Nu hebt u precies extra redenen om hij Albert Heijn te kopen! Xf4N APPELNOES 68 SPINAZIE SS m mm mmui* RUST DIK VET SPEK 69 Albert Heijn IUHSVEIE47 CACAO SS Gebraden gehakt GROTE REPEN BOEREMETWORSI paüiüflr maakt u het leven goedkoper Een greep uit onze 60 belangrijke prijsverlagingen: Keetmeisje in Europoort Jg' mi ufl die elke D^t I ..Ji tern^veel <ToofeifeSf, sche Albert Hei}»! ri^r AlP v- Gelderse ,0° gram Macaroni elleboogjcs 250 gram 20 Biscuits Molen rol 225 gram SS Koffie huishoud 250 gram 29 Kapucijners 500 gram 39 Maizenaper P,« 18 Soepgroenten 2 un*. 45 Prima Slaolie grote fles 98 Boterhamworst 200 gram 43 Abrikozen200 gram 59 VAN GOUDREINETTEN LITERBLIK LITERBLIK DROOGKOKEND GEBROKEN lAU AARDBEIEN |IIPI PER POT fj IN JUS BLIK 4 BALLEN BUTTERSCOTCH voor ^1 tfH 500 GRAM Z7 100 GRAM 38 500 GRAM 1 I 8 S.V. TEXEL Uitslagen van zondag: 4e kl. A.: Hollandia T.-Schagen uitgest.; De Foresters-Texel 00; LSW-Limmen 4—1; RKAFC-USVU 1—3; BKC-Vios 2—4. Afd. N.H.: Succes 3-Texel 2 2—0; jun. Texel-Helder b 21; adsp. Texel- De Koog 12. Handbal: Hugo Girls-Texel 05; adsp. Texel-JHC 13—0. Het zag er somber uit voor ons 1ste elftal. Hans was nog geblesseerd, Max eveneens, maar was dit wel zo? Ruud was eveneens niet in staat om te spelen. We geloven dat we verdedigend^ wel in prima vorm geweest zijn en mogen met dit resultaat zeer tevreden zijn. Texel 2 is geheel uit het lood geslagen; ook nu werd weer verloren. Het zal voor de eer nodig zijn a.s. zondag thuis te winnen. De junioren speelden een spannende strijd tegen Helder b. Hier waren vooral de achterhoeden volop in actie. We zagen aanvallend soms wel aardig spel, maar vooral de binnenspelers bleven onder de maat. Doordat de H.-junioren groter van stuk waren deden enkele spelers in de voorhoede het te voorzichtig aan, waar door H. steeds alle tijd kreeg om weg te werken. Texel nam de leiding door een scrim mage vlak voor het doel en het werd vóór de rust zelfs 20. Na de rust deden we enige goede aan vallen, waar Teun het sterk probeerde. Reeds van de aftrap brak Abe door, maar ging sneller dan de bal. Teun schoot tegen de paal, Daan weerde zich goed. De H.-aanvallen waren even tal rijk, maar door goed samenwerken tus sen Zutphen en Fokko en door zeer slecht schieten der H.-mannen bleef het voorlopig 20. Maar toen Fokko even weifelde was het 21. Dit werd ook de eindstand. De adspiranten moesten, na vorige week zo'n flinke overwinning (50) op ZDH behaald te hebben, nu de eer aan de Kogers laten, zij het dan door een eigen inzet. Handbal. Hugo Girls 1-Texel 1. In Heerhugowaard aangekomen, zag het er niet best uit, want het veld was één en al water. Texel kwam met 10 dames in het veld, want één der dames was op reis gegaan. Had wel afbericht gedaan, maar dit was niet door Van Zeijlen doorgegeven. Toch gingen deze tien het veld in met de wil deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Nu ze hebben allen een goede wedstrijd ge speeld. Er werd prima geplaatst en snel doorgespeeld. Doelpunten moesten er wel komen, want Texel kwam steeds weer terug. De prima spelende H.-keepster wist echter van geen wijken, maar ein delijk moest ze dan zwichten voor een hard en zuiver schot: 01. De H.