Tllf 10%- f3 UNIEK VOOR TEXEL WIE WORDT WINNAAR? Toen wij hoorden wat de heer S. Lan- geveld van plan is, zijn wij direct van start gegaan. Een grote doos sigaren staat nu op onze redactietafel en heel voor zichtig blazen wij kleine rookwolkjes de lucht in. In het „IJsbeertje" wordt de eerste Texelse rookwedstrijd gehouden. Donder dag 24 maart kunnen mannen en vrou wen de strijd aanbinden in het sigaren roken. We zijn benieuwd wie de winnaar zal zijn. Nadere bijzonderheden treft men in een advertentie in het nummer van a.s. zaterdag. WR 98 BIJ TEXEL GESTRAND Maandagmiddag is de WR 98 „Geer- truida" bij de Sluftervlakte aan de grond gelopen. Eigenaar is de heer S. Veerdig uit Hippolytushoef. De vissersschuit is voor het vallen van de avond weer vlot gekomen. FILMAVOND Vrijdagavond wordt in de aula van de o.l. school te Den Burg door de Vereni ging ter bevordering van het vakonder wijs in Westfriesland een leerzame film avond georganiseerd. Niet alleen voor leden en donateurs, maar ook belangstel lenden zijn welkom. TEXELSE MARKT Aangevoerd maandag 14 maart: 1 geit 25,1 koe 750,30 lamscha- pen ƒ80,ƒ100,20 schapen 55, 75,2 drachtige zeugen ƒ240,- 260,—; 30 biggen ƒ35,ƒ45,— WAARHEEN GAAT DE REIS IN I960? Hierover zal donderdagavond gespro ken worden. Dan komen n.l. de leden van Reisvereniging Oosterend weer genoeg lijk bij elkaar om hierover te beslissen. Het bestuur heeft enige reizen uitgestip peld, waarover gestemd zal worden. Verwacht wordt, dat ook in 1960 weer een prettige reis plaats zal vinden. Het bestuur verwacht dat in de voorjaars vergadering, gehouden bij Jn. Dijt, hier voor de goede grondslag gelegd kan worden. GROTE PLANNEN Volgende week woensdag wordt er een gemeenteavond gehouden van leden van de Hervormde Gemeente De Koog. Er komt een groots plan ter tafel. Men over weegt de mogelijkheid tot bouw van een nieuwe pastorie en een jeugdhuis. Nadat het bestaande gebouw verkocht zal zijn, wil men achter de kerk een nieuw en modem verenigingshuis laten verrijzen. In dit gebouw zal dan tevens gelegenheid zijn voor logies met ontbijt in de zomermaanden. Een schets van een nieuwbouwplan zal tijdens deze gemeen teavond worden getoond. VERGADERING VAN DE RAAD De raadsvergadering van dinsdagmid dag is, bij wijze van proef, op de band vastgelegd. Indien deze proef slaagt zal de notulist met nóg meer trefzekerheid het gesprokene kunnen vastleggen. Tijdens de gistermiddag gehouden raadsvergadering werd tot hoofd van de o.l. school te De Koog benoemd de heer E. Stoer, Wezeperbrug. Texel heeft een bouv/volume van acht woningwetwoningen toegewezen gekre gen. B. en W. hebben de raad voorgesteld in plaats hiervan 12 bejaardenwoningen te laten verrijzen. Punt 37 van de agenda: een transactie met gronden en gebouwen te Den Burg met de N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing en de heer E. Vlessing. Het betreft hier het gebouw ,,De Vergulde Kikkert". Op deze plaats zal vermoedelijk een nieuwe bioscoop verrijzen. De gevel van het be staande gebouw zal worden ingepast in een eventueel nieuw bouwwerk. Wij vernemen, dat de onderhandelin gen met de exploitante van de huidige bioscoop nog niet zijn afgerond. Elders gepubliceerde berichten mogen daarom op z'n minst voorbarig genoemd worden. S.V.O.