In plannen voor havenaanleg geen noemenswaardige wijziging ANIMO-ZEGELS Keetmeisje in Europoort Aanbesteding Pontweg aanstaande In de laatste raadsvergadering van onze gemeente ging men akkoord met het doen aanbesteden van de aanleg van de zgn. Pontweg, uiteraard mits van de Hoofdingenieur-Directeur van Rijkswa terstaat te Haarlem de definitieve toe zegging was ontvangen dat in de haven plannen geen wijzigingen van belang zouden worden aangebracht. Op 24 maart j.l. heeft een bespreking plaats gehad tussen B. en W. en de Hoofdingenieur. In aansluiting daarop is door laatst genoemde medegedeeld, dat in de plan nen voor de havenaanleg geen noemens waardige wijzigingen zullen worden aan gebracht en ook het tracé van de weg TONEELAVONDEN VAN DE „LUBERTI-SCHOOL" Vrijdag- en zaterdagavond gaven de leerlingen van de „Luberti-school" hun jaarlijkse uitvoering in de zaal van hotel „De Toekomst" te De Koog. De heren C. Bakker (voorzitter ouder commissie) en Onstenk (hoofd der school) konden resp. vrijdag en zaterdag een groot aantal belangstellenden welkom heten. De heer Onstenk deelde mede, dat het plan was dit jaar met de 3 hoogste klassen een driedaagse reis naar Twente te maken; de 3 laagste klassen zullen Artis en de speeltuin te Valkenveen be zoeken. Een mooi programma dus, wat echter veel geld kost, vandaar ook deze uitvoeringen. Allereerst kwamen de twee laagste klassen voor het voetlicht. Zij voerden een alleraardigst sprookje op „Pluim staartje", waarin Koning en Koningin, de bloemenfee, kabouters en elfjes en na tuurlijk de boze heks een rol speelden, terwijl de twee haasjes en het leuke eekhoorntje mede zorgden voor een ge lukkig slot. Een daverend applaus be loonde hen. Hierna trad Andries de Ridder als ac cordionist op, wat zeer in de smaak viel. Na de pauze kwamen kinderen uit de hogere klassen aan de beurt met het spel „De baard van Koning Barbados", een titel die heel wat deed verwachten. Hoe wel de kinderen stuk voor stuk hun rol prima speelden en wij van het spel heb ben genoten, konden wij de inhoud niet erg waarderen. Dit was zeker geen stuk voor kinderen van 10 tot 12 jaar. Jam mer. De verloting, die in de pauze gehouden werd, heeft menig dubbeltje opgebracht, dank zij de vrijgevigheid van ouders en andere belangstellenden. De reis der kin deren is verzekerd en wij wensen hen dan ook prettige dagen toe. Zij hebben het echt „verdiend". Lappie Knijn en het verdwenen standbeeld 11. „Ja", zei Klop, „ik had er niet op gerekend dat het bootje cm zou slaan Maar kom, laten we naar de vlonder zwemmen, dan zullen we de boot omke ren. Het lijkt me het beste dat we maar naar huis gaan, dan kunnen we droge kleren aantrekken. Het is onbegonnen werk om nog verder te zoeken in het donker. Zodra het wat lichter wordt, kunnen we onze pogingen voortzetten". „Dat is goed", zei Jonas. „Maar waar is FEUILLETON; door H.A.N.S. 6. „Het is hier geen kleuterschool", snauwde deze. „Stel je voor, dat iedereen zijn kinderen meebracht op het werk". Met koude blik keek Christa naar de zakelijk denkende jongeman. Hoe anders zou men hier, onder de eilandbewoners reageren. Vroeger hadden zij meer dan eens kinderen van de landarbeiders een poosje onder hun hoede genomen. Ze werden dan op de boerderij lekker ver wend, zodat de kleintjes helemaal ver gaten dat moeder ziek was. Ook was er altijd de burenhulp, waaraan geen mens zich onttrok, wel wetend, dat voor elk van hen ook een tijd kon aanbreken, dat men dankbaar was voor de hulp van an deren. Nu, op dit keiharde werk werd alleen maar gekeken naar directe nade len en daar werd naar gehandeld. Ze zag opeens in de jonge opzichter de verper soonlijking van de aanstormende in dustrie. Ze was hem gelijk vijandig ge zind en voelde zich meer vereend met de mannen, die onder zijn toezicht stonden. „Laat