Waar is Bakker's Ijzerhandel Ésdfexcl Zeer geslaagde modeshow Firma Moerbeek Donderdag tot 2 uur gesloten Bakker's Ijzerhandel Het Jot van de Georgiërs 3 TWEEDB BLAD TEXELSE COURANT WOENSDAG 0 APRIL I960 Nee, de modeshow die de fa. Moer beek vrijdag j.l. in een uitverkocht hotel „Texel" organiseerde was beslist geen aprilmop. Wij hebben een show kunnen zien op „stads" niveau met een bijzonder groot aantal modellen. Dat de fa. Moer beek een zeer grote keus moet hebben, blijkt wel uit het feit, dat van de ruim 100 geshowde mantelpakjes, jumpers, vakantiepakjes etc. er meerdere maten en kleuren uit voorraad leverbaar zijn. Echt revolutionaire nieuwe ideeën komen in de voorjaarsmode van 1960 niet voor. De schat van modellen werd getoond door de beroepsmannequins Marjo, Truus, Louise en Marijke. Een der man nequins was wegens ziekte verhinderd. Het was de confectiemaat 42. Van deze maat zou dus niets kunnen worden ge showd, terwijl juist van deze maat veel voorhanden was. De uitvalster kon op het laatste moment worden vervangen door mevr. van Wijk. De damesmode kenmerkt zich dit voorjaar door zeer veel zwart-wit. Niet bijzonder kleurig dus, maar er werd ook veel turkois, mos en lila getoond. Veel werd gebracht in wollen tweedrokken, voorjaarsjumpers, suède jasjes. De klas sieke mantelcostuums en de lange voor jaarsmantel komen tamelijk naar voren dit jaar. Er werd ook een vrij grote hoeveel heid teenager-goed getoond. Dit werd geshowd door een mannequin van eigen bodem: Marijke Beumkes. Het viel ons op, dat ook de eenvoudige bloemdessins 't dit voorjaar goed doen. Het was niet alleen damesmode die avond. Ook de he ren kregen hun deel (waren wij blij! Red.) Er werd veel „multicolor" getoond, benevens terlenka en „lichtgewicht". De colberts waren óf heel licht óf tamelijk gedekt bronsgroen. Met de grote ruiten schijnt het gedaan te zijn in de over hemden. De effen pasteltinten treden steeds meer op de voorgrond. De suède jasjes en jacks worden vast nóg populair der! Voor de zomer zullen de poplin sportjacks het wel gaan doen. U ziet het: Wanneer U niet deel uit maakte van het zeer talrijke publiek dat deze bijzonder geslaagde modeshow gadesloeg, heeft U zeker iets gemist. Onze waardering ook voor de zeer dui delijke uiteenzetting die mevrouw en de heer Sok bij de verschillende modellen gaven. 90 JAAR Tegenwoordig wordt men maar negen tig alsof het niets is. Deze keer is het mevrouw M. P. L. Onvlee-Reyse, die deze hoge leeftijd 7 april, morgen dus, hoopt te halen. Zij geniet een uitsteken de gezondheid en heeft voor alle gebeur tenissen om haar heen de grootste be langstelling. Mevrouw Onvlee-Reyse slijt haar levensavond in de C. E. Gollards- stichting waar het haar uitstekend be valt. Van harte gefeliciteerd! HERV. GEMEENTE OOSTEREND Vanavond om 8 uur vergadering van ae mannenverenging in de pastorie. wegens opening nieuwe zaak Voor Butagas ingang W ilhelminalaan of telefoon 67 (Vervolg van pagina 1) autofabriek, Georgi Dzjimsjelisjwili, af delingsleider op de conservenfabriek en Semjon Karkasjadze, geschiedenisleraar en lid van de gemeenteraad. „Als we van de bondgenoten steun hadden gekregen zegt Karkasjadze zou de oorlog op Texel een maand eer der geëindigd zijn. Met enige kameraden lukte het mij naar Engeland te komen om daar hulp te halen, maar die kregen wij niet en zelfs