Diefstallen gevolg van uitbreiding „goedkoop" toerisme? Waarheen na schooi Het bureau voor beroepskeuze kan de juiste richtlijneD geven Er gebeuren de laatste weken dingen, die we op Texel niet gewend waren. Er wordt aan alle kanten gestolen. De vraag komt naar voren zijn deze diefstallen een gevolg van het steeds uitbreidende sociaal toerisme. En als we dat zo schrij ven bedoelen we niet direct de kam peerterreinen van de Stichting Sociaal Toerisme Texel, maar het sociaal toe risme in het algemeen. Wij willen een paar voorvallen van de laatste dagen aanhalen: In het hooi geslapen Te Den Burg vroeg dezer dagen een jonge man, student, aan een huismoeder om een glaasje water. Als de behulpzame vrouw hem dit even later overhandigt, valt hij voor haar voeten neer. Dokter Schalkwijk is een half uur met de patiënt in de weer geweest. De student vertelde, dat hij die nacht in het hooi bad geslapen en al verschillende maal tijden had moeten overslaan. Hij had geen geld meer Muntmeter gelicht Op een der kampterreinen heeft een gebruiker van een douchecel de munt meter in de deur van deze cel gelicht. Hij of zij had echter pech. Het bedrag dat de meter aangaf zat er lang niet in Of ook bier sprake is van verder springen dan de stok lang is? Voorts hebben onbekenden teervaten langs de Mokweg weggerold en leeg laten lopen. Rumoer in De Koog Om en in De Koog is het deze week wat rumoerig geweest. Enkele vandalen hebben daar getracht de boel te vernie ten en een bepaalde onprettige stemming te veroorzaken. Aan het strand werden een aantal strandhuisjes opengetrokken en van een achttal van dergelijke huisjes werden de ramen vernield. Dat opentrekken van die huisjes is niet moeilijk. De gebruikers vergeten dikwijls de sloten tweemaal, wat nodig is, om te draaien. Hierdoor is de deur met een klein rukje te openen. Dit werd ons door de politie medege deeld. „U moet niet denken dat de toe stand voor ons onhoudbaar is, want don derdagnacht was het om twaalf uur muisstil in De Koog", zo vertelde de politie. Er is uit een der huisjes een foto toestel verdwenen en enkele andere ge bruiksgoederen worden vermist. Dan staat ook nog te boek de diefstal bij de V.V.V. Hier verdween 650, uit de kassa. Ook jeugdige Texel-bezoekers en .be zoeksters zitten slecht bij kas. Het komt herhaaldelijk voor dat trekkers of kam peerders een paar dagen te bollenpellen moeten om hun kost of logies te kunnen betalen. Al deze voorvallen doen de ge dachte naar voren komen. Is dit een gevolg van het zich steeds uitbreidende sociaal toerisme? Naar de mening van een toerist ver andert Texel wel erg snel. Het is nog niet zo lang geleden dat men op het eiland nog maar weinig kampeerders aantrof. Toen waren de hotels goed bezet. Hier lijkt een ongunstige verande- rine in te komen. De bewuste gast deed INGEKOMEN PERSONEN Johanna van Klaveren, van Alphen a. d. Rijn, Hoorn 184, naar Oosterend, Oes- terstr. 27; Egbert S. Boekei, van Geleen, Op de Vey 66 naar Wilhelminalaan 58; Geertje A. Ellen, van Amersfoort, Soem- bastr. 7 naar Kotterstr. 19, Oosterend; Jan van Diepen, van Heerde, Kanaaldijk 71 naar Den Hoorn 106; Margaretha Wit, van Winkel, Mientweg 40, naar De Koog, Ruijslaan 4; Jan Zuidewind (en gezin) van Amsterdam, A. Vondelstraat 17 II, naar De Waal 68; Mart je H. H. R. Wol- ters, van Den Ham, Tonnendijk 56 naar Ruijslaan 37. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 22 tot 28 juli 1960 Geboren: Dirk Anne, zv. Pie ter Plaats man en Nely Hoogerheide. Ondertrouwd: Kees van Woerkom en Marianne Backer; Willem C. Timmer en Bernardina Witte. Overleden: Gerhard Müller, oud 61 jaar, wonende te Wiesbaden; Ferdinand R. Keijser, oud 49 jaar, gehuwd met B. M. Stammes. EXCELSIOR BRACHT SERENADE Dinsdagavond j.l. heeft Excelsior het echtpaar S. Daalder-Wichertje ter gelegenheid van hun 25-jarig huwelijk een serenade gebracht, welke ten zeerste gewaardeerd werd en beloond met een frisse dronk. De zoon van het zilveren echtpaar is bij Excelsior de tamboer- maltre. de suggestie aan de hand om al de prijzen hier zó op te voeren dat alleen de beter gesitueerden hier hun vakantie door zouden kunnen brengen. Hij dacht dan waarschijnlijk niet aan de a.s. pontver binding. Mevrouw Koning-Bruin zou bij een dergelijke maatregel hier zeker in de Raad over spreken. (En terecht). Maar of een uitbreiding van genoemd toerisme bevorderlijk is?? COMMENTAAR: Gevraagd naar commentaar op boven staande berichtgeving, moet voorop ge steld worden dat een bundeling van be lichten terzake diefstalletjes e.d. immer de indruk zal geven dat de zaken scheef liggen. Als ik per week alle stoutigheid- jes van mijn dochters opstel, dan zou ik tot de conclusie kunnen komen dat het hele slechte kinderen zijn. En dat is per tinent niet waar. Zonder meer het „goedkope" toerisme de schuld geven, is en blijft een zeer aanvechtbare conclusie zolang de daders niet zijn gepakt en hun antecedenten niet zijn vastgesteld. Ook hier geldt dat een enkele rotte appel in de mand heel het fruit ten schande maakt. En Texel is vandaag-de- dag een hele grote mand vol met appels, waaruit het zeer moeilijk de rotte zoeken is. Wij hebben als V.V.V.-werkers geluk kig ook zeer goed ervaringen, van eer lijkheid en opofferingsgezindheid, maar die plegen met in de krantenkolommen vermeld te worden. G. H. Fortgens ONDERPLOEGEN OF GROENMAAIEN VOEDERGRANEN De Voedselcommissaris voor Noord en Zuidholland deelt aan de telers van voedergranen (rogge, haver, gerst en ge mengd gewas), die na de landbouwtelling mei 1960 zijn overgegaan tot het onder- ploegen of groenmaaien, mede, dat zij verplicht zijn hiervan schriftelijk mede deling te doen aan hun plaatselijke bu reauhouder, onder opgave van produkt en oppervlakte. HEDENAVOND ZUIDEIVIA-RACE Gerrit Terwind zal vanavond de wis selbeker moeten verdedigen in de jaar lijkse Zuidema-race. Om zeven uur zullen nabij Hotel De Hoop, De Cocksdorp, de renners van start gaan. Vorig jaar werd Peter Witte nummer één bij de junioren. Ook vanavond zullen weer diverse rijders de strijd met elkaar aanbinden. DAMES OPGELET! Gezellig is het om er gens samen te komen. Men kan elkaar vertel- tellen wat er die week alzo gebeurd is. Ook kan men gedachten uit wisselen. Nog leuker is het wan neer er op die bijeenkomsten ook wat gedaan wordt. En het allerfijnste is het, wanneer men dié dingen bespreekt en ook doet, die in het dagelijks leven kunnen worden toegepast. Zo kan men praten over het maken van een cake, men kan deze ook maken. En zelfs meenemen om de ande ren thuis te verrassen (als de cake ten minste gelukt is). Omdat we uit ervaring weten hoe fijn deze bijeenkomsten zijn, willen we pro beren dit ook op Texel te doen. Maar daarom moeten we eerst weten waaraan U graag meedoet. Houdt U van naaien, maar wilt U het nog wat beter kunnen, dan kiest u een naaicursus. Houdt U veel van de tuin en van bloemen? Waarom dan geen cursus in tuinverzorging. Is Uw omgeving dol op lekker eten. Dan beslist naar de kook cursus. Houdt U van knutselen? Weer is er een cursus te bedenken. Hier volgen enkele suggesties: cursus sen in koken, op het gebied van het huis houden, naaien, handwerken, tuinverzor ging, ziekenverzorging, geldbeheer, dieet- cursus (speciaal voor suikerzieken). Onze commissie werkt hier samen met de ver schillende voorlichtingsinstanties. Deze cursussen zijn voor vrouwen en meisjes boven de leeftijd van 20 jaar. Het