-NIEUWS SVO a kon uit Den Hoorn geen puntje mee naar huis nemen, met gevolg dat ze de leiding weer moest afstaan aan ZDH a. ZDH staat nu een puntje op jullie voor Er moeten echter nog 5 wedstrijden ge speeld worden, dus er kan nog van alles gebeuren. Zaterdag spelen jullie uit te gen Texel a. Doe je best, jongens. Het eerste speelde thuis tegen Water vogels en wist een 30 achterstand weg te werken. 2 doelpunten van Cor en een van Piet na rust waren genoeg voor een puntje. SVO 2 speelde voor rust een aardige partij tegen SVC 2. Met de rust was hier de stand 11. Na rust wist SVO in eerste instantie het nog wel te klaren, maar toen Gerrit het te gemakkelijk begon op te vatten, werd dit door SVC gevoelig afgestraft. Eindstand werd 61 voor SVC. A.s. zondag ontvangt SVO 2-Water- vogels 2. SVO 1 is vrij. VOETBALLEN IN AMSTERDAM Als er genoeg liefhebbers zijn zal er een bus rijden naar Amsterdam, waar de wedstrijden worden gespeeld Blauw Wit- Fortuna en DWS-Feijenoord, die beide achter elkaar in het Olympisch Stadion plaats vinden. Voor iplm. 12,50 is men uit en thuis. Voor morgenavond 6 uur kan men zich opgeven bij het kantoor van de N.V. TESO. AMSTERDAMSE BRIEF De enkele keren, dat ik nó midder nacht de stad verlaat op weg naar mijn woonplaats in het Gooi, verwonder ik mij steeds dat zelfs dan het verkeer nog een zekere betekenis heeft. Nog moet men dan bij het rijden over de asfalt straten op zijn hoede zijn voor uit zij straten komende auto's. En op rijksweg nr. 1, de grote verkeersader naar het oosten des lands komt men nog regel matig vootrsnellende voertuigen tegen, die als even zovele bijen zich voortspoe den naar de grote bijenkorf, die Amster dam heet. De nacht komt slechts langzaam over de stad. Zijn Kalverstraat en naaste om geving reeds schijnbaar uitgestorven om een uur of acht, op Rembrandt- en Leid- seplein, de twee vermaakcentra van de stad, begint dan de drukte. Uit de open staande deuren van cabarets en van café's klinkt muziek en lawaai. De meeste établissementen zijn fel verlicht en op daken en gevels bloeien de licht reclames in hel rood, geel, groen en blauw. Deze „verleiders" mogen dan be scheidener zijn dan op Piccadilly in Lon den of Broadway in New York, langzaam maar zeker worden de beide pleinen door de neonreclames veroverd. Om één, twee uur na middernacht worden de lichten gedoofd, gaan de laatste ver- maakzoekenden huiswaarts. Iedere nacht is het beeld hetzelfde. Langzaam voortstappende politie-agenten houden een oogje in het zeil, voorbereid op min der prettige eventualiteiten. Zo langzaam als de stad ter ruste gaat, zo langzaam komt ze tot ontwaken. Arbeiders van continue- en utiliteits- bedrijven gaan per fiets nog in het don ker van de vroegte naar hun werk of ze nemen de eerste trams, waarin ze, nog niet goed wakker, dommelend worden voortgeschud. De vele werkvrouwen, die kantoren en magazijnen nog voor de ope ningstijd schoon moeten maken, houden hen gezelschap, maar ze hebben heel wat minder praatjes dan in het avonduur. Pas tegen een uur of acht begint het ver keer van belang te worden. Eindeloze rijen fietsers, talloze auto's en daarbij op de trottoirs wat voetgangers spoeden zich naar de plaatsen van hun arbeid. Het is verbazingwekkend met welk een handig heid vooral jongelui op hun fietsen door het verkeer heen glippen. Verhoudings gewijze gebeuren