VLAGGEN corsetiere Bewoners van Tuindorp met vakantie op Texel Profiteert nu TEXTIELHU1S ZEGEL „JONG TALENT" Staat ter dekking DeStemdesVolks slotrepetitie in alle maten voorradig P.v.d.A., T.B.B. en VARA „MEIFEEST" A. v. d. Slikke „De Spar' TEXTIELHUIS ZEGEL We herinneren ons nog de ramp die de bewoners van Amsterdam-Noord heeft getroffen. Ze werden verrast door het water. Maar nu is er voor verschillende bewoners 'n andere verrassing gekomen De Nederlandse Reisvereniging heeft, in overleg met het Medisch Sociaal Cen trum van Tuindorp ongeveer tweehon derd personen een gratis vakantie op Texel aangeboden. Het was, ondanks de koude wind, ge zellig in de Sluftervallei. Daar zijn een zestal huisjes bewoond door mensen, die het in de eigen woning nog lang niet naar de zin hebben. We vinden het daar om een prachtig gebaar van de N.R.V. om juist deze mensen een veertiendaagse vakantie aan te bieden. Tot eind mei zullen om de veertien dagen andere men sen komen. Deze mensen hebben voor of tijdens de ramp medische hulp nodig gehad. We hebben een praatje gemaakt met enkele vakantiegangers, o.a. met Opa Oostveen. Een krasse oude baas (van 1882) die met zijn vrouw heerlijk bij een kacheltje was gekropen in zijn bungalow. Dit echtpaar was nog nooit op Texel ge weest. Ja, zelfs zeer weinig met vakantie. Oma Oostveen had de reis naar De Cocksdorp zeer lang gevonden. De voor Coöp. Boerenleenbank te Texel zaterdag 30 april en donderdag 5 mei GESLOTEN 5 MEI-VIERING TE DE WAAL De vijftiende herdenking van de be vrijding der Duitse overheersing zal ook op De Waal herdacht en gevierd worden Het ligt in de bedoeling dat er 4 mei 's avonds een herdenkingsdienst wordt gehouden in de Ned. Hervormde kerk terwijl ook op 5 mei 's morgens er een interkerkelijke dienst zal zijn. Na de kerkdienst beginnen de feeste lijkheden om 10 15 uur met de veldloop. De commissie verwacht, dat vele jongens aan de start op het sportveld zullen ver schijnen. Om 10.45 uur beginnen de kinder spelen op het sportterrein voor de lagere schoolleeftijd 's Middags om 2 uur begint het ge- costumeerd ringsteken op de fiets in de Dorpsstraat. Ook voor het mooiste en aardigste costuum zal een prijs beschik baar worden gesteld. Van ongeveer 3 uur tot half 4 kunnen de Waalders de historische optocht be wonderen, welke dan door De Waal trekt. Daarna kan iedereen naar het sportveld gaan voor de kruiwagenrace met paren. Het avondprogramma vermeldt een Vossenjacht en een film in het Dorpshuis ,.De Wielewaal". Vertoond zal worden een geluidsfilm. „Abbott en Costello als waaghalzen", een dol-komische klucht. Uiteraard wordt iedereen verzocht zo veel mogelijk de vlag uit te steken. Dat staat feestelijker. Vervolgens kan een ieder meedoen aan een gevelversieringwedstrijd. Men kan bijv. zijn gevel een Middeleeuwse aanblik geven, maar ook met bloemen is een aar dig effect te bereiken. Voor de mooiste versiering stelt de commissie een taart beschikbaar. S.V. TEXEL Zondag a.s. speelt ons eerste voor de beker thuis tegen DTS. Deze week moeten de totoformulieren op donderdagavond worden ingeleverd dit i.v.m. de Koninginnedag. Voor de senioren en junioren voetbal lers is er op bevrijdingsdag 5 mei a.s. een elftal nodig voor het spelen van een gecostumeerde