Cjroen '2wartsjexels in het harL, RHBS-ers bezorgden ons boeiende avond Hst is verboden b WOENSDAG 33 MAART 19M TEXELSE 74e JAARGANG No. 7439 COURANT Uitgave N.V. v.h. Langeveld de Rooij Boek-, Kantoorboek- en Fotohandel Handelsdrukkerij Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt woensdags en zaterdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. 2,25 p. kwart 25 ct incasso. Adv. 10 ct p. mm Nico van Heeringen, voorzitter van de leerlingenorganisatie der Rijks HBS Texel, opende vorige week donderdag de jaarlijkse toneelavond met een flair als was het voor hem de gewoonste zaak van de wereld een volle zaal toe te spreken. Dit was het begin van een avond, die wij alleszins geslaagd willen noemen. De heer C. van der Eijk, directeur van ons jongste onderwijsinstituut, schreef als voorwoord in het schoolblad „De Schakel": „Het is zo langzamerhand tra ditie geworden dat de leerlingenvereni ging, in samenwerking met een aantal leraren, een toneelstuk in studie neemt, om ouders, genodigden en belangstellen den een genoeglijke avond te bieden. Deze traditie is drie jaar geleden van start gegaan en wij twijfelen er niet aan dat, als dezelfde geest blijft waaien, de Texelaar hiervan nog vele jaren zal kun nen genieten". Gebracht werd: „Théatre d'Amour" van de Vlaming Jan Naaykens. Wij zagen een oud gammel kermis theater, met de weidse naam „Artistique", veranderen in een nieuw bloeiend bedrijf: „Theater der liefde". Het begin is wat droevig. Derderangs- artiesten komen terug van een begra fenis; zij hebben hun vriend Pierrot naar zijn laatste rustplaats gebracht. Nu deze medewerker weg is, ziet het er naar uit dat het hele theater van de baan zal raken. Maar als een donderslag bij hel dere hemel komt er plotseling een nieu we, jonge Pierrot. Deze doet een voor stel aan de directeur van het theater: hij wil nieuw leven brengen in het bedrijf. Hij laat, al zijn de artiesten niet direct te overtuigen, de grollen en grappen ver dwijnen. Hiervoor in de plaats komt een aantal klassieke liefdesscènes. Maar dan blijkt duidelijk waarom de artiesten grollen en grappen vertonen. Zij trachten daarmee meestal hun ver driet en zorgen te verbloemen. De nieuwe Pierrot weet dit en hij tracht de mensen tot bezinning te brengen. Er is ook nog iets anders dan clownerie: De Liefde. In het laatste bedrijf zien we dat Pierrot het gewonnen heeft. De voorstel ling begint. De muziek stelt zich op. De directeur verschijnt en nodigt het pu bliek uit dit grote evenement mee te maken. Nu, wij hebben het meegemaakt, en de entree was fenomenaal. De direc teur, Jan Visser, was een echte circus man, die „het geachte publiek" met een gebaar van vakmanschap zijn theater binnen deed gaan. In de kassa was Ama- rens van Wijland meesteres, de enige dame die niet van gedaante verwisselde. Hen Verstegen, die in het eerste bedrijf als gewichtsheffer zijn best had gedaan (een prima figuur voor deze rol!) speelde later de rol van Odysseus, een van de Griekse helden, die tien jaar om Troje streden. Hij echter moest twintig jaar wachten voor dat hij hij weer heer en meester werd in zijn rijk. Zijn lieve gade, Penelope, Maartje van Groningen, was een voortreffelijke vrouw. Ondanks dat edelen naar haar hand dongen en veel van haar bezittingen hebben verbrast is zij al die jaren trouw gebleven. Een ver rukkelijk weerzien is het slot voor het VICON FILMAVOND „Mechaniseert met VICON" was het parool van de fa. De Graaf en Schoorl dinsdag j.l. Op het marktplein waren een aantal landbouwwerktuigen van dit merk tentoongesteld, terwijl ook enkele typen M.A.N.