er slechts weinig onge lukken, al zag ik vanmorgen zo'n over moedige jonge fietser een salto maken Even stoppen de voortjachtenden dan, een paar trachten te helpen. In ernstige gevallen zijn politie en geneeskundige dienst spoedig ter plaatse. Maar ook dan stroomt het verkeer verder, kolkend om de plek des onheils. Als het ongeluk doden ten gevolge heeft, wordt de volgende dag op ver schillende plaatsen in de stad aan een hoge mast de wit-rood gestreepte ver- keersvlag halfstok gehesen. Een „me mento mori" voor de levenden. Maar er woont bijna een miljoen mensen in de stad, wie kan veel aandacht hebben voor de enkeling, die in het verkeer als slachtoffer valt? Het kantoor, de fabriek, de school wachten in het morgenuur. Eén minuut te laat op de controleklok van de grote onderneming heeft een bestraffing ten gevolge. Tijd is geld! Ja, we leven in een waanzinnige wereld! Het gekste is npg dat wij er aan zijn gewend geraakt. Dezer dagen had ik een babbeltje met onze dorpsdokter, een man van tegen de zestig. Eenvoud, rust en een onmisken bare distinctie gaan van hem uit. On danks zijn vooral uitgestrekte praktijk heeft hij volop tijd voor iedere patient, óók als die van het ziekenfonds is. Rijk en arm zijn bij hem gelijk. Hij stapt slechts in zijn kleine auto als hét niet anders kan en rijdt nooit harder dan veertig kilometer. Maar zo hij er maar even kans toe ziet, stapt hij op zijn fiets en geniet dan intens van heideveld en bos, die gelukkig in het Gooi nog niet geheel verdwenen zijn. „Veel zieken dokter?" zo was mijn vraag. „Ja, zoals meestal in deze tijd van het jaar. Ik heb heel wat forensen in mijn praktijk, die iedere dag met tram, bus of trein, met auto of zelfs per scooter naar Amsterdam toe rijden, 's Morgens vroeg gaan ze al van huis, 's avonds om zeven uur zijn ze terug. Ze maken altijd dagen van elf of twaalf uur. De gehele dag hebben ze moeite, drukte, gesprekken, vergaderingen, rapporten en ander ongemak. Een beetje dizzy komen ze 's avonds terug". Een ogenblik pau zeert onze dokter, kijkt peinzend voor SPORTNIEUWS S.V.C. Uitslagen van zondag j.l.: SVC 2- Oosterend 2 61; Helder 4-Cocksdorp 1 2-2.- Programma voor zondag: WGW 4- Cocksdorp 2; het eertse is vrij. Gaarne totoformulieren inleveren bij A. van Hoorn, hedenavond tussen 7 en 8 uur. MOEDERLOZE VEULENS Telefonische meldingen 070 - 322928 Evenals vorig jaar, zal de afd. Paar- denhouderij van het Landbouwschap haar bemiddeling verlenen bij het on derbrengen van moederloze veulens op die adressen waar een merrie aanwezig is, waarvan het veulen is gestorven. In gevallen waar deze mogelijkheid niet aanwezig is, zal op verzoek een cir culaire worden gezonden, waarin nadere gegevens zijn vermeld omtrent net kunstmatig opfokken van een veulen. Schriftelijke verzoeken om een derge lijke circulaire dient men te richten aan de afdeling Paardenhouderij van het Landbouwschap, Raamweg 25-28 te 's- Gravenhage. Telefonische aanvragen om zo'n circu laire, alsmede berichten van moederloze veulens en merries waarvan het veulen is gestorven, dienen te worden gemeld aan de Service Telefoon Centrale te 's- Gravenhage onder no. 070 - 322928 (dag en nacht). Wij wijzen er nog met nadruk op, dat het leggen van contact tussen adressen waar een moederloos veulen staat en die adressen waar een merrie