hield men ons daar vast. In plaats van hulp volgden eindeloze verhoren. Het gevolg was dat ons Geor- gisch bataljon enorme verliezen leed en het eiland ernstige schade opliep. Ook enige bewoners van Texel vonden hier door een ontijdige dood. Ja, de Georgiërs hebben het niet ge makkelijk gehad en indien zij niet de vriendschappelijke steun van de Texelse bevolking en de sympathie van de Ne derlanders hadden ondervonden, zouden velen van degenen, die nu hier weer rustig werken, hun graf op Texel gevon den hebben. Het is daarom ook niet ver wonderlijk dat alle deelnemers aan de opstand het Nederlandse volk met grote warmte gedenken. De aanwezigen spra ken met verontwaardiging over de mensen die de vriendschappelijke gevoe lens, ontstaan in de gezamenlijke strijd van de Nederlanders en de Sowjetmen- sen, trachten te vergiftigen. Vol ergernis reageerden zij op de laatste verklaringen van Van der Vlis over het z.g. tragische iot, dat de deelnemers aan de opstand na terugkeer in hun vaderland getroffen zou hebben. „Het spijt me erg" zei Mamija Patskoria mij dat sommige Nederlan ders kletspraatjes verkopen over ons leven hier. Wij zijn allen gezond en wel teruggekeerd NOOT VAN DE REDACTIE Wij hebben de brief van de Vereniging Nederland- U.S.S.R. toegezonden aan de heer Van der Vlis, die op ons verzoek het volgende commentaar schreef: In het blad „Zarja Wostoka" (Dage raad van het Oosten), mij ter inzage ver strekt door het Rusland-Instituut, ston den de namen opgesomd van 51 Geor giërs, die de opstand overleefd hadden. Ik publiceerde najaar 1959 al deze namen :n de Texelse Courant. Aangezien 216 Georgiërs (volgens het rapport van de Canadese brigade-generaal Tweedsmuir aan Artemidze) Texel in 1945 verlaten hadden, is het vanzelfsprekend, dat ik mij afvroeg, wat het lot was van de 165 Georgiërs wier namen niet gepubliceerd werden. Bij vergelijking van de namen in het voornoemde blad met de namen, die Sergejew in zijn artikel voor Neder land-U.S.S.R. publiceert, blijkt, dat in derdaad buiten de 51 met naam genoem de Georgiërs enkele anderen gerehabili teerd moeten zijn. Maar wederom vraag ik mij af: Wat is het lot van de ca. 160 Georgiërs wier namen nooit bekend ge maakt werden? Is dit alleen maar slor digheid, nonchalance? Ik kan mij heel goed voorstellen, dat er onder de niet- genoemden waren, die wat op hun kerf stok hadden en deswege gestraft werden. Tenslotte hadden Vlassow c.s hele scha ren Russen aangevoerd in de strijd tegen het communistische régime van Stalin. Men mag een voor- of tegenstander van dat regime zijn geen enkele régime zal consideratie hebben met zijn vijan den. Ik kan echter niet aannemen, dat de op Texel aanhangers van Vlassow c.s. ongeveer 160 overlevenden van de strijd zijn geweest. Het is voorts bekend, dat onder de 216 overlevenden behalve Georgiërs, ook Kaukasiërs, Osseten enz. waren, maar, deze waren verre in de minderheid. Dat zij niet genoemd werden in de lijst van de „Zarja Wostoka" kan ik mij ook voorstellen. Van een belangrijk gedeelte der lijst is dus nooit iets bekend gewor den. Is het de Vereniging Nederland- U.S.S.R. niet bekend, dat onder het ré gime van Stalin en van zijn politie-beul Beria honderdduizenden alléén maar op ongegronde aantijgingen door lieden, die het destijds alléén voor het zeggen had den, in kerkers werden geworpen? Is