i goed boek H. Grootjen biljartkampioen Taxi nodig Week in, week uit IUBBEL SFARZEGELS! J koffiemelk o.4itr. 44 ct met 10% korting macaroni 15 ct DUBBEL zegelsdirect gaan profiteren GEBED VAN EEN AUTOBESTUURDER Gij hebt mij Heerde macht gegeven Over deez droom van chroom en staal, Die eensklaps een demon kan worden, Als ik slechts één seconde faal. Uw wet heeit mij vanouds geboden Dat ik niet doden mag, maar God, Ook achter 't stuurrad van mijn auto Kan ik negeren dit gebod. 't Zijn allemaal Uw schepsels, Vader, Die langs mii flitsen razend snel, Of onverwachts mijn rijbaan kruisen. Wat is bij tachtig mijl eén tel? Straks kan mijn wiel een doodsnik smoren, Een mens verminken voor altijd, Of kinderen tot wezen maken. Door eigen onvoorzichtigheid. Heer, geef mij eerbied voor het leven Van mens èn dier, dat kruist mijn baan. Laat naast mijn kilometerteller Uw streng gebod steeds voor mij staan. Huib Fenijn AAN VERWONDING OVERLEDEN Vorige week maandag vond in een der pakhuizen van de C.A.V. te Den Burg een ernstig bedrijfsongeval plaats. De heer G. Reitsma werd naar het ziekenhuis te Den Helder overgebracht met een ge broken been. Er deden zich verdere com- plikaties voor, aan de gevolgen waarvan het slachtoffer zondagmorgen is over leden. De heer Reitsma was 48 jaar en woonachtig te De Koog. EVANGELISATIEAVOND Vrijdagavond wordt in de kleine zaal van Eben Haëzer te Den Burg een evan gelisatiebijeenkomst gehouden. De heer Kraak en de heer Van Beem, kapitein van het Leger des Heils, zijn de sprekers op deze maandelijkse bijeenkomst. JAARVERGADERING STICHTING DORPSHUIS Den Hoorn Dinsdag a.s. wordt de jaarvergadering gehouden van de Stich ting Dorpshuis De Waldhoorn. Deze bij eenkomst wordt (hoe kan het anders) in het eigen dorpshuis gehouden. Aan deze vergadering gaat een bespre king vooraf. Om half acht kunnen Her vormde leden candidaten stellen voor een bestuurslid uit hun kring. „KAARTJES GEREED HOUDEN!" Er waait de laatste dagen een nogal stevige bries. Misschien is de wind oor zaak dat ook de jeugd wat rumoeriger is dan normaal. Op het Lyceum te Den Hel der was 't in een der klassen zo'n kabaal, dat de leraar plotseling riep: „En nou is de boot aan". Als klap op de vuurpijl riep toen een Texelse knaap: „Kaartjes gereed houden"! Voor hem was toen de boot werkelijk aan. De humor werd helaas niet br. grepen! KONIJNENVERENIGING „KOTEX" Zo behoort onze jaarvergadering weer tot het verleden en uit het verslag bleek dat wij een matig fokjaar achter de rug hebben, vanwege de mixomatose, welke vele slachtoffers eiste. Tot onze spijt moesten twee bestuurs leden, de heren H. A. Witte en A. Bak ker, wegens drukke werkzaamheden hun functie neerleggen. In de plaats daarvan werden gekozen H. A. Barhorst en B van Elk. Er werd besloten om eind augustus een Jongdieren-tentoonstelling te organise ren en wel vermoedelijk te De Koog. FILMNIEUWS: Zondagmiddag: „VAN DE REGEN IN DE DRUP" Een film met Stan Laurel en Oliver Hardy. Toen Ollie trouwde was het luie leventje afgelopen en kwam hij van de regen in de drup. De eerste scène eindigt met een krankzinnige tocht van Ollie boven op een ladder dwars door de stad, totdat hij met een smak voor een auto bus terecht komt. Zijn vrouw huilt, maar niet om hem! Zondag- en maandagavond: „IK WAS MONTY'S DUBBELGANGER" Het grootste bedrog aller tijden! Hij was slechts een gewone man, maar had het gezicht van een beroemd generaal. Clifton James, een bescheiden Engels acteur, sterk gehandicapt door de gevol gen van een gasvergiftiging, opgelopen in de Eerste Wereldoorlog, had nooit kun nen dromen dat hij eens tot de wereld roem zou raken en dat nog wel op zijn betrekkelijk oude dag. Niets is zo grillig, zo onnaspeurlijk, zo onberekenbaar als 