aanwezig is waarvan het veulen is gestorven, pas goed kan slagen als men duidelijk aan geeft welk geval het betreft. RATIONEEL WERKEN OP HET LANDBOUWBEDRIJF Wij hebben de laatste tijd enkele ma len gewezen op de noodzaak om ook op het boerenbedrijf te streven naar bespa ring van arbeid, of om het met een „def tig" woord te zeggen rationeel te werken. We zijn er van overtuigd, dat er nog di verse mogelijkheden zijn om tot bespa ring van arbeid te komen. De laatste maanden mochten wij en kele keren samen met de betrokken landbouwer een bouwplan voor het be drijf maken. Bij het maken van zo'n bouwplan wordt dan vooral gelet op een juiste opeenvolging van de verschillende gewassen,ofwel op de vruchtwisseling. Iedere landbouwer weet, dat deze vruchtwisseling zeer belangrijk is en dat het „zondigen" tegen de regels van de vruchtwisseling tot zeer nadelige gevol gen kan leiden. Ik noem als voorbeeld het optreden van aaltjesziekte in bieten en haver, het optreden van voetziekte in tarwe en vlasbrand. Wij menen echter, dat er bij het op maken van zo'n bouwplan op nog meer dingen moet worden gelet. Telkens kom je het nog tegen, dat een landbouwer de oppervlakte van één bepaald gewas, bijv. zomergerst verdeeld heeft over verschil lende percelen. Je vindt dan zowel voor aan, in het midden en achter op het be drijf een „hoekje" van dit gewas. Het zal iedereen duidelijk zijn, dat deze wijze van werken beslist belangrijk meer werk vraagt, dan een systeem, waarbij alle gerst op één perceel of direct naast elkaar liggende percelen is onderge bracht. Voor elke bewerking, die dit ge was moet „ondergaan" en dat zijn er heel wat moet de landbouwer op drie of vier plaatsen wezen. Gevolg: tijd verlies! Nu weet ik heel goed, dat het moei lijkheden kan geven om dit systeem te wijzigen. Men kan dan immers één of twee jaar voor de noodzaak komen te staan een minder gewenste vruchtopvol ging te kiezen. Als men er echter van overtuigd is, dat de geschetste wijze van werken nadelig is, zal men een keer door de zure appel heen moeten bijten. We zijn er van overtuigd, dat dit „zure" ge volgd zal worden door het „zoet" van besparing van arbeid en meer winst. C. v. Gr. zich uit. Dan vervolgt hij: „Daarvoor zijn we niet geschapen, daar kan geen enkel lichaam tegen. Vroeger, toen we nog agrarisch waren werkten we hard met ploegen, zaaien en oogsten. In de winter hadden we rust, alleen het vee vroeg verzorging. Er waren wat kar weitjes op te knappen. Maar de mens kwam tot rust, juist zoals de natuur. Nu gaat het maar door, dag na dag en jaar na jaar. Men holt, draaft, jacht. Waarheen, waarom?" Opnieuw wacht hij een ogenblik en zegt dan: „naar zenuw storingen, ziekte, een ontijdig eind". Zo sprak mijn goede dokter, die er niet op uit is zoveel mogelijk geld te verdie nen. 's Avonds bij het open vuur in zijn schouw leest hij de bijbel en Pascal. Te genstellingen? Ik geef het U toe. Maar waarschijnlijk daarom juist een wijs mens. VL. Lappie Knijn en het verdwenen standbeeld O 8. De volgende morgen was het weer vroeg dag. De haan van de herberg kraaide om het hardst met die van de burgemeester. Lappie stond voor de was bak en plonste er gezellig op los, terwijl Jonas bezig was het ontbijt klaar te ma ken. Daarna ging het tweetal op pad. „Lappie, nu ga je iets groots meemaken. Je