is de bedoeling de cursussen bij U op de dorpen te houden, want wij weten dat U niet makkelijk naar Den Burg komt. Het cursusgeld bedraagt in de buiten dorpen ten hoogste ƒ3,60 per 6 lessen kosten ingrediënten en materialen). Er zullen middag- en avondbijeenkom sten zijn. Dames, stuur direct een briefkaart naar Emmalaan 14, Den Burg of geef het door aan uw dorpscommissie, ten name van de Huishoudelijke Voorlichting Texel. En vertel ons voor welke cursus- i en U in principe zou voelen. GESLAAGD STRANDFEEST TE DEN HOORN Woensdagmiddag is aan het Hoornder- slag een strandfeest georganiseerd. Hon derden kinderen hebben zich bezig ge houden met het maken van prachtige figuren. In het zand waren voorstellingen ge maakt van zwanen, krokodillen, kerk torens, schapenboeten enz. Kleinere kinderen deden hun best met diverse spelletjes. Tijdens dit geslaagde strandfeest, het was schitterend weer, probeerden mari nemannen met rubberboten aan land te komen. De mariniers moesten door de branding heen worstelen, maar slaagden hier voortreffelijk in. Het was een attrac tie voor de duizenden strandbezoekers. GESLAAGD CONCERT IN DE WEZENTUIN De belangstelling voor het concert dat donderdagavond in het park werd ver zorgd door het Koninklijk Texels Fan farecorps en de zangvereniging „De Stem des Volks", was bevredigend. De bezoe kers hebben genoten van goede muziek en zang. De directeuren, de heren Rijf en Craanen, hebben eer van hun werk ge had. Het applaus, vooral na het gezamen lijke nummer, was aanhoudend. Een be wijs dat de toehoorders een dergelijk concert op prijs stellen. PECH MET VLIEGTUIG De firma Sinberg, heeft haar rond vluchten boven het eiland donderdag moeten staken. Het toestel, Saab Safier 91a, raakte defect. De piloot en passagiers kwamen, na een reuze zwaai over het veld, behouden uit het toestel. Er was een breuk in het landingsgestel ontstaan. Woensdag heeft de firma Sinberg 22 rondvluchten boven het eiland uitgevoerd. De belangstelling is dus groot. Vrijdag zou men trachten de vluchten met een ander toestel voort te zetten. GESLAAGD STRANDFEEST TE DE KOOG Donderdag werden de traditionele strandfeesten weer gehouden. Hoewel het weer niet zonnig was, waren honderden gasten naar het feestterrein gekomen, wat dit jaar niet het sportterrein was, maar een stukje land achter de kleuter school aan de Ruijslaan. Dit terrein leent zich daar uitstekend voor en is o.i. beter geschikt voor dergelijke feesten dan het sportveld. Het is kleiner en daardoor juist gezelliger De jeugd heeft zich hier uitstekend vermaakt en zich dapper geweerd in de verschillende wedstrijden. Onder de bij zonder prettige leiding van het bestuur van de Oranjevereniging verliep alles naar ieders genoegen. Hieronder volgen de prijswinnaars: Balanceerspel: 1. Henk Houtepen; Tonnie v. Riesen; 3. Thijs Dekker. Rietjes-spel: 1. Josien Pheiffer; Ineke Sillem; 3. Ella Houwing Hoepel-race: 1. Ton Thijsen; 2. Rinie Holman; 3. Günther Hevendehl. Hindernis-race: 1. Mieke Romkes; Eurika Schmidt; 3. Lucy Dahlhaus. Kreeftenloop: 1. Dick de Boer; 2. Michel Houtepen; 3. Hnas Simons. Hindernis-race: 1. Pia Dahlhaus; Paultje Verhorst; 3. Elsje Wolde. Duizendpootrace: 1. De groep i Bart Leusing. 