CAMP F0T9BE0MJF Jan de Waa \l$Uc4yort IbimtiG Bouwterrein Vespa - Dros Maar winkeljuffrouw net kosthuis bloem- en tuinzaden een flink meisje Komt u »Mijn zoons« Ontwikkelen en afdrukken Taxi sneeuwklokjes verkoper(ster) Taxi Garage Reij KLAVERJASSEN Tafeltje Taxi nodig WAARSCHUWING J. G. Dekker PAARDENSPORT steuuschoenen schoenen voor losse steun Mantje's Schoenhandel Uitnodiging Vicon-Show en Kleurenfilm Fa De Graaf Schoorl Café restaurant „FORMOSA" BROODFABRIEK OP TEXEL? De gezamenlijke bakkers overwegen de stichting van een broodfabriek op ons eiland. Maandag zullen enkele bedrijven aan de vaste wal worden bezocht. Hoe en waar dit alles zal moeten gebeuren is nu nog niet bekend. Maar de eendracht, dio nodig is voor een dergelijke onderne ming, is thans aanwezig. Begrijpelijk gaat men niet over een nacht ijs. MUZIEK NIS AANBESTEED De Oosterender muzieknis is dinsdag avond aanbesteed. De firma Drijver zal als laagste inschrijver het werk uitvoe ren voor 8745,Koninginnedag 1961 hoopt men de muzieknis officieel in ge bruik te nemen. IEDER HUIS KAN GEZELLIG ZIJN De N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing heeft donderdag en vrijdag een meubel en woningtextielshow gehouden. Casino was omgetoverd in een grote etalage, waarin diverse meubelen, vitrages, naai machines etc. waren geplaatst. De dame, die voor ons deze show bezocht, vond de voorlichting minder geslaagd dan de aan wezige goederen. VERBALEN AAN DE LOPENDE BAND Tien inwoners van Den Burg en Om geving hebben de laatste dagen zonder waarschuwing een verbaal ontvangen van de politie. Het is nu eenmaal ver boden in deze maanden honden los te laten lopen. Zo gebeurde het dat een viervoeter een duur raskonijn te lijf ging en radicaal naar de andere wereld hielp. De eigenaar van de hond is voor de schade aansprakelijk. De jacht op schapen is ook populair. Diverse woldragers die door honden werden achtervolgd hebben dode lamme ren geworpen. De schade is aanzienlijk. Een waarschuwing dus voor honden bezitters: Houd Uw hond aan de lijn! H.H. BLOEMBOLLENKWEKERS Kwekers van narcissen en krokussen worden vriendelijk verzocht steekhouten bij hun te veld staande partijen te zetten met hun naam en adres en de soortnaam. Bij het ontbreken hiervan kan er niet gekeurd worden als wij niet weten van wie de partijen zijn, hetgeen later moei lijkheden kan geven. Neem dit verzoek goed ter harte en alvast bedankt voor de medewerking. De controleurs voor Texel van de B.K.D. A. Lagerveld M. Dwarswaard. GIFTEN WITTE KRUIS Oosterend: B. 1,—; B.-M. 2,50; B. V 2,50; V.-de R. 1,—; de W. 2,50; M.-D. 2,50; S. 2,50; J. E. 2,50; v.d. V.-v.d. V. 2,50; A. v.d. V. 2,50; B. 2,50; E. 10,—. Eierland: v. M. 1, Den Burg: S. 2,50; W. M. 1,—; T. 2,50; J. R. 5,—; K. 2,50; S. 2,50; B. 2,50; T. 2,50; N.N. 2,50; O. 2,50; V. 2,50. Oudeschild: G. K. 2,50; S. 2,50. De Waal: H. 2,50. De Koog: U. 2,50. Den Hoorn: B. 2,50; N.N. 2,50; N.N. 2,50 ZO VOL ALS EEN EI zal vrijdagavond de aula van de o.l. school te Den Burg zijn. De Vereni ging ter bevordering van het vakonder wijs in West-Friesland vertoont deze avond belangrijke films aan leden, dona teurs en belangstellenden. Een ieder, die interesse heeft voor deze filmavond, is hartelijk welkom. Een van de rolprenten Zo vol als een ei.en zo vlak als een spiegel. Zie adv. in