voetbalwedstrijd. We heb ben dus elf spelers met 2 reserves nodig Opgave voor deelname bij de heer G. ten Cate, vóór 1 mei a.s. Gaarne vestigen wij de aandacht op het te houden „Welpentoernooi" op terdag 30 april, ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin, waar ondér het motto „Gezonde knaapjes voor gedupeerde kameraadjes", de voetbal- jeugd zich in dienst stelt van de polio- bestrijding. Dat dit een landelijke actie is, heeft U kunnen lezen in de krant van zaterdag jl. en we hopen dat ook op Texel deze actie zal slagen. We hebben tal van voetballiefhebbers op Texel. De wedstrijden van de senioren genieten steeds een grote belangstelling. Bij de jeugd is dat tot nu toe niet het geval geweest, maar als U dit toernooi gaat bijwonen, zult ge genieten van de spontaniteit der jeugd en kunt ge er ze ker van zijn dat ook voor de toekomst Uw belangstelling is gewekt. Komt daarom in grote getale èn voor het doel èn voor de jeugd. Het is allemaal Uw belangstelling meer dan waard. Op zondag 8 mei a.s. nemen onze ju nioren deel aan het grote toernooi van de afd. Noordholland te Wormerveer. Niet minder dan 151 elftallen schreven in voor deze dag, dat zijn liefst 40 meer dan het hoogste aantal dat ooit aan een juniorendag deelnam. Vrijdag 6 mei gaan onze adspiranten en welpen opnieuw een bezoek brengen aan Beverwijk en nemen daar deel aan het „Cornelis van Veen"-welpentoernooi. Met de pinksterdagen komen ze op tegenbezoek. We hopen op mooi weer en prettige dagen; dit ter bevordering der verbroedering in de sport. stelling, die zij van Texel hadden, heel anders. Het is hier zo ruim Maar nu wat anders. Wat doen die mensen daar nu in dit jaargetij? We spraken hierover even met de heer Reuvers, beheerder van genoemd bedrijf. De heer Reuvers had verschillende in stanties gevraagd (o.a TESO) of het niet mogelijk is iets voor deze mensen te gaan ondernemen. En misschien zijn er verenigingen, we denken aan de Haven- kanters etc., die iets voor de nog steeds gedupeerde mensen, willen gaan doen. In overleg met de heer Reuvers is alles mogelijk. Laat Texel ook van deze kant weer eens de beste zijde tonen. 50 JAAR SPEL VAN VERKENNEN IN NEDERLAND In 1910 werd de eerste Nederlandse padvinderstroep opgericht en daarna zijn er honderden bijgekomen. Dit jubileum wordt in het hele land ingeluid op vrij dag 29 april. Hier in Den Burg doen de twee groe pen dit met een gezamenlijke bijeenkomst in de Wezentuin 's avonds om half negen. Hierbij nodigen wij iedereen uit, ouders, ooms en tantes, belangstellenden en nieuwsgierigen, ja, heel Texel, om dit evenement mee te maken. De welpen zullen naar het park mar cheren met brandende lampions en de verkenners zullen hun fakkels zwaaien. In de Wezentuin het spel „Aan de kap stok". Hieraan kan iedereen gratis (en voor niemendal) meedoen. De uitslag hoort U meteen na afloop. Deelnemers- formulieren worden U, ook weer gratis, bij de ingang overhandigd. (Wel iets om te schrijven meenemen). Deze bijeenkomst is het begin van de herdenking. Dus tot a.s. vrijdag om half negen in de Wezentuin. 