u Lucie voorlopig maar een paar dagen bij mij", zei ze, terwijl ze de lege kopjes bij elkaar schikte. „Zo gauw uw vrouw weer thuis is, of als u andere hulp kan krijgen, dan zegt u het maar". De man straalde van dankbaarheid en opluchting. „Maar als ze niet kan wen- niet of nagenoeg niet gewijzigd behoeft te worden. De vertraging in de plannen van Rijks waterstaat, aldus dezelfde mededeling, wordt minimaal geacht. Hiermede is dan een einde gekomen aan een reeks geruchten, waarvan de meeste kant noch wal raakten. Zo spoe dig mogelijk zullen B. en W. thans over gaan tot aanbesteding van de wegaanleg. A.S. VRIJDAGAVOND INTERESSANTE LEZING VOOR ONTYVIKKELINGS- CLUB OOSTEREND Vrijdagavond a.s. heeft ontwikkelings club Oosterend een zeer leerzame avond, waarvoor veel belangstelling verwacht wordt. Op deze avond zal mej. Hoeken dijk uit Heemstede spreken over de vrouwen uit Donker Amsterdam. Wie ^.ijn die vrouwen en hoe komen zij daar? Dat zal menigeen zich afvragen en hier op kunt u vrijdag a.s. het antwoord krijgen. Mej. Hoekendijk heeft jaren gewerkt in de donkere beurten van de grote stad en heeft dus genoeg dienaangaande mee gemaakt en wil heel graag omtrent deze kwestie de nodige vragen beantwoorden. Er wordt verwacht, dat de zaal geheel gevuld zal zijn. Personen beneden 16 iaar hebben geen toegang. (Zie adv.) JEHOVAH'S GETUIGEN OP CONGRES Op het eiland Texel zijn reeds enige tijd de dames Müller en De Jong als zendelingen van het Wachttorengenoot schap werkzaam. In deze kwaliteit waren zij van 1-3 april j.l. aanwezig op het drie-daagse congres te Hoofddorp, dat Jehovah's ge tuigen aldaar hielden. De Texelse afge vaardigden vertelden dat vooral de doop plechtigheid een hoogtepunt vormde. Op zondagmiddag luisterden 1426 aan wezigen naar een, tegelijkertijd in 180 landen gehouden, openbare toespraak, getiteld: „Universele ontwapening door het Koninkrijk der Hemelen". TEXELSE BOYS-NIEUWS De adspiranten a speelden zaterdag j.l. thuis tegen Oosterend a. Dit werd een overwinning voor Oosterend, n.l. 41. Boys b moest de strijd aanbinden tegen het sterke Z1}H. Hier werd de eindstand 100 in het voordeel van ZDH. Zondag a.s. speelt Boys 2 zijn laatste wedstrijd voor de competitie en wel uit tegen Oudesluis 2. Vertrek om 10.30 uur vanaf het postkantoor. Boys-junioren spelen thuis tegen HRC b, aanvang 1.30 uur. Terreindienst: Th. v. Heerwaarden en P. v. Heerwaarden. Lappie eigenlijk". „Ja, waar was Lappie? Jonas en Klop keken over de waterplas maar het was te donker om iets te on derscheiden. Wel hoorden ze water klot sen maar verder was en bleef het dood stil in het bos en op het water. „Ik ge loof niet dat we ons ongerust hoeven te maken. Hij is een goed zwemmer en komt wel weer boven water", stelde Jonas Klop gerust. Samen zwommen ze dus naar de kant, de boot met zich meesle- nen", aarzelde hij nog. „Lucie went wel bij mij", stelde Christa hem gerust. „Bovendien", zei ze met een uitdagende blik naar de opzich ter, „blijf ik enige dagen de honneurs waarnemen, dan kan Lucie u dikwijls zien. Wees maar gerust, het zal allemaal erg meevallen". De opzichter luisterde ontstemd naar de beslissende woorden van Christa. „Je kunt hier maar niet doen en laten waarin je zin hebt", viel hij bars uit. Je moet de orders van de aannemer af wachten". „Orders", snauwde Christa, met een trek van minachting op haar gezicht. „Ik wacht geen orders af, van wie dan ook. Als het u niet aanstaat, kunt u altijd nog proberen om mij weg te sturen". Kaars recht stond ze en haar ogen tartten hem. De mannen begonnen openlijk te mor ren tegen de opzichter. Deze haalde de schouders op en mompelde, „Je moet het zelf weten, het zal mijn tijd wel duren". Onverschillig dwaalde zijn blik van haar over het werk. Boos draaide ze zich met een ruk om en botste daardoor met