nummer van woensdag a.s. VLIEGTUIGBENZINE-AFFAIRE BERECHT Dinsdag is de veel besproken vliegtuig- benzine-affaire te Alkmaar berecht. De hoogste eis is zes maanden geworden. Mr. B. J. Asscher noemde deze zaak een groot opgeblazen zeepbel, waarvan de klap nog moet komen. Wellicht doelde de raadsman hiermee op de uitspraak, die vele v/ilde geruchten van de baan schuift. De officier van justitie, mr. dr. J. M Vellinga, eiste tegen C. P. S. vijf maanden met aftrek. Zes maanden met aftrek eiste hij tegen M. J. P. de G.; drie maanden voorwaardelijk en een boete van 400, (subs. 2 maanden), tegen M. F. v.d. D. en één maand voorwaardelijk met een boete van 200,(subs. 30 dagen) tegen Joh P. C. J. van V. De zitting duurde bijna vijf uur. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK Zaterdag 12 maart Den Burg, Oranjeboom, Toneeluitvoering Het Masker met „Mijn zoons". De Koog, „De Toekomst", Toneeluitvoe ring 't Amateurtje voor S.V. De Koog. Midden-Eierland, o.l. school, Uitvoering muziekver. „De Havenkanters". Zondag 13 niaart Den Burg, Centraal Bureau, 2 uur Start kampioenpuzzelrit MAB-club Texel. Dinsdag 15 maart Den Hoorn, De Waldhoorn, Jaarvergade ring Stichting dorpshuis De Waldhoorn. Den Burg, De Zwaan, ledenvergadering Coöp. Boerenleenbank. Den Burg, Oranjeboom, filmavond 't Nut Woensdag 16 maart Den Burg, Hotel Texel, bridgedrive. Den Burg, Aula J. P. Thijsseschool, Vei lig Verkeerscursus. Donderdag 17 maart Den Burg, „Oranjeboom", Toneelavond HBS met „Theatre d'amour". Den Burg, Casino, bejaardenuitvoering met zangverenging „Advendo" en To neelver. „De Duinkanters". De Koog, Herv. Jeugdhuis, Grammofoon- platenconcert Oranjevereniging Vrijdag 18 maart Den Burg, De Zwaan, bijeenkomst Kath. Arb. Vrouwenvereniging. Den Burg, „Casino", bejaardenuitvoering met zangver. „Advendo" en toneelver. „De Duinkanters" (alleen bij voldoende animo). Zaterdag 19 maart Den Burg, Oranjeboom, Familie-avond Texelse middenstandsvereniging. Den Burg, Troephuis St. Jeroen Holle- wal, Hobbyruilbeurs van 15.30-16.30 uur. R.-K. SPORTWEEKEND G.D.S. en Texelse Boys hebben, in samenwerking, een sportweekend geor ganiseerd, waarin Rector Boymans als spreker optrad. Dit weekend is in alle opzichten uitstekend geslaagd. Zaterdagavond j.l. werd de eerste bij eenkomst in ,,De Zwaan" gehouden, waar een 60-tal leden aanwezig waren. Voor zitter Van Sambeek sprak in zijn ope ningswoord zijn voldoening uit over de goede opkomst. In het bijzonder richtte hij een woord van welkom tot Rector Boymans, die de reis naar ons eiland had ondernomen om in onze kleine gemeen schap het een en ander over de sport en zijn principes uiteen te zetten. Rector Boymans, die landelijk en in ternationaal sportadviseur is van de „Ne derlandse Katholieke Sportbond", heeft op een zeer boeiende wijze de aanwezigen het doel van de sport uiteengezet. Hij heeft de leden van GDS en Tex. Boys meegenomen naar interlandwedstrijden wielerevenementen als „Tour de France" enz., bokswedstrijden etc. De beroepssport kunnen wij, aldus spreker, in geen enkel opzicht vergelijken met de amateursport, omdat men in de afdeling beroeps de ware vreugde van de sport in al zijn hoedanigheden niet be leefd, doch hier een streven is naar de financiën. De beroepssport maakt onge veer 3% uit van alle sportbeoefenaars, dus is er