-trekkers stonden te draaien. De fa. Brinkman en Niemeier was voor deze gelegenheid naar Texel gekomen om in hotel „Texel" enkele de monstratiefilms te draaien. Op het witte doek zagen we de meest moderne appa ratuur draaien, welke een boer tegen woordig bijstaat op z'n bedrijf. Hark- keerders, kunstmeststrooiers en na de pauze rijendunners en het grasconserve- ringssysteem van VICON. Het was voor al voor de insiders een bijzonder interes sante avond waarbij men volledig op de hoogte kwam van het tegenwoordig leverbare landbouwmachinearsenaal. PREMIEREGELING VOOR HET SCHIETEN VAN HOUTDUIVEN Ook dit jaar stelt het ministerie van landbouw en visserij een premie beschik baar voor het schieten van houtduiven, daar de schade, die deze vogels aan de landbouw toebrengen, nog altijd aanzien lijk is. De regeling gaat in op 1 april 1960. De premie bedraagt 0,75 per geschoten volwassen houtduif. Slechts de houders van een jachtakte en de houders van een vergunning ex artikel 53 van de Jacht wet komen in aanmerking voor uitkering van de premie. De uitkering zal ook dit jaar geschieden door de provinciale voedselcommissarissen. Voor het verkrijgen van de premie die nen beide vleugels van iedere geschoten volwassen houtduif te worden ingeleverd bij genoemde commissarissen. De premie regeling geldt tot nadere aankondiging. theaterpubliek. Zeer jammer was het dat in de slotscène bij de verlichting de vak man kennelijk had ontbroken. Trees Smit heeft ons deze avond bij zonder geboeid. Haar stem, houding en mimiek waren een openbaring voor ons. Geboren voor de planken! Met Pierrot, Theo Timmer, belichaamde zij de tragi sche liefde. Tragisch omdat er een derde in het spel is. Ook Theo was zijn spel volkomen meester. Romeo en Julia, bekende figuren van DE liefde, Ferry Graaf en Marga Boom, volmaakten het geheel. De heer J. Hennephof, die de regie verzorgde, kwam ten tonele als August de clown. Door Pierrot beïnvloed speelde hij later de rol van Cyrano, een moedig man, maar met één gebrek; een grote neus. In het gehiem bemint hij zijn nichtje Roxane (Moek Beers). Er kwamen 17 spelers in dit stuk van Jan Naaykens voor. Stuk voor stuk heb ben zij er toe bijgedragen de top te be reiken. Rob Boom, Bert Bruin en Bob Dros verzorgden de muziek, die nu een maal bij een voorstelling hoort. Later werden zij met de bekkens aangevuurd door Herman Bakker. Betty Bakker verzorgde de acrobatiek in het eerste bedrijf. De décors, vervaardigd door de teken leraar, C. F. van Neerijnen, werden door ieder bewonderd. De leerlingenorganisatie van de HBS kan met voldoening terugzien op een wel zéér geslaagde avond. Ook aan de stem ming tijdens volks- en modern dansen ontbrak niets. LEDENVERGADERING P.T.V. SLECHT JAAR VOOR DE PLUIMVEEHOUDERIJ Tijdens de op vrijdag j.l. in hotel Texel gehouden ledenvergadering van de Coöperatieve Pluimvee Vereniging Texel (verrassend afgekort als P.T.V.) werd het nog eens duidelijk dat het tegenwoordig vrijwel onmogelijk is er een bloeiend pluimveebedrijf op na te houden. Voorzitter Jac. Keijser Dzn., die 26 leden en ook de medewerksters de dames Westdorp en Van Heerwaarden mocht begroeten, sprak van een slecht jaar. De vereniging zélf boerde in het afgelopen jaar nog gunstig, en uit de balans blijkt dan ook de kerngezonde toestand. Maar als het de leden steeds slechter zou gaan, dan wacht de vereniging geen zon nige toekomst. De notulen van de vorige jaarverga dering van secretaris Stammes bleken correct en ontmoetten dan ook geen en kele op- of aanmerking. Somber jaarverslag De directeur van de P.T.V., de heer Sluisman, moest in zijn duidelijk