Pasfoto's winkelinstallaties «i DROS' MAGAZIJN Jan van der Leek Dinsdagmiddag graskuil-demonstratie Edammer kaas )e Graaf's Zuivelhandel aardappelen geopend Taxi nodig V.V.V. TEXEL. gesloten zijn demonstratie inkuilmachines gereedschappen lÜtTU&vË ÓK Paviljoen nabij de Toren Opelvrachtwager woonhuis Jan de Waa Voor het maaien van gras kaassoorten in schortjes Firma Klaas Boon Geen 40-25-15 c Oi in Voordelige aanvullingen voor het seizoen gkf I J 1» Deze aanbieding geldt tot 31 mei zolang de voorraad strekt Nu wij op Texel twee nieuwe machines hebben, die op verschillende wijze gras verwerken voor kuilconservering, is het gewenst hiervan een demonstratie voor publiek te geven. Op dinsdagmiddag 24 mei zal dit op het bedrijf van Th. R. Hin te Dijkmans huizen worden georganiseerd. De maaikneuzer New Holland van de fa. Grisnigt en de wringmachine Vicon van de Coöp. Werktuigenvereniging zul len hier tegelijkertijd hun kunnen laten zien. Omdat deze machines elk een heel andere werkwijze hebben, maar toch on geveer hetzelfde resultaat leveren, is deze demonstratie zo interessant. De maaikneuzer n.l. freest het op steel staande gras af, hakselt en blaast het in hiervoor speciaal geconstrueerde wagens. Het komt in de silo via een transporteur en wordt aangetrapt met een paard. Bij de wringmethode echter moet het gras normaal worden gemaaid en opge laden. Thuis staat de machine die het materiaal kort wringt en in de silo trans- porteerd. Ook hier wordt met een paard aangetrapt. Beide silo's worden afgedekt met een dun plastic en mechanisch van een grondlaag voorzien. Ook zal een goed kwaliteitsonderzoek plaatsvinden; even zo een zorgvuldige kostenberekening en arbeidsorganisatie. Voor de middag zullen beide machines indraaien; daarom wordt alleen 's mid dags publiek verwacht. Als bijkomstigheid deelt de Vereni ging van Oud-leerlingen mee, dat zij weer een bedrijf zoekt, waar in septem ber de ploegwedstrijd gehouden kan wor den. Aangezien het blijkt, dat de boeren i.d. als een aantasting van de grond zien, nodigen zij U uit ook even een kijkje te nemen op het oude wedstrijdveld. Na de strijd is dit land teruggewerkt met de schijvenploeg en dit voorjaar ondiep ge ploegd en normaal bewerkt. Het gewas bieten zou de eventuele nadelige invloe den nu moeten tonen. Het wedstrijd- ploegen is dus gezien als stoppelbewer king. Tevens wordt een monster voeder bieten getoond, welke behandeld zijn met kiemremmingsmiddel. Een gedeelte van de oogst was behandeld en eind maart uit de kuil in de schuur gereden, waar ze tot vandaag hebben gelegen. Nu nog zonder spruit en hard, dus veel besparing van voedingswaarde en geen overwinte ring van luizen, welke de zo gevreesde vergelingsziekte overbrengen. Dit helpt echter alleen als alle boeren dit zouden doen. Komt het zien op de 27 mei 's middags. A. H. VELDLOOP RIJKSPOLITIE De traditionele veldloop van de Rijks politie zal ook dit jaar weer op ons eiland worden gehouden. Agenten uit het district Amsterdam zullen elkaar ont moeten op 10 juni a.s. INSTRU CTIE A VOND Vrijdagavond a.s. wordt in het Dorps huis Den Burg een instructieavond ge houden in verband met de a.s. Volks telling. ZEVENDE NATIONALE LOTERIJ KANKERBESTRIJDING De Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding begint zater dag 21 mei met de uitgifte van haar Zevende Nationale Loterij. De prijzen van deze loterij zijn zeer aantrekkelijk. De eerste prijs bestaat uit goederen naar keuze, ter waarde van 15.000,de tweede prijs is een luxe personenauto ter waarde van ƒ7.500,—. Er zijn echter nog veel meer fraaie prijzen, waaronder een televisietoestel (grootbeeld, incl. antenne), luxe huis- houdpakketten, reischeques van