft dezer dagen twee jonge knapen Jan V. en Theo R, genodigd tot zwemmen. De eerste maal in het Noorder Kanaal en zaterdag j.l. buitendijks in de Waddenzee. Dit vroege bad lijkt ons nogal fris, maar ja, per slot van rekening is het voorjaar op komst, dus ook weer de zwemtijd. De eerste zijn zij echter niet. Enkele weken geleden vertoonde de éérste zich aan het Westerslag. KLAVERJASCLUB DE GRAAF De stand na 4 partijen is als volgt: Evenals vorig jaar wordt voor de be jaarden van Texel weer een feestavond gehouden en wel op donderdag 17 en vrijdag 18 maart in „Casino". Het programma wordt verzorgd door de „Duinkanters" en „Advendo" uit De Koog, zodat het een mooie avond belooft te worden. Leden van de „Soos" te Den Burg, welke deze avond willen bezoeken wor den verzocht zich voor zaterdag 12 maart op te geven bij mevr. Van Bilderbeek, Kogerstraat, mevr. Wassenaar, Witte Kruislaan of hedenmiddag op de Soos. Den Hoorn Bejaarden vanaf 60 jaar uit Den Hoorn, de Westen en P.H. Polder, die deze avond willen bezoeken, moeten dit even opgeven bij mevr. Beumkes-Haas- noot te Den Hoorn, tel. 218. De avond is gratis en voor vervoer wordt gezorgd. Men kan zich opgeven tot vrijdagavond 11 maart a.s. Oudeschilders De Oudeschilder bejaarden worden verzocht zich vóór zaterdag 12 maart op te geven bij het bestuur van de bejaar densociëteit Oudeschild. Kosten ƒ1, per persoon voor busvervoer en een kop koffie. Heeft U interesse, geeft U dan tijdig op. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag, consultatiebureau Heden, woensdag 6 maart, worden de moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht tot vier uur. INGEVOERD VEE In de maand februari werd het vol gende vee op ons eiland ingevoerd: 11 koeien, 17 pinken, 29 nuchtere kalveren 1 varken, 8 biggen, 2 zeugen, 2 stieren. grond te Den Burg aan de afdeling Texel van het Nederlandsche Roode Kruis. 36. Verkoop van grond te Oosterend aan de heren J. J. van den Berg en M. Mede- ma, aldaar. 37. Transactie met gronden en gebouwen te Den Burg met de N.V. Goederenhan del Ph. Vlessing en met de heer E. Vies- sing, aldaar 38. Stichting van 12 bejaardenwoningen te Den Burg. 39. Wijziging begroting gemeentewerken voor 1959. 40. Wijziging gemeentebegroting voor 1959. 41. Wijziging begroting gemeentewerken voor 1960. 42. Goedkeuring wijziging begroting So ciale Dienst voor 1960. 43. Wijziging gemeentebegroting voor 1960. 1. Hartog-Stobbe 7316 2. v. Heerwaarden-Borgman 7316 3. v. Hoort-v.d. Molen 6601 4. Beuving-Snoek 6389 5. A. J. Huisman-mej. Bagge 6181 Kramer-Witte 5881 mevr. Kooij-J. Prins 5802 Zuidewind-Kiewiet 5499 2 9. T. Huisman-v.d. Slikke 5054 10. mevr. Kiewiet-Barhorst 4908 1 11. Echtpaar Bruin 4464 No. 11 heeft 3 partijen gespeeld. BESTRIJDING VAN MUUR IN WINTERGRANEN Zoals meestal het geval is na een zachte winter komt er ook nu zeer veel van het buitengewoon lastige onkruid „muur" voor in de wintergranen. Van enkele kanten werd ons gevraagd of er een mogelijkheid is dit onkruid te be strijden. De tijd om de bestrijding uit te voe ren met de zgn. DNC-middelen, beter be kend als de gele kleurstoffen, is thans voorbij. Dit middel geeft alleen succes in een zeer vroeg stadium. In het verleden werd, vooral in het Oosten van ons land, veel gebruik ge maakt van kalkstikstof. Bij gunstige weersomstandigheden werd dan een flin ke opruiming onder de muur gehouden. Het kwam echter ook meermalen voor, dat de bestrijding