Cjroen c2wartrjexelsin het hart-, Programma viering bevrijdingsdag 1960 Den Burg en Omstreken WOENSDAG 4 MEI 1980 TEXELSE 74. JAARGANG No. 7451 COURANT Uitgar* N.V. r.h. Langereld da Rooij Boek-, Kantoorboek- en Fotohandel Handelsdrukkerij Den Burg - Texel - Postbus 11 - Tel. 11 Verschijnt woensdags en satsrdags Bank: R'damse Bank, Coöp. Boerenl Bank. Postgiro 652. - Abonn.pr. ƒ2,25 p. kwart 25 ct incasso. Adr. 10 ct p. nun DUBBEL SUCCES In ons vorig nummer hebben wij reeds vermeld dat ook mevrouw Craanen aan de avond van de N.V. Intrass heeft meegewerkt. Er zullen 4 liederen van onze Texelse zangeres op de plaat wor den vastgelegd. Maar dit is niet het enige. In samenwerking met de heer Van Orsouw zullen diverse liederen van mevr. Craanen in druk verschijnen. De tekst zal versierd worden met aardige Texelse tekeningen, zodat ook dit weer een goede reclame kan worden voor het Gouden Bolt je. VRIJ VERVOER VOOR BEJAARDEN De Koog. Zoals reeds eerder ver meld is, komt de feesttent, waar het Bevrijdingsfeest gevierd zal worden op het parkeerterrein in de duinen te staan. Dit zal misschien voor enkele bewoners van De Koog en omstreken een bezwaar zijn er naar toe te gaan. Opdat iedere Kogenaar dit feest mee. zal kunnen ma ken, stellen enkele leden van de O.V. hun auto beschikbaar om deze mensen van huis te halen en op het feestterrein te brengen. Willen zij, die hiervan gebruik wen sen te maken, dit even opgeven bij de heer Mantje of Drevel. FEESTAVOND S.V.C. Zaterdagavond houdt SVC de jaar lijkse feestavond. Opgevoerd wordt „De onbekende wereld", een blijspel in drie bedrijven. In tegenstelling met andere jaren wordt deze feestavond gehouden in het hoofdgebouw van de „Sluftervallei", aanvang 8 uur. Na afloop wordt met een dansje de avond besloten. We hopen dat dit ook nu weer een echt gezellige SVC-avond wordt en het Bestuur rekent er dan ook op, dat velen van deze gelegenheid gebruik maken. Kaarten zijn verkrijgbaai bij de pen ningmeester Q» de Waard. Ook voor niet- leden zijn kaarten verkrijgbaar. INGEKOMEN PERSONEN Jacob Hotting, van Haarlemmermeer, J. C. Beetslaan 11 en Adriana Bas (ev. Hotting), van Amsterdam, Sterreplein 5, beiden naar Oudeschild, de Ruyterstraat 138; Johan H. F. Hopster, van Arnhem, Slaakweg 155 naar H 96; Jacob S. Keij- ser, van Hoogezand-Sappemeer, Parallel weg 2 naar B 28; Hendrik Knol i(en gezin) van Haarlem, salonwagen Waarderhaven naar salonwagen Hollewal; Catharina Vlaming, van Amsterdam, le Helmersstr. 10 4, naar Kerkstr. 8, Oosterend; Jann i Spigt, van Stiens, Langestr. 14 naar K 9a; Aagje Voorwinden, van Benthuizen, Dorpsstraat 43, naar Hoekstraat 5. VERTROKKEN PERSONEN Willem Koopman en Jan Koopman (er, gezin) van Oosterend, Weststr. 45 naa- Zaandam, salonwagen Blauwepad; Pieter J. v.d. Meij, van H 131 naai Den Helder, Buitenhaven 5; Albert Mast, van K 54 naar Noord-Scharwoude, Langestr. 13; Cornelis Meedendorp, van Barentszstr. 11 en Bertus C. Plaatstman, van O 69. beiden naar Zaandam, Kattegat 12a, Geertruida A. v.d. Berg (ev. Vennis) van C 87 naar Norg, Een, Hoofdweg 10. GESLAAGD WELPENTOERNOOI De Welpendag onder de leuze „Gezon de knaapjes voor gedupeerde kameraad jes" is wel bijzonder geslaagd. Er is met overtuiging en in in goede vriendschap, maar ook met grote eerlijke strijdlust gestreden. Deze dagen smaken naar meer. Het resultaat, waar het om ging, is best de moeite waard. De voorlopige schatting spreekt over ruim 200,en dat heb ben jullie zelf gedaan, jongens. We hadden méér belangstelling ver wacht. Ouders en kennissen zouden stel lig een prachtige middag hebben gehad. Maar het is geslaagd, de jongens