de Ne derlandse Spoorwegen (100 km. gratis per trein door Nederland), etc., etc. In totaal zijn er 300.000 loten, die tegen 50 cent per stuk zullen worden verkocht. Ze zijn verkrijgbaar aan de winkels waar de aanplakbiljetten van deze loterij voor het raam hangen of door storting op postgironummer 1812 t.n.v. Koningin Wilhelmina Fonds, afd. Actie, Amster dam. Wilt U een trekkingslijst? Vergeet dan niet tevens 0,20 extra te gireren. De trekking geschiedt op uiterlijk 31 december van dit jaar. De kankerbestrijding heeft Uw steun dringend nodig. Weet U, dat het Konin gin Wilhelmina Fonds in de ruim 10 jaar van zijn bestaan meer dan 15 miljoen gulden heeft afgedragen voor research, apparatuur en gebouwen van de Neder landse geneeskundige instituten? De strijd moet doorgaan, door en met Uw steun! „U MOET TOCH BELLEN. Een oude dame fietste dezer dagen op het fietspad Schilderend, richting Den Burg. Dan eens rechts, dan gedeeltelijk links en zo af en toe geheel links. De heer Merkx, die op weg naar zijn woning deze dame wilde passeren reed „stap voets". Daar zag de heer Merkx zijn kans gekomen en waagde de sprong, maar ge lijktijdig schoot de dame van het fiets pad af de rijweg op. Een botsing was niet te voorkomen. Beide wielrijders kwamen te vallen, de rijwielen werden beschadigd. Later mompelde de dame: „U moet toch bellen. ZOMERZEGELS-BLOEMENZEGELS 1960 „Zeg het met bloemenzegels". Het vierhonderd jarig bestaan van de Neder landse bloembollencultuur en de natio nale Floriade-expositie in Rotterdam rechtvaardigen deze slagzin. Een serie van vijf fraaie bloemenzegels, ontworpen door P Wetselaar, vormt dit jaar de inzet van de Zomerpostzegelactie, waar van de opbrengst wordt verdeeld onder plaatselijke, regionale en landelijke in stellingen voor de volksgezondheid, maatschappelijk werk en culturele zorg van alle richtingen. Meer levensvreugde door bloemen- en Zomerzegels! Die tulp, waterlelie, gaspel doorn, blauwe zeedistel en klaproos sym- boyliseren met iedere zegel die U plakt de levensvreugde, die aan de medemens wordt geschonken. Op 23 mei is de eerste dag van uit gifte van de serie, die verkrijgbaar blijft tot en met 9 juli. Bij het tijdelijke post kantoor op de Floriade blijven de bloe menzegels zelfs verkrijgbaar tot 25 september. Sinds 1952 wordt 25 procent van het beschikbare bedrag verdeeld over de provincies voor eigen sociale en culturele belangen en gezondheidszorg. In 1959 was dit bedrag 54.500,Een jaar te voren werd aan de provincies eenzelfde bedrag uitgekeerd. UITBREIDINGSPLANNEN Vanaf 24 mei a.s. t.m. 20 juni a.s. zal ten kantore van de Dienst gemeente werken op alle werkdagen (uitgezonderd des zaterdags) van 8.30 - 12.30 uur voor een ieder ter inzage liggen een ontwerp, houdende een algehele herziening van het uitbreidingsplan-in-onderdelen ,,Ou- deschild" en van de bij dit plan behoren de bebouwingsvoorschriften. Het ligt in de bedoeling tegelijkertijd ook de bebouwingsvoorschriften beho rende bij de overige uitbreidingsplannen- in-onderdelen te herzien. De nieuwe be bouwingsvoorschriften laten meerdere verruimingen zien (o.m. zijn de bepalin gen inzake het bijbouwen van garages en/of schuurruimte verruimd). Voorts ligt gedurende de bovenge noemde periode ter inzage een ontwerp plan tot aanvulling van het uitbreidings plan-in-onderdelen Den Burg. Het ont werp geeft een nadere bestemming aan die gronden, die in het aanvankelijke plan de bestemming „Latere uitbreiding" verkregen. Gedurende de bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden bij de gemeen teraad bezwaren tegen de vaststelling van de verschillende ontwerp-besluiten indienen. UITSLAG KLAVERJASDRIVE Uitslag klaverjasdrive, gehouden