kracht tegen Roel aan, die al die tijd be zig was geweest zijn gedachten in nor male banen te leiden en daarvoor op een veilig afstandje van Christa was geble ven. Bijna was ze terug gevallen op de scherpe stukken beton, maar snel stak Roel zijn handen uit en trok haar met een vlugge beweging tegen zich aan. De ar beiders grinnikten en applaudiseerden. Vuurrood en woedend worstelde Christa zich los. Juist wilde ze overhaast ver trekken, toen ze Lucie als een angstig vogeltje, met ogen die niets van het hele toneel begrepen, in elkaar gedoken zag zitten. De verantwoording die ze tegen- GESLAAGDE S.O.O.S.-UITVOERING Zaterdag j.l. heeft de S.O.O.S. op de zolder van de o.l. school te Oosterend de bezoeker een prachtige avond geboden. De avond werd geopend door mevr. J. Daalder-Barhorst, die de aanwezigen on der de aandacht bracht, dat het eigen toneelclubje door ziekte verhinderd was en dat de Duinkanters bereid gevonden waren deze avond te verzorgen. Ook de dames van de zangclub van de S.O.O.S. werden hartelijk welkom geheten. Ver volgens moest spreekster even onder de aandacht brengen de gerestaureerde zol der, waaraan de heren van de knutsel club zo ijverig gewerkt hebben, terwijl de dames zich ook niet onbetuigd lieten. Deze mensen hebben het mogelijk ge maakt dat deze avond nu gehouden kon worden op onze schoolzolder. Allereerst werden 4 nummers door het Dameszangkoor ten gehore gebracht on der leiding van de heer T. Witte, t.w. Barcarola, Nachtegalenlied, Rozen in Tirol en Santa Lucia. Behoudens enkele kleine foutjes (zenuwen?) werden de nummers verdienstelijk naar voren ge bracht. Vervolgens kwamen de Duinkanters aan het woord met het alreeds meerdere malen opgevoerde stuk „Ballet op de Boerderij". Onnodig om hier in details te treden want een omschrijving werd reeds eerder gepubliceerd; ook deze avond heeft men bijzonder genoten van het briljante spel van de Duinkanters. Lach salvo's vulden de schoolzolder! Zelfs zó da een deel van de teksten in gelach ver loren ging. De spelers hadden er mis schien even rekening mee kunnen hou den Rustig wachten tot de (gezonde!) bui over is. Maar allee, er is genoten van alle drie de bedrijven, ze waren (te) vlug tot een einde en als dat gezegd wordt is de rest dik in orde. Tijdens de pauze werd koffie en limo nade geserveerd en werden loten ver kocht, nu weer eens op een andere ma nier: men kon direct zien of men een prijs had. Tot slot van deze avond dankte mevr. J. Daalder-Barhorst de Duinkanters voor hun sublieme spel, dat met een goed applaus werd onderstreept en de aan wezigen voor hun belangstelling, deze avond gegeven. COLLECTE GROESBEEK P.H. De jaarlijkse collecte ten bate van de 11 Groesbeekse huizen wordt gehouden tussen 11 en 17 april a.s. Wat verbergt zich achter die twee simpele letters P.H.? Het is helaas nog maar al te weinig bekend. Maar in Groesbeek weet iedereen het. Daar im mers staan tussen de schitterende heu vels de tehuizen van de P.H., zonder onderscheid van geloof en stand. Waar honderden misdeelde jongens en meisjes een thuis hebben. Ook geestelijk ge stoorde volwassenen hebben daar een thuis. Er zijn nog grote wachtlijsten, ter wijl toch èlk geval urgent is. Deze lan delijke arbeid, die op reformatorisch belijden is gegrondvest, verdient aller steun. Als straks de bussen komen, zorgt U er dan voor, dat er wat in komt. pend. Daar aangekomen hadden ze de grootste moeite om de boot om te keren. „Pfff, is me dat een karwei, midden in de nacht, we lijken wel gek!" mopperde Jonas. „Maar toch hoorde ik een plons", hield Klop hardnekkig vol. „Ja, dat weet ik", bromde Jonas. „Neen, niet vanmiddag, Jonas, nu net!" Jonas keek Klop verbaasd aan. „Ja, nu net...." bevestigde Klop zijn woorden. over dit kind op zich had genomen, deed haar onmiddellijk haar houding terug