-Girls komen meestal niet verder dan de goed gesloten Texel-achterhoede. Enkele har de schoten verwerkte Joop heel goed en zij wist haar doel schoon te houden. Texel komt weer snel opzetten en de stand wordt 02. Rust. Na de rust hetzelfde spel, met Texel veel gevaarlijker en spoedig werd het 03. Joop moest nog een paar keer han delend optreden, maar zij houdt haar doel schoon. T. combineert keurig dooi de achterhoede heen en voert de stand tot 04 op. Nog éénmaal vinden wij het H.doel en met een 05 stand eindigen wij deze sportieve en leuke wedstrijd. Ook de adspiranten deden geen half werk; met liefst 130 werden de JHC'ertjes naar huis gestuurd. Prima. A.s. zondag: Texel 1 vrij; Texel 2- ZAP 2; jun. JVC-Texel, 10 uur; adsp Texel-Oosterend. TEXELSE BOYS-NIEUWS Tex. Boys-Duinranders 22. Het is Boys 1 gelukt de leider Duin- randers 1 punt afhandig te maken. Direct na de aanvang ontwikkelde zich een zeer snelle en aantrekkelijke wedstrijd. Na 8 min. spelen was het r.buiten Burgering, die een misverstand in de Boys-achter hoede afstrafte en hierdoor Duinranders aan de leiding bracht. 5 min later kreeg FEUILLETON: door H.A.N.S. 1 Een dreunende slag deed de oude boerderij op zijn grondvesten trillen. De zoldering kraakte en vertoonde op ver schillende plaatsen kieren, waaruit stof neerdwarrelde. Achter het behang ritsel de traag de kalk omlaag, een geluid ver oorzakend als of er een legertje muizen op de vlucht sloeg. Op de bovenverdie ping klonk glasgerinkel. Christa, die met opgetrokken wenk brauwen en een verbeten gezicht stond te kijken naar de stijgende lijn van de hoge dijk, die buiten langs de ramen werd op geworpen, deed onwillekeurig een stap achteruit. De ergernis week niet uit haai ogen toen ze een blik op haar broer wierp, die heel even met een frons op het voor hoofd rechtop veerde, daarna met een laconiek gebaar het gruis van zijn papie ren streek en zich dan weer onverstoord over zijn schrijfwerk boog. Er klonk scherp verwijt in haar stem toen ze zei: „Je zou bijna denken, dat dit oude gebouw meer verweer voert, dan de bewoners zelf". Haar ogen volgden waarderend de zware eikenhouten bal ken van de zoldering en met warmte ver volgde ze: „Het houdt zich nog steeds prima, al schijnen de explosies bij het opruimen van de bunkers voortdurend zwaarder te worden". Ze loosde een zucht. „Goed...., braaf huis", zei ze fluisterend. Mark richtte zich op en keek zacht hoofdschuddend naar zijn zuster. „Je weet hoe ik er over denk", zei hij. „Waarom je krachten verspillen aan iets, dat nutteloos is? Het is beter, om in de toekomst te zien en al je energie te be steden aan de nieuwe tijden, die ons wachten". Zijn blik gleed vol genegenheid over de Boys-rechtsback de bal verkeerd op zijn schoen en de hieruit komende voor zet werd door de D.-midvoor Kaandorp van zeer dichtbij keihard ingeschoten: 02. Door enthousiast spel ondernamen de Boys ook verschillende gevaarlijke aanvallen, waarbij de D.-achterhoede alle zeilen moest bijzetten. Na een half uur spelen was het de Boys-midvoor M. v.d. Wetering, die zeer onverwachts inschoot en hierdoor de stand op 21 bracht. De zelfde speler had ook een groot aandeel in het 2de Boys-doelpunt, want lVt mi nuut voor de rust door A. Boogaard werd gescoord, want de afgemeten voorzet kwam, na zich mooi te hebben vrijge- speeld van zijn voet: 22. In de 2de helft lag het tempo aanmer kelijk lager. Beide elftallen streden fel, doch fair om het winnende doelpunt. Eenmaal zagen we de Boys-l.back een felle spurt ondernemen en hij kon hier door juist de bal voor de doellijn weg schieten, waardoor hij een zeker schij nend Duinranders doelpunt voorkwam. Eindstand 22. De Boys-junioren hebben in een min der goede wedstrijd op het nippertje van Watervogels junioren gewonnen. C. Tim mer maakte vlak voor het einde het winnende Boys-doelpunt. Boys a won zaterdagmiddag van Boys b met 60. Zondag a.s.: Oudesluis 1-Tex. Boys 1; Tex. Boys 2-Geel Zwart 2. Dit is een wedstrijd voor het Zilveren Kruis. De junioren zijn vrij en zaterdagmiddag speelt Boys a weer tegen Boys b. Terreindienst: C. de Grave, Jac. Witte. Z.D.H.