Let op Tekort f310.433,-- Begroting 1961 Gemeente Texel Belangrijke posten op de gemeentebegroting 1961 De oogst is begonnen 6000,—. J Begroting samengesteld met vele beperkingen Dezer dagen is de begroting 1961 van de gemeente Texel de raadsleden toege zonden. Op de vergadering van woensdag 7 september zullen de leden van de vroedschap weer belangrijke besluiten moeten nemen. Het is een boekdeel dat je niet even in „koppies tied" doorneemt. Het omvat de ontwerp-begroting van in komsten en uitgaven van de gemeente; de ontwerp begroting van de dienst van gemeentewerken, alsmede de begroting van de sociale dienst in de gemeente Texel. B. en W. schrijven aan de raad: Met de nieuwe ontwerp-regeling met betrekking tot de financiële verhouding tussen het Rijk en de gemeenten is nog geen rekening gehouden, daar het hui dige stadium van behandeling nog niet voldoende houvast biedt om de uitkerin gen uit het Gemeentefonds tot de juiste bedragen in de begroting op te nemen. Blijkens verkregen inlichtingen zal de nieuwe regeling zeker geen voordeel op leveren vermoedelijk zelfs een niet onbelangrijk nadeel tenzij met de bij zondere omstandigheden waarin de ge meente verkeert op voldoende wijze bij de vaststelling van de uitkeringen uit het Gemeentefonds rekening zal worden ge houden. Deze uitkeringen zijn in de begroting 1961 hoger geraamd dan in de begroting van het voorafgaande jaar. De uitke ringspercentages werden n.l. belangrijk verhoogd. Dit geschiedde om compensa tie te verlenen voor de ten laste van de gemeente komende kosten van de in 1960 geëffectueerde salarismaatregelen voor het gemeentepersoneel. Verder werd de raming van de algemene uitkering ver hoogd in verband met de aanleg van de rioolwaterzuiveringsinstallatie te Den Burg en de aanleg van de z.g. Pontweg. Het tekort van de ontwerp-begroting is 310.433,waarin ook zijn begrepen de kapitaalslasten van het investerings programma voor het begrotingsjaar. Het investeringsprogramma voor het komen de jaar is opgenomen in aparte begro tingswijzigingen (zeventien). Dit is anders dan voorheen, toen was het gehele inves teringsprogramma samengevat in de eer ste begrotingswijziging. B. en \V. hebben dit gedaan omdat dit de beoordeling door de toezichthoudende instanties zal ver gemakkelijken en hopenlijk de goedkeu ring bevorderen. „Bij het samenstellen van de ontwerp begroting hebben wij ons", zo gaat het schrijven verder, „evenals bij vorige be grotingen weer velerlei beperkingen op gelegd. Hoewel nog zéér vele wensen bij het gemeentebestuur leven ten aanzien van het treffen van noodzakelijke open bare voorzieningen, is het investerings programma beperkt gehouden daar ten enenmale de financiële middelen ont breken om nog een aantal uitermate ur gente voorzieningen te treffen. De snelle ontwikkeling van het toerisme dwingt het gemeentebestuur tot het aanleggen van rijwielpaden, parkeerterreinen, we gen, straten, toegangswegen tot het strand, rijwielbergplaatsen enz. De lasten die als gevolg hiervan op de gemeentebegroting drukken zijn inmid dels zo groot geworden, dat de overige voorzieningen zoals de bouw van scholen, een gymnastieklokaal, de aanleg van rio leringen, zuiveringsinstallaties, enz. even min gerealiseerd kunnen worden zonder financiële hulp. Bij de centrale overheid heeft de bij zondere positie welke Texel bekleedt nog steeds niet voldoende weerklank gevon den. Hierdoor is de begroting volkomen EEN WANDELTOCHT IN DE SLUFTERVALLEI? Het is de bedoelng van de Museum vereniging om a.s. dinsdag 16 augustus