jaar verslag met cijfers komen die tot juichen weinig aanleiding gaven. In 1959 werden 342.120 eieren minder aangevoerd dan in het jaar ervoor. Dat mag op een totaal aantal van ruim 4Vt miljoen eieren mis schien niet zo veel indruk maken, maar bij een vergelijking van de opbrengsten komen we tot andere gedachten: we con stateren een terugloop van ƒ619.853,93 in 1958 naar 502.253,05 in 1959, een ver schil van maar liefst ƒ117.600,88! Om het in kleine eenheden uit te drukken: in 1958 was de gemiddelde prijs per 100 eieren ƒ12.5152, in 1959 nog slechts 10.8387. In vakkringen wordt als kost prijs per 100 eieren ƒ9,60 genoemd. Wat daarboven komt kan dus gerekend wor den als vergoeding voor de arbeid, welke vergoeding thans dus zéér onvoldoende genoemd moet worden, m.a.w. de pluim veehouderij was in 1959 niet lonend. En dat ondanks het feit dat de Texelse prij zen nog gunstig afsteken bij die der Roermondse eiermijn. Over 1958 keerde Texel per 100 eieren ruim 0,3850 méér uit, in 1959 was dit nog gestegen tot ƒ0,4150 Het ei is goedkoop! Het publiek is moeilijk te peilen, on danks de „verborgen verleiders", die somtijds door de wetenschappelijke re clamewereld op de onschuldige burgers worden losgelaten. Het ei vormt uitste kend voedsel, en kan talloze gerechten verrijken. Het ei is ook goedkoop, wordt steeds goedkoper. Men zou dus een sterke stijging in de verkoop verwachten. Dat is nu, merkwaardig genoeg, niet het geval. Het publiek schijnt het naar verhouding véél duurdere vlees te prefereren, wel te verstaan rund- of varkensvlees. Want ook de goedkoper geworden kippebout krijgt nog niet helemaal de verwachte belangstelling, omdat men denkt duurder uit te zijn. Als men daarbij nu maar in gelijke porties wilde denken, dan blijkt de zaak juist andersom te liggen. Maar de kipeter wil een flinke portie op z'n bord, véél groter dan hij van „gewoon" vlees zou nemen. Gevolg- inderdaad een grotere uitgaaf, wat een wonder. Seizocnverkoop Bij de verkoop van eieren aan detail listen spreekt het zomerseizoen natuur- KLAVERJASCLUB DE GRAAF De stand na 12 partijen is als volgt: 1. Hartog-Stobbe 20.746 9 2. Snoek-Beuving 20.554 10 3. v. Hoort-v.d. Molen 19.313 5 4. Tj. Huisman-v.d. Slikke 18.471 5 5. Kiewiet-Zuidewind 18.054 4 6. A. J. Huisman-mej. Bagge 17.961 6 7. J. Prins-mevr. Kooij 17.070 4 8. Echtpaar Bruin 16.942 5 9. Witte-Kramer 16.856 3 10. mevr. Kiewiet-Barhorst 16.086 4 11. Borgman-v. Heerwaarden 15.513 6 12. v. Dorp-v. Leersum 13.318 6 VERTROKKEN PERSONEN Maarten Kuiper (en gezin) van West- str. 22, Oosterend naar Winkel, Mient- weg 44; Antonia A. v.d. Hoff {ev. Bar- horst, en gezin) van Barendszstr. 11 naar Haarlem, Eendrachtstr. 26; Adriana W. Kloosterman, van O 41 naar Usquert, Wadwerderweg 75; Wilhelmus H. Smale (en gezin) van O 154 naar Wieringerwerf, Zuiderweg 8a; Bareld v.d. Heide, van C 45h naar Den Helder, Middenvliet 23b; Evert den Dunnen (en gezin) van Wever- str. 27 naar Rotterdam, Kemperweg 28; Jacob J. Schaatsenberg (en gezin) van C 113 naar Hoofdweg 904, Hoofddorp. SCHAAKNIEUWS J. Hooijberg-J. L. Veldhuis 01 C. Joustra-J. Hoogerheide 10 J. Hoogerheide-H. Rugenbrink 10 A. de Haan-C. Joustra 01 A. Terpstra-J. L. Veldhuis 01 BEMESTING VAN DIEP GEPLOEGDE GROND De schade, die de droogte vorig jaar vooral ook op het bouwland heeft ver oorzaakt heeft diverse landbouwers er toe gebracht iets dieper dan normaal te ploegen. Er leeft bij de meeste landbou wers toch wel de gedachte, dat een die pere grondbewerking de schade door droogte kan verminderen. Speciaal in polder Eierland is het re sultaat van dit diepere ploegen heel