ca. 97°/o die de sport beoefent om de sport. Wij willen in de sport alle maal hoger trachten te komen. Dit op zich is toe te juichen, doch bedenk, dat in karakter en moraliteit een klasse ho ger komt, dan heeft men bereikt wat de sport beoogt, nl. de opvoedende en vor mende waarde, die de sport ons biedt. Momenteel hebben wij allemaal de sport, in welke vorm ook, nodig. Men zegt zo vaak, dat het vroeger ook zonder de sport ging, doch dan vergeet men hierbij, dat het leven toen veel rustiger was dan thans. De tijden veranderen en het leven is veel gejaagder dan voorheen. Met alle mogelijke machines en appara ten wordt het de mensen veel gemakke lijker gemaakt. Hierdoor komt het dat verschillende spieren van de mensen op die manier niet gebruikt worden waarvoor zij in feite behoren te dienen. Dit werd met enkele voorbeelden duide lijk gemaakt. Het is daarom zo dringend noodzake lijk dat er voldoende sportzalen aanwezig zijn, waar jong en oud de voor hun ge paste sport kunnen beoefenen, want na werktijd in winkel, kantoor of wat voor werkkring ook, is het van groot belang voor de ontwikkeling van het gehele li chaam, dat men op bepaalde tijden een of andere sport beoefend. Als men vandaag de dag in de steden komt, en men ziet dan van die z.g. no zems op de hoeken staan, zonder een greintje fut en werklust in hun lichaam, kan men hier toch wel het sportbelang tegenover stellen, hetwelk levenslustige en eerlijke mensen naar voren brengt. Men zegt wel eens dat de sportvelden de velden der waarheid zijn en dit is ook inderdaad het geval. De jeugd van van daag verbergt zich in het dagelijkse le ven vaak achter een zeker masker. Stuur deze jeugd de sportvelden op, en door het spel in een bepaalde wedstrijd komt een ieders ware karakter naar voren, in al zijn goed en minder goede eigenschap pen. Juist hier ligt voor iedere leider de taak om hen op de eventuële fouten te wijzen en helpen deze jeugd te vormen tot betere mensen voor hun verdere leven in de maatschappij, want vergeet nooit, dat de jeugd van thans, de leider van morgen moet zijn. Dit kan zeer zeker slagen als wij ons nu voor 100°/o voor de jeugd geven. Wanneer wij willen is alles te bereiken, doch verlies nimmer het doel van de sport uit het oog, nl. de vor mende waarde. Een langdurig applaus moest Rector Boymans na deze woorden in ontvangst nemen. Na de pauze werden enkele vragen ge steld, die zeer duidelijk door de Rector werden behandeld en uiteengezet. Zondagmorgen waren de leden in de kapel van het Rusthuis bijeen voor het bijwonen van de H. Mis, welke door de Rector werd opgedragen. Om 9.30 uur kwamen we wederom in ,.De Zwaan" bijeen, waar tot 10.30 uur door de sportadviseur weer een praatje over sport en sportgelegenheden werd gehouden. Hieruit bleek wel dat in Duits land sporthallen zijn gebouwd zoals men ze in Nederland niet heeft. Deze hallen zijn tot stand gekomen door de bekende Duitse Lotto. Daarom betreurde spreker het ook dat men hier de toto wil beper ken, want deze toto is toch de enige mo gelijkheid, dat de gelden bijeenkomen voor de zo dringend noodzakelijke uit breiding van de Nederlandse sportaccom modatie. Voorzitter Van Sambeek dankte de spreker voor zijn komst en de vele woor den tot ons gericht en sprak tevens de wens uit nog eens een dergelijk weekend te kunnen beleggen, maar dan in een grote zaal waar ook de ouders van de leden en alle sportliefhebbers aanwezig kunnen zijn, want, aldus spreker, wij hebben heel wat kunnen leren uit Uw lezing. Spreker hoopte dan niet tever geefs een beroep op de Rector te kunnen doen. Deze zou gaarne over enkele jaren weer eens naar het eiland willen komen S.V.O.