zal zien dat de zaken beter gaan dan gisteren", onderwees Jonas, „we gaan nu langs de huizen verkopen, dan bereiken we de mensen, die gisteren niet op de markt geweest zijn ook, snap je?" en hij bleef stilstaan voor een rijtje huizen, terwijl hij op de eerste bel drukte. „Goe- denmorgen Jonas", begroette het vrouw tje hem. „Ik wil een tandenborstel.... enne, heb je al gehoord van ons stand beeld. „Wat 'n gemene boeven. onderbrak de buurvrouw, die over haar onderdeur hing en tegelijkertijd een tube haar crème bestelde. „Wat is dat eigen lijk voor een beeld?" vroeg Jonas nieuws gierig. „Nou, 't is de oprichter van dit stadje, meneer Meeuws, begrijp je. Een man met een pak aan van honderd jaar geleden.„En het is van natuursteen gemaakt, Jonas!" riep de buurvrouw. DS. MR. W. KROESE 50 JAAR PREDIKANT Zondag 13 maart j.l. was het vijftig jaar geleden, dat ds. mr. W. Kroese uit 's-Gravenhage werd bevestigd als pre dikant in de Nederlandse Hervormde Kerk. Ds. mr. Walter Kroese werd op 18 januari 1885 uit een handelsfamilie te Workum in Friesland geboren. Zijn va der was o,a. lid van de gemeenteraad van Workum en lid van de provinciale staten van Friesland. Van 1918 - 1922 stond de jubilaris te Den Burg op Texel. Tijdens zijn ambts bediening te Den Burg en ook te IJmui- den-Oost gaf ds. mr. Kroese mede de stoot tot de oprichting van een Christe lijke school. Ds. mr. Kroese geniet nog een goede gezondheid en vervult nog regelmatig preekbeurten. DEZE WEEK GEEN TRAINEN VOOR BOYS-LEDEN Door omstandigheden kunnen wij don derdagavond (morgen) niet in het gym nastieklokaal van de RHBS terecht, zo dat voor deze week de training komt te vervallen. Volgende week weer trainen als voorheen. FILMNIEUWS: Zondag-, maandag- en dinsdagavond kunt U genieten van het meesterwerk van Marcel Carné: „ZONDAARS IN SPIJKERBROEK" Het beeld dat deze film ons voor ogen stelt van een deel van de hedendaagse jeugd in de grote steden is in een woord verbijsterend en we zijn bijna niet bij machte om te geloven dat dit alles op waarheid berust. Hoe losgeslagen en cy nisch moeten deze jongeren zijn om op een dergelijke wijze te kunnen leven en we vragen ons met schrik af welke duistere machten hier aan het werk zijn om alles wat eenmaal goed in hen was zo volkomen te bederven. Welke schuld treft hier de ouders die niet bij machte bleken om deze catastrofale ontwikkeling tegen te gaan. Deze film is niet mooi in de zin van gekristalliseerde schoonheid, daarvoor is ze te rauw. Ze is echter uit anderen hoofde bijzonder de moeite waard. Elk ouderpaar dat kinderen heeft die de vol wassenheid naderen moet feitelijk deze film gaan zien. Ze zullen er diep ge schokt vandaan komen, maar het ge volg *zal zijn dat ze waakzaam worden doordat ze het gevaar hebben leren ken nen. Marcel Carné is een van de grootste regisseurs van deze tijd. Slechts hij heeft de moed en de kunde gehad om dit onderwerp tot leven te brengen. Daar mee is zijn kunstenaarschap bewezen, maar nooit zou hij hebben kunnen be reiken wat hij thans heeft bereikt als hij niet had kunnen beschikken over zo veel goede jonge hoofdrolspelers als hier in deze film een rol spelen. Zondagmiddag: SONG OF TEXAS In deze prent Roy Rogers, de koning der cowboys. De rodeo van de gebroe ders Calvert is beroemd geworden door Roy Rogers en