's Middags meldden zich honderden kinderen voor het maken van zand- figuren op het strand. Het is een aller aardigst gezicht al die kinderen -bezig te zien om iets moois te formeren. De jury had het dan ook lang niet gemakkelijk, maar men is er tenslotte toch uitge komen. Velen mochten met een welver diende prijs huiswaarts keren. Tenslotte volgde de schatgraverij. Met animo wierp de jeugd zich op het zoeken naar de schat en vele malen klonk een luid gejuich wanneer één der deelnemers een jampotje vond, waarin een waarde bon gesloten was. Zowel 's morgens als 's middags wer den alle deelnemers rijkelijk op koek, snoep en ijs getracteerd. De organisa toren mogen op een zeer goed geslaagd feest terugzien. AGENDA STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag 30 juli De Cocksdorp, 19.00 uur Zuidema-race. Zondag 31 juli De Cocksdorp, 2 uur, Strandfeest. Maandag 1 augustus Den Burg, Rondgang Texels Fanfare Den Burg, Casino, Klaverjasdrive. Dinsdag 2 augustus Den Burg, Wezentuin, Bal-champêtre. Den Burg Lindeboom-Texe), bridge-drive Den Hoorn, Poppenkastvoorstelling fam. Van Leeuwen en Strijd om de man. Donderdag 4 augustus Den Burg, Wezentuin, Optreden Hans Grünhut en Wiener Donauschwalben. De Cocksdorp, Poppenkastvoorstelling Vrijdag 5 augustus Den Burg, Poppenkastvoorstelling. Den Burg, 20.30 uur Lampionoptocht Kon. Texels Fanfarecorps. LAPPIE KNIJN EN HET VERDWENEN STANDBEELD 32. Inderdaad, Lappie zag iets bewegen, maar toen hij er resoluut op af stapte, vloog een kip kakelend op en maakte herrie voor tien. Jonas, nog steeds op uitkijk, schrok ontzettend toen hij het spektakel op de hooizolder hoorde. „Nou zullen we het hebben", zei hij verge noegd. „Zie je wel, een beetje verstand, wat combinatievermogen en je bent de- lective. Op dat moment verscheen Lappie in de opening. Hij keek over de vlakke weilanden. Jonas keek omhoog en maakte gebaren. Lappie zag ze niet en tuurde maar Toen wees hij nadrukkelijk in de richting van een drietal bomen. Jonas keek ook in de richting, maar zag niets. Als de wind zo vlug liet Lappie zich langs de ladder omlaag glijden. „Daar!" riep hij, „Daar gaat ie (van onze verslaggever) HET IS EEN droevig ver schijnsel, dat veel jongelui die de school verlaten, nog geen flauw idee hebben van het beroep dat zij zullen kiezen. Er wordt tegenwoordig wel meer dan vroe ger aan beroepsvoorlichting gedaan, maar in wezen is het toch te weinig. Wanneer wij ons realiseren dat er ruwweg zo'n 5.000 verschillende beroepen zijn, dan is het duidelijk, dat bij de voorlichting er slechts een beperkt aantal aan bod kun nen komen. Het is echt wel begrijpelijk en verstandig, dat ouders hun kinderen voor een onderzoek sturen naar een bu reau voor beroepskeuze, want daar staan wetenschappelijk geschoolde vakmensen klaar om de jongeman of het meisje te testen en zij kunnen in hun rapport be langrijke richtlijnen geven, waardoor de succesvolle keuze van een beroep voor de jonge mens aanmerkelijk eenvoudiger wordt gemaakt". Wij zitten tegenover de heer H. v.d. Vlist van de Nederlandsche Stichting voor Psychotechniek te Utrecht, een van de belangrijkste instellingen in Neder land op dit gebied, die zich reeds meer dan 35 jaar bezig houdt met onder an dere de beroepskeuze. Bij deze stichting heeft men al heel wat ervaring opgedaan op dit punt en de heer Van der Vlist weet hierover veel te vertellen. Niet te jong VAN HET GROOTSTE BELANG is het, dat de jongelui die beproefd zullen worden niet te jong zijn. Zij, die jonger zijn dan twaalf jaar worden zelfs door de stichting niet geaccepteerd. Als redelijke leeftijd voor een onderzoek ziet onze gastheer 16 jaar en ouder al naar gelang de ontwikkeling van de persoon. „Vroeger voor 1918, toen de maat- chappelijke toestanden geheel anders waren dan nu en aanmerkelijk meer jon gelui op 12- of 13-jarige leeftijd zo van de school naar fabriek, atelier of derge lijke gingen, kon men eigenlijk niet spre ken van puberteit. De kinderen werden zo plotseling in het volle leven geplaatst, ontgroend en.ze waren kleine oude mannetjes en vrouwtjes, voor het groot ste deel doordrongen van de maatschap pelijke en levensproblemen. Een geleide lijke ontwikkeling