-NIEUWS Programma: SVO 1-Watervogels 4; SVC 2-SVO 2, aanvang 2 uur. Vanmid dag ZDH a-SVO a. Onze penningmeester moet een paar weken het bed houden. Gewoonlijk kwam hij bij de meeste jongens vragen óm contributie, maar ga nu persoonlijk even bij hem langs. Hij houdt ook wel van een praatje en het breekt voor hem de tijd wat. S.V. DE KOOG Programma: Texel a-De Koog a, 4 uur. Wieringerwaard 2-De Koog 1, 2 uur. Vertrek boot 11.00 uur; Helder 6-De Koog 2, 2 uur. Vertrek boot 11.00 uur. Leden en donateurs, die nog prijzen beschikbaar willen stellen voor heden avond, kunnen zich vervoegen bij G. Domna. NIEUWS VAN DE TREKKERSKERN In verband met het overladen pro gramma komen de leden van de Texeise Trekkerskern vanavond om 7.30 uur bij een in het dorpshuis te Den Burg. PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Van Reijendam Zendingscollecte 19.30 uur Ds. van Reijendam Zendingscollecte De Cocksdorp 9.30 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Wolfensberger De Koog 10 uur Ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur Ds. Waardenburg Oosterend 9.30 uur Ds. Klijnsma Maandcollecte v.d. kerkeraadskas Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma Collecte voor „Kerk en Israël" De Zondagsschool begint om 11 uur. GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 uur Ds. De Lange H. Avondmaal 3 uur Ds. De Lange, H. Avondmaal Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal DDen Burg 10.15 en 15.30 uur Dienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. Van Bilderbeek Dt Waal 11.15 uur Ds. Van Bilderbeek Oosterend 19.30 uur Ds. Van Bilderbeek Dinsdag 15 maart Gemeenteavond te Den Burg om 8 uur. Woensdag 16 maart Gemeenteavond te Oosterend om 8 uur. Woensdag 16 maart Zusterkring te Oudeschild. TEXELAABTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Poekh.) en onder nr. 0,20 meer. Te koop puikbeste aardap pelen. Geen blauw er in en geen afkokers, alles kruim P. Beers, Den Burg, Telef 613 Wij geven de hoogste prijs voor lompen, ijzer en metalen A. v.d. Vis, Wilh.laan 17. tel. 256 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave V.T.B.. Den Burg, tel. 85 Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn, Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Deurw Prins houdt maandag van 11 tot 2 zitting in Hotel „Texel" (verkopiD gen, rechtza ken, in' asso, kosteloos advies in pachtzaken). P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi- gratieverpakkingen naar alle delen der wereld. Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Passagebureau Velthuys Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika. Canada enz. Te koop puikbeste aard appelen, 16 ct. per k; M. H. Bakker, Schilder end 143 Wij passen en leveren af bij U thuis en komen elke week op Texel. Model- kleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr., tel. 3615, Alkmaar Bejaarde heeft op de markt verloren, zwarte portemon nee Inhoud ongev. f 10, Gaarne terug, J D Oord 22 - Voederbieten te k. Gebr J. en T. Huisman, Berk hoeve Kogerweg K 90, tel. 240 en 223 Te k. een z.ga.n gehoor-apparaat Bill prijs. A. Backer. Loods- singel 7, Oudeschild,telef 373 Te koop groot kip penhok of loods plm. 60 m2 opp. J. Keyser. Schil derweg 42 Te k. aan geb. Kaptein Mobylette in goede staat. Ruijterstr 122 Oudeschild Tek i g st z. studiepiano. Wilhelmina laan 19, Den Burg Te k. hooi en stro Van Mal degem „Jachtlust" Eierland tel. 254 Autoped ter overnamegevr S.de Lange Keesomlaan 18 Goed tehuis gezocht voor lief jong hondje R. Visser Loodssingel 30,0'schild Te koop Gazelle bromfiets ook ruilen voor Solex. G v Bijsterveld, Waalderstr 19 Aangeb plm 8000 kg hooi, grotendeels gez raygras. D. C. Witte, Schilderend Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Cornelis Wij noemen hem Kees A. Brans N Brans-v. Egmond Tineke Weststraat 34, Oosterend 8 maart 1960 Tijdelijk adres: Parkzicht Den Helder Op maandag 14 maart is het 25 jaar geleden dat zuster M BARBARA (Marie Bakker) haar intrede heeft gedaan in de Orde van de Arme Zusters van het Goddelijk Kind De 28e april hoopt ze deze dag feestelijk te vieren „De Voorzienigheid" Steenwijkerwold (Ov.) Fam. Bakker, Kapberg Heden overleed ge heel onverwacht mijn lieve vrouw en onze moeder, zuster, behuwd zuster en tante Jannie Zegel echtgenote van M Goënga in de leeftijd van 45 jr M. Goënga Otto en Neeltje Wim.Jannckeen Nelie Martha Den Hoorn, Pleintje 28a Texel, 9 maart 1960 De rouwdienst zal ge houden worden heden middag 2 uur in de Ned Herv kerk te Den Hoorn waarna de begrafenis aldaar. GEVRAAGD rietdekkersleerling N. Luiken, Boinendijk la De Waal, tel. 628 Koger bejaarden die de uitvoering te Den Burg wensen te bezoeken op donderdag 17 niaart gelieven zich heden op te geven bi] mevr. Zwan ol mevr Luberti, Kosten vooi vervoer en consumptie f 1 GEVRAAGD: gemeub. zomerhuisje of iets dergelijks omgeving Oudeschild. Voor 3 vohv 4 kinderen, 2e helft juli Br. met uitvoerig schrijven en prijsopgaaf aan Fam. J Venema, Ant. v.d. Goesstr 15, Haarlem Goed tehuis gezocht voor jong hondje blijft klein E de Jager, Slufterweg E 133 f TE KOOP in Den Burg Adres bur. van dit blad TE KOOP ramen, deuren kozijnen en een partij kruiwagens f 15,—, water- of kalk balies, een partij rode en blauwe dakpannen. J. H. Geus twee woorden één begrip Voor uw hond riemen en halsbanden bij J. P. STAM Tandarts Ten Hooi is zaterdag (heden) afwezig Wegens familie-om standigheden zater dag na 12 uur gesloten Goënga's Slagerij Den Hoorn Wegens familie-om standigheden is onze zaak heden na 12 uur gesloten L Goënga, Den Hoorn en dat is waar de beste en de lekkerste aardappelen koopt U bij Maas' Groentehandel Den Burg—Oudeschild Heden werd plotseling van ons weggenomen onze lieve schoondoch ter, schoonzuster en tante Jannie Zecjel echtgenote van M Goënga Dat zij ruste in vrede Den Hoorn 9-3- 60 Den Burg O Goënga M Goënga—Bakker Alkmaar S Jellema—Goënga R Jellema Den Hoorn L Goënga M Goënga Boon Den Burg C Goënga L. Goënga—Vos Canada B. Bakker—Goënga T Bakker Neven en nichten Heden overleed plot seling onze lieve zuster behuwdzuster en tante Jannie Zegel echtgenote van M. Goënga W. Ellen H. Ellen—Zegel C. Boon- van het Nederend J. Boon Nichten en neven Voor de zeer vele blij ken van belangstelling die ik op 4 maart jl bij