hebben een mooie middag gehad. Hier volgen de uitslagen: Texel b-Tex. Boys b 00 De Koog-Tex. Boys a 11 Texel a-Oosterend 60 ZDH-Texel b 1—1 Tex. Boys b-Cocksdorp 02 Tex. Boys a-Oosterend 20 Cocksdorp-Texel b 00 Tex. Boys b-ZDH 0—4 De Koog-Texel a 00 Cocksdorp-ZDH 01 De Koog-Texel a 00 Cocksdorp-ZDH 01 De Koog-Oosterend 00 Texel a-Tex. Boys a 10 De standen waren: Aid. A: 2.DH (eerste prijs) 5 punten Cocksdonp (tweede prija) 3 punten Texel b 3 punten Tex. Boys b 1 punt Afd. B: Texel a( eerste prijs) 5 punten Tex. Boys a (tweede prijs) 3 punten De Koog 3 punten Oosterend 1 punt Na afloop werden de prijzen uitge reikt door de voorzitter en werd de na druk gelegd op het werk voor de polio- bestrijding door de gezonde sportknaap- jes. Dank aan alle medewerkers. Het terrein was met vlaggen van de clubs kleurig versierd. ONDER DE POMP Moet jo vrouw fanevend ok meedoen met 't Bevrijdingsfeêst7 Ja, dut jaar ken 't, wónt onze Duitse gaste, benne zo vriendelijk om op de kienders te passé. CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 4 mei (heden) worden de moeders van de buitendorpen verwacht op de volgende uren: Den Hoorn 1.15 uur; Oosterend 2.00 uur; De Cocksdorp 3.00 uur; De Koog 4.00 uur S.V.O.-NIEUWS Onze welpen namen Koninginnedag aeel aan de seriewedstrijden in Den Burg. De eerste wedstrijd verloren ze met grote cijfers, maar dit zat ook wel een beetje in het leeftijdsverschil. Van Tex. Boys werd met 20 verloren, ter wijl ze tegen De Koog een fraai gelijk spel behaalden. Goed gedaan, jongens. De adspiranten a speelden hun laatste competitiewedstrijd tegen Tex. Boys b I.v.m. bevrijdingsdag is het woensdag avond toto inleveren. Wilt U hieraan even denken. TELEFOON GESTOORD Bij graafwerkzaamheden voor de olie leiding naar Oudeschild, is aan het Schilderend een telefoonkabel gesneu veld. Verschillende abonnees hebben het afgelopen weekend geen gebruik van hun telefoonaansluiting kunnen maken. Door de Dorpscommissie Den Burg en Omstreken is het volgende programma opgesteld (wijzigingen voorbehouden): 8.00 uur Klokgelui. Alle vlaggen uit. De Burgerij wordt uitgenodigd zoveel als mogelijk is de vlaggen uit te steken. 8.10 uur Muziek van de toren. 9.00 uur Interkerkelijke dienst in de N.H. kerk aan de Binnenburg. iO.15 uur Wezentuin. Ceremonieel vlag- hijsen door de padvindersgroepen met trompetfanfare en tromgeroffel. Jeugdappel. Zang door de leerlingen der kleuterscholen, lagere scholen en scholen voor voortgzet onderwijs onder leiding van de heer Kassenaar. Muziek Kon. Texels Fanfarecorps. Programma. Wilt heden nu treden. Mijn Nederland. Toespraak door de Burgemeester. Een Draaiersjongen. Wilhelmus. Slotwoord door de Voorzitter der Dorpscommissie. 11.00 uur Kinderspelen voor kleuters. Spelen voor de leerlingen der kleuter scholen op het Gemeentelijk sportveld. 13.15 uur Allegorische optocht. Opstel ling Keijserweg-Slingerweg. Hieraan kan zowel door jongeren als ouderen worden deelgenomen hetzij als enke ling, als paar of als groep. Een jury zal de verschillende deelnemers beoorde len en zo mogelijk de prijsuitreiking verzorgen. De stoet wordt voorafge gaan door het Kon. Texels Fanfare corps; daarna volgt de stoet van wa gens, welke deelnemen aan de eiland- tocht; vervolgens volgt de drumband, waarachter de deelnemende jeugd. De route der tocht luidt: Schilderend, Emmalaan, Elemert, Keesomlaan, Mo lenstraat, Gasthuisstraat, De Zes, Ko- gerstraat, Jonkerstraat, Van Beieren- straat, Boogerd, Kogerstraat, Binnen burg, Groeneplaats, Parkstraat, We verstraat, Waalderstraat, Wilhelmina- laan einde. 