vinden. Met moeite wist ze een lach op haar gezicht te dwingen en zei vriende lijk: „Kom mee, Lucie. Het is hier een rare mannenwereld, helemaal niet goed voor ons. We gaan thuis fijn een mooi sprookjesboek inkijken, waarin echte rid ders en edelmannen staan". Christa liet het groepje mannen min of meer verbluft achter. De opzichter keek met spottend leedvermaak naar Roel, die met een teleurgesteld gezicht Christa zag vertrekken. Roel schonk hem een boze blik terug en voelde tegelijk een zekere afkeer voor de opzichter. Snel verwijderde hij zich in tegenovergestelde richting als Christa gegaan was. Hij voelde zich totaal uit zijn evenwicht en hoopte in het gedeelte, waar de natuur nog ongerept was, tot zichzelf te komen. De arbeiders spraken nog lachend na over het kleine incident. „Moet je net bij Christa komen", zei er een. „Ze gaat voor geen leeuwen en beren opzij". „Ken je haar dan?" vroeg weer een ander. „Ja, natuurlijk. Ik ben arbeider bij hen op de boerderij geweest. Al wat je hier ziet", hij maakte een brede armzwaai, „plus de grote boerderij daarginds, is, tot aan de onteigening, van haar en haar broer geweest. Als kind weet ik me nog te herinneren, dat haar moeder, met de grote kanten muts op naar de kerk ging. Dan glinsterde de boerin van het goud. Allemaal echt, oorijzers en krullen. Haar bloedkoralen ketting, zo'n driedubbele, was met een grote gouden ton gesloten. Schatrijk waren ze voor ons begrip, al hoor Ik tegenwoordig met die industrie NIEUW MOND- EN KLAUWZEER- VIRUS VORMT BEDREIGING VOOR EUROPESE VEESTAPELS Nederland waakzaam Naar aanleiding van de waarschuwing die de Europese commissie voor de mond- en klauwzeerbestrijding van de F.A.O. onlangs heeft laten horen voor het gevaar dat de Europese veestapels dreigt door het optreden in het nabije Oosten van een uitheems mond- en klauwzeertype, heeft de directeur van de Veeartsenijkundige dienst, de heer J. M. van den Born, in de radiorubriek van het ministerie van landbouw en visserij enige mededelingen gedaan. Deze nieuwe vorm van mond- en klauwzeer, aldus de heer Van den Born, komt uit Afrika en uit Aziè. De ver schijnselen zijn in grote lijnen gelijk aan die bij de oudere bekende vormen. Men kan geen verschil zien, alleen de oorzaak is een geheel ander virus. Vanuit Afrika nadert ons het zgn. „South African" type en vanuit Azië het zgn. „Azië I" type De Nederlandse veestapel is ingeënt tegen drie in West-Europa inheemse ty pen van mond-en klauwzeer, nl. de typen A, O en C.. Deze enting geeft een goede immuniteit tegen deze drie typen, maar absoluut niet tegen de typen die nu in Afrika en Azië voorkomen. De Europese mond- en klauwzeercom- missie heeft de Westeuropese landen ge adviseerd geen vaccin tegen de nieuwe ziekte te vervaardigen, omdat dit een groot gevaar inhoudt voor de voor het nieuwe virus gevoelige veestapels. Ver der is de commissie bezig zo snel moge lijk berichtgeving te verkrijgen over het vóórkomen van de nieuwe typen en het voortschrijden ervan naar Westeuropa. Voor het stellen van de diagnose is een centraal laboratorium te Pirbright in Engeland aangewezen. Het type virus valt namelijk alleen in een laboratorium vast te stellen. Bij het levende dier kan dat niet. Hel laboratorium heeft zich ver der bereid verklaard een voorraad vaccin tegen de nieuwe mond- en klauwzeer- typen te maken, die beschikbaar komt voor het Westeuropese land, waar de ziekte voor het eerst zou worden ge constateerd. De heer Van den Born deed tenslotte een beroep op de veehouders alle aan dacht te besteden aan verschijnselen bij 1 un dieren die op mond- en klauwzeer lijken. Deskundige hulp dient te worden ingeroepen opdat deze in staat zal zijn zo snel mogelijk laboratorium-onderzoek te doen verrichten Snel ingrijpen is een levensbelang voor de Nederlandse