Nederland-U S.S R. de concentratiekam pen tot diep in Siberië al vergeten? Ge zien de verhoudingen, zeker in het Rus land van die tijd, heb ik het volste recht te twijfelen aan het lot van het belang rijkste deel der overlevenden. Men be hoeft voor een onbelangrijk man als ik ben geen lijst te publiceren over het lot van alle 216 mensen, maar men moet te genover mijn argumenten niet met een journalistiek opstel aankomen als dat van Sergejew. Want dat opstel is geen bewijs. Mijn twijfel sluit allerminst uit mijn sympathie voor de Georgiërs, die op Tessel gestreden hebben: herhaaldelijk heb ik in woord en geschrift er van ge tuigd, dat zij in vergelijking met de Teutoonse horden en in aanmerking ne mende hun tragische positie, zich voor beeldig gedragen hebben. En ik twijfel er niet aan, dat verschillende van de „Tes- relse" Georgiërs, thans in hun vaderland in vrede leven. Dadelijk moet ik daaraan toevoegen, dat maar enige jaren na het aflopen van wereldoorlog II in Georgië opstanden tegen het régime van Stalin bloedig werden onderdrukt. Zeker de Tesselse Georgiërs kunnen hierbij niet betrokken zijn geweest. Ik neem dat Desnoods aan. Maar waarom dan geen open kaart gespeeld? Ik en met mij ve len, hebben redenen te over om tegen over het communistische régime van Stalin en Beria sceptisch te staan. Chroestjtsjow heeft, toen hij aan de macht kwam een paar boekjes over zijn voorgangers opengedaan, waaruit ik iets onthouden heb. Ik geloof stellig, dat sedert Chroestjt sjow iets in Rusland veranderd is en dat het communisme in Rusland langzaam naar een grotere bescha ving volgens onze opvattingen aan het evolueren is Maar het artikel van Nederland-U.S.S.R. ligt daar om te getuigen hoe kritiek, vrije kritiek op het régime ook nu nog in Rus land practisch onmogelijk is. Ik acht mij daarom gelukkig, dat ik in een vrij land leef, waar men behoorlijk kans heeft een eerlijke overtuiging in het openbaar uit te dragen. BOEKENWEEK RECITEERWEDSTRIJDEN 1960 Traditiegetrouw werden op vrijdag, 1 april j.l. door ,,'t Boekhuis" reciteerwed- strijden voor scholieren gehouden. Deze keer in de zaal van Casino, die tot de laatste plaats was bezet. Het moet voor de organisatoren ongetwijfeld prettig zijn te ervaren dat deze avonden steeds meer publiek trekken. Na een kort openingswoord door de heer Briigemann begonnen de wedstrij den onder leiding van de heer Welboren. Deze heette alle aanwezigen van harte welkom, maar richtte een extra woordje tot de (zenuwachtige) deelnemers. Hij sprak zijn bewondering uit voor de durf van de jongens en meisjes die aan dit tournooi durven deelnemen. Over het algemeen was de keus van de gedichten iets minder dan voorgaande jaren, maar op een enkel geval na werd er goed en weloverwogen voorgedragen. Zelfs de jeugdigste deelnemers en bezoe kers wisten een goed gezegd gedicht te waardefen en toonden dit met hun har telijk applaus. Was het aantal bezoekers aanzienlijk groter dan anders; het aantal deelnemers was iets minder, n.l. 57. De verdeling van de aantallen in de drie groepen lag ook heel anders. Dit keer was groep C, de hoogste klassen van de lagere scholen, de grootste en ook kwali tatief stak deze groep met kop en schou ders boven de andere groepen uit. Iets wat voor deelnemers uit die groepen wel wat beschamend moet zijn, het betreft hier nl. de eerste en tweede