14.30 uur Start puzzelrit voor de leer lingen van de RHBS, ULO, Landbouw school en Landbouwhuishoudschool. De start vindt plaats vanaf de speelplaats ULO-school (Schilderend) en eindigt op de Groeneplaats, alwaar de prijsuitrei king plaatsvindt. 15.30 uur Schoolsportveld. Kinderspelen voor de klassen 1 tot en met 4 der lagere scholen, op het Gemeentelijk Sportveld aan de Haffelderweg. Knobbeltocht voor de klassen 5 en 6 van de lagere scholen. Deze tocht start vanuit de Wezentuin; wordt te voet gedaan en vindt plaats in Den Burg. (Eventuele wijzigingen in de starttijd en plaats worden zonodig na het jeugd appel bekend gemaakt). 17.00 uur Nationaal programma op tele visie en radio. 19.30 uur Gecostumeerde voetbalwed strijd door de plaatselijke voetbalclubs op het gemeentelijk sportveld. (Daar zich nog slechts 1 club voor deelname heeft opgegeven is het mogelijk, dat dit nummer komt te vervallen). 20.30 uur Muzikale rondgang door het Koninklijk Texels Fanfarecorps en de Drumband van de Gidsengroep. Deze rondgang eindigt op de Groeneplaats en wordt besloten met het spelen van het Volkslied. In geval van slecht weer gaat zo enigszins mogelijk het jeugdappel toch door. In plaats van de overige nummers van het programma volgt dan voor de jeugd van alle onderwijsinstellingen in Den Burg een filmprogramma. VROLIJKE KLANKEN TE DEN HOORN Zaterdagavond heeft D.E.K., ter ere van de verjaardag van de Koningin een rondgang door het dorp gemaakt. Tevens werd een serenade gebracht bij het echtpaar Jonker-Weldring, die hun veertig jarig huwelijksfeest heben ge vierd en bij het echtpaar Pool-Dekker, dat 35 jaar in de echt is verbonden. De heer Pool is actief lid van D.E.K. BAZAR VAN DE NED. HERV. KERK TE DE COCKSDORP l Toen wij vrijdagmiddag nog voor de opening even een kijkje namen in het Gebouw naast de kerk, was alles tot in de puntjes in orde. Ons oog werd aller- eerst getroffen door de gezellige grote textielstand, die noodde tot kopen. Ver- I der zagen we kleurige feeslmutsen, vlag- gen, ballonnen etc., waar de jeugd wel spoedig een bod op zou doen. De thee- schenkerij was tot een gezellig zitje om getoverd, waar de diverse prijzen van de j verlotingen de wand sierden. Een grote pop met koffertje kleren liet ons raden waar de reis naar toe ging Twee snoe zige poppenwiegen zouden 's avonds Amerikaans verkocht worden. Een heer lijke tulband stelde ons de vraag hoeveel krenten erin verwerkt waren. Er was r.og veel meer; te veel om op te noemen. Ds. Soesan opende om 3 uur met een enkel woord de bazar en vanaf dat ogen- blik was er steeds bedrijvigheid. I Het financiële resultaat van beide middagen en avonden was ƒ1270,een i bedrag waarover de bazarcommissie zeer tevreden was. I Met hartelijk dank aan allen, die deze i bazar hielpen slagen, eindigen wij en vermelden U nog de nummers van de i niet afgehaalde prijzen, die U bij de firma Kikkert in ontvangst kunt nemen: groene loten: 305 sprei (gehaakt); rose j loten: 603 sprei (genaaid), 817 lappen- deken, 51 kussen, 613 vloerkleedje. COLLECTE GEZAMENLIJKE MILITAIRE (STEUN-)FONDSEN De traditie van deze collecte is thans nagenoeg 140 jaar oud. Immers in 1820 gaf Koning Willem I een vergunning aan „het Fonds ter aanmoediging en onder steuning van den Gewapenden dienst in I de Nederlanden, jaarlijks eens eene Col- I iecte langs de huizen van alle Ingezete nen des Rijks met uitzondering van de zulken welke aan het fonds bijdragen, te mogen doen, mits dat de te doene Col- j lecte algemeen in alle steden van het ge- j heele Rijk plaats hebbe en op den bepa ling, dat de tijd en wijze waarop de- I zeiver jaarlijks zal plaats hebben door de Subcommissiën met de Plaatselijke Be sturen