18 juni wordt een landelijke demon stratiedag. Op Texel zal waarschijnlijk op ieder dorp de padvinderij verschijnen. Ook staat er een gemeenschapstaak op het programma. Dit moet een taak zijn, die een paar dagen voor 30 man werk verschaft. FILMNIEUWS: Zaterdagavond en zondagmiddag: „DE GOUDEN HAVIK" Kit Gerardo (Sterling Hayden) speelt in deze rolprent als stoutmoedige Franse vrijbuiter, maar tevens als lieveling der vrouwen. Kit bevrijdt een schone, rood harige gevangene op een schip van zijn artsvijand Luis del Toro. Deze schone is een vrouwelijke piraat en kan Kit heel niet gebruiken. Toch weet hij het tot een goed slot te brengen. Na veel geschiet komt hij met zijn roodharige in Zondag- en maandagavond: „VERBODEN MOEDERLIEFDE In deze film Anna Magnani als zuster Letizia in de hoofdrol. Het is een sterk dramatisch verhaal over passie en zwak heid, en de triomf van liefde en wil. U ziet Anna Magnani in haar eerste film sinds haar bekroning met de Oscar. Kloosterzuster Letizia wordt naar een eiland gezonden om daar de zaken van een in schulden geraakt klooster te re gelen Daar komt zij in aanraking met een kleine jongen, die in haar verdere leven een grote plaats gaat innemen. Als zij na haar goed vervulde taak weer naar Rome wordt teruggeroepen, wil zij deze knaap meenemen en hem in Rome op school doen. Maar dan blijkt dat de moeder door het gemis van haar kind lijdt en dat ook het knaapje zelf zijn moeder mist. Zuster Letizia keert een zaam naar het klooster terug. Een kostelijk verhaal met een diep- cntroerende ontknoping. TEXELSE BOYS-NIEUWS Zaterdag nemen onze welpen deel aan het welpentoernooi, dat gehouden wordt op het Texelveld, ten bate van het Prinses Beatrix-Poliofonds". Er wordt door ons met 2 elftallen deelgenomen. De spelertjes moeten zelf ƒ0,25 betalen als inleggeld. Dit mag voor ons als ge zonde jongens geen bezwaar zijn, want hierdoor helpen wij het leed van de poliopatiëntjes bestrijden. Laat het motto zijn: „De gezonde jeugd voor de onge- :onde jeugd". Er zijn kaarten in voorverkoop. Als alle spelertjes even naar de Jeugdleider P. Sambeek gaan, kunnen zij daar kaart jes halen, welke a 0,25 per stuk ver kocht moeten worden. Boys, doe je best om de opbrengst zo goed mogelijk te maken. Zie elftallen in het kastje. Toto. Willen de deelnemers van de toto er rekening mee houden, dat in ver band met Koninginnedag de toto-formu- teren woensdagsavonds ingeleverd moe ten worden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN tot en met 22 april 1960 Gevonden te Den Burg: paar bruinle- deren herenhandschoenen, gulden; 2 knotten wit katoen, rode kinderporte monnee met 18 ct., bruine plastic étui met vulpen en -potlood; oude grijze pet; brume spaniel (hond); alpinopet; lam (jong schaap); bril en kam; damesparaplu met rood handvat; roodbonte beugeltas met bamboe handvatten; paar grijze wol len wanten; vulpen; rechter blauwe want, zwarte rechterhandschoen; linker handschoen, paar bruine herenhand schoenen; zwartbont foxhond (reu). Verloren te Den Burg: blauw-zwart- geruite kinderjas; zwarte Italiaanse da mesportemonnee met ong. 35,rol prikkeldraad; herenarmbandhorloge; bruin zakmes; bruine jongensportemon nee met drukker en ruim ƒ5, PROGRAMMA VOOR 4 EN 5 MEI TE OUDESCHILD 4 mei: 19.30 uur Rooms-Katholieke kerkdienst 20 uur Dodenherdenking in het Dorps huis. Om precies 8 uur zal 2 minuten stilte in acht worden genomen, waarna Wethouder Hin een herdenkingswoord zal spreken, en mevrouw F. van Voo- ren-Kuyper zal declameren. Tot slot wordt door allen het Wilhelmus ge zongen. 