klassen van ULO, HBS en Landbouwhuishoudschool, die samen groep B vormen, terwijl groep A door de beide hoogste klassen van ge noemde scholen wordt gevormd. Vooral het aantal voordrachtskunstenaars in groep A was pover slechts 8 hadden de moeite genomen meer of minder aan dacht aan een gedicht te besteden. Opval lend is ook steeds dat het aantal meisjes veel groter is dan het aantal deelnemen de jongens. De jury, bestaande uit mevr. Van Wol- feren, Den Hoorn, en de heren S. Bakker, hoofd Jac. P. Thijsseschool, en J. Hennep hof, leraar Nederlands RHBS, had een uiterst moeilijke taak de prijzen, be staande uit boekenbonnen, de goede be stemming te geven. Na een intensief overleg kwam zij tot de volgende uitslag: Topprijs toegekend aan de beste deelnemer van de avond ging naar Hans Burmeister, leerling van de Jac. P. Thijsseschool. Met 75 punten was dat ook wel verdiend. Het was de eerste keer dat deze ereprijs naar een deelnemer van de jongste groep ging. Gefeliciteerd, Hans! Verdere prijzen: Groep C: le prijs Greetje Tersteege, 2e prijs Etty v.d. Vel de, 3e prijs Annelies v.d. Eyk. Het gehalte van groep B was dermate beneden de normen gebleven dat de jury het niet over haar hart kon verkrijgen hier een eerste prijs toe te kennen. Zij besloot daarom twee tweede prijzen en twee derde prijzen te geven en wel aan: Rietje van Reijendam en Pauline Bakker ieder een 2e en aan Nicoline van Egmond en Caty Gilliamse ieder een derde prijs. Uit de kleine groep A kwamen ten slotte als prijswinnaars: 1. Jolanda van Vondel, 2. Jansje van Tatenhove cracks die beiden een keer de topprijs in de wacht sleepten, resp. in 1958 en 1959, maar nu achterbleven bij hun veel jon gere concurrenten. 3e werd Daan Wel boren. Het Boekhuis kan op een zeer ge slaagde avond terugzien. Het was de vijfde keer dat deze boekhandel de wed strijden organiseerde; een lustrum dus, dat op feestelijke wijze werd gevierd. Daartoe werd medewerking verleend door het bandje van Frans Pieterse, een leuk groepje onder leiding van de heer Wieten en de meisjes Krugers en Tim mer, die juist die liedjes zongen, die de jeugd momenteel graag hoort. Een beetje wonderlijk Slauerhoff met een pietsie Rock en Roll? Ach, 't was allemaal voor de jeugd, door de jeugd en met de jeugd. Bovendien.'t was BoekenFeest. AGENDA VAN DE STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Woensdag 6 april Den Burg, Landbouwhuishoudschool, 16.30 u. Opening van de tentoonstelling „Vakmanschap Nederlands Faam". De Waal, Dorpshuis, instructiebijeen komst voor kinderspelen. Donderdag 7 april Den Burg, Dorpshuis, bijeenkomst foto club De Kiekendief. Den Burg, De Zwaan, R.-K. Ontwikke lingsclub, mej. C. M. Zwaan spreekt over het werk van de kinderpolitie. Oosterend, Ontwikkelingsclub, mej. Hoe kendijk spreekt over Donker Amsterdam Zaterdag 9 april Den Burg, 2.30 uur, heropening jeugd herberg „Panorama". CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Heden, woensdag 6 april, worden de moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht tot vier uur. GIFTEN WITTE KRUIS Den Burg: B. 2,50, K. 2,50; E. 2,50 en C. 2,50 Den Hoorn: R .1,de W. 5,B. 2,50. Oudeschild: K. 2,50; L. 2,50. De Koog: H. 2,50. GYMUITVOERING S.V.C. Zaterdagavond wordt de jaarlijkse Gymuitvoering gehouden in het Hoofd gebouw van de Sluftervallei, aanvang half acht. De