geregeld worden. Brussel, den 16 November 1820. Willem." De Gezamenlijke Militaire (Steun)- Fondsen, kortweg „G.W.F." genaamd, bestaan uit: 1. Fonds 1815 voor Oud-militairen en Nagelaten betrekkingen; 2. Koninklijke Nationale Vereniging tot Steun aan Miliciens „Stamil"; 3 Vereniging „Eereschuld en Dankbaar heid; 4. Karei Doorman Fonds; 5. Prins Bernhard Stichting; 6 Stichting „Het Van Weerden Poelman I Fonds". De Stichting verleent niet alleen waar nodig steun aan oud-militairen, hun ge- zinnen en/of nagelaten betrekkingen, maar ook helpt zij bij de moeilijkheden, die vele van de dagelijks demobiliserende militairen bij hun terugkeer in het bur gerleven ondervinden. Want wel tracht de Overheid deze zoveel mogelijk op te vangen en is haar welzijnszorg zover als die strekt uitstekend, doch zij is gebon den aan bepaalde normen. Doen zich bij zondere gevallen voor waarin zij geen hulp kan verlenen dan is men op parti culier initiatief alléén aangewezen. Nagelaten betrekkingen, die wel pen- j sioen genieten, maar soms ineens voor grote uitgaven komen te staan, vermink- j ten en ook kinderen van omgekomen militairen die, doordat zij hun vader ver loren hebben, niet in de gelegenheid zijn te studeren en die anders deze gelegen heid wel zouden hebben gehad, zij allen worden geholpen. Daarvoor zijn grote be dragen nodig. I U weet nu waar het om gaat. Voor wie i en door wie! Geeft dus in de komende Meidagen de collectant van de G.M.F. Uw bijdrage en beseft daarbij, dat ook hij voor dit goede doel zijn bijdrage geeft, door zijn tijd daarvoor te offeren. Collectanten kunnen zich melden bij het Plaatselijk Comité, op het Gemeente huis. Ook giften zijn van harte welkom op onze postgirorekening 460388 ten name van de Penningmeester der G.M.F. Am sterdam. VERGADERING V.V.V.-TEXEL De V.V.V.-Texel is inderdaad zoals zaterdag reeds in ons blad werd aange kondigd overgegaan tot aankoop van het pand Groeneplaats 9 voor de prijs van 20.000,kosten koper. Het hoofdbestuur is hiertoe vrijdag avond in een bijzondere algemene ver gadering gemachtigd, door het nemen van het volgende besluit: „Machtiging aan het Bestuur om: a. over te gaan tot de aankoop van het woonhuis nummer 9 met erf, alles staan de en gelegen aan de Groeneplaats te Den Burg op Texel, kadastraal bekend Ge meente Texel sectie K nummer 1750 groot 1 are 38 centiaren, eigendom van de heer Jan van der Vis Anthonieszoon, kottervisser, wonende te Oosterend op Texel, Peperstraat 5, voor de koopsom van twintigduizend gulden en voorts on der zodanige bepalingen als het dagelijks bestuur zal vaststellen; b. geldleningen of credieten aan te gaan ter financiering van voormelde aankoop, al - dan niet onder hypothecair verband, tot zodanige bedragen en onder zodanige bepalingen als het bestuur zal vaststellen; c. over te gaan tot de nieuwbouw van een kantoonpand of anderszins te Den Burg op Texel en de nieuwbouw van andere opstallen op Texel voor kantoor- accommodatie en dergelijke, op zodanige wijze en onder zodanige bepalingen als het bestuur zal vaststellen en alle daar voor verlangde overeenkomsten aan te gaan en uit te voeren; d. geldleningen of credieten aan te gaan ter financiering van deze nieuw bouw, al - dan niet onder hypothecair verband, tot zodanige bedragen en onder zodanige bepalingen als het bestuur zal vaststellen; e. over te gaan tot de verkoop van het sub a vermelde onroerend goed tegen zodanige prijs en onder zodanige bepa lingen als het bestuur zal vaststellen". Dit punt was verreweg het belangrijk ste van de agenda. Het lokte nauwelijks enige discussie uit, en kreeg zonder hoofdelijke stemming