goed te zien. Heel veel percelen, die na het ploegen op normale diepte zwart blijven hebben nu een zeer „bleek" uiterlijk als gevolg van boven gebracht zand. Op zichzelf is dit niet zo erg en na één of enkele bewerkingen zal deze bleke kleur wel goeddeels verdwenen zijn. Wij zijn echter van oordeel, dat deze diepe bewerking wel tot gevolg heeft gehad, dat de bemestingstoestand van de boven ste paar centimeter van de bouwvoor minder is geworden. In deze bovenlaag heeft de eerste groei van het gewas plaats en een goede toestand van dit eer ste levensmilieu is voor de jonge planten zeer belangrijk. De beworteling van de jonge planten is in dit eerste stadium nog zeer beperkt en de mogelijkheden van voedselopname zijn daardoor niet groot. Het is daarom van groot belang, dat ge zorgd wordt voor een goede bemestings toestand. In verband met het voorgaande lijkt het ons wenselijk de diepgeploegde per celen iets extra's mee te geven. Dit zal o.i. vooral gelden voor de fosfaatbemes ting. Een extra gift gemakkelijk opneem baar fosfaat, bijv. 100 - 200 kg. superfos faat per ha. zal in veel gevallen gewenst zijn. Waarschijnlijk zal ook de stikstof behoefte iets groter zijn. In dit geval heeft men echter de mogelijkheid het eerst eens aan te zien en later zo nodig een aanvullende stik stofbemesting te geven. C. v. Gr. zich in het bos, gelegen achter de Helm- tuin, behorende aan de heer N. W. J. Schumaker, te bevinden. De politie houdt streng toezicht. lijk een hartig woordje mee. In het hoog seizoen is de verkoop soms maar nèt bij te houden, en in de week van 25 juli bleek net zelfs noodzakelijk in allerijl ruim 8.000 kersverse kipeitjes van de overkant te laten komen. Verdere agendapunten De balans werd onder dankzegging goedgekeurd, zo ook de verlies- en winst rekening. De commissie van beheer had daarover ook geen opmerkingen. De heer E. v.d. Ban, lid van deze commissie, liet schriftelijk weten (hij kon niet aanwezig zijn) dat hij bewondering had voor de accurate verzorging van het door direc teur Sluisman geproduceerde jaarverslag. Verkiezingen Aan de beurt van aftreden zijn de he ren Jac. Keijser Dzn., voorzitter, en Jn. Bakker Czn. De heer Keijser wordt met algemene stemmen herkozen, terwijl de heer Bakker, na een aantal herstemmin gen (waarbij de heer Bakker zich terug trok) plaats moest maken voor de heer Jac. de Graaf, de Westen. In de plaats van de heer Jan Kuip Mzn. (reglementair niet herkiesbaar) wordt in de commissie van Toezicht gekozen de heer P. Kikkert J. H.zn., Zd. Haffel. De nieuwbenoemden accepteren hun functie, terwijl de heer Bakker door de voorzitter dank wordt gebracht voor zijn 32-jarig bestuurslid maatschap. HERV. GEMEENTE DEN BURG A.s. vrijdag n.m. 8 uur Praatkring voor de jonge lidmaten in de pastorie. HERV. GEMEENTE OOSTEREND Donderdagavond om 9 uur Doopzitting in de pastorie. Vrijdag gecombineerde vergadering van de Herv. en Geref. mannenvereni- gingen in de kerkekamer der Herv. kerk AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Woensdag 23 maart De Koog, Jeugdhuis, 8.15 uur, Gemeente avond Ned. Herv. gemeente. Den Burg, Aula J. P. Thijsseschool, cur susavond Veilig Verkeer. Zaterdag 26 maart Den Burg, „Texel", Henri Knap spreekt ever „Humor in onze letteren" Oosterend, „Wapen van Amsterdam", Dr. Korringa spreekt over „Overbevissing" HET EERSTE KIEVITSEI Martien Zijm uit de Gasthuisstraat te Den Burg, vond jongstleden donderdag het eerste Texelse kievitsei in de Hem- mer. De firma Plaatsman-Cornelisse bood het op de avond van dezelfde dag onze eerste burger aan. Het kersverse eitje werd gaarne