toegang is ook dit jaar weer geheel gratis. Het bestuur hoopt dan ook dat weer velen naar deze mooie tak van sport komen kijken. In de pauze wordt een verloting ge houden om de kosten te bestrijden. De leden en donateurs worden verzocht voor deze verloting iets te bakken enz. De ïesultaten daarvan zullen 's avonds in de zaal gaarne in ontvangst worden ge nomen! Helaas is er niet veel van over. Voor dringende gevallen kunnen wij U echter helpen in ons pakhuis Julianastraat 2, poert in. De werkplaats is normaal in be drijf, ook Julianastraat 2. Onze noodwinkel zal zoo spoedig mogelijk worden ni- gericht Weverstraat 19. Met volle energie zullen wij trachten Bakker's Ijzerhan del te doen herrijzen. Lezers, met de hand op ons hart, het staat er. In de Texelse Courant. Wij moeten echter voor deze verrassende lectuur een jaar of wat terug in de ge schiedenis, om precies te zijn 2 juni 1945. De „Texelaar" was nog maar net her- verschenen, in miniatuurformaat. Het leven kwam langzaam weer op gang, za ken konden zich mondjesmaat weer be voorraden. Ook Bakker's Ijzerhandel, de zaak waar wij het nu met U over willen hebben. Even naar Piet Bakker Een oudere Texelaar gaat nog naar Piet Bakker, als hij Bakker's Ijzerhan del bedoelt. Op 1 april 1920, juist 40 jaar geleden, nam de heer P. Bakker de in ventaris over van M. A. Kuiper, die een zaakje in ijzerwaren en huishoudelijke artikelen dreef in de Parkstraat. De heer Bakker trok in het pand Weverstraat hoek Parkstraat, terwijl de rijwielhande laar Boekei daaruit verhuisde naar de Parkstraat. In 1929 vond de eerste ver bouwing plaats. De huidige eigenaar, de heer G. Bakker, was toen al 6 jaar bij zijn vader werkzaam. Overname volgde in 1937 Twee jaar later zou een nieuwe zaak gebouwd worden aan de Stenen plaats, de oorlog zette door die plannen een fikse streep In het tweede oorlogs jaar werden Weverstraat 17 en 19 aan gekocht, vier jaar later was de zaak een puinhoop: op 6 «pril 1945, Texel's zwart ste dag, moest ook de heer G. Bakker zijn tol betalen. Juist 6 dagen na het 25- jarig bestaan, dat overigens niet gevierd werd. Tot feestvieren was immers (nog) niet de minste aanleiding! De noodwin kel opende haar „poorten" op 20 juni 1945, waarmee gestand werd gedaan aan de in de advertentie uitgesproken be lofte. Op 7 februari 1948, nog geen drie jaar later, werd dan de zaak geopend zoals U die tot vandaag gekend hebt. Maar ook niet langer! Morgen grote dag Want morgen, van 2 uur in de middag af, wordt U welkom geheten in een zaak die op Texel haar weerga niet kent. Dan is er wèl alle aanleiding tot vreugde. Op 1 april j.l. bestond Bakker's Ijzerhandel veertig jaar en nu, zeven dagen later, stappen wij in een winkel van waarlijk grootse allure. Ook de „oude" zaak is onherkenbaar. De huishoudelijke artike len zijn eruit verdwenen, de ruimte wordt nu geheel besteed aan de mo dernste presentering van gereedschap pen en alles wat daarmee samenhangt. Vrijwel alle artikelen zijn nu zichtbaar uitgestald. En dat zijn er nog al wat! De meeste laden zijn vervallen en vrijwel uitsluitend nog benut voor „kleingoed" dat zich moeilijk laat ophangen. Zclfkeuze De uitstalling is gericht op „zelfkeuze". Men kan aanwijzen wat men wil hebben, men mag het zelf natuurlijk ook van haak of rek halen. Er zijn afneem bare monsterborden, die verwijzen naar bepaalde