de goedkeuring van de vergadering. In zijn openingswoord deed de voor zitter, notaris J. R. van Wijland, mede deling van hoopvolle verwachtingen voor het seizoen-1960. Hij zei voorts, dat de V.V.V. nog steeds gemiddeld 400 aanvra gen per week verwerkt; sedert januari 11.000 kranten heeft gedistribueerd en thans begonnen is aan de verzending van nog eens 14.000 kranten; dat van de ver zekering een brandschadebedrag van ruim 8.000,is ontvangen; en dat de Texelgids binnen afzienbare tijd zal ver schijnen in het Nederlands (herdruk), Frans, Duits en Engels. De directeur, de heer G. H. Fortgens, deed mededeling van de aanschaf van een stencilmachine; van het definitief royeren van drie leden wegens wanbeta ling, en verklaarde voorts dat op de obli gatielening is ingetekend voor een be drag rond 6.000, Bij de rondvraag leverde de heer Ag- ter kritiek op het beleid van de T.E.M., welke maatschappij naar sprekers me ning onredelijk hoge bedragen vraagt voor aansluiting van bungalowbedrijven in de onrendabele gebieden. Spreker zag hierin schade voor de ontwikkeling van het toerisme. GOED CONCERT MET MATIGE BELANGSTELLING Zaterdagavond is er in de Ned. Herv. kerk te Den Burg een concert gegeven door het dameskoor o.l.v. de heer Visser, Texels Fanfarecorps o.l.v. de heer Rijf, mevr. Beumkes, viool, en de heer Kraai- ma, orgel. Het lag in de bedoeling, dat ook de heer Broer aan dit concert zou meewerken, maar deze was verhinderd, zodat het programma enkele wijzigingen moest ondergaan. Begonnen werd door mevr. Beumkes met Petite Ballade, van Oscar Rieding. Een uitermate goed begin. Het was jammer, dat er voor deze avond niet meer belangstelling was. Mis schien dat de meierblis de oorzaak hier van is geweest. Het was beslist een bui tengewoon goede avond. Zowel de zang als de muziek klonken voortreffelijk in de ruimte van het kerkgebouw. De werken uitgevoerd door het dames koor, waren stuk voor stuk perfect. De Dag in de lente" was wel zeer toepas selijk. Zo ook „Holland is een heerlijk land", bij het zingen van dit laatste lied stonden de dames iets te ver verspreid. Het Kon. Texels Fanfarecorps heeft ook deze avond weer, onder leiding van de heer Rijf, een goed programma afge werkt. Vooral „Scenes from the Countryside" van Jack Harvey, een suite in drie delen, heeft ons geboeid. Bij het tweede deel: Round the Abby, trof ons de saxpartij Bij het slot waren we bang dat de kalk, die toch al vrij los zit in het kerkgebouw naar beneden zou komen. De tweede orgelsonate van Mendels sohn, gespeeld door de heer Kraaima, was een prima slot. Aan het eind van deze goed geslaagde avond speelde het Fanfare het volkslied, I dat door de aanwezigen werd meegezon gen. De baten van deze avond waren be- I stemd voor het uniformfonds. NATIONALE HERDENKING OP WOENSDAG 4 MEI A.S. In het kader van de nationale herden king zullen op 4 mei a.s. op Texel de navolgende plechtigheden worden ge houden. Den Burg. Klokluiden vanaf 19.35 uur. De stoet stelt zich tegen 19.30 uur op op de Groeneplaats en vertrekt om 19.30 uur naar de Algemene begraaf plaats. Na de rondgang over het oor logskerkhof en de algemene begraaf plaats zullen 2 minuten stilte worden betracht. Hierna speelt het Koninklijk Texels Fanfarecorps, waarna krans en bloemlegging volgt. Na afloop van de plechtigheid bij de begraafplaats wordt opnieuw een stoet gevormd, die op de Stenenplaats ontbonden wordt. Na de stille omgang zal te plm. 20.30 uur in de Ned. Herv. kerk te Den Burg voor alle groeperingen een bij zondere herdenkingssamenkomst plaats vinden. Zang van het R.