weinig succes had. Sinds enkele jaren zijn er nieuwe middelen op de markt gekomen, die bij een goede toepassing een veel groter succes geven, dan DNC en kalkstikstof. Het zijn de MCPP- en 2, 4, 5-Tp-midde- len. Bij gebruik van deze middelen dient op het volgende te worden gelet: 1. De bestrijding dient nu zo spoedig mogelijk te worden uitgevoerd. De lengte van het graan moet plm. 10 cm. zijn. 2. Gewas en onkruid moeten tijdens het spuiten droog zijn. 3. Van de MCPP-middelen wordt plm. 5 liter per ha. en van de 2, 4, 5-Tp-mid- delen lVt liter per ha. gebruikt. 4. Bij koud weer werken deze middelen zeer langzaam. Het kan dan wel 3 4 weken duren voordat het onkruid verdwenen is. 5. Bij later spuiten dient er rekening mee te worden gehouden, dat klaver pas meerdere weken na het spuiten kan worden ingezaaid. 6. De kosten van het middel zullen ƒ30,tot ƒ35,per ha. bedragen. Hierboven komen dus de kosten van spuiten. Tenslotte merken wij nog op, dat deze middelen eventueel ook gebruikt kunnen worden in nieuw ingezaaid grasland. Een bezwaar is uiteraard, dat eventueel on- dergezaaide klaver ook het slachtoffer wordt. Daarom moeten deze middelen dan ook alleen gebruikt worden als de muur alles dreigt te verstikken, omdat men er op deze manier waarschijnlijk in slaagt het gras te behouden. C. v. Gr. MEVR. T. FLENS-KEIJSER OVERLEDEN In „Westerlicht" te Alkmaar is zater dag overleden mevrouw T. Flens-Keijser. Mevrouw Flens en haar reeds overleden man waren de stichters van hotel „Texel" en het Badhotel te De Koog. PLOTSELING OVERLEDEN De 76-jarige heer Jac. Zuidewind uit Huize Irene te Den Burg is vorige week vrijdag plotseling gestorven. Tijdens een bezoek aan de Coöp. Boerenleenbank is hij aan een hartverlamming in het bank gebouw overleden. VERLOTING BONTE AVOND De prijsjes van de verloting op de Bonte Avond te Zuid-Eierland, w.o. een fruitmand, kunnen afgehaald worden bij de heer C. Mechielsen, Zd.-Eierland. Op de volgende nummers zijn prijzen gevallen: rose 57, 106, 41, 28 en 240; blauw 837, 110, 177. PALACE HOTEL Op de zolderkamertjes en in de wijn kelders van het hotel, en in de keukens waar onder leiding van maïtre Leblane, de chef-kok, onder hoogspanning al de voortreffelijke schotels voor het diner worden bereid, daar speelt zich in hoofd zaak de geschiedenis af. Toch, de intrige weeft zich ook door de mondaine wereld van de gasten, in de zon op het Ski-ge lande, onder kroonluchters bij fonkelen de wijn en muziek, en terwijl het perso neel met verontruste gezichten z'n dienst verricht, zingt Lys Assia het bekende liedje uit deze film „Das Glük ist nicht aus der Welt". Ondertussen heeft Keilermeister Logi een schokkende ontdekking gedaan, zelfs de komiek-taartenkunstenaar Giachem schrikt, en wordt er krijgsraad gehouden in de wijnkelder. Wie is de schurk? Deze film „Palace Hotel", kunt u vrij dag 11 maart a.s. om 8 uur gaan zien in de kerk aan de Elemert. S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: 4e kl. A. KNVB: Texel-Hollandia T. 43; Limmen-De Foresters 14; Helder-BKC 01; Vios- RKAFC 4—0. JVC 2-Texel 2 1—0; adsp. ZDH-Texel 0—5. Texel-Hollandia T. is een forse span nende wedstrijd geworden. Dank zij de prima leiding van scheidsrechter Visser bleef het binnen de perken. Stellig was hier alle gelegenheid tot een voetbalge vecht geweest, maar hier was geen kans daarvoor. Hollandia zet er direct flink vaart in en het bleek al spoedig dat Texel