laden, er zijn aparte hoeken voor land- en tuinbouwgereedschappen. Achterin de „oude" zaak (IS het werke lijk dezelfde winkel?) staat een soort ro terende etalage met gereedschap, ook al naar eigen ontwerp. Er is geen winkel- Oud-minister Hofstra: PRIJSBEHEERSING NIET-LAND BOUWGRONDEN HAD NIET LOSGELATEN MOGEN WORDEN! Met als doel de bestudering van een aantal urgente Texelse problemen kwam jongstleden vrijdag een delegatie van de Iweedekamerfractie van de Partij van de Arbeid naar ons eiland. De delegatie bestond uit mej. mr, Le- maire en de heren oud-minister Hofstra, Goedhart, Peschar, Vermeer en Egas. 's Morgens werden de bezoekers aan de haven ontvangen door burgemeester De Koning, de wethouders Roeper en Hin en de heren Beemsterboer en Veldstra. Er werd een rondrit gemaakt, te Oudeschild werd een zuiveringsinstallatie van de riolering bezocht. Het Homtje werd aan gedaan en ook stond een bezoek aan de kampeercentra Loodsmansduin en Ko- gerstrand op het programma. Rccreatieproblemen Hoofdschotel van de besprekingen werd gevormd door de Texelse recreatie- problemen en -mogebjkheden. De delega tie geraakte er door haar bezoek nog eens extra van overtuigd dat ons eiland zéér veel te bieden heeft, en dat alle mogelijkheden zeker nog niet zijn uitge put De (niet te voorkomen) grondspecu- laties werden betreurd. Deze zijn moge lijk geworden door het feit dat de prijs van niet-agrarische gronden niet aan een maximum gebonden is, „Gewone" men sen komen nauwelijks meer aan bod, zij die in een der centra bijvoorbeeld een zaakje willen beginnen moeten voor een perceeltje bouwgrond een ongehoord be drag neertellen. Zij zijn daartoe natuur lijk meestal niet bij machte. De Stichting Vakantieverblijven bezit op Texel een aantal bungalows en ook het hotel „De Koger Hoop" Ook hieraan werd een bezoek gebracht. In de avond onderhield men zich met de besturen van de Texelse afdelingen en de raadsfractie van de Partij van de Ar beid. Behalve de recreatie werden ver schillende problemen nog eens onder de loep genomen, o.a. zaken het onderwijs betreffende, de mosselcultuur, het riole ringsprobleem en financieringsproble- architect bij te pas gekomen. De heer Bakker heeft in binnen- en buitenland (vooral Duitsland) zijn licht opgestoken, heeft talloze vakbladen doorgeneusd en liet beste gekozen, waar mogelijk aange past aan eigen hoge eisen. Zoekt U ge reedschap voor Uw hobby? Het is er. Kampeert U? U grijpt niet mis. De nieuwe zaak Oud en nieuw gedeelte zijn met elkaar verbonden, het nieuwe pand is echter cok door twee eigen ingangen bereik baar. Ertussen is, voor etalagedoeleinden, een brede ruit. Het. zeer diepe portiek kan verwarmd worden door een zich in het asbesten plafond bevindende propaan infraroodstraler, uniek op Texel. Twee honderd nuttige vierkante meters is de nieuwe winkel groot. Achterin staan de vele grote stukken opgesteld, als was machines, koelkasten, gasfornuizen. Links is een Gero-, Tornado en Bra- bantia wand. Het Gerogedeelte werd uit gevoerd naar ontwerp van de fabriek, de rest is alweer eigen werk. In het midden van de verkoopruimte staan open bakken opgesteld, alles in licht hout. Letterlijk alles is zicht- en bereikbaar. In het plafond zijn grote lichtkappen van plastic aangebracht, die overdag kunstlicht Overbodig maken. Verschillen de wanden zijn bijzonder handig