een wandeltocht te houden bij de Sluf tervallei. De start zal plaats vinden in het kantinegebouw en wel om 13.30 uur Tot 14.00 uur kunnen deelnemers de strijd aanbinden. Het inleggeld bedraagt voor kinderen 25 cent en volwassenen kunnen aan deze interessante tocht meedoen voor twee kwartjes. Na afloop vindt de prijsuitreiking plaats in „De Sluftervallei". Leden van de Museumvereniging kunnen gratis aan deze wandeltocht deelnemen. SPORTNIEUWS S.V.C. Morgen, zondagavond om half zeven, wordt de finale gespeeld om de SVC- oeker. Tex. Boys 1 zal de beker verdedi gen tegen De Koog 1. We rekenen op een sportieve krachtmeting tussen deze twee elftallen. Deze wedstrijd heeft een nor male speeltijd, n.l tweemaal drie kwar tier. De beker-uitreiking geschiedt direct na afloop in het „Theehuis" van de heer Hooijberg. Terreindienst M Boon Czn, Jn. Saai en A. v. Veen Zondag 21 aug. beginnen de wedstrij den om het Gouden en Zilveren Kruis Het eerste speelt thuis tegen Kaagvogels 1. Het 2de gaat op bezoek bij Zeemacht 2. Afd. Gym. De gymafdeling wordt er op attent gemaakt, dat a.s. dinsdag de lessen weer aanvangen, gewone tijd. TOTO. Door de gewijzigde regeling met de voetbaltoto, worden zij die dit seizoen weer willen meespelen in de voetbaltoto uitgenodigd zich te laten registreren, maandagavond tussen 7 en 8 uur bij de heer A. van Hoorn. Wie dit verzuimt, kan dus niet direct meespelen in de toto. Deze begint waarschijnlijk 28 aug. weer. Het bestuur en in het bijzonder de heer Van Hoorn, die ook dit jaar de toto weer beheerd, hoopt dat allen hier weer hun medewerking aan zullen verlenen. Probeer allen op het vastgestelde uur even aan te komen. uit zijn evenwicht geraakt. Het is niet mogelijk dit evenwicht zonder extra uit keringen van het Rijk te herstellen. Het was daarom bijzonder teleurstellend, dat de Staatssecretaris van Economische Za ken op ons verzoek om de gemeente Texel, evenals de andere Waddeneilan den, als probleemgebied aan te merken het volgende berichtte: „Ik heb begrip voor de door U tot uiting gebrachte opvatting, dat de Waddeneilanden met inbegrip van het eiland Texel voor wat het toeris me betreft met gelijksoortige pro blemen te kampen hebben en dat het uit dien hoofde gewenst ware voor het gehele Waddengebied onder ge lijke voorwaarden inf ra-structurele voorzieningen te treffen, welke het groeiende toerisme vereist. Het zal U evenwel bekend zijn, dat de ove rigens beperkte middelen, die mij ter beschikking staan voor de subsi diëring van toeristische projecten, uitsluitend kunnen worden aange wend in de z.g. probleemgebieden. Onder deze omstandigheden kan ik, althans op dit ogenblik, zeer tot mijn spijt, aan Uw verzoek, het eiland Texel eveneens in aanmerking te doen komen voor dezelfde facilitei ten ter bevordering van het toerisme, niet voldoen". Niettemin koesteren wij de hoop, dat de Centrale overheid van inzicht veran dert en daardoor de mogelijkheid wordt geschapen, dat de gemeente Texel haar bijzondere functie op verantwoorde wijze kan vervullen. Onverpoosd zullen wij althans in deze richting blijven werken. Hopenlijk kunnen wij bij de aanbieding van de ontwerp-begroting voor het vol gend jaar een optimistischer geluid laten horen", zo besluiten B. en W. de aanbie ding van de gemeente-begroting 1961. Eerste indrukken gunstig Het is weer zo ver. Speciaal in polder Eierland kan men iedere dag een flink aantal combines aan het werk zien. En ik denk er dan dikwijls aan met welke ogen wij deze oogstmachines uit „de an dere wereld" de eerste jaren