's mensen lot. De man, die voor een onopzichtige carrière scheen geboren, werd plotseling op het wereldtoneel getrokken om er een even briljante als onwaarschijnlijke rol te vervullen. Het was zijn verbluffende gelijkenis met Montgomery, die hem de kans van zijn leven gaf. Die gelijkenis deed een strategisch plan geboren wor den, bedoeld als afleidingsmanoeuvre voor de Duitsers, die niet ten onrechte een invasiepoging uit het Westen ver wachtten. Door Montgomery in de per soon van Clifton James aan het Noord- afrikaanse front te laten verschijnen wilde men de vijand zand in de ogen strooien. Humor, actie en werkelijkheid. Nederlands nieuws O.a.: Postkoets rijdt in Den Haa; oefenritten voor a.s. tocht Istanboel-Rot- terdam; Londens Symphonie-Orkest in Amersfoort; De nieuwe schoenenmode Amateur-voetballers trainen voor Olym pische Spelen; Betonfabriek in het Ha ringvliet. Wereldnieuws O.a.: De Olympische Winterspelen van 1960; Aardbeving treft een Algerijns dorp; Persconferentie van Caryl Chess man; Acht Miljoen leerlingen, volksont wikkeling per radio in Columbia; IJs- zeilen op het Balatonmeer; De Guadel- quivir overstroomt Sevilla. DONDERDAG GEEN KLEUTERBUREAU Men deelt ons mede, dat er donderdag a.s., wegens ziekte, de gehele dag GEEN kleuterbureau is. GEVONDEN EN VERLOREN Boven aan de rubriek van deze woensdag een woord in grote letters. Dit woord is: BEZETTINGSLIJST Geef ons van verhuur e.d. direct schrif telijk de bezettingsperiode op. Het is Uw eigen belang, want een gast die komt zoeken met een onvolledige lijst in de hand, wordt het zoeken op een gegeven ogenblik beu vanwege de vele malen dat hij het hoofd stoot. Als gastheer kunnen wij ons dat niet permitteren.. Geef dus schriftelijk direct Uw bezetting door. Om te noteren: de afdeling Den Hoorn gaat woensdag 16 maart om 20.00 uur vergaderen in „Loodsmanswelvaren". De commissie „propaganda en verlichting" wil verslag uitbrengen, en daarna be spreken wat er voor het komende seizoen gedaan kan worden. Bovendien zijn er een paar haakjes-en-oogjes die even uit. de wereld geholpen moeten worden Houd deze avond beschikbaar. De Hoorn- der leden weten het nu vroeg genoeg. Een persoonlijke uitnodiging en adver tentie volgen nog. Het team van de V.V.V. is uitgebreid. Wij prijzen ons gelukkig dat wij de heer D. Dros uit de Weverstraat bereid heb ben gevonden voor de V.V.V. het tijdro- ende werk van het bijhouden van het knipselarchief te verrichten. De heer Dros, een Texelaar van de oude garde, doet dit geheel belangeloos, omdat hij er plezier in stelt dit zo nut tige werk voor de toeristische gemeen schap te verrichten. Wij hopen dat hst hem lange jaren gegeven zal zijn dit pre- ciese werk voor ons te doen. Ook een veel jongere kracht is (voor lopig nog op proef) voor de V.V.V. aan getrokken. Per 1 april komt mej. D. Gul mans op de informatiepost Den Burg m opleiding, ter toekomstige assistentie van mevrouw Dekker-Wafelbakker (zeg maar Thil.Van één ding is de V.V.V. overtuigd: zij zal geen moeite hebben met telefoneren. Na haar eventuele aanstel ling zal zij rond 1 mei de post De Koog in gereedheid gaan brengen voor de grote slag. Zaterdagavond werden de laatste par tijen gespeeld voor het biljartkampioen schap. Er bestond een flinke belangstel ling voor deze slotpartij, die in „De Oranjeboom" gespeeld werd. De heer E. Breeuwer, kampioen van vorig jaar, moest echter in de heer H. Grootjen zijn meerdere erkennen. De eindstand was: (Resp. gespeeld, gewonnen, gelijk, verlo ren, punten, beurten, hoogste serie en gemiddelde): H. Grootjen 5 5 0 0 1000 111 45 9.01 E. Breeuwer 5 3 0 2 899 150 37 6, L. Kellner 5 2 1 2 793 200 22 3,97 H. Timmerman 5 2 0 3 801 176 37 4.55 P. de Graaf 5 1 1 3 813 176 33 4.62 J. Brouwer 