voor zien van latten met een tussenruimte, waarin verstelbare „toonplanken" kun nen worden gestoken. Op de vloer ligt zwaar marmoleum. Wij zijn waarschijnlijk nóg niet com pleet geweest. Per advertentie nodigt Bakker's Ijzerhandel U uit morgenmid dag te komen kijken. U zult niet van een kouwe kermis thuiskomen. De makers De architect W. J. L. Boogaard uit Middenmeer tekent voor het ontwerp van het gebouw, aannemer B. Gieze voerde het uit. De schilderskwast werd gehanteerd door de firma J. J. Vonk, de aanleg van het elektra is van Electrohuis Bakker, het loodgieterswerk van de fir ma J. G. Oele. Aan het winkelinterieur is verscheidene maanden gewerkt door de heer Joh. Bakker, Den Hoorn. Voor cie prachtige puibekleding is Fr. de Bury verantwoordelijk, die ook de vloer van het portiek verzorgde: onregelmatige stukken natuursteen. De metalen winkel pui werd aangebracht door de firma Schoenmakers te Weert, die werkte met een combinatie van staal en lijsten van geëloxeerd aluminium. Het zonnescherm, ten slotte, verdient nog vermelding: op gedraaid verdwijnt het geheel in de pui. De firma Hamel te Rotterdam bracht het aan. Mogen wij besluiten met onze harte lijke gelukwensen aan de familie Bakker. Veel succes! De V.V.V. draait weer in haar oude behuizing in het gebouw Parkstraat 2. Het behoeft geen betoog, dat vooral de informatrices de hemel te rijk zijn ach ter hun vertrouwde balie. Het geurt in de winkel nog steeds naar bloemen, een veel prettiger lucht dan die van gebla kerde wanden en vochtig papier. Persoonlijk zullen wij schriftelijk allen die ons met een attentie bij de opening verrasten nog bedanken. Wij willen het hier in het algemeen doen, opdat wij niemand die ook maar enigermate aan de restauratie heeft bijgedragen, willen ver geten. Wij zijn voof het ogenblik weer dik tevreden, en gaan nu alle krachten in spannen om de V.V.V.-Texel te helpen aan een nieuwe behuizing waar de ont wikkeling van het toerisme met een ge rust hart op de voet kan worden gevolgd. Die nieuwe behuizing-van-de-toekomst. Daar moeten we het nog even over heb ben. De Texelse Courant heeft U zaterdag jongstleden een inschrijvingsformulier op de V.V.V.-obligatielening thuisbe zorgd. Het invullen van dat formulier be tekent in feite hetzelfde als het akkoord tekenen van een offerte voor bijvoor beeld wat nieuwe gordijnen in Uw be drijf, of voor bijvoorbeeld een nieuw kasregister in Uw winkel, of voor bij voorbeeld nieuw zeil in Uw eetzaal. Als Uw gordijnen, Uw kasregister of Uw zeil versleten zijn, dan twijfelt U geen moment. Dan moet er nieuw komen. De V.V.V. is een verlengstuk van Uw bedrijf, of zoals U wilt een voor portaal. Onthoud dan ook de V.V.V. de mogelijkheden tot nieuw niet. Want de tijd is nu gunstig, en het is hard nodig. NU Elders in deze krant is een V.V.V.- «dvertentie opgenomen, waarin de ope ningsuren van de informatiebureaux in Den Burg en De Koog staan vermeld. De V.V.V.-leden worden verzocht deze advertentie uit te knippen, opdat ze zoekende zomergasten kunnen verwijzen. Inmiddels is de nieuwe bezettingslijst weer uit. Een kleine twee weken resten ons van de volgende uitgave. Denk om het belang van de toekomstige klant. Dat wil zeggen: geef ons direct met een briefje bericht als U accommodatie hebt verhuurd. V.V.V.-Texel.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 4