5 mei: 9 uur Jeugdappèl op het schoolplein. Na het hijsen van de vlag zal Burgemees ter De Koning de jeugd toespreken en zingen de schoolkinderen met begelei ding van De Havenkanters. 10 uur Kinderoptocht (met de Havenkan ters voorop) met versierde voertuigen, bogen en andere attributen Opstellen bij de school. Voor de mooiste versie ringen zijn prijzen beschikbaar. Na af loop tractatie en poppenkast in het dorpshuis. 13.45 uur Passeren van de historische op tocht, welke langs alle dorpen gaat. Route: Bolwerk, Het Buurtje, De Hout manstraat, Loodssingel, Heemskerk straat. Daarna aanvang van de kinderspelen op het schoolplein. 15 uur Puzzeltocht voor meisjes en jon gens, die niet meer op de lagere school zijn, t.m. 15 jaar. 17 uur Volksspelen voor ouderen. 20 uur Gemaskerd bal met tal van attrak- ties in het Dorpshuis. Geen toegang beneden 15 jaar. Voor de mooiste ge- maskerden zijn prijzen beschikbaar. De feestcommissie wekt alle Oude- schilders op, er op 5 mei 'n echte feest dag van te maken, en zoveel mogelijk de vlag uit te hangen. INGEZONDEN Geachte redactie, Gaarne zagen wij onderstaande regels in Uw blad geplaatst: In de krant van zaterdag werd een advertentie geplaatst door Texels Fan fare. Het heeft ons verwonderd, dat het Fanfare een heel oude traditie gaat ver breken. Waarom op Koninginnedag geen muziek op de Groeneplaats? Dat concert had toch ook wel op een andere dag ge geven kunnen worden? Of moeten wij maar donateur worden van de Sinclair Band? Die zijn de laatste tijd actiever dan het Fanfarecorps. Kom Fanfare stel alsnog Uw concert een weekje uit en geef ieder de gelegenheid Uw muziek te horen, juist op deze dag! Namens enkele donateurs, K. PARAMi EIERLAND Het feest ter ere van het 125-jarig be staan van polder Eierland. nadert met rasse schreden. Nog ruim 27, maand, en het is zo ver Het feestcomité is reeds lang tot daden overgegaan. Vele plannen zijn reeds uit gewerkt, andere zijn reeds praktisch voor elkaar. Natuurlijk zal het feest grote kosten met zich meebrengen. De plannen zijn zo gemaakt, dat het financieel risico zo klein mogelijk wordt, maar geheel zeker zullen we er nooit van kunnen zijn. Daarom heeft de commissie besloten een waarborgfonds te stichten. De inwoners van De Cocksdorp en Eierland zullen dus binnenkort iemand kunnen verwachten c.m ze op het waarborgfonds te laten in tekenen. U behoeft dus niet meteen te betalen. Slechts bij een exploitatietekort zal worden gevraagd het garantgestelde bedrag of een evenredig deel ervan uit te betalen. Wij hopen dat er vlot ingete kend zal worden. Om de kosten te bestrijden is ook een grote verloting op touw gezet. De goed keuring is binnengekomen. Gezien de prijzen, verwachten we dat deze loten (a 1,per stuk) ook vlot verkocht zul len worden. De prijzen bestaan namelijk uit gebruiksvoorwerpen, zoals een diep- vrieskist, wasmachine, bromfiets enz. Donderdag 14 juli zal een grote op tocht gehouden worden. D.E.K. uit Den Hoorn zal hieraan haar muzikale mede werking verlenen. Wij geloven, dat ze dat wel toevertrouwd is. De commissie hoopt dat er voor deze optocht veel animo zal bestaan. Voor het organiseren van de op tocht is een speciale commissie benoemd, die in De Cocksdorp en Eierland binnen kort een stencil zal verspreiden. Wij ho pen, dat velen ook voor de optocht „pa raat" zullen zijn. 