op donderdag 19 mei in Hotel „De Graaf" 1. v.d. Hoort-v.d. Molen 6877 2. D. Bakker-Bultjens 6817 3. D. Witte-P. Veken 6416 4. P. Kleve-T. Dekker 6412 5. J. Blom-P. Vos 6392 6. Echtpaar Vermeulen 6301 7. H. Barhorst-T. v. Heerwaarden 6214 8 P. Hartog-P. de Graaf 6214 9. T. Huisman-Ch. v.d. Slikke 6091 10. A. Bakker-L. Eelman 6065 Prijzen waren beschikbaar gesteld door de heer P. Hartog en door de Biscuitsfabriek „Patria". PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Ds. Norel jr., van Haarlem Collecte voor Kinderzorg De Cocksdorp 10 uur Ds. Soesan Den Hoorn 10 uur Ds. Wolfensberger De Koog 10 uur Ds. Waardenburg De Waal 19.30 uur Ds. Waardenburg Oosterend 19.30 uur vicaris Beerthuis Extra collecte voor de kerkvoogdij Oudeschild 11 uur Ds. Klijnsma, Doop GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10 en 19.30 uur Ds. De Lange Oosterend 10 en 3 uur Ds. Scholten GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.15 en 15.30 uur Dienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 10 uur Ds. van Bilderbeek De Waal 11.15 uur Ds. van Bilderbeek Den-Hoorn 19.30 uur Ds. van Bilderbeek TEXELAARTJES 3 regels 0,80; elke regel méér 0,20. Onder adres te bevr. (niet eerder dan 11 u. in Poekh.) en onder nr. 0,20 meer. De eieren worden duur der!! Jonge hennen, 3l/t mnd. tot tegen de leg. Goede afstamming, kern gezond bij v.d. Ban, Pij- persdijk, tel. 352, De Koog Voor klassekleding en aparte dessins. Model- kleermakerij Carel Schmidt, Boomkampstr. 8 Alkmaar, tel. 3615. Elke week op Texel Te koop gevraagd in goede staat zijnde houten W.C. Adres bureau v.d. blad Te koop aangeb. weinig gebr. Mutsaers kinderwagen. W. Bakker, Vogelmient 27, De Koog Wie heeft Rineke Witte haar fietsje gezien? Gaarne terug Gasthuis- str. 25 Te koop nieuw vloerkleed. Den Hoorn 167 Te koop dak voor schuur of kapberg, groot 5,5 x 6,5 mtr. Te bevr. M Boon, Witte Hoek C 66, De Cocksdor.p Tegen elk aannemelijk bod te koop: enige konijnenren- nen en -hokken. Tevens een 125 c.c. DKW motor (iets defect). F. J. Halse- ma, Gerritsland Wij houden ons aanbevolen voor het freezen van bieten. P. J. Uitgeest, „Flora", tel. 365 Den Burg Te koop kinder zitje en fietsmandje voor achterop. A. Kiewiet, De Molen, 't Noorden, tel. O 291 Merkstiften, rood en blauw. Drog. v.d. Slikke, t.o. Postkan toor Soepele kop- riemen voor vastzetten van koeien, koopt U bij Zadelmakerij Waalderstr Te koop voor de zaai mooi partijtje slabonen. Ger Dros; De Koog K 63, tel. 351 Te k. motor rijwiel 250 c.c. Juliana- str. 14, Den Burg Te k. kinderwagen. Hörst, Vogelmient 18, De Koog Te koop gevr. kleuter- fietsje voor kind plm. 5 jaar. Schilderend 108, tel. 603 Te koop puik- beste aardappelen 3,50 p zak. J. Grisnigt, De Hal B 7 Knutselaars! Hout, board, triplex enz. enz. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelmina- laan 17, tel. 256 Deurw Prins houdt maandag van 11 tot 2 u. zitting in Hotel „Texel" (verkopingen, rechtza ken, in'* asso, kosteloos advies in pachtzaken). Passagebureau Vel thuya Den Helder, houdt maan dags van 10.30 tot 1 uur zitting in Hotel Texel. Emigratie. Passages naar Afrika, Australië, Ame rika. Canada enz. Grote sortering nieuw hout, tegen concurrerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhelminalaan 17, tel. 256 Voor verhuizingen, emi gratie-verpakking en opslag met verzorging documenten en verzeke ring. Vraag prijsopgave V.T.B.. Den Burg, tel. 85 Grote sortering hard board, zachtboard, tegel board, asbestboard, con currerende prijzen. A. v.d. Vis Zoon, Wilhel minalaan 17, tel. 256 P. C. Kaan, Ruyghweg 10 Den Helder, voor emi gratieverpakkingen naar alle delen der wereld- Zendt ons bericht en wij komen