zijn vrienden, The Sons of the Pioneers. Zij lopen met plannen rond om op hun ranch een eigen show te gaan beginnen. Een leuke film die het zien waard is! Nederlands nieuws O.a.: Drie daverende dagen, Carnaval in Brabant en Limburg, „De Zeven Pro vinciën" op schaal; Cross-kampioen schappen in Best, Frans Kunen behaalt seniores-titel; Voorjaarsbeurs van ge bruiksgoederen in Utrecht; De studen ten-grammofoonplatenindustrie, Platen industrie voor herbouw sociëteit Minerva te Leiden. Wereldnieuws O.a.: Olympische Winterspelen: Pes- man 3e op de 5000 meter, Het eiland Mauritius voor de verwoestende storm; Chroestsjov op de Boro Boedoer; Zwit serland schenkt een waterwerk aan Jor danië; Spionage in de Haute Couture; De verloofde van Prinses Margaret. GRIJP DIE KANS, VERZAMELAARS! Zaterdagmiddag is er weer ruilbeurs in het gebouw van de verkenners aan de Hollewalsweg. Iedereen is welkom, óók meisjes. Er wordt van alles geruild, vooral suikerzakjes en lucifermerken. Laat deze kans niet voorbijgaan om je verzameling met ettelijke exemplaren te vermeerderen. De Verkenners van de St. Jeroen-groep LEICA-AVOND OP TEXEL In samenwerking met de andere Texel se fotohandelaren en de Texelse fotoclub „De Kiekendief", heeft fotohandel Lan- geveld De Rooij de fa. ODIN uit Nij megen uitgenodigd, een lezing te houden over de Leica. Genoemde firma is de im porteur van deze beroemde kleinbeeld- camera. Iedere foto-amateur met echte belangstelling voor de fotografie, inte resseert zich sterk voor de Leica en voor kleinbeelfotografie in het algemeen. Voor velen is echter het bezit van een Leica 'n droom.Het was Leica, die de eer- kleinbeeldfotografie in 't algemeen. Voor is Leica, die nu nog een toon aangeeft bij de allernieuwste ontwikkelingen op het gebied der kleinbeeldtechniek. Bezit men een complete installatie, dan beschikt men over een optische en mechanische apparatuur, die met recht het neusje van de zalm kan worden genoemd. Begrijpe lijk is het dan ook, dat de Leica niet bepaald een goedkoop toestelletje is. De heren van Odin zullen in de zaal van Hotel „Texel" de diverse groothoek- en telelenzen en natuurlijk een serie Leica's tentoonstellen. Waarschijnlijk zullen ook een aantal dia's worden vertoond. Dat de avond op een bijzonder hoog (fotogra fisch) peil zal staan, staat vast. De avond wordt gehouden op dinsdag 22 maart a.s. en de toegangsprijs bedraagt 50 cent p.p. ter bestrijding van de diverse onkosten. -♦-** -«=-=e Met de restauratie van het V.V.V.- gebouw in Den Burg loopt het gesmeerd. De stank van geblakerd hout en vochtig papier is vervangen door verflucht, en dat is een prettige lucht. De werkers van de gemeente en allen, die zo voor en na een karweitje hebben op te knappen, steken niet onder stoelen en banken dat ze voor de V.V.V. een sympathiek plaatsje in hun hart over hebben. Laten we zeggen: „Houen zo We gaan zo langzamerhand onze ge dachten bepalen bij de heropening van de Parkstraat. En het moet erg tegenlo- pen als dat niet zal plaats hebben op donderdag 31 maart. Het zou natuurlijk ook op 1 april ge kund hebben. Maar dan had U het waar schijnlijk niet geloofd. Nog een prettig bericht. Aan nota's voor contributie en adver tenties in de V.V.V.