's Middags na de optocht zal er een middag voor de bejaarden zijn in de leesttent, met medewerking o.a. van „De Spelbrekers", U allen waarschijnlijk wel bekend. Op deze middag zullen alle be jaarden van Texel uitgenodigd worden. De inschrijving voor de tentoonstel lingstent is bijna voor elkaar. Velen heb ben reeds de kwitantie voldaan. Die mid denstanders, die nog aarzelen, wordt ver zocht snel te beslissen, daar anders de organisatoren in moeilijkheden komen. Het is de bedoeling, dat deze tentoon stelling een manifestatie wordt van alle middenstanders uit De Cocksdorp en Eierland, eventueel aangevuld met arti kelen, die deze middenstanders niet ver kopen. Tot slot: Willen de Cocksdorpers al eens gaan bedenken hoe ze hun huis kun nen versieren? Als de polder paraat is, behoort De Cocksdorp toch ook wel het feestkleed aan te trekken! DE DAGERAAD SLOEG ALARM Dinsdag werd Oudesehild in de vroege morgen wakker geschrikt door een lang aanhoudende sirene. Velen zullen aan brand gedacht hebben, maar het was ge lukkig geen brandalarm. De fluit van de boot was uit zichzelf gaan werken en maakte het nodeloze alarm, dat enige minuten duurde. STICHTING CULTUREEL WERK Woensdag 27 april Den Burg, Texel, bridgedrive. Den Burg, De Zwaan, Jaarvergadering R.-K. ontwikkelingsclub. Den Burg, Landbouwhuishoudschool, mw. Vis-Leguit bespreekt het boek „Moulin Rouge" voor Plattelandsvrouwen. De Cocksdorp, De Hoop, Cobi Schreyer spreekt over „Volksliederen" voor de Plattelandsvrouwen. Donderdag 28 april Den Burg, Oranjeboom, N.V. Intrass or ganiseert Texelse amateursavond. Den Burg, De Zwaan, ledenbijeenkomst K.A.V. Vrijdag 29 april Den Burg, Viering 50-jarig bestaan van de padvinderij. De Cocksdorp, Wijkgebouw, bazar t.b.v. de Ned. Herv. kerk. Zaterdag 30 april Den Burg, Sportveld SVT, jeugdvoetbal in dienst van de poliobestrijding. De Cocksdorp, Wijkgebouw, bazar t.b.v. de Ned. Herv. kerk. Den Burg, N.H. kerk, concert te geven door het Kon. Texels Fanfare en het Dameskoor, m.m v. mevr. Beumkes, viool, en de heren Broer en Kraaima, orgel. Zend vroegtijdig Uw advertenties in! TEXELAARTJES Te koop puikbeste aardap pelen. Geen blauw er in en Peen afkokers, alles kruim Beers, Den Burg, Telef 613 - Te k. grote massief eiken linnenkast. De Ruyterstr. 57 Oudesehild Te k jonge kippen, tegen de leg. P Keijser, Gravenstraat 20, Den-Burg Mooie citroen bonen verkrijgbaar bij B. J. Vlaming, Westerbuurt bij Oost Verl. zwarte vulpen Montblanc. Tegen bel. terug te bez. Smit, „Sonja" De Here verbiijdde ons met de geboorte van een dochtertje en zusje Anne-Marie A. M Bremer-Buisman J C Bremer Chris en Cor Vogelmient 14, De Koog 21 april 1960 ESTHER heeft een broertje gekregen Wij noemen hem Erwin N. v. d. Veen dejong J. H, v. d. Veen Texel, 22 april 1960 TijdelijkSt Lidwina- Ziekenhuis, Den Helder Algehele kennisgeving. Piet de Wit en Irene J. M. Roeper geven hiermede kennis van hun voorgenomen huwelijk waarvan de voltrekking zal plaats vinden op vrijdag 6 mei n m 2 uur in hel gemeentehuis te Den Burg Texel Den Hoorn 9 De Dennen H 98 Texel, 