geaccepteerd. Martien Zijm is een geroutineerd eie- renzoeker; bijna ieder jaar behoort hij bij de „topscorers". VERTREK NAAR NIEUW-ZEELAND Den Hoorn De familie Jaap Huis man gaat 31 maart ons eiland verlaten. De familie vertrekt per vliegtuig naar Nieuw-Zeeland, waar zij zich zal vesti gen. Een oom van hen, de heer J. C. v.d. Star, die 9 jaar geleden emigreerde, woont reeds in Auckland, Nieuw-Zee land, en heeft daar een grote kippen farm. VERGADERING WAALDER FEESTCOMMISSIE Hedenavond om 8 uur belegt de Waal- der feestcommissie in het Dorpshuis een vergadering. Het comité hoopt, dat vele Waalder inwoners aanwezig zullen zijn. Het betreft n.l. een bespreking van de plannen voor de 5 mei-viering. Hiervoor wordt aller medewerking gevraagd. Op deze avond zullen enige filmpjes gedraaid worden, terwijl tevens een se rie oude schoolportretten van de open bare lagere school vertoond zullen wor den. BEZOEK GEDEELTE KAMERFRACTIE PARTIJ VAN DE ARBEID AAN TEXEL Op 1 april a.s. zal een delegatie van de Tweede Kamerfractie van de Partij van de Arbeid, bestaande uit: Mej. mr. Th. .F. Lemaire, mr. J. A. W. Burger, C. Egas, F. J. Goedhart, H. J. Hofstra, H. Peschar en A. R. Vermeer, een bezoek aan Texel brengen voor een oriëntering op een be spreking van verschillende voor Texel urgente en belangrijke problemen. De verschillende besprekingen zullen een besloten karakter dragen. De delegatie zal ook door het College van Burgemeester en Wethouders voor een gedachtenwisseling over verschillen de punten worden ontvangen. Enig verband tussen dit bezoek en de hernieuwde actie van het „Actie-comité Oudeschild", zoals dit dezer dagen in de pers werd gesuggereerd, is met aanwe zig. Dit moge blijken uit het feit, dat het beoogde bezoek reeds lang tevoren werd gepland, terwijl de verkeersdeskundige van de P. v.d. A. niet tot de delegatie zal behoren. JAARVERGADERING KON. TEXELS FANFARECORPS In hotel De Graaf hield op zaterdag 19 maart ons Kon Texels Fanfarecorps zijn jaarvergadering. In het jaarverslag wordt geconstateerd, dat de vereniging over het algemeen een goed jaar achter de rug neeft, onder de bezielende leiding van de heer Rijf. Opdat diens honora rium kan worden blijven betaald, is per 1 maart de contributie verhoogd. Een aan de gemeente gevraagde geldlening, groot 5.000,en ten doel hebbend aanschaf van nieuwe instrumenten voor het jeugd- corps, werd nog niet verstrekt. Administratief bleek bij het corps alles in orde. Bij de bestuursverkiezing werd de heer P. J Koorn herkozen, en kwa men voor de niet herkiesbare heren H. Zijm en W. van Heerwaarde in de plaats de heren Modder en Van Sambeek. Aan verschillende evenementen zal in 1960 het corps weer meewerken, o a. op 9 april bij de opening van de nieuwe Jeugdherberg, aan de dodenherdenking en bevrijdingsfeesten, aan lampionop tochten enz. Op 26 mei zal worden deel genomen aan het concours te Wijdenes. Besloten werd toe te treden tot de Unie van Muziekverenigingen. Z.D.H.-NIEUWS Het tweede speelde de laatste comp.- wedstrijd tegen HRC 7 in Den Helder en won met 52. De adsp. verloren met 32 van De Koog-jeugd en de spanning aan de kop is nu groot. Alleen de adsp. spelen en wel tegen Texel uit. Besloten is over te gaan tot herdruk van de bekende VW-Texelfolder, naar het ontwerp van Maarten Langbroek. Grote aantallen van deze prachtige fol der zijn bij de brand in de Parkstraat verloren gegaan. Uit ervaring is geble ken, dat een aantal bedrijven op Texel genoemde folder goed kunnen gebruiken voor de propaganda van eigen bedrijf. Ten behoeve van die exploitanten kan de folder zodanig geleverd worden, dat alle gekleurde illustratie gehandhaafd blijft, maar dat de V.V.V.