U thuis bezoeken. Te k. grote partij board, sloophout en diversen. Tegen concurr. prijzen. Slopersbedrijf H. Ooster beek en Zn, Bassingracht 353, tel. 3161, na 6 uur, tel. 1369 Met grote blijdschap geven wij kennis van de geboorte van ons dochter tje en zusje Karin Jeannette F. J. Zegel N. I. D. A Zege! Wuis Jacqueline De Ruyterstraat 84 Oudeschild, Texel, 18 mei 1960 Met blijdschap en dank baarheid geven wij kennis van de geboorte van ons zoontje en broertje Pieter Jan (Peter) N. Huisman—Blom Huisman Teun en Annie Berkhoeve. Kogerweg K 90 Texel, 17 mei 1960 Heden ging van ons heen, onze lieve zoon, broer en oom BronneFrederikus Jansonius op de leeftijd van 40 jaar R. Jansonius M. U. |ansonius- Luursema K. A. Jansonius A A. E. Jansonius A. K. I. Jansonius Roelof - Huijgen Hotel „De Branding" Boodtlaan 6, De Koog Texel, 19 mei 1960 De Crematie zal plaats hebben maandag 23 mei na aankomst trein 13.34 uur te Westerveld Aan huis geen bezoek. Voor een betere PERMANENT slaagt U zeker In Oosterend Kapper Bakker, Tel. 203 Mooi belegen per stuk f 3J5 Alleen bij Op 26 mei a.s. hopen onze lieve papa en mama A. Zielman M. Zielmen-Pen hun 12'/2-jarig huwelijks feest te vieren. Hun liefhebbende kinderen Dia Annemarie Jenny Receptie op 26 mei van 4 —6 uur De Laagte S 30a Oudeschild. Puik beste koopt u nog steeds Maas' Groentenhandel Den Burg Oudeschild tel. 225 tel. 515 Door omstandigheden zijn wij zaterdag (heden) doch volgende week, maandag, dinsdag en woensdag GESLOTEN. Wilt u hiermee rekening houden Bij voorbaat dank Textielhandel DOGGER Oudeschild Tel. 144 Bij deze betuigen wij onze nartelijke aan de eerw zusters en de meisjes van huize St Jan voor de goede verzorging aan de over ledene bewezen, Ds. van Reijendam voor degehou den rouwdienst en de heer Maat voor de goede rege ling van de uitvaart, verder aan allen die voor, tijdens en na het overlijden van onze geliefde broer, zwa ger en oom de heer Adriaan Smidt ons hun belangstelling hebben getoond. Namens de familie 1. Boerhorst- Smidt Alle groente sterk in prijs verlaagd Extra zware sla Spinazie Postelein Andijvie Blanke bloemkool onge worteltjes (omkommers Tomaten Radijs Maas' Groentenhandel Den Burg, telef. 225 Oudeschild, telef. 515 Het adres voor kwaliteit Op woensdag 25 mei hopen onze lieve ouders, groot- en overgrootouders D. Drijver en N. Drijver—Kok hun 55-jarige echtvereni ging te herdenken. Hun dankbare kinderen P. D. Drijver M. P. Drijver—Brans C. Dekker A. Dekker—Drijver W. Duinker N Duinker—Drijver Klein- en achlerklein kinderen Gelegenheid tot feliciteren 16—18 uur Den Hoorn 77 Langs deze weg willen we iedereen van uw mooie eiland onze dank betuigen voor de buitengewone prettige wijze waarop u ons telkens weer daad werkelijke steun verleende Van harte bevelen we onze opvolgers bij u aan: Majoor en mevr. P Ranselaar. Ood zegen u rijkelijk en geve u Zijn vrede. Majoor en mevrouw P. v. Beem—Knorr Officieren Leger des Heils Bel dan Den Burg 58 Autobedrijf A. Kievit Voor de overweldigende belangstelling aan familie, bekenden en buren onze meest hartelijke dank. Dirk v d Werf Rianne Toja v d. Werf de Meyere De Koog Op 26 mei a.s. hopen onze lieve ouders en groot ouders Martinus Keijzer en Veronica T. Keijzer Kersemaker hun veertigjarig huwelijks feest te vieren. Dat God hen nog lang voor elkaar zal sparen, is dc wens van hun dankbare kinderen en kleinkinderen Den Burg, Texel Haelen, Limburg Hierbij betuigen wij onze hartelijke dank voor de grote belangstelling bij ons 50-jarig huwelijksfeest ondervonden. A. Commandeur M G. Commandeur Bakker Huize St. |an, Molenstr. 