bekeken. Zou dat nu iets zijn voor ons land met r-'n ongestadige weer? Als de familie leden uit de nieuwe wereld hoorden ver tellen van werktuigen, die het graan van stengel dorsten dan concludeerden we immers: Dat is alleen mogelijk in landen, waar het maanden aaneen droog en zon nig is. En we hadden daarbij ook een vermoeden, dat deze wijze van oogsten toch wel enorme verliezen zou geven. We zijn het bijna al weer vergeten, dat die gedachten in ons om zijn gegaan. De combine is op ons eiland een bekende verschijning geworden en vooral de zo- mergerst wordt voor een zeer groot ge deelte op deze wijze geoogst. En met succes! De verliezen blijken niet groter te zijn dan bij de voorheen toegepaste methoden en in gewassen, die gelegerd zijn vaak zelfs minder. Zoals het met de combine gegaan is, is het na die tijd met diverse voor ons nieuwe machines ge gaan. Ik denk daarbij aan de hooipers. Dit werktuig werd met nog meer wan trouwen begroet dan de zojuist genoemde combine. Dat leek ons toch al te kras om hooi rechtstreeks van het zwad in de talen te stoppen. We zouden niet graag beweren, dat alle problemen rond het hooipersen al opgelost zijn, maar dit is wel zeker: De hooipers verdwijnt niet meer van de bedrijven. Maar dit alles terzijde. De kop van dit artikel vermeldt: De oogst is begonnen. Na een jaar als het vorige, waarin de op brengsten het op ons eiland flink lieten zitten, ben je altijd benieuwd wat het dit jaar zal worden. Je behoefde heus geen kenner te zijn om te zien, dat de droogte veel minder had huis gehouden dan in 1959. Toch is het ook dit jaar voor de droogtegevoelige gronden angstig langs het kantje en een enkele maal zelfs iets over de schreef gegaan. Eierland is er ook dit jaar weer niet helemaal zonder kleerscheuren afgekomen. De eerste berichten wijzen er echter op, dat de opbrengst van de zomergerst belangrijk hoger zal liggen dan het vori ge jaar. We hebben de indruk, dat veel bedrijven geen toer zullen hebben een opbrengst van 50 mud (3500 kg.) per ha. te halen. Ten opzichte van mededelingen, die een veel hogere opbrengst vermelden zijn we op het moment nog wat gereser veerd. Zoals gezegd wordt de zomergerst voor bijna 100% met de combine geoogst en dit betekent, dat in de regel door dro ging en schoning nog wat kilo's „verlo ren" gaan. Een ander gewas, waarover ook al berichten binnen komen is het stoppelknollenzaad. De opbrengst van dit gewas lijkt zeer gunstig. Ook hier moeten we er wel degelijk mee rekenen, dat het aantal kilo's, dat uiteindelijk volgens „analyse Wageningen" zal worden uitbe taald wel aanzienlijk lager zal liggen dan de hoeveelheid, die van het erf is gegaan. Een gewas, waarover ook iets kan worden gezegd is de voor pootgoed ge teelde aardappelen. Ook hier kan van een goede opbrengst worden gesproken. Heel jammer, dat een zo groot gedeelte van dit gewas tijdens de veldkeuring als pootgoed moest worden afgeschreven. Vooral nu de prijzen van het pootgoed zeer gunstig blijken te zijn. Intussen kun nen we ook hier de dag niet prijzen voor de avond er is. Al het pootgoed moet nog een na-controle ondergaan en men loopt dus het risico, dat een voor pootgoed ge looid gewas toch niet als zodanig kan worden gebruikt. We hopen U binnenkort iets meer te kunnen vertellen over opbrengsten van andere gewassen. Voorlopig kunnen we zeggen, dat de eerste oogstresultaten en ook de stand van de overige gewassen hoopvol zijn. C. v. Gr. Haast geen week kan er voorbij gaan Ot in onze Tesselaar Leest men van verkeersmisère, Botsing hier