vee houderij. DAMCLUB TEXEL Uitslagen van 1 april' R. Zijm-C. Dijker 02 S v. Heerwaarden Jzn-J. Hooijberg 20 W. A. v. Zeijlen-S. v. Heerwaarden 02 Jo Schoo-Jac. v. Heerwaarden 02 Jb. Koorn-C. Vinke 11 Jas. Vinke-C. P. Burger 20 J. A. v. Enst-Jn. Stam 02 D. v.d. Werf-A. v.d. Slikke 02 F. v. Sambeek-A. de Haan 20 J. Hooijberg benutte een schijf winst om de partij cadeau te doen. W. A. van Zeijlen liet een punt glippen, evenals Jo Schoo, die ook enorm blunderde. We zijn nu zover met de competitie, dat we volgende week allen het mini mum van 18 partijen kunnen bereiken. Het is dan ook de bedoeling over 14 da gen de slotavond te houden. De volgende spelers mogen dan vooral niet verzuimen hun 18de partij te komen spelen: S. van Heerwaarden, Jas. Vinke, A. Vinke, R. Zijm en A. de Haan. Het is natuurlijk leuker als we deze laatste weken voor een maximale opkomst zorgen. BOF IN DEN HOORN De kleuterschool „De Krekeltjes" in Den Hoorn houdt deze week zijn deuren stijf dicht: er heerst bof onder de Hoorn der kindertjes. Ook leidster Ria Slegh heeft het te pakken. Beterschap gewenst. zulke hoge cijfers, dat ik niet meer zeker weet, wat nu eigenlijk schatrijk is. Enfin, voor ons waren het goede mensen al moest je vroeger bijna dag en nacht wer ken. Maar de tijden veranderen". De jonge opzichter had met scherpe oren staan luisteren. Zijn havikachtige blikken dwaalden naar de boerderij en het viel hem nu pas op, welk een trots en degelijk gebouw het was. Hij beet op zijn lip. Hij had eerder moeten weten, dat dit onaanzienlijk geklede meisje de eigenares was van zo'n kapitaal bedrijf. Dan had hij zich wel van een andere zijde leren kennen. Maar alles was nog niet verloren. Zulke jonge meisjes waren met veel gewend. Met een paar hoffelijke complimentjes kwam je een heel eind. Overigens, een meisje om van te water tanden. Fris, gezond en stevig en boven dien nog een goudvisje. Een dagelijkse omgang met haar zou bovendien een prachtige camouflage zijn voor zijn eigen plannen. Hij wierp een waarschu wende blik naar twee jonge arbeiders, die elkaar bij het horen van al die goud- \erhalen veelbetekenend aankeken. Hun van hebzucht glinsterende ogen zwierven meermalen in de richting van de boer derij. „Amateurs", siste de opzichter tussen de tanden. Feitelijk waren ze veel te dom, om zijn handlangers te zijn, maar hij kon het nu eenmaal niet zonder mede werkers stellen. Niettemin bleef grote voorzichtigheid geboden. Christa leidt een dubbel leven! Zowel Christa als Lucie genoten van de logeerpartij. Lucie had met een eer biedig gezicht in de grote kamers rond- POLIO-INENTINGEN Maandag, 11 april a.s., van 15.00 tot 17.00 uur zullen in het wijkgebouw van het Witte Kruis te Den Burg de kinde ren, geboren in 1959, voor de eerste maal worden ingeënt tegen poliomyelitis. De betreffende ouders ontvangen hiertoe tijdig een oproep. De tijd van opkomst is zodanig geko zen, dat gebruik gemaakt kan worden van de normale busdiensten van de T.E.S.O. Voorts bestaat nog gelegenheid tot in enting voor de volgende groepen: 1 kinderen van de jaarklassen 1945 t/m 1949, die indertijd een oproep hebben ontvangen om op 29 februari, 1 of 2 maart j.l. voor de derde maal te wor den ingeënt, doch toen niet zijn ver schenen; 2. kinderen, geboren in 1958, alsmede een aantal „inhalers" van de jaar klassen 1950 t/m 1957, die niet hebben voldaan aan de oproep, om op 7 maart j.l. de derde injectie te ont vangen; 3. kinderen van de jaarklassen 1945 t/m 1958, die nog geen enkele maal zijn ingeënt. Inenting van kinderen, behorende tot deze groepen, kan echter, om vergissin gen te voorkomen, slechts dan plaats vinden, indien uiterlijk vrijdag, 8 april a.s. ter gemeente-secretarie, aldeling al gemene zaken, een oproep wordt afge haald. Verzocht wordt, zoveel mogelijk de op roep mede