-tekst vervalt en derhalve vervangen kan worden door eigen tekst. Deze wijze van werken heeft zeer voor delige kanten vanwege de grotere oplage. Geïnteresseerde leden verzoeken wij ons met spoed opgave te doen. De moge lijkheden zijn beperkt. Op tweede paasdag, 18 april, houdt de V.V.V. in samenwerking met „De Duin- kanters" uit Den Helder een wandeltocht over Texel met afstanden van 10, 15 en 25 kilometer. Deze tocht is in de eerste plaats bedoeld om „buiteneilanders" de schoonheid van Texel in het voorjaar te leren kennen. Daarnaast zou het echter prettig zijn als ook de jeugd van Texel aan deze sportieve prestatie deelneemt. Inschrijving is mogelijk bij het V.V.V.- bureau. Kosten 0,75, met een mooie prijs in het vooruitzicht voor wie de mars volbrengt. Groepen zijn ook van harte welkom. Een vijftigtal leden heeft een eenvou dig enquête-formulier toegestuurd ge kregen, teneinde de V.V.V. een voorlo pige indruk te geven van de seizoenver wachtingen. Willen betrokkenen dit for mulier s.v.p. direct invullen en ver sturen? Tot slot het gebruikelijke geheugen steuntje. Denkt U allen om de opgaven voor de BEZETTINGSLIJST? KyJ Goede informatie betekent een tevreden klant. V.V.V.-Texel CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag, consultatiebureau Woensdag 23 maart, heden, worden de moeders van Den Burg en Oudeachild verwacht tot vier uur. OPTREDEN NEDERLANDSE PANTOMIME STICHTING O.L.V. JAN BRONK Op maandag 28 maart a.s. n.m. 8 uur zal de Nederlandse Pantomime Stichting o.l.v Jan Bronk voor de Kunstkring op treden. Dit optreden is het eerste evene ment in de Culturele serie Texel 1960. Voorts behoren tot deze serie: een concert door „Die Haerlemsche Mu- syckcamer" op zaterdag 16 juli a.s. m.m.v. de alt Aafje Heynis; een opvoering van het toneelstuk van Priestley „De gevaarlijke bocht" door de toneelgroep „De Speelkamer" op dinsdag 20 september a.s. en een optreden van het gezelschap „Alex de Haas" op woensdag 12 oktober a.s. Men kan zich op deze serie abonneren tegen een prijs van ƒ8,per persoon, eventueel in 2 termijnen te voldoen. Dit kan geschieden door storting van de ver schuldigde bedragen op de rekening van de Kunstkring bij de Coöp. Boerenleen bank, hetzij door betaling aan de pen ningmeester de heer P. A. Zegers, Wil- helminalaan 78 te Den Burg, dan wel door opgave aan de administrateur, de heer G. A. Oskam p.a. raadhuis Den Burg De groep van de heer Bronk bestaat uit een vijftal personen. Begonnen zal worden met een instruktieve inleiding en demonstratie, verduidelijkt door meer dere uitgebreide karakteristieke voor beelden. Voorts volgen meerdere kortere speel stukken, terwijl één stuk op het pro gramma staat n.l. het stuk „Bruidsduet". Het programma is elders door de pers enthousiast ontvangen, getuige het vol gende persuittreksel: „Humor in de vorm van karikatuur of parodie, is een belangrijk element van deze bewegingskunst. In deze voorstel ling was hij dan ook royaal gedoseerd, zij het nooit buiten de proporties en nergens grof of lomp. Als zeer geslaagd kwamen ons voor „De Wielerwedstrijd" en het „Bruidsduet" de speelsheid en fijn zinnigheid waarmee dit geschiedde was een staal van de goede smaak, waarmee dit gezelschap werkt". (Nieuwe Rotterdamse Courant) Losse kaarten voor deze voorstelling zijn verkrijgbaar te Den Burg: bij siga renmagazijn W. Vlas, Parkstraat 1 en aan de zaal; te De Koog: bij mevr. Lu- berti-van Bergen; te Oosterend: bij de heer C Bremer, Kerkstraat 18.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 1