-NIEUWS Het eerste sloot de comp. met een 31 nederlaag in 't Zand tegen Geel Zwart. De adspiranten zorgden voor een aan gename verrassing door de belangrijke wedstrijd tegen Oosterend met 10 te winnen. Keurig gedaan, jongens. Het 2de gaat zondag voor de laatste wedstrijd tegen HRC. De adsp. spelen thuis tegen De Koog. S.V. DE KOOG Uitslagen: Texel a-De Koog a 1—2; Wieringerwaard 2-De Koog 1 30; Hel der 6-De Koog 2 31. De adspiranten behaalden een ver diende overwinning op Texel. De Koog 1 kon het niet bolwerken te gen leider Wieringerwaard 2. Met 30 moesten zij het onderspit delven. Het eerste is op de vierde plaats geëindigd. Het tweede moest de „eer" aan Helder 6 laten in een harde, onsportieve wed strijd. De scheidsrechter had de wed strijd niet in de hand. De Koog nam vrij spoedig de leiding uit een corner, welke stand lang gehandhaafd bleef. Vlak voor rust doelpuntte Helder tweemaal, zodat de rust inging met een 21 achterstand. Vijf minuten voor tijd werd het met een buitenspeldoelpunt nog 31. BRIDGEN A.: 1. mevr. Wonder-Stolk 70.00 2. Echtpaar Jouwersma 60.71 3. mevr. Kooijmans-Wessels 54.17 4. Dam-Dros 52.50 5. Mantje-Veenema 50.83 6 Bruin-Blom 47.62 7. Gebr. van Sambeek 44.64 8. Kellner- van Lente 39.17 9. Backer-Raven 38.10 10. Echtpaar v.d. Heerik 33.33 B.: 1 dames Hattuma-v. Heerwaarden 57.14 2. Bos-Gieze 55.36 3. v. Heerwaarden-de Vries 51.79 4. Bakker-Kuiper 44.64 Hedenavond competitiewedstrijd. AAN DE H.H. SCHAPENHOUDERS In verband met het onderzoek naar de oorzaak van de z.g.n. „waterbuikjes" en „rotte lammeren" worden de schapen houders verzocht, bij aantreffen van deze afwijkingen, dit op te geven bij de heer Wensvoort, De Koog, tel. 230. Men wordt dan tevens verzocht zowel de lammeren als de nageboorten te bewaren, daar deze voor onderzoek worden gebruikt. de strijdlustige figuur van zijn zuster. Christa's hele houding en gezicht toonde weerspannigheid. Als een kunstschilder nu het agrarische verweer tegen de op dringende en alles opslokkende industrie op hun eiland in beeld zou willen bren gen, dan zou hij in Christa een prachtig model vinden. Zoals ze daar stond, ge kleed in een blauwe overall, de benen stevig op de grond geplant, de handen balorig in de zakken geduwd, was ze een toonbeeld van de gezonde, ferme land bouwersdochter, bezield met grote werk drift, zonder dit te kunnen uitleven. Groot en fors was Christa, met een stevig en toch elegant en lenig figuur, zodat ze ondanks haar mannelijke kleding een aantrekkelijke en charmante indruk maakte. Hoewel haar ogen nu fonkelden van boosheid, lag er ook een vragende, nog alles van de wereld verwachtende blik in. Door haar kloeke bouw leek ze ouder dan haar eenentwintig jaar, maar wie de moeite nam aandacht aan haar te besteden en dat waren er velen werd getroffen door de klare oogopslag, die getuigde van een onberoerd innerlijk. Mark wist, dat ze op vele mannen een verwarrende invloed uitoefende. Haar optreden wisselde op een verrassende manier, van argeloos kind tot zelfbe wuste jonge vrouw. Zij toonde zich bij zonder zelfstandig en toch was dat juist de reden, waarom hij zich over haar niet geheel gerust voelde. „Christa", zei hij op overredende toon, „geef je tegenstand op, kind. Leg je bij de toestand neer. Dit is hier geen leven meer. Aan een kant van het huis graven ze aan de havens en benemen de dijken ieder uitzicht, aan de andere kant wordt de lucht verscheurd door de ontploffin gen bij de bunkers. Hier is niets meer voor ons te doen. Wees moedig, neem af scheid van alles en ga met me mee naar de Noordoostpolder. Werk mee aan onze nieuwe toekomst. Het zal je nodige af leiding bezorgen, zodat je het dierbaar polderland hier niet zo zwaar zult missen". „Jij bent verliefd", zei Christa kortaf en een beetje spottend. „Met verliefde mensen kun je niet redelijk praten". Mark's ogen liefkoosden de brief waar