-K. kerkkoor. De Cocksdorp: Klokgelui van 19.15 - 19.30 uur. Om 19.45 uur vindt in de Nederlands Hervormde kerk aldaar een gezamenlijke herdenkingssamenkomst plaats. Voorganger Ds. Soesan. Den Hoorn: Klokgelui om 19.20 uur. Van beide uiteinden van het dorp vertrekt de stille stoet naar de begraafplaats, waar na het zwijgen van de klok twee minuten stilte worden betracht. Het fanfarekorps D.E.K. besluit de plech tigheid. Oudeschild: Klokgelui vanaf 19.45 uur. In het dorpshuis vindt voor alle groe peringen een gezamenlijke herden kingsbijeenkomst plaats. Sprekers: wethouder Hin en mevr. F. van Voo- ren-Kuyper. Aanvang 19.45 uur. Om 19.30 uur,is er nog een afzonderlijke R.-K. kerkdienst. De Koog: Klokgelui om 19.05 uur. Om 19.15 uur vindt een interkerkelijke herdenkingsbijeenkomst plaats in de Ned. Herv. kerk. Voorganger Ds. Waardenburg. De Waal: Om 19.15 uur vindt een inter kerkelijke herdenkingsbijeenkomst plaats in de Ned. Herv. kerk. Voor ganger: Ds. Scholten. Oosterend: Klokgelui om 19.45 uur. Ver trek van de stille tocht vanaf de Julia- nastraat om 19.40 uur. De stoet be geeft zich naar het plantsoen waar een herdenkingswoord gesproken wordt door Ds. Klijnsma. De stoet wordt weer op de Julianastraat ontbonden. Russenbegraafplaats: Kranslegging te plm. 15.30 uur op het Russenkerkhof. Een afvaardiging van de Russische de legatie zal 's avonds ook deelnemen aan de stille tocht te Den Burg. Deelnemers aan de stille tochten wor den verzocht de tocht mee te maken vanaf begin- tot eindpunt en niet tussen tijds aan te sluiten of af te vallen. Voorts wordt op hen, die niet aan stille tochten deelnemen een beroep ge daan in huis te blijven en zich niet als „kijker" langs de weg op te stellen. Mogen velen zich gedrongen gevoelen een bloemenhulde te brengen. Aan particulieren en instellingen wordt verzocht om 18 uur de vlag halfstok uit te steken tot zonsondergang. De horecabedrijven zullen vanaf 18 uur gesloten zijn. HERV. GEMEENTE DEN BURG Zondag 15 mei doopdienst. Aangifte a.s. vrijdagavond 8 uur in de consistorie. BEDRIJFSREGISTRATIE DOOR RIJKSLANDBOUWVOORLICHTINGS- DIENST Alle landbouwers op Texel hebben dit jaar, tegelijk met het inventarisatiefor mulier van de Provinciale Voedselcom- missaris een formulier van de Rijksland- bouwvoorlichtingsdienst ontvangen. Op dit formulier staan een zeer groot aantal vragen, die betrekking hebben op de be drijfsvoering. Een en ander houdt ver band met het feit, dat Texel tot Streek- ontwikkelingsgebied is verklaard. Zeer binnenkort zult U over deze kwestie meer horen. Wij menen, dat een goede beantwoor ding van de vragen voor U zeer belang rijk kan zijn. Het vormt de grondslag voor het werk van de Commissie, die straks het Streekontwikkelingsplan zal moeten uitvoeren. In diverse gedeelten van ons land is reeds gebleken, dat een dergelijk plan, speciaal voor de land bouwende bevolking, veel kan betekenen. De meeste vragen zijn gemakkelijk te beantwoorden. Mocht U met een enkele vraag moeilijkheden hebben, dan zijn op de zitting, waar de formulieren ingele verd dienen te worden mensen van de landbouwvoorlichting aanwezig om U daarbij te helpen. U zult ons echter zeer van dienst zijn als U de vragen zoveel mogelijk thuis beantwoordt. In het bijzonder vragen wij Uw aan dacht voor de vraag omtrent het aantal kavels. Bedoeld is hierbij in hoeveel per celen Uw bedrijf totaal verdeeld is. Aan de landbouwers, die door de toedeling van de ruilverkaveling reeds over nieuwe kavels beschikken, wordt verzocht het aantal percelen in de oude gebruiks- toestand op te geven. Voor Uw medewerking bij voorbaat hartelijk dank. C. v. Gr.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 1