moest oppassen. Toch ondernam Texel de eerste gevaarlijke aanval: een speler maakte hands" binnen de beruchte lijnen, dus strafschop. Ruud voltrok het vonnis feil loos en zo stonden we na. ca. 5 min. aan de leiding. Echter niet voor lang, want H. maakte door snelle aanvallen en steeds weer terugkomen, dat Texel in de klem kwam te zitten. Onze verdediging ging door de knieën; het werd gelijk en zelfs 12. De le helft was H. steeds weer sterker, onze achterhoede moest alle zeilen bijzetten en tot vlak voor de rust bleef het 12. Maar uit een indirekte vrije schop, zuiver door Max naar Ruud geschoven, kogelde hij zo ongelooflijk zuiver en hard in, dat we met gelijke stand konden gaan theedrinken. We waren niet gerust voor die 2de helft, maar Texel dacht er blijkbaar anders over. Ze zetten er een offensief in, beheersten het middenveld en H. werd teruggedrongen en steeds weer golfde de ene aanval na de andere. Uit een fraaie pas van rechts kreeg Ruud 2'n kans en liet de keeper vissen: 32. Texel bleef aanhouden; kogels gingen precies naast mooie kopballen van Kees en Rennie misten op een haar na. Kees loste van rechts een kogel, waar de H-keeper geen raad mee wist, dus 42. Hollandia kwam het laatste kwartier weer wat opzetten. Uit een corner brachten ze de stand op 43. Tot het einde bleef het spannen en Texel heeft deze laatste thuiswedstrijd fraai besloten. Texel 2 heeft zich in Julianadorp laten onttronen. Het werd slechts 10 voor de gastheren. Jammer, dat we met veel in vallers moesten spelen. Onze dames speelden na een heel lange rusttijd tegen WGW. Ze hebben de eer aan de bezoekende dames moeten laten. Er werd langs de lijn bij Texel 1 flink met de kaarten voor de voetbaltoto-actie gewerkt. Tal van getekende kaarten kwamen binnen, maar er kunnen er nog veel meer getekend worden. Ieder, di. het met de sporttoto in de vorm* als door de Ned. Sport Federatie wordt voorge steld, eens is, dient een kaart te tekenen. Dus alle Nederlanders vanaf 18 jaar. Kaarten verkrijgbaar bij het bestuur. Bob Bakker, D. D., Hotel De Graaf. Doe nu mee en stelt het niet uit. A.s. zondag: De Foresters-Texel, Suc ces 3-Texel2; jun. Texel-Helder b; adsp. Texel-De Koog. Nieuws over de training Welpen trainen woensdags van 4 - uur op het terrein; adspiranten van 5 - uur idem. Junioren en senioren aanvang half acht in het lokaal van de RHBS. En allemaal present èn op tijd. Het is al weer geruime tijd geleden dat het Christelijk Nationaal Vakverbond haar 50-jarig bestaan herdacht. Niet ieder lid was toen in de gelegenheid naar Utrecht te gaan om dit grote gebeu ren mee te vieren. Het was daarom een goede gedachte van de afdeling Texel om ook op ons eiland hier aandacht aan te besteden. Vrijdagavond zijn de Texelse leden met hun dames bijeen geweest in Casino. De voorzitter, de heer P. Bakker, kon tot zijn spijt geen groot gehoor welkom he ten. Door ziekte waren heel wat leden verhinderd. Ook de spreker, de heer Na- goort, was om deze reden niet aanwezig. Na de gebruikelijke opening werd het woord gegeven aan het gezelschap Rector; Laten wij maar meteen zeggen: de heer en mevrouw Rector. Zij waren meer op ons eiland geweest. In de glorie dagen van „Vrij en Blij" hebben zij meerdere malen meegewerkt aan het programma van Wessel Dekker. De heer Rector vertelde o.a. van een van zijn reisjes op de Dokter Wagemaker in 1947. Onder het varen heeft hij toen een lied gemaakt over de schoonheid