aan hij bezig was. „Mijn allerliefste Truus" luidde de aanhef. Ja, hij kon bet moeilijk tegenspreken. Nog maar kort had hij zich in de Noordoostpolder ge vestigd of hij had daar het meisje, dat aan al zijn idealen beantwoordde, ont moet. Daarom moest hij toegeven, dat dit hem al grotendeels had verzoend met zijn nieuwe omgeving. Zelfs tijdens de enkele dagen die hij op het eiland Rozenburg moest doorbrengen, om zijn zaken te regelen, trok zijn hart al weer naar Truus. Niettemin bleef daar altijd nog de onrust om Christa. Ze was meerderjarig en kon dus doen en laten wat ze wilde. Toch kon hij het gevoel niet van zich af zetten, dat hij haar onbeschermd achter liet. Ze had zich in het hoofd gezet, om tot de laatste dag dat hun boerderij mocht blijven staan, op het eiland te blijven. Door hun verzet tegen de ont eigening, die ten behoeve van de in dustrie allerwege werd uitgevoerd, had den zij een half jaar uitstel gewonnen. Dit had Christa versterkt in de mening, dat alles voor hen nog niet verloren was. Mark wist wel beter. Trouwens iede- een die zijn ogen op Rozenburg de kost gaf, kon zien, dat het voor de agrariërs op het eiland gedaan was. Christa kon heus wel verstandig denken, maar zc kon geen afscheid nemen van al de din gen die haar op haar geboortegrond zo dierbaar waren geworden. Als kind had ze gewandeld in de wijde polders met hun wuivende korenvelden. Nooit raakte ze uitgekeken op de ontelbare schakerin gen in groen, bruin en geel van bomen, heesters en velden, een natuurtapijt, dat onderbroken werd door het rood en wit van een eenzame woning of boerderij. Terwijl Christa zonder inspanning de lagere en later de middelbare school in het dichtstbij gelegen stadje volgde, was ze de overige uren bij het werk op het land te vinden. Al vroeg verloren zij hun moeder en enige jaren later werd hun vader dood onder een omgekantelde tractor gevonden. Christa had later ook de zorg voor de huishouding op zich ge nomen. Het werk op de boerderij bleef zonder haperen doorgaan. In latere jaren ging alles voorspoedig. De oogsten waren gaaf en rijk, het vee glanzend en gezond. Toen kwamen de geruchten die in overrompelende snelheid aangroeiden tot een reeks van nieuwtjes, welke voor de bewoners bijna niet waren te verwerken. Op Rozenburg, hun eiland, zou indus trie komen. Maar daar zou het niet bij blijven. Men sprak over zeehavens en zelfs hoogovens. „Gekkenpraat", zei men tegen elkaar. Wat kan men hier doen in dit verlaten land? Er zijn niet eens behoorlijke ver bindingen met het overige deel van Ne derland. Maar de stemmen van de plan nenmakers klonken luider en beslister. Niettemin bleef men op het eiland troost putten uit het feit, dat de wetenschaps mensen elkaar zo dikwijls tegenspraken. Opeens was het niet meer te houden. Over de Botlekbrug, die nog betrekke lijk nieuw was, stroomden de arbeiders toe. Nog gaf men de moed niet op. Dit was immers een gedeelte van het eiland, waarvan heel vroeger de vroede vaderen al afstand wilde doen. Men moest dit zien als een normale groei van het groot Rotterdams havenbedrijf. Angst, noch tegenspraak kon echter de industrie keren. Voortschuivelend als een grote slang, telkens even in rust, wan neer er een groter brok werd verteerd, nam ze bezit van het eiland. Officiële plechtigheden wisselden elkaar af. Een eerste paal voor dit en een eerste steen legging voor dat. Men deed geen moeite meer elkaar gerust te stellen. Een niet te stuiten opmars was begonnen. Wie kende niet reeds de Shell en de Esso? Wie had niet van de scheepswerven van Verolme gehoord? Het was verbijsterend en het leek of heel Nederland zijn expansiedrift alleen op Rozenburg kon botvieren.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4