en botsing daar. Nu eens meer, dan mindei ernstig, Ot een qeldelijke strop, Maar als wij ze eens gaan tellen, Loopt het aantal aardig op. Ongetwijfeld zal het huidig V reemdelinqenlegioen. Waardoor het verkeer steeds toeneemt, Ook een duit in 't zakje doen. Maar het moet toch mooq'lijk wezen, Dat men op ons schapenland Veiliger door het verkeer qaat, Dan ginds aan de overkant. Waarom juist in de vakantie Dat gejacht en dat gehaast. Waarom is het nodig dat steeds leder voertuig langs je raast? Laat ons eiland in dit opzicht Ook een soort dorado zijn, Waar men rustig kan genieten Van de schatten groot en klein. Beste brave brommerlingen, Maak eens wat minder geweld, Heus dat racen en dat knorren. Maakt je echt niet tot een held. En gij „slee"- ot „brikberijders" Doe het ook wat kalmer aap, Als ge tóch voluit wilt draaien. Dan moet ge naar Zandvoort gaan. Als een ieder er aan meewerkt, Zijn verantwoor'lijkheid verstaat, Zal men spoedig merken dat het Veilig en toch vlugger gaat. Huib de Rijmelaar. BURGERLIJKE STAND VAN TEXEL van 5 tot en met 11 augustus 1960 Geboren: Piet, zv. Anne C. Boon en Alida M. Haker; Hendrik Cornelis, zv. Jacob S. Dijt en Anna Rus; Geertruida Helena Maria, dv. Martinus Reij en Jan netje G. Schoenmaker; Jan Adrianus, zv. Arie Ellen en Janna W. v. Berg; Johannes Laurentius, zv. Laurentius Boonman en Magdalena Boonman; Annelies Theodora Josephina, dv. Johannes H. van Benthum en Elisabeth W. M. Martens. Ondertrouwd: Adrianus F. M. van der Geest en Theresia M. de Graaf; Gerardus J. Houwers en Clazina A. M. Roest. AGENDA STICHTING CULTUREEL WERK TEXEL Zaterdag, 13 augustus Den Burg, 15.30 uur, Troephuis St Jeroen Hollewal, Hobbyruilbeurs. Maandag 15 augustus De Koog, 21 00 uur, Filmvoorstelling Ver. Veilig Verkeer. Dinsdag 16 augustus Den Burg, Wezentuin, Bal-champêtre. Den Hoorn, Strijd om de man en de vrouw De Koog, Juliana-hotel, bridge-drive. Oosterend, 21.00 uur, Filmvoorstelling Ver. Veilig Verkeer. Woensdag 17 augustus De Koog, Poppenkastvoorstelling. De Koog, Ned. Herv. kerk, zangdienst Den Hoorn, 21.00 uur, Filmvoorstelling Ver. Veilig Verkeer. Donderdag 18 augustus Den Burg, Sportveld, Fancy-fair S.V.T. Den Burg, Optreden Dutch Swing Col lege Band. Den Hoorn, Ned. Herv. kerk, zangdienst De Koog, Veilig Verkeersactie „Operatie Bordenklapper". Vrijdag 19 augustus Den Burg, Sportveld, Fancy-fair S.V.T. Den Burg, Instructie-avond Paarden sportvereniging. Zaterdag 20 augustus Den Burg, Sportveld, Fancy-fair S.V.T. ZONDAGSDIENST DOKTOREN Den Burg: DOKTER SCHALKWIJK (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Oosterend en De Cocksdorp: DOKTER RENOUT (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) Dierenartsen: H. DE BOER, tel. 2527 (ingaande zaterdagmiddag 12 uur) MET VAKANTIE Aan boord van het Rode Kruis Hospi taalschip „J. Henry Dunant" vertoeven op het ogenblik vier Texelaars. Zij ma ken een vakantietocht door Nederlandse wateren. Het schip is maandag uit Hoorn vertrokken en zal o.a. de havens aandoen van Vlissingen, Zaandam en Oosterland. ZON, MAAN EN HOOG WATER De zon komt 14 aug. op om 5.21 uur en gaat onder om 20.06 uur; 17 aug. op om 5.26 uur en onder om 20.00 uur. Maan: 14 aug. L.K.; 22 aug. N.M. Hoog water ter rede van Oudeschild: 13 aug. 0.10 en 12.38; 14 aug. 0.36 en 13.05; 15 aug. 1.14 en 13.50; 16 aug. 2.07 en 14.56; 17 aug. 3.24 en 16.16; 18 aug. 4.44 en 17.37; 19 aug. 5.58 en 18.48; 20 aug. 7.00 en 19.45 Aan het strand ongeveer een uur eer der hoog water. S.V.O.