22 april I960 Receptie op de trouwdag van 4-5 uur in hotel „Loodsmanswelvaren" te Den Hoorn Toekomstig adres De Ruyterslraat 98, Oudesehild Op 30 april a.s. hopen onze geliefde oudeis en grootouders G. Jonker en IJ. Jonker-Weldring hun 40-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat ze nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinde ren en kleinkinderen Den Hoorn, Texel Receptie van 4-6 uur in Ons Huis, Den Hoorn, Texel 29 april a s. hopen onze lieveoudersen grootouders A. de Ridder B. J. de Ridder- Bakelaar de dag te herdenken dat ze voor 50 jaar in het hu welijk zijn getreden. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun oankbare kinderen en kleinkinderen. Gelegenheid tot feliciteren van 4 - 6 uur Nieuw Duinoord E9I Algemene kennisgeving Heden is onverwachts van ons weggenomen onze innig geliefde moe der en zuster Jannetje Vlas wed. v. Casper Tuinder inde ouderdom van 78 j. N. Tuinder W. Vlas O'schild de Ruiterstr. 110 Texel, 22 april 1960 De begrafenis heeft plaats gehad 26 april op de Oudeschilder be graafplaats. De bekende goedfokkende Stamboek en Premiehengst Nica van Stegeshof K2277 dekt na vooraf telefonisch bericht op Propagatie, Eierland. Dekgeld thuis f40,00, elders f50,00. veuiengeld f 32,50, kostgeld voor merries f 1,00 per dag Merries welke Texel ver laten, worden als drachtig beschouwd. P. Dros Bzn., Eierland J. C. Rab, Den Burg Mantjes Schoenhandel beter en niet duurder Sterke schoolschoenen half jaar garantie Mantje's schoenhandel GEVRAAGD twee flinke meisjes voor Cafetariabedrijf J A HILLEN Ruiterstr. 100, Oudesehild Inplaats van vrijdag nu woensdagavond voor de Mei-viering, waar bij alle medewerkers(sters) aanwezig dienen te zijn, met tenue en andere be nodigdheden Aanvang 8 uur precies. Het bestuur. Den Burg Oudesehild Donderdagavond a s. Texels Jong Talent op de planken. Aanvang 8 uur in de Oranjeboom. Nog enkele kaarten verkrijgbaar. BAL NA onder leiding van Henny Kok afd. Texel nodigen u uit tot bijwoning van het op maandag 2 mei aanvang 8 uur in Casino afwisselend programma Zang, ballet toneel o.l v. van de heer en mw Craanen Muziekgroepje jongeren. Gelegenheid tot dansje o I v T. v. d Wulp Spreker: Drs H. Eijsink, medew. van de „Wiardi Beckmansiichting" Entree 0,60 Bussen vrij. Busroute Zd Eierland 7,15 C'dorp 7.25, Md Eierland 7,35. O'end Kerkplein 7 45, De Waal 7,50 uur Oudesehild vertrek o.l school 7,30 uur. Voor vervoer vanaf De Koog opgave J P. Zwan en voor Den Hoorn opgave A. de Leeuw. 250 gram roomboter 98 c 1 hele Edammer kaas 350 1 blik soepballen 36 stuks 49 250 gram vermicelli 18 250 gram macaroni 18 3 blik tomatenpuree 45 250 gr gemengde toffees 49 250 gr rozijnen 29 7 repen van 1,40 voor 100 Dames met grote of kleine figuurproblemen bieden wij een unieke kans om die moeilijkheden te overwinnen. Maandag 2 en dinsdag 3 mei komt de Pas-Tunette specialiste, mevrouw Anspach in onze zaak om u zonder enige verplichting uwerzijds alle adviezen Ie geven, die voor u en uw figuur van belang zijn. Als u beslist niet in onze zaak kunt komen, is er misschien gelegenheid u thuis te bezoeken. Bekijkt u de nieuwe Pas-tunette modellen in de folder, die de post u dezer dagen brengt

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2