5 1 0 4 816 179 33 4.56 TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 7 maart 1960: 7 schapen 65125; 2 koeien 700900; 50 nuchtere kalveren 4560. SPORTNIEUWS S.V.C. Zondag speelde het 2de thuis tegen Watervogels en moest met 62 in W. haar meerdere erkennen. Voor de rust, die met een 21 achterstand kwam, gaf S. nog goed partij. Na de rust werden door Henk de partijen op gelijke voet gebracht: 22. Maar hierna was het W dat heer en meester van het terrein was, wat leidde tot nog 4 doelpunten. Het eerste was op bezoek bij de leider van de afd. Callantsoog 1. Dat de spelers hiervan overtuigd waren, blijkt wel uit de gel'jke stand, 00, die hier bereikt werd. Ondanks dat ze nog niet volledig waren ook. Het is toch wel iets bijzonders, dat SVC juist van deze ploeg drie van de vier punten weet te bemachtigen. En dat van vele zwakkere tegenstanders wordt verloren. Mijn inziens wel wat te gemak kelijk opnemen. Maar enfin, laten jullie de laatste wedstrijden zien, dat je er ook nog bent. Zondag uit naar Helder 4. Het 2de thuis tegen Oosterend 2. Beide wed strijden beginnen om 2 uur. Z.D.H.-NIEUWS Ons eerste elftal heeft geen gebruik gemaakt van het gelijke spel van Cal lantsoog om dichter bij te komen, want ook zij speelde gelijk. De uitwedstrijd tegen BKC 3 is geen beste geworden. Tot 4x toe hadden wij de leiding en steeds slaagde BKC er in ge lijk te maken; het resultaat was 44. De stand aan de kop luidt: Callantsoog 13 9 3 1 21 ZDH 13 9 1 3 19 Zondag de laatste wedstrijden: Geel- Zwart-ZDH; Vesdo-Callantsoog. Het tweede verloor eervol van Helder 6 met 43. Met de rust stonden zij met 21 achter en kregen toen wind tegen en deden het na de rust prima. Er kwamen ook kansen genoeg. De adspiranten werden de dupe van vele afberichten, waardoor zij zeer ver zwakt tegen Texel a moeten aantreden. Het werd een 50 nederlaag. We staan nu 1 punt achter op de Oos terend adsp., dus zaterdag goed jullie best doen, want dan komt Oosterend naar Den Hoorn aanvang 4 uur. Het 2de is vrij. Zend vroegtijdig Uw advertenties in! VOORWERPEN tot en met 7 maart 1960 Gevonden te Den Burg: wit plastic kinderportemonneetje; paar zwartlede ren motorwanten; 4-tal wollen wanten. Verloren te Den Burg: bruine dames- portemonnee inh. ƒ2,opvouwbaar wit wandelwagentje met blauwe zitting; zwartlederen herenportemonnee inh. ong. ƒ10,bruinlederen motorwant. Het bureau der rijkspolitie te Den Burg is hiervoor geopend op werkdagen van 16.00 tot 18.00 uur. S.V. DE KOOG Uitslagen: De Koog a-Tex. Boys a 13; Watervogels 3-De Koog 1 33; De Koog 2-Zeemacht 2 35. De adspiranten moesten de punten met Tex. Boys meegeven. Van de zijde van De Koog werd er zeer slecht gespeeld en het gemis van een goede keeper deed zich ook nu weer gelden. De Koog 1 speelde na een harde, on sportieve wedstrijd gelijk tegen Water vogels 3. De laatste jaren doen zich in de wedstrijden tegen Watervogels steeds weer incidenten voor, die alle veroor zaakt worden door de onsportieve hou ding van W.-spelers. Vooral Watervogels 3 maakt zich hier schuldig aan. De Koog 2 heeft dit 3 jaar geleden ondervonden, terwijl de laatste 2 jaar het eerste hiervan te lijden heeft. Steeds in Den Helder. Voor de rust had De Koog met de wind mee een 30 voorsprong verworven. Na de rust trachtte Water vogels de wedstrijd te forceren, hetgeen wel mis moest gaan. De Watervogels- midvoor gedroeg zich zeer onsportief te genover de Koger keeper, die zich toen niet meer beheersen kon. Beide spelers werden uit het veld gezonden. De wed strijd eindigde in een gelijk spel: 33. De Koog 2 speelde een uitstekende wedstrijd tegen leider Zeemacht 2. Lange tijd heeft het er naar uit gezien, dat de wedstrijd in een gelijkspel zou eindigen. De Koog nam al vrij spoedig de leiding door een uitstekend doelpunt van mid- voor Schelfhout. Het technisch overwicht van de sailors werd geheel teniet gedaan door het enthousiasme van de Kogers. Een kwartier voor rust werd het gelijk, toen de Z.