4 Den Burg, Texel Heden overleed in huize „Avondrust" te Schagen onze zorgzame moeder groot- en overgroot moeder, mevrouw G. Peper-Daalder in de ouderdom v 89 jaar Haarlem J. Hubregtsen-Peper Santpoort J. Peper en echlgen. Christinehamn, Zweden W. Peper J. Peper-Wighert Amsterdam E Hubregtsen j. Hubregtsen- Groenland Haarlem. 19 mei 1960 Lod. v. Deyssellaan 176 De begrafenis zal plaats vinden op maandag 23 mei 1960 te 14.30 uur op de Algem. begraaf plaats te Schagen Ver trek van huize „Avond rust" te 14.20 uur. Voor de zeer vele hulpen deelneming ons betoond na het ongeval en over lijden van onze lieve JAN betuigen wij aan allen onze welgemeende dank. Earn. F. Buijsman Hollewal 20, Den Burg Voor de zeer vele blijken van belangstelling bij ons 50-jarig huwelijksfeest on dervonden zeggen wij ook namens onze kinderen onze hartelijke dank. J. v. 't Noordende N. v. 't Noordende- de Graaf Cocksdorp 87, Texel Wegens een werkexcursie voor het personeel zullen de bureaux van de V.V.V. op dinsdagmiddag 24 mei na 14,— uur Bezoekt de met op het bedrijf v, Th. R. Hin op dinsdag 24 mei 's middags 13.30 uur Voor nadere bijzonderhe den zie bericht in dit num mer. Wij komen maandag me Pietrain zeugen op Texel Roozing's Varkenshande Schagerbrug Wij komen maandag as op de markt met een grote partij w.o. takels, elektramoto- ren, dommekrachten, com pressors, enz. Alles onder garantie. B, VISSER Zn. Westerlanderweg 148 tel. 414, Wieringen een rijwiel voor elke beurs M. A. J. VONK HOUDT UW Fiers IN'toog.' Lao+ hem regelmatig noiien en verzorgen door gaat hedenmiddaj open om 3 uur. Alles wat Uw har begeert en duur. Beleefd aanbevelend Paviljoen „De Toren' TE KOOP l'/a ton met lage laadbal Dros Smederij Eieriand, Telefoon 229 TE KOOP een in aanbouw zijnd te Den Burg. Te bevr. Ace kantoor Tuinema en Reij Warmoesstraat 16 Den Burg, Texel tel. 555 houdt zich beleefd aanbe volen. Gernaat, Oudeschild S 20 Maandag a.s. zijn we weer met ome prima op de markt aanwezig Een nieuwe stijl Zie de etalage Indanthrer. geverfd dus warm en zonecht. Den Hoorn. Moderne THEEBLADEN en THEELICHTJES vindt u bij J. P STAM Gratis verzekerd Alle horloges zijn vana heden gratis verzekerd te ged diefstal of verlies. W hebben reeds Zwitsers dames- en herenhorloge waterdicht, shockproo anti magn. 15 of !7 steen v.a 25.00 Met schriftelijk garantie en gratis verzeker Rijks gediplomeerd Horlogemaker MARTIEN GROOT Zn DE KLOKKENDOKTEI Hoorn, telefoon 4896 Maandags op de mark standplaats Parkstraat per stuk maar honderde soorten nylon knepen voor 25 ct Witte over hemdknoopjes 24 voor 2 ct Elastiek v a. 5 ct pe meter. Maandag bij Emm op de markt. Standplaat Parkstraat Gauw 19, tel 4265, Hoorn op het gebied van bieden wij u het beste en het mooiste tegen billijke prijzen KOP EN SCHOTELS Crème aardewerk p. st. 59 ct. Pastelkleuren p. st. 79 ct. ;.0 1 ij- w, Porselein, diverse décors p. st. 89 ct. BORDEN CREME diep en plat 3 st. 100 ct. dessert 3 st. 89 ct. GLASWERK Grote glazen schaal 79 ct. 'M Bowlkommet j es 6 st. 75 ct. Waterglazen 6 st. 75 ct. Bitterbekertjes 6 st. 75 ct. Colaglazen 6 st. 125 ct. Limonadeglazen 6 st. 145 ct. Compóteschaaltjes 6 st. 145 ct. Compötestel 7-delig 195 ct. Nest schalen 3-delig 195 ct. THEESERVIES 6-persoons COMBINATIE Thee-, eet- 6-persoons, porselein, DIVERSEN 9-delig 11,75 en ontbijtservies, modern, vanaf 79,50 Melkbekers pastel p. st. 30 ct. Soepkoppen pastel p. st. 75 ct. Theepotten vanaf 115 ct. Dekschalen pastel vanaf 2,45 Wandlampjes 1,95 BOTERVLOOT, plastic p. st. 69 ct. Ligstoelen vanaf 7.95 95 ct. 90 ct. COUVERTARTIKELEN van een der bekendste Nederlandse fabrikaten, met garantie. Tafellepels en -vorken p. st. Dessertlepels en -vorken p. st. Tafelmessen p. st.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2