van ons Boltje. Op wonderbaarlijke wijze wisten deze twee mensen het gehele avondprogram ma te verzorgen. Zang, muziek, goochel toeren, een muzikale test met enkele aan wezigen. Maar dit niet alleen. De heer Rector vertelde ook iets als artiest van het C.N.V. Hij heeft zeker woorden ge bruikt, die ook de heer Nagoort gebruikt zou hebben. „Win nieuwe leden". Er zijn nog heel wat mensen in onze samenle ving die niet georganiseerd, of verkeerd georganiseerd zijn. Aan U allen de taak deze mensen te overtuigen, dat zonder een vakorganisatie niets valt te bereiken! Het was een zeer gezellige avond en het bestuur kan dan ook ten volle tevre den zijn met het engageren van het ge zelschap Rector! DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 4 maart: A. v.d. Slikke-J. Hooijberg 02 C. Dijker-C. v. Heerwaarden 20 J. Hooijberg-S. Ros 11 S. v. Heerwaarden-P. Bruijn 20 R. Zijm-W. A. v. Zeijlen 20 A. de Haan-Jac. v. Heerwaarden 02 S. v. Heenvaarden Jzn.-A. v.d. Slikke 1—1 C. P. Burger-S. Bakker 02 A. Vinke-C. v.d. Werf 1—1 Jn. Stam-Jo Schoo 02 J. A. v. Enst-C. Vinke 02 G. Dros-F. v. Sambeek 20 C. v. Heerwaarden kreeg nog een kans remise te maken, nadat wit de scherpste zet verzuimd had. Doordat ook zwart faalde kreeg het recht toch z'n loop. R. Zijm kreeg een fortuinlijke winst na een nadelige partij, terwijl A. de Haan na een goede partij een punt liet schieten. J. Hooijberg en S. Ros speelden beiden op winst; ze kwamen halverwege, even als A. Vinke, die evenwel had kunnen „DE HAVENKANTERS" OudeschildDe tweede uitvoering van de Havenkanters was zeer druk be zocht. Daar beide avonden de loten uit verkocht waren, zal het batig saldo voor het Dorpshuis behoorlijk zijn. De pen- ningmeesteresse, mej. T. Blom, is dan ook wel in haar sas. Het spel van de Havenkanters viel dit keer tegen. Slechts enkele nummers wer den behoorlijk gespeeld. De overige wa ren ver beneden het peil van vorig jaar. Of dit kwam omdat met de diverse num mers te hoog gegrepen was of dat er te weinig was gerepeteerd, kunnen we niet beoordelen. Maar een feit is, dat de Ha venkanters behoorlijk zullen moeten werken om het oude niveau weer te be reiken. Ter afwisseling werden diverse liedjes gezongen, o.a. door de dames Dory en Trees Bakker, mevr. Klomp, Annelies Blom, Janna Bruin, Jopie Maas, Hannv Krugers en Koos van Splunter. Ze kregen een dankbaar applaus. De heer Klomp vertelde dat de décors door de Havenkantesr zelf waren ont worpen en gemaakt. Ze waren bijzonder aardig. Ook zaterdag had de jeugdgroep o.l.v. mej. T. Blom veel succes. De heer Klomp zei dat men bewondering voor mej. Blom moest hebben, want iedere insider weet hoeveel uren er nodig waren om de groep zover te krijgen. Ga op deze weg voort. De heer Klomp bood haar bloemen aan. De zang was goed. Koos van Splunter zingt behoorlijk en ook mevr. Klomp heeft een goede stem. Maar de leiding moet er voor waken, dat niet te veel in de historie wordt teruggegrepen. Het hutje aan de zee b.v. werd 50 jaar gele den al gezongen en kan misschien bij enkele ouderen een traan tevoorschijn toveren, de jeugd heeft liever wat anders. En er moet ook geen repertoire gezocht worden, dat boven de krachten van de medewerkers gaat. Een gezellige band, die gratis voor het goede doel speelde, verhoogde nog de ge zellige sfeer en hield de danslustigen tot het sluitingsuur vol overgave op de dansvloer.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 1