-midvoor de Koger achterhoede te snel af was. Ruststand 11. Na de rust een gelijk spelbeeld. Een sterk Zeemacht, dat $oor een ongekend enthousiasme van De Koog werd be dwongen. Een kwartier na rust werd het 21, toen Leo weer goed doorzette, de bal goed voorzette, waarna Theo voor de afwerking zorgde. Lang duurde de vreugde niet. De Z-rechtsbinnen liep snel door en onhoudbaar voor doelman Daal der verdween de bal in het net: 22. Zeemacht trachtte door te drukken, wat zich uitte in fors, maar zeker niet on sportief spel. Weer nam De Koog echter de leiding. Bij een aanval van De Koog speelde een back de bal terug, maar door een kapitale blunder van de keeper ver dween de bal tergend langzaam in het doel: 32. Weer duurde deze voorsprong niet lang. De Z.-midvoor werd onge oorloofd aangevallen in het beruchte ge bied, penalty: 33. Zeemacht wilde win nen, maar slaagde voorlopig niet. Een geheide uitbal gaf De Koog de genade slag! Een verontwaardigde K.-ach ter- hoede reageerde niet, waarna het een koud kunstje was voor Zeemacht om te scoren: 34. De Koog kon de kracht niet meer vinden om terug te slaan en vlak voor tijd werd het nog 35. Een goede, spannende wedstrijd. TEXELSE BOYS-NIEUWS Tex. Boys-Koedijk 32. Boys 1 heeft de wedstrijd tegen Koedijk verdiend ge wonnen, zij het met de hakken over de sloot, daar zij de gehele wedstrijd over een veldmeerderheid beschikten. De Boys gingen meteen tot de aanval over, doch Koedijk was ook actief, het geen hen al spoedig een 10-voorsprong opleverde. Deze voorsprong werd echter door A. Boogaard, die 2 mooie doelpun ten voor zijn rekening nam, teniet ge daan en daardoor de stand op 21 bracht. Hiermede werd de eerste helft afgesloten. Na de rust een Boys-offensief, doch bijna iedere aanval werd door de scheids rechter dood gefloten. Tot ieders grote verwondering kende de scheidsrechter een penalty toe aan Koedijk omdat de Boysspil de ba) met zijn knie speelde. Ondanks appelleren van de aanvoerder werd deze strafschop genomen en benut: 22. Na vele aanvallen gelukte het M. v.d. Wetering om 10 min. voor tijd het 3de Boys-doelpunt te scoren, hetgeen niet door de scheidsrechter kon worden afgekeurd. Dit bleek ook het winnende doelpunt te zijn. Dat deze scheidsrechter niet voor zijn taak berekend is, was ons bekend, doch laat het publiek er toch rekening mee houden, dat zij door de houding ten opzichte van de scheidsrech ter de vereniging in grote moeilijkheden kan brengen. Men denkt zo vaak de ver eniging te dienen, doch bereikt hiermede juist het tegenovergestelde. De verstand houding van de elftallen onderling was prima en sportief. Boys 2 moest op bezoek bij Kaagvogels 3 en kwam met een verdiende 31 over winning naar huis. Ook de junioren brachten 2 punten mee naar het eiland. Dit door een 50 overwinning op ZAP-junioren. Boys a moest met de rust tegen een 10 achterstand op De Koog adspiranten aankijken. Doch in de 2de helft wisten de Boys 3 maal het net te vinden, terwijl De Koog niet meer tot scoren kwam. Een prima resultaat, jongens. Boys b verloor met 81 van Oosterend a. Zondag a.s. Tex. Boys 1-Duinranders 1; Boys 2 vrij; Tex. Boys jun.