via de puberteit, zoals vele jongelui die nu kennen en die meer mogelijkheden biedt voor de geestelijke ontwikkeling was er toen voor velen niet. Hierdoor kon men in die tijd dergelijke jongelui ook vroeger testen. Door de „Sturm und Drang periode" die velen nu doormaken is het verstandiger met een onderzoek te waohten, omdat men dik wijls nog niet kan zeggen hoe de per soonlijkheid zich zal ontwikkelen. Van daar dat men bij de stichting de jongelui liever op iets oudere leeftijd ziet komen, bijvoorbeeld wanneer ze in de laatste klasse van een middelbare school zitten. Wacht niet te lang VEEL JONGELUI en hun ouders wachten echter anderzijds weer te lang. Na de examens maken velen zich nog geen zorg. „Eerst vakantie!" is de leus. Na enige tijd gaat men echter verder denken. „Wat moet er nu gebeuren?" En dan komt men er toe om een bureau te consulteren. Maar.dan is er dikwijls geen plaats meer voor een onderzoek, want de bureaus zijn inmiddels volge boekt. In september of oktober moet ieder echter weten waar hij aan toe is en dan komen de moeilijkheden. Waarom wachten veel mensen zo lang? Men kan jongemensen toch reeds laten onderzoeken wanneer ze in het laatste jaar zijn van de school. Waarom tot het laatste nippertje gewacht? Vanaf novem ber tot en met april hebben de onder zoekbureaus het niet zo druk, dan kan er gemakkelijk consult gegeven worden en >s men bovendien in staat om voldoende aandacht aan de proefpersoon te geven en uitgebreid overleg te plegen met de onderzoekers over de resultaten. Er is heel wat veranderd BIJ EEN GROOT DEEL van het pu bliek is nog maar weinig bekend over de moderne methoden van onderzoek die tegenwoordig worden toegepast. Bij vele leken hangen nog begrippen van zo'n vijfentwintig jaar geleden Vooral na de laatste wereldoorlog is er veel veran derd en heeft men bij het onderzoek ook meer de sociologie betrokken. Het gaat or niet alleen om of iemand intelligent is, maar ook of hij of zij die intelligentie gebruikt. Daarnaast is men ook tot de conclusie gekomen, dat iemand eerst goed in een bepaald beroep past, wanneer TROUWE MAANDAGKLANT Maandag is het zestig jaar geleden dat de heer De Waard, bekend markthande- laar, zijn eerste inkopen op het eiland deed. De heer De Waard heeft trouw iedere maandag het eiland bezocht en hoopt dit nog vele jaren te doen. MUZIKALE RONDGANG DOOR DEN BURG Maandagavond zal het Koninklijk Texels Fanfarecorps een rondgang door Den Burg maken. Deze rondgang heeft geen speciaal doel maar is als aanvulling van het zomerprogramma voor de vreem delingen. DINSDAGAVOND BAL-CIIAMPETRE Het dansorkest van Henny Kok zal dinsdagavond de balmuziek in de Wezen tuin verzorgen met een versterkt orkest. Wordt normaal met 4 man gespeeld, a.s. dinsdag zullen zestien personen de dans- lustigen in de maat trachten te houden. hij of zij er zich geheel in kan aanpassen. Het gaat er dus niet meer alleen om, of iemand er de vaktechnische capaciteiten voor heeft, of althans aanleg heeft om die te leren, neen, door een uitgebreid onderzoek ook in andere delen van de menselijke psyche wordt onderzocht of de betrokken persoon ook sociaal in dit beroep zal passen. Zo kan iemand, die bijvoorbeeld heel geschikt zou zijn voor machinebankwer ker, althans wat zijn aanleg voor hand vaardigheid betreft, een afschuw hebben van vuil, stof of dergelijke. Hierdoor kan bij zich moeilijk of in het geheel niet aanpassen en zal hij nooit een honderd procent kracht worden die bevrediging vindt in zijn werk. Wordt diezelfde per- coon in een andere omgeving geplaatst, waar hij wel kan aarden, dan voelt hij zich daar thuis en zal tevreden kunnen zijn en daardoor een betere werkkracht. Specialistische