-NIEUWS Wegens een tekort aan veteranen en een waarschijnlijk teveel aan stijve spie ren, is de wedstrijd SVO-comb.-vetera nen afgelast. Hiervoor in de plaats wordt gespeeld een selectiewedstrijd tussen het voorlopige le en 2e elftal. Let wel, dat nu beoordeeld wordt of je in het eerste dan wel in het tweede elftal de komende competitie ingaat. Dus dit is voor ons en de elftalcommissie een belangrijke wed strijd. Zorg er voor allemaal op tijd te zijn vanavond 19.00 uur. Na afloop van de wedstrijd hebben we evengoed een plak worst verdient, hoor. Vandaag gaat ook het „kastje" verhui zen van z'n oude plaats bij Jn. Dijt aan de muur, naar de boom er tegenover. Mettertijd zal er een nieuwe vaste plaats voor gezocht worden. Denk hier even om, jongens! De stencils, die bij de adspiranten thuis bezorgd zijn, moeten ondertekend door ouders (voogd) weer ingeleverd worden bij L. van Kooten. Er is niet zo erg veel veranderd op de begroting 1961. In 1960 werden vele wer ken op de begroting gezet, die (helaas) niet mochten worden uitgevoerd. In een der vorige nummers hebben wij nog iets van dit verlanglijstje geplaatst. Thans zijn er weer enkele wensen te kennen gegeven. Of het dit jaar wel zal lukken? Afwachten en hopen zo schrijven B. en W. aan de raad. De aanvoerwegen tot de Pontweg vragen belangrijke verbeterin gen, die niet uitgesteld kunnen worden. Ook deze werken vragen grote bedragen. Hieronder enige belangrijke werken: Aanbrengen doorbraak Groeneplaats naar de Elemert Als voorlopige kosten van deze door braak wordt in de begroting 1961 een bedrag geraamd van 75.000,Het thans geraamde bedrag is bestemd voor: verbouw perceel Groeneplaats tot woon- en winkelhuis ƒ25.000,aanleggen straat in de doorbraak met trottoirs over TEXELSE BOYS-NIEUWS Zondagavond om 6.30 uur speelt Boys 1 de finale om de SVC-beker tegen De Koog 1. De wedstrijd wordt gespeeld te De Cocksdorp. Laat dit een goede oefen wedstrijd worden en een reclame voor de sport. De adsp. a en b spelen zondag een wedstrijd tegen de adspiranten van St. George, welke momenteel met vakantie op Texel zijn. De wedstrijd van Boys b begint om 5.30 uur en Boys a om 6.00 uur. Beide wedstrijden worden op het Boys-veld gespeeld. Zie de elftallen in het kastje. TOTO. Voor deelname aan de voetbal toto is weer een wijziging gekomen. Alle deelnemers dienen nu in het bezit te zijn van een registratiekaart. Zij hoeven nu GEEN lid of ondersteunend lid van de vereniging meer te zijn. Een ieder, die aan de TOTO deel wil nemen moet ƒ1,50 registratierecht betalen. Degenen, die reeds een kaart ingevuld hebben, worden dringend verzocht om nog even bij mej. L. van Sambeek aan te gaan, aangezien weer andere kaarten ingevuld moeten worden. Hoogstwaarschijnlijk begint de toto op 28 augustus a.s., dus is het wel gewenst, dat men zich spoedig hiervoor opgeeft, omdat men in het bezit moet zijn van de registratiekaarten alvorens men kan deelnemen. Gouden en Zilveren Kruis-wedstrijden Op zondag 21 aug. a.s. wordt een begin gemaakt met bovengenoemde wedstrij den. Hiervoor speelt Boys 1 thuis tegen WGW1. Dit is een zeer zware opgaaf, Boys, doch dit kan een prima oefenwed strijd worden voor de a.s. competitie. Boys 2 gaat voor het Zilveren Kruis op zondag 21 aug. a.s. op bezoek bij Kaag vogels 3, een niet te onderschatten tegen stander. Over aanvang en vertrek hoort U volgende week nader. NOG DIT JAAR RECREATIE-CONSULENT? In de gemeentebegroting voor 1961 komt onder de gewone dienst een post voor „Jaarwedde recreatie- en jeugd- consulent". Het ligt in het voornemen van B. en W. deze consulent