-krant hebben we on geveer 30.000,onder de leden uit staan. Onze oproepen voor een vlotte betaling zijn niet tevergeefs geweest. Er is thans zo'n twaalfduizend gulden binnen. Dat betekent dat we honderden guldens aan kredietrente besparen. Genoemde bedragen betekenen ook, dat er nog 18 000,te vorderen is. Met dank voor hetgeen reeds gepresteerd is, hierbij nogmaals een oproep niet te treuzelen met afdoening van V.V.V.- nota's. De V.V.V. is geen instelling die adver teert met (zoals men tegenwoordig zo vaak ziet): prettige betalingsvoor waarden Wij moeten draaien en propageren, en dat kost geld. Geef ons Uw medewerking. Tot slot een geheugensteuntje: Vanavond (woensdag 16 maart) ver gadert de afdeling Den Hoorn om 20.00 uur in „Loodsmanswelvaren". Onderwerp: propaganda en verlichting, een belangrijke zaak dus, die aller aandacht behoeft. Het U bestuur rekent op Uw komst. V.V.V.-Texel. Zend vroegtijdig Uw advertenties in! TEXELAABTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Foekh.) en onder nr. 0,20 meer. Te koop puikbeste aardap pelen. Geen blauw er in en geen afkokers, alles kruim. P. Beers Den Burg, Telef. 613 - Wij geven de hoogste prijs voor lompen, ijzer en metalen A. v.d. Vis, Wilh.laan 17, tel. 256 Voor al uw vervoer Van Boven's Transport en Taxi-Onderneming. Bestel voor uw bagage een kleine vrachtauto. Billijk tarief. Oudeschild 53, tel. Den Burg 421 of 380 Gevr. een meisje en jon gensfiets door A. Huizinga Warmoesstraat 72 Te k gevr. antieke tegels Br. onder no 73 bur. T C. Te k. 'nzgan. straal- kachel Te bevr. bij A. Jansen, Postweg E 54 Te k partijtje kriel, plm. 2 ton G. de Geest, Eier- land Te koop lOonger lamsehapen. M. C Bakker „Spijk" Weggelopen 'n rood katertje. Graag terug te bezorgen. A. v. d. Vliet Schoonoordsingel 17, Den Burg Te k. studiepiano f 80,- Adres te bevr. bur. T.C. Gevr net meisje of werkster 1 2 dagen p week. Dros, Bargerhof - Wie heeft een jongens fiets gevonden, zwart met bruin zadel. Gaarne terug. P. v. Sambeek, Hogerstr 7 Den Burg Te k wegens overcompl. 2 rotanstoelen, 1 kachel (nieuw), 1 divan, I dressoir, 4 stoelen en ta fel. A. v d Slikke, De Spar - Gevr kinderfietsje 8 j Henk Witte, 's Hertogen bosch Te koop igstz. van Delft kinderwagen J E Schoorl, Weverstraat 71 b, Den Burg Te k. gevr. 1 of 2 fauteuds of rookstoel, moet beslist igst.z. Br. o. no 74 bur. TC Te k. lichtgrijze kinderw. met bedje f 35,- H. Grootjen, Houtmanstr 13, O'schild Partijtje stro te k Roeper „Capnie" P H Polder Meisje 16 jr zoekt betrek king,liefst winkel.Th Witte Kogerweg K 78 - Langs deze weg betuigen wij onze hartelijke dank voor de vele blijken van belangstelling bij ons hu welijk ondervonden. P Stolk D. Stolk—Bult Den Burg, maart 1960 Met blijdschap en dank baarheid geven wij u ken nis van de geboorte van onze zoon en broertje Hans Hij ontving de doopnamen lohannes Adrianus Nicolaas. L. J. v d Geest Th. J v d. Geest- Schraag Henk Dick Den Burg, 13 maart 1960 W v. Beierenstraat 1 Met grote blijdschap geven wij u kennis van de geboorte van onze zoon en broertje Rudy William A P C. Koopman J Koopman—Boon Arie Oosterend, Bosweg 17 Texel, 11 maart 1960 Met grote blijdschap ge ven wij kennis van de ge boorte van ons zoontje en broertje Cornells. Wij noemen hem Cas W. H. v. d Kerkhof- Hoogerheide C. v. d. Kerkhof Gea 11 maart 1960 Oudeschild De Ruijterstraat 92

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2