wetenschap DE ONDERZOEKINGEN die door het team worden verricht zo'n team be staat minimaal uit drie personen wor den in een rapport neergelegd. Maar voordat het zover is, komen de proeflei ders bijeen in vergadering en deponeren daar de resultaten van hun onderzoek aangevuld met eventuele mondelinge verklaringen. Aan de hand van die resul taten wordt het totaal omvattende rap port opgesteld. Het is duidelijk, dat de onderzoekers wetenschappelijke specialisten moeten zijn. Zij komen bijvoorbeeld als psycho loog in dienst van de stichting, maar dan hebben ze nog drie tot vijf jaar in de praktijk nodig om zover te komen, dat zij dit bizonder verantwoordelijke werk zelf standig kunnen verrichten. Ten eerste moeten zij leren te werken volgens de mehode die de stichting bij het onderzoek volgt. Zelfs moeten zij zich psychologisch hierbij aanpassen. Zij moeten hun eigen zwakke punten en fouten leren kennen en corrigeren, want dit zou anders een funeste invloed hebben op de resultaten van het onderzoek. En klopt het dan? INDIEN het even mogelijk is, volgt men bij de stichting graag de verdere ontwikkeling. Hier kan men later con clusies uit trekken aangaande het toege paste onderzoek. Men kan dan controle ren of men juist geoordeeld heeft of dat er fouten werden gemaakt en door wie. De gerenommeerde bureaus voor be roepskeuze in ons land voeren hun op dracht met de grootste nauwkeurigheid uit, dikwijls aan de hand van jarenlange ervaringen. Zij kunnen zeer belangrijke richtlijnen geven voor de verdere ont wikkeling of beroepskeuze van de onder zochten en dit is van bizondere waarde voor de mens en de maatschappij. (Nadruk verboden). ZANGDIENSTEN TE DE KOOG Woensdagavond wordt in de Ned. Hervormde kerk te De Koog een ge meenschappelijke zangdienst gehouden De aanvang is gesteld op half negen. Het ligt in de bedoeling dit gedurende het seizoen iedere woensdag te her halen. Buiten de kerk zijn luidsprekers Êangebraeht, zodat het ook mogelijk is op straat de dienst te volgen. DIENSTREGELING T.E.S.O. Op werkdagen: Van Texel: 5.20 7.40 10.30 13.00 15.30 18.00 VanDenHelder: 6.30 9.15 11.40 14.20 16.40 19.35 Op zon- en alg. erk. chr. feestdagen: Van Texel: 7.30 10.10 14.00 16.00 18.25 20.30 VanDenHelder: 8.55 11.35 15.00 17.15 19.30 21.35 Met het m.s. „Koningin Wilhelmina" worden, voor zover weers- en bijzondere omstandigheden dit toelaten, de volgen de diensten gevaren: Op werkdagen: Van Texel: 7.00 9.30 17.00 Van Den Helder: 8.15 11.00 18.15 Op zon- en alg. erk. feestdagen: Van Texel: 9.00 11.45 17.00 Van Den Helder: 10.30 13.00 18.30 PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Eerw. heer H. Veldhuis De Cocksdorp 10 uur Eerw. heer Brugman, Amsterdam Maandcollecte voor de kerkvoogdij Den Hoorn 9.00 en 10.30 uur Eerw. heer Giethoorn Extra collecte voor restauratiefonds De Koog 9.00 en 10.30 uur Eerw. heer Van leien 10.30 uur kinderdienst naast de pastorie 20.00 uur Eerw. heer Van leien jeugddienst 21.15 uur Duitse Dienst De Waal 11 uur Ds. Waardenburg H. Doop 19.30 uur Jeugddienst Oosterend 10 uur Ds. Ribbink, uit Gent 19.30 uur Ds. Ribbink, jeugddienst Oudeschild 9.30 uur Ds. Waardenburg GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19.30 uur Ds. J. J. Bouwman, Koog a.d. Zaan Oosterend 10.00 en 19.30 uur Ds. IJtsma GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10 en 15.30 uur Ds. C. Stam, van Groningen GEREF. GEMEENTE Oosterend 10.00 en 15.00 uur Ds. H. C. v.d. Ent, Rotterdam in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur Ds. Van Bilderbeek De Koog 9.30 uur Ds. S. M. A. Daalder van Haarlem Den Hoorn 10 uur Ds. E. van Straten, van Wieringen

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2