aan te trek ken, die dan in de seizoenmaanden als recreatieconsulent bij de plaatselijke V.V.V. zal worden tewerkgesteld. Buiten de seizoenmaanden zal de aan te stellen kracht worden gedetacheerd bij de Stich ting Cultureel Werk Texel, met als taak: kadervorming van de plaatselijke jeugd- leiding en het verrichten' van gespecia liseerd jeugdwerk in die plaatsen van het eiland, waar thans het jeugdwerk onvol doende aantallen jeugdigen bereikt. Wegens jaarwedde en sociale lasten zal plm. 9000,nodig zijn. De functie zal uiteraard moeten groeien, terwijl de ca paciteit van de aan te stellen kracht veel zijdig zal moeten zijn. Het is de bedoeling de kracht in het najaar van 1960 aan te stellen. STRANDFEEST TE DE KOOG Donderdag werden voor de tweede maal in het seizoen de kinderfeesten en het maken van zandfiguren op het strand door de Oranjevereniging georganiseerd. Ook dit maal is het een succes geworden. De geheel nieuwe spelen werden zeer gewaardeerd en met animo werd er aan meegedaan. De uitslagen waren als volgt: Blokjesrapen: 1. Carla Verijzer; 2. Marion Veldkamp; 3. Bernard Klein- brand. Vlaggetjes steken: 1. Chnstien Fortgens; 2. Cees Wiegers; 3. Olga Klip. Zaklopen: 1. Lyda Doorn; 2. Carolien Afman; 3. Enny Pays. Krabbenloop: 1. Wouter Schuitemaker; 2. Kees v.d. Weyden; 3. Arthur Harmsen. Broeklopen: 1. Marjon Pul; 2. Heieen v. Velzen; 3. Carry Rhoden. Balanceer-race: 1. Frans Harmsen; 2. Werner Kormonitrik; 3. Addy v.d. Weyden. Houd je roer recht": 1. Evert Bonne; 2. Karei de Leeuw; 3. Addie Boer. Slingerspek 1. Astrid van Es; 2. Karin Kloosterhuis; 3. Baby Otten. Mannequin-loop: 1. Martha Bakker; 2. Anki Hoogveld; 3 Lyda Snijder. Touwtrekken met blokken: 1. Hans Spent; 2. Dik Schoonhoven; 3. Hans Borkent. Ook voor het zandfiguren maken op het strand 's middags was veel belang stelling. Er zijn heel mooie figuren ge maakt. Er schuilen kunstenaars onder de jeugd. Voor de jury dus lang geen ge makkelijke taak. Heel veel jongens en meisjes mochten een mooie prijs uit han den van mevr. Zwan ontvangen. Ze waren welverdiend. 's Avonds werd er nog een poppenkast voorstelling gegeven. De regen, die de I hele middag dreigde, kwam nu los, wat erg jammer was. Toch is de voorstelling doorgegaan. De lampionoptocht moest echter worden afgelast. een lengte van 50 m, alsmede voorz. aan de riolering en aan de buitenmuren van de belendende percelen ƒ50.000,Te- r genover de verdere kosten staan de op- brengsten van te bouwen percelen. Uitbreiding parkeerterrein Witteweg k Als gevolg van het steeds toenemende i< toeristenverkeer dienen de parkeerter- 3 reinen nabij het strand te worden ver- v groot. Voor het terrein aan de Witteweg 3 wordt geraamd 900 m2 a ƒ10,is 7 9000,—. J Uitbreiden parkeerterrein Krimweg p Wordt geraamd voor dit terrein een uitbreiding met 600 m2 a 10,is Aanleggen rijwielpad langs de Duinweg en de Rozendijk Genoemde wegen zijn beide toegangs- wegen tot de bossen, de duinen en het strand. Daar al het verkeer van deze smalle wegen gebruik moet maken is het in het zomerseizoen gevaarlijk hier op te j rijden. Voorgesteld wordt, om de be- J staande wegen te ontlasten, bedoelde rij- wielpaden aan te leggen. De kosten wor- L den geraamd op ƒ6000,Reeds in de 3 jaren 1959 en 1960 vond raming plaats. J Verschuiving naar de verdere toekomst 3 moet met het oog op de levensgevaarlijke v situatie, onverantwoord worden geacht. 