te brengen alsmede de bij de geboorte-aangifte uitgereikte inentings- kaart. Voorts moet als bijdrage :n de kosten een bedrag van 1,per injectie worden voldaan. Tenslotte dient men, in dien enigszins mogelijk te verschijnen op de tijd, vermeld op de oproep FILMNIEUWS: „DE GEBROEDERS KARAMAZOW' Deze week kunt u in Texels Bioscoop Theater een voortreffelijke verfilming gaan zien van Dostojefski's roman „De gebroeders Karamazov", waarin de voor naamste rollen op waarlijk meesterlijke en dikwijls diep ontroerende wijze wor den gespeeld. Men ziet onder andere Yul Brynner, Maria Schell, Claire Bloom en Richard Basehart. In kleuren wordt deze prachtige ver telling uitgebeeld, maar in elk geval hebben de makers hun uiterste best ge daan de juiste typeringen te zoeken. Het verhaal leert veel en zal in deze beelden tot een ieder spreken. Wie van een goede speelfilm houdt, moet „De gebroeders Karamazov" gaan zien. ONTSNAPPING UIT CORREGIDOR Een sterk zeeverhaal uit de tweede wereldoorlog In de strijd tegen de Ja panners krijgt luitenant John Brickley de kans te bewijzen dat „zijn" T.M.- boten, die in de ogen van zijn superieu- ien nauwelijks genade kunnen vinden, voortreffelijk werk kunnen doen. Die voortreffelijkheid bestaat dan uit het succesvol aanvallen van Japanse oorlogs schepen Als Brickley's vriend Rusty Ryn gewond raakt en in een hospitaal opgenomen, ontwikkelt zich een roman ce tussen hem en de knappe verpleegster Lt. Sandy Davyss. Tenslotte blijft één T.M.-boot over. Maar intussen heeft de legerleiding het grote nut ervan ingezien. De boten zullen in (grote) productie genomen worden en Brickley en Rvan vertrekken naar de V.S. om bij de bouw van advies te die nen. Maar intussen heeft de toeschouwer spannende zeegevechten en een romance mogen meemaken. Robert Montgomery, John Wayne en Donna Reed tekenen voor de hoofdrollen. Nederlands nieuws O.a.: Kikvorsman komt bij Lobith ons land binnen; Koningin bezoekt Wagenin- gen; BIO-herstellingsoord voor minder- valide kinderen nadert voltooiing; Nieuw opleidingsschip voor de binnenvaart; Prinses Beatrix opent „Floriade" in Rot terdam. Wereldnieuws O.a.: Aardschokken in Zuid-Slavië, Een Amerikaans geschenk voor de paus; Argentijns terrorisme; Studenten-wed strijd in het bierdrinken; Presidentsver kiezing in Zuid-Korea; Een gedenkteken in Marcinelle. gedrenteld. Af en toe had ze heel voor zichtig een handje uitgestoken, om iets te betasten. Elke keek keek ze dan schich tig om, omdat ze een waarschuwing van Christa verwachtte. Dat deed moeder immers ook altijd. Maar hier scheen alles stevig in elkaar te zitten. Er kon blijk baar niets kapot gaan, want Christa lach te maar en zei niets. Integendeel, ze moe digde haar nog meer aan, bij het onder zoeken van al die mooie dingen. Stel je voor, een grote kist, waarin allemaal mooie tekeningen waren gesneden, stond zomaar op de grond en je mocht er ge rust op gaan zitten. Een grote koperen pot, waarin je telkens als je er langs liep, je benen, als heel korte, dikke stompjes zag. Om het uit te gieren van het lachen. En allemaal mooie tangen bij een open haard met houtblokken erin. Het was om je adem in te houden, vond Lucie. De volgende morgen waren ze eerste naar het strand gegaan. Lucie wilde met haar blote voeten het water in, maar kreeg nu wel een waarschuwing van Christa, om heel dicht aan de kant te blijven, omdat de stroom van de Water weg zo sterk was. Maar Lucie vond het heerlijk. Vooral het voorbij varen van de grote boten was een evenement voor haar. Als er grote schepen passeerden, werden de golven groter en kwamen in versneld tempo naar de oever, waar ze probeerden haar te pakken. Maar zij kon véél harder lopen en ze was de golven telkens veel te vlug af. (Wordt vervolgd)

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 3