gele genheid van mijn 90ste verjaardag ontving, betu'g ik bij deze, mede namens de familie, mijn hartelijke dank. M Kikkert GEVRAAGD per I april a s. voor onze nieuwe huishoudelijke win kei een Minimum leeftijd 20 jaar Mulo-diploma gewenst Uitsluitend eigenhandig geschreven sollicitaties aan BAKKERS IJZERHANDEL Wij hebben momenteel nog te verkopen Alpha A, B en C Bevelander E en B, Blauwe Eigenheimer S, Furore C, Record C, Voran C maal 28-35 en 35-45, ook enkele rood label partijen. Voor volkstuinders nog enige bakjes gekiemde Eigen heimers Voorts voeraard appelen Vraagt prijs Selectiebedrijf C J de Lugt GEVRAAGD: door kleuterleidster een te Den Burg. Zaterdags en zondags afwezig Aanbiedingen met opgaaf van prijs aan de Nuts kleuterschool TStSTE BV: v Cor Bremer Zonen Oosterend telefoon 229 Vanaf heden uit voor raad leverbaar C J Visman, De Cocksdorp Gevraagd voor direct voor enkele morgens er week. C Huisman, Weverstr. 39 TE KOOP Melichar zaaimachine i.p.st. en schotelkunstmest strooier 3 punts ophanging 2,20 meter en Lely kunst meststrooier 3 punts op hanging. Dros' Smederij, Telefoon 229 Eierland ook vanavond naar Het Masker? Zij spelen Nog enkele kaarten in De Oranjeboom verkrijgbaar Te koop gevraagd 1 ha bloembollenland Aanbiedingen met opgave van ligging en prijs Br nr 72 bureau v d.blad van al uw films, ook kleu renfilms Het beste adres Weverstraat 51 Telefoon 353, Den Burg U belt, wij komen R. Kooiman, Den Burg Telefoon 630 TE KOOP staande in de tuin van wed. D. Dros, Tienhoven. Te bevragen C. Eelman Kamerstr. 1, De Koog Wij zoeken voor de win kel aan De Koog nette 15 mei tot plm. 10 sept. Mantjes Schoenhandel Voor eon betere PERMANENT slaagt U zeker Oosterend I Kapper Bakker, Tel. 203 Den Burg, Texel Telefoon 333 b.g.g. telefoon 101 JMTIMMU in diverse modellen en prijzen. M. en A.J. Vonk in de „Ijsbeer" Stenenplaats op dinsdag 15 maart 1960 des avonds acht uur, om de beker die nu in het be zit is van de heren Hemel rijk. Inleggeld f 0,75 Er zijn een tiental prijzen. Orga nisatie Klaverjasclub, Den Burg, Dorpshuis bijzonder geschikt voor bijzet- of bloemtafeltje modern blad. 3,75 en 2.49 FA. FRANS ZEGEL KZ. Den Burg - Oudeschild Bel dan Den Burg 58 Autobedrijf A. Kievit De Commandant AOK Texel, maakt bekend dat, evenals vóór 1940, zonder voorafgaande waarschu wing op de Hors zal wor den geschoten. Het is daarom ien strengste verboden wanneer de rode vlaggen gehesen zijn. De Hors te betreden. Het ideale corset voor iedere vrouw met de beste pasvorm. Gediplomeerd corsettière Paskamer aanwezig Op verzoek komen wij bij U thuis passen. Alleenverkoop voor Texel De iedenkaarten liggen maandag a.s. 14 maart voor u klaar. Haalt u ze s v p. even al bij mevr. Keesom Karsten in hotel De Lindeboom- Texel Te koop gevraagd gebruikte ijzeren 0.1.N balk lengte plm 5 m no. 28-34 Groer.hof's Woninginrich ting De Koog, tel 368 Voor en Moderne tinten Prima merken. tot bezoek en bijwonen van de Werktuigen-expositie om 2 uur op de markt Filmavond om 8 uur in hotel De Lindeboom-Texel Deze show en filmavond wordt u aangeboden door Waalderstraat 30—35, Den Burg Broodje kroket f 0,50 Gehakt m. brood f 1,50 Koffie per kop f 0,35 Hele uitsmijter f 2,— Huzarensalade met brood f 1,75 Koningstraat - Den Helder

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2