-Watervogels jun.; zaterdagmiddag: Tex. Boys a-Tex. Boys b. Terreindienst: A. Barhorst, A. Boogaard. TEXE LAAKT JE S Te koop puikbeste aardap pelen. Geen blauw er in en geen afkokers, alles kruim P Beers Den Burg, Telef 613 Wij geven de hoogste prijs voor lompen, ijzer en metalen A. v.d. Vis. Wilh.laan 17, tel. 256 Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. Den Burg 421 of 380 Voor bollen- en kippen boeren nog een partijtje sinaasappelenkisten, bil lijke prijs Daalder Ooster end Te k 2 konijnen hokken, waarvan I 2-delig en loop 2x 1,5 m P Kik kert 0 34 Spijkdorp Te koop frisse vaars D Wuis 't Noorden O 171 Tek 2 ton gerstesiro en plm. 2 ton tarwestro Jac Bak ker Amalia. P H Polder Te k. elcktr. wasm3ch. met wringt r, een elektr. kachel en een linnenkast. Adres: De Cocksdorp 107 Te k 1 leren jas, I. vest h sportfiets, Cyl bureau, Bromfiets (Ber jC J Koning Oost 86 Wie kan ons helpen aan jaargangen van Kath III. (na 1948) ten be hoeve van onze stud e? Bakker, Den Hoorn 12 - Te k pootsjalotten M0.75 per kg J v Zeijlen, War- moesstr 69 Algemene kennisgeving. Rustig is van ons heengegaan, onze lieve zorgzame moeder, behuwdmoeder, groot- en overgrootmoeder Trijntje Keijser weduwe van Jan Flens in de ouderdom van 96 jaar. Alkmaar J. R Flens G. M. Flens Koorn Bussum E M. Rijkenberg Flens A. A Rijkenberg Amsterdam W Flens A Flens Vlig N Flens—Bakker Den Burg, Texel A Th A de Wilt klein- en achterkleinkinderen Alkmaar, 5 maart 1960 Condoleantie-adresWesterweg 49 De overledene is opgebaard in de aula van Huize Westerlicht, Alkmaar. De begrafenis zal plaats vinden donderdag 10 maart om 2 uur op de Algemene Begraaf plaats te Den Burg. Texel. Vooraf rouwdienst in de Doopsgezinde keik aldaar, aanvang 1,30 Met grote vreugde en dankbaarheid geven wij U kennis van de geboorte van onze zoon Bij het H. doop sel ontving hij de namen Cornelis Willem C. A. E Bakker-Witte W j. Bakker Den Hoorn 9 Texel, 5 maart 1960 Tot onze grote blijd schap heeft Karin 4 maart een broertje gekregen Wij noemen hern René T. Boon—Waldus M. Boon De Cocksdorp C 66 Texel Met grote vrengdeen dank baarheid aan God geven wij U kennis van de ge boorte van onze zoon en broertje Harry hij het H doopsel ontving hij de namen HENDERICUS JOSEL G Witte Goeman M Witte Ellie en Antoon Texel, 4 maart i960 Hoornderw B 87, Den Burg Enige alg kennisgeving Heden overleed door een noodlottig ongeval mijn innig geliefde man G. Reitsma in de ouderdom van 48 jaar. Uit aller naam G Reitsma de Bruin S Boersma W. Boersma Texel, 6 maart I960 Vogelmient 23 De teraardebestelling zai plaa's hebben he denmiddag 2 uur op de begraafplaats te Zwaag- westeinde Voor een LANGEVELD DE ROOIJ N.V. Voor de vele blijken van medeleven tijdens de ziekte en het overlijden van on ze broeder, zwager en oom M KONING onze oprechte dank, spe ciaal aan de fam Kuiper Or Ehas en zuster Brouwer, voorts aan Ds Klijnsma, De Algemene Bond Mercurius en de Klaverjasclub voor de laatste eer aan de over ledene bewezen. Namens de familie J Koning Oudeschild, 7 maart I960 Voor de vele bewijzen van deelneming bij hel over lijden van onze moeder en grootmoeder, betuigen wij onze oprechte dank. Familie van Ruitenbeek Bel dan Den Burg 58 Autobedrijf A. Kievit geldig van 10-17 maart KOFFIEMELK-VOORDEEL met 10% korting bij 250 gram SPAR-K0FFIE of busje 0PL0SK0FFIE flos SPAR- van 69 voor MACARONI-VOORDEEL bij 3 busjes Spar-tomatenpuree samen 51 ct -10% pak SPAR- 'voor de halve prijs Chocorange 200 gram 64 èn 26 zegels, 13 ct voordeel! Vanille frou pakje 60 èn 24 zegels, 12 ct voordeel! Choc* pudding m/flulker 2 pakjes 60 èn 24 zegels, 12 ct voordeel CllOC. pudding z/sulker 2 pakjes 64 èn 26 zegels, 13 ct voordeel! AARDBEIENJAM huishoud I pot 93 èn 38 zegels, 19 ct voordeel! Pronto flacon geconc. wasmiddel 85 èn 34 zegels, 17 ct voordeel Lunch worst blik 340 gram 125 èn 50zegels, 25 ct voordeel! Tomatensoep blik voor 4 borden 95 èn 38 zegels, 19 ct voordeel 1 't koekje met 10% Oud Hollands KOFFIE-KOEKJE 250 gram 64-10% Kopen bij Da Spar la aparan bij de koop I 1 007 KWALITE KORTING

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2