3 Aanleggen trottoirs Witte Kruislaan Voorgesteld wordt deze weg van trot- toirs te voorzien, over een lengte van 235 m. aan de zuidzijde en over een leng- te van 115 m. aan de noordzijde. I.v.m. het drukke verkeer is het met het oog op de veiligheid van de voetgangers nood zakelijk deze voorziening te treffen. De kosten worden geraamd op ƒ10.800, (Zie ook volgend nummer) CONSULTATIEBUREAU VOOR ZUIGELINGEN Woensdag 17 augustus consultatiebureau Woensdag 17 augustus a.s. worden de moeders van Den Burg en Oudeschild verwacht van 13 tot 16.30 uur. OPERACONCERT VOOR HERHALING VATBAAR Het was gelukkig dat donderdagavond omstreeks acht uur een druilerige regen naar beneden kwam. Deze avond zou er een Opera- en Operetteconcert worden gegeven in de Wezentuin. Bij regen zou deze doorgang vinden in „De Oranje boom". Het was begrijpelijk dat de WV- directie met een stralende lach naar de neervallende regen keek; nu kon hij de medewerkenden aan dit concert: Louise de Vries, sopraan; Henk Meijer, tenor; Gerard Holthaus, bariton, en Co van der Heide, piano, met een gerust hart binnen laten optreden. In het park zou het ook zeker niet zó geslaagd zijn. Deze avond is zeker een van de hoogte punten geworden in het V.V.V.-zomer- programma. De zaal van „De Oranje boom" was niet geheel met belangstel lenden bezet, maar het publiek dat er was heeft bijzonder genoten. De pianist, Co van der Heide, opende de avond met een potpourri van Opera- melodiën. Verder hoorden we een aria uit „La Bohème" door de tenor. De tenor en bariton verzorgden met pianobegelei ding het duet uit de 4de acte van „La Bohème". Een prachtig stuk dat een ver diend applaus kreeg. Het voert te ver om alle vijftien num mers weer te geven. De sopraan begon rnet een aria uit „Faust" van Gounod, en vervolgde met de bariton met een duet uit „La Traviata" van Verdi. De avond werd besloten met de trio- finale uit „Faust". Dit slot verwierf een aanhoudend applaus, zodat de dankwoor den van de heer Fortgens aan dit gezel schap vrijwel verloren gingen. Een der gelijke avond is (ook in de wintermaan den) zeker voor herhaling vatbaar. Na afloop kwam de sopraan de zaal in en mocht verschillende lofuitingen in ontvangst nemen, maar zij was op zoek naar.de bloemist. De heer Fried Kor- tenhoeven had het podium van De Oran jeboom op bewonderenswaardige wijze gedecoreerd. „Als ik nog eens op Texel kom, dan kom ik naar U toe", zo zei ze tegen de bloemist. Ze voegde er achter voor een boeket natuurlijk! PROTESTANTSE KERKDIENSTEN HERVORMDE GEMEENTEN Den Burg 10 uur Eerw. heer v.d. Hoek hulpprediker te Leiderdorp De Cocksdorp 10.30 uur Ds. Rasch uit Den Helder. Extra collecte. Den Hoorn 9.00 en 10.30 uur Eerw. heer Giethoorn Extra collecte voor 't restauratiefonds De Koog 9.00 en 10.30 uur Ds. Smit 10.30 uur kinderdienst naast de pastorie 20.00 uur Ds. Smit, jeugddienst 21.15 uur Duitse Dienst De Waal 11.00 uur Ds. Waardenburg Oosterend 10 uur Ds. Blase Luthers predikant, te Den Helder Oudeschild 9.30 uur Ds. Waardenburg Coll. voor de Gustaaf Adolf-vereniging GEREFORMEERDE KERK Den Burg 10.00 en 19.30 uur Ds. De Lange Oosterend 10.00 en 19.30 uur Ds. IJtsma GEREF. KERK (Vrijgemaakt) Dorpshuis, Burgwal Den Burg 10.00 en 15.30 uur Ds. G. Roukema, van Ede GEREF. GEMEENTE Oosterend 10.00 en 15.00 uur Dienst in het Gebouw voor Chr. Belangen DOOPSGEZINDE GEMEENTE Den Burg 9.30 uur mevr. G. A. Reinhold- j Scheuermann, Beroepingsbeurt Oosterend 11.00 u. mevr. G. A. Reinhold- Scheuermann Beroepingsbeurt Den Hoorn 10 uur br. C. Inja De Koog 19.30 uur Ds. Van Bilderbeek In Den Burg en Oosterend wordt direct na de dienst een stemming gehouden.

Texelsche Courant | 1960 | | pagina 2